Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

NOVI ŠTRAJK 23.02.2010. (2010.god.)

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

NOVI ŠTRAJK 23.02.2010. (2010.god.)

Počalji od mirko taj Pon 08 Feb 2010, 21:54

Najavljen novi štrajk taksista u celoj Srbiji za 28 februar traži se, da se ispoštuju dogovori sa vladom od prošle godine uvezi taksi zahteva i odlaganja uvođenja fiskalnih kasa danas objavljeno u medijima .
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: NOVI ŠTRAJK 23.02.2010. (2010.god.)

Počalji od Alhemicar taj Pon 08 Feb 2010, 22:56

Samo je cena pitanje?!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ispravka: Novi štrajk 23.02. mišljenje

Počalji od Zokenzi taj Pon 08 Feb 2010, 23:32

Moraju se jasno i glasno objaviti zahtevi na novom protestu da ne bi dolazilo do ovakvih (komentara i naslova)

Izvinjavam se unapred svima kojima je skočio pritisak zbog ovog linka

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 09 Feb 2010, 00:09

Ma mozes da objavis sta hoces,uvek ce nas gledati kao bandite,svi ovi komentari,narocito "extremni" poticu od nasih "stalnih" stranki kojima svakodnevno dajemo popuste na voznju,to su oni sto se smeskaju i govore"ja se stalno vozim sa vasom firmom",treba da nam uvedu fisk kase,visoke cene,do 5god,stare automobile,da vidi gospoda da li im je taj racun bas toliko bio potreban,posle ce biti,taxi je preskup,nikad im dosta,sta oni misle,a ako ne bude posla,menjacemo ga pa nek se voze sami svojim kolima,nas i onako ne vole,komentari su nam dovoljni

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 09 Feb 2010, 00:20

Odakle sad novi strajk,jel se zna nesto,sta su tj. nisu ispunili....itd.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi apatin taj Uto 09 Feb 2010, 10:20

necemo fiskalne to nikako ne dolazi u obzir nego neko (hehehehhehehe) te fiskalne vec uvezao pa ajde reko da ih nama prodaju ili uvale kako hocete da nam od dece i kuce i guma otmu ,a sta mislite ko je vakcine protiv ovog novog gripa uvezao ??? :sleep:

taxi apatin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 03.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 09 Feb 2010, 15:24

Au...koliko pogrdnih komentara na sajtu B92 u vezi strajka....ljudi su potpuno neupuceni u neke stvari,ali vrlo rado ostavljaju pogrdne komentare....kod nas su svi politicari i selektori i svi se razumeju u sve....zato i jesmo u sadasnoj situaciji...e moja Srbijo.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

STA RECI VISE

Počalji od drdr taj Uto 09 Feb 2010, 15:34

svi sve znaju blago nama. I svi bi da sude. Ovi kažnjavaju grad a kritičari bi ih u zatvor i ukinuli bi im posao kojim nisu zadovoljni.
Raspitao sam se kod taxista o ovom problemu pošto se vozim bukvalno svaki dan. Naglašavam da su taxisti sa kojima se vozim regularni sa taxi dozvolom automobilom euro 3 propisanim od strane gradske vlasti i naravno da nikad nisam imao neprijatnosti tokom mog korišćenja njiihovih usluga. U našoj komunikaciji smo došli do saznanja da ljudi ne poznaju dovoljno funkcionisanje taxija i identifikaciju regulatnog taxi vozila što je vrlo jednostavno. Glasi ovako: svako taxi vozilo ima tzv. službeni broj ( to je onaj broj koji se nalazi pored natpisa TAXI na onoj tabli na krovu vozila na kojoj se vidi kojoj asocijaciji pripada vozilo, tj. koji ste taxi zvali ili koji vidite na ulici ispred vas (nebitno da li je Pink, Beotaxi, Beogradski taxi vozači, Maxiss)zatim imaju još jednu tablu na krovu elipsastog oblika plavu sa belim brojevima tzv. "kvisko". Kada vidite takav taxi slobodno uđite i vozite se jer nema prevare jer su to regularni, a ako ni tu niste sigurni pozovite telefonom ( sva udruženja imaju neki kratak broj tipa 9801 ili 9802 i sl.) i sačekajte da vam kažu koji službeni broj iz tog taxi udruženja dolazi po vas obično kažu: " doćiće vozilo npr. 123 za toliko minuta. U ovom slučaju nema greške a dobijate i popust na poziv. Znači znate koje ste udtuženje zvali, znate koji službeni broj vozila dolazi po vas i sve nepravilnosti možete prijaviti mobilnim telefonom još u toku vožnje ako sumnjate da ste pokradeni. Podrazumeva se da možete svaki put tražiti da vam taxista izda račun za vožnju u kojem je navedeno relacija vožnje, vreme, iznos, njegov službeni broj i pečat i potpis. Na pečatu je njegovo ime i prezime i adresa a račun je obično sa logom udruženja tako da imate odmah sve podatke pred vama. (ove podatke sam i ja naknadno naučio od njih jer me interesovalo zbog pravdanja mojih vožnji u mojoj firmi).
Naravno, radoznao kao svaki Srbin i ja sam se pitao u čemu je problem i što štrajkuju i zašto neće kase i kako misle da blokiraju ceo grad kad je to ipak jedna loša akcija koja svima šteti i ne donosi baš ništa dobro osim besa i zakrčenja celog grada. Svi od reda kažu isto.
1.mi smo bili primorani da menjamo automobile u euro 3 i mnogi su podigli kredit na 5 do 7 godina kupujući polovne ili nove automobile. Kod nas su cene i novih i polovnih automobila iste ili veće nego u EU
2.nemaju nikakvih popusta kod kupovine rezervnih delova, mehaničarskih servisa ovlašćenih servisa (loš primer je auto na kredit ili lizing gde je ugovorom obavezano da auto mora da se održava samo u ovlašćenom servisu za vreme perioda otplate duga a ovi naplaćuju neverovatne sume jer ih drže u šaci zbog kredita
3. poskupljenja gorava se dešavaju ali taxi ne poskupljuje srazmerno tome
4. taxi vozač nije zaštićen na svom radnom mestu a ovako mi je objasnio jedan od njih:
"ako prebijete vozača GSP pored svega dobijete i tužbu zbog napada na radnom mestu, a ako napadnete taxistu kao da ste napali nekog u kafani i nema govora u toku suđenja da je bio na radnom mestu jer to tako ne piše u zakonu." Neverovatno. Proverim sa koleginicom pravnicom i ona mi kaže da je tačno!
5. Imaju izdatke koji su:
oko 12000 dinara za porez, doprinose zdravstveno i socijno osiguranje
4500-6000 mesečno za kokrišćenje firme i radio veze određenog udruženja a ako to ne žele onda su tzv. samostalci sa onim belim taxi tablama gde piše samo taxi i broj u istoj ravni. Međutim onda nemaju radio vezu i imaju manje posla od ovih sa radio vezom i pripadaju nekom udruženju.
Održavanje automobila i amortizacija se prosto ne da izračunati jer svakog muči neka druga boljka (čini mi se da je problem što noviji amutomobili imaju ugrađene dosta elektronskih komponenti pa ih majstori ne mogu osposobiti nego se moraju kupovati novi a cene su od 50- 500 evra zavisi od dela)
6. Imaju ESTETSKI PREGLED vozila ( ne znam čemu to služi verovatno da stručnjaci iz Srbije utvrde da li je neki od automobila dovoljno lep ili dobar za taxi) koji oni opet plaćaju oko 4500 dinara jednom godišnje
7.a sad omiljena tema DIVLJACI
tj. ljudi koji svojim vozilom bez taxi dozvole stave neku taxi tablu na krov i imitiraju prave taxiste. Njih ćete lako prepoznati jer ne pripadaju ni jednom od standarnih beogradskih taxi udruženja, imaju lošije automobile ( uglavnom nisu euro 3 i stariji su od standardnih taxija). Tu možete da očekujete sve i svašta i u takve automobile se nikada ne seda. Ako niste sigurni pozovite taxi telefonom i čekajte vaše vozilo sa SLUŽBENIM BROJEM koji vam je saopšten da se pojavi.
Taxisti su posebno kivni na činjenicu da ti ljudi rade najnormalnije kao da su regularni.
U čemu je problem?
Inspekcije NE MOŽE NIŠTA DIVLJACIMA !!!
Kako? tako što zakon predviđa da inspektor nema pravo da oduzme vozilo kojim je vršen taxi prevoz bez dozvole ako nije vlasništvo kontrolisanog lica. To znači da divljak kupi auto i ne prevede ga na sebe i kaže da je pozajmio auto i inspektor mu ne može ništa nego ga samo zapiše i šalje mu kaznu na adresu iz lične karte a ovaj po pravilu tu ne živi i sve zastareva a divljak i dalje radi i nikom ništa jer nije na efikasan način sprečen da nelegalno taxira.
Sa druge strane inskpekcija NE KAŽNJAVA one na aerodromu na donjem ulazu sa kojima i ja zamalo da se pobijem zbog neprijatnog cimanja za kofer i rukav i preprečavanja puta ka izlazu kad sam rekao da sam zvao taxi telefonom koji me vozi za 900 dinara u koji god deo grada ja hoću tj. da li idem kući ili idem kod babe i dede da uzmem klince i sl.
Kako reaguju kad ih ja pitam zašto se bunite kad je prosečna plata oko 300 do 400 evra?
Najlogičnije mi je zvučalo ovo
Mismo kupili auto koji košta od 6000- pa na više, radio stanicu koja košta 200 evra plaćamo poreze i članarine svojim udručenjima i ispunjamo obaveze koje se od nas traže a prosečan čovek se samo pojavi na svom radnom mestu i radi na tuđoj mašini, plaćeno mu je socijalno, zdravstveno, doprinosi, porezi ima PLAĆEN godišnji odmor ima topli obrok, markicu za prevoz. Kad se pokvari mašina na kojoj radi on zove majstora i sačeka da proradi a plata ga čeka.
Taxisti kad ne radi auto nema ni prihoda.
Za ovo vreme za koje ovako često koristim taxi a radi se oko 6 godina stekao sam poznanstva koja su vredna pažnje pre svega zato što su pravi taxisti neverovatno dobro obavešteni kako o svim rutama do određene destinacije u gradu, izbegavanju gužve do mnogih drugih najrazličitijih informacija tipa koji je dobar majstor za auto, gde kupiti delove u 23 i 30 u subotu (trebalo za mog prijatelja tik pred odlazak na godišnji) i koji majstor hoće noću da mu popravi auto i to za normalne pare (podrazumeva se da smo pristojno častili i majstora i tog taxistu koji nas je odveo tamo kao da smo mu najrođeniji). Gde da nađemo knjige za školarce kad je bila velika frka i čekalo se kao da su od suvog zlata.
Taxi jeste značajan izdatak, ni ja ga ne bih toliko upotrebljavao da mi nije zbog prirode posla i firme u kojoj radim i njene politike plaćanja mog prevoza, ali i gradski prevoz funkcioniše dosta dobro za razliku kad smo 16 čekali po sat vremena, a tu su i mini busevi koji su još komforniji.
Još nešto da ne zaboravim. Skoro mi je jedan taxista rekao da ljudi koji u njihovo ime pregovaraju sa gradskom vlašću uopšte nemaju zajednički interes sa njima!
Nije mi bilo jasno
Čovek mi lepo objasni:
vlasnici taxi asocijacija njima naplaćuju članarinu i to je redovan prihod za asocijaciju i za njih. Kad se izračuna da standarno taxi udruženje ima oko 800 do 1000 članova i to se pomnoži sa članarinom od oko 50 evra dolazi se do sume oko 40-50 hhiljada evra. Uzmimo da je polovina trošak a vlasniku ostaje prihod u visini članova upravnih odbora uglednih evropskih kompanija. Naravno da njega ne "boli" da li mu radi auto jer ima drugi ili treći i naravno da on ne vozi ljude koji trebaju taxi jer on je gazda taxi asocijacije, a članovi ako ne plate do prvog u mesecu za naredni mesec ne mogu da prihvataju one vožnje koje mi zovem telefonom.
Znači bez ozbiljnog rada inspekcije i zaštite delatnosti i pojedinca koji je obavlja nema ni kvalitetne i uređene usluge.
Gradska vlast mora pod hitno da preduzme odlučujuće korake na sankcionisanju činilaca prekršaja u ovoj delatnosti i to u toj meri efikasno da bi se ljudi koji koriste usluge ove delatnosti osećali bezbedno i da im se obezbedi odgovarajuća usluga za propisanu cenu kao i da bi se zaštitili oni koji ovu delatnost obavljaju profesionalno i po svim propisima.
Dodajem da je u svim uređenim gradovima sveta (New York, Paris, London, Berlin, Madrid, Geneva) propisan broj taxi vozila koja mogu da opslužuju stanovnike tih gradova i da gradske vlasti imaju proisno određen broj licenci koje je dodelio čitaj prodao. Kako neko izlazi iz delatnosti tako ima pravo da proda tu licencu nekom drugom ko ispunjava uslove za bavljenje delatnošću.
To sam saznao pošto sam se raspitao kod taxista u navedenim gradovima na inicijativu jednog našeg taxiste. Kaže čovek ako hoće tako liberalno da dele taxi dozvole neka onda tako liberalno dele i izvozne dozvole za maline, a ne da samo nekoliko ljudi ima monopol i ucenjuje ostale prizvođače mizernom cenom a oni ostvaruju enormne profite na tuđoj muci, jer smo pričali u vreme kad je bio štrajk malinara u Beogradu.
Verujem da će naše gradske vlasti imati načina da iznađe rešenje i reši problem ovih ljudi sviju ostalih koji zajedno delimo sudbinu na zakrčenim ulicama u našem Beogradu.
(role, 9. februar 2010 11:10)
# Link komentara

KOMENTAR COVEKA NA CLANAK O STRAJKU TAXISTA KO GOD DA JE SVAKA MU CAST POGOTOVO STO SU OBJAVILI
>mah> >mah> >mah>

Poslednji izmenio drdr dana Uto 09 Feb 2010, 15:40, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : DOPUNA)
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 09 Feb 2010, 15:44

180 sa 120
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 09 Feb 2010, 15:48

Čovek je očigledno taxista koji pokušava na pametan način da natera stoku da razmišlja.Naravno stoka je stoka zato se i razlikujemo.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 09 Feb 2010, 16:11

Ali verovatno skolovan taksista,nema veze vazno je da su objavili.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od halotaxi bor taj Uto 09 Feb 2010, 17:57

Ko god da je, i cime god da se bavi, nije vazno...Bitno da je covek rekao sve ono sto jeste i sto je sama istina...Svaka cast >bravo>
halotaxi bor
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 60
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Uto 09 Feb 2010, 19:54

Kad sam stavo temu nisam se nadao da će neko ovako dobro da opiše situaciju tako da nije bitno dali je taksista ili stranka bitno je da smo se pronašli u prči.
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 09 Feb 2010, 20:18

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 09 Feb 2010, 22:06

Izgleda da je ovo jedini način da se sve stvari postave na njihovo logično mesto.
Šteta je što nemamo nekog normalnog za razgovor,pa da se do dogovora ne dolazi ovim putem.
Zasad uspešno objašnjavam našim korisnicima da mi ne želimo štrajk,ali da je on (na žalost) jedini način sporazumevanja sa zakonodavcem,i da ne zatvaramo grad mi,nego oni! Cool;

P.S.
Sve mi je manja razlika izmedju ove vlasti i one prošle/pretprošle,... >nez>
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 09 Feb 2010, 23:18

Role-ta za Predsednika !!!!!!! Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 09 Feb 2010, 23:29

Jel sam ja lose cuo da je ipak strajk otkazan jer su nam odlozili sve za 6 meseci ili......?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Uto 09 Feb 2010, 23:43

Pa ima smisla da bude otkazan! Fiskalne kase su odlozene za NAJMANJE 6 meseci, sto znaci da moze da bude i na duze, a za to vreme pasce vlada, pa izborna kampanja, formiranje nove vlade itd, itd, lagano svi zaborave na taksiste! Sad kad je donesena takva odluka, ne bi trebali da preterujemo, nego da gledamo da sredimo ukidanje onog zla zvanog popust!
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 09 Feb 2010, 23:46

Nece oni izdrzati tih sest meseci (bar se ja nadam),a mi ne bi trebali da odustajemo uopste,ima tu jos zahteva koje nisu ispunili do dana danasnjeg,pocev od popusta do taksi za plin i sve ostalo................

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Sre 10 Feb 2010, 07:42

darko.stojanovic79 ::.., a siguran sam da ce nas i buduce kolege koji se nazivaju legalni podrzati u nasim zahtevima. strajk

Evil or Very Mad ne "nazivamo se",nas je zakon "nazvao" legalnima (!),a to je razlika. Cool;

P.S. (što bi rek'o moj diša Cool; )
..,a zašto vi,divljaci štrakjujete,i zašto nam se namećete >nez>
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Sre 10 Feb 2010, 07:52

taxi apatin ::necemo fiskalne to nikako ne dolazi u obzir nego neko (hehehehhehehe) te fiskalne vec uvezao pa ajde reko da ih nama prodaju ili uvale kako hocete da nam od dece i kuce i guma otmu ,a sta mislite ko je vakcine protiv ovog novog gripa uvezao ??? :sleep:

Protegni ti lepo točkove 23.02. do Beograda,pa ćemo zajedno da ih "vakcinišemo"... >uja> >d>

maradona ::Nece oni izdrzati tih sest meseci (bar se ja nadam),a mi ne bi trebali da odustajemo uopste,ima tu jos zahteva koje nisu ispunili do dana danasnjeg,pocev od popusta do taksi za plin i sve ostalo................

Mislim da bi tu trebalo da se dopiše i "pojas",i "službeno lice",ionako su nam to obećali još onda,kad su nam se udodvoravali da glasamo za njih. Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gamalilo taj Sre 10 Feb 2010, 08:11

Већ је било говора овде о томе да у ЕУ скоро нигде нема фискалних каса у таксијима, а Србија нашла да их уводи. Увек смо били контра нормалним стварима.

Ово онај ко буде преговарао мора имати као најважнији адут против увођења фиск. каса у такси возила.

Ако хоћемо у ЕУ и копирамо све њихове законе, хајде онда да прекопирамо и њихов закон о такси превозу. Тамо је закон јединствен на нивоу држава, а не као код нас на нивоу градова, па имамо праву папапзјанију од града до града тоталес различите услове за обављање ове делатности.

Мислим да преговарачи морају да изгурају Закон о такси превозу за целу Србију, а могу да узму рецимо Немачки и да га препишу. Тамо нема ни фискализације и осталих глупих ограничења.

Кључна је стар значи јавно изаћи у медије и рећи:

АКО ХОЋЕМО ДА БУДЕМО ЕВРОПА ОНДА И ТАКСИСТИ ДА ИМАЈУ ЕВРOПСКИ ЗАКОН.

Gamalilo
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 33
Datum upisa : 14.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Sre 10 Feb 2010, 08:18

..,pa gde imaš kategorizaciju za taxi "E-3",i "E-4",i "estetski pregled",u kojoj državi? Cool;
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RILLE taj Sre 10 Feb 2010, 09:41

Štrajk kao i svaki pre ovoga,totalni sam pesimista,nemojte mnogo da se nadate jer ko je uspeo još da dobije bitku sa državom ???? A uzgred nas jos i pljuju po Blicu da naplaćujemo gradjanima paljenje automobila preko kablova i to sa čudjenjem se pita autor teksta M.Taškovic na strani B3 koji glasi NAPLAĆUJU I DOLAZAK SA KABLOVIMA ??!! Pa najbolje je da sve radimo za džabe,da ne naplaćujemmo paljenje,vožnje itd.A porezi samo neka rastu i rastu,tu nema humanosti a mi eto mora da pokazemo humanost prema ostalima ??? sunny scratch :queen:
RILLE
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 54
Datum upisa : 31.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mrgud taj Sre 10 Feb 2010, 11:07

Citam komentare na B 92, svi su za to da nam uvedu fisk. kase jer ljudi hoce da dobiju racun, kazu "kao u Evropi". Treba im objasniti da je u toj Evropi start 2,5 evra, koliko je ovde cela voznja od 5-6 km sa popustom. Koliko bi njih traziko racun kada bi ih na kraju voznje pitali, "hocete popust ili racun"? Jer ako nas rebnu za fisk. kase onda nema popust. Ko se razume u komp. neka ode na sajt B 92 pa neka im objasni da ce kase kostati nas ali njih jos vise. Treba ih pitati "kase ili popust", pa da vidimo komentare. Voli stoka popust, blokirace oni grad da nam ne uvedu kase. Treba malo i da manipulisemo pa neka se drugi bune za nas a ne samo protiv nas.
mrgud
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 185
Godina : 51
Datum upisa : 02.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 10 Feb 2010, 14:10

Taksisti su bahati, neobrazovani, nekulturni i treba stvarno biti mazohistički nastrojen pa podržati nekog takvog.
(Mishko, 10. februar 2010 13:46)
Dovoljno beneficija oni imaju pocev od jeftinijeg goriva pa da ne nabrajam. Neka nadlezni izdaju konkurs za prijem novih taksista, tako bi se dobio veci broj vozila, obogatila ponuda usluga i naravno cena pala. Kome se ne isplati da radi sam napusta posao.
(Aca, 10. februar 2010 13:34)
Treba raspustiti sva taksi udruženja pa praviti ponovo nova udruženja, ovi se najeli pa pobesneli! A kako živi većina građana i Srbiji, bedno da bednije ne može biti, a taksisti spadaju u bogatije građane naše zemlje, to se lako može proveriti (a gde to ima u normalnim državama? Nigde!).
(Kaća, 10. februar 2010 13:22)
Ovo je neverovatno !!! PA OVI BRE NISU NORMALNI !!!
Pozivam sve gradjane da 23 februara izadjemo iz kuca i da im ..... !
(ahhhhhh, 10. februar 2010 12:58)

kakav narod takva i država. čestitam.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 10 Feb 2010, 14:36

Malo pre se probudih.....ima -nema strajka?????Svaki put kad otvorim oci neke druge situacije........

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 10 Feb 2010, 14:41

Koje druge? Vi"s da je sr*** sve vece. Dodje mi da se ne probudim
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 10 Feb 2010, 14:47

Pa ko ti je rekao da radis danju,vidis da je maler........ja vec mesecima samo nocu,shvatio sam da danju samo gubim.
A za Pauka-nemoj da se sekiras ionako komentare pisu oni koji se ne voze taksijem i zaludno kucaju po tastaturi.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 10 Feb 2010, 14:59

Ne sekiram se, samo da bar jednog štanglom po sekutićima...
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 10 Feb 2010, 15:02

pauk 523 ::Ne sekiram se, samo da bar jednog štanglom po sekutićima...
Ti bi da ga bacis u trosak za porcelance? Very Happy
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od salebozic taj Sre 10 Feb 2010, 15:41

Naravno strajk!
Moramo biti istrajni, a ne kao do sada.Uvek na dan strajka: " kolege, grad je prihvatio sve nase uslove, nece biti strajka, nastavljamo normalno sa radom" i gotovo.Lagali su nas i lagace nas. Ako ne prihvate zahteve bar dan pre strajka onda nece prihvatiti ni na dan strajka.
Ne treba im verovati na rec, treba nadgledati da li sprovode ono sto su prihvatili.
Ja nisam izlazio na strajkove jos od onda kada su nas nasi "predstavnici" u dogovoru sa gradskim pregovaracima prevarili i poslali kuci a taxisti iz unutrasnjosti ne sluteci nista po dogovoru dosli u beograd i nastradali. Mi ispali jajare a oni ovce.Ali vidim da neki novi vetrovi duvaju, i sa jedne i sa druge strane.
Razlozi za izlazak na strajk su sledeci:
- Niko se za nas nece boriti ako mi sami ne uradimo.Nije ovo borba za bolje uslove, ovo je borba za "OPSTANAK".
- Pod sadasnjim uslovima vecina nas nece docekati penziju
- A pod novim uslovima ( koje nam spremaju ) necemo ni razmisljati o penziji nego cemo razmisljati kako da nadjemo posao sa 40-50 godina, sa kamenom u bubrezima, secerom u krvi, visokim pritiskom,bolesnom kicmom.... kada nam uzmu dozvolu zbog nekog nerealnog neispunjenog uslova. Verujte mi da zdravi tesko nalaze posao a kamoli invalidi.
- Nije se grad uplasio nas "strasnih" taxista, oni jednostavno ne znaju kako da negativno odgovore na 100 % realne zahteve.

Ali ako uspeju u svojoj nameri, svi ovi sadasnji zahtevi, bice u neko dogledno vreme sprovedeni u delo ( cim nas oteraju sa taxija ) jer ce tada biti realni, normalni, evropski, svetski, jer je tako u celoj evropi i svetu, jer je to opste prihvacena norma, pa ne mozemo mi mimo sveta....bice vece cene,bice manje dadzbine, nece biti popusta, naplacivace se dolazak na adresu, bice dovoljno mesta na stajalistima...jer veliki preduzetnici sve placaju a za ono sto se placa grad mora da ispunjava svoju obavezu (kao da mi ne placamo) itd.

Treba samo ukloniti neke stare predstavnike taksista koji u zadnjih 15-ak godina nisu nista uradili za taxi, da li zato sto su korumpirani ili nesposobni, svejedno ali podmecu klipove u svakom dogovoru.

Animirajte svoje kolege, evo ja obecavam da cu dovesti minimum troje kolega koji do sada nisu izlazili na strajkove, ako se plase za svoja vozila ja cu da odem po njih kuci da ih dovezem na strajk i stavicu cetiri table na krov da se zna koliko nas je.
Pokazite svojoj porodici da se brinete za njih !
salebozic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 51
Datum upisa : 08.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 10 Feb 2010, 16:44

Potpuno si u pravu.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Sre 10 Feb 2010, 17:15

Глас за Салета...
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 10 Feb 2010, 19:04

Mora da je covek sa Cukarice >d>

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mapko taj Sre 10 Feb 2010, 23:07

Odzvonilo vam, LOPINE! >uja>
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Sre 10 Feb 2010, 23:09

Posle onog štrajka u decembru, jedna od odluka je bila da se odmah ukine popust. Gradonačelnik je rekao da će da ukine popust do kraja prošle nedelje. Evo danas je sreda. Sada će kraj i ove, sledeće nedelje, a još uvek imamo popust. Ali nema veze. Gradonačelnik nije ispunio obećanje. Uskoro će novi izbori. Razmislite za koga će te da glasate.
Estetski pregled košta oko 5000 dinara. Tamo piše da te pare idu za uređenje taksi stanice. Da li čišćenje od snega spada u održavanje taksi stanice.
Još prošle godine su obećali WC kabine na taksi stanicama. Bilo je sećam se samo da ode sneg i u martu, dobijamo kabine. Sada će sledeći mart.
A što se tiče paljenja, pa to isto radi i automoto savez. Neka zovu njih. Oni su dobre vile pa će to uraditi skoro džabe. 1800 dinara. Dolazak i paljenje.
I što reče neko 180/120
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Godina : 63
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Taksisti i autoprevoznici će ipak štrajkovati 23. februara

Počalji od Zokenzi taj Sre 10 Feb 2010, 23:24

"Taksisti i autoprevoznici će stupiti u štrajk jer nijedan od šest zahteva čije je ispunjenje garantovala Vlada i na osnovu kojih je potpisan sporazum sa njenim predstavnicima, u decembru prošle godine, nije ispunjen", rekao je danas predsednik granskog sindikata taksi vozača i autoprevoznika "Nezavisnost" Svetislav Beljinac.
Spojler:

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RILLE taj Sre 10 Feb 2010, 23:40

Bio sam i ostaću PESIMISTA jer nikad nismo dobili bitku i nećemo !!! Revolucija ili bežanija - treba izabrati ??? >bravo> >bravo> >bravo> >bravo> >bravo>
RILLE
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od RILLE taj Sre 10 Feb 2010, 23:43

Ljudi bežanija u neki novi život
RILLE
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 10 Feb 2010, 23:49

Zasto unosis nered u strajkacke redove,nije mi jasno,ako tako mislis zasto si uopste u Srbiji???Vrati taksi dozvolu vidis da ima kandidata koji hoce da rade i bezanija......

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Čet 11 Feb 2010, 15:46

Štrajk ba baš i ovaj bi mogao biti poslednja provera koliko smo složni i koliko ko vredi, do sada kada se uzmu svi štrajkovi mahom su bili zbog:
divljaka- anjih godinama ima da ne budem ciničan sve više,
aerodruma i železničke- isti ljudi manje više i danas potkradaju stranke
cene popust- i danas su različite i ostao popust
udruženja- cene smene sve su veća
doprinosi sve veći nekad bilo oko100e sad je više
uslovi rada- i do danas samo 3 taksi stajališta više piški se po parku
vozila euro3-i danas se voze krševi a traži se euro4
otpis duga -i danas svojom imovinom garantujete
asocijacije sa manje od 100 članova- i danas joker vozi po gradu sa 1vozilom
nekada štrajkovi -danas precednici udruženja zastupnici taksista
Nekad gospodin čovek -danas .......
>bravo>
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 11 Feb 2010, 16:02

Da te ispravim za porez,jer su izgleda dosla moderna demokratska vremena,kad smo imali najvise posla i najbolje radili porez nije presao tadasnjih 100 nemackih maraka,a sada iz godine u godinu vidim da to sve vise lici na ugnjetavanje.........

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 11 Feb 2010, 16:54

Prošli štrajk je bio sa pripremom reklamom logistikom,pa ste videli koliko-cno nas je bilo, a za ovaj će nas biti duplo manje.
Čak sam i ja kao redovni štrakač-budalčina počeo da se pitam dal sam baš tolika.Koliko čitam sve je ovo drugari moji svircn kurcn.
Da se ne ponavljam ali nama zaista treba revolucija u pravom smislu te reči.Štrajkovi su izduvana fora na koje niko ozbiljno i ne računa.
Nekako se stalno nešto moljaka ko bre da smo kljakavi piz.. mu mate...na.
Svise odvaljuju od para na naš račun jedino mi ko neke piz.. ćutimo kenjamo kao dobro je doći će i moja vožnja.
Toliko smo se srozali da i najveća sisa oće da ga obriše o taxi presvlaku.
Ovi se primili kao oni su gazde firmi a mi kao radnici najobičniji workeri,oni na vlasti osećam nemaju pojma ni šta ni sa kim pričaju
a ja naravno sve to stoički podnosim i tražim opravdanja koja ne postoje da sam sebi budem manje ljigav.
Ne mogu kažu da se dogovore za popust,pa jebote ko bre daje taj popust.Šta oni ima da se tu dogovaraju?
Pa kojće mi moj onaj pečat koji imam.Ma ne mogu sve da obuhvatim pisao bih ceo dan,ali jedno je sigurno:Toliko je sve naopako da 100 štrajkova neće ništa rešiti.
Tako će biti sve dok medju nama bude onih koji ne žive od posla kojim se bave,a takvih je pola,dok se ne razbije i taxi mafija,i razne interesne grupe koje glodju ovo malo mesa što je na našim kostima ostalo.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 11 Feb 2010, 18:26

skidanje tabli i vracanje istih gazdama,neka oni malo voze svoje stranke,dok se mi dogovorimo,a posle toga nasi uslovi,nasa pravila,i sve kako treba,ima li ko jaja za takve akcije?od svih drugih varijanti nema nista

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 11 Feb 2010, 19:04

Ma moze samo ovde nas je malo....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Atina pod blokadom zbog štrajka taksista

Počalji od Zokenzi taj Čet 11 Feb 2010, 19:48

ATINA - Grčki taksisti stupili su danas u 24-časovni štrajk, čime je nastavljena serija obustava rada, izazvana najavom oštrih mera kojima vlada nastoji da savlada ekonomsku krizu, najtežu za nekoliko decenija.
Juče su štrajkovali zaposleni u javnom sektoru, koji su novi štrajk zakazali za početak marta, a obustavu rada u februaru pripremaju sindikati zaposlenih u privatnom sektoru.
Štrajk taksista počeo je u danu kada je objavljeno da je stopa nezaposlenosti dostigla najviši nivo za proteklih pet godina, prenose zapadne novinske agencije.

Spojler:

Poslednji izmenio Zokenzi dana Čet 11 Feb 2010, 20:00, izmenjeno ukupno 1 puta

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pet 12 Feb 2010, 00:33

E,to su ljudi-stala drzava skroz.A ne mi -starjkbrejkeri

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Beki taj Pet 12 Feb 2010, 02:13

Pa ima dovoljmo vremena da se popravimo 23...
Beki
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 116
Godina : 61
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pet 12 Feb 2010, 06:56

A tako malo treba. Šta je teško da kažu, nema fiskalnih kasa, nema popusta, inspekcija će svakoga meseca desetak dana da provodi na ulici, kontrolišući divlje taksiste. Ukida se taksa na luksuzna vozila za taksi. I mi mirno možemo na ulicu. Za licence isto vrlo lako. U početku grad će da otkupljuje dozvole po recimo 5000E, a kada se taj broj svede na optimum, onda licence idu na pijac. Odakle im pare za licence, pa recimo od estetskog pregleda. Plaćamo nešto što apsolutno nije potrebno. Kada su očistili nek stajalište od snega? Kada će da postave WC kabine na stanicama? Na stanicama se parkiraju privatni automobili, stanice su sve kraće, a nas je sve više. Eno Kalenić, skraćen ko februar. Još su i stubove udarili. A stanica jaka i prozivna. Studentski trg, pa Etnografski muzej. Na Politici nas policija ošiša. Na 29 stojimo do hotela Taš. Ista situacija je i na drugim stajalištima. A mi plaćamo održavanje stanica.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Godina : 63
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći