Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Clanarina (2008.god.)

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Clanarina (2008.god.)

Počalji od tomovicbgd taj Čet 02 Okt 2008, 22:50

[quote
=" NIJEDNA SMENA NIJE SKUPA ako ima posla. :|[/quote]

Skrooz naopako!!! Ljudi,gledajte sebe i svoj interes. Niko vam nece reci hvala zato sto im punite i onako pune dzepove,vec ce reci "daj da iskoristimo ove budale sto vise, jer sami nude i ne bune se".

P.S. Dok je Srba i tradicionalne srpske nesloge uvek ce neko (gazde) manipulisati nama!!!
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Godina : 51
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 03 Okt 2008, 07:22

Niko vam nece reci hvala zato sto im punite i onako pune dzepove,
Obezbedi ti kolega posao za toliko ljudi i uzimaj ako ima ko ce da placa ako si sposoban to da uradis. Ja nisam ljubomoran na nijednog vlasnika udruzenja, naprotiv, zelim im da imaju jos pet puta toliko ali da naprave posao da i mi uzimamo po 100 eura dnevno Wink Ko zna zna.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 05 Okt 2008, 14:34

Stalno slusam od kolega:"Moram da idem u centar da platim smenu,a nije mi usput".Razumem da mora da se plati,i treba da se plati,ali zar stalno moras da ides u centar ili nekog molis da to uradi umesto tebe.Pitanje koje me interesuje je:Moze li smena da se plati preko racuna.NE znam koliko bi se to svidelo gazdama,ali da li je moguce?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 06 Okt 2008, 07:33

Jednom mesecno se placa smena a i to jednom nemoras da odes nego uvalis pare nekom kolegi ili ti uzmes za njih 3-4. Nevidim tu problem. Mislim da je moguce i da se smena plati i preko racuna ali cemu to ? Dali bi ti voleo da ti stranke placaju voznju preko racuna ? Siguran sam da vise volis kesh pare. Kod nas u Pinku se uz svako placanje smene OBAVEZNO izdaje fiskalni racun. Mi ga "naravno" odmah bacamo ali sekretarica nam ga izdaje iako se znamo dugi niz godina Rolling Eyes
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 06 Okt 2008, 15:00

Mozda je to kod vas u Pinku tako,ali nije u ostalim udruzenjima.Ja licno za placanje preko racuna nemam nista protiv.Mozda je u nekim opcijama i bolje resenje nego sav kes koji imas kod sebe a nije tvoj.Da malo obrazlozim.Nije tvoja zarada sve to sto doneses tog dana kuci.To je bruto prihod,a svi mi zivimo od onog neto.Razlika je velika.Ako ti placaju na racun,to je kao da stedis,slicno kao kad se organizuje kasica sa kolegama.To su pare koje su ti potrebne da platis,ratu za kola,kiriju,porez,smenu i ima toga jos.One su uvek tu i na njih nemislis i ne racunas da postoje.Poenta cele stvari je da kada se placa preko racuna NE POSTOJI POPUST.Zar se svi ne borimo za to da ga nema.Ali se zato ima uvid u zaradu svakog pojedinca.Nama je vazno da se ukine popust,sto ce se i desiti,a drzavi da vidi koliko mi to para nagrebemo i sve to lepo oporezuje.Docice i to vreme jako brzo,vec se na tome radi.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 07 Okt 2008, 18:04

Znam da ce doci i toga se plasim. Nema nista bolje nego kad po odlasku kuci otvoris novcanik a ono sve "crvendaci". Svi mi volimo kesh ali jevreji bi to da nam uskrate. Hoce da imaju uvid koliko imamo para tj da sve pare budu kod njih u bankama i pod njihovom kontrolom a mi da imamo samo za goli zivot. Ko mucne glavom shvatice da sam u pravu !
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

ČLANARINA

Počalji od mirko taj Pet 10 Okt 2008, 17:58

Mislim da ćlanarina od 100e bi bila idealna . :cheers:
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 10 Okt 2008, 19:06

To bi bilo "zakon". Bilo bi nas manje i mogli bi lepo da radimo i za sebe i za gazde-vlasnike taxi udruzenja Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Re:clanarina

Počalji od bobrda taj Sub 11 Okt 2008, 09:09

A sta mislite kad bi uveli baksis u radio centar?Recimo na svaka 3-4 dana smo duzni po broju primljenih voznji da odnesemo odredjenu svotu novca u r.c. Evil or Very Mad to bi vlasnicima udruzenja bas lepo leglo,onako cistio za uz dzeparac Embarassed
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 45
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 11 Okt 2008, 15:54

Otvorio sam temu "Baksis" Smile
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ovo bi bio način da se asocijacija očisti od neradnika.

Počalji od zlaja taj Sub 11 Okt 2008, 20:29

100 evra ČLANARINA, san ili java?
jerotije ::To bi bilo "zakon". Bilo bi nas manje i mogli bi lepo da radimo i za sebe i za gazde-vlasnike taxi udruzenja Very Happy
Jedan pošten i verovatno najrealaniji mogući predlog. (npr. od 01 januara ili kad stignemo do 999)
Upisna članarina ili da je nazovemo depozit 100 evra ulaz i izlaz. (na ovaj način bi se teže ulazilo a lakše izlazilo)
Mesečna nadoknada, radio ne radio, 25 evra.
nakon toga ide LINERALNA kalkulacija, ne bi li ljudi koji birkaju vožnje bili u malom problemu.
1 evro na svaku primljenu vožnju do 20-te. (20 evra)
0,50 evra na svaku primljenu vožnju od 21-te - do 50-te vožnje. (15 evra)
0,20 evra na svaku primljenu vožnju 0d 51-te do 100-te vožnje. (10 evra) Realna klackalica za selekciju radnika od neradnika.
i na kraju 0,10 evra na svaku primljenu vožnju posle 100-te uz oslobađenje od mesečne nadoknade.
Ovo bi bio način da se asocijacija očisti od neradnika i u ovom slučaju bi se napravila zdrava ravnoteža...
Naravno ovo je jedna od mogućih varijanti koja bi svakako podigla % primljenih vožnji.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 12 Okt 2008, 00:48

zlaja ::100 evra ČLANARINA, san ili java?
Jedan pošten i verovatno najrealaniji mogući predlog. (npr. od 01 januara ili kad stignemo do 999)
Upisna članarina ili da je nazovemo depozit 100 evra ulaz i izlaz. (na ovaj način bi se teže ulazilo a lakše izlazilo)
Mesečna nadoknada, radio ne radio, 25 evra.
nakon toga ide LINERALNA kalkulacija, ne bi li ljudi koji birkaju vožnje bili u malom problemu.
1 evro na svaku primljenu vožnju do 20-te. (20 evra)
0,50 evra na svaku primljenu vožnju od 21-te - do 50-te vožnje. (15 evra)
0,20 evra na svaku primljenu vožnju 0d 51-te do 100-te vožnje. (10 evra) Realna klackalica za selekciju radnika od neradnika.
i na kraju 0,10 evra na svaku primljenu vožnju posle 100-te uz oslobađenje od mesečne nadoknade.
Ovo bi bio način da se asocijacija očisti od neradnika i u ovom slučaju bi se napravila zdrava ravnoteža...
Naravno ovo je jedna od mogućih varijanti koja bi svakako podigla % primljenih vožnji.
Pozdrav Zlaja Very Happy

Malo mi nije jasna računica. Koliko bi plaćao neko ko primi na pr. 45 vožnji?
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Dobar primer!

Počalji od zlaja taj Ned 12 Okt 2008, 08:59

mikiilic ::Malo mi nije jasna računica. Koliko bi plaćao neko ko primi na pr. 45 vožnji?
45 vožnji 57,5 evra
25 evra (mesečna članarina)
20 evra (20 vožnji x 1 evro)
12,5 evra (25 vožnji x 0,5 evra)

145 vožnji 59,5 evra
20 evra (20 vožnji x 1 evro) od 1 do 20-te vožnje
15 evra (30 vožnji x 0,5 evra) od 21-te do 50 vožnje
20 evra (50 vožnji x 0,2 evra) od 51-ve do 100-te vožnje
4,5 evra (45 vožnji x 0,1 evra) od 100-te do 145-te vožnje

245 vožnji 69,5 evra
20 evra (20 vožnji x 1 evro) od 1 do 20-te vožnje
15 evra (30 vožnji x 0,5 evra) od 21-te do 50 vožnje
20 evra (50 vožnji x 0,2 evra) od 51-ve do 100-te vožnje
14,5 evra (145 vožnji x 0,1 evra) od 100-te do 245-te vožnje

...Dobar primer koliko je bitno ispuniti bonus i primiti 100 vožnji mesečno.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Ned 12 Okt 2008, 10:29

A sto ne bi krenuli naopako, pa ko radi da ne placa clanarinu a ne da ga deremo zato sto radi.
Razmislite. Zar sve mora po nasem dzepu?
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da krenemo iz početka 2+2=4

Počalji od zlaja taj Ned 12 Okt 2008, 10:45

kiconix ::...Zar sve mora po nasem dzepu?
Ja sam tebi dragi kiconix-e rekao i ranije ti si propustio neke važne časove...
Ti imaš kalkulator samo za tvoju računicu u kojoj 2+2 nikad nije 4,
...... a o timskom radu i zajedničkom interesu da ni ne govorim.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 12 Okt 2008, 13:49

Dobar primer koliko je bitno ispuniti bonus i primiti 100 vožnji mesečno.
Sta je 100 voznji mesecno ? Bez 300 necu da pricam o nekakvom poslu........
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

pomozite Zlatku.

Počalji od rale_066 taj Ned 12 Okt 2008, 13:58

Ja ljudi mislim da bi i mi koji nismo kod gazda Zlaje u firmi trebali da mu dajemo bar po 20 evra mesecno !

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 09.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 12 Okt 2008, 14:01

Ovo znači da tarifiraš svaku vožnju, doduše, u skladu sa tržišnim pravilima. Što više "kupujem" cena je manja.

Sa druge strane,ako kupujem, moram da znam šta kupujem,tj neću za vožnju od 200din da platim 80(ako je u prvih 20).
To povlači da krateže niko neće hteti. Onda nastaje problem dužih vožnji, kojih mi objektivno, imamo manje jer ne dajemo popust, a uvesti popust znači...i tako ulazimo u vrzino kolo. Priči nikad kraja.

Koliko se sećam, nešto slično smo imali na početku, pa je bilo mnogo problema.

Mislim da je ovo prilično komplikovan način naplate. Često se dešavaju greške i pri evidenciji aerodroma i trudnica, a šta bi bilo sa 1000 vožnji dnevno... 🇳🇴
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 12 Okt 2008, 14:19

Što više "kupujem" cena je manja.
Kolega. ceo svet radi po tim pravilima i ja to vidim kao normalno. Konkretno, ako mi stranka ide do Subotice ja bih joj dao najveci popust a ako ide od bloka 61 do Bez kose naplatio bih joj pun kantar
To povlači da krateže niko neće hteti.
Vec sam rekao da hoce ali uz maksimalno punu cenu kilometra
Mislim da je ovo prilično komplikovan način naplate. Često se dešavaju greške i pri evidenciji
Nije komplikovan a i da jeste sta to nas briga. Verovatno bi imao neko placeno zaposlen da samo o tome vodi evidenciju
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Ned 12 Okt 2008, 16:01

Dragi moj Zlajo meni je bas drago sto sam propustio te casove. Inace bas mi i nije jasno to sto gledam samo sebe, pa koga cu? Moja racunica je ta da sto vise uzmem a manje dam, logicno, pa necu valjda da mislim o tebi. Samo mi jos objasni koji su to zajednicki interesi tvoji i moji. Do neke granice i ima logike ali posle toga hmmm, lepo je to Jerotije objasnio.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od propali taxista taj Ned 12 Okt 2008, 19:04

Ne mogu da se nacudim. Vec duze vreme pratim forum i se cudim. Svi mi smo registrovani kao samostalni privrednici, a bez prava na zaposlenje drugih lica,(naravno sve legalno, znaci lica sa taxi dozvolom igrom slucaja bez svog auta), porezi skacu svake godine po 30%, nasi prihodi stagniraju ili su u malom porastu, zahtevi grada sve veci i veci....itd. Naravno da me niko za ovih 10 god. koliko sam (privremeno) na taxiju nije pitao koja bi cena prevoza bila realna, da li cemo da dajemo popust, kolika ce smena da bude, itd. kao i sve nas uostalom. Dragi gosn Zlajo, pa naravno da cu da gledam u svoj novcanik svaki dan jer kad dodjem kuci pitaju koliko sam zaradio, a ne koliko sam voznji primio na zicu i koliko je voznji predato taj dan iz centra. Shodno tome ,(a i pazarima) NARAVNO da me interesuje udruzenje sa najnizom smenom, ili sa raznim olaksicama (gume na rate i sl.) zasta me inace ne bi bilo briga da su pazari normalni. U taxiju timski rad NE POSTOJI, a jos manje zajednicki interes sa gazdama udruzenja!

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 11
Datum upisa : 12.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vama dragi kolega sve piše u pseudonimu!

Počalji od zlaja taj Ned 12 Okt 2008, 20:43

propali taxista ::....U taxiju timski rad NE POSTOJI, a jos manje zajednicki interes sa gazdama udruzenja!
Vama dragi kolega sve piše u pseudonimu!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ti si već jednom pokazao kakav si PROSTAK!

Počalji od zlaja taj Ned 12 Okt 2008, 20:52

rale_066 ::Ja ljudi mislim da bi i mi koji nismo kod gazda Zlaje u firmi trebali da mu dajemo bar po 20 evra mesecno !
Ti si već jednom pokazao kakav si PROSTAK! NAJLEPŠE TE MOLIM probaj da budeš ljubazan i kulturan na ovom lepom i nadasve korisnom forumu. Sve u svemu ako ti je cilj da me ponižavaš, vređaš i nerviraš znaj da si PONOVO POTPUNO USPEO!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 12 Okt 2008, 21:04

rale_066 ::Ja ljudi mislim da bi i mi koji nismo kod gazda Zlaje u firmi trebali da mu dajemo bar po 20 evra mesecno !

Rale ovo je po ko zna koji put da se ubacujes na nepristojan nacin, ne mora da ti se sve svidja, osim tebe niko ovde ne provocira i sabotira teme bez ikakve potrebe, ja sam jednom posle onog tvog pisanja oko one jedne 0 u Zlajinoj gresci vec opomenuo da cu brisati postove.
Za sve vazi od sad pa nadalje nema opomene sve sto bude bilo nekulturno i nebitno za postojecu temu bice brisano.

Moram da primetim da ona racunica ni meni nije jasna, ako je shala sa nam onda OK ali ako je po narodnoj da dobrog konja treba terati jos vise da radi onda je ruganje.
Treba traziti najbolji model refundacije za dobijene usluge ali na ovakav nacin je stvarno zajebancija.
Moje je misljenje da fiksna nadoknada mesecno udruzenju nije dobra.
Sto recimo ne bi bila fleksibilna

300 voznji puta 10 dinara, sve preko 300 po 5 dinara po voznji, u sustini se svodi na isto koliko i sad placamo.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

IZVINJENJE I OBJASNJENJE

Počalji od rale_066 taj Pon 13 Okt 2008, 05:08

Dragi gazda Zlajo izvinjavam se sto se osecas prozvanim, nisam imao nameru da te uvredim i ponizim, ne tebe vec bilo koga sa ovog foruma.
Samo sam reko sta bi za vas gazd bilo naj bolje. Moja supruga j profa na faksu i ima obicaj da kaze, kad je pitaju kako je raditi na faksu, "super je raditi na faksu samo da nije ovih dosadnih studenata" !
Ja sam samo malo prepravio ovu njenu posalicu.
Evo jos jednom se izvinjavam svima koji su se nasli prozvani !
IZVINITE DRAGE KOLEGE !

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 09.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 13 Okt 2008, 18:54

Verujemo da nisi mislio da vredjas ali je tako ispalo mada je i Zlaja prema meni imao slicne ispade ranije koje sam mu oprostio [ako treba pretrazicu postove]. Da rezimiramo : OPROSTENO Smile
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od propali taxista taj Pon 13 Okt 2008, 20:05

Naravno da sve pise u mom pseudonimu, napokon sam shvatio, a i drugi ce, polako, treba vremena. A da se bavimo naucnom fantastikom - sta bi bilo sa smenom kad bi svi otisli u samostalce? Cisto sumnjam da bi nam pazari bili manji, a i nebi bilo diskiusija po forumima. Kao sto rekoh, cista fantastika, ali razmislite...

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji....

Počalji od zlaja taj Pon 13 Okt 2008, 22:24

propali taxista ::.....šta bi bilo sa smenom kad bi svi otisli u samostalce?
Dovoljno je biti samo malo realan i shvatiti da se to nikad desiti neće, mislim na mogućnost da svi odete u samostalce.
Ali ajde samo za trenutak probajte da zamislite da ste svi samostalci, ali oni pravi najbolji sa aerodroma, štajge, bolnica ili deltacity-ja. E to je po meni NAJVEĆA NAŠA SRAMOTA (naravno uz Acu i Milivoja da ne zaboravim).
Pa gde je tu logika? Mnogo, dragi moji taksisti, fantazirate i kukate nad sudbinom. Taksi profesija uopšte nije pred sunovratom i agonijom. Samo treba imati jasan cilj i verovati u njega, za početak verujte u projektovanu cenu od 2,5 evra start i 1 evro = 1 km.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS i samo da dodam nije loša ona *raletova 066* ideja da mi svi date po 20 evra, 7000 x 20 evra = 140 000 evra.... i gde bi mi kraj bio!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Pon 13 Okt 2008, 23:29

Pa kad smo kod toga mogao bi i ti nama da das po 20e, sto da ne?
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Najbolje je da svako gleda svoja posla.....

Počalji od zlaja taj Uto 14 Okt 2008, 07:20

kiconix ::Pa kad smo kod toga mogao bi i ti nama da das po 20e, sto da ne?
Najlepše a ujedno i najbolje je da svako radi i gleda da unapredi svoj posao.
U svim ovim našim polemikama, stiče se utisak da kada bi ste vi razvijali sopstvene taksi firme uopšte ne biste imali iste probleme u razvoju koje ja imam..... Jednostavno kao da ne shvatate da taksi posao kao i svaki drugi posao, traži dobru organizaciju, sistematizaciju i originalni i dobar biznis plan. U svim ovim našim pričama vi konstantno ignorišete činjenična stanja, a jedno od njih je i da taksi dozvole imaju i ljudi koji uopšte ne zaslužuju ili bolje rečeno nikada nisu smeli ni da ih dobiju.
Sve u svemu kiconix, magnum, rale066, jerotije, tojeto ili propali taksista nisu iste individue i na uilici definitivno ne rade isto i ne provede isto vreme. Svako na svoj način radi i zaradi..... a ovde se stiče utisak da ste svi isti.... E PA NISTE i .
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od propali taxista taj Uto 14 Okt 2008, 07:30

Ja i napisah da je naucna fantastika, jer je vec neko naveo da se nas 500 dogovara a petorica urade. Sto se projekcija tice, projektovane su i ljudske naseobine na Marsu. Sto bi se reklo - ne lipsi magarce do zelene trave. Dragi Zlajo o problemima si potpuno u pravu. Sto se radnog vremena tice, 10 god. po 10-ak sati sa godisnjih 45 dana nerada (samo nedelja ima 50-etak), a u steku saldo 0 din. Jednostavno, sudar-zajmi popravljaj, bolest-zajmi za zivot, posle rintaj da vratis a cim dodjes do nule ponovo u krug. A zivot je samo jedan i kratak.

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Ja samo imam dobru nameru i to je to!

Počalji od zlaja taj Uto 14 Okt 2008, 07:35

kiconix ::Pa kad smo kod toga mogao bi i ti nama da das po 20e, sto da ne?
Kiconix-e ti polako ali sigurno postaješ jerotije sa početka priče. Ne znaš ŠTA HOŠEŠ NI ŠTE NEĆEŠ. Kakio bi ili piškio bi! Sad si u najgoroj mogućoj fazi i teško da ćeš se iz nje na ovaj način izvući. Mislim da ću zbog tebe i tebi sličnih pre ili kasnije napustiti taksi biznis, samo se vrtimo u krug, a ti nikako da prelomiš i da shvatiš da dok ne dođeš u moju taksi firmu ti ćeš biti stalno deprimiran i nesrećan.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

SVE ali SVE si u pravu i sve ja to razumem.

Počalji od zlaja taj Uto 14 Okt 2008, 07:54

propali taxista ::...Jednostavno, sudar-zajmi popravljaj, bolest-zajmi za zivot, posle rintaj da vratis a cim dodjes do nule ponovo u krug. A zivot je samo jedan i kratak.
SVE ali SVE si u pravu i sve ja to razumem i trudim se da vam olakšam.
1,) KONSTANTNO TRAŽIM da se uvede VIŠE REDA U TAKSI DELATNOST!
2.) Zahtevam da imate pravo na veću nadoknadu kada ste na bolovanju.... naravno uz uslov da svi plaćate doprinose.
3.) Tražim da imate pravo na zamenski automobil koji će vam taksi firma omogućiti da vozite bez nadoknade određeni period.
4.) Tražim da se uklone lopurde i mangupi sa ulice jer ruže i uništavaju profesiju.
5.) I najvažnije pokušavam da VAM SVIMA skrenem pažnju da radite u firmama koje podržavaju dva najveća ZLA taksi službe u Beogradu. Mislim da nije neophodno da im navodim imena ali za svaki slučaj ću reći nek se taj Aca i Milivoje prvo pozabave svojim dvorištima i kućama pa nek se tek onda bave tuširanjem i pranjem drugih taksista...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 14 Okt 2008, 14:58

4.) Tražim da se uklone lopurde i mangupi sa ulice jer ruže i uništavaju profesiju.
Nesto mi mirise da ce se to desiti u neko dogledno vreme.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Uto 14 Okt 2008, 16:34

[/quote]
Kiconix-e ti polako ali sigurno postaješ jerotije sa početka priče. Ne znaš ŠTA HOŠEŠ NI ŠTE NEĆEŠ. Kakio bi ili piškio bi! Sad si u najgoroj mogućoj fazi i teško da ćeš se iz nje na ovaj način izvući. Mislim da ću zbog tebe i tebi sličnih pre ili kasnije napustiti taksi biznis, samo se vrtimo u krug, a ti nikako da prelomiš i da shvatiš da dok ne dođeš u moju taksi firmu ti ćeš biti stalno deprimiran i nesrećan.
Pozdrav Zlaja Very Happy[/quote]

Koliko se meni cini sve sto si napisao o meni mozes da napises i o sebi. Na kraju krajeva i da dodjem u bgd taxi, opet moram na ulicu da sibicarim. I jos jedna stvar, Kiconix ce uvek biti Kiconix, a ne neko drugi.
Pozdrav od Kiconix-a
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 14 Okt 2008, 17:01

Kiconix-e ti polako ali sigurno postaješ jerotije sa početka priče.
Nerazumem :| sta sa pocetka price ?
a ti nikako da prelomiš i da shvatiš da dok ne dođeš u moju taksi firmu ti ćeš biti stalno deprimiran i nesrećan
Kiconix, u kojoj si firmi trenutno ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Uto 14 Okt 2008, 18:22

BTV 866

Poslednji izmenio kiconix dana Uto 13 Jan 2009, 22:23, izmenjeno ukupno 1 puta
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

a sad malo o licenci...

Počalji od zlaja taj Uto 14 Okt 2008, 18:47

Радна верзија
ЗАКОН О ИЗМЕНИ И ДОПУНИ ЗАКОНА О ПРЕВОЗУ У ДРУМСКОМ САОБРАЋАЈУ
Члан 1.
У Закону о превозу у друмском саобраћају (''Сл. гласник РС'', бр. 46/95, 66/01, 61/05, 91/05 и 62/06), у члану 2. у тачки 5., после речи: ''прописане овим законом'', додају се речи: ''и прописом општине, односно града''.

У истом члану, после тачке 5. додаје се нова тачка која гласи:
''5а. “Лиценца” је акт издат од надлежног органа којим се одобрава отпочињање обављања делатности ауто-такси превоза''.

....Ауто-такси превоз обавља се искључиво унутар и са територије општине, односно града који је издао лиценцу.
Није дозвољено примати на превоз путнике изван територије општине, односно града који је издао лиценцу.
Такси возач из члана 36в овог закона је дужан да са такси возила које се налази изван територије општине, односно града који му је издао лиценцу уклони кровну ознаку ''ТАХI’’, осим ради окончања вожње започете са територије општине, односно града који му је издао лиценцу.
Члан 4.
После члана 36. додаје се десет нових чланови који гласе:
“Члан 36а
Правно лице, односно предузетник регистрован за обављање делатности ауто-такси превоза може добити лиценцу под условом да:
1. има добар углед ;
2.возило намењено за обављање ауто-такси превоза испуњава услове утврђене законом и прописом из члана 34. овог закона;
3. има возило у власништву, односно има закључен уговор о лизингу;
4. има закључен уговор о обавезном осигурању путника од последица несрећног случаја за возило којим обавља превоз;
5. физичко лице запослено у правном лицу, односно предузетник који врши ауто -такси превоз путника (у даљем тексту: такси возач) поседује такси легитимацију издату од надлежног органа и
6. да је измирио обавезе по основу пореза и доприноса за пензијско и инвалидско осигурање, у складу са законом.
Општина, односно град може, поред услова из става 1. овог члана, прописати и друге услове за добијање лиценце.....

Kreće ludilo... Ovo je verujte mi na reč najinteresantniji deo. Živi bili pa videli šta će od svega ovoga ispasti.
Pozdrav Zlaja
Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Uto 14 Okt 2008, 19:06

Sto se tice gore pomenutih uslova sve ispunjavam, ali?
Lepo si rekao, bice ludilo.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Uto 14 Okt 2008, 19:55

ЗАКОН О ИЗМЕНИ И ДОПУНИ ЗАКОНА О ПРЕВОЗУ У ДРУМСКОМ САОБРАЋАЈУ[/quote]
Zlajo, reci nam molim te da li imas informacija kad bi ovo trebalo da stupi na snagu i sta se podrazumeva pod pojmom LICENCA? Hvala i pozdrav :bball:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

I NE ODUGOVLAČI

Počalji od magnum taj Uto 14 Okt 2008, 22:23

sa odgovorom.Živ nisam da čujem,tj. pročitam još nešto od uslova.Konkretno,da li sam ja sa stažom od dvadeset i više godina potpuno izjednačen sa onim koji je dozvolu dobio prekjuče u pola dva.A naročito da li su isti uslovi pod kojima ćemo dobiti,da ne kažem, ali pretpostavljam,platiti tu licencu.Ako ja dobro shvatam,a naročito očekujem,to će biti neka vrsta našeg penzionog fonda.I na kraju,dobri moj Zlajo, mene,kao i mnoge koleze strašno zanima gde se i da li se sve to može pročitati u kompletu i da li će to biti ispoštovano.Za ovo zadnje je suviše rano,znam,ali znaš i sam, nada poslednja umire.
Pozdrav i duboka zahvalnost. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 15 Okt 2008, 05:45

Zlajo, reci nam molim te da li imas informacija kad bi ovo trebalo da stupi na snagu
Sve nas Zlajo zanima dali ima neki rok od kada pocinje ovo "ludilo" [ako znas] ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

`Ajd zdravo!!!

Počalji od tomovicbgd taj Sre 15 Okt 2008, 18:47

Vreme je da se resavamo taxi sluzbe (bezi ko moze).Zahtevi tj. uslovi za obavljanje delatnosti sve ostriji a samim tim i troskovi sve veci. Pa ljudi,mi vec sada radimo samo za racune,kredite,popravke itd,neznam kako oni sto u cetvoroclanoj porodici rade sami tj. zive samo od taxija uopste izlaze na kraj??? Posla svakim danom sve manje a cene sve vise,evo danas poskupe telefon 100%,sve to me navodi na misljenje da bi trebalo ili promeniti delatnost ili pored ovoga baviti se jos nekim dopunskim poslom. Ako neko ima neku ideju neka je podeli sa ostalima.Ja sam najblizi ideji da se povucem negde u selo i da se bavim proizvodnjom hrane.Dosta mi je i grada i guzvi i svega... Ajd zdravo!!!

P.S. Al sam se udaljio od teme............... Izvinjavam se lol! :lol: :lol:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 15 Okt 2008, 19:06

I proizvodnja hrane vise nije unosan posao. Vidis da i seljaci izjavljuju kako nemaju racuna 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sre 15 Okt 2008, 19:47

jerotije ::I proizvodnja hrane vise nije unosan posao. Vidis da i seljaci izjavljuju kako nemaju racuna 😢

Ma bar su na cistom vazduhu............ A da nije isplativo to je diskutabilno?! U svakom slucaju je isplativije nego ovo nase mucenje..... 😕 affraid
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Danas je postalo potpuno jasno...

Počalji od zlaja taj Sre 15 Okt 2008, 22:02

jerotije ::...Sve nas Zlajo zanima dali ima neki rok od kada pocinje ovo "ludilo" [ako znas] ?
Danas je postalo potpuno jasno da više nema svojatanja pozicija i praznih priča. Iznenadili bi se koliko su neke stvari u našoj taksi svakodnevnici svima postale jasne. NEMA više Milivoja i Ace u ofanzivi sa kojom bi mogli više da varaju ljude...
Danas sam u svojoj kratkoj ali efikasnoj poseti skupštini grada uvideo da za nas normalne i hrabre nema zime.
Činjenica je takođe da se od ukupnog broja svih dolazećih poziva već sada skoro 50% nalazi u 9801 i 9803 mreži i to je broj koji će konstantno ići napred.... slobodno tržište i investicije koje prate ove dve mreže daju razultate.
Sve u svemu za samo par nedelja Pink Beogradski i Lux prećiće kritičnu brojku od 2500 ljudi i biće istrasiran put ka našem cilju:
Bolja usluga - zadovoljnije mušterije - bogatiji i opušteniji taksista.
Samo napred već se vidi svetlost na kraju tunela.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 15 Okt 2008, 22:41

zlaja ::. NEMA više Milivoja i Ace u ofanzivi sa kojom bi mogli više da varaju ljude...
Very Happy

Ako moze malo jasnije ova izjava sta se to kapitalno desilo.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Sre 15 Okt 2008, 23:08

Činjenica je takođe da se od ukupnog broja svih dolazećih poziva već sada skoro 50% nalazi u 9801 i 9803 mreži i to je broj koji će konstantno ići napred.... slobodno tržište i investicije koje prate ove dve mreže daju razultate.

Ovo je nešto što ja zastupam već neko vreme. 2-3 jake firme, koje imaju iza sebe 80% taxista... Onda nije problem da se dogovorite o cenama, popustima i sl. Ostali moraju da slušaju ili će nestati. A i kad pregovarate sa državom, vaš glas je jači nego glas iz alfe, alo i druge boranije.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Izvor informacije

Počalji od Dejan taj Čet 16 Okt 2008, 08:54

[quote=zlaja]
Činjenica je takođe da se od ukupnog broja svih dolazećih poziva već sada skoro 50% nalazi u 9801 i 9803 mreži i to je broj koji će konstantno ići napred....

Kako ste dosli do ove cinjenice :?:
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 91
Godina : 48
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 16 Okt 2008, 15:53

To sto vi nazivate"pocinje ludilo" je po meni opravdana i ocekivana pojava.Licence su preko potrebna stvar da bi se neke stvari regulisale i dovele na svoje pravo mesto.Ne uvode se one samo za taksi,nego i za lekare,zubare pa cak i za med.sestre.Nista ja tamo od uslova koji su navedeni nisam video strasno i nenormalno da se ne moze ispuniti.Jedino ako nekog ono oko izmirenja poreza i duga svrbi.Ali to se mora i tako je.
Prvo:Licenca nema veze sa tim koliko si godina bio na ulici i koliki ti je staz.Ona ti daje iskljucivo pravo da se bavis tim vidom usluge(poslom,zanatom) i postoje uslovi za njeno dobijanje tj. sticanje.E tu lezi ona prava stvar.A to je:da sticanjem licence ti postajes obavezan da se vladas i postupas po propisima koje ona nalaze,ili je u protivnom gubis.E onda gubis i pravo na rad u toj delatnosti.Sto ce znaciti da ko ima licencu moze da radi,ko je nema ne.Tada ce se i mnoge stvari srediti.Bice laksa kontrola taksista,divljaka ce biti jako malo(ne zavaravajte se,njih ce uvek biti) kazne ce biti vece za prekrsioce i na kraju mozes i da izgubis licencu.Odnos sa musterijama ce se popraviti,lopovluk i kradja ce se drasticno smanjiti(mislim prvenstveno na one velike sa aer.bus i ostali).Dobio si licencu radi.Krades,varas,spletkaris tri prijave i cao.Idi tamo gde to moze.
Licencu mozes jednog dana i da prodas.Slicno kao i auto.Zato ce biti jako vazno da je sacuvac.A cuvaces je postenim radom.Posten rad podrazumeva i osmeh na licu.To ce biti i propusnica za penziju.Otpremnina.
Ali ima tu i jedna stvar koju su veliki videli kao priliku za sebe.
Ko ne bude vise mogao ili hteo da radi,a hoce pare,morace da proda licencu.Veliki igraci ce to rado kupovati,i polako osnivati svoja udruzenja.Tu prestaje svaka prica i demokratija.Igra se samo po njihovim pravilima bez mogucnosti izbora.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh