Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Poseban POPUST kao prelazno resenje? (2011.god)

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Poseban POPUST kao prelazno resenje? (2011.god)

Počalji od Delphy taj Sub 12 Feb 2011, 19:24

...za sve verne korisnike nasih usluga, po zelji i potrebi, NESTO NOVO, NESTO DRUGACIJE, NESTO BOLJE OD NASE TAXI ASOCIJACIJE

Odlucili smo da maximalno izadjemo u susret korisnicima nasih usluga, poboljsamo uslove poslovanja taxi preduzetnika i podignemo ugled i imidz nase firme. U tom cilju nasa asocijacija uvodi JEDINSTVENE NOVINE na trzistu taxi prevoza u Beogradu!

Ukidamo jednokratne popuste na poziv gradjana za pojedinacne voznje, tako da ce gradjani u buduce placati pun iznos koji pokaze taximetar u vozilu, pri cemu uvodimo jedinstvene popuste po zelji i potrebi, koje gradjani mogu posredno da ostvare. O cemu se zapravo radi?

Korisnici taxi usluga nase asocijacije ce od sada moci da ostvare popuste na poziv, tako sto ce sakupiti naj manje 10 racuna u iznosu vecem od 400 dinara za realizovane voznje u periodu ne duzem od 7-14 dana. Sa racunima mogu, koristeci neko od nasih TAXI vozila, doci u kancelarije nase firme i dobiti povracaj novca po sopstvenom izboru, za 3 od 10 voznji, pri cimu ce ostvariti 3 besplatne voznje po svojoj zelji, ne zavisno od relacije i visine naplacenog iznosa!

Na ovaj nacin, nasa firma zeli da poboljsa uslove poslovanja nasih prevoznika - preduzetnika i uvede novine u konkurentnosti na trzistu taxi prevoza, te maximalno izadje u susret svim svojim vernim korisnicima. Cilj nam je i da uvecamo vozni park i na ovaj nacin privucemo vecinu postenih taxi preduzetnika, kako bi smo mogli da izadjemo u susret sto vecem broju nasih sugradjana. Nadamo se da ce ova nova poslovna politika doprineti i podizanju kvaliteta usluge prevoza gradjana.

Ovo bi bili konkretni predlozi, iznete ideje su vise nego realne u resavanju pitanja popusta na poziv i trzisnog gusenja firmi koje sada daju popuste od 30% nocu, istih onih radi kojih ni jedna asocijacija nije ukinula popust na tel. poziv. Bice mi drago ukoliko neko shvati dugorocne posledice ovakve promene popustljive politike:

1. Koliko bi firmi bilo u stanju da uvede ovakav vid popusta na poziv?!
2. Ovakav pristup bi brzo rezultiralo nestajanjem sitnih glodara sa TAXI scene!
3. Taxi preduzetnici bi se odlucivali na prelazak u ovakve asocijacije
3. Prestao bi da se krsi zakon u vezi naplate taxi usluge
4. Prestalo bi ponizavanje taxi preduzetnika od strane korisnika usluge
5. Retko koja stranka bi dosla u kancelarije taxi-asocijacije da trazi povracaj novca
6. Siguran put prema definitivnom ukidanju popusta na poziv i smanjenje br. asocijacija
7. Krajnji rezultat: opstanak 5-7 ozbiljnih taxi asocijacija u Beogradu!!!
8. Kasnije realno moguce uvodjenje doplate za dolazak na adresu korisnika
9. Normalizacija uslova poslovanja i uopsteno TAXI PREVOZA u Beogradu!

Samo logican sled dogadjaja koji bi usledio uvodjenjem ovakvog posebnog popusta. Da li bi vlasnici RF to uveli, zavisi od njih samih... koliko im je u interesu da opstanu zajedno sa nama taxi preduzetnicima i odigraju na ovu kartu, cime bi svakako dosao do izrazaja kvalitet usluge, od cekanja stranke na vezi, ljubaznosti telefonistkinja...zaposljavali bi kadrove koji bi se maximalno trudili da predaju sto veci broj voznji shvatajuci da je to u cilju boljeg rada RC, sledilo bi znacajno povecanje broja taxi preduzetnika u ovakvim asocijacijama gusenjem nelojalne konkurecncije i dostupnosti taxi vozila za sto veci broj voznji... Na ovaj nacin bi se Radio centri priblizili realno trzisnim uslovima poslovanja. Taxisti bi bili u boljoj finansiskoj situaciji, samim tim i zadovoljniji, pa bi kvalitet usluge prevoza sigurno bio na mnogo zavidnijem nivou, kao i stanje vozila. Sasvim izvesno je daleko vece postovanje samih taxista i asocijacija, umesto sto se godinama ponasamo ponizno prema korisnicima. E sad, da li bi ovo odgovaralo i kome...?

Cenio bih Vase misljenje, nakon sto razmotrite aspekte i posledice ovakve poslovne politike.

Unapred hvala
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 348
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Poseban POPUST kao prelazno resenje? (2011.god)

Počalji od miamilojevic taj Sub 12 Feb 2011, 21:40

100 po 100na podrska od mene bravo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 13 Feb 2011, 16:18

Lepo napisano,ali.....da li??
Tesko vreme,malo novca.Prolazi samo citat:"Pozivom ostvarujete popust u visini...."???!!! To je frekvencija koja pobudjuje cula u glavama stranaka.
Svaka kampanja pocinje slicno:"Kupis pet,dobijes sest." Vazno je da se proizvod kotrlja i koristi.
E sad tu svaka logika prestaje,jer taksi nije proizvid,nego USLUGA.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Ned 13 Feb 2011, 23:54

Davno sam već negde napisao da se naplaćuje po taksimetru, izda račun, a za popust da idu u radio centar... pa, ko voli nek izvoli...prestali bi da se reklamiraju popustima iz naših džepova za max. 7 dana kad bi se suočili sa sumom na računima...

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pon 14 Feb 2011, 11:25

jos samo da to kolega objasnite drugim 7498 kolega. posto je meni i vama jasno
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pon 14 Feb 2011, 17:09

zzmegi :: Davno sam već negde napisao da se naplaćuje po taksimetru, izda račun, a za popust da idu u radio centar... pa, ko voli nek izvoli...prestali bi da se reklamiraju popustima iz naših džepova za max. 7 dana kad bi se suočili sa sumom na računima...

Ovo ste potpuno u pravu ali kolega vi kad je Zlaja ukinuo popust pobegoste tada u Alfu na 20 %, jedno pisete a na delu demantujete sebe.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pon 14 Feb 2011, 18:34

A da probamo ovako
da uvedemo 30% popusta na poziv stim da ja kao taksista dajem 15% a drugu polovinu popusta daju vlasnici R.F,mozda ce mo tako svi biti bogatiji nisam odavde

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 14 Feb 2011, 19:58

Zasto ukidati popust kada on taksistima odgovara...?

Zlaja ukinuo popust i krenulo rasipanje clanstva.Postoje udruzenja koja daju 10% popusta na poziv,a ja vidim da se pune ona koja daju 20% popusta i vise.Zokenzi je ovde napisao da ce uskoro za ulazak u Alfu postojati lista cekanja.Bitno je da cita i da se sa taksi stanice ode pre kolege,a koliki je popust to je manje bitno.Kada se uzmedju ostalog protestuje i za jedinstvenu cenu,na protestu se pojavi 500-600 ljudi dok ostali rade.Sta bi vi pomislili,ko ovde koga zajebava?!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 14 Feb 2011, 20:32

Popust ne treba ukidati,samo ga ne treba davati,jer se dajuci ga krsi zakon Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 14 Feb 2011, 21:33

Alhemicar ::Zasto ukidati popust kada on taksistima odgovara...?

Zlaja ukinuo popust i krenulo rasipanje clanstva.Postoje udruzenja koja daju 10% popusta na poziv,a ja vidim da se pune ona koja daju 20% popusta i vise.Zokenzi je ovde napisao da ce uskoro za ulazak u Alfu postojati lista cekanja.Bitno je da cita i da se sa taksi stanice ode pre kolege,a koliki je popust to je manje bitno.Kada se uzmedju ostalog protestuje i za jedinstvenu cenu,na protestu se pojavi 500-600 ljudi dok ostali rade.Sta bi vi pomislili,ko ovde koga zajebava?!
Potpuno si u pravu. Pričao sam sa pojedinim kolegama koji daju 20 % i kažu da nemaju izbora jer su u dugovima i kreditima preko guše i da im je to jedini izbor, naravno posle onog najnepopularnijeg (daleko bilo). E sad ispada da smo svi mi ostali budale koje ginu za ideale i pitanje do kad ćemo izdržati u toj našoj borbi protiv vetrenjača, a mislim da se polako bliži kraj jer sve više kolega upada u krizu i kuca na njihova vrata gde je osigurana kakva-takva egzistencija.

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 14 Feb 2011, 22:33

Nikome ko zivi od taksija nije sjajno i bajno,zato se i treba truditi da nam bude bolje.Mene ne intresuje ko je predvodnik,vec krajnji cilj.
Svi kukaju na popust a svesno idu u udruzenja koja daju 20-30%.Mozda ce danas i sutra imati veci pazar od mene ali gledano dugorocno samo sebe ubacuju u problem.Vozila nece vecno trajati,porez se duguje,kola se jedu....Umesto da samo malo razmislis i da kazes cekaj pa ja se borim za sebe,one kolege na protestu se bore i za mene.Dodji pridruzi se ili sedi kuci taj dan i odmaraj,idi na pecanje ili sta vec....Zamisli da nas je na protestu bilo 2000 a da je ostalih 5000 bilo u bojkotu...Morali bi da nas saslusaju,morali bi nesto da menjaju....Ovako pogledaju kroz prozor i vide nas 500 a taksi kao vid prevoza radi i pored protesta,grad nije blokiran i normalno da sledi: "Sta bre vi hocete,aj mrs odavde"..A sto se tice kredita i dugova do guse...Ja bih njima ono Zlajino 30-40% dok ih ne unistimo,pa dok se ne opamete.Svi mi imamo probleme ovog ili onog tipa,ali jbte niko nam nece pomoci osim ako sami sebi ne pomognemo.Sada je problem i naci malo struje da upalis auto ako ti ne daj boze vrisne akumulator,ali ako slucajno treba da se preuzme stranka onda se cuje samo SHSHSHS.......
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 14 Feb 2011, 23:35

Alhemicar ::
...Ja bih njima ono Zlajino 30-40% dok ih ne unistimo,pa dok se ne opamete.Svi mi imamo probleme ovog ili onog tipa,ali jbte niko nam nece pomoci osim ako sami sebi ne pomognemo........
Bojim se da je to izgleda jedino rešenje

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Uto 15 Feb 2011, 07:12

ja se vama divim. do imbecilnosti, sto neko rece.
ali imbecila sve vise.
ocemu pisemo ovde. o 30-40%. ko ce da ih daje? koce da razradjuje mrezu na toliki popust? naplaceni kilometar ce biti isti, samo cemo ih preci vise.
pisemo o popustu, NAJJEFTINIJOJ reklami za vlasnike RF. u nekim preduzecima posla sve manje a reklame nigde. drugi se uzdizu dajuci reklamu. da nemaju reklame, razradjivali bi se dosta duze a mozda ne bi ni opstali. neko podigne, mozda, i kredit da bi dao reklamu a neko da bi uvecao svoja licna sredstva i vise i bolje zaradjivao.
razlicita preduzeca se rzlicito reklamiraju. neko na radiju, neko na bilbordu, neko usmeno i kvalitetom usluge, neko disciplinom.
vecina od nas su potpisnici ugovora o poslovno tehnickoj saradnji sa vlasnicima RF, a odluke naravno donose direktori. nase je da prihvatimo ili ne. ja odem, dodje drugi. ali se nista ne menja. jedino merilo da li cu ostati ili ne je ono sto nosim kuci na zavrsetku radnog vremena i koliki je saldo na kraju meseca.
nista vam novo nisam napisao. sve vi to znate. dosta je tu starijih i iskusnijih od mene. popust je uveden pre 20 i nesto godina, dok je taksi ovako organizovan, nece biti ukinut.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Ponela te diskusija...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 09:25

padobranac ::...ali imbecila sve vise...
Malo si pogubio živce, a znam i da imaš kratak fitilj pa te razumem, ali posle nema pa nema što se vidi i iz ovog grafikona za prvih 14 dana fedbruara:
I da ne filozofiram Alfa i Gold su isisali 20% najkvalitetnijih vožnji iz naših radio mreža i to je problem, a o tome ko ne voli da plati 10% manje za bilo šta ne bih da diskutujem!
Pozdrav Zlaja Sad
PS. 1.) 000 1576 je broj nerealizovanih vožnji u februaru a procenat realizovanih vožnji je skoro 96%...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 15 Feb 2011, 09:48

Vrlo zanimljiv spisak prvih 15, ocekivao sam bar jos dva tri broja ovde ali eto statistika je ..............
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Mali izbor...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 10:49

to je to ::..ali eto statistika je...

Pozdrav Zlaja Sad

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 15 Feb 2011, 13:05

Au bre Sale al si jak !!!! Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 15 Feb 2011, 15:09

angelina ::Au bre Sale al si jak !!!! Very Happy

Hehe, koji si ti neradnik Veoma srecan affraid
Ma ovo je odlicno tek tu vidis ko je gde u celoj mrezi, sad bi mi bilo zaniljivo da izbaci Zlaja statistiku za Januar pa da uporedimo pre i posle kontrole stanica brojeve i raspored. Pazi kad je i cika Sloba ispod tebe a on pegla po 10 sati.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Zlajo...

Počalji od Zokenzi taj Uto 15 Feb 2011, 16:11

...pa ovo je katastrofa! Najvredniji u udruženju ima 9,64 vožnji na žicu dnevno. Nažalost moraćeš nešto radikalno da preduzimaš jer očigledno curi negde.

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 15 Feb 2011, 16:24

padobranac ::ocemu pisemo ovde. o 30-40%. ko ce da ih daje? koce da razradjuje mrezu na toliki popust? naplaceni kilometar ce biti isti, samo cemo ih preci vise.

Pa ja se nadam niko.Mislim da je to jedino resenje da bi se "'uspavani'' probudili i preuzeli stvar u svoje ruke.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Strpljen, spašen.

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 16:25

to je to ::...cika Sloba ispod tebe a on pegla po 10 sati.
Znaš ti njega stane na studentski, malo odčeka, ode na Aerodrom...
Provoza se do Aerodroma laganica...

siđe u rupu...

a on će nam večeras već reći za koliko i gde ode nazad...
Pozdrav Zlaja Sad
PS. Vidim da je zokenzi napisao komentar u međuvremenu pa da se nadovežem... Nije važan kvantitet ako je tu kvalitet... Sloba vodi statistiku njegov bruto km je uvek iznad 50 dinara...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ako ode padobranac dolazi zokenzi i tako u krug...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 16:43

Zokenzi ::...Nažalost moraćeš nešto radikalno da preduzimaš jer očigledno curi negde.

Nigde nije bolje... Ali uskoro...
Pozdrav Zlaja Sad
PS. Ali strpljivi 068....
n
...dok mi gubimo vreme on radi:

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Uto 15 Feb 2011, 17:24

zlaja ::
padobranac ::...ali imbecila sve vise...
Malo si pogubio živce, a znam i da imaš kratak fitilj pa te razumem, ali posle nema pa nema što se vidi i iz ovog grafikona za prvih 14 dana fedbruara:
I da ne filozofiram Alfa i Gold su isisali 20% najkvalitetnijih vožnji iz naših radio mreža i to je problem, a o tome ko ne voli da plati 10% manje za bilo šta ne bih da diskutujem!
Pozdrav Zlaja Sad
PS. 1.) 000 1576 je broj nerealizovanih vožnji u februaru a procenat realizovanih vožnji je skoro 96%...

ne znam sta si ovim hteo da kazes.
jedan klasican nocni ti se nalazi na sestom mestu?!
da li sam ja suvise vredan ili ostali nisu? za kolege na forumu bih napisao i druge podatke: troskove, bruto pazar, predjeni kilometri, ali ce zli to iskoristiti na drugi nacin. zoves me da predjem u dnevnu? sta cu tamo kad sam ovde sesti.
konkurencuja je isisala voznje onako kako sam napisao. REKLAMOM.
e sad neka kaze kogod sta hoce. nase stranke nikad ne bih menjao za njihove.
P.S. niti sam pogubio zivce, niti imam kratak fitilj. samo mislis da si ti jedini u pravu i da najbolje znas, te i da me poznajes. za sve kolege koji me ne poznaju. veciti sam pera kontras. riba smrdi od glave (zar ne ka5ane). kad nesto nevalja treba menjati i ne treba menjati konja koji dobija.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Dva su jarca vrlo prosta pošli preko uskog mosta...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 17:36

padobranac ::...konkurencuja je isisala voznje onako kako sam napisao. REKLAMOM...
OK, rastu PINK i ALFA uz pomoć reklame a kako rastu LUX i GOLD?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Stranke bi znale da cene ovakvu posebnu ponudu...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 18:14

...za sve verne korisnike nasih usluga, po zelji i potrebi, NESTO NOVO, NESTO DRUGACIJE, NESTO BOLJE OD NASE TAXI ASOCIJACIJE!
Odlucili smo da maximalno izadjemo u susret korisnicima nasih usluga tako što ćemo ukinuti drugu tarifu a na postojeću I tarifu uvešćemo 20% popusta na celi iznos...
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS. I tarifa sa 20% popusta je negde oko 40 dinara po bruto km a s obzirom da prosečno prelazite oko 50 000 km godišnje to bi bio bruto pazar od oko 2 000 000 dinara.... Pola za troškove pola za vas!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 15 Feb 2011, 18:28

Jel opet ispitujes javno mnjenje ili si ozbiljan???

Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ozbiljniji sam nego prošle godine kad sam ukinuo popust!

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 18:41

Alhemicar ::...ili si ozbiljan???
Ma ne bi ja nego ovi noćni mnogo nezgodni... Jasno je da je taksi skup i da mora da pojeftini a kako i kad, videćemo...
Pozdrav Zlaja Sad

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Uto 15 Feb 2011, 19:16

padobranac ::...konkurencuja je isisala voznje onako kako sam napisao. REKLAMOM...
Pozdrav Zlaja Very Happy
Lux raste najnižom članarinom u gradu i najvećim brojem vaučera od svih udruženja koji se redovno isplaćiju.
Gold raste najvećim popustima u gradu i relativno malim brojem ljudi u odnosu na broj poziva.

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Tu smo gde smo!

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 20:33

Sve jasno Zokenzi, to svi vide ali lakše im je da zažmure... Sad će opet da dođu Delphy, Batica, Padobranac, Miamilojević, Pauk pa ćemo opet u krug...Za sve je kriv vlasnik RF Zlaja...!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Uto 15 Feb 2011, 21:07

Skroz si u pravu! Svako navodi vodu na svoju vodenicu i zato smo došli u šah-mat poziciju iz koje ja ne vidim izlaz. Da je teško-teško je, ali trenutno se kuvamo kao žaba u mlakoj vodi i nešto mora da se radikalno preduzme ili ćemo biti skuvani svi zajedno.

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 15 Feb 2011, 21:25

.Za sve je kriv vlasnik RF Zlaja...!

Komunikacija je način da se raši neki problem,problem su oni koji ne žele da komuniciraju.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zlajina računica............
PS. I tarifa sa 20% popusta je negde oko 40 dinara po bruto km a s obzirom da prosečno prelazite oko 50 000 km godišnje to bi bio bruto pazar od oko 2 000 000 dinara.... Pola za troškove pola za vas!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50.000km/12meseci :324dana=154.3km dnevno x 40din/km =""6.172din.pazara"" ???????? x 324dana=1.999.728din.
ovde si uvek zauzet po ceo dan,odmaraš 41. dan godišnje...............
-------------------------------------Prosta računica zar ne.-------------------------------------------

A MOŽE I OVAKO:

365dana -48dana odmora(4 dana mesečno)-12dan(u servisu za jednu godinu a možda i više)= ""305"" radnih dana(bez bolesti???)

50.000km :305dana= zauzet 100km x 40din/km =4.000din. pazara x 305dana =1.220.000din.
-------------------slobodan + 64km
-------------------ukupno =164km =14lit e.dizela x 125din= 1.750din./dnevno gorivo

A SAD TROŠKOVI:

-GODIŠNJI PAZAR:-------------------------1.220.000din.
-GORIVO:------305dan x 1.750din./dnevno -533.750din.
-DOPRINOSI:--------------------12meseci -132.000din.---- ili ti rata za kola
-RED.SERVIS ZA 50.000KM/5 x 8000din -40.000din.
-SMENA VLASNICIMA RF------------------ -54.000din.
-AMORTAZIJA KOLA 3din/km???? x 50.000km -150.000din.
-REGISTACIJA i šestomesečni-------------- -32.000din.
-ESTETSKI PREGLED---------------------- - 6.500din.
------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------ostaje 271.750din. : 12meseci = " 22.645din."

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Sre 16 Feb 2011, 00:37, izmenio ukupno 3 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Uto 15 Feb 2011, 22:07

Ma ne bi ja nego ovi noćni mnogo nezgodni... Jasno je da je taksi skup i da mora da pojeftini a kako i kad, videćemo...
Pozdrav Zlaja Sad
To koliko ce da pojeftini..?

Za nase divne sugradjane mladje generacije, naravno sve one koji nemaju za klasican TAXI pripremam za prve Suncane dane, vrlo atraktivno iznenadjenje po izuzetno povoljnim cenama... naravno ukoliko napravim definitivan dill sa vlasnikom exkluzivnih kola, voznja Ferari-jem F430 po Beogradskim ulicama po zelji, sat vremena 100 jevreja. Toliko o preduzimljivosti ( kao dokaz slicica, mislim cast za Beogradski ali i za Ferari ), naravno bez TAXI oznake jer vozilo ne ispunjava normative taxi prevoza, ima samo jedno sediste za putnika, dvoja vrata i premali prtljaznik... od ovih vasih diskusija kao nema narod para, boli me glava! Bolje priznajte kako narodu ne znate ponudite uslugu vredu postovanja i srazmerno tome, cene kostanja...STO JE JEFTINO NIJE INTERESANTNO, I NARAVNO POSTAJE PREDMET SPRDANJA! Pokvariste mi temu!

Kako to da nase drage stranke izlaze uvece i potrose po vise hiljada dinara ili nekoliko stotina evra a skupa im je voznja taxijem? Ipak sam misljenja da im je gust da se izivljavaju, kad smo mi ordinalne budale, tako i treba! Naslov i text teme je za diskusiju, dakle... kako vam izgleda ideja??? Btw. zato ne bi firma davala popust, po zelji i potrebi korisnika a u ime nestasice para ili krize u drzavi, kad vec toliko zeli... mozda i 50%

PS. zamolio bih Admina da obrise sve postove koji nisu u skladu sa temom, i ovaj naravno

Poslednji izmenio Delphy dana Uto 15 Feb 2011, 22:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 15 Feb 2011, 22:33

Svaka cast Delphy,iako to vec svi znaju,ajde da napisem:LUX taxiju,ne da ne treba popust?nego treba da ga ukine i uvede dodatnih 20% po taximetru za dolazak na adresu,cisto da se zna,i u ovo vreme krize,prave stranke(one koje zele dobru uslugu i spremni su za to da plate)definitivno drugacije od stranki u ostalim udruzenjima,to znaju svi taxisti koji tu rade,a sto se tice posla?on se stice:pravim odnosom prema strankama,pravim i postenim odnosom vlasnika rf prema taxisti,postovanjem izmedju jednih i drugih,i na kraju,kad se sve spoji,dobitna je kombinacija za imanje posla i u vreme krize,neka ljudi biraju sta im odgovara,taxisti takodje,ali definitivno nema dobre usluge i zadovoljnog taxiste sa ovim varijantama 20,30% itd....to su gluposti i vatanje za slamku,i tako jednostavno ne moze da se radi,na kraju,to je moje misljenje i pokazuje se u praksi da sam u pravu,poz svima

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Uto 15 Feb 2011, 23:17

zlaja ::...za sve verne korisnike nasih usluga, po zelji i potrebi, NESTO NOVO, NESTO DRUGACIJE, NESTO BOLJE OD NASE TAXI ASOCIJACIJE!
Odlucili smo da maximalno izadjemo u susret korisnicima nasih usluga tako što ćemo ukinuti drugu tarifu a na postojeću I tarifu uvešćemo 20% popusta na celi iznos...
Pozdrav Zlaja Very Happy
kad se sad nisam šlogirao!
jel se ti to za*ebavaš sa polupismenim taksistima pa nam izvodiš računicu
40 x 50 000 = 2 000 000 din ??????
pa 40 bruto dinara puta 50 000 naplacenih kilometara je minimum 200 kilometara naplaćenih dnevno jer godina ima 365 dana i to spakovane u 52 nedelje a i mi taksisti imamo dušu pa volimo da ne radimo makar jedan dan u nedelji a verovao ili ne i da odemo na more sa porodicom pa čak i da slavimo krsnu slavu. Čuo sam da neki čak i na zimovanje idu, mada su to ne proverene informacije! I zamisli sve te dane NEradimo...
nego da se vratimo računici 200 naplacenih kilometara vuče 100 ne naplacenih kilometara a to malo povećava godišnje pređenu kilometražu za tričavih 25 000 a i to vuče neke troškove recimo 2400 litara goriva ili ti 300 000 dinara i još dve ipo zamene ulja sa filterima oko 20 000, pa ostalo održavanje...
E moj prijatelju, nemaš ti pojma sa matematikom!
pola pola a cccc, pa sve i da je 50 000 naplacenih kilometara kako si došao do računice da je to pola pola? za 50 000 kilometara treba ti 6250 litara goriva ili ti
6250 x 125 din = 781 250 dinara samo za gorivo!!! ulje, pločice, gume, mali veliki servisi, amortizacija vozila... Veoma srecan

Poslednji izmenio total_evil dana Uto 15 Feb 2011, 23:23, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dosada)
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 179
Godina : 48
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 15 Feb 2011, 23:23

Zlaki ima solarni digitron a kako je ovih dana prilično mračno,,,,,, Veoma srecan
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 15 Feb 2011, 23:33

::...prosečno prelazite oko 50 000 km godišnje to bi bio bruto pazar od oko 2 000 000 dinara.... Pola za troškove pola za vas!
Al' sam ja u zabludi sve ove godine !!!!
Izgleda da sam trebao naplaćivati vožnje mami do zavičaja, ženi do mora, kumu do ranča, mada mislim da ni tada ne bi stigao do gore pomenute matematike !!!! scratch
P.S. A kako se naplaćuje komšiji do groblja ??? Embarassed
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 15 Feb 2011, 23:37

to je to ::Hehe, koji si ti neradnik. ... Pazi kad je i cika Sloba ispod tebe a on pegla po 10 sati.
Postoje istina, laž i statistika !!! Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 15 Feb 2011, 23:38

Pa komšinici,mislim ,kad se vratite!
A, jelte, molim vas,što vi imitirate Zlaju?Što ste skriveni? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Uto 15 Feb 2011, 23:39

Gde si kuburo, 21 veka? Živ li si? Kako školski drug Krkobabić senior a?
hehehe
lepo je znati da te još služe prstići...
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 179
Godina : 48
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 15 Feb 2011, 23:40

magnum ::Pa komšinici,mislim ,kad se vratite!
A, jelte, molim vas,što vi imitirate Zlaju?Što ste skriveni? bounce
Komšinica odavno .... !!
Stavi bre naočare, opet ližeš klupu !!! Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 15 Feb 2011, 23:49

total_evil ::Gde si kuburo, 21 veka? Živ li si? Kako školski drug Krkobabić senior a?
hehehe
lepo je znati da te još služe prstići...

Svih jedanaest,hvala Svevišnjem! pkl
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Uto 15 Feb 2011, 23:58

Kad ne bi od svake teme napravili sprdacinu, zaista bi imali razlog da se cudite, sto se gradjani
sprdaju sa taxijem dok im se vi popustate i uskoro prepustite da vam se jos i... na veliku zalost

PS. zamolio bih Admina da obrise sve postove koji nisu u skladu sa ovom temom
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 16 Feb 2011, 00:39

BATICA 646 ::
.Za sve je kriv vlasnik RF Zlaja...!

Komunikacija je način da se raši neki problem,problem su oni koji ne žele da komuniciraju.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zlajina računica............
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50.000km/12meseci :324dana=154.3km dnevno x 40din/km =""6.172din.pazara"" ???????? x 324dana=1.999.728din.
ovde si uvek zauzet po ceo dan,odmaraš 41. dan godišnje...............
-------------------------------------Prosta računica zar ne.-------------------------------------------

A MOŽE I OVAKO:

365dana -48dana odmora(4 dana mesečno)-12dan(u servisu za jednu godinu a možda i više)= ""305"" radnih dana(bez bolesti???)

50.000km :305dana= zauzet 100km x 40din/km =4.000din. pazara x 305dana =1.220.000din.
-------------------ukupno =164km =14lit e.dizela x 125din= 1.750din./dnevno gorivo

A SAD TROŠKOVI:

-GORIVO:------305dan x 1.750din./dnevno -533.750din.
-DOPRINOSI:--------------------12meseci -132.000din.---- ili ti rata za kola
-PRANJE KOLA---------------------------- -24.000din.
------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------ostaje 247.750din. : 12meseci = " 20.645din."

Veselje Veselje Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Sre 16 Feb 2011, 01:44

Nikako mi nije jasno zasto se neko toliko brine o nama i nasoj zaradi, zar se mi petljamo u prihode radio centara i plata koje se dele ili neto prihode vlasnika??? Mene licno to ne interesuje niti mi pada na kraj pameti da zavlacim nos gde mu nije mesto, gledam svoje obaveze i mogucnost da zaradim... pa mi iskreno nije bas naj jasnije, cemu matematika bilo koga sem nas samih, taxi preduzetnika? Treba nas drzati na uzdi, da slucajno ne zaradimo previse, da oskudevamo u svemu i da nam se jos gradjani smeju koliko smo glupi i naivni... alo bre, pa svako od nas ima registraciju u APR-u

A da postavimo pitanje Gradonacelniku, odakle mu ideja da usvaja i propisuje cenu taxi prevoza koju su predlagali... ko? Da nisu taxi preduzetnici??? E sad... POPUST?! Ebeno zlo ove profesije, samo i samo u Srbiji... a ko bre meni daje popust sto sam taxista???

Da mi ga ne daje drzava sa -20 do -30% popusta pri kupovini kola, goriva ili delova
Da ga ne daje Servis gde se obavljaju opravke? ( -20% )
Radnje rezervnih delova? ( -20% )
Osiguravajuce kuce??? ( -20% )
Benzinske pumpe??? ( -20% )

KO MENI DAJE POPUST I NA STA???
Dosta vise sa tim!!! Ko zeli popust, neka ga daje iz svog dzepa i neka
onda racuna sta, kako i koliko treba da namakne da izmiri sve obaveze!

A sta to nama ostaje???

RACUNI ZA OVAJ MESEC:

EDB ......................... = 3114
Komunalije ................ = 8907
Telefon fixni .............. = 3263
Porez ...................... = 14000
Smena ..................... = 4500
Odrzavanje voz ......... = 10000 ( prosek )
Amortizacija + reg ..... = 10000 ( prosek )
Utrosak goriva .......... = 40000 ( prosek )
Mob. tel x 2 ............. = 4000 ( prosek )
-------------------------------------------------------
UKUPNO fantasticnih = 97.784 dinara

I sve ovo bez hrane, bez odece ili obuce!!!
ODAKLE OVOLIKI NOVCI SAMO ZA TROSAK
GDE JE MENI OVDE POPUST??????????????

Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 16 Feb 2011, 04:42

Pozdrav Zlaja Very Happy
jedni rastu usmenom reklamom, a drugi gluposcu taksista

Delphy ::Nikako mi nije jasno zasto se neko toliko brine o nama i nasoj zaradi, zar se mi petljamo u prihode radio centara i plata koje se dele ili neto prihode vlasnika??? Mene licno to ne interesuje niti mi pada na kraj pameti da zavlacim nos gde mu nije mesto, gledam svoje obaveze i mogucnost da zaradim... pa mi iskreno nije bas naj jasnije, cemu matematika bilo koga sem nas samih, taxi preduzetnika? Treba nas drzati na uzdi, da slucajno ne zaradimo previse, da oskudevamo u svemu i da nam se jos gradjani smeju koliko smo glupi i naivni... alo bre, pa svako od nas ima registraciju u APR-u

A da postavimo pitanje Gradonacelniku, odakle mu ideja da usvaja i propisuje cenu taxi prevoza koju su predlagali... ko? Da nisu taxi preduzetnici??? E sad... POPUST?! Ebeno zlo ove profesije, samo i samo u Srbiji... a ko bre meni daje popust sto sam taxista??? ...

...RACUNI ZA OVAJ MESEC:

ODAKLE OVOLIKI NOVCI SAMO ZA TROSAK
GDE JE MENI OVDE POPUST??????????????

zlaja ::...za sve verne korisnike nasih usluga, po zelji i potrebi, NESTO NOVO, NESTO DRUGACIJE, NESTO BOLJE OD NASE TAXI ASOCIJACIJE!
Pozdrav Zlaja Very Happy

al je tebi dosadno...
P.S. jesi li ti to nekad bio taksista pa znas kolliko se zaradi, koliki su troskovi i koliko ti ostaje. korrisnije bi bilo da svodis svoje racune a ne nase.

Pozdrav Zlaja Sad

zgodni ili ne, to smo sto smo. ko je to rekao da je taksi skup? da se kladimo da poskupljujemo za 2-3 meseca.

zlaja ::Sve jasno Zokenzi, to svi vide ali lakše im je da zažmure... Sad će opet da dođu Delphy, Batica, Padobranac, Miamilojević, Pauk pa ćemo opet u krug...Za sve je kriv vlasnik RF Zlaja...!
Pozdrav Zlaja Very Happy

da li si kriv ili ne i za sta, to ti znas.
a padobranac nece da dodje. on je uvek tu.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Ako je 949 2 miliona Bruto koliko li je 951?

Počalji od zlaja taj Sre 16 Feb 2011, 09:16

total_evil ::kad se sad nisam šlogirao!
jel se ti to za*ebavaš sa polupismenim taksistima pa nam izvodiš računicu
40 x 50 000 = 2 000 000 din ??????

OK BRUTO km znači UKUPNO km a NETO znači broj vožnji x pređenih km = BRUTO PAZAR... Onda već ide ona priča o 140 din Start + 55 ili 70 dim km pa minus popust 10, 20 ili 30%... i naravno malo bakšiša ili već i eto nama prosečnog km 40, 50 ili 60 din...
Npr kolega 949 je u prvih 2 nedelje februara primio 58 vožnji na žicu i realizovao još 55 vožnji na kvaku (to su ovi statusi Start 118 i Stop 113) sad takođe analizirajuću sledeću sliku gde je plav i crven mogu da vam kažem i koliko km je prešao sa uključenim ili isključenim taksimetrom... Onda pogledamo status Gps pozicija 21646 items i podelimo je sa 4 (GPS poziciju uređaj šalje na svakih 15 sekundi) i kad dobijemo 5411 taj iznos minuuta podelimo sa 60 i dobijemo 90 sati rada u februaru... naravno tu postoji podatak o pređenih 1221 km, srednjom brzinom od 32km za ukupno 38 sati vožnje...

I na kraju ako hoćemo a hoćemo i neku analitiku da iz svega ovoga izvučemo:
Noćni vozač, zlatna sredina u BG9801, prosečan km oko 60 dinara BRUTO a pazar u mesecu februaru za sada oko 75 000 dinara ili ako hoćete u dinar javiću vam sutra jer sada žurim...
Pozdrav Zlaja Sad

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Sre 16 Feb 2011, 09:38

A ja pomislio da sam zadao temu o POSEBNOM POPUSTU, odnosno varijanti izmena pravila igre, kako bi ste se barem na kratko osetili u kozi taxiste ( mislim popusta ). A sto se ukupne km tice, za koji dan idem na 6-mesecni tehnicki pa cu tamo dobiti zvanicni podatak o kilometrazi od prosle godine u isto vreme...

Nego, nema odgvora kako da poplacam ove racune za Feb.?

A, vec sam POJEO oko 20.000 ( bez popusta )

PS. GPS sada ne radi, Marea rasturena... zamena hladnjaka klime i grejaca kabine
sa demontazom i montazom kokpita iznosi oko 25000 ( naj verovatnije na dodjem ti )
Koliko bi to kostalo da je odradjeno u ovlascenom servisu Delta Auto Moto?!

PS. zamolio bih Admina da obrise sve postove koji nisu u skladu sa ovom temom

PS.2 Rec jednu ne bih imao PROTIV popusta ukoliko bi oni koji su za njega bili solventni taxi preduzetnici
sa ispunjenom normom Euro 3 ili 4 i bez dugovanja za poreze i doprinose... ali, to nije slucaj...onda samo
mogu da pozelim da se u ovoj drzavi takvoj poreskoj utaji stane na put, pa neka se popustaju kod kuce...
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 16 Feb 2011, 14:55

A MOŽE I OVAKO:

TAKSI-PREDUZETNIK ----ZARADA

A SAD TROŠKOVI:

-GORIVO:---- 305dan x 1.750din./dnevno -533.750din.
-DOPRINOSI:-----------------12meseci -132.000din.---- ili ti rata za kola
-PRANJE kola godišnje--------------------- -24.000din.
---------------------------------------ostaje 247.750din. : 12meseci = " 20.645din."mesečna zarada

----20.645din./mesečna zarada : 30dana = 688din./dnevno : 12sati = 57din./sat

___________________________________________________________________________________________________

VLASNIK RF --- ZARADA

--520 korisnika RF X 4.500din./mesečno =2.340.000din. X 12 meseci =28.080.000din./GODIŠNJE

Pola za troškove pola za vas!

zlaja

Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Batice, ti lepo od Sitaba napravi firmu pa da vidimo šta umeš ti!

Počalji od zlaja taj Sre 16 Feb 2011, 15:49

BATICA 646 ::...VLASNIK RF --- ZARADA--520 korisnika RF X 4.500din./mesečno =2.340.000din. X 12 meseci =28.080.000din./GODIŠNJE...
Vidim da vas sve iritira moja kalkulacija koliko zarađujete, da li je bolje išta nego ništa, da li je start bruto ili neto, šta je to neto ili bruto km, zašto je popust dobar ili loš, ili koliko sam ja para, rada i živaca uložio unazad 6 godina, i želim da vam jednostavno kažem: Nikome nije lako, tu smo gde smo i dosta više kuknjave MOLIM VAS!
Pozdrav Zlaja Sad

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Sre 16 Feb 2011, 16:00

Znači; vreme je da se svi prilagodimo situaciji,zar ne? Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu