Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

NOVI ŠTRAJK 23.02.2010. (2010.god.)

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: NOVI ŠTRAJK 23.02.2010. (2010.god.)

Počalji od struja taj Sub 20 Feb 2010, 15:40

Ko je ovde lud, a ko zbunjen.
Mislim da je uvek bolje biti LUD. Da ne bi bilo posle: lud zbunjenog?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Sub 20 Feb 2010, 17:03

Povuci potegni isčupati se ne može mada ako se sve traži napismeno može da se desi da neko i na kraju odgovara bez pisanog dogovora i rešenja ne bi trebali da se radujemo normalno i rok izvršenja .
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 20 Feb 2010, 22:54

Mislim a i siguran sam da je ovo po ko zna koji put go za njih (raznorazna ministarstava) ili jos gore nas auto dol iz prostog razloga nije trebalo da se popusti u bas ovom vaznom trenutku koji je bio jedini povoljni trenutak ikada za nas.
A sada i da vam objasnim zbog cega su nam obecali i obecavace samo da nedodje do strajka barem u narednih mesec dana a posle toga zavrnuce sve moguce slavine pa "kom opanci kom obojci".
Da taj nas sindikat ima mogucnost razmisljanja shvatio bi na prvu zasto su nam odlozeno obecali resavanje iz prostog razloga sto ne zele nemire i strajkove na ulicama zbog trenutne posete "Evropske komisije "koja je trenutno kod nas i sve pomno prati i nikako vladi i raznoraznim ministarstvima neide u prilog jer bi dosli do drugih zakljucaka koji nebi bili podobni za vladajucu vlast pa kad oni odu onda ce nam odgovoriti kako oni hoce.
Ovo je po meni bio presudni trenutak i ja mislim poslednji kojim je moglo da se resi mnogo toga ali opet "Ko pita mene" ipak su raznorazne fotelje u pitanju a meni moje sediste ne gine pa dokle izdrzim.

PS. Ovo je bilo moje razmisljanje za koje bih voleo da gresim ali najgore od svega sto znam da NEGRESIM i da smo izigrani po ko zna koji put.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Ned 21 Feb 2010, 02:16

Znaci svuda politika,politika,politika,socijalni mir,glasaci................. Evil or Very Mad

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Ned 21 Feb 2010, 08:10

Nije problem. Zapamtite ovo. Ova vlast, gradska, nije htela ništa da uradi za nas. Mislim da će za dve godine, novi izbori. Pa ako hoćemo da ostane sve ovako kako je sada, da glasamo za njih. Jeste da Đilas ima čvrstu ruku, ali šta vredi, kada ne radi bar za nas kako treba. U stvari, radi on za druge kako treba. Kome ide u prilog popust od 20%. Samo narodu, ali ne svakom. Samo onima koji zovu taksi telefonom. Oni što čekaju taksi na ulici njima je sve jedno. Znači ni onima koji zovu, ni njima nije ovo na ruku. Meni ovo smeta. Znači samo treba da kaže, od sutra nema popusta više, od sutra inspekcije na ulicu i da zaustave "divljake". I rešiće pola naših problama.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Godina : 63
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Ned 21 Feb 2010, 11:10

Има он друга посла, видите како се угојио. Није то лако, нестиже човек поштено код куће да руча...
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Ned 21 Feb 2010, 11:18

taxi -ja ::Mislim a i siguran sam da je ovo po ko zna koji put go za njih (raznorazna ministarstava) ili jos gore nas auto dol iz prostog razloga nije trebalo da se popusti u bas ovom vaznom trenutku koji je bio jedini povoljni trenutak ikada za nas.
A sada i da vam objasnim zbog cega su nam obecali i obecavace samo da nedodje do strajka barem u narednih mesec dana a posle toga zavrnuce sve moguce slavine pa "kom opanci kom obojci".
Da taj nas sindikat ima mogucnost razmisljanja shvatio bi na prvu zasto su nam odlozeno obecali resavanje iz prostog razloga sto ne zele nemire i strajkove na ulicama zbog trenutne posete "Evropske komisije "koja je trenutno kod nas i sve pomno prati i nikako vladi i raznoraznim ministarstvima neide u prilog jer bi dosli do drugih zakljucaka koji nebi bili podobni za vladajucu vlast pa kad oni odu onda ce nam odgovoriti kako oni hoce.
Ovo je po meni bio presudni trenutak i ja mislim poslednji kojim je moglo da se resi mnogo toga ali opet "Ko pita mene" ipak su raznorazne fotelje u pitanju a meni moje sediste ne gine pa dokle izdrzim.

PS. Ovo je bilo moje razmisljanje za koje bih voleo da gresim ali najgore od svega sto znam da NEGRESIM i da smo izigrani po ko zna koji put.
Treba dobro razmisliti o tome ko nas predstavlja i pregovara u nase ime!!! Ima li ikoga tamo iz nasih redova, tj ko zivi od volana i para zaradjenih na ovom BG asfaltu. Potrebni su nam novi ljudi i pregovaraci a ne neko ko ce manipulisati nama i koristiti nas kao sredstvo za isterivanje svojih skrivenih ciljeva.
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Ned 21 Feb 2010, 16:02

Dobro pitanje,ali mislim da kocijasa nema bas toliko.......u pregovarackim timovima.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Popust je veliko ZLO!!!

Počalji od Zokenzi taj Ned 21 Feb 2010, 17:36

parmin ::...Kome ide u prilog popust od 20%. Samo narodu, ali ne svakom. Samo onima koji zovu taksi telefonom. Oni što čekaju taksi na ulici njima je sve jedno...
Nikome ne ide u prilog. Jer ovima što ne zovu taksi telefonom uslaga je drastično SKUPLJA, a ovi što zovu taksi telefonom moraju to UVEK da čine (pa čak i kad stoje pored slobodnog taksi vozila) da i oni ne bi plaćali drastično SKUPLJE. Taksistima takođe ne ide u prilog (ovo ne moram da objašnjavam).

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 21 Feb 2010, 19:27

A gde je Beli da nam sad pojasni situaciju,ja se lično iako mi je nadimak Mečka osećam ko cenzurisano >plach>
P.S. A zašto je cenzurisana domaća životinja dugih ušiju iz roda kopitara

M:A:G:A:R:A:C
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beki taj Ned 21 Feb 2010, 21:57

Pa pogledaj malo bolje, možda me i vidiš. A inače svi koji me poznaju znaju da dosta radim noću. Pošto sada izlazim na ulicu možda se i vidimo jer ću raditi do 04:00, a ujutro u 11:00 kod Milosavljevića. Namerno živim od volana već 32 godine, barem sam toliko na taksiju. A što se tiče "fotelje" pre sindikata nigde se nisam trtio da budem kontrolor, šef kontrole, delegat itd. Posle štrajka 1997.godine kada smo slavno prošli sa policijom i pristupio sam sindikatu koji je osnovan 1996. godine. Ovo am ti napisao da ne bi drugi ti "objašnjavali sa najboljim namerama" ko sam i šta sam. Svratiću i večeras, kao i dosta puta do sada, da popijem kafu u "Maratonu". Ako budeš na ulici dođi i ti. Poz...
Beki
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 116
Godina : 61
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Ned 21 Feb 2010, 23:19

VENELUME :: Mečka

Meni se ovo"Mečka" rimuje sa nečim drugim,isto sa pet slova???? >hehe>
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 22 Feb 2010, 00:56

Beki ::Pa pogledaj malo bolje, možda me i vidiš. A inače svi koji me poznaju znaju da dosta radim noću. Pošto sada izlazim na ulicu možda se i vidimo jer ću raditi do 04:00, a ujutro u 11:00 kod Milosavljevića. Namerno živim od volana već 32 godine, barem sam toliko na taksiju. A što se tiče "fotelje" pre sindikata nigde se nisam trtio da budem kontrolor, šef kontrole, delegat itd. Posle štrajka 1997.godine kada smo slavno prošli sa policijom i pristupio sam sindikatu koji je osnovan 1996. godine. Ovo am ti napisao da ne bi drugi ti "objašnjavali sa najboljim namerama" ko sam i šta sam. Svratiću i večeras, kao i dosta puta do sada, da popijem kafu u "Maratonu". Ako budeš na ulici dođi i ti. Poz...

Mecka u to vreme lala,jos ce da traje zima >d>

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Pon 22 Feb 2010, 04:07

tomovicbgd ::Meni se ovo"Mečka" rimuje sa nečim drugim,isto sa pet slova???? >hehe>
Mačka? Kučka? Ručka? Iiiiiiiiju...! sram te bilo, pa nisi valjda mislio... ? Very Happy
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 22 Feb 2010, 05:37

Beki ::Pa pogledaj malo bolje, možda me i vidiš. A inače svi koji me poznaju znaju da dosta radim noću. Pošto sada izlazim na ulicu možda se i vidimo jer ću raditi do 04:00, a ujutro u 11:00 kod Milosavljevića. Namerno živim od volana već 32 godine, barem sam toliko na taksiju. A što se tiče "fotelje" pre sindikata nigde se nisam trtio da budem kontrolor, šef kontrole, delegat itd. Posle štrajka 1997.godine kada smo slavno prošli sa policijom i pristupio sam sindikatu koji je osnovan 1996. godine. Ovo am ti napisao da ne bi drugi ti "objašnjavali sa najboljim namerama" ko sam i šta sam. Svratiću i večeras, kao i dosta puta do sada, da popijem kafu u "Maratonu". Ako budeš na ulici dođi i ti. Poz...
Ja nisam nigde ni rekao da si "foteljaš" , nego da bih voleo da čujem objašnjenje nastale situacije , i kako je to uticalo na same taksiste. A lično mislim (možda i grešim)da smo se i upoznali lično , ako si bio 489 u Maxissu.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 22 Feb 2010, 14:40

A sto se vas dvojica ne nadjete u sindikatu,pa u cetiri oka ispricate i objasnite,da ne mora covek ovde da objasnjava.A pri tom ti Venelume bezis od svakog sindikata kao od samog djavola,ne ides na strajkove,sastanke bilo kog sindikata,samo kritikujes a hoces svoja prava i objasnjenja,sta je uopste tvoj stav i sta ocekujes da ce uraditi neko za tebe dok ti sedis,radis i ovde dajes primedbe i filozofije sta ne valja.Uclani se slobodno i tvoji drugari su uclanjeni,jedino ako se ne plasis sta ce Zlaja da misli......

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 22 Feb 2010, 16:09

maradona ::A sto se vas dvojica ne nadjete u sindikatu,pa u cetiri oka ispricate i objasnite,da ne mora covek ovde da objasnjava.A pri tom ti Venelume bezis od svakog sindikata kao od samog djavola,ne ides na strajkove,sastanke bilo kog sindikata,samo kritikujes a hoces svoja prava i objasnjenja,sta je uopste tvoj stav i sta ocekujes da ce uraditi neko za tebe dok ti sedis,radis i ovde dajes primedbe i filozofije sta ne valja.Uclani se slobodno i tvoji drugari su uclanjeni,jedino ako se ne plasis sta ce Zlaja da misli......
Diego , moje učlanjenje ili neučlanjenje u sindikat uopšte ne zavisi od Zlaje , već od toga da li imam poverenja ili ne u sindikat , tj. ljude koji ga vode . A trenutna situacija je takva da me još nisu ubedili da stavljaju opšti interes ispred ličnog (naknadno dopisana stavka o E3-E4) . A što se tiče štrajkova i mojih neodlazaka na isti , samo bi se nadovezao na Bekija , on se posle intervencije policije 1997 , učlanio u Sindikat , a ja sam se zarekao da dok je Armuš predstavnik i jedan od organizatora štrajkova mene štrajk neće videti. Ako neznaš šta je bilo te godine pitaj Bekija ili nekog od taksista iz unutrašnjosti koji su ostavljeni na cedilu i milost i nemilost policije.
A tvoja prava kao člana sindikata nisu ništa veća nego moja , bar se nadam.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 22 Feb 2010, 18:59

Bio sam na svim strajkovima od '90.god. i isto sam kao i ti rekao da necu vise da idem iz istih razloga na strajkove kao i ti.Ali sada definitivno nije vreme za zezanje,upali smo u velika zaduzenja i nemamo vremena da radimo ovako kako radimo (na propast taksiste i korist gazde,popusti i ostalo),zasta ste i ti i tomovicbg delimicno u pravu,gazde (iste kao i ranije) se pojavljuju i predstavljaju nas pored sindikata da ne kazem odlucuju,al' opet je problem u nama i nepoverenju prema udruzenjima jer je svako udruzenje pravilo malverzacije pa smo skoro svi kod privatnih firmi,sto je greska-trebali bi svi da budemo u udruzenju,sto bi znacilo sada kad uvedu svi 30% treba skinuti kape i otici negde gde ga nema,ali svi.A posto smo takvi kakvi jesmo,radije cemo da radimo na svoju stetu nego u korist.
I naravno da moja prava nisu veca od tvojih,ali moje misljenje je da bi trebali da budemo svi clanovi sindikata kao i svuda u normalnom svetu i menjati stvari i u samom sindikatu ako treba.
P.S.Nadovezao bi se na tebe,da nije bilo Armusa na celu Beotaksija,do sada bi verovatno svi bili u tom udruzenju,jer nam je svima bilo muka od gazda (tadasnjih) i svima je vec bilo dosta i Zelenog i Naxija i Pinka u to vreme.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon 22 Feb 2010, 19:15

Kaže kolega, da je bio na svim štrajkovima od 90 god. A ja vas pitam, da li smo mi izašli na taksi da štrajkujemo ili da radimo. Zašto je uopšte potrebno štrajkovati? Verovatno zato što smo nečim nezadovoljni. A od koga zavisi da li će mo biti zadovoljni. Pa samo od nas bi trebalo da zavisi. Međutim, neko nam je uzeo tu mogućnost da mi odlučujemo sami za sebe. I sada zavisimo od drugih. Kako se kome nakrivi kapa, tako nas seku. Kome ide u prilog da ima nelegalnih taksista na ulici. Neću da kažem divljaka. Ako niste znali divljak je nešto drugo. Ovo je nelegalni taksista. Ko je dozvolio da pojedini taksisti šamaraju stranke onako bezdušno. Gleda me kolega ispred Ušća, kako uzimam stranku preko reda. A nisam je ja zvao. A on se ljuti. Pa ti si je kolega oterao. Odrao si je jednom i više neće sa tobom da se vozi. Bira poštene. A zbog tebe kolega takakv kakav si, mi sada ne možemo ništa da uradimo sami, nego moramo da čekamo grad da se smiluje i čekamo da još nešto novo smisle. Šta je bilo sa nalepnicama. Čini mi se da više neće biti obavezne i da nismo u obavezi da ih nabavljamo. Sada su smislili da će mo da menjamo tablice. To je trebalo odavno da se uradi i da skinem ovaj promašaj od Kviska. Ma neću više da pišem. Čitajte.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 22 Feb 2010, 19:45

Potpuno si u pravu.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 22 Feb 2010, 20:49

maradona ::Bio sam na svim strajkovima od '90.god. i isto sam kao i ti rekao da necu vise da idem iz istih razloga na strajkove kao i ti.Ali sada definitivno nije vreme za zezanje,upali smo u velika zaduzenja i nemamo vremena da radimo ovako kako radimo (na propast taksiste i korist gazde,popusti i ostalo),zasta ste i ti i tomovicbg delimicno u pravu,gazde (iste kao i ranije) se pojavljuju i predstavljaju nas pored sindikata da ne kazem odlucuju,al' opet je problem u nama i nepoverenju prema udruzenjima jer je svako udruzenje pravilo malverzacije pa smo skoro svi kod privatnih firmi,sto je greska-trebali bi svi da budemo u udruzenju,sto bi znacilo sada kad uvedu svi 30% treba skinuti kape i otici negde gde ga nema,ali svi.A posto smo takvi kakvi jesmo,radije cemo da radimo na svoju stetu nego u korist.
I naravno da moja prava nisu veca od tvojih,ali moje misljenje je da bi trebali da budemo svi clanovi sindikata kao i svuda u normalnom svetu i menjati stvari i u samom sindikatu ako treba.
P.S.Nadovezao bi se na tebe,da nije bilo Armusa na celu Beotaksija,do sada bi verovatno svi bili u tom udruzenju,jer nam je svima bilo muka od gazda (tadasnjih) i svima je vec bilo dosta i Zelenog i Naxija i Pinka u to vreme.
E ovo je već konstruktivna rasprava , i zaista mi je uživanje učestvovati u istoj , ali problem je što bi tako trebali da se uključe u razgovore sa taksistima i rukovodeći članovi sindikata , tako bi se mnogi koji se lome učlanili u Nezavisnost. A Beki ne reče mi da li si možda bio 489 u Maxissu?
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 23 Feb 2010, 01:08

Drago mi je sto se slazes samnom,a i u pravu si za razgovore sa taksistima,lepo sam rekao u jednom postu "treba stalno anketirati ljude na ulici",i mora da postoji kontakt izmedju baze i ostalih,ovako svi sumnjaju u rad bilo koje institucije,a zna se da ne ide nista bez gazda i sindikat ne sme nista da uradi sto ide protiv interesa bilo kojeg gazde,to se zna,sto znaci da iako nesto uspemo,uspecemo uvek samo delimicno jer je uvek interes gazde ispred interesa taksiste,jednostavno to mora jednom da se prekine.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Uto 23 Feb 2010, 07:29

Napravis sindikat unutar udruzenja, omasovis ga, pa ako ostanes ziv od raznoraznih pritisaka sa strane, mozda ti i podje za rukom da isteras neku pravdu i zastitis ljude od samovolje vlasnika RF ojliti udruzenja. Cik, jel ima neko jajca za to?
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 23 Feb 2010, 14:28

Jajca su u korpi,al' jos uvek bi mogli da imamo snage pa svi na kvaku.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Uto 23 Feb 2010, 15:07

boki705 :: Cik, jel ima neko jajca za to?

Da li bi taj neko sa jajcima dočekao sutrašnji dan u toj istoj firmi,ili bi mu demokratski gazda tog trenutka skinuo svoju tablu......sledi nagrada za odgovor
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 23 Feb 2010, 16:06

sigurno da ne bi.......... >uja>

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Uto 23 Feb 2010, 16:55

tomovicbgd ::
boki705 :: Cik, jel ima neko jajca za to?

Da li bi taj neko sa jajcima dočekao sutrašnji dan u toj istoj firmi,ili bi mu demokratski gazda tog trenutka skinuo svoju tablu......sledi nagrada za odgovor
verovatno da ne bi, ali kada bi se napravila stvar kao treba ne bi to bas tako moglo... po kom sam osnovu izbacen? potkradao stranke, kolege, remetio normalan rad, sta? znaci li ovo da svi koji su malo bolje stojeci od nas imaju veca prava? ajd da poskidamo svi gace onda pa kako nam bude
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Odložen štrajk taksista

Počalji od Zokenzi taj Uto 23 Feb 2010, 19:22

Taksisti odložili za danas najavljeni štrajk pošto je Vlada Srbije ispunila tri od osam njihovih zahteva.
Iako najavljen za danas, štrajk taksista u nekoliko gradova Srbije je ipak odložen. Predstavnici Granskog sindikata taksi vozača i autoprevoznika rekli su na konferenciji "Taksi - novi zakoni ili primena postojećih", koju je organizovao "Danas Conferens Centar", da je štrajk odložen jer su već ispunjena tri od osam zahteva, koje su predali Vladi.
Avionska karta od Londona do Beograda preko niskotarifne kompanije može da vas košta isto kao vožnja taksijem od aerodroma "Nikola Tesla" do Slavije.
Ovaj problem prave takozvani "divlji taksisti", ali i inspekcija koja ne radi svoj posao, upozorava direktor “Beogradskog taksija” Zlatan Zlatković.
“Uvek ću prozivati lopove, lopurde koje rade na aerodromu nesmetano, već pet godina koliko se ja taksi prevozom bavim”, poručuje on.
“Takođe, postoje taksi udruženja koja nelojalnom pričom i izvrgavanjem daju popust od 30 odsto, a najčešće se u njihovim taksi asocijacijama kriju turbine i nekvalitetni taksisti”, kaže Zlatković.
Osam zahteva koje su taksisti tražili, nakon velikog štrajka sredinom decembra biće u potpunosti ispunjeni, jer su korektni i realni, kažu u Ministarstvu za infrastrukturu.
Pomoćnik ministra za infrastrukturu Dragan Jovanović najavljuje da će do kraja juna biti rešeno i pitanje divljih taksista.
“Mislim da ćemo to rešiti zakonski, što je vrlo bitno i vrlo važno. Inspekcija koja radi na terenu, ne mogu da kažem da ne radi, intenzivno radi, ali su usporeni zakonima našim koji su zastareli i koji su pre trideset godina usvojeni i to je stvorilo probleme i da su stvorili tim divljim taksistima da mogu da rade”, ocenjuje on.
Planiranim ritmom rešavanja njihovih zahteva sindikalci su, bar prema rečima predsednika granskog sindikata "Nezavisnost" Svetislava Beljinca, za sada zadovoljni.
“Napravljeni su ti prvi koraci, ali opet oni zahtevaju proceduru, ne možemo ni mi od njih da tražimo da preko noći donesu neke uredbe. To je bio jedan od osnovnih razloga da prekinemo štrajk”, kaže on.
Između ostalog do sada je usvojeno da se fiskalizacija odloži do 31. avgusta. U sindikatu “Nezavisnost” ipak najavljuju da će nastaviti sa štrajkom ukoliko se uvođenje fiskalnih kasa ne odloži do 2013. godine.
Spojler:

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Uto 23 Feb 2010, 19:31

Prosto ne mogu a da ne prokomentarisem izjavu g. Zlaje vezanu za udruzenja koja daju 30% popusta!
A zar i Vi sami ne obecavate to isto vec neko vreme i to imamo napismeno ovde na forumu? A iako to uradite, zar te turbine (sto jeste istina), nece proraditi i kod vas ako uvedete takav popust?
Danas svi iz vaseg udruzenja govore kako krecete sa 30%, ako je istina, odakle Vam obraza da pljujete one koji to vec rade?
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 23 Feb 2010, 19:42

Ma to je pravi sistem rada,pusti bre Moravac ljude da rade sto se brines za tudju brigu,sad ce kolaps po svim udruzenjima,em nece da se primaju voznje em ce da kradu.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Uto 23 Feb 2010, 20:33

Nazalost, to uopste nije tudja briga, vec briga svih nas! Ali neka cine sta im je volja, ja sam i danas imao svega 10% voznji na zicu, ostatak su bile kvake i verujem da ako majstori urade ovo sa popustom, da ce kvaka tek da proradi! Pa ko je lud da voznju od 500 din, naplati 350? Ko je taj kome tih 150 din ne trebaju?
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 23 Feb 2010, 23:20

upropastice covek preko noci ono za sta se borio i izborio u zadnjih pet godina,i sve zbog nekog tamo golda,alfe,eeeejj?golda i alfe?Zlajo?

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

A ceo grad bruji i čeka potez !!

Počalji od angelina taj Uto 23 Feb 2010, 23:37

Moravac :: Danas svi iz vaseg udruzenja govore kako krecete sa 30%, ako je istina, ...
Pošto niko nije odgovorio do sada, evo ja ću.
Nije istina, Beogradski taksi ne uvodi 30% popusta na telefonski poziv !!!

P.S. Al' je bila žiška, aaaaa !!!! Very Happy Very Happy Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 24 Feb 2010, 00:39

Ja sam cuo ipak da su krenuli sa 30%(BTV),ako je istina nek' neko potvrdi.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 24 Feb 2010, 04:04

Nije jos krenulo 30% ali postoi velika verovatnoca da ce od 01.03.2010. Doduse to ovde nikad nisi nacisto. A sto se turbina tice, nakupilo se sumnjivih tipova i pre uvodjenja 30% tako da to nece biti nista novo
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 24 Feb 2010, 12:30

maradona ::Ja sam cuo ipak da su krenuli sa 30%(BTV),ako je istina nek' neko potvrdi.
Eto !!!! Opet faul !!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdr taj Sre 24 Feb 2010, 15:01

prvo ce da pokupe clanarine pa onda da objave koliko ce biti

0d 30----pa ........ >plach>
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 24 Feb 2010, 15:13

E,ovo si potpuno u pravu,prvo clanarine,pa da vozimo.
Danas ceo grad prica da svi uvode 30% od 1.03.,a ja uvodim kvaku....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sre 24 Feb 2010, 17:48

Danas je Gos. Zlaja decidirano rekao i dao reč da Beogradski 9801 nikada neće uvesti popust od 30%......ajde da poverujemo i da ga držimo za reč

P.S. A 40% nije pominjao.... Very Happy
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 24 Feb 2010, 17:53

prvo ce da pokupe clanarine pa onda da objave koliko ce biti

Moze biti.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoran taj Sre 24 Feb 2010, 18:22

Jedino resenje je da svi pocnemo da radimo na kvaku, pa neka gazde same voze i neka daju popust koliko mogu. Mislim da bi 1-2 meseca bez clanarine sve njih opametilo. I ja sam blizu toga da, posle 20 god. rada na zicu, postanem kvakaros.

Zoran
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 26.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 24 Feb 2010, 19:43

tomovicbgd ::P.S. A 40% nije pominjao.... Very Happy
Bil' ti da si normalan malko Smile cackaj, cackaj
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Sre 24 Feb 2010, 19:55

>plach> šta drugo da kažem. Jadni smo mi kada nam Alfa i Gold diktiraju cene. Pa oni mogu i džabe da voze, hoćemo li i mi za njima. Pa neka popust ukinu Beotaxi i Pink. Alfa i Gold imaju ukupno 300 vozača i od njih 300 sto ne radi. Znači 200 vozača, ne mogu da pokriju čitav grad. Ko hoće da čeka od mušterija Alfu ili Gold zbog popusta neka čeka. Izgubiće sat, dva pa će onda da vidi da je samo izgubio. I okrenuće se tamo gde će odmah dobiti taksi. A kada vidi da je cena sa popustom ista kao i cena bez popusta, onda će da se okrene proverenim vrednostima.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Sre 24 Feb 2010, 22:38

maradona ::E,ovo si potpuno u pravu,prvo clanarine,pa da vozimo.
Danas ceo grad prica da svi uvode 30% od 1.03.,a ja uvodim kvaku....

Ја сам кваку увео одавно... уштинем тек по нешто да не заборавим како се користи радио станица...
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 24 Feb 2010, 22:51

Nećete još dugo!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 24 Feb 2010, 23:57

parmin ::>plach> šta drugo da kažem. Jadni smo mi kada nam Alfa i Gold diktiraju cene. Pa oni mogu i džabe da voze, hoćemo li i mi za njima. Pa neka popust ukinu Beotaxi i Pink. Alfa i Gold imaju ukupno 300 vozača i od njih 300 sto ne radi. Znači 200 vozača, ne mogu da pokriju čitav grad. Ko hoće da čeka od mušterija Alfu ili Gold zbog popusta neka čeka. Izgubiće sat, dva pa će onda da vidi da je samo izgubio. I okrenuće se tamo gde će odmah dobiti taksi. A kada vidi da je cena sa popustom ista kao i cena bez popusta, onda će da se okrene proverenim vrednostima.

Hvala bogu da jos neko ima isto misljenje,ja to vec mesecima pricam-prave stranke nisu te koje oni voze i naravno da nece da ih cekaju da zakasne na neki sastanak i tome slicno.Ali nase kolege a i vlasnici ocigledno ne misle tako,ne shvataju da je cena i bez popusta mala,gutamo knedlu od 20%,a kamo li 30%.Zamisli izlazi ti stranac iz Hyata i odvezes ga do grada i naplatis 160 dinara,pa verovatno bi mislio da smo ludi.Zato sam pisao u nekim postovima da mora postojati dostojanstvo,ugled i obraz.Svi su se uplasili od tih 30% koji definitivno ne mogu da nam uzmu posao i ne mogu da pokriju grad,pogotovo kad padne kisa ili nesto slicno.Mozda je najbolje da ih vozimo dzabe pa da propadnemo do kraja,jer je i to mozda bolje nego brukati se i davati trecinu zarade strankama.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 25 Feb 2010, 10:15

Zamisli izlazi ti stranac iz Hyata i odvezes ga do grada i naplatis 160 dinara,pa verovatno bi mislio da smo ludi.
A ima i primera gde ga odvezu za 1600 do grada,a on pomisli:Vidi,isto kao i u Londonu.
E sad ko je tu lud a ko zbunjen?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 25 Feb 2010, 13:27

Iz krajnosti u krajnost,sta mislis kakvo misljenje imaju o nama?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zoran taj Čet 25 Feb 2010, 18:49

Po meni je ova nasa cena bez popusta podnosljiva, znaci za to cu da se borim kao i za smanjenje broja taksista na ulici, sto podrazumeva da se krene od eliminisanja divljaka. Mislim da je to dovoljno za pocetak, pa ako izguramo to onda cemo lakse da napredujemo.

Zoran
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 26.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Čet 25 Feb 2010, 19:44

Što se tiče štrajka oladili nas od osam zahteva tir iznuđena neko dobio fotelju ili obećanje za suprugu birokratio živala ti meni.
Cene diktiraju gazde imaju samo 3 udruženja beo, žuti, plavi čukarički oni lako mogu da odustanu od popusta jel im ne ide u džep ali preduzeća koja imaju gazde to ne žele manje poziva velike smene taksisti odlaze kod drugih koi imaju više poziva i tako se sve svodi na dinar a ne na doslednost svome udruženju ili preduzeću, nema jedinstva dok je više baba od devojaka. Beogradu treba najviše 6 udruženja i priča da krene ili kako neki planiraju da svaka opština ima svoju taksi službu razmislite o ovoj zadnjoj ideji krčka se .
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći