Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Chat (2008-2011.god)

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Chat (2008-2011.god)

Počalji od Dejan taj Sre 03 Dec 2008, 20:12

taxi -ja ::
Danas na pauzi jedan kolega predlozi mozda i dobru stvar "Linijski ili kruzni taksi" i mogu vam reci i nije tako lose samo dali je moguce .

Na zalost,zakonom nam je zabranjeno da obavaljamo linijski taxi prevoz.

Taksi prevoz je vid javnog vanlinijskog prevoza putnika i stvari za koji putnik utvrđuje relaciju i za to plaća iznos koji pokaže taksimetar. Obavlja se motornim vozilima sa najviše 5 sedišta i sa najmanje 4 vrata.

P.s.

Nekada dok nisu zabranili linijski taxi funkcionisao je odlicno.Svi su bili zadovolnji i stranke i mi.
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 91
Godina : 48
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 03 Dec 2008, 20:29

Sad je 80 % taksista kupilo nove ili novije automobile i neverujem da ce neko da aka ulozeno :|
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 03 Dec 2008, 21:19

Znam Jerotije u pravu si ali i onako spartas akas auto i dajes popust dani prolaze starost stize a para sve manje i manje .Ili sto rece " da tapkamo karte i prodajemo semenke " Evil or Very Mad
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 03 Dec 2008, 21:27

Magnume moj ti je savet da ti slobodno u startu povecas tiraz krenulo je sa Forumom (svakim danom sve vise clanova)pa ce i tebi dok stigne knjiga iz stampe tiraz koji si planirao prodace se i oticice samo za clanove foruma a gde je ostatak gradjanstva. Ajde par strana stavi na forum da uradimo kratku obradu (cenzuru) Very Happy .
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sre 03 Dec 2008, 22:42

jerotije ::Da, popio sam sa Zlajom kafu po drugi put i mogu ti reci da je kafica ok, bas kao i Zlaja sto je prijatan za razgovor IAKO ima izmedju nas razlicitih misljenja u pogledu taxi sluzbe ali i ima i dosta istih. Slazemo se u 80 % stvari, onih 20 % ne ide nikako. Ipak sam ja samo taksista koji vrti djevrek svaki dan i koji najbolje zna sta je u nasem interesu dobro a Zlaja je [mogu slobodno da kazem] vlasnik jednog veeeelikog preduzeca, da se slobodno izrazim GIGANTA jer, ono sto sam video nije samo obicno taxi udruzenje vec mnogo vise. Pokazao mi je i prostor koji preuredjuje da u dogledno vreme bude radio centar, pokazao mi je sve i svasta ostalo i odusevio me. Covek stvarno ulaze i misli da napravi nesto "ekstra" i verujem da ce to i uraditi. To sto nam se neke stvari NE podudaraju u samom radu, njegovom pravilniku i sl je druga stvar. Ja i dalje tvrdim a i [nadam se] da cu ostati pri svome da BOLJE OD NJEGA ZNAM sta je bolje nama da bi uzimali vise, prelazili manje i ostalo.... Izvinite me na ovako dugom pisanju. Znam da niko ne voli dugo da cita [kao ni ja] . Pozz svima
[b]

Xexe, ovo je kljuc..... Wink
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 03 Dec 2008, 22:47

Cega kljuc
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sre 03 Dec 2008, 23:00

Jera i Zlaja se razilaze u 20%
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 03 Dec 2008, 23:04

Ma bio sam prisutan i slusao ima tu mnogo vise nego jerotije je skroman.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 03 Dec 2008, 23:37

Samo neznam na koji nacin je doslo do "pijenja te kafe" jer iskreno imam tuzno iskustvo sa pozivom na kafu ali necu o tome ni ja nisam razumeo poentu scratch
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 04 Dec 2008, 10:13

Sta ima lose u tome sto sam sa Zlajom popio kafu. To je moj dobar drug, prijatelj, kolega.......
Sa svakim od Vas bi je popio i to sa zadovoljstvom Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoki216 taj Čet 04 Dec 2008, 12:34

Auuh,kakva se ovde prijateljstva radjaju jedna od lepih strana ovog foruma... Very Happy
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djokonda taj Čet 04 Dec 2008, 18:51

cika zoki,morao sam ija da slikam svoj.inace ovo je nova povoljnost za kupovinu pa ko nije zamenio auto evo ideje.(gledao sam iskljucivo ekonomski interes)p.s. prema studiji o taxi prevozu br.26 cl.874 iz stava945 tacka 1
djokonda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 04 Dec 2008, 18:56

039
Jerotije, da li bi ti na put poslao bilo kog kolegu? Tj. Zamisli

Stvarno sad ne razumem kako pravite selekciju ko moze na put ko nemoze a po samom nazivu firma vam se i zove LUX TAXI uz to primate samo sa " preporukom" I "proverene "taksiste . Ko su ljudi u tom uzem izboru za voznje van grada?
Zar nemislis da ste strasno degradirali svoje clanove koji misle da su "luksuznom" udruzenju a u startu osudjeni da nemogu da idu nigde van grada pa ni do Barajeva jer je to vec rezervisano. Mislim da vam je to veliki kiks .?
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

priča se zove linijski taksi

Počalji od magnum taj Pet 05 Dec 2008, 00:12

novina u Bgdu,linijski taksi.Videla žaba da seglancam ja Mecu,stavim nove presvlake,uredno stavim br.50 i krenem ka početnoj na uglu Ustan i Bulev..Na prvoj uđe gđa,sede pored mene bez pomoz Bog i poče da mulja u ustima čokolad-bananice ogromnom brzinom.Gledam ja al' nikako da "provalim" zbog saobraćajagde baca omote.Ne vidim ih dole,blago meni,ako me već ne nudi,barem otpatke stavlja u džep.U to mi pozadi sedoše momak i devojka i odmah otvoriše čips.Ćutim ja usvojoj finoći i gledam kako krckaju razbacuju listiće krompira po kolima i pritom pri tom još brišu prste o moje nove presvlakeGđa uskoro izađe,za njom i klinci te se ja malo opustih.U to dođoh do početne a tamo njih troje.Napred sede momak sa pljeskavicom i bez reči poče da se naslađuje njome.To i ne bi bilo tako strašno da ona nije bila puna crnog luka.Na veliku radost svih nas iskoči kod Banjice a ja brže-bolje otvorih njegov prozor da izađe "radost" koja nas je štipala za oči. Nekako se dokopah Banovog brda i jedva probudih starijeg gdina koji je sedeo iza mene."Gde smo?" "U Bgdu,gdine""Ama,znam,al'di je tu Banjica?"Daleko iza nas,a što?" "A što me nisi budio?" "Pa nisam ti ja baba Jula.Nego plati ako ćeš ponovo nazad do Banjice".Posle mi je ušao u Rakovici jedan sa nožem za pojasom.Ne bih primetio nego je čudno sedeo zbog veličine noža ma i devojka pored njega je uplašeno zavapila "U pomoć!"Trebalo mi je desetak minuta priče i da ne naiđoše dvojica u plavom,ne bi ni izašao.Onda je ušao jedan s kokicama,pa je horda zaljubljenika u linijski taksi htela da mi iščupa vrata na početnoj u Ustaničkoj.Na kraju otvorih šiber i zaurlah:"marš,stoko,kola za depo!" I pobegoh glavom bez obzira bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

nastavak:

Počalji od magnum taj Pet 05 Dec 2008, 00:20

I dan danas sin ume da bocne:"Ništa bez linijskog!"kad baš hoće da me uvredi ili nasekira,a ja se tešim,"Šta bre ti znaš,ti si kuvar!"
A omote od čokolad bananica našao sam između suvozačkog i tunela,kod menjača posle par dana kad sam detaljno čistio kola.
Shvatili ste da je ovo jedna od priča iz knjige.
Tako je to bilo,gospodo koleze a glavu dajem da se ništa nije izmenilo.Uostalom,negde u garaži uvek mogu da potražim i ustupim vam broj 50 bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Za Ljubu Lux-a

Počalji od jerotije318 taj Pet 05 Dec 2008, 12:10

Dali je tacno da za puteve van grada dispecerka-telefonistkinja [neznam ko ti radi to u centru] prvo mora da obavesti tebe da ti posaljes odredjenog taksistu ili se svaka voznja i sve regularno cita preko mreze ?

Tačno je, to i piše u našem pravilniku koji dobije svaki kolega. Mada u praksi se sve češće predaju vožnje
preko mreže (toga normalno nema puno). Kada odvojim malo vremena napisaću zašto je to tako da ne bi imali
pogrešno mišljenje.
Ljubo, gde je odgovor koji si obecao ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Pet 05 Dec 2008, 16:57

jerotije ::
pa eno idi na web sajt "lux taxi" sve pise
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 179
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 05 Dec 2008, 17:01

Sajt je ok samo ne pise ono sto sam pitao 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 05 Dec 2008, 19:07

Izgleda da je uradjena "Izmena i dopuna zakona "u LUX-suznom tahiju koja se primenjuje na zasluznim clanovima.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

alo,be

Počalji od magnum taj Pet 05 Dec 2008, 21:04

jel neko čitao onu priču?Da li je ovo direktan atak na moj ego,ili je samo šala?Ili skrivena kamera?
A što se tiče prednosti u davanju vožnji,pođite ljudi od sebe!A što da dam vožnju kurti kad mi je ortak iz kraja pri ruci?Zašto BAŠ ti očekuješ da ti dam vožnju?Čime si to zaslužio?Ako baš neko gine za pravdom nek osnuje asocijaciju pa nek' daje vožnje po redu!Ili će to biti ipak po sopstvenom nahođenju!?Možda grešim! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 05 Dec 2008, 21:23

Svako ima svoj pravilnik u svom preduzecu i niko nas ne bije po usima da idemo u LUX ako nam ne odgovara. Ljuba [koliko vidim] svima predoci to na pocetku pa kome se svidja-svidja, a kome ne samo napred a to je POSTENO. Ne razumem ga samo sto nam ne predoci razloge zbog cega je to tako ali verojem da hoce. Obecao je Rolling Eyes
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 05 Dec 2008, 22:41

Mozda Ljuba i ima pravo njegova firma njegova pravila ali znam da to nije u redu kosi se sa moralom .Evo danas ja stojim na slaviji cita mi Slavija luks uzmem na primljeno odem na voznju ona do B.Brda sledeci iza mene sa floridom sa Slavije uze do Smedereva regularno sve cist racun duga ljubav.9801 je to brate.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pet 05 Dec 2008, 22:45

Imas pravo taxi- ja, verovatno si i jutros uzeo sa Vidikovca do Cvetkove pijace zicu, pa sa cvetka do Zemuna odma zicu i sad mislis da ce da ti poveruju.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pet 05 Dec 2008, 22:47

ok...svaka cast za kolegijalnost!
Ali dali ce ta stranka i sledeci put ici sa 9801 do Smedereva?
Ja mislim da nece....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 05 Dec 2008, 22:56

Pa mislim da hoce jer u 9801 kolko vec sutra sve kolege ce imati minimum euro 3 auto ipak tezi firma ka tome i sugerise vec je to razgraniceno sa Poslovnim tablama kojih je sve vise ali i data mogucnost i prilika da i ostali udju u taj krug. Ipak prica je o LUX taksiju koji i nosi taj zvucni naziv pa samim tim i trebalo bi da su svi isti a ne samo oni oko "gazde" da ubiraju med.

tojeto
Imas pravo taxi- ja, verovatno si i jutros uzeo sa Vidikovca do Cvetkove pijace zicu, pa sa cvetka do Zemuna odma zicu i sad mislis da ce da ti poveruju.

tojeto ti to mene pratis kada si tako lepo obavesten o svemu affraid scratch
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pet 05 Dec 2008, 23:09

Ok...koliko vec sutra ali ima vremena do tog sutra...
Mislim da je svakako trebala poslovna tabla da ode na taj put,a ne florida.Siguran sam da je to stranka manje za 9801.
E sada sto se tice Lux-a svi su upoznati sa time jos pri stupanju u firmu i to nije nikakva tajna sto je i sam Ljuba potvrdio ovde na forumu...znaci niko te ne bije po usima da ostanes,izbor je samo na tebi.
Po meni je sasvim ok da na put idu automobili recimo Mercedes E klase sa klimom,kozom,dvd pleyerima koje ce samoj stranci uciniti put sasvim laganim i prijatnim...kola namirisana,vozaci uredni....treba da se zna ko zastupa firmu i kakva vozila odlaze na takva putovanja....mislis da je samo zbog kolegijalnosti ok da Florida ode na put umesto recimo E klase?..ipak treba da se cuva rejting firme i svakako mislim da obavezno treba voditi racuna o tome ko ide na puteve a ko ne.
Tako se cuva i uzdize rejting firme...Da recimo ja vozim auto od 20-30.000e siguran sam da bih dobijao puteve...znaci u pitanju je rejting firme a taj rejting treba cuvati i uzdizati ga samo na jos veci nivo.
Sta ce recimo Beogradskom poslovne table ako Florida ide na put?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 05 Dec 2008, 23:15

Pa u pravu si radi kako gazda kaze Twisted Evil
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pet 05 Dec 2008, 23:32

Ja sam se potrudio da ti objasnim kako stvari funkcionisu kod nas u Lux-u i zasto se kod nas nikada ne bih dogodilo da na put ode auto koji nije Mercedes C,E klase,Audi A6...itd....dok u nekim drugim udruzenjima na takve puteve idu Floride....meni je zao sto u Beogradskom poslovna tabla nista ne znaci...i bas zbog toga ti ode na b.brdo a florida u Smederevo.... Very Happy
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Izvinjavam se zbog nenamerne greske!

Počalji od taxi -ja taj Pet 05 Dec 2008, 23:50

Moja greska koju sad ispravljam uz konsultacije sa drugim kolegama posto sam ja otisao a iza mene je ostao kolega sa floridom tako da sam ja pomislio da je on i stipao ali ljudi koji su bili tu kazu da je dispecerka trazila poslovno vozilo i ono je i otislo. Stvarno se izvinjavam zbog greske ali to nije bila poenta pisanja vec da se voznje u 9801 van grada citaju regularno bez selekcije gazde .Da kazemo da otprilike u 9801 polovina nosi i zadovoljava POSLOVNU tablu znaci ta polovina ima mogucnost konkurencije dok u luksu se to svodi na Ljubino raspolozenje kome ce da ustupi voznju. Ali opet ponavljam kao i na pocetku njegova firma njegova pravila pa ko hoce neka radi po tim pravilima .
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Re: O svemu i svacemi ili ti Chat!

Počalji od bobrda taj Sub 06 Dec 2008, 08:13

Citajuci forum…
cini mi se da su prozivke malo preterane od novopridoslih.Otprilike cao ja sam crn u srcu a tebi sunce *#%*#*** #** $# Shocked
4 magnum
extra je prica.Svojevremeno sam se druzio sa ekonomicarima(drzali su liniski taxi)bilo je tu svadja,pljuvanja,uskakanja u tudji raspored.Znam samo da su satrli automobile I kukali kako nemaju a tek mi sad drugar kaze da je uveo struju u kucu I ne znam sta je sve uradio od liniskog taxija.Tako da vadi bre iz garaze tu oznaku da je kacimo na krov,vidis kakva vremena idu Sad
4 alhemicar
Da ja imam auto od 30.000e I lomim ga po Beogradu taxirajuci,otisao bi kod doktora da mi pregleda glavu :arrow:
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 45
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

hvala ti bo

Počalji od magnum taj Sub 06 Dec 2008, 13:04

imaš prvi primerak knjige sa posvetom.Ti si izgleda jedini koji je i pročitao.Sve što sam napisao u priči je istina .Jedino kretena sa nožem nisu isterali plavci nego moj drug od 9 mm za pojasom.Al' kad bi to pročitao sav ovaj fini svet koji mi vozimo i prevozimo,bar 62% bi rekli-pa da ,siledžije i bitange!Morao sam malo da obratim pažnju na naš imidž.
A za vašu info,zakon koji kači i mene: sva vozila koja su 2005 te god. imala manje od deset godina starosti NE moraju da se menjaju sa E 3 , ili E 4 do 31.12.2010e godine.I to sam proverio 4 (četiri ) puta-dva puta sa Zvezdom i dva puta u Grad. kom. za saobraćaj.Štio znači da ćemo gledati i de-Floride i sve ostale Barjake Kragujevačke još godinicu dana.A da vam se pohvalim: juče me pretekao 125 PZ šerpa plave boje.Baš me iznenadio,a tek kad sam video da je koleza sa firmom na krovu i mušterijom pozadi !!!!!!!!!!!!! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Chat

Počalji od vlada 009 taj Sub 06 Dec 2008, 22:23

Pa gde ste bre ljudi jedva vas nadjoh,idi tamo idi amo "PA VI NISTE NORMALNI"(Tasko Nacic ko to tamo peva bog da mu dusu prosti).
Nego evo o cemu se radi:
neznam dali ste citali zadnji broj Sat revije ja jesam i vrlo sam ogorcen na urednike.Zamislite molim vas uredno obavestavaju citaoce da obrate paznju prilikom kupovine automobila jer ce sada biti buljuk automobila sa taxija zbog Eura 3.Voleo bi da cujem i vase misljenje,pa da im srocimo jedno pisamce(jer imamo i pisca na forumu"oprosti mi pape").
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Godina : 53
Datum upisa : 07.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vožnje van grada

Počalji od Ljuba Lux taj Ned 07 Dec 2008, 02:27

Kako reče jedan kolega, duge tekstove niko ne voli, pa ću oko vožnji van grada samo malo. Kada sam počeo ja da šaljem kolege na puteve to je izgledalo ovako. Uzmem mikrofon, prozovem kolegu i ponudim mu vožnju. On normalno prihvati. Nikada me niko nije pitao zašto sam poslao na put određenog kolegu. Zašto, zato što nikome od njih nisu mogli da nađu manu. Samo jednom prilikom me pitao jedan naš dugogodišnji član jesam li poslao na put kolegu 809. Kažem ja da. On će na to, mislio sam da nemamo u mreži 809, a taj 809 u predhodnom mesecu primio skoro 500 vožnji preko radio stanice.
Neće na put otići kolega koji stalno pita da mu se ponovi ulica ili broj, da li može preko puta.......Neće na put otići ni oni koji su mi nudili razne procente. Neće na put otići onaj ko stvarno nije zaslužio.
Nemam ja prijatelje kada je u pitanju posao. Znam ja da pošaljem i kolegu iz druge asocijacije na put kada sam Ljut.
Mogu ja još, ako baš moram.

Pozdrav Ljuba Lux

Ljuba Lux
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 07 Dec 2008, 03:10

Konkretan odgovor - hvala
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BOCKO 426 taj Ned 07 Dec 2008, 03:15

Odgovor u stilu nadobudnog gazde taksi udruženja 👅
BOCKO 426
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 53
Godina : 52
Datum upisa : 17.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

VELIKA SLOVA u ovom slucaju NE znace VIKATI

Počalji od 039 taj Ned 07 Dec 2008, 05:31

Pravo organizovanja igara na srecu ima samo Drzava Srbija i to pravo joj je zagarantovano.
U Privatnim firmama igre na srecu se ne organizuju. Sreca u takvim firmama NE POSTOJI. Postoji nesto sto se zove Zasluga. Zasluga se stice SAMO dobrim radom, ponovicu, SAMO DOBRIM RADOM...
U taksi sluzbi dobar rad znaci:
1. korektan odnos sa strankama
2. korektan odnos sa kolegama
3. korektan odnos prema ostalima...
Na put van Beograda nikada, bar u Lux-u nece otici "covek" koji za ostale kolege kaze da su glodari, kolega koji je iskljucivan zbog kasnjenja,kolega koji je namerno prebacio poziciju, kolega koji je na bilo koji drugi nacin ostetio drugog kolegu ili je na bilo koji nacin ostetio stranku, kolega koji je na mesecnom nivou primio manje od 100 voznji, i naravno kolega koji nema vozilo koje je u skladu sa zahtevima stranke. Znaci na put - voznju van grada nikada nece otici onaj koji svoje du.. postavi ispred svih... ostalih. Prica o nekoliko njih koji idu na puteve je veoma (necu reci glupa) prazna i nema nikakvog osnova ...
Iz LUX-a ce biti i isteran je svaki kolega koji se prema kolegama odnosi na los nacin, koji nema dobar odnos sa strankama a na zalost i kolega (on ce biti zamoljen) koji nije u mogucnosti da svoje vozilo prilagodi zahtevima LUX taxi-ja.
Svakako, LUX TAXI ne znaci luxuzan auto, vec kompletna usluga, odnos prema svemu i rad.(ovo nije reklama vec samo primer jer u drugim firmama nisam radio (bavio se ugostiteljstvom))
Iz LUX taxi- ja je u zadnjih nedelju dana isteran :
1. kolega koji nije, po treci put, bio korektan prema strankama (nemam ovlascenje da napisem njegovo ime)
2. kolega koji se javio kao blizi a nije bio i u tome ne vidi nista lose...
Toliko o tome kako ide sa putevima.... Po zasluzi iskljucivo...
Vreme socijalizma je odavno proslo...ko se nije prilagodio propada...
Stranka je zakon, od nje se zivi i njoj se prilagodjava...
Verujem da se i Zlaja i Ljuba (za Ljubu znam), kao jedini vlasnici ovde, slazu i misle isto. Misliti da je u bilo kojoj drugoj firmi drugacije je po meni pogresno...
" Verujem i da bi Tedi nekom polomio ruku kada bi namestao voznje", verujem da ni jedan gazda ne bi dozvolio da los covek postoji a kamoli da ide na put...Ja znam da bi covek koji namestii voznju istog momenta dobio otkaz (telefoniskinja ili dispecer)...
I isto tako znam, da kada bi ono propratno pismo o profilu coveka postojalo medju gazdama, mnogi koji su "otisli" bili bi samostalci...
Druga stvar, ne shvatam gospodu, koja krijjuci se iza pseudonima, pisu to sto pisu (pljuju, prozivaju). Nismo li na ovom forumu samo nas nekoliko sa pravim imenom (Zlaja, Ljuba, Bocko 426 i ja).Ukoliko nekoga od postovanih kolega nisam spomenuo IZVINJAVAM se
Pozdrav svim postenim i dobronamernim kolegama :cheers:
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

da se nastavim, kad mi se vec ne spava...

Počalji od 039 taj Ned 07 Dec 2008, 06:19

Volim kada neko izgradi stav ali tajj njegov stav mogu da postujem samo ako je zasnovan na pravoj informaciji ili licnom iskustvu! Da bi informacija bila prava mora da postoje dve strane, moraju da se znaju price obe strane...
Voleo bih da svako od tih sto se ne slazu vidim u ulozi vlasnika (svakako im to zelim) pa da onda vidim koga i kako bi slali na dobre voznje! Taksi je odavno prestao da bude moranje I luxus...sada je zadovoljstvo... svaka stranka moze da bira i kada bira to sto bira zna sta moze da ocekuje i to je spremna da plati... vozio sam se sa svim udruzenjima...firmama. Nekada sam imao kafic i zvao za goste...prvo zuti i bilo je problema, onda Plavi... tu nikada nije bilo greske. Sta se desilo u medjuvremenu dogodilo sa njima ne znam (cujem, ali ne znam).
Evo primer coveka koji ce u Lux-u a verovatno i svakoj firmi (ne znam mu broj) uvek imati mesta:
Uvenuo mi Audi, odem do Sarajevske, kupim delove i da ne bih nikoga cimao (ni one sa taxi stanice(zivim na sennjaku)), odem do Kneza Milosa, zaustavim taxi na kvaku...Pink... kazem senjak.... Cujem na stanici cita senjacku neki broj i kazem mu stipaj ovo!(nismo pricali ni o cemu) Nije stipao, doveze me do kuce, vidim cifru na taximetru vadim novce, covek kaze " JA KOLEGAMA NE NAPLACUJEM"... Taj je pravi, ja mu znam broj...taj je covek koji je potreban svakoj firmi, svakom udruzenju... taj covek i njemu slicni su buducnost ovog posla a ne oni koji misle da im je stranka protivnik, koji misle da im je kolega konkurencija, i ko god je takav i ima takve stavove je dobrodosao u ovu sluzbu i u ovaj posao... naravno i u lux taxi-ju...
I voleo bih da sa svim kolegama suocim stavove o ovom poslu mada sam ovih dan u veelikoj guzvi (tehnicki pregled radio stanica) i dalje (naravno) stoji i postoji poziv na kafu (kome je upucen)... Pozdrav
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Ned 07 Dec 2008, 09:07

Ljuba Lux ::Kako reče jedan kolega, duge tekstove niko ne voli, pa ću oko vožnji van grada samo malo. Kada sam počeo ja da šaljem kolege na puteve to je izgledalo ovako. Uzmem mikrofon, prozovem kolegu i ponudim mu vožnju. On normalno prihvati. Nikada me niko nije pitao zašto sam poslao na put određenog kolegu. Zašto, zato što nikome od njih nisu mogli da nađu manu. Samo jednom prilikom me pitao jedan naš dugogodišnji član jesam li poslao na put kolegu 809. Kažem ja da. On će na to, mislio sam da nemamo u mreži 809, a taj 809 u predhodnom mesecu primio skoro 500 vožnji preko radio stanice.
Neće na put otići kolega koji stalno pita da mu se ponovi ulica ili broj, da li može preko puta.......Neće na put otići ni oni koji su mi nudili razne procente. Neće na put otići onaj ko stvarno nije zaslužio.
Nemam ja prijatelje kada je u pitanju posao. Znam ja da pošaljem i kolegu iz druge asocijacije na put kada sam Ljut.
Mogu ja još, ako baš moram.

Pozdrav Ljuba Lux

Bravo Direktore!
nemoj samo da te ljute, inace odosmo u drugo udruzenje po one voznje... Evil or Very Mad
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Već dosta LUX vožnji je kod nas!

Počalji od zlaja taj Ned 07 Dec 2008, 09:48

total_evil ::...nemoj samo da te ljute, inače odosmo u drugo udruzenje po one voznje... Evil or Very Mad
Očigledno je da ga mnogo ljutite jer već dosta LUX vožnji je kod nas!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djokonda taj Ned 07 Dec 2008, 14:03

da je taj kolega znao za ovaj text naplatio bi ti duplo
djokonda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

bravo

Počalji od magnum taj Ned 07 Dec 2008, 14:21

za pravilnik!A kome je upućen poziv za na kafu?Jel' moguće da sam video Lux firmu pre neki dan na krovu teget PZ-jca?A bogami i kviska pored? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

ebi ga

Počalji od magnum taj Ned 07 Dec 2008, 14:21

sad i da je postojao,nema više poziva na kafu! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

moje ime je maxiss 885 ali samo dok imam tablu na krovu...

Počalji od bobrda taj Ned 07 Dec 2008, 14:53

039
Na put van Beograda nikada, bar u Lux-u nece otici "covek" koji za ostale kolege kaze da su glodari
Taj sto kaze da su glodari je verovatno blizak radio centru inace ti to nikad ne bi cuo

039
kolega koji je iskljucivan zbog kasnjenja
Ne kasne svi namerno!Nekad zaista ne moze da se dodje na adresu u datom vremenu iz objektivnih razloga.Kod davanja pozicija se odma vidi dal ce kolega da zakasni ali ako
stranka ne intervenise,boze moj
039
kolega koji je namerno prebacio poziciju
Sta znaci namerno prebacio poziciju?Ja se hiljadu puta,zamislim,zapricam pa kad procita voznju izletim sa pozicijom.Mozda ne poznaje kraj,cuo je preko zice neke slicne pozicije pa hoce I on
039
kolega koji je na bilo koji drugi nacin ostetio drugog kolegu
objasni mi ovo!Ako mislis kad ga pregazi sa taxi stanice toga je sve vise
039
ili je na bilo koji nacin ostetio stranku
Bilo koji nacin moze da bude svasta.Valjda ako se dokaze ili ako ima par prijava,sut karta.Ovako moze da ga namesti dokona domacica koja smrdi na luk sto nije hteo da je odradi
039
kolega koji je na mesecnom nivou primio manje od 100 voznji
Mozda je bio u kvaru,mozda je bio bolestan,mozda…
039
Znaci na put - voznju van grada nikada nece otici onaj koji svoje du.. postavi ispred svih... ostalih.
Sto bi znacilo sta…?!

Da rezimiramo mi ovo.Postovani 039 ima Vas 490 I ne primate vise nikog preko crte.Skidam kapu za ovo,niste alavi na smenu moze nesto I na 5 minuta da se ustine ali su Vam kriterijumi katastrofa.Niko ne moze da udje kod Vas pa zasto onda diskutovati o Vasem udruzenju.Takvi ste kakvi ste,za sebe ste.Direktor se “naljuti” na svoje taxiste pa dâ voznje drugima,smesno zar ne?Verovatno delite i samare uz svaku gresku pa je red,rad I disciplina na zavidnom nivou

039
Druga stvar, ne shvatam gospodu, koja krijjuci se iza pseudonima, pisu to sto pisu (pljuju, prozivaju). Nismo li na ovom forumu samo nas nekoliko sa pravim imenom (Zlaja, Ljuba, Bocko 426 i ja).Ukoliko nekoga od postovanih kolega nisam spomenuo IZVINJAVAM se

Vidi ovako 039 Imamo mi pseudonime ali sve nase sluzbene brojeve I udruzenja znas ako si malko procesljao teme.Ako smo iza pseudonima ne znaci da se ne cujemo telefonima ili da ne razmenimo P.P.
Ja sam do skoro bio u kvaru pa mi je par kolega sa foruma pomoglo I jos su se interesovali dokle sam stigao.Toliko o tome da se krijemo
E da i masu postova guras u sobe gde im nije mesto,sto je na internetu odraz nekulture al ajde naucices…
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 45
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 07 Dec 2008, 15:31

039
Sto se pseudonima tice na svim forumima je ista stvar pa tako i ovde svako ima pravo da stavi koje hoce , konkretno ovde imas sobu u kojoj se predstavis (opet ukoliko zelis) ali velika vecina iako se nije predstavila nekrije svoje pravo ja i u vecini postova(pisanja) su otkrili svoj identitet.
PS. Uopste nije bitno ko si odakle si i sta nosis na krovu bitno je da dobro mislis svima i da nepravis razlike medju kolegama jos uz to da lepo ZBORIS.

039
Znaci na put - voznju van grada nikada nece otici onaj koji svoje du.. postavi ispred svih... ostalih.
scratch scratch scratch Veoma zanimljiva konstatacija :joker: :?:
Za sve ostalo slazem se sa "bobrda"
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

hocu na put

Počalji od total_evil taj Ned 07 Dec 2008, 15:51

Kolega 039, ja sam jedan od onih koji ne prime 100 voznji preko zice. Od kad sam u Lux-u iskljucen sam samo jednom sto nisam stigao u roku od 10 min. za vreme neke manifestacije mislim maratona al' da ne gresim dusu, kriv sam. Znaci li to da ne mogu ici na put?
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BOCKO 426 taj Ned 07 Dec 2008, 17:29

Kolega 039, slažem se sa tobom i sa tvojim gazdom da moraju biti odredjeni kriterijumi za takve vožnje i da nemože svako da ih prima ,mada i o tim kriterijumima bi moglo da se raspravlja, ali ono što nemogu da se složim je suština. Znači vožnju-put čita dispečer za odredjenu taksi stanicu ,kolega se javlja sa primljeno, pa tek se onda vidi dal ispunjava gazdine kriterijume, ako ne ide sledeći sa stanice ili na poziciju ili vreme dok vožnja nebude predata. Tako je po mom mišljenu najispravnije a ne da gazda proziva kolege i da im daje vožnje.
BOCKO 426
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 53
Godina : 52
Datum upisa : 17.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ljuba Lux taj Ned 07 Dec 2008, 23:31

Očigledno je da ga mnogo ljutite jer već dosta LUX vožnji je kod nas!

Sad mi vraćaš za onu šalu. Pa reci onda na koji broj telefona Vas zovu, 1 ili 9801.
Vidi Zlajo, ako čitam (molim) za kratku (van grada) vožnju u centru grada, i ne mogu da nađem vozilo, a znam da ih ima (12 sati lepo vreme) šta treba da uradim. Da kažem šalio sam nije kratka vožnja. E pa neće moći.
Dakle, radio sam u životu sve i svašta, a na taksiju sam od 1983 godine. Ubedili me da se uključim u ovaj forum. Mislio sam da ovde malo ćaskam sa Vama i usput Vam kažem neke stvari (lepe, ružne, interesantne, korisne...). Razumem ja da me većina ne poznaje, ali da me neko bez osnova opominje privatnom porukom da imam dva korisnička imena, da sam nadobudan i .......
Lux Taxi ima divne članove, i divne stranke, i ja sam zbog toga ponosan. Postigao sam Više nego što sam planirao.
Brzo ste me oterali sa foruma. Neko je malo pre pomenuo samar pa ću i ja. Lakše konju bez samara.
Zlajo, ponovo si sam.
Zbogom,
Ljuba Lux

Ljuba Lux
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

U pravu si PAMETNIJI popušta!

Počalji od zlaja taj Pon 08 Dec 2008, 07:25

Ljuba Lux ::...Zlajo, ponovo si sam. Zbogom, Ljuba Lux
U pravu si kad tako kažeš, PAMETNIJI popušta!....Ja ću i dalje biti ovde pa videćemo kako ću proći. Izvolite udrite drage kolege do mile volje jer ja se UVEK borim do KRAJA.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Dragom Zloći i svim onim kolegama koji nisu baš sigurni u to što ovde pišu i komentarišu preporučujem da me pitaju lično ili putem PM Send Private Message and pitajte šta vam volji drago.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Pon 08 Dec 2008, 09:16

zlaja ::
Ljuba Lux ::...Zlajo, ponovo si sam. Zbogom, Ljuba Lux
U pravu si kad tako kažeš, PAMETNIJI popušta!....Ja ću i dalje biti ovde pa videćemo kako ću proći...

"ne, ne, ne, gresis decko..." Evil or Very Mad
g.Ljuba je predugo na taksiju i muka mu je od svega. Stigla mu je poruka, koju smo dobili svi, da je neko pokusao da se registruje jos jednom. Ne znam ko Embarassed ... a jel Vama dozvoljeno od administracije dva profila?

Ja ću i dalje biti ovde pa videćemo kako ću proći. Izvolite udrite drage kolege do mile volje jer ja se UVEK borim do KRAJA
eh, g,Zlajo ja sam bukvalista. Niste mi na ruku Twisted Evil

PS Dragom Zloći i svim onim kolegama koji nisu baš sigurni u to što ovde pišu i komentarišu preporučujem da me pitaju lično ili putem PM Send Private Message and pitajte šta vam volji drago

Dragi i obozavani g.Zlajo, da bi nastavili konverzaciju preporucujem da budete konkretni na koji moj post se odnosi Vase zapazanje? Da Vas ne oteram u PM.
PS.Mislim Private Message
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Re:bobrda

Počalji od 039 taj Pon 08 Dec 2008, 10:03

Kolega, mozda nisam citko i jasno napisao ali "ponavljanje je majka nauke" kazu... Pa lagano...ponovo i ponovo.... Uz malo upornosti i koncentracije rezultati ne mogu a da se ne pojave. Svakako, ukoliko ste sebe prepoznali kao jednog od onih kojima nije mesto u Lux-u tim bolje, jer stedite svoje i nase vreme. U svakom slucaju Vam dobro zelim... Pozdrav
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći