Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: PROTEST TAKSI-PREDUZETNIKA

Počalji od BATICA 646 taj Sre 26 Jan 2011, 20:54

d Zokenzi Danas u 20:14
I zbog toga nam ne trebaju TX tablice???

Trebaju, ali kad automobil bude osnovno sredstvo za rad tj. kad na njega ne plaćam porez prilikom kupovine.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 26 Jan 2011, 22:02

Pa onda umesto plombe i broja,neka stave TX na taksimetar! Veoma srecan
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 26 Jan 2011, 22:09

magnum ::Kako Veljo, pusticemo telale po gradu,da lupaju u dobose / daje se na znanje gradjanstvu / ,,ili cemo od vrata do vrata / srecna nova,mi smo vasi djubretari,,samo da znate,ono u kolima u koloni,to smo mi samo, jelte,,,,/.
Kad bi imali nekog novinara, ili jos bolje da ode neko od vas,direktor, zamenik, iz uprave,,, na Beogradsku hroniku pa da se objasni narodu! Very Happy

Izvinjavam vam se kolega sto odgovaram sa zakasnjenjem,
1.djubretar nisam,nego taksi preduzetnik,neznam kako se vi osecate?
2.nisam clan upravnog odbora,zamenik niti direktor,ja sam samo ojadjeni taksi preduzetnik
3.kolega kada bi malo vise vremena provodili na ulici i radili kao taksista tj.blejali po prepunim taksi stanicama verovatno bi i do vas dosao flajer o protesnoj voznji i njenoj organizaciji place
4.zasto minirate sve pokusaje SITAB-a?,pa jel vazno da li je SITAB ili NEZAVISNOST? nisam odavde

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 26 Jan 2011, 22:28

BATICA 646 ::
Zokenzi Danas u 20:14

Trebaju, ali kad automobil bude osnovno sredstvo za rad tj. kad na njega ne plaćam porez prilikom kupovine.

Automobil će biti osnovno sredstvo za rad kada ga ne budemo koristili i za sopstvene potrebe.

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 26 Jan 2011, 22:48

Odakle ti ideja da išta miniram.Samo vam govorim iz sopstvenog iskustva (života).
A pre neko veče sam odblejao na minusu kod Albanije sat i po i otišao bez vožnje!Spasla me draga,zvala me da je pokupim.
I da mu umre mama , ko me vidi na stanici dok ne otopli! pkl
P.S. Ne osećam se,prvo redovno trošim toplu vodu i sapun a i deodorans mi nije stran.
Čini mi se da te prepoznajem u ovim sarkazmima!
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 26 Jan 2011, 23:09

Čini mi se da te prepoznajem u ovim sarkazmima!

Sarkazmima?,neverujem da me mozete prepoznati posto se 100% ne poznajemo.
Na zalost ja sa bio i juce i prekjuce a bicu i sutra na stanicama i po kisi,snegu i suncu jer mi je to jedini izvor prihoda,mozda sam zato malo ozbiljnije shvatio ovu tragicnu situaciju.
A iz vaseg sopstvenog iskustva koje ste naveli da je visedecenijsko pomognite nam da se izborimo zajedno
P.S.Da li se osecate ili ne i da li koristite vodu,sapun i dezodorans to je vasa privatna stvar koju nebi trebali da koristite u ovoj ozbiljnoj temi nisam odavde

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 26 Jan 2011, 23:11

Zokenzi ::
Zokenzi Danas u 20:14

Automobil će biti osnovno sredstvo za rad kada ga ne budemo koristili i za sopstvene potrebe.

Ako je tako,evo kupujem još jedan automobil.......mada ne znam kada ću da ga vozim jer ne izlazim iz ovog,al nek stoji za sopstvene potrebe.

d magnum Danas u 22:48
Odakle ti ideja da išta miniram.Samo vam govorim iz sopstvenog iskustva (života)

A jel to ono iskustvo dok si radio na trgu,tada nije bilo potrebe da se štrajkuje.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 27 Jan 2011, 16:33

Svejedno , počeli ste da igrate kako vam drugi sviraju.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 27 Jan 2011, 17:13

Nicega se,sokole ne stidim u svom zivotu, pa ni Trga.
.I ne zaboravi , ima jedan dugokosi koji je rekao / prvi bezgresan, neka baci kamen /
Ali da ne mudrujemo,imas moj fon,pa ako ti nije tesko, zovni me da ti nesto kazem. Bez obaveze i ako stignes od motanja djevreka! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin taj Čet 27 Jan 2011, 18:05

Velja ::
P.S.Da li se osecate ili ne i da li koristite vodu,sapun i dezodorans to je vasa privatna stvar koju nebi trebali da koristite u ovoj ozbiljnoj temi nisam odavde

Slazem se sa Veljom oko ovog poslednjeg i zato malo reda da ne bi radila gumica.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 226
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Musa taj Pet 28 Jan 2011, 19:03

Taksisti od vlade zahtevaju da utvrđen predlog izmena i dopuna Zakona od drumskom saobraćaju dostavi Narodnoj skupštini na usvajanje po hitnom postupku, najkasnije do kraja februara s primedbama i predlozima SITAB-a,...

Pa zar baš niko iz SITABA ne zna da je još 21.01.2011. Predlog izmena i dopuna Zakona u drumskom saobraćaju ušao u skupštinsku proceduru po hitnom postupku? Ali bez vaših primedbi i predloga(bez jedinstvene krovne oznake).
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin taj Pet 28 Jan 2011, 20:41

Admin
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Очигледно да не зна

Počalji od gagi187 taj Pet 28 Jan 2011, 21:23

Koji su zahtevi ovoga puta?

Obaveštenje o protestu i zahtevima od 26.01.2011.

Musa ::Pa zar baš niko iz SITABA ne zna da je još 21.01.2011. Predlog izmena i dopuna Zakona u drumskom saobraćaju ušao u skupštinsku proceduru po hitnom postupku? Ali bez vaših primedbi i predloga(bez jedinstvene krovne oznake).

Кад би се само мало ангажовао и распитао уместо да водиш празне аброве по станицама:
НАРОДНА СКУПШТИНА
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 84
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OČIGLEDNO JE....

Počalji od BATICA 646 taj Sub 29 Jan 2011, 17:49

Ali bez vaših primedbi i predloga(bez jedinstvene krovne oznake).

Kada preko NEZAVISNOSTI svoje ciljeve ostvaruju "POJEDINI" vlasnici RF

Очигледно да не зна
od gagi187 Juče u 21:23

Mnogi znaju zašto se zastupaju interesi vlasnika RF u perdlozima novog zakona

Кад би се само мало ангажовао и распитао уместо да водиш празне аброве по станицама:

Po tebi treba da se angažujem kod vlasnika RF, a prazne abrove ...............po dispečerskim centrima

---А ЕВО ЗАКОНА КОЈИ СУ У ПРОЦЕДУРИ И КОЛИКО СЕ ЧЕКА ДА СЕ УСВОЈЕ-----------

Spisak zakona u proceduri

Na ovoj strani nalaze se predlozi zakona koji su u skupštinskoj proceduri.

Naziv Predlagač Datum
PREDLOG ZAKONA O ZAVRŠNOM RAČUNU BUDŽETA REPUBLIKE SRBIJE ZA 2007. GODINU Vlada Republike Srbije 4.8.2008.
PREDLOG ZAKONA O ZAŠTITNIKU PRAVA DETETA Vlada Republike Srbije 9.10.2008.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O SLOBODNOM PRISTUPU INFORMACIJAMA OD JAVNOG ZNAČAJA 35870 birača 22.11.2007.
PREDLOG ZAKONA O KLASIFIKACIJI INFORMACIJA 35870 birača 22.11.2007.
PREDLOG ZAKONA O POVRAĆAJU IMOVINE I OBEŠTEĆENJU narodni poslanik dr Vladan Batić 5.3.2009.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O MINISTARSTVIMA narodni poslanik dr Vladan Batić 14.4.2009.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O NARODNOJ BANCI SRBIJE grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 13.11.2008.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POREZU NA DOHODAK GRAĐANA grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 6.11.2008.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O JAVNOM DUGU grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 16.4.2009.
PREDLOG ZAKONA O IZMENI I DOPUNI ZAKONA O OSIGURANJU DEPOZITA grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 8.10.2008.
PREDLOG ZAKONA O IZMENI I DOPUNI ZAKONA O VISOKOM OBRAZOVANJU grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 30.10.2008.
PREDLOG ZAKONA O NARODNOJ SKUPŠTINI REPUBLIKE SRBIJE grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 6.3.2009.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O POREZU NA DODATNU VREDNOST grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 16.1.2009.
PREDLOG ZAKONA O MINISTARSTVIMA Narodni poslanik Čedomir Jovanović 24.4.2009.
PREDLOG ZAKONA O PLATAMA NARODNIH POSLANIKA I SVIH LICA KOJE NA FUNKCIJU BIRA NARODNA SKUPŠTINA REPUBLIKE SRBIJE grupa od 21 narodnog poslanika DSS-a 12.5.2009.
PREDLOG O ZABRANI PUŠENJA U ZATVORENIM JAVNIM I RADNIM PROSTORIJAMA grupa od 80162 birača 16.4.2009.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU PROTOKOLA BROJ 14 BIS UZ EVROPSKU KONVENCIJU ZA ZAŠTITU LJUDSKIH PRAVA I OSNOVNIH SLOBODA Vlada Republike Srbije 19.8.2009.
PREDLOG ZAKONA O ZAVRŠNOM RAČUNU BUDŽETA REPUBLIKE SRBIJE ZA 2008. GODINU Vlada Republike Srbije 3.12.2009.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA ZAKONA O FINANSIRANJU POLITIČKIH STRANAKA Narodni poslanik Tomislav Nikolić 8.12.2009.
PREDLOG ZAKONA O JAVNOJ SVOJINI, SVOJINI I DRUGIM IMOVINSKIM PRAVIMA REPUBLIKE SRBIJE, AUTONOMNE POKRAJINE I JEDINICE LOKALNE SAMOUPRAVE grupa od 24 poslanika Poslaničke grupe G17 plus 4.1.2010.
PREDLOG DEKLARACIJE O OSUDI RATNIH ZLOČINA NA PROSTORU NEKADAŠNJE JUGOSLAVIJE grupa od 30 narodnih poslanika Poslaničke grupe DSS- Vojislav Koštunica i Nova Srbija 1.2.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSIGURANJU Vlada Republike Srbije 12.2.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O DOBROVOLJNIM PENZIJSKIM FONDOVIMA I PENZIJSKIM PLANOVIMA Vlada Republike Srbije 21.4.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PLATAMA U DRŽAVNIM ORGANIMA I JAVNIM SLUŽBAMA Vlada Republike Srbije 10.6.2010.
PREDLOG ZAKONA O ZABRANI USAVRŠAVANJA, PROIZVODNJE I STVARANJA ZALIHA BAKTERIOLOŠKOG (BIOLOŠKOG) I TOKSIČKOG ORUŽJA I O NJIHOVOM UNIŠTAVANJU Vlada Republike Srbije 6.7.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OBAVEZNOM OSIGURANJU U SAOBRAĆAJU Vlada Republike Srbije 1.10.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O ODGOVORNOSTI ZA KRŠENJE LJUDSKIH PRAVA Čanak Nenad, Kostreš Bojan, Jerkov Aleksandra, Papuga Olena, Radovanović Radovan 9.11.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU REPUBLIKE SRBIJE I VELIKE SOCIJALISTIČKE NARODNE LIBIJSKE ARAPSKE DŽAMARHIRIJE O UKIDANJU VIZA ZA NOSIOCE DIPLOMATSKIH, SLUŽBENIH I SPECIJALNIH PASOŠA Vlada Republike Srbije 29.11.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE I VLADE REPUBLIKE MAKEDONIJE O PREDAJI I PRIHVATU LICA ČIJI JE ULAZAK U ZEMLJU NELEGALAN... Vlada Republike Srbije 30.11.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU ZAVRŠNIH AKATA SVETSKE KONFERENCIJE O RADIO-KOMUNIKACIJAMA (WRC-07) Vlada Republike Srbije 29.11.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE I VLADE REPUBLIKE MAKEDONIJE O REGULISANJU REŽIMA POGRANIČNOG SAOBRAĆAJA Vlada Republike Srbije 30.11.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE I SAVJETA MINISTARA BOSNE I HERCEGOVINE O VETERINARSKOJ SARADNJI Vlada Republike Srbije 3.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O SPORTU Vlada Republike Srbije 6.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O OTVARANJU DOSIJEA SLUŽBI BEZBEDNOSTI U REPUBLICI SRBIJI narodni poslanici Aleksandar Jugović, Aleksandar Čotrić, Žika Gojković i Mirko Čikiriz 13.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O VLADI 22 narodna poslanika poslaničke grupe Napred Srbijo 16.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O DRŽAVNOJ UPRAVI 22 narodna poslanika poslaničke grupe Napred Srbijo 16.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O MINISTARSTVIMA 22 narodna poslanika poslaničke grupe Napred Srbijo 16.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE I VEĆA MINISTARA BOSNE I HERCEGOVINE O POLICIJSKOJ SARADNJI Vlada Republike Srbije 17.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU TREĆEG DODATNOG PROTOKOLA UZ EVROPSKU KONVENCIJU O EKSTRADICIJI Vlada Republike Srbije 20.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU MEĐUNARODNE KONVENCIJE O ZAŠTITI SVIH LICA OD PRISILNIH NESTANAKA Vlada Republike Srbije 20.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O IZVRŠENJU KRIVIČNIH SANKCIJA Vlada Republike Srbije 23.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O DAVANJU GARANCIJE REPUBLIKE SRBIJE U KORIST HYPO ALPE-ADRIA BANKE A.D. BEOGRAD PO ZADUŽENJU OPŠTINA KOSOVSKA MITROVICA, ZVEČAN I ZUBIN POTOK Vlada Republike Srbije 24.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O DAVANJU GARANCIJE REPUBLIKE SRBIJE NEMAČKOJ FINANSIJSKOJ INSTITUCIJI KFW PO ZADUŽENJU JAVNOG PREDUZEĆA „ELEKTROPRIVREDA SRBIJE“ (PROJEKAT REHABILITACIJE HE ZVORNIK) Vlada Republike Srbije 24.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O SOCIJALNOJ ZAŠTITI Vlada Republike Srbije 29.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PRAVU NA BESPLATNE AKCIJE I NOVČANU NAKNADU KOJU GRAĐANI OSTVARUJU U POSTUPKU PRIVATIZACIJE Vlada Republike Srbije 29.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZVRŠENJU I OBEZBEĐENJU Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O DEVIZNOM POSLOVANJU Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O INVESTICIONIM FONDOVIMA Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O FINANSIJSKOM LIZINGU Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O TRŽIŠTU KAPITALA Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O ZAVRŠNOM RAČUNU BUDŽETA REPUBLIKE SRBIJE ZA 2009. GODINU Vlada Republike Srbije 31.12.2010.
PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU UGOVORA IZMEĐU REPUBLIKE SRBIJE I CRNE GORE O IZMENAMA I DOPUNAMA UGOVORA IZMEĐU REPUBLIKE SRBIJE I CRNE GORE O IZRUČENJU Vlada Republike Srbije 18.1.2011.
PREDLOG ZAKONA O GEOLOŠKIM ISTRAŽIVANJIMA Vlada Republike Srbije 19.1.2011.

--PREDLOG ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PREVOZU U DRUMSKOM SAOBRAĆAJU Vlada Republike Srbije 21.1.2011.----

PREDLOG ZAKONA O POTVRĐIVANJU SPORAZUMA IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE I VLADE CRNE GORE O SARADNJI I UZAJAMNOJ POMOĆI U CARINSKIM PITANJIMA Vlada Republike Srbije 21.1.2011.

ЈЕЛ ОВО ЗНАЧИ ДА ЋЕ МО ДА ЧЕКАМО НА УСВАЈАНЈЕ КАО ОВЕ ЗАКОНЕ ИЗ 2008!!!!!!!!!!!

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Sub 29 Jan 2011, 18:53, izmenio ukupno 5 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Правилник за све учеснике протеста

Počalji od BATICA 646 taj Sub 29 Jan 2011, 18:16

У протестну вожњу крећемо без кровних ознака,јер смо на протесту као такси-предузетници, а не чланови удружења, као и због претњи Пинка, алфе,таксибела и беотаксија( не плашимо се, нећемо да их рекламирамао) .Поставити антене,ко има,поставити квиска и флајер на брисач.

1.Полазак у 12 часова, у организованој колони, уз асистеницију редара и полиције
2.Колана један иза другог,браник у браник, без сирена, упалити сва четири мигавца
3.Не излазити из колоне и возила, не стварати дупле колоне
4.Не прекидати колону, сем на захтев редара и полиције
5.Почетак колене када стане, остала возила треба да заузму и жуте траке у Српских владара, обе стране
6.Предавање захтева Градоначелнику и Министарствима и чекање пријема протестног одбора.
7.Преговори:

а)Уколико нас прими:
- Преговоре води протестни одбор, такси-предузетници чланови СИТАБ-а , по захтевима Протестне вожње
-Договерено Градоначелник лично презентује свим такси-предузетницима на платоу градске скупштине,уколико неће,сматра се да договор није постигнут.
-У 15 часова одлазак са платоа, и долазак на састанак у 20 часова у СИТАБ, Мурска 14

б)Уколико нас не прими:
-Значи да Градоначелник није уважио Захтеве преко 1.500 такси предузетника Београда, и да не жели да разговара са легитимним представницима такси-предузетника.Нови протест 14.02.2011.године у исто време
-У 15 часова одлазак са платоа, и долазак на састанак у 20 часова у СИТАБ, Мурска 14

На питања новинара, ставови СИТАБ-а ће бити предати у писаној форми Саопштења за јавност.
Пролазницима поделити флајере који се тичу протестне вожње, последње који сте добили.
Молимо све учеснике Протестне вожње да се придржавају ових правила и покажу достојанствено понашање, како би смањили могућност злоупотребе протестне вожње и наших Захтева за увођење законитости и реда у такси превоз.

ПС-Ко се није учланио, нека се учлани, сваки потпис је битан, а за старе чланове, могу да подигну чланске карте.

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 31 Jan 2011, 22:20

Ja mislim da ovo svakom taksisti odgovara,bez obzira da li je clan Sitaba ili ne......

Taksisti zahtevaju da se imenuju novi članovi radne grupe za unapređenje rada taksi prevoza, zatim da im se taksi vozilo prizna kao osnovno sredstvo rada, da se ukinu akcize na gorivo do 300 litara mesečno, da grad izda taksistima jedinstvene krovne oznake(Jako,jako tesko) i da se ukinu propisi po kojima će taksi vozila imati posebne oznake na registarskim tablicama.

Jel moguce da ima taksi preduzetnika kojima ovo ne odgovara?

Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 31 Jan 2011, 22:23

Meni ne odgovara ukidanje TX registarskih tablica!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 31 Jan 2011, 22:34

Bez inspekcije i visokih kazni za osobe koje se nelegalno bave taksi delatnoscu(divljake),istih ce uvek biti...Nece to promeniti ni Tx table kao sto nije ni kvisko,kao sto nisu ni nalepnice....
Mi i sada raspoznajemo divljake(sto dokazuju i slike na forumu) pa su oni i dalje na ulici,sada cemo da uvedemo Tx table pa njih nece biti,ili cemo ih lakse raspoznavati na ulici.Iskreno mislim da su TX table totalna glupost,ali su meni licno marginalna stvar(Imao ih ili ne,meni je sve jedno).A ostale stavke?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 31 Jan 2011, 22:43

Naravno da podržavam ostale stavke, ali ukidanje TX tablica

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pon 31 Jan 2011, 22:58

Zokenzi ::Meni ne odgovara ukidanje TX registarskih tablica!
Veselje Veselje Veselje
nikome ko malko razmisli !!!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 31 Jan 2011, 23:13

Ja vec imam tx,aj cik nek me neko ukine,a i ponosan sam na njih

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 31 Jan 2011, 23:22

Hvala na podršci momci

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 01 Feb 2011, 02:18

d Zokenzi Juče u 22:23

Molim te objasni zašto.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Musa taj Uto 01 Feb 2011, 07:21

Molim te objasni zašto.

Evo ja ću. Konačno rešavamo pitanje divljaka. Veoma srecan
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Musa taj Uto 01 Feb 2011, 08:13

Ali bez vaših primedbi i predloga(bez jedinstvene krovne oznake).

Kada preko NEZAVISNOSTI svoje ciljeve ostvaruju "POJEDINI" vlasnici RF

Je l' misliš na "POJEDINE" vlasnike RFa koji su zajedno sa Nezavisnima potpisali Sporazum o primeni jedinstvene cene taksi usluga i zbog čega se vodi upravni spor sa Komisijom za zaštitu konkurencije još od 2007.LINK
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 01 Feb 2011, 18:12

Musa ::

Molim te objasni zašto.

Evo ja ću. Konačno rešavamo pitanje divljaka. Veoma srecan
\

Gde, da nije u Novom Pazaru. ejjjj ejjjj ejjjj

Tako ste nam pričali i kad se podržavali odluku iz 2005 o euro3-4, ustvari samo su legalni taksiati bili na gubitku.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Uto 01 Feb 2011, 21:07

Таблице су право решење, а ко се буде играо са њима одговараће кривично...
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 01 Feb 2011, 21:44

Pa IGRAJU SE I SAD , A NEKI IH I NEMAJU!!

A evo ti jedan primer

Imam taksi dozvolu iz Kovačice (registovan u APR-u kao taksista)
Kupio sam auto star sedam godine na placu preko lizing kuće koje ima sedište u BG
Auto se vodi na tu lizing kuću tj. BG TABLICE.
Tražim ovlašćenje od lizing kuće da registujem na TX OZNAKE

DA LI JE OVO MOGUĆE!!!!!!
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 01 Feb 2011, 22:59

ne moze da se vodi na dve firme,ili je tvoja zavedena ili njihova,u tom slucaju samo njihova,a ti vozis na ovlascenje,bez taxi tablica naravno

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Predlog za SITAB

Počalji od Zokenzi taj Sre 02 Feb 2011, 22:11

Morate u MUP-u da izdejstvujete da se za izdavanje TX registarskih oznaka prilaže i fotokopija taksi dozvole koju je izdao grad Beograd i original na uvid ili da sekretarijat za saobraćaj izdaje potvrdu da se taksista nalazi u centralnom registru lica koja obavljavljaju taksi prevoz putnika na teritoriji grada Beograda, a ne da tražite ukidanje TX registarskih oznaka!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

TAKSISTI.........

Počalji od BATICA 646 taj Čet 10 Feb 2011, 03:12

Колеге таксисти,

Још једанпут су регуларни и поштени таксисти успели да самостално организују протест за увођење реда и законитости у нашу службу. Шта ви мислите о тим људима? Веровали или не, знам све ваше одговоре. Нису то одговори. То су оправдања којима се служимо када желимо да сакријемо колико смо лењи, себични и лоши. Да, јесмо и те како јесмо. Сви скупа. То ће нас на крају скупо стајати. Бацају нам коске да се међу собом сечемо и кидамо не сагледавајући ширу слику, а она је страшна. Због те слике је 500-600 људи изашло на протест. Боре се, не желе мирно да статирају када им раде о глави. Не желе да буду овце. То су људи који стоје поред вас на станицама, имају исте и сличне проблеме као и ви. Али су схватили да постоји заједнички проблем који ће продубити и повећати све остале. Знају да тај проблем могу решити само ако буду заједно. Два човека су јача од једног. Замислите колико је јако 5000-6000 људи. Нису наши проблеми јачи од нас, само ми то никако не успевамо да сагледамо. Издвајају нас из целине, чине да се осећамо усамљено и рањиво. Усамљени јесмо, али у својим главама. Тај човек који псујући гледа где да се паркира на препуној станици, исти је као и ти, иако обојица мислите да сте бољи један од другог. Попричајте, удружите се, бићете јачи и храбрији. Једна од најчешћих реченица међу нама је «кад би само успели да се ујединимо». Ево уједињујемо се. Где сте генијални? Будите искрени. Како се осећате када са странком пролазите поред колега који се боре и за вашу кожу? Има ли имало стида? Коју Српску реч налазите за себе?
Ето занео сам се. Понеле ме емоције. Какве емоције вас носе? Ако сте се разљутили, значи да сам у праву и има наде, живи сте. Ако не, проверите пулс. Сада да почну да вас закопавају, реч не би проговорили.
Градски оци питају шта ви таксисти опет тражите? Тражимо оно што смо увек тражили и што никад нисмо добили. Они који су нас раније водили, завршавали су са вама своје приватне послове, док смо се ми смрзавали на улици. Сада смо дошли сами и не тражимо ништа. Само нас пустите да будемо људи. Све ћемо ми сами урадити.
Бићете задовољни и ви и грађани. Плаћаћемо порез, имаћемо лепа и чиста кола, бићете поносни на нас, само нам реците правила игре. Направите нам закон, заштитите нас. Хоћемо да се зна ко се бави овим послом, на који начин и по којој цени. Уредите нам службу, скинитге нам пијавице и крпеље са врата и више нећемо долазити, осим кад нас будете звали да вам помогнемо.
Градоначелник пита где је осталих 7000 таксиста? Срамота нас је да кажемо где су. Каже да не зна ко смо ми. Каже да су му наши представници објаснили да је све под контролом. Служба нормално функционише, грађани се возе, милина једна. Каже да је чуо да понекад фали таксија у граду. Може рекли су му још смена, пардон дозвола, може и пензионери, може и додатна делатност, може Ковачица, Панчево, може, може, нека ради народ.
Погледајте каква кола возе. Што само њима да буде добро када народ остаје без посла. Вопзимо, возимо господине Градоначелниче, да немамо за гуме и плочице. Ваљда неће бити снега. Само су нам кола остала, док и њих не одвезу банке и родбина. Видећете шта ћемо возити у следећем кругу.
А газде, како су газде мудре. Како су перфектно проучили наш ментални склоп. Па и није нека мудрост, сложићете се. Направили су грешку тако што су бранили долазак на протест. Схватили су да ће то изазвати сумњу код оних који знају да сабирају. Сад су само пустили центре да раде. Ајмо, примајте га стоко, за боље нисте, рекоше. Тако и би. А радио станице? Шта су нам тек оне направиле. Послушајте једни друге. Не умемо више да причамо. Нико нас не разуме Лерка, сеча, позиција, рефундација и омиљена нам реч «примљено». Знаш ли шта примаш муко? Кад би два дана угасили центре, пола вас би се разболело. Не би знали шта да раде од свог живота. Када кренете на славу или свадбу укључујете станице. Седите са људима и цупкате, немате мира. Узели су вам и имена. Сада сте бројеви, логораши. Што је најгоре, то вам је нормално. Здраво, ја сам 957 из «Лукса». Идем на кафу са 353 и 626. Како је појачан онај 270. Згазио ме 602. Мали како ти се зове тата? «526 из Чукаричког». Деца су вам заборавила имена и лик. О женама не смем ни да причам. Могу ја овако до сутра. Знате ви све ово и боље од мене, само гурате под тепих. Кад буде требало да се почисти, биће весело.
Протест је успео. Ефекти постоје. Али и нас стиже умор. Они то знају и играју на ту карту. И нама је тешко. Немамо ни ми пара и времена. У истој смо кожи. Али плаше нас се. Има нас много. Кад би се пробудили, завршили би посао. Изборна је година. Имају и они дигитроне. Праве се нови закони за такси. У плану је да такси буде слободно тржиште. Да ради ко жели. Неће вам то рећи они који вас представљају. Њима то одговара. Ако до јесени не притиснемо, оде воз. Питаћете се после шта ово би? Шта нам урадише? Људи то се одиграва сад. Шта ви знате о томе? Ставили су вам таблице. Елегантно су вам извукли из џепа 2000-3000 евра. Јесу ли питали могу ли тако са вашим приватним возилима. Кажу да смо ми то тражили због дивљака. Што их онда њима стављају? Све је спремно. Сад ће због пореза и још пар ствари почети да одузимају дозволе. Ангажовали смо правну службу која за разлику од свих нас зна како и где да прочита оно што пише. А све пише. За писмене.
Пробудите се. Морамо бити упорни и сложни. Само заједно можемо убрзати процес. Ако сте баш толико лењи и несвесни, дајте себи слободан дан. Одморите се. Поиграјте се мало са децом, унуцима, женама. Фали им то, верујте. Тужно и јадно је гледати вас како радите док колеге штрајкују.
Понављам вам на крају. Ми таксисти из свих асоцијација смо се самостално организовали и почели да копамо по муљу који се годинама таложио. Нећете веровати какве су фекалије (да не кажем нешто друго), почеле да испливавају на површину. Многе ствари су спречене и решене, али процес је дуг и мукотрпан. Муљ је густ и дубок. Права игранка тек предстоји. Све што се решавало и радило у наше име, до сада је завршавано без нашег знања и ми смо довођени пред свршен чин. Неко константно мора да буде на стражи. Неко ко зна да тумачи акте, податке и тачке. Од вас се не тражи да идете у Ирак. Дођите до Мурске улице или упалите компјутер. Заинтересујте се мало за своја радна места. Пружите нам подршку. То нам је најпотребније. Схватите да постоје колеге које су решиле да помогну себи самима, јер нико им други у овој земљи неће помоћи. Два студента испред Владе су завршила посао, наставници су завршили посао, полицајци ће завршити посао. Можемо и ми завршити посао. Само да будемо мало паметнији и упорнији.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Čet 10 Feb 2011, 05:08

Batice ovo da se odštampa i deli po stanicama.
Tužno i istinito do bola svakome ko živi od ovog "posla" u ovoj "državi"

21 godina noćnog taksiranja me toliko sjebala da ne mogu da ustanem iz kreveta kad i svi normalni ljudi i dodjem na protest.
Nema opravdanja i stidim se...

A sad ide magnum sa dosadnim pošalicama i životnim... Šta god

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 10 Feb 2011, 15:07

Dobar si batice.I sve si rekao.Sve ono sto mi matori znamo i borili smo se,,,,,ili nismo, celog svog taksi zivota.U pravu si.
Voleo bih da te vidim u subotu oko podne u Beranskoj na giricama i pivu.
I sve vas okolo,pa cak i majkine pametare koji piju musku vodu kasicicom a ne iz flase ,,,ili case! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

TAKSISTI........

Počalji od BATICA 646 taj Čet 10 Feb 2011, 16:08

BATICA 646 ::Колеге таксисти,

Још једанпут су регуларни и поштени таксисти успели да самостално организују протест за увођење реда и законитости у нашу службу. Шта ви мислите о тим људима? Веровали или не, знам све ваше одговоре. Нису то одговори. То су оправдања којима се служимо када желимо да сакријемо колико смо лењи, себични и лоши. Да, јесмо и те како јесмо. Сви скупа. То ће нас на крају скупо стајати. Бацају нам коске да се међу собом сечемо и кидамо не сагледавајући ширу слику, а она је страшна. Због те слике је 500-600 људи изашло на протест. Боре се, не желе мирно да статирају када им раде о глави. Не желе да буду овце. То су људи који стоје поред вас на станицама, имају исте и сличне проблеме као и ви. Али су схватили да постоји заједнички проблем који ће продубити и повећати све остале. Знају да тај проблем могу решити само ако буду заједно. Два човека су јача од једног. Замислите колико је јако 5000-6000 људи. Нису наши проблеми јачи од нас, само ми то никако не успевамо да сагледамо. Издвајају нас из целине, чине да се осећамо усамљено и рањиво. Усамљени јесмо, али у својим главама. Тај човек који псујући гледа где да се паркира на препуној станици, исти је као и ти, иако обојица мислите да сте бољи један од другог. Попричајте, удружите се, бићете јачи и храбрији. Једна од најчешћих реченица међу нама је «кад би само успели да се ујединимо». Ево уједињујемо се. Где сте генијални? Будите искрени. Како се осећате када са странком пролазите поред колега који се боре и за вашу кожу? Има ли имало стида? Коју Српску реч налазите за себе?
Ето занео сам се. Понеле ме емоције. Какве емоције вас носе? Ако сте се разљутили, значи да сам у праву и има наде, живи сте. Ако не, проверите пулс. Сада да почну да вас закопавају, реч не би проговорили.
Градски оци питају шта ви таксисти опет тражите? Тражимо оно што смо увек тражили и што никад нисмо добили. Они који су нас раније водили, завршавали су са вама своје приватне послове, док смо се ми смрзавали на улици. Сада смо дошли сами и не тражимо ништа. Само нас пустите да будемо људи. Све ћемо ми сами урадити.
Бићете задовољни и ви и грађани. Плаћаћемо порез, имаћемо лепа и чиста кола, бићете поносни на нас, само нам реците правила игре. Направите нам закон, заштитите нас. Хоћемо да се зна ко се бави овим послом, на који начин и по којој цени. Уредите нам службу, скинитге нам пијавице и крпеље са врата и више нећемо долазити, осим кад нас будете звали да вам помогнемо.
Градоначелник пита где је осталих 7000 таксиста? Срамота нас је да кажемо где су. Каже да не зна ко смо ми. Каже да су му наши представници објаснили да је све под контролом. Служба нормално функционише, грађани се возе, милина једна. Каже да је чуо да понекад фали таксија у граду. Може рекли су му још смена, пардон дозвола, може и пензионери, може и додатна делатност, може Ковачица, Панчево, може, може, нека ради народ.
Погледајте каква кола возе. Што само њима да буде добро када народ остаје без посла. Вопзимо, возимо господине Градоначелниче, да немамо за гуме и плочице. Ваљда неће бити снега. Само су нам кола остала, док и њих не одвезу банке и родбина. Видећете шта ћемо возити у следећем кругу.
А газде, како су газде мудре. Како су перфектно проучили наш ментални склоп. Па и није нека мудрост, сложићете се. Направили су грешку тако што су бранили долазак на протест. Схватили су да ће то изазвати сумњу код оних који знају да сабирају. Сад су само пустили центре да раде. Ајмо, примајте га стоко, за боље нисте, рекоше. Тако и би. А радио станице? Шта су нам тек оне направиле. Послушајте једни друге. Не умемо више да причамо. Нико нас не разуме Лерка, сеча, позиција, рефундација и омиљена нам реч «примљено». Знаш ли шта примаш муко? Кад би два дана угасили центре, пола вас би се разболело. Не би знали шта да раде од свог живота. Када кренете на славу или свадбу укључујете станице. Седите са људима и цупкате, немате мира. Узели су вам и имена. Сада сте бројеви, логораши. Што је најгоре, то вам је нормално. Здраво, ја сам 957 из «Лукса». Идем на кафу са 353 и 626. Како је појачан онај 270. Згазио ме 602. Мали како ти се зове тата? «526 из Чукаричког». Деца су вам заборавила имена и лик. О женама не смем ни да причам. Могу ја овако до сутра. Знате ви све ово и боље од мене, само гурате под тепих. Кад буде требало да се почисти, биће весело.
Протест је успео. Ефекти постоје. Али и нас стиже умор. Они то знају и играју на ту карту. И нама је тешко. Немамо ни ми пара и времена. У истој смо кожи. Али плаше нас се. Има нас много. Кад би се пробудили, завршили би посао. Изборна је година. Имају и они дигитроне. Праве се нови закони за такси. У плану је да такси буде слободно тржиште. Да ради ко жели. Неће вам то рећи они који вас представљају. Њима то одговара. Ако до јесени не притиснемо, оде воз. Питаћете се после шта ово би? Шта нам урадише? Људи то се одиграва сад. Шта ви знате о томе? Ставили су вам таблице. Елегантно су вам извукли из џепа 2000-3000 евра. Јесу ли питали могу ли тако са вашим приватним возилима. Кажу да смо ми то тражили због дивљака. Што их онда њима стављају? Све је спремно. Сад ће због пореза и још пар ствари почети да одузимају дозволе. Ангажовали смо правну службу која за разлику од свих нас зна како и где да прочита оно што пише. А све пише. За писмене.
Пробудите се. Морамо бити упорни и сложни. Само заједно можемо убрзати процес. Ако сте баш толико лењи и несвесни, дајте себи слободан дан. Одморите се. Поиграјте се мало са децом, унуцима, женама. Фали им то, верујте. Тужно и јадно је гледати вас како радите док колеге штрајкују.
Понављам вам на крају. Ми таксисти из свих асоцијација смо се самостално организовали и почели да копамо по муљу који се годинама таложио. Нећете веровати какве су фекалије (да не кажем нешто друго), почеле да испливавају на површину. Многе ствари су спречене и решене, али процес је дуг и мукотрпан. Муљ је густ и дубок. Права игранка тек предстоји. Све што се решавало и радило у наше име, до сада је завршавано без нашег знања и ми смо довођени пред свршен чин. Неко константно мора да буде на стражи. Неко ко зна да тумачи акте, податке и тачке. Од вас се не тражи да идете у Ирак. Дођите до Мурске улице или упалите компјутер. Заинтересујте се мало за своја радна места. Пружите нам подршку. То нам је најпотребније. Схватите да постоје колеге које су решиле да помогну себи самима, јер нико им други у овој земљи неће помоћи. Два студента испред Владе су завршила посао, наставници су завршили посао, полицајци ће завршити посао. Можемо и ми завршити посао. Само да будемо мало паметнији и упорнији.

ps Ovo je napiso naš kolega "TAKSISTA" A NE JA !!!!!!!
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 10 Feb 2011, 22:03

Taksisti su jedna dezorjentisana masa koju nece probuditi ni inekcija adrenalina direktno u srce.Maksimalni broj ljudi koji moze da se okupi je 1500 i to kada se "uspavani"probude....Ostali moraju da rade i nemaju vremena za gubljenje....Kao sto je jedan kolega rekao..."Ne mogu da stignem na adresu jer neka cudna kolona taksista ide Prizrenskom"....Nece njega nista probuditi,on fura sirom zatvorenih ociju.

Odlican tekst...Iskreno se nadam da ce se mnogi probuditi kada procitaju ovo....samo da se ne uspavaju....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Čet 10 Feb 2011, 23:15

Lep tekst

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 11 Feb 2011, 07:43

miamilojevic ::ne moze da se vodi na dve firme,ili je tvoja zavedena ili njihova,u tom slucaju samo njihova,a ti vozis na ovlascenje,bez taxi tablica naravno
Veruj mi da za ovo nisi u pravu. A deda Magnume , mislim da (bez obzira na moje licni neslaganje sa SITAB-om) je komentar o giricama malo neslan za ovako ozbiljnu temu.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 11 Feb 2011, 13:00

Dedino,ja sam ozbiljno mislio da se skupimo i malo popricamo o svemu,uz girice i pivo.
A sto ti, ko moja mama,uvek polazis od sebe,to je tvoj problem!
I veruj mi ,mislim da nas je lakse,za pocetak,skupiti uz girice nego u koloni po gradu.
A to je i prilika da dosolimo,sta treba i ako treba!
P.S. Ne ljutim se na tebe,avatar dosta prica,nije valjda da si klonuo duhom i predao se!? Very Happy
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pet 11 Feb 2011, 18:03

bez obzira na moje licni neslaganje sa SITAB-om

Da se neslazete sa SITAB-om to je jasno ali nije jasno sbog cega?
Nisam ja neki veliki fan SITAB-a ali trenutno nema nista bolje u ponudi,pa kolega Venelume da li vi imate neko resenje za problem?,a ako imate prezentujte ga pa ako je dobro podrzace mo i vas.
I zamolio bih vas da mi odgovorite da li vi imate neslaganje sa SITAB-ovom politikom ili su neslaganja sa Vladom Bulatovicem?

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin taj Ned 13 Feb 2011, 19:37

Бр. 144-28 Београд, 11.02.2011.год
САОПШТЕЊЕ О САСТАНКУ СИТАБ – ДЕЈАН МАЛИ

На основу закључка градске управе о активностима које ће се предузети поводом протеста таксиста одржаних,13.12.2010.год, 31.01.2011. и најављене протестне вожње за 14.02.2011.год, уместо најављеног састанка 08.02.2011., дана 04.02.2011. одржан је састанак представника СИТАБ-а као организатора протеста и подносиоца свих захтева за поштовање законитости рада у такси превозу и Дејана Малог, као овлашћеног представника Градоначелника и Александра Ђукића из Дирекције за јавни превоз.

Састанак је почео претњама Дејана Малог: „ да уколико СИТАБ опет изађе на протестну вожњу 14 фебруара и „блокира град“, град неће преговарати са представницима СИТАБ-а.“ Таква изјава Дејана Малог, представља став локалне самоуправе која не жели да се јавност упозна са проблемима која угрожавају егзистенцију породица такси-предузетника, као и разлог више за смену представника Градоначелника која наступа са позиције силе, игноришући дописе СИТАБ-а.
СИТАБ ниједном својом протестном вожњом није блокирао саобраћај у граду, и једини разлог зашто је дошло до организовања протестних вожњи је игнорантски став Градоначелника и локалне самоуправа на преко 30 дописа које је СИТАБ доставио.
Захтев 1: Захтев за именовањем нове радне групе за унапређење рада такси превоза
Образложење: Састав Радне групе, именоване решењем Градоначелника још 2008., давно је превазиђен због промене односа унутар такси превозника у Граду – СИТАБ је документовао да има 1.600 чланова – као и законском чињеницом да Синдикат такси возача „Независност“ не може да окупља и заступа такси-предузетнике Београда, јер има само чланове такси возаче у Новом Пазару, на основу којих је и документовао свој статус заступнике такси возаче (за разлику од такси-предузетника, возачи су запослена лица), због чега он не може репрезентовати ову делатност (председник Синдиката је приватни предузетник, регистрован у АПР по бр.55212201, што је случај и са другим члановима, због чега не могу имати својство запослених, па тиме ни бити чланови синдиката и тражити синдикална права или се бар, сходно закону, не могу рачунати код репрезентативности). СИТАБ је указао и на објективности и уважавању коју ужива у сличној радној групи Министарства инфраструктуре за израду Закона о превозу у друмском саобраћају
Став Градоначелника: Комуникација са СИТАБ-ом не може се заснивати на сили (протест). Радна група неће се мењати, а СИТАб може бити посматрач (долазити на састанке, без права одлучивања). Предлаже спровођење демократских избора у свим такси асоцијацијама (24), за шта се нуде технички услови по месним заједницама. Тражи рок од месец дана да предложи (изради) критерије и начин избора чланова Радне групе.
Коментар СИТАБ-а: Након 70 дописа, очигледна је неспремност Градоначелника да било шта мења у такси превозу, пре свега због обезбеђења положаја најутицајнијих диспечера.
Захтев СИТАБ-а: Предлог бирања као за политичке партије су неозбиљни, јер је СИТАБ чланством од 1.600 такси-предузетника од 7.200 колико их има у Београду, испунио законски услов репрезентативности удружења. Поред представника СИТАБ-а, у радној групи може се наћи искључиво представници такси-предузетника који испуњавају законске услове. Власници диспечерских центара не могу бити представници такси-предузетника, јер постоји сукоб интереса и јер се не баве такси превозом, већ пружањем услуга диспечерских центара такси-предузетницима.
Предлог СИТАБ-а са овог састанка да у ову радну групу уђе и представник Агенције за безбедност саобраћаја остао је без коментара.
Закључак: Уважити законску репрезентативност СИТАБ-а, и испитати за законску могућност легитимног представљања такси-предузетника других представника. Рок 30 дана.

Захтев 2: Увођење прописане цене превоза (без попуста) и наплата по таксиметру
Образложење: Предлог је заснован на обезбеђењу једнаких услова за све учеснике такси превоза, на предложеним решењима у Закону о комуналним делатностима, нарочито на Предлогу Закона о превозу у друмском саобраћају, као и Закону о безбедности саобраћаја, где је предвиђена најнижа економска цена превоза, за разлику од највише цене (са попустима - као рупом у пропису), коју третира Одлука о ауто такси превозу (чл.30), супротно члану 30, став 2 Одлука о ауто-такси превозу, у којој се наводи да се „наплаћује износ који покаже таксиметар“. Указано је и да сама градска управа у решењу Градоначелника о утврђивању цене такси превоза (старт, вожња по км, чекање и посебне тарифе) не употребљава појам максималне цене, већ само (фиксне) цене. Што се обавезе наплаћивања по износу означеном на таксиметру тиче, указано је да не постоји двојно баждарење овог уређаја, ре да се наплата има вршити само по означеном износу по члану 30, став 2 Одлука о ауто-такси превозу (странка може да одбије плаћање).
Став Градоначелника: аргументи и надања СИТАБ-а о извесности усвајања новог Закона о превозу у друмском саобраћају немају основа, јер се то неће десити скоро. Са радом таксиста на Аеродрому има великих проблема и са уведеним ваучерима,
Мишљење СИТАБ-а: Очигледна је тежња актуелне градске управе да такси превоз убудуће не буде под надлежношћу овог секретаријата, већ привреде, па тиме и без контролне функције. Евидентан је занемарујући ефекат већине мера на регулисању реда у такси превозу, јер нема ни мотивације ни ауторитета надлежних органа. О обавезама поступања (наплата по таксиметру) – ни речи. Ваучери такође представљају незаконит акт , јер се вожња наплаћује супротно члану 30, став 2 Одлука о ауто-такси превозу

Захтев 3: Јединствена кровна ознака
Образложење: искључиво поштовање примене решења Градоначелника о изгледу кровне ознаке (РЕШЕЊЕ од 13.11.2006., и чл. 13 Одлуке о ауто такси превозу), којим је прописано да она садржи само следеће елементе: грб, „TAXI“ и рег.број који издаје градски орган, као и чињеница да је то истакнуто у јавној расправи о новом Закону о превозу у друмском саобраћају, те се и очекује и примена решења;
Gradonačelnik grada Beograda 13. novembra 2006. godine,na osnovu člana 45. stav 3. Odluke o auto taksi prevozu(„Službeni list grada Beograda”, broj 29/05) i člana 48.tačka 8. Statuta grada Beograda („Službeni list grada Beograda”,br. 14/04, 30/04 i 19/05), doneo je
REŠENJE O IZGLEDU KROVNE OZNAKE „TAXI”1. Ovim rešenjem utvrđuje se izgled krovne oznake„TAXI”, prema Projektu koji je sastavni deo ovog rešenja.2. Pravna lica i preduzetnici koji obavljaju taksi prevozsa krovnom oznakom pod sopstvenim imenom, dužni suda krovne oznake promene u skladu sa ovim rešenjem do31. decembra 2006. godine, a pravna lica i preduzetnicikoji taksi prevoz obavljaju sa krovnom oznakom pravnog licado 31. decembra 2012. godine.3. Ovo rešenje objaviti u „Službenom listu grada Beograda”.Gradonačelnik grada BeogradaBroj 3-2551/06-G, 13. novembra 2006. godineGradonačelnik Nenad Bogdanović, s. r

Став Градоначелника: Треба грађанима препустити избор превозника, на основу кровне ознаке која означава превозника.
Коментар СИТАБ-а: Указује се да диспечери незаконито издају кровне ознаке нерегуларним таксистима без икакве законске одговорности, и да је хитна примена решења најбољи начин за спречавање незаконитог превоза. Избегава се обезбеђење једнаког положаја свих учесника у такси превозу, али се зато и даље обезбеђује незаконито издавање кровних ознака најутицајнијих диспечера „дивљацима“ без законске одговорности. Такође, скида се одговорност за нерад инспекције на сузбијању незаконитог превоза (2-3.000 „дивљака“ на улицама Београда), јер би примена Решења да искључиво Град издаје кровну ознаку која има статус јавне исправе, инспекцијски органи имали пуну контролу и начин за кажњавање незаконитог истицања кровне ознаке и незаконитог обављања такси превоза. Такође, на тај начин се уводи ред и лична одговорност такси-предузетника, јер би сваки такси-предузетник имао лични број на кровној ознаци
Захтев СИТАБ-а: Примена Решења од 13.11.2006., и чл. 13 Одлуке о ауто такси превозу са роком до краја 2011 године.

Захтев 4: Свакодневни рад на сузбијању „дивљака“,а не 5 дана месечно, са јавним извештајем и списком контролисаним такси-предузетницима и списком поднетих прекршајних пријава
Образложење: Регуларност у обављању значајног сегмента у градском саобраћају и безбедности грађана.
Став Градоначелника: Формално афирмативан, али и са бројним проблемима.
Коментар СИТАБ-а: Проблеми ће остати, јер нема истинске жеље ни интереса да се нешто промени због објективне одговорности Дејана Малог за неуређено стање и хаос у такси-превозу и лоша примена постојећих законских прописа, Одлука и Решења

Управни одбор СИТАБ-а је на састанку 07.02.2011.год донео одлуку о ОДЛАГАЊУ протестне вожње за 14.03.2011.год, како би се локалној самоуправи дао рок од 30 дана за формирање нове радне групе са легитимним представницима такси-предузетника, како би се коначно кренуло у увођење законитости и реда у такси-превоз Београда

Управни Одбор
Струковно удружење такси-предузетника
СИТАБ
Тел 063/853-54-64
е-маил : udsitab@gmail.com

Spojler:
Admin
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pauk taj Pon 14 Feb 2011, 19:55

Apsolutno se slazem sa postojanjem SITAB-a, ne slazem se sa pojedinim zahtevima, odnosno sa prioritetom zahteva, ali sustinski jedino SITAB moze sve da nas ujedini i vrati u godine kada je Misa bio predsednik "Beotaksija", kada su taksisti vazili kao primer jedinstva i kolegijalnosti!!!

Strasno je to da kolege rade, kada neki drugi strajkuju za prava svih, ni sami nismo svesni svoje besvesti!

Kolege, prijatelji, najmanje sto mozete da uradite za sebe, svoju profesiju, svoju porodicu, je to da kada se neko usudi da strajkuje za dobrobit svih, vi "zaboravite" gde vam se nalaze kljucevi od automobila i ne radite tada!

Kolege, ne stidite se svog posla, ne stidite se sto ste taksisti, to je kljuc nase nesrece!
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 14 Feb 2011, 22:12

Kada bi i ostatak taksista bio svestan toga ko nas i kako predstavlja, sve bi bilo drugačije.

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skembi69 taj Uto 15 Feb 2011, 00:44

Pa posto su samostalci pretezno u SITAB-u zasto ne pokazu dobru volju i ne ponasaju se bahato na Uscu,Trg-u,Aerodromu....mozda bi bilo vise postovanja i solidarnosti.Ovako ja se ne slazem da nosim istu krovnu oznaku kao oni (posto su stranke prepoznale Prave i Postene Taxi_ste)
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 47
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pauk taj Uto 15 Feb 2011, 01:01

Kolega i samostalci su nase kolege i oni su legalni taksisti, razlikuju se od nas samo po tome sto im na krovu ne pise "radio"...

Ako je covek lopov, on ce da krade i kao samostalac i kao "radiola", to su nase zablude koje nas razdvajaju, kao, mi sa radio stanicama smo taksisti na visem nivou od ostalih, nije-nego?!

Treba da jurimo lopove u nasim redovima, a ne da se odvajamo po firmi na krovu, u sustini smo svi u istom kosu!

Ne podrzavam haos u taksi sluzbi, ma ko bio u pitanju, ali prvo pocistimo one na vrhu, koji prave haos u nasim novcanicima i odlucuju o nasim zivotima, pa mozemo dalje da raspravljamo...
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Zlajini zluradi komentari...

Počalji od zlaja taj Uto 15 Feb 2011, 08:27

Pauk ::Kolega i samostalci su nase kolege i oni su legalni taksisti, razlikuju se od nas samo po tome sto im na krovu ne pise "radio"...
Posle svega dragi Pauče mogu samo da ti kažem:
Lako je spavati, čitaj raditi u Beotaxi-ju i vikati UA Zlaja a celu filozofiju graditi na priči iz 90-tih... a što se samostalaca, legalnih kolega kako kažeš, koji rade na Trgu, Dušanovom gradu, štajgi, Palati pravde, Pasterovoj, Aerodromu, Ušću ili Deltacity-ju, reći ću ti: Oni su ti kolege samo u slučaju ako si i ti jedan od njih odnosno ako stojiš i radiš na taksi stanicama kao i oni!
Pozdrav Zlaja Sad
PS. Pažljivo sam pročitao sve tvoje postove i mislim da znam zašto te ja toliko iritiram: Serviram ti surovu istinu i realnost a tebe to nervira!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pauk taj Uto 15 Feb 2011, 11:30

Zlajo, ti me uopste ne nerviras, samo me nervira sto svi vi ( ti , Tedi, Armus ) gledate samo licni interes, svoje d.pe...
Pod parolom samostalaca koji "biju" musterije, vi ostvarujete ono sto ste naumili na nasu stetu! Vi ste nas realni problem, boli me uvo da li neko krade, ili ne, neka se njegovom kradjom bave organi reda, inspekcija, a ne mi!
Zasto ovo pisem, zato sto je drpanja musterija bilo oduvek i vise nego sada, ali nama taksistima je poslo nizbrdo od kada ste ti, Tedi i Armus poceli da "resavate" nase probleme!

Popust je vas izum, mozete da ga zastitite, kao milenijumsku glupost, koju moze da izmisle jedino veliki prevaranti! Svuda u svetu dolazak na adresu se naplacuje dodatno, jedino se u Srbiji, daje popust! Besmisao ne moze da se opravda, svi mi na ulici to znamo, neko vam kaze, neko ne, jer smo razjedinjeni!

Slusao sam na taksi stanici, kod kolege koji je u tvom preduzecu, tebe i tvoje glupave odgovore na pitanja kolega u vezi popusta, toliko nelogicnosti i gluposti nikada nisam cuo! Svi smo se smejali od muke i tuge, jer se to dvoje orgijanje nama razbija o glavu!

Na kraju, dobro je sto citas moje postove, pokusaj i da ih razumes i da nesto naucis, imam mnogo iskustva, ako te interesuje pitaj, bicu voljan da ti dam savet, za dobrobit svih taksista!
Molim te samo da, kada citiras ono sto napisem, ne izvlacis iz konteksta misli, vec mi odgovori na ceo post, na svaku napisanu recenicu!

Ti, Tedi i Armus ste nasa surova istina!
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 15 Feb 2011, 20:55

таксисти успели да самостално организују протест за увођење реда и законитости у нашу службу. Шта ви мислите о тим људима? Веровали или не, знам све ваше одговоре. Нису то одговори. То су оправдања којима се служимо када желимо да сакријемо колико смо лењи, себични и лоши. Да, јесмо и те како јесмо. Сви скупа.

А радио станице? Шта су нам тек оне направиле. Послушајте једни друге. Не умемо више да причамо. Нико нас не разуме Лерка, сеча, позиција, рефундација и омиљена нам реч «примљено». Знаш ли шта примаш муко? Кад би два дана угасили центре, пола вас би се разболело. Не би знали шта да раде од свог живота. Када кренете на славу или свадбу укључујете станице. Седите са људима и цупкате, немате мира. Узели су вам и имена. Сада сте бројеви, логораши. Што је најгоре, то вам је нормално. Здраво, ја сам 957 из «Лукса». Идем на кафу са 353 и 626. Како је појачан онај 270. Згазио ме 602. Мали како ти се зове тата? «526 из Чукаричког». Деца су вам заборавила имена и лик. О женама не смем ни да причам. Могу ја овако до сутра. Знате ви све ово и боље од мене

Протест 14.03.2011.

Протест 14.02.2011.Протест је одложен за 14.март како би се дао рок градоначелнику од 30 дана да СИТАБ уђе у радну групу
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Uto 15 Feb 2011, 21:58

nije me bilo duže vremena i iskreno niste mi ni malo nedostajali! Evil or Very Mad

u principu podržavam većinu SITABovih predloga za rešenje auto'taxi prevoza ali problem vođa ovog sindikata su (moje lične sumnje u) njihove skrivene namere! Ne treba nama neko ko će misliti našim glavama već kao konačan cilj iznaći najbolje rešenje problema.
Građani svaku blokadu grada prokomentarišu negatino a posebno kad to radimo mi taksiti, jer gotovo nikad nije dovoljno dobro promovisam cilj naših protesta...
Prvo i osnovno je da automobil bude priznat kao osnovno sredstvo za rad!
Za početak bi tražili ukidanje takse na luksuz, carinu i porez za sva vozila sa TX tablicama i ona koja treba da budu registrovana a ne njihovo ukidanje?
Treba vršiti pritisak na članove radne grupe za unapređenje taksi prevoza da podnesu ostavke na te funkcije i onda tražiti formiranje nove grupe sa predstavnicima relevantnih sindikata a ne lupetati i proizvoljno ocenjivati da li i ko ne želi da informiše građane o našem položaju!
Za kraj jedinstvena cena prevoza sa aerodroma nije najbolje rešenje ali je mnogo bolje nego ono što ste vi u SITABu predložili da se usluge taksi prevoza nude usmeno, što većina onih koji na aerodromu vuku za rukav radi.
Odredite jedno ili dva zahteva iza kojih će stati većina taksista izgurajte ih do kraja i sebi ćete stvoriti kredibilitet da nas zastupate a na nekom sledećem štrajku ili protestnoj vožnji biti 3200 taksista i ako ima SITAB samo 1600 članova!
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 179
Godina : 48
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Pauk taj Uto 15 Feb 2011, 22:24

To je tacno, ne treba razvodnjavati bitne zahteve, manje bitnim!

Zahtev nad zahtevima je da nam se auto prizna kao osnovno sredstvo za rad, ako bi to dobili, dobili bi mnogo toga samim tim, znate svi da ne nabrajam...

Drugo, oznake TX su po mom misljenju sasvim ok i to je ono sa cim se ne bih slozio sa SITAB-om, medjutim u SITAB-u su u pravu kada zauzimaju stav da ne moze taksi vozili da bude obelezeno, ako je kupljeno od novca taksiste, a u toj kupovini nije bilo popusta, odnosno taksista nije oslobodjen raznih taksi, poreza i ostalog. Drzava nema prava da oznacava vozila koja nisu priznata kao osnovno sredstvo za rad!
Moje misljenje je da treba prihvatiti tablice sa TX oznakom, ali treba da se borimo svim dozvoljenim sredstvima da nam auto bude priznat kao osnovno sredstvo za rad

Jos jedna bitna stvar nam prolazi "ispod zita", verovatno znate da sada u zakonu pise da taksista moze da bude covek koji poseduje dozvolu "B" kategorije! Treba se boriti da se to promeni pod hitno, prvo ne moze da se bude profesionalac bez "C"... Drugo, ukidanjem tog clana resili bi i pritisak potencijalnih taksista, odnosno ljudi koji cekaju da dobiju dozvolu za rad na taksiju, a nemaju "C" kategoriju!

Dugo sam taksista, znam sve nase probleme i jos jednom napominjem, od kada su "u istu tikvu" poceli da duvaju Tedi, Armus i Zlaja, nam je krenulo sve losije i losije!
Hajde da im dva meseca ne platimo smenu, da vidimo njihovu reakciju!

Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 15 Feb 2011, 23:55

Samo to nemoj da im radis,ima da te mrze celog zivota.... Veoma srecan

maradona
Forum manijak
Forum manijak