Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Prica se....... (2011-2012.god)

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Prica se....... (2011-2012.god)

Počalji od jerotije318 taj Pet 22 Apr 2011, 17:43

Pa ti kada kreneš na ulicu da radiš već kažeš sam sebi da nećeš ništa zaraditi.
Da li već misliš da ti prvi nećeš poštovati zakon!!!

Kad krenem na ulicu kazem da necu zaraditi skoro nista [sto je i realno] a zakon.....postujem kad sam primoran jer se sprovodi selektivno
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pet 22 Apr 2011, 23:48

"Ne mozete ocekivati da se stranke voze po istom cenovniku u BMW-u 2005 ili Alfi 2003 kao u raspaloj Ladi Samari ili Ladi sa Euro3-4 motorom jer je to NE REALNO!!!"

Davno sam predložio cene po kategorijama, i da se taxi table dobijaju od grada, i to za svaku kategtoriju različita tabla, a ne od udruženja i raznih firmi.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 23 Apr 2011, 00:54

jer je to NE REALNO!!!"
S[quote

Sta je u Srbiji realno ?
A i zasto je taj kolega kupovao BMW kad DOBRO zna da ne moze adekvatno da naplati voznju u takvom autu ? Sto nije uzeo npr Logan 1.5 dci gde mu je odrzavanje jeftino a trosi 5 l/100 km
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 23 Apr 2011, 03:00

jerotije ::
jer je to NE REALNO!!!"

Sta je u Srbiji realno ?
A i zasto je taj kolega kupovao BMW kad DOBRO zna da ne moze adekvatno da naplati voznju u takvom autu ? Sto nije uzeo npr Logan 1.5 dci gde mu je odrzavanje jeftino a trosi 5 l/100 km

Ma ovo je bolje:

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaprega taxi u Tunisu

Počalji od jerotije318 taj Sub 23 Apr 2011, 06:05

Da, to je najbolje

jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 23 Apr 2011, 08:11

Dragi moji Batice i Delphy , kod vas je očigledno u pitanju zamena teza.Da vam pojasnim , cenovnik je možda 4 puta veći od mog (iliti vašeg,kako kaže uvaženi kolega zaboravljajući činjenicu da smo u istoj firmi) , ali do sada nije bio u skladu sa zakonom , a i nalazio se u kolima , a ne na vidnom mestu sa spoljne strane kap što sam ja predložio , a sa obzirom da je do sada bila u pitanju JEDINSTVENA cene koju je grad propisivao , za očekivati je bilo da su cene u svim vozilima u skladu sa tim.A što se tiče klase automobila ,sad će postojati mogućnost da svako naplati ili doplati za vožnju BMW 2010 god , ili nekim sličnim vozilom, ali do sada je svaka takva naplata bila KRADJA.
Batice , ono što ti zaboravljaš a to je da je taksi USLUŽNA delatnost , tako da je normalno da u svojim razmišljanjima oko unapredjenja taksi delatnosti malo nadjete mesta i za stranke , jer nam na kraju krajeva one donose zaradu i od njih živimo. I pošto svi traže neke konkretne odgovore , dajte i meni na pitanje -Kako ću ja više zaradjivati sa jedinstvenom krovnom oznakom . I da nemojte da se SITAB mnogo busa , sada ste videli i sami da kritika Nezavisnog nije uvek na mestu . Naime , šta je donela borba protiv TX tablica - ništa , one se i dalje uvode .
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 23 Apr 2011, 08:23

malo je boraca,samo pokret otpora i gerila
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 23 Apr 2011, 12:23

A ko se , i zašto bori protiv TXa?Ako uz njih plaćam manje registraciju , obeležen sam unapred i iz daljine kao ispravan i regularan taksista i dotične tablice za razliku od krovne oznake NIJE uputno ni krasti ni falsifikovati jer ih izdaje-daje MUP i mnogo se "leži" po novom zakonu ako njihovo vlasništvo uzurpiraš na bilo koji način!
Istina , tu olakšicu (prilikom registracije) manje plaćaju i manje imaju koristi oni kolege koji imaju manju kubikažu,ali, 'ajd sad pa i mi sa preko 2000ccm isti cenovnik imamo kao i oni sa , recimo, Daciama!
Ne mora da znači da sam ja u pravu , ali ja tako mislim , tako mi je olovka pokazala, i
tako ću i da uradim! skocko
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 23 Apr 2011, 17:31

Postovani,molim vas da mi objasnite kako ce to moci od sad vise da se naplati voznja u vozilima de lux klase?jel ja to nesto nisam dobro shvatio?ili nisam upucen?hvala na pojasnjenju Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 23 Apr 2011, 18:50

VENELUME ::Dragi moji Batice i Delphy , kod vas je očigledno u pitanju zamena teza.Da vam pojasnim , cenovnik je možda 4 puta veći od mog (iliti vašeg,kako kaže uvaženi kolega zaboravljajući činjenicu da smo u istoj firmi) , ali do sada nije bio u skladu sa zakonom , a i nalazio se u kolima , a ne na vidnom mestu sa spoljne strane kap što sam ja predložio , a sa obzirom da je do sada bila u pitanju JEDINSTVENA cene koju je grad propisivao , za očekivati je bilo da su cene u svim vozilima u skladu sa tim.A što se tiče klase automobila ,sad će postojati mogućnost da svako naplati ili doplati za vožnju BMW 2010 god , ili nekim sličnim vozilom, ali do sada je svaka takva naplata bila KRADJA.
Batice , ono što ti zaboravljaš a to je da je taksi USLUŽNA delatnost , tako da je normalno da u svojim razmišljanjima oko unapredjenja taksi delatnosti malo nadjete mesta i za stranke , jer nam na kraju krajeva one donose zaradu i od njih živimo. I pošto svi traže neke konkretne odgovore , dajte i meni na pitanje -Kako ću ja više zaradjivati sa jedinstvenom krovnom oznakom . I da nemojte da se SITAB mnogo busa , sada ste videli i sami da kritika Nezavisnog nije uvek na mestu . Naime , šta je donela borba protiv TX tablica - ništa , one se i dalje uvode .

Poštovani kolega očigledno se razlikujemo u razmišljanu.Po meni to što neko četiri puta više naplaćuje, to je njegova lična stvar,STVAR izbora i o tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,JESTE TO BILA KRAĐA.

Mene više "BOLI " to što je korektan taksista do sada bio "primoran da vozi sa popustom" na poziv nego što neko više naplaćuje.
Isto tako su bili oštećene i kolege koje su hteli da rade bez radio mreže korektno,jer su im "POPUSTI "ubijali kvaku.
A svi znamo da ima dosta korektnih "samostalaca", a pritom su mnogo više uložili u svoj posao i imali kvalitetniju uslugu od ovih koji su davali nerazumne popuste.
Kažete da je taksi uslužna delatnost,pa to se podrazumeva,i da je normalno da u svojim razmišlanjima oko unapređenja taksi delaznosti nađem mesta i za stranke.I to je normalno, ali ne "NERAZUMNIM POPUSTIMA" kao što je to dao sada bilo.
Po meni unaređenje usluge prema stranci je kvalitet vozila,urednost,ljubaznost i cena koja je propisana od nadležnih organa.
A što se tiče pitanja kako ćeš više zarađivati sa jedinstvenom krovnom oznakom, pa zašto slično pitanje nisi postavio sam sebi dok si davao popust.
Na pitanje šta bi dobio sa jedinstvenom krovnom oznakom, to već mogu da ti odgivorim.
Kao prvo logično je da mi krovnu oznaku izdaje lokalna smouprava jer ona mi i daje saglasnost za obavljanje delatnosti, a ne VLASNIK RF ,pritom i lakša evidencija ,kontrola legalnih taksi preduzetnika.
Kao drugo stvorila bi se utakmica između VLASNIKA RF kako da privuče taksi preduzetnika da bude član njegove asocijacije.
Jer normalno sad nema popusta i na ulici će biti više kvake.
Kao treće više vlasnik rf neće moći da te ucenjuje VRATI MI FIRMU u PETAK POPODNE zato što mi se dig... a ti ga ...do ponedelKja du....j ,ili moli nekog drugog da te stavi na neku listu čekanja da ti da krovnu oznaku!!!
(To se desilo kolegi koji nije znao koliko će da otkuca taksimetar od okretnice u blokovima do Braće Jerković)
A što se tiče TX tablica,videćemo šta će reći USTAVNI SUD.Ali dotle možda nam i priznaju automobil kao sredstvo za rad.

I još mnoga toga ,ali ako to sam ne možeš da shavtiš mogu ti ja ovde nabrajati do sutra uzaludno.

Veselje Veselje Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 25 Apr 2011, 08:34

Poštovani kolega očigledno se razlikujemo u razmišljanu.Po meni to što neko četiri puta više naplaćuje, to je njegova lična stvar,STVAR izbora i o tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,JESTE TO BILA KRAĐA.

Do sada to se nije zvala stvar izbora nego kradja . Stvar izbora ce biti ako se uvede najniza cena ,a svaka cena bude vidno istaknuta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Mene više "BOLI " to što je korektan taksista do sada bio "primoran da vozi sa popustom" na poziv nego što neko više naplaćuje.

I tu se ne bih slozio a tobom, jer ko je tebe naterao da radis sa popustom ? Pa zar nisi ti i ja , ili svako od nas imao izbor gde ce da radi i sta ce nositi na krovu , kao što je to do sada bilo.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Po meni unaređenje usluge prema stranci je kvalitet vozila,urednost,ljubaznost i cena koja je propisana od nadležnih organa.

Ovde se potpuno slazem sa tobom,ali si ti u malom raskoraku sam sa sobom po pitanju tvog prethodnog pisanja i izbora cene koju su neki samostalno formirali. I pri tom nigde i nikada nisam stavio sve samostalce u isti kos , kako po pitanju ulaganja u posao tako i po pitanju naplate istog.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Kao prvo logično je da mi krovnu oznaku izdaje lokalna smouprava jer ona mi i daje saglasnost za obavljanje delatnosti, a ne VLASNIK RF ,pritom i lakša evidencija ,kontrola legalnih taksi preduzetnika.
Kao drugo stvorila bi se utakmica između VLASNIKA RF kako da privuče taksi preduzetnika da bude član njegove asocijacije.

Kako ce biti laksa evidencija , pa vrtimo se u krug ,pogledaj negde malo iznad Deda-Magnumove reci ,do sada su se samo pare uzimale , pa i sada za nalepnice , placamo ih , a nemaju funkciju , jer nemaju citace istih.Kakva borba izmedju vlasnika RF , to su samo zamlacivanja .U stvari tada vi iz SITAB-a mozda ne bi imali probleme sa protestnim voznjama jer bi i kolege iz Pinka , Alfe , Taxibella i sl. mogli da ucestvuju u njima sa tablama na krovu , a ne kao do sada kao ilegalci .

Kao treće više vlasnik rf neće moći da te ucenjuje VRATI MI FIRMU u PETAK POPODNE zato što mi se dig... a ti ga ...do ponedelKja du....j ,ili moli nekog drugog da te stavi na neku listu čekanja da ti da krovnu oznaku!!!
(To se desilo kolegi koji nije znao koliko će da otkuca taksimetar od okretnice u blokovima do Braće Jerković)

Sto se tice skidanja table , ako je neko uradio nesto za takav cin , kako mozes da ga pravdas da li je to petak ili bilo koji drugi dan. A ako je neciji licni hir , onda nije u redu bilo koji dan. A za slucaj kolege , na kraju krajeva on i nije u obavezi da zna koliko ce otkucati voznja na odredjenoj relaciji , za to postoji taksimetar , a stranka ukoliko smatra da je ostecena , uzme racun sa tacnom relacijom i naplacenom cenom , pa ili u udruzenje ili inspekciju. Tako da je to (ako je samo to) kao razlog iskljucenja iz firme , po meni u najmanju ruku nebulozno .
---------------------------------------------------------------------------------------------*--

A što se tiče TX tablica,videćemo šta će reći USTAVNI SUD.Ali dotle možda nam i priznaju automobil kao sredstvo za rad.

Ovde ti je kljucna rec VIDECEMO , pa pogledaj kalendar vec je MAJ , a sta ce oni koji vec VIDELI , pa registrovali vozila . Pa onda i MOZDA , sve je to neodredjeno . Nemojte da pljujete Nezavisni , i vi ste upali u istu kolotecinu , zelja postoji ali su vam mogucnosti limitirane ,jer na zalost vreme nam (taksistima,nevezano za clanstvo) nije bas saveznik.
nisam odavde
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 25 Apr 2011, 08:44

miamilojevic ::Postovani,molim vas da mi objasnite kako ce to moci od sad vise da se naplati voznja u vozilima de lux klase?jel ja to nesto nisam dobro shvatio?ili nisam upucen?hvala na pojasnjenju Very Happy
Pa ako se odredi najniza ekonomska cena taksija ,po nekoj logici nesme se ici ispod nje , a iznad propisuje firma u kojoj radis(ukoliko zeli) ili ako si samostalac SAM odredjujes cenu po km. Tako sam bar je ukapirao.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 25 Apr 2011, 11:35

Ja ovo pricam sve vreme,a niko me ne razume..u pravu si Venelume,tvrde da je gotovo i sa vecim naplatama i sa popustom,u sta ja ne verujem-pogotovo za vecu naplatu....istorija se ponavlja,i prosli put je bila varijanta ko da popust ide u zatvor,pa se ipak ispostavilo da ne moze niko da zabrani firmi da popust realizuje preko telefonskog poziva,a za kradju da ne pricam,kakav narod -takvi i taksisti.....imate svi izbor ili u udruzenje pa das popust koji je ipak bio doveden na minimum 10% i 20%,ili u kvakarose i ne dajes popust,izbor postoji,ali taksisti su cudo, pa su svi i dalje vezani za svoje gaste,pa posle kukaju,izaberite sami-pusenje ili zdravlje.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 25 Apr 2011, 12:22

izaberite sami-pusenje ili zdravlje

Pusenje Very Happy
Pa mi smo Srbi ;wopy;
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Pon 25 Apr 2011, 14:48

čitam i divm se čovekovom umu koliko je plitak. Grad će da odredi ekónmski najnižu cenu pa će reći recimo:
start 180din
km 65 din
čekanje 800 din/h...

ali mnogi taksimetri mogu da se prpgramiraju tako da se u cenu starta uračuna i pređeni put. Recimo star 300 din i kad ga stisneš on izbaci 300 din, ti voziš a on stoji na 300 din i počne da kuca tek kada pređeš određenu kilometražu. Tj. Kilometražu koju si programirao. Evo recimo u novom sadu u novusu start je 100.din i u cenu starta uračunat prevoz do 1.5 km. Nakon tih 1.5 km taksimetar počinje da kuca preko 100 din.
neznam kako će se ovo moći rešiti. Može RF vlasnik da umesto popusta da reklamu da je kod njega start 300 dinara i u cenu starta uračunat prevoz do 3 km svaki naredni 65 din. I nije prekršio odrebu najniže cene. Grad je propisao min start 180 din.

mi Srbi smo poznati pronalazači. Najviše uspevamo u pronalaženu rupa u zakonima. Pa neznam kako će se na ovakvu mogućnost gledati.

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 176
Datum upisa : 21.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 25 Apr 2011, 16:51

oooooo...pa gde si ti drug novinar ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 25 Apr 2011, 21:25

[quote="VENELUME"]Poštovani kolega očigledno se razlikujemo u razmišljanu.Po meni to što neko četiri puta više naplaćuje, to je njegova lična stvar,STVAR izbora i o tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,JESTE TO BILA KRAĐA.

Do sada to se nije zvala stvar izbora nego kradja . Stvar izbora ce biti ako se uvede najniza cena ,a svaka cena bude vidno istaknuta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

I tu se ne bih slozio a tobom, jer ko je tebe naterao da radis sa popustom ? Pa zar nisi ti i ja , ili svako od nas imao izbor gde ce da radi i sta ce nositi na krovu , kao što je to do sada bilo.
To je u najmanju ruku cinično.Svi znamo da to nije baš tako

Ovde se potpuno slazem sa tobom,ali si ti u malom raskoraku sam sa sobom po pitanju tvog prethodnog pisanja i izbora cene koju su neki samostalno formirali. I pri tom nigde i nikada nisam stavio sve samostalce u isti kos , kako po pitanju ulaganja u posao tako i po pitanju naplate istog.

Kako ce biti laksa evidencija , pa vrtimo se u krug ,pogledaj negde malo iznad Deda-Magnumove reci ,do sada su se samo pare uzimale , pa i sada za nalepnice , placamo ih , a nemaju funkciju , jer nemaju citace istih.Kakva borba izmedju vlasnika RF , to su samo zamlacivanja .U stvari tada vi iz SITAB-a mozda ne bi imali probleme sa protestnim voznjama jer bi i kolege iz Pinka , Alfe , Taxibella i sl. mogli da ucestvuju u njima sa tablama na krovu , a ne kao do sada kao ilegalci .
-Država je iznad svih nas kakva god da je. I potpuno si u pravu te kolege smo mi,ja sutra ti. Ako ni zbog čega drugo eto neka to bude jedan od razloga za istovetne table.Da ti sutra bude čast što nosiš istu tablu kao ja.-----------------------------------------------------------------------------------------------[/i]

Sto se tice skidanja table , ako je neko uradio nesto za takav cin , kako mozes da ga pravdas da li je to petak ili bilo koji drugi dan. A ako je neciji licni hir , onda nije u redu bilo koji dan. A za slucaj kolege , na kraju krajeva on i nije u obavezi da zna koliko ce otkucati voznja na odredjenoj relaciji , za to postoji taksimetar , a stranka ukoliko smatra da je ostecena , uzme racun sa tacnom relacijom i naplacenom cenom , pa ili u udruzenje ili inspekciju. Tako da je to (ako je samo to) kao razlog iskljucenja iz firme , po meni u najmanju ruku nebulozno .
---------------------------------------------------------------------------------------------*--A ako mu to kaže gazda firme..ili table?

Ovde ti je kljucna rec VIDECEMO , pa pogledaj kalendar vec je MAJ , a sta ce oni koji vec VIDELI , pa registrovali vozila . Pa onda i MOZDA , sve je to neodredjeno . Nemojte da pljujete Nezavisni , i vi ste upali u istu kolotecinu , zelja postoji ali su vam mogucnosti limitirane ,jer na zalost vreme nam (taksistima,nevezano za clanstvo) nije bas saveznik.
[i]
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 25 Apr 2011, 21:33

start 180din
km 65 din
čekanje 800 din/h...
Ja stvarno ne znam šta je ovde nejasno.
Zašto komplikujete proste stvari.
Ne znam kako je kod vas,ali ovde je i taximatar moj i kuca onako kako piše u zakonu,sve ostalo je prekršaj.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 25 Apr 2011, 22:45

Kad je bazdarenje? Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 25 Apr 2011, 22:52

Pa sad valjda sami bazdarimo?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 25 Apr 2011, 22:57

Bas sam izgleda ispao iz stosa,ja nista ne razumem,kao da nista ne cujem,a stalno sam u toku price?aj dobro nisam odavde

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 25 Apr 2011, 22:58

BATICA 646-Poštovani kolega očigledno se razlikujemo u razmišljanu.Po meni to što neko četiri puta više naplaćuje, to je njegova lična stvar,STVAR izbora i o tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,JESTE TO BILA KRAĐA.

VENELUME-Do sada to se nije zvala stvar izbora nego kradja . Stvar izbora ce biti ako se uvede najniza cena ,a svaka cena bude vidno istaknuta.

BATICA 646-Pročitaj pa razmisli šta sam napiso predhodno,"to je njegova lična stvar",STVAR izbora i o tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,---"JESTE TO BILA KRAĐA"""----.

BATICA 646-Mene više "BOLI " to što je korektan taksista do sada bio "primoran da vozi sa popustom" na poziv nego što neko više naplaćuje.

VENELUME-I tu se ne bih slozio a tobom, jer ko je tebe naterao da radis sa popustom ? Pa zar nisi ti i ja , ili svako od nas imao izbor gde ce da radi i sta ce nositi na krovu , kao što je to do sada bilo.

BATICA 646- Pa o čemu ti pričaš,pa kako da se radi bez žice, svako od nas imao izbor gde ce da radi i sta ce nositi na krovu , kad većina stranaka zna da je kada pozove taksi 20% jeftinije.

BATICA 646-Po meni unaređenje usluge prema stranci je kvalitet vozila,urednost,ljubaznost i cena koja je propisana od nadležnih organa.

VENELUME-Ovde se potpuno slazem sa tobom,ali si ti u malom raskoraku sam sa sobom po pitanju tvog prethodnog pisanja i izbora cene koju su neki samostalno formirali. I pri tom nigde i nikada nisam stavio sve samostalce u isti kos , kako po pitanju ulaganja u posao tako i po pitanju naplate istog.

BATICA 646-Kako,kad sam napisao ""tome treba da se bave" NADLEŽNI" a ne ti i ja,---"JESTE TO BILA KRAĐA"""----.
BATICA 646-Kao prvo logično je da mi krovnu oznaku izdaje lokalna smouprava jer ona mi i daje saglasnost za obavljanje delatnosti, a ne VLASNIK RF ,pritom i lakša evidencija ,kontrola legalnih taksi preduzetnika.

VENELUME-Kako ce biti laksa evidencija , pa vrtimo se u krug ,pogledaj negde malo iznad Deda-Magnumove reci ,do sada su se samo pare uzimale , pa i sada za nalepnice , placamo ih , a nemaju funkciju , jer nemaju citace istih.Kakva borba izmedju vlasnika RF , to su samo zamlacivanja .U stvari tada vi iz SITAB-a mozda ne bi imali probleme sa protestnim voznjama jer bi i kolege iz Pinka , Alfe , Taxibella i sl. mogli da ucestvuju u njima sa tablama na krovu , a ne kao do sada kao ilegalci .

BATICA 646- Kako lakša evidencija. Pa kolega prosto,svaki taksista bi dobio svoj broj krovne oznake koja bi bila ista dok god obavlja delatnost .Što se tiče nalepnica i kviska itd, svi smo znali da je to samo uzimanje para,pa što se protiv toga nisu borili predstavnici taksista u gradu i jednostavno tražili jedinstvenu krovnu oznaku.Tako da je pojedini vlasnici RF ne bi davali kome su oni hteli i za to uzimali lepe pare.Ne bi bilo šareniša sa krovnim oznakama itd.
A što se tiče borbe između vlasnika RF da povećaju svoje članstvo u asocijacijam,kada nema popusta i monopola sa krovnim oznakama kako bih se ""TI" ODLUČIO" U KOJOJ asocijaciji ćeš raditi .Ja bih radio tamo gde su uslovi najpovoljniji.
A samim tim se stvara utakmica.
(.U stvari tada vi iz SITAB-a mozda ne bi imali probleme sa protestnim voznjama jer bi i kolege iz Pinka , Alfe , Taxibella i sl. mogli da ucestvuju u njima sa tablama na krovu , a ne kao do sada kao ilegalci .)
E za ovo si upravu, i trebao si da dodaš da ih ne ucenjuju!!!

BATICA 646-Kao treće više vlasnik rf neće moći da te ucenjuje VRATI MI FIRMU u PETAK POPODNE zato što mi se dig... a ti ga ...do ponedelKja du....j ,ili moli nekog drugog da te stavi na neku listu čekanja da ti da krovnu oznaku!!!

VENELUME-Sto se tice skidanja table , ako je neko uradio nesto za takav cin , kako mozes da ga pravdas da li je to petak ili bilo koji drugi dan. A ako je neciji licni hir , onda nije u redu bilo koji dan. A za slucaj kolege , na kraju krajeva on i nije u obavezi da zna koliko ce otkucati voznja na odredjenoj relaciji , za to postoji taksimetar , a stranka ukoliko smatra da je ostecena , uzme racun sa tacnom relacijom i naplacenom cenom , pa ili u udruzenje ili inspekciju. Tako da je to (ako je samo to) kao razlog iskljucenja iz firme , po meni u najmanju ruku nebulozno .

BATICA 646- E zbog takvih stvari i treba jedinstvena krovna oznaka,a kad se desi nešto takvo prosto desi odlepiš oznaku asocijacije i nastaviš da radiš.
---------------------------------------------------------------------------------------------*--

BATICA 646-A što se tiče TX tablica,videćemo šta će reći USTAVNI SUD.Ali dotle možda nam i priznaju automobil kao sredstvo za rad.

VENELUME-Ovde ti je kljucna rec VIDECEMO , pa pogledaj kalendar vec je MAJ , a sta ce oni koji vec VIDELI , pa registrovali vozila . Pa onda i MOZDA , sve je to neodredjeno . Nemojte da pljujete Nezavisni , i vi ste upali u istu kolotecinu , zelja postoji ali su vam mogucnosti limitirane ,jer na zalost vreme nam (taksistima,nevezano za clanstvo) nije bas saveznik.

BATICA 646-Rešili bi to da smo imali veću podršku taksista i postojećih predstavnika koji su znali da će biti zakona za divlje taksiste i da će mo time rešiti problem divljaka a ne TX oznakama. Isto tako ostaje nam da na osnovu TX oznaka tražimo da se autumobil prizna kao osnovno sredstvo za rad.
Veselje Veselje Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 08 Mar 2012, 13:36

PRICA SE,a verujem da je istina....
Da je sa prodajom NBA taksi udruzenja novi vlasnik (????) resio da stavi tacku na saradnju sa "divljim" kolegama?
Primetno je da su mnogi otisli u potragu za novom maticom,ali da li su otisli i svi?
Da li ce ih izgled nove table polako razotkrivati?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 12 Mar 2012, 13:38

Tako pocinje svaki novi vlasnik pa se posle opusti kad mu se zacrveni ispred ociju
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 13 Apr 2012, 14:58

Ovo nije obicna prica,nego pocetak jedne zivotne price za mnoge.
Ko su to oni?
Svi oni koji hoce da upisu i steknu kvalifikaciju taksi vozaca na teritoriji grada Beograda imaju sada jedinstvenu priliku.
POCEO JE UPIS za polaganje ispita iz predmeta: POZNAVANJE GRADA!
Svi zainteresovani mogu se o tome vise raspitati u dve skole koje su dobile pravo za osposobljavanje kandidata.
Upis pocinje 17.04.2012.
Sta je sve potrebno od dokumenata i tacan raspored ispita cete naci na oglasnoj tabli skole.
Pa neka je sa SRECOM!!!!!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 13 Apr 2012, 17:05

A gde će da rade???? Mislim RADE , ne , šetaju firme po gradu!?Koje će pare , i od koga , da uzimaju????
Bog nek' im je u pomoći! place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mrgud taj Pet 13 Apr 2012, 17:22

Биће им лакше него нама. Немају дугове држави, израубована кола, нарушено здравље, протраћен живот на улици, покидане живце. Нека је нама Бог у помоћи са њима нама самим.
mrgud
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 185
Godina : 51
Datum upisa : 02.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ATILA NS 1020 taj Pet 13 Apr 2012, 17:49

Kakva je situacija kod prebacivanja firme iz NS za BG,polaganje grada i šta posle,čekaš dok ne dođeš na red ili........

hihihi
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Godina : 42
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Sub 14 Apr 2012, 14:07

mrgud ::Биће им лакше него нама. Немају дугове држави, израубована кола, нарушено здравље, протраћен живот на улици, покидане живце. Нека је нама Бог у помоћи са њима нама самим.

Veoma brzo ce biti u nasem polozaju...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 14 Apr 2012, 15:10

Baš tako Lazo, vrlo brzo će da bude u našoj, svakidašnjoj jadikovki! place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brada taj Uto 15 Maj 2012, 00:35

... da je interesantan novi Nacrt zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju...
... o nekakvom "moratorijumu" i "potpisivanju ogovora" (ne sa nama)...
... i priča, ali bez odgovora...
Da li neko ima odgovor na ove "priče"?

brada
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole