Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Strana 6 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Počalji od struja taj Pon 21 Mar 2011, 13:51

Dragi prijatelju Delphy,od ovolikog citanja mogu samo oci da zabole,mogu misliti kako je tebi dok si ovo pisao.
Poznavajuci te,tebe oci ne mogu da bole.Ti malo, po malo, pa sipas kapi.Jednu u levo i dve u desno.Samo ne valja da to radis prljavim rukama,pogotovo posle brojanja "suske".
A sto se tice rada,probaj da vozis i te krace relacije.Neki kazu da pre zavrsis i opet mozes da se odmoris,a manje se razmislja.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SD DandyTAXI taj Pon 21 Mar 2011, 22:28

magnum ::
VENELUME ::Delphy ,kad si tako opusten sa strankama i parama , sto se ne iskljuci pre neki dan nego si izmolio 526 da te pusti jer ti trebaju pare , a da te naknadno iskljuci 24 h ??

Jel bi hteo neko , meni , tužnom kvakarošu da prevede ovo gore napisano na moj maternji,(kvakaroški) jezik !?
Unapred zahvalan clown

Dragi kolega zar niste naucili da mi radimo na srecu a ostali na popust Wink
SD DandyTAXI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bane driver. taj Ned 27 Mar 2011, 22:59

Па колеге морам да приметим да сте стварно застранили са прозивкама и коментарима у вези писмености, памети итд. ..
Не трошите енергију на периферне ствари,већ ако желите да будемо конструктивни вратите се на тему .Како на прави начин натерати градске структуре које су задужене за такси службу да раде свој посао.
( ТХ ) таблице , питање за или против. ?
Шта добијамо а шта губимо, или да ли можемо да издеиствујемо да ако желе да носимо тх таблице као обавезу, па у томе треба видети и тражити шансу да нам возило признају као основно средство рада које ће самим тим бити инаше право а не само обавеза.
Треба испословати или изтрговати тако нешто јер до сад нам само уводе обавезе које ми без- поговорно морамо да испуњавамо, коме и зашто запитајте се сами.
Па стога хајде да бар овде као колеге учинимо напредак и схватимо да ми као ПРЕДУЗЕТНИЦИ имамо ПРАВА која су загарантована и у тим државама где носе тх таблице.
=Није све у парама, нешто је и у новцу=
Ко не жели да му буде боље?
Јуче разговарам са једним колегом па каже за диспечере да му је он газда ???
Ето ми због таквих такси предузетника испаштамо и тонемо, да ли су свесни шта раде , има их доста који нису засинтересовани за себе и свој рад, или су агитатори и поткупљени или имају страх да размишљају својом главом.
Баталите се празне приче, волан у рук , окрени и крени, искључи радио укључи мозак . Поздрав .

bane driver.
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 47
Godina : 54
Datum upisa : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 27 Mar 2011, 23:50

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1240
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Pon 28 Mar 2011, 08:55

Delphy ::
Mene dotice sto radi takvih dajem popust i vozim smesno kratke voznje, jer ste Vi gospoda NESOLVENTNI uporopastili sve u ovom poslu...
Popust nema nikakve veze sa ljudima koji trenutno ne izvršavaju svoje poreske obaveze,a ukoliko ima - odaj nam "tajnu" molim te!

Delphy :: Sto se tice pismenosti, tvoj post govori vise nego sto primecujem, na pr.: posle zareza nema razmaka do sledece reci, po zavrsetku recenice nema razmaka do pocetka nove, bezpotrebno i ne smisleno upotrebljavas ''-''... Uzmi nekoliko casova iz Srpskog jezika ( razlikuje se valjda od nekadasnjeg Srpskohrvatskog ), a kad naucis dobro Srpski, pocni sa pocetnim kursom Engleskog, jer bilo bi pozeljno da TAXISTA u prestonici bar osnove razume i zna da kaze, kad na prevoz primi stranke iz inostranstva... umesto da za iste ukljucuje taximetar vec na ''bogosloviji'' kad po njih ide pred Hotel Ziru!
Što se tiče pismenosti i "pismenosti";
- U gramatici srpskog jezika nigde nisam pronašao pravilo da se posle tačke ili zareza ostavlja prazan prostor za početak naredne rečenice. nisam odavde
- Što se tiče naše gramatike ili gramatike srpskog jezika,"srpski jezik" se piše malim slovima,a ne velikim kako pokušavaš da nas naučiš,"lektore"!
Kao dokaz prilažem odlomak iz Vikipedije;
Као и када су други језици у питању, неопходно је разграничити појам језичких система којим се Срби како етницитет служе од стандардног језика који се употребљава у државним и културним институцијама. Колико је званични (у случају српског језика, званични писани) језик једноставније дефинисати, захваљујући постојању норми у облику различитих граматика и правописа, толико је знатно сложеније дефинисати свакодневне језике који подлежу ненормираним међуљудским језичким односима.
-Što se tiče "samo tvog srpskog jezika",napisao si;
Delphy ::, jer ste Vi gospoda NESOLVENTNI uporopastili sve u ovom poslu...
Kad se obraćaš većini slovo "v" se piše malim slovom,a kad se obraćaš pojedincu (persiraš),u tom slučaju se koristi veliko slovo "V".
- Što se tiče engleskog jezika,možemo da izadjemo ovde na čet kad god poželiš.Isto se odnosi i na nemački jezik,kao i norveški jezik (čitaj - bezmalo švedski),a što se tiče obima konverzacije u onoj meri koja je potrebna da bi se obavljao naš posao (pa i malo više od toga),možeš ovome priključiti i italijanski jezik.
Delphy ::umesto da za iste ukljucuje taximetar vec na ''bogosloviji'' kad po njih ide pred Hotel Ziru!
Iskreno se nadam da se ovo ne odnosi na mene,koji nemam greške te vrste!
Dogodile su mi se dve,tri "greške" kad sam nedeljom uključio "prvu tarifu" jer retko kad radim nedeljom ali
time nisam nikada nikoga oštetio!
(za početak rečenice koristi veliko slovo,to piše u gramatici srpskog jezika ejjjj )
Kako god,hvala ti što si mi posvetio ovoliko pažnje! mrdss
Jedino ti zameram to što pokušavaš da me pogrešno podučavaš gramatici našeg jezika,i to što napamet kvalifikuješ nekoga o kome neznaš skoro ništa.
Ostaješ nam dužan obljašnjenje o tome,kakve veze ima popust na poziv sa ljudima koji su neažurni sa izmirenjem svojih poreskih obaveza.Iskreno se nadam da ćeš nam to objasniti. Cool;

Poslednji put izmenio ka5an dana Pon 28 Mar 2011, 09:22, izmenio ukupno 2 puta
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Pon 28 Mar 2011, 11:50

ka5an ::
Ostaješ nam dužan obljašnjenje o tome,kakve veze ima popust na poziv sa ljudima koji su neažurni sa izmirenjem svojih poreskih obaveza.Iskreno se nadam da ćeš nam to objasniti. Cool;

Kakve veze ima??? Kako mozes davati popust i biti duzan i ruzan?! Btw. na popustima se mesecno izgubi dvostruki iznos mesecnih dazbina, a zarad popusta svi imate opravdanje kako ''nemate'' za porez?! Izvini, ali ovo nije bas normalno, sem mozda u Srbiji Smile

Pitao bih te kako bi sutra uz ogranicenje radnog vremena po zakonu na 8 sati, putem GPRS-a ili jednostavnim limitom primanja voznji na poziv samo u periodu od kontinuiranih 8 sati i obavezu uplate poreza i doprinosa ( u suprotnom nema produzenja TAXI dozvole ) zadrzao poziciju preduzetnika?! Ovakvim ponasanjem, sve vise nas kolega, dovodite na granicu propasti... po sistemu KAD JA PROPADAM POVUCI CU SA SOBOM STO VISE NJIH i to vam je satisfakcija?! Svaka cast!!! Pitam se ko je zaista upropastio TAXI? Dispecari i Drzava u tome imaju najmanje udela! U ovom smislu, navijam za fiskalizaciju, jer ce sasvim sigurno pametnjakovice poput tebe ugasiti kao preduzetnike... steta samo sto kasni ovoliko Smile
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 348
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 29 Mar 2011, 01:23

BATICA 646 :: ps PA RAZMISLITE MALO ŠTA VAM SVE TREBA KADA IMATE TX TABLICE DA BI PRODALI AUTO I DA BI TE ISTE TX TABLICE STAVILI NA AUTO KOJI KUPITE
Niko ti ne brani da kažeš kupcu tvog automobila;
"Da,ovaj auto je bio na taxi/ju i zbog toga je ažurno održavan u svakom smislu za razliku od ostalih automobila,koji su korišćeni isključivo u privatne svrhe jer nama auto ne sme za stane".
Iskreno se nadam da ćemo u skorijoj budućnosti pokrenuti našu iskrenost koju koristi sav normalan svet. pkl

Baš lepo, ali kupi ti auto od 8000-10000 jevreja i vozi ga 2-3god.
I reci kad ga budeš prodavao da je sa taksija, da je prešao 450000km,da je ažurno održavan, za koje pare ćeš ga prodati i za koje vreme!!!!!!!!!!!!!!

-Po tebi svi treba da kupimo barake od 1000 jevreja ili da iznajmljujemo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posle ovog člana 53. neće biti sigurno divljaka, i dok ne priznaju auto kao osnovno sredstvo TX tablice su nepotrebne.
Trebalo bi do kraja meseca da se usvoji:

Члан 53.

„Новчаном казном од 80.000 до 150.000 динара или казном затвора до 30 дана казниће се за прекршај физичко лице ако:
--1) је на крову возила којим се обавља превоз путника или ствари у друмском саобраћају, осим путничког аутомобила којим се обавља ауто-такси превоз путника и возила којима се обавља оспособљавање кандидата за возаче, стављено пословно име, односно фирма или други натпис (члан 5. став 4);
--2) се у возилу којим се обавља превоз путника, односно лица, осим у путничком аутомобилу којим се обавља ауто-такси превоз, налази таксиметар (члан 5. став 5);
--6) обавља ауто-такси превоз, а није регистрован у Регистру привредних субјеката за обављање ауто-такси делатности или нема одобрење надлежног органа локалне самоуправе за обављање ауто-такси превоза (члан 6а став 1).
--За прекршај из става 1. тачка 6) овог члана обавезно се изриче и заштитна мера одузимања предмета - возила које је употребљено за извршење прекршаја.

Pa ako im se isplati nek divljače............i šta će nam TX tablice na privatnim vozilima(vozilo nam nije priznato kao osnovno sedstvo za rad zar ne.)

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 02:10

BATICA 646 :: -Po tebi svi treba da kupimo barake od 1000 jevreja ili da iznajmljujemo.
Obožavam kad poznajem nekoga ko bolje zna od mene šta meni treba. Cool;
Nikada nisam osuđivao ničiji izbor,niti sam savetovao nekoga nečim šta nisam znao.
Takođe,nikada nisam znao bolje od sagovornika šta on misli.
Poneki ljudi imaju "dar" za to,ja - nemam. nisam odavde

PS
Ja sam samo u korak s' vremenom!
Takođe zastupam "koliko para - toliko muzike" u svom životu.
Nastojim da ne zinem više nego što mogu da progutam!
Razmisli o tome prijatelju ili "prijatelju" - kako god. Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 29 Mar 2011, 02:21

Da ,ali ti razmišljaš samo i svog ugla,jer tebe ne pogađaju te TX tablice, ali ne pada ti na pamet da pomisliš šta ti one znače,normalno posle usvajanja zakona za divljake tj. ovog člana 53.
zastupam "koliko para - toliko muzike" u svom životu.
a što se tiče para neko ima manje neko više da uloži u muziku......

Iste te TX tablice trebalo bi da dođu na red kada se mnogo toga uredi.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 02:33

Odavno rekoh da mi je veoma važno da me korisnik sa velikog rastojanja prepozna kao pravog taxistu!
Izvini ali korisnik mi je najvažniji,od njega se živi!
Koliko se sećam bilo je oštrijih članova od člana 53,ali se posle toga broj divljaka još povećao.Doduše,tad nije bilo predvidjeno da se oduzima vozilo ukoliko to nije lično vozilo tog,ko je uhvaćen.

PS
I ovaj,i prošli zakon je bio dobar,samo što nijedan niko nije i neće primenjivati. Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 29 Mar 2011, 02:42

Odavno rekoh da mi je veoma važno da me korisnik sa velikog rastojanja prepozna kao pravog taxistu!

Pa to je sigurni važno svim legalnim taksistima.
A što se tiče prošlog zakona (ne pričamo o odluci o taxi prevozu koju je doneo grad nego o Reubličkom zakonu) nije menjan zadnjih "DVADESETAK GODINA I NIGDE U TOM ZAKONU NISU PRECIZNO OBUHVAĆENI DIVLJI TAKSISTI

A tek kad se usvoji da imamo svi iste table koje izdaje grad i ona bude službena isprava legalnog taksiste, onda će član 53. da bude potpun.

Koliko se sećam bilo je oštrijih članova od člana 53,ali se posle toga broj divljaka još povećao

Navedi mi jedan oštriji član.

PA u novom zakonu ako te nađe u Beogradu a imaš dozvolu iz Pančeva ili ti taksimetar a nisi u APR-u ode auto plus kazna od 80000-150000din

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Uto 29 Mar 2011, 02:54, izmenio ukupno 2 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Uto 29 Mar 2011, 02:49

ka5an ::Odavno rekoh da mi je veoma važno da me korisnik sa velikog rastojanja prepozna kao pravog taxistu!...
Ako mislis da te prepozna po baraci od vozila i nastavi o nama da gaji misljenje da smo kao prosjaci, duzni i ruzni, prljavi i neuredni... JA SE NE SLAZEM!!! Ne treba da pominjem kako je G. Zlajin Pikaso koga si rentirao prosao estetski u smislu na sta je licio IZNUTRA zar ne?! Naravno... TX tablice ce vidno doprineti ''kvalitetu'' usluge i vozila... higijene i sl.? Djaba ti Shvetski, Danski ili koji vec jezik Europejski, kad u takve barake stranci nece ulaziti Smile Naravno, koliko para toliko i muzike...mozda u buducnosti bez mogucnosti..?
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Uto 29 Mar 2011, 05:59

A zbog čega ulagati 10k evra u posao koji jedva i rikšu može da otplati ? Jel to da bi mušterije uz ničim izazvani popust bile jos zadovoljnije? (da ne kažem zadovoljenije Smile )
Zar se tako ^pametnim ulaganjem ne gubi još više nego sa svima nam omraženim popustom?

A to opet ne znači da svi treba da vozimo moskviče iz 1978... (mnogo troši Smile )
Bez uvrede prosto razmišljam na glas jer ni meni ovde više ništa nije jasno

nisam odavde

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 08:16

ka5an ::Odavno rekoh da mi je veoma važno da me korisnik sa velikog rastojanja prepozna kao pravog taxistu!...
Ako mislis da te prepozna po baraci od vozila i nastavi o nama da gaji misljenje da smo kao prosjaci, duzni i ruzni, prljavi i neuredni... JA SE NE SLAZEM!!! Ne treba da pominjem kako je G. Zlajin Pikaso koga si rentirao prosao estetski u smislu na sta je licio IZNUTRA zar ne?! Naravno... TX tablice ce vidno doprineti ''kvalitetu'' usluge i vozila... higijene i sl.? Djaba ti Shvetski, Danski ili koji vec jezik Europejski, kad u takve barake stranci nece ulaziti Smile Naravno, koliko para toliko i muzike...mozda u buducnosti bez mogucnosti..?
Da viš' čuda - voziše se!
Ni ovo ni ono niiiiije bio neki auto,al' su vazda bar čisti i uredni bili,a tol'ko se - moglo!
Uz ko'ekak'e viceve i šale na maternjim im jezicima ne primetiše ni godište, ni "kubikažu", nit' "konjažu"! Veoma srecan
Džaba ti "Jaguar" ako si vazda k'o pred streljačkim vodom! Veoma srecan
Ma,može mi se i za "to",n'o ne bi da sam pacijent.
"Kol'ko para - tol'ko muzike" - vazda bilo,i ostalo!
Ima kolega i s tak'om napravom od 7000 do 10000e,ne mogu da kažem da i' nema.
Al' da viš' čuda; Cena im k'o moja, "čekanje" ko jaje jajetu,pa i ostale ko'ekak'e tarife.
Poreska zaduženja nam ista. Za njegov "veliki servis" ja promenim - MOTOR! Veoma srecan
Još taj moj motor nadživi ko'ekol'ko njegovije' "servisa"!
Za 2,3 godine taj propadne po nekoliko moji' automobila,il' kako ti slikovito reče - "baraka".
E,sad kolk'o je ko zaradio u toj priči... nisam odavde Tek kol'ko je ko propao!?!
Postoji nauka koju zovu "matematika",za koju naš narod još uvek (očigledno) - nisam odavde
E,viš' u "toj matematiKi" su međ' osnovnim stvarčicama sabiranje i oduzimanje,za koje se TEK nezna!

PS (neko mora Veoma srecan )

Ko je razumeo shvatiće,ko nije - ;nenn;
Al' volEm moju baraku - ne'aš pojma! Cool;
..,još kad dobije TX tablice,... Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan ;foeh; Veoma srecan ;ff;t; ;wopy;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 08:41

Ako mislis da te prepozna po baraci od vozila i nastavi o nama da gaji misljenje da smo kao prosjaci, duzni i ruzni, prljavi i neuredni... JA SE NE SLAZEM!!!
N'o ŠTA SMO jaaado sa prosečnom vožnjom od 3,4e!?!
DOZOVI SE ejjjj
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Uto 29 Mar 2011, 09:51

„Новчаном казном од 80.000 до 150.000 динара или казном затвора до 30 дана казниће се за прекршај физичко лице ако:
--2) се у возилу којим се обавља превоз путника, односно лица, осим у путничком аутомобилу којим се обавља ауто-такси превоз, налази таксиметар (члан 5. став 5);

Zar to znači da komunalni policajac može da te kazni, ako na krovu nemaš firmu(voziš privatno porodicu ili si dao auto ćerki ili sinu za privatne potrebe), a tasksimetar ti je u kolima koji nečeš moći da skineš posle blombiranja. (kako sam čuo neće moći da se skine, neka se javi neko ko ima info ili blombirani taximetar.) affraid

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Uto 29 Mar 2011, 13:28

Al' volEm moju baraku - ne'aš pojma! Cool;
..,još kad dobije TX tablice,... Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan ;foeh; Veoma srecan ;ff;t; ;wopy;
To ce biti TX vozilo za ponos TAXI sluzbe Beograda, jedno od poslednjih u vlasanistvu preduzetnika Veoma srecan
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 13:47

To ce biti TX vozilo za ponos TAXI sluzbe Beograda, jedno od poslednjih u vlasanistvu preduzetnika Veoma srecan
Kakav "ponos" oni meni - takav "ponos" ja njima! nisam odavde
Uostalom,ako metnem "baraku" medj' nji'ove "autobuse","trolejbuse" i "tramvaje",
to će ti biti k'o da sam isterao RR na vinčansku deponiju. Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 29 Mar 2011, 14:18

as ::„Новчаном казном од 80.000 до 150.000 динара или казном затвора до 30 дана казниће се за прекршај физичко лице ако:

Zar to znači da komunalni policajac može da te kazni, ako na krovu nemaš firmu(voziš privatno porodicu ili si dao auto ćerki ili sinu za privatne potrebe), a tasksimetar ti je u kolima koji nečeš moći da skineš posle blombiranja. (kako sam čuo neće moći da se skine, neka se javi neko ko ima info ili blombirani taximetar.) affraid

To za blombiranje je tačno,više nećeš moći da izvadiš taksimetar iz kola.

Zar to znači da komunalni policajac može da te kazni, ako na krovu nemaš firmu(voziš privatno porodicu ili si dao auto ćerki ili sinu za privatne potrebe)

Znači da će kazniti svakog kome pronađu taksimetar u automobilu a nije automobil kojim se obavlja auto-taksi prevoz
осим у путничком аутомобилу којим се обавља ауто-такси превоз,

A pošto si legalan taksista i tvojim automobilom se obavlja taksi-prevoz u njemu može da se nalazi taksimetar ma ko ga vozio.Normalno bez krovne oznake.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Mar 2011, 16:01

Mislim da sam negde pročitao da se auto kojim se obavlja taxi delatnost u stvari vodi kao firma,a ne kao lično prevozno sredstvo.Za razliku od klasične firme,u koju možeš da uvedeš decu i ženu kao radnike te firme,u taxi/ju toga nema,jer si zadužen isključivo i samo TI!
Dakle,mislim da naše automobile nesmemo nikome da pozajmljujemo,pa ni rođenoj deci ni ženi.

PS
Ovo za ženu im je pamento,to ne mogu da osporim... Veoma srecan
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Uto 29 Mar 2011, 19:38

;srma;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 29 Mar 2011, 21:35

BATICA 646 ::

A što se tiče prošlog zakona (ne pričamo o odluci o taxi prevozu koju je doneo grad nego o Reubličkom zakonu) nije menjan zadnjih "DVADESETAK GODINA I NIGDE U TOM ZAKONU NISU PRECIZNO OBUHVAĆENI DIVLJI TAKSISTI

A tek kad se usvoji da imamo svi iste table koje izdaje grad i ona bude službena isprava legalnog taksiste, onda će član 53. da bude potpun.

Koliko se sećam bilo je oštrijih članova od člana 53,ali se posle toga broj divljaka još povećao

PA u novom zakonu ako te nađe u Beogradu a imaš dozvolu iz Pančeva ili ti taksimetar a nisi u APR-u ode auto plus kazna od 80000-150000din

Zna li neko toga kome je oduzet auto a nije mu vraćen i da je platio kaznu od 80.000 pa sve do 150.000 dinara.Nego po našem običaju- čuo sam , rekao mi Paja da je Žikino deveričino pastorče , pa njegov zet video kad su ovome uzeli auto,,,,,
Aman,aman ;wpw;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 29 Mar 2011, 22:53

Ja licno znam coveka kom su oduzeli Mercedes 190d i nisu mu ga vratili.Sada je u sporu pa kada se zavrsi obavesticu vas i koliku je kaznu platio....Automobil su mu provereno oduzeli.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SD DandyTAXI taj Sre 30 Mar 2011, 08:46

Alhemicar ::Ja licno znam coveka kom su oduzeli Mercedes 190d i nisu mu ga vratili.Sada je u sporu pa kada se zavrsi obavesticu vas i koliku je kaznu platio....Automobil su mu provereno oduzeli.

A zasto ???
SD DandyTAXI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 30 Mar 2011, 15:33

magnum ::

Član 53.
„Novčanom kaznom od 80.000 do 150.000 dinara ili kaznom zatvora do 30
dana kazniće se za prekršaj fizičko lice ako:
1) je na krovu vozila kojim se obavlja prevoz putnika ili stvari u drumskom
saobraćaju, osim putničkog automobila kojim se obavlja auto-taksi prevoz putnika i
vozila kojima se obavlja osposobljavanje kandidata za vozače, stavljeno poslovno
ime, odnosno firma ili drugi natpis (član 5. stav 4);
2) se u vozilu kojim se obavlja prevoz putnika, odnosno lica, osim u
putničkom automobilu kojim se obavlja auto-taksi prevoz, nalazi taksimetar (član 5.
stav 5);
3) obavlja vanlinijski prevoz putnika, osim auto-taksi prevoza putnika, ili
javni prevoz stvari, a nije registrovan za obavljanje te vrste prevoza ili ako ne
ispunjava uslove utvrđene ovim zakonom u pogledu opremljenosti, obezbeđenja
parking prostora za sva vozila kojima obavlja prevoz i kadrova koji vrše održavanje
vozila (član 6. stav 1);
4) obavlja delatnost linijskog prevoza putnika suprotno odredbi člana 6. stav
2. ovog zakona;
5) obavlja prevoz za sopstvene potrebe a ne ispunjava uslove utvrđene
ovim zakonom u pogledu opremljenosti, obezbeđenja odgovarajućih parking prostora
za vozila, osim za putničke automobile i kadrova koji vrše poslove redovnog
održavanja vozila (član 6. stav 3);
6) obavlja auto-taksi prevoz, a nije registrovan u Registru privrednih
subjekata za obavljanje auto-taksi delatnosti ili nema odobrenje nadležnog organa
lokalne samouprave za obavljanje auto-taksi prevoza (član 6a stav 1).
Za prekršaj iz stava 1. tačka 6) ovog člana obavezno se izriče i zaštitna mera
oduzimanja predmeta - vozila koje je upotrebljeno za izvršenje prekršaja

Zna li neko toga kome je oduzet auto a nije mu vraćen i da je platio kaznu od 80.000 pa sve do 150.000 dinara.Nego po našem običaju- čuo sam , rekao mi Paja da je Žikino deveričino pastorče , pa njegov zet video kad su ovome uzeli auto,,,,,
Aman,aman ;wpw;

Kolega pa sad tek vidim da niste upućeni.
-Ove kazne za divljake od 80000-150000din i obavezno oduzimanje auta tek treba da se izglasa(imamo obećanja da će biti na glasnju 31.03.2011.)

- A sada mogu da ga kazne jedino ako nije registovan u bilo kojoj opštini kao taksisat a auto se oduzima jedino ako je na njegovo ime i nema nikakvu dozvolu(Pančeva,Kovačice itd.)

Nadam se da će 31.03.2011. u skupštini izglasati ovo:
Član 53.
„Novčanom kaznom od 80.000 do 150.000 dinara ili kaznom zatvora do 30
dana kazniće se za prekršaj fizičko lice ako:
saobraćaju, osim putničkog automobila kojim se obavlja auto-taksi prevoz putnika i
vozila kojima se obavlja osposobljavanje kandidata za vozače, stavljeno poslovno
ime, odnosno firma ili drugi natpis (član 5. stav 4);
putničkom automobilu kojim se obavlja auto-taksi prevoz, nalazi taksimetar (član 5.
stav 5);
javni prevoz stvari, a nije registrovan za obavljanje te vrste prevoza ili ako ne
parking prostora za sva vozila kojima obavlja prevoz i kadrova koji vrše održavanje
vozila (član 6. stav 1);
4) obavlja delatnost linijskog prevoza putnika suprotno odredbi člana 6. stav
2. ovog zakona;
5) obavlja prevoz za sopstvene potrebe a ne ispunjava uslove utvrđene
ovim zakonom u pogledu opremljenosti, obezbeđenja odgovarajućih parking prostora
6) obavlja auto-taksi prevoz, a nije registrovan u Registru privrednih
subjekata za obavljanje auto-taksi delatnosti ili nema odobrenje nadležnog organa
lokalne samouprave za obavljanje auto-taksi prevoza (član 6a stav 1).
Za prekršaj iz stava 1. tačka 6) ovog člana obavezno se izriče i zaštitna mera
oduzimanja predmeta - vozila koje je upotrebljeno za izvršenje prekršaja
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 30 Mar 2011, 15:37

„Član 52.
Novčanom kaznom od 150.000 do 500.000 dinara kazniće se za prekršaj
preduzetnik ako:
vozila kojima se obavlja osposobljavanje kandidata za vozače, stavljena firma ili
drugi natpis (član 5. stav 4);
stav 5);
vozila (član 6. stav 1);
4) obavlja prevoz za sopstvene potrebe, a ne ispunjava uslove utvrđene
5) obavlja auto-taksi prevoz, a nije mu pretežna delatnost auto-taksi prevoz
ili nije registrovan u Registru privrednih subjekata za obavljanje auto-taksi delatnosti
ili nema odobrenje nadležnog organa lokalne samouprave za obavljanje auto-taksi
prevoza (član 6a stav 1);
6) obavlja auto-taksi prevoz putnika suprotno odredbama o bližim uslovima
za obavljanje auto-taksi prevoza putnika koje propisuje opština, grad i grad Beograd
(član 36. stav 1);
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
----------7) obavlja auto-taksi prevoz putnika suprotno odluci kojom opština, grad i -----------------------------
----------grad Beograd utvrđuje ekonomski najnižu cenu u okviru taksi tarife po kojoj se autotaksi ----------------
-----------prevoz mora obavljati na njenoj teritoriji -------------------------------------------------------------
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Za prekršaj iz stava 1. tačka 5) ovog člana obavezno se izriče i zaštitna mera
oduzimanja predmeta - vozila koje je upotrebljeno za izvršenje prekršaja.”
Član 42.
Član 53.

ZA KOJI DAN NEĆE BITI POPUSTA!!!!!!!!!!
MOŽDA JE OVIH PAR PROTESTA U ZADNJIH PAR MESECI I URODILO PLODOM.

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 30 Mar 2011, 19:13

Ajde malo opsirnije o toj odluci o ukidanju popusta,vidim da znas malo vise,pa i nas obavesti.....da li je gotovo sa tim zlom?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 30 Mar 2011, 19:23

Alhemicar ::Ja licno znam coveka kom su oduzeli Mercedes 190d i nisu mu ga vratili.Sada je u sporu pa kada se zavrsi obavesticu vas i koliku je kaznu platio....Automobil su mu provereno oduzeli.
Znam ga i ja, naleteo im pred kraj smene, a taman su krenuli kući Sad

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 30 Mar 2011, 21:28

Priznajem, batice , impresioniran sam! bravo
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 30 Mar 2011, 22:04

;ssll: ;wpw; ;wopy;

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 30 Mar 2011, 23:29

ima ovde svasta ponesto...a popust,ima li ga ili ne?!

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Čet 31 Mar 2011, 17:14

Kolega danas ukinuo samovoljno popust ali je i tablu vratio place

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 31 Mar 2011, 18:34

Sa srećom, sokole, od Boga ti zdravlje.Život ide dalje a i oslobodio si se poreza na budale! bravo
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 31 Mar 2011, 22:20

Shvatio je da je bio zrtva obmane......

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

San ili java?

Počalji od Zokenzi taj Čet 31 Mar 2011, 23:17

BATICA 646 ::ZA KOJI DAN NEĆE BITI POPUSTA!!!!!!!!!!

Batice, od kad ovo napisa, ja ne mogu ni da zaspim u isčekivanju kada ćemo se i mi priključiti ostalim uređenim zemljama i zauvek ukinuti najveće zlo koje je ikada zadesilo taksi službu grada Beograda, zvano popust na telefonski poziv

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 31 Mar 2011, 23:45

Sutra se ukida popust na tel poziv,Zoki mirno spavaj,sutra je prvi april Shocked

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pet 01 Apr 2011, 12:30

Vidi stvarno! Danas ukinut popust!
Spojler:
Aprililili

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 01 Apr 2011, 15:23

Zokenzi ::
BATICA 646 ::ZA KOJI DAN NEĆE BITI POPUSTA!!!!!!!!!!

Batice, od kad ovo napisa, ja ne mogu ni da zaspim u isčekivanju kada ćemo se i mi priključiti ostalim uređenim zemljama i zauvek ukinuti najveće zlo koje je ikada zadesilo taksi službu grada Beograda, zvano popust na telefonski poziv

Pa tako ti je to ,mora da prođe dosta vremana kada se boriš sa onima koji posle prve cifre imaju puno nula, a plus još i taksisti kao taksisti koji neće da izađu na protest, čast izuzecima od onih par stotina koji nisu žalili par sati svoga vremena i koje litre goriva.

Četvrtak 31.03.2011. je usvojen dnevni red sledećeg zasedanja parlamenta u kojem je : Izmenama i dopune zakona u drumskom saopbraćaju.

Utorak 05.04.2011. je zakazana skupštinska raspava.

I nadam se da će sve proći bez uticaja raznoraznih...........

Da napokon više nećemo imati problema sa DIVLJIM TAKSISTIMA KAO I SA POPUSTIMA,

A MOŽDA JOŠ BUDE LEPIH IZNENEĐENJE...........NARAVNO KOJI IDU U PRILOG TAKSISTIMA.

Veselje Veselje Veselje Veselje

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Pon 04 Apr 2011, 18:06, izmenio ukupno 2 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pet 01 Apr 2011, 17:17

al' nam odgovori........

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pet 01 Apr 2011, 17:17

mrdss

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rumpi taj Pet 01 Apr 2011, 18:32

AKO VAM UVEDU TAXI TABLICE,SLEDECE GODINE CE BITI SKUPLJA REGISTRACIJA,TAKO JE BAAR BILO U BOSNI,POSEBNE TABLICE ZA TAXI,I SLEDECE GODINE 30 POSTO SKUPLJA REGISTRACIJA..
rumpi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 18.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 01 Apr 2011, 19:27

Taj 5 ti u mesecu......uvek ima neko znacenje......uglavnom dobro za sve,bice,nego sta ce ;wopy;

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pet 01 Apr 2011, 19:41

rumpi ::AKO VAM UVEDU TAXI TABLICE,SLEDECE GODINE CE BITI SKUPLJA REGISTRACIJA,TAKO JE BAAR BILO U BOSNI,POSEBNE TABLICE ZA TAXI,I SLEDECE GODINE 30 POSTO SKUPLJA REGISTRACIJA..

tako je to.
registracija za punto: privatno 16100din
taksi 23500din
dakle vec jeste a i do sada je bilo ko registruje kao javni prevoz.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sub 02 Apr 2011, 00:40

A jel moze da se registruje auto kao da nije na taksiju?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sub 02 Apr 2011, 01:04

moze ali ne na TX
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 02 Apr 2011, 16:04

Ovo nije matematicka igra sa vektorima,nego posao od koga zavisi necija buducnost.Mislite malo na one sto dolaze posle (nasledjuju) vas!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 03 Apr 2011, 19:19

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pon 04 Apr 2011, 11:17

Četvrtak 31.05.2011. je usvojen dnevni red sledećeg zasedanja parlamenta u kojem je : Izmenama i dopune zakona u drumskom saopbraćaju.

Utorak 05.04.2011. je zakazana skupštinska raspava.

I nadam se da će sve proći bez uticaja raznoraznih...........

Da napokon više nećemo imati problema sa DIVLJIM TAKSISTIMA KAO I SA POPUSTIMA,

A MOŽDA JOŠ BUDE LEPIH IZNENEĐENJE...........NARAVNO KOJI IDU U PRILOG TAKSISTIMA.

Veselje Veselje Veselje Veselje

Da li si mislio na Četvrtak 31.03.2011?

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 04 Apr 2011, 18:05

Tako je taj četvratak 31.03.2011.
BATICA 646