Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Gde i zašto vam je policija pisala prijavu?

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gde i zašto vam je policija pisala prijavu?

Počalji od Zokenzi taj Sub 27 Sep 2014, 00:15

Šetač ::U gradu u kome fale desetine hiljada parking mesta, za stanare, dostavna vozila, taksiste... bezobrazluk je pisati kazne za nepravilno parkiranje.
Neka grad odradi svoj deo posla pa neka posle pisu kazne za bahate,
a ne pijaca bez mesta za prilaz i parking pa ti helikopterom spusti robu, taksi stanice - opste poznato bez dovoljno mesta, lokali i prodavnice bez obezbedjenih mesta za dostavu.
Komunalni red se uvodi tako sto se ulaze, a ne kaznjava.
Lako je prodavati samo kvadrate za gradnju stanova, ofarbati ono malo parking mesta na ulici i naplacivati.
Porez se placa da se prave i BESPLATNA parking mesta, parkovi i slicne neprofitabilne povrsine ali  od opste koristi za sve.
Ova drzava te tera da parkiras pogresno, jer drugog izbora nemas, tera te da radis pogresno, da zivis pogresno, a onda te kaznjava zbog toga.
Jadno i bedno!

Jedan veliki od mene za ovaj post mrdss

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Uto 04 Nov 2014, 01:41

struja ::Pocele su da stizu prijave protiv prekrsioca.

Zanima me da li je proradila jos koja kamera za brzinu ili je jos uvek aktuelan ovaj spisak?
Osim toga, koja je to kamera na Topciderskom vencu ? scratch
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

KONTROLA Kazna za nepokretnu baku zbog pojasa

Počalji od Zokenzi taj Ned 23 Avg 2015, 09:14

Pre toga, kao i mnogo puta ranije, platila je taksisti 3.000 dinara da je doveze do 15 kilometara udaljene Medveđe. Nije ni slutila da će ubrzo morati da plati još više, pošto ju je zaustavila kontrola kako bi proverili da li je vezala pojas.
Kaznu za nevezivanje od 5.000 dinara starica, kojoj su obe noge polomljene i koja boluje od dijabetesa, platila je 13. avgusta prilikom povratka iz Medveđe.
Tvrdi da u taksiju uopšte nije bilo pojasa na zadnjem sedištu, da je pokazala štap kojim se pomaže i da je molila policajca da je ne kazni.olor=#0000ff]Skoro nepokretna Verica Stojković (70) iz planinskog sela Bogunovac platila je kaznu od 5.000 dinara jer se nije vezala pojasom u taksiju.
- Rekla sam da nisam kriva što automobil nema pojas za vezivanje. Objašnjavala sam da sam platila vožnju i da sam dala mnogo novaca za lekove i da ništa nije preostalo za kaznu. Molila sam ga kao najrođenijeg da me ne kazni. Preporučio mi je da odmah platim jer će u tom slučaju kazna biti prepolovljena - priča Verica.
Iz Bogunovca do Medveđe nema nikakvog prevoza, pa retki stanovnici do varoši stižu zemljanim putem samo traktorom ili jačim terenskim vozilom. Verica mesečno silazi taksijem zbo lekarske terapije.

- Taksista koji je mene i dvoje komšija tog dana vozio, jedini je koji se usuđuje da izađe do Bogunovca - priča žena, koja tvrdi da je pored nje nevezana sedela i njena komšinica, ali da ona nije kažnjena.

- I sada osećam sram zbog poniženja koje sam doživela. Kao da sam kriminalac.

Policija: starica se Nije pozvala na invalidnost

- Tog dana, kaže naš izvor, bila je akcija kontrole na nivou cele zemlje. Saobraćajni policajci su u Medveđi napisali osam kazni za nevezivanje pojaseva na zadnjem sedištu. Policajac je postupio po zakonu i naređenju, a žena se nije pozvala na invalidnost - tvrdi naš sagovornik.

Ogorčen je i njen sin prof. dr Slaviša Stojković iz Niša.

- Pitam da li je policija u službi građana ili da vrši represiju prema nemoćnima. Umesto što kažnjavaju nemoćne babe, bilo bi lepo da se ponude da pomognu ovom narodu u planinama koji živi kao u 18. veku. Nisu starci krivi što se divlja i gine po putevima Srbije. Mojoj majci ću ja pomoći, ali šta bi bilo da su uzeli novac starici koja nigde nikog nema, kao što je slučaj s većinom starih u tim krajevima - komentariše Stojković.

U policiji su rekli da je policajac utvrdio da je “u taksi vozilu bilo pojaseva“.
Slobodan Janković, koji je prevozio staricu, kaže da u taksiju nema pojaseve na zadnjem sedištu.

Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/584189/KONTROLA--Kazna-za-nepokretnu-baku-zbog-pojasa

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pet 09 Okt 2015, 06:00

e sad, da li ce mi napisati prijavu ili nece, ne zanm, videcemo, ali dogadjaj je sledeci.
nocas, oko 01.50h, na bezanijskoj kosi, kod groblja, u grckoj ulici negde preko puta broja 10 zaustavio sam se, i popisao na travu. iz parvca ledina je dosla policijska patrola, legitimisali su me i kad su krenuli obavestili su me da cu dobiti prekrsajnu prijavu za nedolicno ponasanje (u tom momentu nigde u oklini nije bilo nikoga pa ni kerova).
kazna za ovaj prekrasaj po clanu 12. je od 5 do 20 hiljada.
dakle, cenjene kolege, nema pisanja na ulici, u sumici i tome slicno.
pozdrav
javicu epilog
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pet 09 Okt 2015, 08:22

Ako nisu slikali onda trazi od sudije suocenje i zahtevaj da policajac prepozna pisajuci organ.Obavezno insistiraj da obrazlozi na osnovu cega je izvrsio prepoznavanje.
Dobijas 20000 garantovano.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pet 09 Okt 2015, 13:09

da ga trazim verovtno hocu, a da im dam 20k to sigurno necu...
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 09 Okt 2015, 15:02

Nedolični prestupniče...
ne mogu da te iskritikujem jer sam se i sam nebrojano puta nasao u slicnoj situaciji.
Mogu samo da ti prenesem svoje iskustvo, steceno po planinama u trenucima lova, da se to radi uvek iza nekog drveta, zbuna i na skrivenom mestu.
A sve iz razloga da te "vukovi" ne bi videli.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 09 Okt 2015, 17:48

E svasta sam cuo al zbog ovog da nekog gone.......Nemam reci

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sub 10 Okt 2015, 04:01

Pa mozda je ipak bolje "samo" 20000, da me na vreme nauce redu. Kad udjemo u Evropu, ko zna koliko ce da bude!?
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 10 Okt 2015, 10:59

Pisali komunalci kolegi na Cvetku isti "prekrsaj"...Mandatno 5000 dinara.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sub 10 Okt 2015, 14:49

Da, sasvim je normalno da ne pišaš okolo ako si civilizovan i nisu potrebne kazne da bi nas valjda tome naučile ali isto tako ako živiš u civilizovanoj državi imaš toalet na svakom koraku...nije potrebno da udjemo u evropu da bi to znali jer smo to nekada imali doduše na baš uslovne i na svakom koraku ali je po gradu koji je imao bar dvostruko manje stanovnika pre-30 setak godina bilo nekoliko toaleta koji su radili od 00-24...i za sve sfere života isto važi, dakle stvoriti prvo uslove ili ambijent kako oni kažu pa onda kažnjavati...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 11 Okt 2015, 07:20

benakiba ::dakle stvoriti prvo uslove ili ambijent kako oni kažu pa onda kažnjavati...

Ne nisi u pravu kolega, bolje je prvo kažnjavati pa onda stvoriti uslove ili ambijent Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 11 Okt 2015, 15:20

[img][/img]
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Čet 22 Okt 2015, 22:25

padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Pet 23 Okt 2015, 01:52

Opet ti sa istom temom, pa jel ti nisam pre neku noć pokazao kako se to radi.Kulturno, domaćinski, sakriveno mada ti u tvom kraju nemaš drveta iza kog bi se sakrio. Zato rođo pošto si uvaćen na delu plati kaznu hihihi hihihi

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Čet 25 Feb 2016, 15:21

padobranac ::Pa mozda je ipak bolje "samo" 20000, da me na vreme nauce redu. Kad udjemo u Evropu, ko zna koliko ce da bude!?

rekoh ja "ko zna koliko ce da bude", a koliko sam ja isprtio novi zakon o prekrsajima za ovaj prekrsaj ide od 10000-150000 dinara.

padobranac ::
e sad, da li ce mi napisati prijavu ili nece, ne zanm, videcemo, ali dogadjaj je sledeci.
nocas, oko 01.50h, na bezanijskoj kosi, kod groblja, u grckoj ulici negde preko puta broja 10 zaustavio sam se, i popisao na travu. iz parvca ledina je dosla policijska patrola, legitimisali su me i kad su krenuli obavestili su me da cu dobiti prekrsajnu prijavu za nedolicno ponasanje (u tom momentu nigde u oklini nije bilo nikoga pa ni kerova).
pozdrav
javicu epilog

i javljam epilog
bio juce kod sudinice i prodivanili malo. obecala minimalnu kaznu. kad to platim (ako uzmemo u obzir da je pisanje 50 dinara) miran sam narednih 10 godina
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Protest taksista u Nemanjinoj, policija piše kazne

Počalji od Zokenzi taj Pon 21 Mar 2016, 22:50

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 22 Mar 2016, 08:39

Jedan od onih koji traze zakonom odredjeno pravo na rad.
Pre podne u "zakonitoj" blokadi Nemanjine a popodne pod tablom Gold 911 ne mari vise za zakonom donesenu odluku o jedinstvenoj taksi ceni.
Jer tako mu odgovara.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 22 Mar 2016, 10:19

Bravo za muriju.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 22 Mar 2016, 12:40

Struja voajer...ahhaha
Ladno se vozis po ulici i slikas auta,koji si ti meni kralj..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 170
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Uto 22 Mar 2016, 15:19

admine brisi ovo. ovde se ne pise o prijavama taksistima nego nekum tamo ljudima koji bi zeleli to da budu.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Voznja žutom trakom bez reklamne table

Počalji od MilosS taj Uto 17 Maj 2016, 02:10

Pozdrav
Prvi put sam na forumu, mozda sam promasio "topic" pa ispravite me ako jesam.
Radim u Pancevackom taxiju, imam registrovanu firmu i sve papire, vozilo na svoje ime, TX TABLICE itd, regularan 100%
Uglavnom snimila me je kamera u zutoj traci u Brankovoj u pravcu grada.
Nisam imao tablu i stigla mi je kazna sa slikom.
Da li je neko imao iskustva sto se toga tice.
Hvala

MilosS
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 17 Maj 2016, 08:37

Pa ja sa tim nemam iskustvo ali mislim da ćeš morati da platiš kaznu jer kada tabla nije na krovu TX tablice bi trebalo da se tretiraju kao i ŽP i tada je to privatno vozilo koje služi za sopstveni prevoz a žuta traka.....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 17 Maj 2016, 10:11

I beogradski taksisti imaju istih problema u svome gradu.
Mnoge znam kojima se to desilo, slucajno ili nesmotreno. Neki su se izvukli uz mucno potezanje dosta dokumenata dok je drugima bilo lakse da u roku od 8 dana plate 2.500 rsd.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosS taj Uto 17 Maj 2016, 11:05

Nije problem 2.500 din, ali kazna mi kasni skoro godinu dana, a ja sam jos 100 puta prosao tuda bez table
Ne znam na kakva dokumenta mislite
Izvod iz APR-a, resenje ili...

MilosS
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 17 Maj 2016, 13:31

Jbg,po propisima si kriv ine vidim na koji nacin mozes da se vadis,osim da iskukas najmanju kaznu.
Mozes da probas da poneses kod sudije papire od taxija i da lazes sudiju da mup nije apdejtovao bazu tx tablica pa da si zato greskom slikan ali to je slaba vajda.
Sledeci put kad pita kinez koliko do bloka 70,a ti mu lepo reci 30e pa ce biti i za kaznu i za busnu gumu i za koka kolu.......ili ih i dalje vozite za 10e.
p.s.nista licno,nemoj ljutis
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 17 Maj 2016, 16:46

Uz svu dokumentaciju koju si dobio od policije, na kraju teksta ti stoji adresa gde mozes da podneses prigovor i kojoj upravnoj sluzbi da se zalis.
Odes tamo, naravno u zakonski predvidjenom roku, i poneses sa sobom resenje o obavljanju auto-taksi prevoza kao i izvod iz APR-a.    

To bi trebalo da bude dovoljno. Barem je nekima bilo.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosS taj Uto 17 Maj 2016, 17:35

Ok, Hvala vam puno
Poslacu im postom, jer bi hteo da ide sve "sluzbeno" pa cu vam i javiti kakav je krajnji rezultat.

MilosS
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Uto 17 Maj 2016, 17:55

benakiba ::Pa ja sa tim nemam iskustvo ali mislim da ćeš morati da platiš kaznu jer kada tabla nije na krovu TX tablice bi trebalo da se tretiraju kao i ŽP i tada je to privatno vozilo koje služi za sopstveni prevoz a žuta traka.....
Tako bi trebalo, ali nije...jer, zasto onda moras na javnom parkingu aerodroma da se javljas komunalcima da ti ne pisu prijavu, iako ti tabla nije na krovu...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 17 Maj 2016, 20:51

Eh komunalci....bolje da ne komentarišem...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 17 Maj 2016, 22:20

Hitno svi da poskidaju TX.....Svaki dan neki novi izmisljeni dozivljaj od strane drzavnih organa...Stvarno postaje strasno...

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 18 Maj 2016, 14:40

ramplinstinski ::...zasto onda moras na javnom parkingu aerodroma da se javljas komunalcima da ti ne pisu prijavu, iako ti tabla nije na krovu...

To je zato sto mnoge mrzi da skidaju ili prekriju taksimetar. Jer i tada si u komunalnom prekrsaju iako ti tabla nije na krovu.

U Odluci to stoji pod:
Члан 28.
Када такси возило користи за личне потребе, такси
возач је обавезан да уклони из простора за превоз путни-
ка таксиметар и одстрани са крова возила, кровну ознаку
TAXI.

Mnogo puta sam na aerodromu sacekivao goste ili auto pozajmljivao za docekivanje i nikada se nikome nisam javljao. Bez table, skinutog taksimetra, parkiran na javnom parkingu.
Bez prijave.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 18 Maj 2016, 15:10

Prekrsaj za koji Komunalci, na aerodromu, mogu uvek i svima koji uzimaju stranke van "rupe" da pisu prijavu je sadrzan:

Члан 23.
Такси  возач  је  обавезан  да  по  уласку  путника  у  возило  
укључи таксиметар, осим у случају са локације од посебног
интереса  за  град  –  стајалишта  Аеродром  „Никола  Тесла”,  
када преузима потврду о фиксној цени.

Po Odluci, koja je stroga, nedorecena i nepravedna proistice da se ni jedna stranke ne sme uzeti sa aerodroma osim iz rupe. Gde mora uzeti potvrdu o ceni kostanja voznje. Za sve ostale slucajeve i varijante mogu da ti napisu prijavu a da ti toga ne budes ni svestan. Jednostavno samo ti prijava dodje na kucnu adresu. A bilo je takvih slucajeva.

Zato ja, svaki put kada nekoga privatno docekujem, odem do pulta i uzmem potvrdu kao da sam zainteresovana stranka za voznju. Obicno trazim najjeftiniju cenu. Jer u slucaju da mi je ne da u ruke nego me sprovede i preda taksisti, sto je u obavezi svaki put da uradi, predstavim se da cu jos malo sacekati dok ispusim cigaretu. Naravno, po obicaju, taksisti kad vide malu cenu odmah ti papir daju u ruke i cekaju sledeceg sa BINGO!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Sre 18 Maj 2016, 23:46

Ima posla i u gradu ovo je baš smešno Strujo

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 19 Maj 2016, 02:11

Član 23 govori o načinu naplate vožnje tj obaveze da se vožnja naplaćuje isključivo po taksimetru osim sa taksi stajališta aerodrom Nikola Tesla a član 22 kaže da je taksi preduzetnik obavezan da prihvati telefonski poziv stranke odlaskom na naznačenu adresu kao i stranku koja ga zaustavlja na ulici osim u slučajevima regulisanim članom 29. Dakle stavi ovde član 22,23 i 29 i videćeš da nisi u pravu ni ti ni komunalci...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 29 Jun 2016, 15:40

padobranac ::Pa mozda je ipak bolje "samo" 20000, da me na vreme nauce redu. Kad udjemo u Evropu, ko zna koliko ce da bude!?

rekoh ja "ko zna koliko ce da bude", a koliko sam ja isprtio novi zakon o prekrsajima za ovaj prekrsaj ide od 10000-150000 dinara.

pozdrav
javicu epilog

i javljam epilog
bio juce kod sudinice i prodivanili malo. obecala minimalnu kaznu. kad to platim (ako uzmemo u obzir da je pisanje 50 dinara) miran sam narednih 10 godina

stigla cestitka!
minimalno 5000din, plus 1000din sudski troskovi.

placeno pisanje za sve prosle godine i bar narednih 5 godina.

ps. gde su lepe sedamdesete? urke (gaga nikolic) u "poslednjem krugu u monci" (you tube 24 minut), u sceni pijanstva sa goranom sultanovicem pisa na terazijama bez posledica...
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 29 Jun 2016, 15:55

A da si nelegalan taksista još bi ti i pomogli,ovako plati... Veoma srecan Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pon 04 Jul 2016, 18:03

e sad posle svega nesto se cudom cudim! ;d;rr;

s obzirom da je bahati taksista zatecen u nedolicnom ponasanju, naocigled polocijske patrole itd. kako to da se BLIC nije osvrnuo na to i napisao makar jedan pasus da pljune po taksiju i taksisti.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 07 Sep 2016, 09:50

Usled nedostatka sredstava iz drugih izvora policija se okrenula pisanju kazni taksistima. Jedan od uhvacenih slucajeva koji je skoro postao pa redovan je "parkiranje na krivini" na Studentskom trgu.
Ovaj put kazna je napisana kolegi.

Ko zna ko je sledeci na redu?

(vidite ga kako sagnut čuči sa suvozaceve strane auta...nije pomoglo moljakanje i prica da sam u porodici radi, da su izdaci veliki i da je u dugu sa reprogramom..)

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 07 Sep 2016, 10:17

Varate se ako mislite da se na tome zavrsilo!
Sta se dalje desavalo?

Za to vreme, dok je policija pisala kolegi prijavu, komunalci su kontrolisali sva vozila na stanici. Od nalepnica...lekarskog...cenovnika... do zabranjenog pusenja.

Onda su se udaljili...

I otisli na drugu stranu. Sto dalje od splavova i mracnih uglova?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

No comment...

Počalji od Zokenzi taj Sre 07 Sep 2016, 22:14

Žalosno je koliko smo propali...

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 08 Sep 2016, 15:39

Zokenzi ::Žalosno je koliko smo propali...

place

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Ned 11 Sep 2016, 16:52

Samo napreDNO!
Vreme je da se pribegne metodama divljaka. Pozive za sud ne primajte, cekajte zastaru 2 godine, pa neka pisu sta hoce.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 12 Sep 2016, 11:36

Eh, podigli su na tri godine pa vezali za registraciju..ja bih ipak primenio isto ono kao za divlje pa sve javno slao elektronskom poštom svima pa da ih jednostavno zatrpamo i stavimo dobro i zlo jedno do drugog...uz to i aktivni otpor kao svojevremeno na aerodromu pa ako komunalci nekome pišu prijavu recimo za stajanje van taksi stanice ili za bilo šta drugo svi solidarno oko njih jer svi smo ugroženi , dakle svaka prilika bi trebalo da posluži da se javnost obavesti a napredni komunalci i inspektori uzdrmaju.. Eto, pošto nemamo organizovanu vojsku najbolji lek za to je gerila i mnogo malih protesta u svakom delu grada koji bi doveli do spontane buktinje i naterali "neprijatelja" da nas ozbiljnije shvati...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pon 12 Sep 2016, 13:38

Za prekrsajne prijave je posle 2 godine apsolutna zastarelost, a blokada na registraciju ide samo na pravosnazna resenja o kaznjavanju.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 12 Sep 2016, 15:39

Na jednu stvar si samo zaboravio. Nakon nekoliko odbijenih prijema poziva sledi korak postavljanja fiktivne adrese.

Bez toga ne mozes da zavrsis mnogo toga. Jedan od primera je i registracija, kupovina i prenos kola...i da ti ne nabrajam dalje.
A o tome da proverom mogu sa svakog granicnog prelaza da te smandrljaju i odvezu pravac kod sudije.....necu ni da pomisljam.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 12 Sep 2016, 16:16

Da, bio je predlog ali je ipak ostalo isto, dve godine...pa sada dočekati dve godine nije baš lako s obzirom da su mogućnosti mnogo sužene i to što je struja napisao je tačno nažalost , čekaju nas na svakoj krivini...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pon 12 Sep 2016, 16:39

Posle 2-3 vracena poziva dolaze da vas privedu,a fiktivnu adresu po pravilu mogu samo da stave ako utvrde da ne zivis na toj adresi, naravno oni to pravilo ponekad namerno prekrse. Sto se granice tice to je novinarska laz jer ne mogu da ogranicavaju kretanje nikome, osim licima sa poternica, a to nisu saobracajni prekrsajci. Zato i pored neplacenih kazni moraju i izdaju pasose i licne karte (vozacku i saobracajnu ne produzavaju), zahvaljujuci ombudsmanu i zastitniku gradjana jer su im oni ponistili tu odluku kao neustavnu.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Iggy taj Čet 27 Okt 2016, 23:06

Pozdrav ljudi. Nov sam na forumu, pa bih molio za izvesnu pomoć, ako je ima. Pre godinu i po dana, komunalac mi je na aerodromu napisao prijavu za uzimanje stranke kod pešačkog prelaza, kod autobuskog stajališta (pešački prelaz blizu spomenika Nikoli Tesli). Zna li neko kolika je kazna za ovaj prekršaj, kao i da li ima neke mogućnosti da se čovek oslobodi ove kazne. Takođe, ako neko zna, da li i ovaj prekršaj zastareva posle 2 godine, jer je do sada proteklo skoro 18 meseci. Hvala unapred, pozdrav.

Iggy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pet 28 Okt 2016, 08:55

Ako te ne osude pravosnazno u roku od 2 godine od ucinjenog prekrsaja,izvukao si se.Pravosnazno znaci da nakon presude mozes da se zalis pa i tu dobijes koji mesec,a sve u cilju da nakon isteka 2 godine od ucinjenog prekrsaja napises prigovor o zastarelosti i licno ga predas na pisarnici suda.Ako je vec proslo 18 meseci najverovatnije postupak nije ni pokrenut jer u okviru kom.policije postoji sluzba koja odlucuje koji postupak ima izgleda da se zavrsi uspesno,a ostali se odbacuju.Najverovatnije je policajac napravio neku proceduralnu gresku i zbog toga je prijava odbacena.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu