Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Počalji od jerotije318 taj Uto 02 Dec 2014, 22:49

Razumeo sam ja da je ovaj strajk osudjen na propast zbog poreza de se vecina nas neslaze ALI nisu to jedini nasi problemi ::
Ostali zahtevi su ok ali stavka "porez" ni slucajno ne pije vodu.
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Uto 02 Dec 2014, 23:08

Dobra vest!
Kao prvo ovo je dokaz da zelimo dogovor i da na strajk gledamo kao poslednje resenje.
Drugo, shvatili su da moraju da razgovaraju sa nama i da ne blefiramo.
Trece - o svemu odlucuje Vucic i bez njega su nesposobni i ne smeju da donesu ni jednu odluku.

Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 02 Dec 2014, 23:13

Lepo je Zlatan napisao "Strajka nece ni biti"....
Ima covek informacije iz prve ruke..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Uto 02 Dec 2014, 23:33

Super! Neka nam javi onda odma i za 10ti da znamo Smile
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 04 Dec 2014, 14:44

I nije bas Super niti ce biti ako samo cekas 10-ti. Ako se ne dogovorimo do 10-tog evo kako ce biti posle toga.
Prepis sa ovog foruma ali iz druge teme: http://taxi.forum9.biz/t1242-telegraf

[quote="Da li postoje razlike u ovim stvarima prepusteno je na razmisljanje svakom pojedincu, koji odlucuje sta bi hteo i zeleo od sebe da napravi.
Mogucnosti izbora su sledece:  

Potpisnici ovih gore su na prvi pogled srecni ljudi. Njihova sreca pociva na tome sto je brigu o njima preuzeo neko drugi. Tako su dobili da im je....
-Drugi im dao auto.
-Drugi im obezbedjuje posao.
-Drugi ih uniformisano oblaci.
-Drugi ih postavljaju za slikanje sa naredbom "Ajde sada svi prekrstite ruke, da slika bude lepa i ujednacena...tako, lepo."   I, gotovo!
U ovom slucaju jedina vasa mogucnost je slobodan izbor izmedju da li cete prekrstiti levu ruku preko desne ili desnu preko leve? Sve ostalo vam je uskraceno i ne zavisi od vase volje.

******************* ovo moram i fizicki da razdvojim jer je razlika sloboda ogromna i ne bih voleo da ono dole predje u gore**********************    

A ovako izgledaju LJUDI !!!! Jesu malo promrzli. I razlicito su obuceni. Ali im je zato ujednacena volja sa istom zeljom. I dobro znaju da samo zajedno mogu da uspeju. Da ostanu na lestvici ovoga drustva kao zajednica od znacaja.  
Izbor je na svakom pojedincu a odgovornost delimo svi. Dobro razmislite u odlukama sta vam je bolje?
Jer radeci danas stvaras sutra."][/quote]
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 04 Dec 2014, 23:04

Bravo majstore

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pet 05 Dec 2014, 01:04

Lepo i slikovito opisano. Ne zna se da li vise govore slike ili reci. Svaka cast!
Svasta sam doziveo i izdrzao na ovom poslu, ali
jedino sto mislim da ne bih mogao da izdrzim je da sutra budem jedan od ovih uniformisanih koji radi za gazdu.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od migaa taj Pet 05 Dec 2014, 08:58

Zasto se mi organizovano neobratimo svim televizijama i obrazlozimo javnosti razloge za strajk i ujedno demantujemo Vesiceve izjave?

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pet 05 Dec 2014, 15:16

Pa bila je konferencija za stampu na temu strajka u NUNSu ako se doboro secam,
imas link ovde. Bila su tri novinara i ni jedna televizija. Sad
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pet 05 Dec 2014, 20:11

Jadno mi je sve ovo, kada niko na ovom forumu ili uopšte, bilo kakvim putem ne saopštava šta je dogovoreno sa ljudima iz ministarstava na pregovorima affraid
Ja sam načuo da su već pali neki dogovori i da sve ide dobrim putem i da se pregovori nastavljaju.   ;fper;

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sub 06 Dec 2014, 05:26

Ja sam nov na forumu, ali koliko sam primetio cim se javi neko iz sindikata odma ga naduvaju Rolling Eyes Pretpostavljam da od njih krecu informacije s obzirom da oni pregovaraju... mozda samo nece da malerisu pa cute Veoma srecan
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 06 Dec 2014, 08:52

[img][/img]

http://sstviaps.weebly.com/10421077108910901080.html
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sub 06 Dec 2014, 22:13

Malocas odgledah Studio B,gost gradonacelnik.U sat vemena pomenuo je sva javna preduzeca i sve probleme u gradu,potencijalne probleme jedino nas kao sluzbu i nas problem nije ni pomenuo.To govori jasno koliko smo ozbiljni u svojim namerama i koliko ih to dotice.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Godina : 53
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sub 06 Dec 2014, 22:19

Procitajte samo proglas na prvoj strani ovog posta od 09,12.2010 i videcete da za cetiri godine ni jedan zahtev nije usvojen .Zapitajte se ko nas predstavlja,kome odgovaraju za neuspeh?

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Pretnje taksista blokadom urodile plodom

Počalji od Zokenzi taj Sub 06 Dec 2014, 23:43

PRETNjE protestnim vožnjama i blokadom Beograda izgleda da su urodile plodom, pa su taksisti i auto-prevoznici konačno seli za radni sto sa ljudima iz ministarstava.

Za početak je u Ministarstvu policije dogovoreno da će se izmeniti zakon i da se više neće taksistima iz drugih gradova izdavati BG TH table. Praksa je bila da neko iz prestonice, pošto ovde ne može da dobije taksi dozvolu, ode u Sečanj ili Kovačicu, tamo prijavi boravište, otvori firmu, registruje je u APR, zatim odjavi i prenese boravište u Beograd. Pošto je taksista, traži od policije da mu izda BG TH table. Iako prema propisima ne sme da taksira po prestonici, ako mu je krovna oznaka firme iz drugog grada, beogradske TH table ga čine neupadljivim na ulicama.

Što se tiče uklanjanja „divljih“ taksista, formiraće se radna grupa od ljudi iz grada, policije i taksista, koja će se baviti načinima kako da se „divljacima“ onemogući da taksiraju i na kraju potpuno sklone iz posla, dok će u utorak prevoznici imati i sastanak u Ministarstvu finansija, kako bi razgovarali o uslovnom otpisu duga taksistima i auto-prevoznicima koji prethodnih godina nisu uredno izmirivali poreze i doprinose.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:522868-Pretnje-taksista-blokadom-urodile-plodom

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 07 Dec 2014, 02:05

kako bi razgovarali o uslovnom otpisu duga taksistima i auto-prevoznicima koji prethodnih godina nisu uredno izmirivali poreze i doprinose ::
Nadam se da nece ispasti magarci oni koji su redovno placali scratch
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Ned 07 Dec 2014, 09:09

Koliko vas ima opomene od PU za desetak hiljada DINARA duga? Kako je moguce da neko bude blokiran zbog duga od šezdesetak evra sa sve kamatom a da se istovremeno nekom otpisuje , uslovno ili bezuslovno dug po istom osnovu u 600% većem iznosu?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 161
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 07 Dec 2014, 10:58

Sta to nije moguce u ovoj zemlji!? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Ned 07 Dec 2014, 13:27

Pa sigurno da ima . Govori li ta rešenost drzave da utera svaki mogući dinar u budžet o raspoloženju u pogledu opraštanja duga?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 07 Dec 2014, 14:56

Divljaci,porez,divljaci,porez...A sta je sa zakonom koji se sprema,jel bilo reci o tome?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od migaa taj Uto 09 Dec 2014, 13:15

Bas zato, zakucati na vrata velikih televizija obrazloziti nase stavove demantovati Vesica . Ko gleda konferenciju za stampu? To je jedan izbor ili drugi da se ovde beskonacno prepucavamo ili da se koliko toliko ujedinimo i konkretno nesto uradimo.

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Uto 09 Dec 2014, 23:13

Daj mi samo JEDAN valjan razlog za ujedinjenje nekoga koga uprava prihoda davi za šezdesetak evra i nekoga ko je duzan 1000 puta vise plus kamate . Koji bi to bio zajednički interes?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sre 10 Dec 2014, 11:50

Meni je razlog taj - sto mi ne treba par hiljada kolega na ulici koji otplacuju milione na mesecne rate, necu moci ni da radim ni da zivim od njih.
Problem se uvek reflektuje i na one koji ne duguju, zato sam za resenje otpisa, ne upisivanja staza kao kaznu i sve od 0 da krene uz rigoroznu kontrolu placanja ubuduce. Jedino drugo resenje a da onima koji su platili bude dobro je da duznike odmah izbrisu iz APRa.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Staž ili pare ?

Počalji od a1109 taj Sre 10 Dec 2014, 14:30

Prvo i osnovno ne radi se o otplaćivanju na rate milionskih dugova jer je to sa ovakvim poslovanjem naučna fantastika .Drugo nema ih siguno par hiljada koji bi mogli da otplaćuju neki manji dug od milionskog .Treće ,doprinosi su bili i jesu OBAVEZNI za plaćanje i to za sve dok se ne donese drugačiji zakon ,dakle ako je neko rešio samoinicijativno da ta sredstva ,bez poreza i kamate , cca 50 EUR /mesečno preusmeri na svoje lične potrebe i da sada posle desetak godina neplaćanja samo kaže to je ok ,ja se odričem staža koji nije plaćen a vi mi otpišite dug po tom osnovu .E vidiš u tom slučaju bi ispalo da je nama koji kako tako redovno izlazimo na kraj sa obavezama , svih ovih i za nas takođe teških godina , država nezakonito zavukla ruku u džepove . Da li bi ja mogao da tražim refundaciju 6.000EUR u zamenu za odrcanje od deset godina taksi staža ?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 10 Dec 2014, 18:26

Šetač ::Meni je razlog taj - sto mi ne treba par hiljada kolega na ulici koji otplacuju milione na mesecne rate, necu moci ni da radim ni da zivim od njih.

12000 mesecna obaveza×12 meseci=144000DIN×10GOD=1440000dinara.
E sada jel stvarno mislis da neko ko nije uplatio 10 godina nijedan jedini dinar zasluzuje takve privilegije i jel stvarno mislis da ce ubuduce da uplacuju?
Pa ja sam onda ispao smesan (da se nenazivam glup) sto sam bio poslusan preduzetnik i placao svoje obaveze, pa to je jedan mladji i ozbiljniji auto a ovako ja poslusan preduzetnik u autu od 10 godina.
Ajde neka onda sindikat uvrsti i ovaj moj problem oko zamene automobila.

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 10 Dec 2014, 20:02

Da li bi ja mogao da tražim refundaciju 6.000EUR u zamenu za odrcanje od deset godina taksi staža ? ::
Naravno, samo podnesi zahtev Veoma srecan
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Sre 10 Dec 2014, 20:30

jerotije318 ::Naravno, samo podnesi zahtev Veoma srecan

Da li ti je to manje, jednako ili vise smesno nego teorije o oprostu dugova?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 10 Dec 2014, 21:48

Malo se salim prijatelju. ne zameri
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 10 Dec 2014, 21:52

Ko nije placao do sada.....taj nece placati ni od sada pa sve da nam smanje na 1000rsd rezije?????To su sve prazne price i gubljenje vremena.Niko nikom ne treba nista da oprasta.Ako posao nije rentabilan...jednostavno,menjas posao i ne pravis od sebe socijalni slucaj bez zdr.knjizice,penzionog i invalidskog osiguranja.Katastrofa sta se napravilo gresaka u taxi sistemu.Krivi su i taxisti,a kriva je i drzava sto im je to dozvolila da drze firmu a ne placaju porez

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 10 Dec 2014, 22:01

Ko nije placao do sada.....taj nece placati ni od sada pa sve da nam smanje na 1000rsd rezije?????To su sve prazne price i gubljenje vremena. ::
Tako je
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sre 10 Dec 2014, 22:23

Samo se prica o porezu idugovanju i o tome uglavnom pricaju oni koji ne duguju jer se bije da ce im neko uzeti posao koga nema.Postoji li jos neki problem u taxiju?Ja sam od 1991 god. u taxiju i stalno se neko bori za nas a napretka nema.Ne moze sindikat koji nema zute banke da pomogne nikome pa ni sebi [osim licne koristi nekolicini pojedinaca].Da je taxi delatnost uredjena kao sto nije bilo bi mozda 5% onih koji ne placaju i to bi bilo reseno.Drzava je najveci krivac jer nam je natovarila na ledja teret koji ne mozemo da nosimo a onda je tolerisala sve ostalo i od nas napravila socijalni slucaj.Moramo biti iskreni i priznati da ljudi koji pregovaraju u nase ime nemaju kapacitet da bilo sta urade.Sa druge strane sede prevejani prevaranti spremni na sve.danas je 10.12.2014 a ni jedne informacije o pregovorima,ima li ili nema napredka,kuda idemo ili je to mozda tajna pa ce nam na kraju samo predstaviti resenje kao svoj veliki uspeh.Hocemo li dobiti konkretne odluke primenljive od 01.01.2015 ili obecanje da ce to biti reseno na nivou monistarstava ........... do 2017god??

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 11 Dec 2014, 00:54

Ne vredi, ovo je prazna prica, jer za mene samo konstatovati problem ne znaci nista ako nemas resenje problema.

Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 11 Dec 2014, 03:14

Posto ste napravili klan platisa,moram nesto da vam kazem.
Vidite od mojih 21 godine na taksiju bio sam redovan platisa 18 godina.
Placao doprinose redovno i za vreme sankcija i posle rata,gledajuci kako masa mojih
kolega ili plati na kraju godine bez kamate 10X manje ili nikad i ne plati.
Ne mrzim ih zbog toga,oni su samo pre shvatili da to tako moze.
Najbolje bi bilo da likvidiramo sve koji su duzni,sahranimo penzionere jer oni su jel vec 1 nogom u grobu
pa onda opusteno da radimo i da zaradimo.
E pa gospodo veliki legalisti ne ide to tako.
Neki od nas su tesko podneli sankcije,nisu se snasli,neki su lili krv za ovu zemlju pa se jos nisu oporavili
a neki su jajarili i srali kako je za sve kriv paja patak.
E onda se usrana drzava posrala na sve to,jer nije imala muda da lupi rukom o sto i kaze dosta vise sranja
taksi ce da bude takav i takav i placace se toliko i toliko.Lakse je bilo prolongirati sve to
drzati ljude u laznoj nadi obecavati,lagati,pa kad dovoljno ostare,kad im bude svega dosta,onda ih dokusuriti.
Pokusao sam da u jednoj slicnoj temi malo sipam vode na vatru koju je zapalio postovani kolega a1109,ali on zar prenosi
u svaku temu u kojoj postuje,pa je to postalo (barem meni)kao jednom od duznika u najmanju ruku degutantno.
Degutantno mi je i to sto neki ovde koji su svoj zivot posvetili taksiju(citaj parama) i rade ili su radili po 18 sati
dnevno pa uspevali da stignu svoje obaveze,sad drze predavanje o tome kako su svi koji rade 8 sati neradnici i treba im uzeti dozvolu
za rad.(cak se citira i idejni vodje radne grupe)
Verovali ili ne postoje i oni nisu rodjeni da bi radili,vec rade da bi ziveli.
Zbog cega ste gospodo legalisti placali porez? Jel zato sto vam je drzava omogucila pristojan radni ambijent?sto kupujete delove
i placate gorivo bez poreza?Sto su vam/nam silom uvalili u saobr.dozvolu natpis auto taxi kao da nam je to sredstvo za rad?
Sto su nas napravili magarcima 2006? Jel zato sto kad apliciras za kredit i kazes taksista oni bace peglu iza pulta?
Mozda zato sto ste niste zadovoljni svojim tretmanom u drustvu pa sta mislili da ako placate porez vise ce vas ceniti?
E pa nece. Tako je i sad pocelo na pregovorima,nova obelezja, prava musterija,telefon za zalbe...ALO BRE, koji sam ja kur.c
drumski razbojnik ili autoprevoznik? Gde su nasa prava,gde je meni telefon za zalbe,jel cuje neko moj vapaj?
Pa ne cuje.Jer onoga ko treba da cuje boli djoka,pa onda i mene boli ista stvar za njega.(naravoucenije:Svako svoj neka leci.)
I sad ja kao srecan idem 15-tog da uplatim porez.Pa zemljaci morate nesto i da date da bi nesto dobili,a ovo sto im sad placam
smatram svojevrsnim reketom nove vlasti,koja je napravila(aktivirala) mehanizme prinude na status kvo.
Tako da gospodo legalisti placali ste i placate porez iz straha od reperkusija a ne iz ubedjenja da je to ispravno.
Hvala na paznji.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 11 Dec 2014, 10:16

Dal je reket ili ne to ne znam ali znam sigurno da se porez placa u celom svetu nebitno ko je na vlasti. To sto nije dobar ambijent za rad je druga prica i za to se treba izboriti.
Zivim da bi radio ili radim da bi ziveo je sve jedno. Da se radi mora i da se placa porez mora. Moto zivota je snaci se kako znas i umes
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Čet 11 Dec 2014, 11:38

jerotije318 ::Malo se salim prijatelju. ne zameri

Ne zameram , stvarno me zanima jer je meni jednako smešno.

Tako da gospodo legalisti placali ste i placate porez iz straha od reperkusija a ne iz ubedjenja da je to ispravno.
Hvala na paznji.

Tu si apsolutno u pravu , nikad nisam ni rekao da to radim iz ubedjenja , daleko bilo . Ako postoje pravila i reperkusije za nepoštovanje istih , ne razumem kako to ne važi za sve nas koji smo u istom sistemu .Ni u mnogo uredjenijim zemljama ne plaćaju porez iz ubedjenja nego po sili zakona sve drugo je jeftina demagogija.

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 11 Dec 2014, 11:52

Možemo do beskonacnosti da raščlanjujemo tekst i komentarišemo njegove pojedine delove,ali on je samo u celini edukativan.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 11 Dec 2014, 16:11

Sustina je da porez mora da se placa, sve ostalo su nijanse
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 11 Dec 2014, 20:24

Sustina je da radis neki posao samo ako ti ser isplati....Ako nemas od tog posla dovoljno da platis sve sto se od tebe zahteva i normalno zivis,znaci da je taj posao ''SRANJE'' i da treba da ga ''MENJAS'' za neki drugi.Pun mi je k i taxija i svih prica oko njega i ko kaze da moras i da si osudjen da ceo zivot budes samo taxista,da ne postoji sansa za bilo koga od nas da radi i zivi od neceg drugog????manite se vise i dugova i reprograma i kredita i smena i ko zna cega....shvatite da radite trenutno ''neprofitabilan'' posao i da ce takav ostati jos dugo.Na taxiju mozes da uzmes pare samo ako otimas jer drzava nikad nece dozvoliti pravu cenu taxija,prvo da taxista ne bi dobro zaradio,drugo da sami sebi ne uskacu u dzep jer cenu kroji onaj koji ce i da se vozi...

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Čet 11 Dec 2014, 22:37

Pauk 523 je iscrpno objasnio nasu realnost.Kolega "setac" kao da govori mali premijer iz tebe.Pa pitas li se imaju li oni koji treba resenja?Moje je da kupim auto,sipam gorivo i izadjem na ulicu a na drzavi je da mi obezbedi ambijent u kome cu da zaradim porez.Neko je u nase ime prihvatio sve uslove 2006 god.,velika vecina nas je to ispostovala i posle osam godina imamo radnu grupu i nista vise od toga.I kakve su odluke posle odlozenog strajka 03.12 i 10.12 zna li iko od nas 7-8000.??

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Čet 11 Dec 2014, 22:44

jerotije318 ::Dal je reket ili ne to ne znam ali znam sigurno da se porez placa u celom svetu nebitno ko je na vlasti. To sto nije dobar ambijent za rad je druga prica i za to se treba izboriti.
Zivim da bi radio ili radim da bi ziveo je sve jedno. Da se radi mora i da se placa porez mora. Moto zivota je snaci se kako znas i umes
Moto zivota nije da se snalazis da bi platio porez nego da zaradis i da ga platis.A to sto se svuda u svetu placa porez je tacno ali se retko gde ili nigde u Evropi ne slepaci po ulici ceo dan a da ne zaradis za isti.Ako neko moze da uzme od banke 40 miliona eura i da ih nikada ne vrati zasto ja ne mogu da uzmem 5000e za auto i da posteno vratim?Jel tako svuda u svetu??

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Čet 11 Dec 2014, 23:08

Pa vazno je da radna grupa izglasa prava o korisnicima i telefone za zalbe a kako ce mo mi kupovati automobile to nije vazno, smesni su ituzni.

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 12 Dec 2014, 03:09

Moto zivota nije da se snalazis da bi platio porez nego da zaradis i da ga platis ::
Jel ne mozes da zaradis za porez ?

Kako neki drugi mogu ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Pet 12 Dec 2014, 23:22

jerotije318 ::Jel ne mozes da zaradis za porez ?

Kako neki drugi mogu ?
Nikad nisu mogli svi.Jer da je tako bilo bi iodealno ato ne postoji,Neki su usli u euro3 kroz kredit koji ih je skupo kostao,usput su resavli stambeno pitanje,skolovali decu,imali smrtne slucajeve u porodici,bolovali,razvodili se,dobojali prinove......Ziuvot nije jednostavan ili mozda jeste ako imas i drugih prihoda.Da te podsetim prijatelju da pre pet i vise godina ako ne platis par meseci porez svaka naredna uplata ti pokriva kamat koja je bila zelenaska a glavnica i dalje ostaje pa se pitas dali ima svrhe bacati pare.Ja sam 1999god bio mobilian i nisa radio 4 meseca.Ostavio sam kuci zenu bez posla sa dvoje dece koji su morali neto da jedu.Kad sam se vratio dugovi su me cekali.Za to vreme mnogi od vas su radili.Znaci razlike postoje.A to dali ja mogu da zaradim ili ne tebe treba da boli k.... kad vec postavljas nepristojna pitanja.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2014, 02:05

A to dali ja mogu da zaradim ili ne tebe treba da boli k.... kad vec postavljas nepristojna pitanja. ::
Samo si ti bio mobilan i samo si ti u dugovima, samo ti imas finansijskih problema a ostalima cvetaju ruze.
Porez je 2.000 i kusur dinara i to je jedina stavka koja mora da se plati svuda u svetu pa i u zemlji Srbiji a sve drugo ce ti sigurno otpisati videces.
Te pare si mogao da zaradis pa tacno da si vozio Zastavu 101 sa produvalim motorom.
I ja sam prijatelju kao ti hranio sve te godine dvoje dece skolaraca i imao nezaposlenu zenu pa sam placao ne samo porez nego sve dazbine. Jedino nisam bio na frontu [a zvali su me, begao sam].

Pitanje je bilo hoces ili neces da placas
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 13 Dec 2014, 16:18

jerotije318 ::
[a zvali su me, begao sam].

Dragi moj prijatelju, pobegao si ti od nas vec odavnoooo! I u poslu i u razmisljanju. Ostalo je samo tvoje secanje na lepe trenutke kada si mogao da biras voznje i stranke.
Neko bi rekao da se vreme promenilo. Ja pak kazem da se vreme ne menja vec je uvek isto samo se menjaju ljudi sa vremenom.

Zato, ostavi muku ljudi na miru i daj neke slike sa tvog terena.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 13 Dec 2014, 16:25

Tako je banderas , apsolutno se slazema sa tobom,Jerotije bIO si u ovoj prici , ali vise nisi , i tvoji komentari su samo komentari posmatraca , a ne ucesnika u problemu. nisam odavde
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2014, 18:03

Jerotije bIO si u ovoj prici , ali vise nisi , i tvoji komentari su samo komentari posmatraca , a ne ucesnika u problemu. ::
I dok sam bio u prici mnogi porez nisu placali a ja jesam tako da se nista nije izmenilo u tom pravcu.
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2014, 18:05

Zato, ostavi muku ljudi na miru i daj neke slike sa tvog terena. ::
Ovih dana pravim reklamu, bice i slike i video skocko
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Sub 13 Dec 2014, 18:09

Nisi dalabu, iaia, daklu da odjavis nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sub 13 Dec 2014, 23:19

jerotije318 ::Samo si ti bio mobilan i samo si ti u dugovima, samo ti imas finansijskih problema a ostalima cvetaju ruze.
Porez je 2.000 i kusur dinara i to je jedina stavka koja mora da se plati svuda u svetu pa i u zemlji Srbiji a sve drugo ce ti sigurno otpisati videces.
Te pare si mogao da zaradis pa tacno da si vozio Zastavu 101 sa produvalim motorom.
I ja sam prijatelju kao ti hranio sve te godine dvoje dece skolaraca i imao nezaposlenu zenu pa sam placao ne samo porez nego sve dazbine. Jedino nisam bio na frontu [a zvali su me, begao sam].

Pitanje je bilo hoces ili neces da placas
Nisam samo ja prijatelju vec mnogo nas i nisam samo jednom nego vise puta.Vi koji sye bezali i krili se radili sramota bi bilo i da ne platite.Ja sam placao i za vreme dok nisam radio ali je doslo vreme kad se nije moglo.Nije u pitanju dali hoces ili neces da platis nego dali hoces ili neces da razumes.A ti ocigledno neces da razumes gde je problem.I ne kaze se "produvali" motor.Da sam vozio "produvalog 101 bilo bi placeno sve ali sam usao u euro3 od 8500e i nisam"begao".

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći