Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Strana 13 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Počalji od nesa 723 taj Sub 13 Dec 2014, 23:21

miamilojevic ::Sustina je da radis neki posao samo ako ti ser isplati....Ako nemas od tog posla dovoljno da platis sve sto se od tebe zahteva i normalno zivis,znaci da je taj posao ''SRANJE'' i da treba da ga ''MENJAS'' za neki drugi.Pun mi je k i taxija i svih prica oko njega i ko kaze da moras i da si osudjen da ceo zivot budes samo taxista,da ne postoji sansa za bilo koga od nas da radi i zivi od neceg drugog????manite se vise i dugova i reprograma i kredita i smena i ko zna cega....shvatite da radite trenutno ''neprofitabilan'' posao i da ce takav ostati jos dugo.Na taxiju mozes da uzmes pare samo ako otimas jer drzava nikad nece dozvoliti pravu cenu taxija,prvo da taxista ne bi dobro zaradio,drugo da sami sebi ne uskacu u dzep jer cenu kroji onaj koji ce i da se vozi...
Kakvo je danas tvoje misljenje prijatelju moj ?Jel i dalje mislis da kad nije dobro treba promeniti posao?

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Godina : 53
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 14 Dec 2014, 04:04

Da sam vozio "produvalog 101 bilo bi placeno sve ali sam usao u euro3 od 8500e i nisam"begao". ::
Nisam ni ja vozio "produvalog" 101. Kad je doslo vreme i ja sam kupio Dacia 1.5 dci starog godinu dana i 90 % sam isplatio u kesh parama, nesto malo sam uzajmio. Porez sam normalno i dalje placao i to obicno 2-3 dana pre 15-og u mesecu, znao sam da to mora da se plati tako da se nismo bas razlikovali. Ne znam koji si ti to auto kupio ali ja sam se odlucio za sirotinjsku Daciju.
Sta sam pogresio kad sam rekao "produvali" motor i sta je to sto ja necu da razumem ?
Izgleda da ti mene ne razumes kad kazem da porez mora da se placa !

Svi godinama kukaju "taxi je propao, taxi je los, ovo je kraj, nema dalje....." a niko nikad nije ostavio taksiranje. Godinama slusam jedne te iste price. Kad je los zasto niko nije ranom zorom otisao na salter, rekao sluzbenici "taxi je qrac i evo dosao sam da ga odjavim" nego samo prazne price ?
Kad mi se od hrane nesto ne svidja ja to ne jedem
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Ned 14 Dec 2014, 22:01

jerotije318 ::Nisam ni ja vozio "produvalog" 101. Kad je doslo vreme i ja sam kupio Dacia 1.5 dci starog godinu dana i 90 % sam isplatio u kesh parama, nesto malo sam uzajmio. Porez sam normalno i dalje placao i to obicno 2-3 dana pre 15-og u mesecu, znao sam da to mora da se plati tako da se nismo bas razlikovali. Ne znam koji si ti to auto kupio ali ja sam se odlucio za sirotinjsku Daciju.
Sta sam pogresio kad sam rekao "produvali" motor i sta je to sto ja necu da razumem ?
Izgleda da ti mene ne razumes kad kazem da porez mora da se placa !

Svi godinama kukaju "taxi je propao, taxi je los, ovo je kraj, nema dalje....." a niko nikad nije ostavio taksiranje. Godinama slusam jedne te iste price. Kad je los zasto niko nije ranom zorom otisao na salter, rekao sluzbenici "taxi je qrac i evo dosao sam da ga odjavim" nego samo prazne price ?
Kad mi se od hrane nesto ne svidja ja to ne jedem
Ja ne sumnjam da si ti u ocima drzave jedna ljudska velicina zato sto mislis da porez mora da se placa a od vojhske da se bezi.Nedaj boze da se razbolis pitaces se zasto se operacija srca zakazuje za godinu dana,operacija kuka za godinu ipo,ultrazvuk za 6 meseci .... i pitaces se zasto si placao a 2000 ce ti biti dzeparac za 7 dana.Mozda ces i progledati pa ces se pitati kako je to radnicima u Simpu,zelezari Smederevo,Yumcu ....povezan staz kad nista nisu placali.Mozda ces se i pitati kako Bogicevic dobije 40 miliona eura kredita i ne placa "pekru leba" ati ne mozes da dobijes 4 eura a uredan si platisa.U svakom slucaju zelim ti dobro zdravlje pocenu da zivis u svom virtuelnom svetu.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 15 Dec 2014, 03:10

Znam kako je i radnicima Simpa i Yumka. Da sam u njihovoj kozi ni ja ne bih placao porez, ne bih imao odakle ali kao taksista sam mogao toliko da zaradim
Moze se i sad. Porez od 2.000 i kusur dinara nije neka stavka. To je jedan aerodrom i po
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 15 Dec 2014, 03:48

pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Realni i virtuelni svet

Počalji od a1109 taj Pon 15 Dec 2014, 09:29

"Ja ne sumnjam da si ti u ocima drzave jedna ljudska velicina zato sto mislis da porez mora da se placa a od vojhske da se bezi.Nedaj boze da se razbolis pitaces se zasto se operacija srca zakazuje za godinu dana,operacija kuka za godinu ipo,ultrazvuk za 6 meseci .... i pitaces se zasto si placao a 2000 ce ti biti dzeparac za 7 dana.Mozda ces i progledati pa ces se pitati kako je to radnicima u Simpu,zelezari Smederevo,Yumcu ....povezan staz kad nista nisu placali.Mozda ces se i pitati kako Bogicevic dobije 40 miliona eura kredita i ne placa "pekru leba" ati ne mozes da dobijes 4 eura a uredan si platisa.U svakom slucaju zelim ti dobro zdravlje pocenu da zivis u svom virtuelnom svetu."

Niti će neko dobiti orden za to što misli da treba da plaća porez a i plaća ga , niti će iko da dobije oprost duga a da većina ipak redovno plaća obaveze .Takođe se ne može upoređivati radnik koji nije nikada imao obavezu da uplaćuje ili kontroliše uplate doprinosa koje je trebalo da obavlja rukovodstvo tih i mnogih drugih raspalih DRŽAVNIH firmi , i samostalni privatni preduzetnik. Osim toga , Bogićević ,Mišković , Beko , Đunić ,Vlahović ,Lazarević , Kostić , Jovanović ,Šarić , Buha , Đurić , Jerković ,.....nisu baš pravo poređenje ako baš hoćeš da pričaš o virtuelnom i realnom svetu .

Bilo je E3 auta od recimo 3500 pa naviše ali je tih dobrih godina kad se nekako radilo bilo lako uzeti skuplje a da se ne mislio rizicima da će se desiti ono što se desilo a to je da nismo profitirali od svetske ekonomske krize kako su nas pržili Dinkić i društvo nego su ubrzo stigle teške godine .Trebalo je tada shvatiti da to vreme bilo virtuelno pa ostaviti sebi prostora za naredni težak period .Ali ko će o svemu da misli.....

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 161
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od migaa taj Pon 15 Dec 2014, 12:11

Niko nije ostavio taxiranje; pa jesu li napustili "Simpo" , "Zelezaru" gde ce ljud? Ili mislite da u Srbiji nije isto sranje kao i na taxiju njima je drzava izasla u susret a nama? Iako u nas nije ulozila nista i nista je ne kostamo (sami smo sebi obezbedili i sredstva i rad ) cak i na nama zaradjuje PDV POREZ . Sta smo mi gradajani drugog reda? Trazimo isti tretman. Povodom redovnog placanja poreza nevidim da su kolege platise ostecene redovno im je upisan staz, meni ne
zdravstveno su bili zasticeni, porez drzavi cu da platim kad i radnici Simpa to urade. Malo sam se raspitivao kod pravnika postoji tzv. "siromsko pravo" kad ti ulozis svoj rad i sredstva i svaki dan odlazis na posao ali zbog ekonomskog okruzenja i ambijenta (koje je drzava bila duzna da ti omoguci) nisi mogao da rentabilno poslujes. Kazete da je po zakon u da se placaju porezi, pokrenimo inicijativu da se to promeni ko placa imace staz i zdravstveno ko neplaca ne osim obaveznog poreza drzavi.Na kraju nestace ti drzavni fondovi i onako to prelazi u privatne ruke i sad se ide vise kad se mora kod privanog lekara.I koga sam ja to zajebao neplacanjem poreza osim samog sebe gde mi je staz zdravstveno, tvrdim da 70% kolega nezivi iskljucivo od taxija da nema dodatne prihode (stanove, trafike penzije trangefrange dobra zenina plata pomoc iz inostranstva) ja zivim. Sto neko rece verovatno sam zrtva trnzicije ja jednostvno trazim isti tretman od ove drzave. Ako nezeli da mi pomogne neka me ostave na miru snacicu se kao i do sada do nekih boljjih vremena a nama zelim da se pored svih nesuglasica kako tako ujudinimo i pokusamo nesto da promenimo. Znam da ovo zvuci kao neka olinjala politicka parola ali nepostojji drugi nacin bez obzira na sve,.

ako nezeli da mi

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 15 Dec 2014, 12:12

a1109 ::Bilo je E3 auta od recimo 3500 
To jednostavno nije tačno.
Da bi ispunio uslove morao si dati min.6-7 somića.
Da te podsetim da su tada citroeni c5 2002g. recimo,
bili stari oko 5 god. I kostali 8-9 hiljada evra.
Stilo 2004g 8.000eu...
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Pon 15 Dec 2014, 12:59

Moguće da si u pravu , stvarno je malo daleko , idu godine zaboravi se .Ali se isto tako lako moglo prevariti zbog tih par "rodnih godina" pa uzeti auto 20-30% iznad svojih mogućnosti i to shvatiti nakon godinu dana ali i to teško da je opravdanje za par hiljada mesečno .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 15 Dec 2014, 13:42

Ne radi se o par hiljada mesečno,već 11 -12 kolko već beše sve zajedno.
Plaćanje samo poreza ti ništa nije značilo niti i sad nešto konkretno znači,sem što bi mogao da se prodam kao redovan poreski obveznik. Naravno samo na forumu.
Ako vam je za utehu sad eto vi možete da uzmete kredit pošto imate sve obaveze izmirene,kao što smo mi tada imali.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Pon 15 Dec 2014, 15:09

Ideja mi je bila da POKUŠAM da dokažem da ako imaš neku grupu ljudi koji obavljaju jednu te istu delatnost imaju svi iste obaveze prema državi , jedan deo tih ljudi u jednom trenutku prestane da plaća ,dok ostatak grupe građana uredno nastavi da te obaveze izmiruje .Ukoliko bi oprostili dug grupi koja je svojevremeno prestala da plaća automatski bi oštetili ovu drugu grupu koja je prema mišljenju mnogih i brojnija .Moje skromno mišljenje je da to nije u redu .Možda nije preterano edukativno ovo što napisah ali u svakom slučaju do daljnjeg odustajem od ovog ubeđivanja .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Pon 15 Dec 2014, 15:40

Nista nisam svatio nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Pon 15 Dec 2014, 17:07

Bilo bi zanimljivo videti koliko nas sa foruma placa ili ne porez , pa bi mogao admin da napravi anketu (poll) .
Inace , ima i onih koji su vozili produvalog keca i nisu placali porez , kakva su njihova prava ? Smile

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 15 Dec 2014, 17:08

Daj anketu sa tri opcije, ko redovno placa, ko nikad nije nista platio i ko "nesto" duguje
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 15 Dec 2014, 21:25

Pristajem ,,,ma koliko mi se smejali! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Pon 15 Dec 2014, 22:21

a1109 ::"Ja ne sumnjam da si ti u ocima drzave jedna ljudska velicina zato sto mislis da porez mora da se placa a od vojhske da se bezi.Nedaj boze da se razbolis pitaces se zasto se operacija srca zakazuje za godinu dana,operacija kuka za godinu ipo,ultrazvuk za 6 meseci .... i pitaces se zasto si placao a 2000 ce ti biti dzeparac za 7 dana.Mozda ces i progledati pa ces se pitati kako je to radnicima u Simpu,zelezari Smederevo,Yumcu ....povezan staz kad nista nisu placali.Mozda ces se i pitati kako Bogicevic dobije 40 miliona eura kredita i ne placa "pekru leba" ati ne mozes da dobijes 4 eura a uredan si platisa.U svakom slucaju zelim ti dobro zdravlje pocenu da zivis u svom virtuelnom svetu."

Niti će neko dobiti orden za to što misli da treba da plaća porez a i plaća ga , niti će iko da dobije oprost duga a da većina ipak redovno plaća obaveze .Takođe se ne može upoređivati radnik koji nije nikada imao obavezu da uplaćuje ili kontroliše uplate doprinosa koje je trebalo da obavlja rukovodstvo tih i mnogih drugih raspalih DRŽAVNIH firmi , i samostalni privatni preduzetnik. Osim toga  , Bogićević ,Mišković , Beko , Đunić ,Vlahović ,Lazarević , Kostić , Jovanović ,Šarić , Buha , Đurić , Jerković ,.....nisu baš pravo poređenje ako baš hoćeš da pričaš o virtuelnom i realnom svetu .

Bilo je E3 auta od recimo 3500 pa naviše ali je tih dobrih godina kad se nekako radilo bilo lako uzeti skuplje a da se ne mislio rizicima da će se desiti ono što se desilo a to je da nismo profitirali od svetske ekonomske krize kako su nas pržili Dinkić i društvo nego su ubrzo stigle teške godine .Trebalo je tada shvatiti da to vreme bilo virtuelno pa ostaviti sebi prostora za naredni težak period .Ali ko će o svemu da misli.....
Pa nije bilo od 3500e.Laguna 2002god je 2008god. kostala oko8500e,c5 isto godiste mozda nekoliko stotina jeftinije itd.Ne zaboravi jos jednu stvar 09.08.2008god euro je vredeo 72din a litar euro dizela 58din.To je realno sve ostalo su bajke.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Pon 15 Dec 2014, 22:23

jerotije318 ::Znam kako je i radnicima Simpa i Yumka. Da sam u njihovoj kozi ni ja ne bih placao porez, ne bih imao odakle ali kao taksista sam mogao toliko da zaradim
Moze se i sad. Porez od 2.000 i kusur dinara nije neka stavka. To je jedan aerodrom i po
Uhvatio si se poreza ko pijan plota pa jel si ti placao samo porez ili sve dazbine?

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Pon 15 Dec 2014, 22:27

a1109 ::Ideja mi je bila da POKUŠAM  da dokažem da ako imaš neku grupu ljudi koji obavljaju jednu te istu delatnost imaju svi iste obaveze prema državi , jedan deo tih ljudi u jednom trenutku prestane da plaća ,dok ostatak grupe građana uredno nastavi da te obaveze izmiruje .Ukoliko bi oprostili dug grupi koja je svojevremeno prestala da plaća automatski bi oštetili ovu drugu grupu koja je prema mišljenju mnogih i brojnija .Moje skromno mišljenje je da to nije u redu .Možda nije preterano edukativno ovo što napisah ali u svakom slučaju do daljnjeg odustajem od ovog ubeđivanja .
Niko ne trazi da mu bilo ko sta oprasta i naravno da nebi bilo fer prema onima koji su placali samo treba naci nacin da se izadje u susret ljudima koji su voljni da rese svoj dug.Naravno to ne podrazumeva da platite kamatu koliko i dug jer odgovornost nije samo na jednoj strani.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 16 Dec 2014, 04:34

nesa 723 ::
jerotije318 ::Znam kako je i radnicima Simpa i Yumka. Da sam u njihovoj kozi ni ja ne bih placao porez, ne bih imao odakle ali kao taksista sam mogao toliko da zaradim
  Uhvatio si se poreza ko pijan plota pa jel si ti placao samo porez ili sve dazbine?
Sve dazbine
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Uto 16 Dec 2014, 22:53

jerotije318 ::
nesa 723 ::
Sve dazbine
Sve dazbine nisu 2000din. koje si zaradio "produvalim kecom".

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 17 Dec 2014, 00:26

Ja sam placao sve dazbine a ti plati samo porez i bice sve ok.
Zar ces dozvoliti da ti 2.000 i kusur dinara mesecno pravi problem ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 17 Dec 2014, 00:39

nisam odavde
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sre 17 Dec 2014, 22:47

jerotije318 ::Ja sam placao sve dazbine a ti plati samo porez i bice sve ok.
Zar ces dozvoliti da ti 2.000 i kusur dinara mesecno pravi problem ?
Ja cu da platim sta ja hocu i naravno da ce biti ok.Meni ni vece pare nisu bile problem ali koliko vidim tebi je to ozbiljan problem.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 18 Dec 2014, 02:11

Zelim ti od srca da budes ok a za mene ne brini. Da mi je lose vratio bih se u taxi
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Čet 18 Dec 2014, 05:59

Izgla ti neko ukro identitet i odjavio te iz apeera  nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 18 Dec 2014, 11:51

Ucinio dobro delo Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Pet 19 Dec 2014, 08:18

Znao sam da ti ne bih sam to odjavio. Nisi budala  nisam odavde

Nego obrati paznju taj je poco i da gede ovna  po dustvenim mrezama u tvoje ime. Ti to ne bi nikad. Nisi budala nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh