Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Ubistva i napadi na taksi vozače

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ubistva i napadi na taksi vozače

Počalji od Alekre taj Uto 03 Mar 2009, 14:17

U smrt zbog parkinga
Smrt taksiste epilog višegodišnje borbe za taksi stajalište u Smederevu

Smederevo – Četrdesetpetogodišnji taksista Zoran Raičković, poznatiji kao Zoka Crnogorac iz Smedereva, preminuo je u petak, mesec dana posle tuče sa kolegama zbog taksi stajališta ispred smederevske bolnice. Ovo je epilog višegodišnje borbe među taksistima u Smederevu koji u poslednje vreme vode pravi „ulični rat“ zbog sve većeg broja taksi vozila i hroničnog nedostatka parkinga za taksiste. Kako „Politika“ saznaje, istražni sudija Okružnog suda u Smederevu Mirko Šakić naložio je obdukciju posle čega će biti poznato da li je Raičković podlegao povredama zadobijenim u tuči ili je uzrok smrti druge prirode.

Prema „Politikinom“ izvoru u ovdašnjoj policiji sukob je izbio 29. januara na taksi stanici kod glavnog ulaza u bolnicu, koja, navodno, u internoj preraspodeli među taksistima, pripada takozvanim „samostalcima“, među kojima je bio i pokojni Zoran Raičković. Kada je primetio da je na toj stanici parkirano vozilo „Blic taksija“, u kojem se nalazio vozač Saša Cvetković (1977), Zoran je izašao iz auta i opomenuo kolegu, koji, navodno, nije hteo da pomeri automobil. Prema još nepotvrđenim informacijama, posle kraće svađe, Zoran je otišao do svog auta, uzeo metalnu „štanglu“ ili palicu i počeo da udara po vozilu konkurentskog taksija. Tada je Cvetković „radio-vezom“ u pomoć pozvao nekoliko svojih kolega posle čega je nastala tuča, tvrdi naš izvor u policiji. Raičković je sa težim telesnim povredama primljen u ovdašnji Zdravstveni centar „Sveti Luka“, gde je zadržan na lečenju. Kako nezvanično saznajemo, samo nekoliko dana po prijemu u bolnicu, Raičković je na lični zahtev otišao na kućno lečenje i pored teških povreda. Zbog zdravstvenih komplikacija nedavno je ponovo primljen u ovdašnju bolnicu, odakle je ubrzo prebačen u beogradski Urgentni centar gde je preminuo u petak posle podne, usled unutrašnjeg krvarenja, saznaje „Politika“.

Saša Cvetković iz „Blic taksija“ od dana kada je izbila tuča nije dostupan policiji, a kako nezvanično saznajemo, za njim je raspisana poternica. Odmah po saznanju da je Raičković preminuo, policija u Smederevu je uhapsila Slobodana J. (1979) i Vladimira P. (1985), pod sumnjom da su, pored Cvetkovića, učestvovali u tuči. Oni će uz krivične prijave biti privedeni istražnom sudiji Okružnog suda u Smederevu Mirku Šakiću, a pretpostavlja se da će se još nekoliko lica naći u istražnom postupku.

Svađe i fizički obračuni nisu retka pojava poslednjih godina među smederevskim taksistima. To i ne čudi kada je za dvanaest registrovanih taksi udruženja i oko 350 vozila obezbeđeno samo 70-ak stajališta u gradu. Nezvanično, broj taksi prevoznika je znatno veći jer mnogi rade „na divlje“, pa se pretpostavlja da ulicama Smedereva redovno saobraća više od 450 taksija, što znači da bi na jedno stajalište trebalo da se parkira oko šest vozila.

O. Milošević

Poslednji put izmenio glas savesti dana Sub 17 Jan 2015, 18:06, izmenio ukupno 2 puta
Alekre
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 8
Godina : 28
Datum upisa : 27.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ubistva i napadi na taksi vozače

Počalji od ozalosceni taj Uto 03 Mar 2009, 14:30

Sta reci posle svega ovog? STRASNO!
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 43
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 03 Mar 2009, 15:35

Ja licno ne stojim na Trgu ali to isto moze i tu da se ocekuje.
Zatashkace se i ovaj slucaj u Smederevu [nazalost] i sve ce biti po starom [nazalost]. Ova sadashnja vlast NIJE voljna da se obracuna sa pojedincima na Trgu, aerodromu, dolaznim peronima aut stanice.....

Opet sve nazalost 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Uto 03 Mar 2009, 16:57

Vidim ja da ćemo od blata da pravimo pok. gradonačelnika Nenada Bogdanovića! 😢

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Uto 03 Mar 2009, 19:58

Нека му је лака земља.
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 04 Mar 2009, 14:12

O pokojniku sve najlepse.Ali koliko sam ja razumeo on je bio inicijator (zapoceo)svadju i tucu.Ono staro se obistinilo:"naleteo na baju"
Ima takvih primera i te koliko kod nas,samo za sada bez tragicnog ishoda.Novine pisu o tome tek kada se to desi,do tada su to samo mala medjusobna neslaganja.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Sre 04 Mar 2009, 15:16

taj "baja" je zvao druge "baje" i da su bile prave baje ne bi tako "diskretno skretale pažnju".

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173

Nazad na vrh Ići dole

napadi na vozače

Počalji od taxirijeka taj Pon 23 Mar 2009, 14:16

zanima me dali ste imali slučajeva napada na Vas same ili na Vaše vozače. Mi na ovom području smo imali jedno ubojstvo u Lovranu, prije nekoliko godina, prošle godine u okolici Zadra, pa prije nekoliko godina u Zagrebu. Neznam malo me zabrinjava kamo to ide i ne bih se čudio da za nekoliko godina budemo kao u americi odvojeni od putnika. Vaš grad je bitno veći od našeg pa vjerujem da ima i više budala s kojima moraš imati kontakta. Ja sam prije dva tjedna imao vožnju za Atenu i mogu Vam reći da neznam kako oni tamo rade, al ponoći baš možeš vidjeti svakakvih likova. Znam ja svi mi koji smo u ovom poslu moramo biti spremni na sve, ali šta ćeš kad ti vazduh sjedne iza leđa i šanse su ti vrlo male. Pozdrav ekipi taxirijeka.
taxirijeka
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 10
Godina : 37
Datum upisa : 18.01.2009

http://www.taxirijeka.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Pon 23 Mar 2009, 18:45

samo prošle i pretprošle godine u bgd-u ubijeno petorica kolega.
90-tih... mnogo. o napadima da ne pričam.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pon 23 Mar 2009, 18:50

Da ne prizivamo "Zlo" ali koliko ja znam u skorije vreme (zadnjih godinu dana ako gresim neka me neko ispravi) nije bilo nekih vecih ekscesa dok ranijih godina je bas bila katastrofalna i ucestala sa napadima na taksiste u Beogradu .

17. novembar 2005. 18:56

Kako saznaje B92, tokom popodneva napadnut je taksista Maksis taksija i trenutno se nalazi u urgentnom centru.

Prema informacijama do kojih smo došli, taksista je napadnut u naselju Bele vode, na okretnici autobusa 51 u Palisadskoj ulici. Tu je osoba, koja je bila obučena u teksas i koja je u vozilo ušla na Vidikovcu, taksistu ubola nožem u vrat. Policija traga za napadačem, koji je pobegao u nepoznatom pravcu.

Ponedeljak, 28. 5. 2007
TAKSISTI STALNA META

Niški taksisti ističu da su stalna meta huligana, koji im kradu vozila i maltretiraju ih. Napad na Nenada je jedan od najozbiljnijih, pošto je pre tri godine jedan taksista ranjen iz vatrenog oružja. On se oporavio od povreda i nastavio da vozi taksi. Pre samo nekoliko dana, LJubiša Filipović (50) iz Beograda, taksista "Žutog taksija", teško je povređen u na putu Jakovo-Boljevci, u blizini manastira Fenek, kada su ga dvojica maloletnih razbojnika ranili u grudi hicem iz pištolja. Policija je ubrzo pronašla napadače u manastiru i uhapsila ih, dok je Filipović u teškom stanju prebačen u KBC "Bežanijska kosa".

Ponedeljak, 28. 5. 2007Napadnut taksi vozač niškog udruženja "Fortuna"
Taksista kidnapovan, pa brutalno pretučen
Nenad Ranđelović (29) prebijen je u noći između subote i nedelje, a nepoznati počinioci su mu ukrali vozilo "golf 4"
NIŠ - Nenad Ranđelović, (29) taksista udruženja "Fortuna", pretučen je u noći između subote i nedelje, a nepoznati počinioci su mu ukrali vozilo "golf 4". Nesrećnog mladića pronašli su u jednoj rupi u šumi u ataru aleksinačkog sela Trnava meštani i obavestili policiju. Ranđelović je zbog teških telesnih povreda prebačen na Neurohiruršku kliniku Kliničkog centra u Nišu gde je zadržan na lečenju.

Čačak: Taksista napadnut nožem
FoNet, 03.02.2009 17:42:30

ČAČAK - Taksista čačanskog Sitroena napadnut je nožem dok je obavljao svoj radni zadatak, potvrđeno je u tom taksi prevozniku.
Incident se dogodio nešto posle 12 časova, kada je jedna žena, koja se nalazila u vozilu, napala taksistu.
On nije povređen, a policija je ženu ubrzo uhapsila.
Za poslednjih pet meseci ovo je drugi slučaj da je napadnut neki čačanski taksista.

Ali ko zna kakva vremena idu sta ce biti nadam se da ce i ti koji pomisle da napadnu taksistu shvatiti da je kriza i kod taksista i da je sve manje i manje para u budzetu jednog taksiste KRIZA JE SVUDA I MANJAK PARA .
Pozdrav za Taxi Rijeku Wink
http://www.susjed.com/video/video/LlnE1_UKMxg/Taksista-ubijen-no%C5%BEem

PS. evo i jedan link gde mozes da pogledas Crnu hroniku sa nasih prostora
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4RNWM_enRS307&q=ubijen+taksista
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 23 Mar 2009, 19:04

Imam osecaj da je mnogo manje napada na taksiste sada nego 90-tih godina
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pon 23 Mar 2009, 19:10

Nadam se da su shvatili da smo i mi na ivici koegzistencije i rubu propasti.
U nekoj od tema sam pisao kako je jedna "uspesna animir dama " pitala naseg kolegu "Jeli bre majke ti reci mi kako si ti propao u zivotu i postao taksista.
E sad valjda svi znaju na koje grane smo spali i znaju da nece da se ovajde vise para ce da uzmu od onog sto pere Soferke na semaforu nego od nas.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 23 Mar 2009, 19:14

Bolje je da omlate neku trafiku i uzmu 2-3 boksa cigareta. Tu im se niko nece opirati a mi cemo sigurno pruziti otpor Twisted Evil
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 23 Mar 2009, 22:46

A možemo u jarosti svojoj i grad da zatvorimo,aha,aha!
bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Ubijen sremskomitrovački taksista

Počalji od taxi-novi sad taj Sre 01 Apr 2009, 09:49

SREMSKA MITROVICA – U laćaraćkoj ulici Trive Vitasovića, u neposrednoj blizini sremskomitrovačke kasarne Vojske Srbije, juče ujutro je u taksi vozilu pronađeno beživotno telo taksiste Radeta A. (71) iz Kuzmina kod Sremske Mitrovice.

Prema policijskim izvorima, taksista je ubijen tako što mu je nepoznati izvršilac, ili više njih, oštrim predmetom naneo nekoliko ubodnih rana po telu.

Stanari kuća u blizini mesta zločina kažu da su ford s taksi oznakama primetili još u ponedeljak kasno uveče na istom mestu gde je pronađen i juče ujutro. Prema kazivanju nekih od njih, taksista je bio na mestu vozača, svi prozori i vrata bili su zatvoreni, a na telu su nedostajali mnogi delovi odeće, gotovo da je bio nag.

Na mesto ubistva izašli su okružni javni tužilac, istražni sudija Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici i pripadnici Policijske uprave u Sremskoj Mitrovici. Vozilo ubijenog taksiste temeljno je pregledano, kao i deo ulice Trive Vitasović.

Inače, kolege ubijenog taksiste kažu da je bio "solista", da nije imao svog dispečera, a putnike je primao u centru grada, kod "Stoteksa". Najčešće je vozio na pravcu prema Kuzminu i Sremskoj Rači. Kako svedoče neki od kolega, u ponedeljak uveče je u njegov taksi sela jedna devojka i tada je Rade poslednji put viđen. Štaviše, među sremskomitrovačkim taksistima se priča da je verovatno reč o narkomanki koja je nasrnula na njega nožem, potom ga opljačkala i pobegla.

Policija je saopštila da preduzima intenzivne mere da se što pre pronađe počinilac ovog zločina.

izor
Kod:
http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?vest=41143
taxi-novi sad
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 30
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 01 Apr 2009, 11:49

Nek mu je laka zemlja.
Da nije greska to da ima 71 godinu ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 02 Apr 2009, 15:05

Uzas,neka mu je laka zemlja.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 02 Apr 2009, 17:17

Neka pociva u miru...
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Čet 02 Apr 2009, 22:34

R.I.P.
Sad
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 799
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 06 Apr 2009, 22:09

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 07 Apr 2009, 13:10

Dve drolje ubile kolegu Twisted Evil
Namestio bi im redaljku na Bajloniju a posto je blizu Jevrejska, Studentski i 29-ta.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Uto 07 Apr 2009, 17:09

... a i onako nema posla...

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Uto 02 Jun 2009, 23:19

Nažalost ponovo napad na kolegu:

(LINK)

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 03 Jun 2009, 00:16

U neka vremena ušao mi je,Boga mi jak kriminalac i onako pod dejstvom,počeo da mi mlati pucom oko nosa.Bogu zahvaljujem i dan danas što sam to veče ostavio svoju praćkicu (magnum 44 - 4 inča cev) kod Baneta puškara da mi montira nešto.U samom startu mi je rekao da upalim taksimetar tako da sam shvatio da se kurombeca i spustio loptu-(xerem,kao da bih imao izbora).Sutra je došao do Konja i odveo me na piće u znak izvinjenja-naravno,on to nije rekao.Istina,bio je malo ljut jer je kucalo "nešto više", verovali ili ne!
Lud,luđi,najluđi pa izgleda ja,u tim godinama! Sad !? !? !? !? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ubijen kolega

Počalji od super9 taj Čet 27 Avg 2009, 17:57

Danasnji pres a i ostali mediji javljaju o ubistvu kolege samostalca
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=77732&sectionId=39
da li ga je neko poznavao ili zna nesto detaljnije?

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 27 Avg 2009, 18:18

Можда је убијени колега из Милановца ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 27 Avg 2009, 18:37

Jerotije kolega je Dragan Niktović iz Borče
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 27 Avg 2009, 18:40

Нек му је лака земља
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 27 Avg 2009, 20:17

Beogradski taksista ubijen kod Vranja
26. avgust 2009. | 21:12 |

.

BEOGRAD - Telo ubijenog beogradskog taksiste Dragana Nikitovića pronađeno je u selu Kopanjane kod Vranja, izjavio je istražni sudija Okružnog suda u Vranju Staniša Mihajlović.

On je rekao da je Nikitović ubijen juče, udarcem noža u grudi.

Nikitović je juče sa Železničke stanice u Beogradu povezao dvojicu putnika prema Vranju, a pre nego što je pošao javio se porodici.

Vozilo ubijenog taksiste još nije pronađeno.

Ubijen taksista kod Vranja
Sreda, 26. avgust 2009. 18:10

Istražni sudija Okružnog suda u Vranju Staniša Mihajlović rekao je FoNetu da je u utorak uveče pronađeno telo taksiste Dragana Nikitovića (32) iz Beograda, kod sela Kopanjana u opštini Vranje.

Mihajlović je rekao da se radi o ubistvu, ali i da druge detalje ne može da kaže jer istraga nije završena.

Kako agencija Beta saznaje u izvorima bliskim istrazi, Nikitović je juče sa železničke stanice u Beogradu povezao dvojicu putnika prema Vranju, a, pre polaska, javio se porodici.

Do sada nije pronađeno vozilo ubijenog.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 27 Avg 2009, 20:23

Страшно
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 27 Avg 2009, 20:24

Sve ludja vremena ko zna sta se sve moze ocekivati .
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Čet 27 Avg 2009, 20:29

Nista dobro, uglavnom
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 27 Avg 2009, 20:30

Као таксиста прво мораш да будеш психолог Shocked
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 27 Avg 2009, 20:38

Nema druze moj tu vise mesta za psihologiju u ovoj nemastini pare su u pitanju.
.Sto bi jedan moj kolega rekao "Kad uzmem neku voznju a pogotovu ako uleti neka duza dok vozim vec razmisljam koju cu rupu sa tim param da zakrpim i dok ne stignemo na odrediste i jos mi ni platio nije ja sam te pare virtualno potrosio".
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 27 Avg 2009, 22:32

Tačno tako,svetlucavi,imao sam ono prošle nedelje deja vu!S tom razlikom što još nisam ni krenuo sa putnikom a već sam sxičkao svu lovu! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Čet 27 Avg 2009, 22:41

jerotije ::Као таксиста прво мораш да будеш психолог Shocked

ako te ne ponese cifra, sto komentarisase njih dvojca pre mene, mozda ti i podje za rukom ta igranka
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 27 Avg 2009, 22:55

U ONA vunena vremena-ONIH ratova i podvajanja ,kad smo svi bili dobro naoružani,radio sam kao noćni.U to vreme si imao minut do tri minuta da napraviš psihološki profil mušterije koja bi da se vozi sa tobom!Imao sam par pištoljdžija i dosta -onihkojibidasevozeza- DŽ.Prilično sam dobro prolazio u to vreme ali me je koštalo veće količine živaca. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Pet 28 Avg 2009, 00:47

magnum ::U ONA vunena vremena-ONIH ratova i podvajanja ,kad smo svi bili dobro naoružani,radio sam kao noćni.U to vreme si imao minut do tri minuta da napraviš psihološki profil mušterije koja bi da se vozi sa tobom!Imao sam par pištoljdžija i dosta -onihkojibidasevozeza- DŽ.Prilično sam dobro prolazio u to vreme ali me je koštalo veće količine živaca. bounce
pitam se pitam otkud nam secer, pritisak itd
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Sub 29 Avg 2009, 02:51

Osumnjičeni za ubistvo taksiste uhapšeni u autobusu
Autor: Aleksandra Ž. Adžić, Petar Z. Veličković | Foto: ž. šafar | 28.08.2009. - 08:22
Zvonko T. (34) iz Borče i Safet V. (44) iz Kline, sa prebivalištem u Borči, osumnjičeni su za ubistvo beogradskog taksiste Dragana Nikitovića (32), čije je izmasakrirano telo u utorak nađeno u selu Kopanjane kod Vranja, a uhapšeni su juče po podne u blizini Gornjeg Milanovca.

Pripadnici UKP MUP Srbije i beogradske policije prethodno su u blizini Novog Pazara našli Nikitovićev BMW 3, kojim ih je ovaj taksista vozio do Kopanjana gde su ga ubili.
Motiv zločina još nije poznat, ali se pretpostavlja da su taksistu ubili zbog nekih neraščišćenih računa iz prošlosti. Naime, Zvonko T., Nikitovićev sugrađanin iz Borče, ima debeo dosije u policiji, hapšen je i osuđivan zbog raznih krivičnih dela, a i ubijeni taksista svojevremeno je preveo izvesno vreme u pritvoru jer je sumnjičen za podstrekavanja na ubistvo. Kako su sva trojica živela u Borči, pretpostavlja se da su se upoznali u tom naselju. U kakvim su kontaktima bili, kao i da li su možda sarađivali u nekim ne baš čistim poslovima, utvrdiće istraga.
Za sada je utvrđeno da je u ponedeljak uveče Nikitović, koji nije bio član nijednog taksi udruženja već je radio samostalno, osumnjičeni tandem "pokupio" kod Glavne železničke stanice u Beogradu. Još nije poznato da li je taksista krenuo dobrovoljno ka Vranju, ili su ga možda Zvonko T. i Safet V. primorali da ih vozi. Šta se dešavalo na putu do Kopanjana, da li su se posvađali i zbog čega, trebalo bi da odgonetnu osumnjičeni.
U dosadašnjoj istrazi utvrđeno je da su u selu Kopanjane, 25 kilometara udaljenom od Vranja, osumnjičeni izvadili nož i taksistu Nikitovića nekoliko puta uboli po telu. Nakon toga, izmasakrirano telo ostavili su na zemlji pored puta. Seli su u BMW 3 i krenuli ka Novom Pazaru, u čijoj blizini su ostavili automobil.
Izmasakrirano telo taksiste su pre tri dana pored puta našli prolaznici i o tome obavestili policiju. Pored tela nađena su dokumenta na osnovu kojih je ubijeni identifikovan. Nakon utvrđivanja da je ubijeni taksista iz Beograda, da ima kriminalnu prošlost i da je sumnjičen za podstrekavanje na ubistvo, istrazi vranjske policije pridružile su se kolege iz UKP MUP Srbije i Trećeg odeljenja PU za grad Beograd, koji su samo dan nakon što je pronađeno telo došli do dokaza o umešanosti Zvonka T. i Safeta V. u zločin.
Nakon što su našli automobil u okolini Novog Pazara, operativci su pretpostavili da su Zvonko T. i Safet V. autobusom krenuli ka prestonici i da nameravaju da se u Beogradu skrivaju. Autobus kojim su putovali osumnjičeni zaustavljen je na Rudniku u blizini Gornjeg Milanovca, i operativci su obojici stavili lisice na ruke. Privedeni su na saslušanje u zgradu PU Čačak na čijoj teritoriji su uhapšeni. Nakon toga odvedeni su u Vranje, gde je počinjen zločin za koji se terete i biće privedeni istražnom sudiji Okružnog suda.
Sutra sahrana u Borči
Ubijeni taksista Dragan Nikitović biće sahranjen sutra u 13 sati na groblju u Borči. U porodičnom stanu u Hopovskoj ulici u ovom naselju, gde je Dragan živeo sa suprugom i četvorogodišnjim sinom, juče nije bilo nikoga. Komšije kažu da su najverovatnije otišli kod Draganovih roditelja.
- Verovatno je htela da skloni dete, jer im je kuća bila puna rođaka i prijatelja koji su došli da izjave saučešće. Iz njihovog stana prošle noći stalno se čuo plač - kaže jedna komšinica.
Ona navodi da je u šoku posle ubistva Dragana Nikitovića. Kaže da je čula da je Dragan imao nekih problema sa zakonom, ali da se nije obazirala na to, jer su i on i supruga prema svima iz komšiluka uvek bili korektni.
- Nikitovići su se doselili ovde pre godinu dana. Bili su dobre komšije, nikada nisu pravili probleme. Draganova supruga je sekretarica u Centralnom zatvoru, a otac mu je bivši policajac - kaže ona.

Да ли је он један од ових о којима смо много причали овде :
http://taxi.forum9.biz/samo-o-taxiju-f9/wwwbatali-tasterrs-t401-60.htm#10154
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od super9 taj Sub 29 Avg 2009, 12:29

prva informacija u presu je bila sa slikom novog bmw 5ice pa sam pomislio da je 212 samostalni...

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Maloletnici pretukli taksistu

Počalji od Zokenzi taj Pon 25 Jan 2010, 21:14

NOVI SAD - Policija je podnela krivičnu prijavu protiv dvojice maloletnika koji su pretukli jednog novosadskog taksistu.
Oni su od taksiste zatražili da im vrati novac kojim su platili vožnju, a kada je on to odbio, jedan maloletnik ga je udario flašom po glavi, piše u saopštenju policije.

Taksista je uspeo da izađe iz vozila, ali su ga oni sustigli, pretukli ga, oštetili mu automobil, a zatim pobegli, navodi se u saopštenju.

Spojler:

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 26 Jan 2010, 06:42

Pozdrav za kolegu iz Rijeke,lepog grada na moru.
Drago mi je da se dobar forum daleko cuje.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 26 Jan 2010, 15:57

Zamoljavam pristupnike ovog sajta i foruma da pre nego sto opale svoj komentar,pogledaju datum poslednjeg javljanja onoga kome se obracaju!
Ili je to-evo,da se citam i ja! Embarassed
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Čet 04 Feb 2010, 12:57

Опет убијен таксиста у Београду
4. februar 2010.

У новобеоградском булевару Арсенија Чарнојевића 102 , убијен је таксиста Београдског таксија Десимир С.
Непознати нападач убио је таксисту испаливши му један хитац у главу. Како се наводи, таксиста није имао радио станицу у свом возилу, а у току напада био је везан сигурносним појасем. Десимир С. је возио аутомобил марке „фиат стило”.
Убиство су пријавиле две случајне пролазнице.
„Екипа Хитне помоћи интервенисала је у 7.45, али је могла само да констатује смрт”, рекла је портпаролка те службе Нада Мацура.
Она је додала да се сумња на убиство и навела да је непознати човек нађен у такси возилу везан и обливен крвљу.
Оперативци Трећег одељења Београдске полиције започели су увиђај. Током дана биће више информација о овом убиству.

Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 04 Feb 2010, 14:09

E koleginice i kolege , jedan problem koji niko nigde ne pominje , ato je ZAKON kojim bi nam dat staus službenog lica , pa bi se svaki napad pred zakonom drugačije tretirao . A ovako kolega ubijen , a ako i nadju kretena koji je to uradio (verovatno zbog sitne love) dobiće desetak godina robije ( u najboljem slučaju) i izaći na slobodu , ma bruka.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 04 Feb 2010, 14:41

Neka pociva u miru... Sad
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Čet 04 Feb 2010, 15:30

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 04 Feb 2010, 17:02

Zokenzi brate,nemoj vise ove linkove ne mogu a da ne procitam tamosnje komentare na vesti, pa treba mi 6 sati da se smirim kakvih govana ima.
Nek crkne i on i njegova mama jeb.. li mu sve mu j...
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ubijen kolega

Počalji od bombarder taj Čet 04 Feb 2010, 20:13

Sto je jos crnje policija je nasla novcanik i licna dokumenta u vozilu,mozda nije imao vremena da pretrkeljise kola.Ja bi najvise na svetu voleo da kada ga uhvate nama isporuce pa da mu mi sudimo seme mu se zatrlo.

bombarder
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 43
Godina : 53
Datum upisa : 16.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Čet 04 Feb 2010, 20:22

Saće da "pojede vuk magarca"...
Da je ubijen policajac,blokirali bi,pa pretresli ceo grad!
Da nam se policija smilovala i dozvolila ne vezivanje ""sigurnosnog pojasa",možda bi ovaj kolega nekako uspeo bar da pobegne iz kola,a ovako... >nez>
Svašta nam je naobećavala ova vlast,i oslobadjanje od gore pomenutog,i status službenog lica ali sad je jasno da se uopšte ne razlikuju od bivše vlasti,štaviše mislim da je još gore nego što je bilo.
Ko zna koliko će nas još izginuti dok se ne sete da nas bar oslobadjanjem neke od bespotrebnih obaveza ne "zaštite" na neki način.
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole