Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Gde i zašto vam je policija pisala prijavu?

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gde i zašto vam je policija pisala prijavu?

Počalji od Iggy taj Pet 28 Okt 2016, 11:04

Na žalost, moja ćerka je pre 3 dana primila taj poziv u moje ime, pa ne znam da li mi je pametnije da ona ode i kaže da sam na putu i tako malo odložim odlazak kod sudije, ili da odem i vidim šta me čeka i tako završim sa tim. Imaš li možda neku ideju šta bi mogao da izjavim da probam da se izvučem, jer, kao što verovatno znaš, svi tu uzimamo stranke na poziv, a i ovako, kažemo strankama da tu dođu pa se tu nađemo. Koja je kazna za ta taj prekršaj, neko mi kaže oko 20.000 dinara, što je baš mnogo. Zahvaljujem na brzom odgovoru, pozdrav.

Iggy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 28 Okt 2016, 14:13

Razjasni nam poblize po kom prekrsajnom clanu te terete?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 31 Okt 2016, 10:50

Dan pre sudjenja poslaces telegram sudu:
Molim Veće da opravda moj nedolazak na sudjenje po predmetu broj _______________ jer sam sprecen zbog zdravstvenih razloga.
Tu ces dobiti jos 2-3 meseca pre nego sto zakazu novo sudjenje.Prati datume i na dan kada istice 2 godine OD UCINJENOG PREKRSAJA trk u sud da predas prigovor o zastarelosti.
Presuda je pravosnazna onog dana kad istekne rok za zalbu ako se nisi zalio ili dana kada primis resenje drugostepenog veca ako si se zalio.Kvaka je u tome "kada primis"jer se posle druge neuspele dostave resenje kaci namoglasnu tablu suda i smatra se urucenim.E sad,uvek ima ali.Posto je vec proslo 18 meseci,a ti jos nisi ni saslusan,to je kao jack pot.Odlozi sudjenje,za par meseci kad te budu ponovo zvali ti opet posalji telegrami sudija ce te osuditi bez tvoje izjave.Potpuno isto bi bilo i da se pojavis na sudu samo bi se cimao i gubio vreme.Sta god da kazes kriv si.Kada ti prvi put donesu presudu kuci kazi da nisi tu.Drugi put obavezno primi koverat i dan pre isteka roka za zalbu predaj zalbu na pisarnici suda i plati taksu 900din.Ako je vec do tad istekao rok o zastarelosti,onda to navedi u zalbi,ako ne onda po nasem zakonu mozes kao zalbu da predas i prazan list papira na kojem pise zalba i broj predmeta.Cilj je da prodje 2 godine od ucinjenog prekrsaja i to je jedini nacin da se izvadis.Sta god ba kazao na sudu ne mozes da osporis zapisnik organa i nema ti spasa.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 01 Nov 2016, 02:56

Hvala brate Sajo, ovo je vrlo korisna informacija pkl
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 01 Nov 2016, 09:27

Zato smo tu,da se pomazemo.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 01 Nov 2016, 13:21

Ovo je bas onako kako treba da bude.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 01 Nov 2016, 14:29

Da,izjava komunalnog policajca u našem slučaju je neoboriv dokaz, naravno to ne važi za neregularne jer su za njih potrebni nepobitni dokazi inače nema ništa od prijave..Dakle dovoljno je da je komunalni policajac "rekao" da sam ja bio parkiran ispred kluba Olimpik u saobraćajnoj traci i ništa više cenjenom sudiji nije potrebno da me kazni u ovom slučaju minimalnom kaznom od 10000 dinara (maksimalna fantastičnih 250000) iako sam na sud doveo dva svedoka koji su potvrdili svojim izjavama da to nije tačno..žalosno  ali to je naše sudstvo i to je Srbija..Pošto sam se uverio da se kazna u drugostepenom ne može povećati uplatio sam 900 din takse i nisam predao prazan papir već sam iskoristio priliku da ih sve pošteno napljujem..naravno da papir trpi sve i da će to teško neko pročitati već će po automatizmu da potvrde kaznu ali ako neko pročita neće mu baš biti prijatno a tu prvenstveno mislim na dotičnu gospođu sudiju koja je primenila poznatu izreku još iz doba turaka "kadija te tuži,kadija ti sudi"... nisam odavde

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sub 05 Nov 2016, 17:04

ne znam sta bih rekao na ovaj benakibin slucaj sem da mislim da to moze i moralo bi da prodje sa izjavom o ZAUSTAVLJANJU, osim ako nepostoji materijalni dokaz o PARKIRANJU. dakle, ako stigne do sudije obavezno dati izjavu da je vozilo zaustavljeno po clanu 66. ZOBS-a(....Изузетно, возач возила којим се обавља ауто такси превоз путника може
зауставити возило на местима из става 1. тач. 6), 9), 10), 11) 12), 13) и 18) овог члана, као у саобраћајној траци за возила јавног превоза којом се не крећу
трамваји, и то само за време потребно за улазак, односно излазак путника.). narvno posle svega ovoga ide saslusanje ovlascenog lica i suocavanje. sta ce biti na kraju, videce se i cuce.
p.s. ja sam pre par godina sam sebi presudio izjavom da sam bio parkiran kako bi stranki pomogao oko stvari. od tada svim mojim drugarima savetujem sta da rade. zapisnik potpisati sa prigovorom (licni izbor, ali mnogo jako na sudu...), i obavezno navesti da ste bili ZAUSTAVLJENI radi prijema stranke.
obratiti paznju na "zahtev za pokretanju prekrsajnog postupka" koji salje pravnik iz komunalne. uvek i svuda je navedeno da smo bili PARKIRANI, sto je zabranjeno i kaznjivo po clanu 26. odluke o taksi prevozu od 11.2013

nadam se da ce ovo pisanje bar nekom pomoci, jer i dalje slusam kako REGULARNIMA pisu prijave ispred klubova, a ONIM DRUGIMA (neznam ni sta su), nista i uredno ih preskacu.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 05 Nov 2016, 21:44

@benakiba
Nisi dobro odigrao,trebao si da iskorostis zalbu onako kako je predvidjeno.U zakonu o prekrsajima postoje razlozi zbog kojih se podnosi zalba i izmedju ostalih kaze da je razlog taj da sudija nije dobro cenio dokaze(u tvom slucaju izjave svedoka)kao i da opisana radnja nije prekrsaj,sto i nije ukoliko si se samo zaustavio.Ili ako vec tvrde da si se parkirao onda treba i da obrazloze cime su izmerili da li je tvoje stajanje trajalo duze od 3 minuta i da li je taj uredjaj uopste bazdaren.
Ali da se mi nebi puno kurobecali po sudu jer nismo taj kalibar postoji advokat koji se bavi iskljucivo taxijem pa samim tim i prijavama kom.policije.Konsultacija je besplatna i svakako je treba obaviti jer on odmah proceni da li moze da dobije predmet i naplati troskove od policije i zavisno od toga pocinje da radi.Naravno nista nije zagarantovano ali posle mog iskustva sa njim vise me nikad sudija nece videti samog.Nemoj neko da shvati ovo kao reklamu jer zaista nije vec samo preporuka za jedan mnogo bolji nacin odbrane od onog na koji smo navikli,prepusteni sami sebi.Kancelarija se nalazi u okviru SATUS-a u Jurija Gagarina 231.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 06 Nov 2016, 06:38

Da, jesam, sve sam im naveo iz zakona o bezbednosti saobraćaja i iz odluke grada o taksi prevozu i to je bio oficijelni deo a drugi deo žalbe sam iskoristio za ono drugo....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu