Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Kada ukidamo popust? (2009-2012.god)

Strana 13 od 16 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kada ukidamo popust? (2009-2012.god)

Počalji od angelina taj Sub 30 Apr 2011, 22:12

Delphy ::Iskreno, voleo bih da Drzava JAVNO OBJAVI SVOJ STAV ( i to ce da bude ) da niko ko nije izmirio sve svoje obaveze kao preduzetnik i nema vozilo min. mladje od 15 god ne moze da nastavi poslovanje u sl. godini uz obaveznu kontrolu, tj. sprovodjenje ZAKONA o RADU u delu limitiranog radnog vremena za profesionalne vozace u javnom prevozu putnika ( preko GPS-a ili GPRS-a ili fiskalne kase ), pa da vidimo kako ce bilo ko u takvim uslovima da se sprda sa cenama, popustima i sl. ...
Apsolutna podrška !!! Ovo je više nego istina i treba uvek podržati dobar predlog !! Većina ovde ne vidi dalje od nosa pa su im ovakvi predlozi dobrodošli za širenje vidika !! Samo oštro i dosledno bez prava na popravni, bez milosti prema bilo kome, ko god je došao na ivicu, gurnuti ga treba u ambis, šta je tražio na ivici koju xičku materinu !! A oni koji još nisu došli do ivice njih motkama naterati do iste i postupiti kao u prethodnom slučaju, gurnuti !!!!

E da, da ne zaboravim. Dodao bi i ja koji predlog za bolju selekciju taksista !! Predlozi su pobrojani bez ikakvog rangiranja da ne bude zabune i rasprave o istima !!!!! Hvala !!!
- svi koji imaju manje od 120 kg, mereno u donjem vešu, odmah da vrate taksi dozvolu
- svi koji su niži od 190 cm, ... da vrate ...
- svi koji nose obuću manju od 45, ... da vrate ..
- svi koji imaju manje od dvoje dece, prvo ćerku pa sina, ... da vrate ...
- svi koji žive dalje od 500 metara od hotela Zira, ... da vrate ...
- svi koji ne voze Fiat al' nikako stila ili mareu, ... da vrate ...
- svi koji nemaju dve svastike a da su mlađe od žene, ... da vrate ...
- svi koji imaju dva automobila, ODMAH da vrate ...
- svi koji žive van kruga dvojke ... da vrate ...
- svi koji imaju više od dva televizora u stanu (kući), ... da vrate ...
- svi koji imaju kuću, ... da vrate ...
- svi koji imaju televizor, ... da vrate ...
- svi kojima vozila troše dizel ili TNG, ... da vrate ...
- svi kojima je račun za struju prethodnog meseca bio veći od 6.000 dinara, ... da vrate ...
- svi koji ne izdržavaju majku, ženu, ćerku, sina, stan, kola i plac, ... da vrate ...
- svi koji nemaju bubuljicu na xuzici trenutno, ... da vrate ...
- svi koji nemaju na vozilu napred dve letnje a pozadi dve zimske, ... da vrate ...
- svi koji danas nisu na aerodromu napravili 188 krugova, ... da vrate ...

Eto, toliko. Pa sad, ja sam za to da ko ne ispuni 95% ovih uslova ... odmah vrati ... !!!! drunken
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1200
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 30 Apr 2011, 23:15

Au, kakav kriterijum......
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Ned 01 Maj 2011, 04:13

VENELUME ::Nazalost bodi , nista nisi shvatio , a tvoje pisanje je samo nastavak stila pisanja V.Bulatovica , po principu - Ko nije sa nama , taj je protiv nas .
Bilo bi dobro da vasu pricu vodi neko kao sto su Batica ili Bane driver , ne zato sto su lepsi ili pametniji , nego nisu toliko ostrasceni . A ti bi trebalo da shvatis da taksi stanice i jesu nasa skupstina. A odgovori mi i ti konkretno , kakav je stav SITAB-a i njegovog rukovodstva prema firmama koje trenutno daju popust , i kako savetujete svoje clanstvo , iz tih firmi??
Drug moj.Od onog sto sam ti napisao ti si izvukao iz konteksta ono sto trenutno odgovara nekom tvom stavu koji bi ja hteo da promenim za dobrobit svih.Pusti sad Sitab i Nezavisnost.Ako nisi samnom sa kim si?Ja jedino sa tobom imam zajednicki interes.Ne moramo da se volimo ali samo ti i ja mozemo pomoci jedan drugome.Kakvi god bili svi skupa smo vezani.Pad jednog izaziva pad drugog.Godinama nas glupi medju nama vuku dole.Naravno da ih nemozemo opametiti.Ali hajde bar da pokusamo da ih sprecimo da razmisljaju i samim tim im pomognemo.I njima i sebi.Mozda ti ovo zvuci prepotentno ali situacija je takva.Taksi stanice su mesta gde zivimo.One su nam i skupstina i trpezarija i wc.Ali ko ce mene i tebe cuti kad na njima pricamo.Procitaj pazljivije moju prethodnu repliku i jos par postova pa ces shvatiti sta zelim i sta su mi ciljevi.Hocu da povratimo dostojanstvo,da nas vise niko ne xapisava kako stigne,hocu da nas se deca ne stide.Sve to mogu i moram postici samo sa tobom i ostalima koji imaju imalo mozga i gledaju bar malo unapred.Sto se tice stavova Sitaba o udruzenjima i taksistima koji daju popust ,neznam ih.Odlazeci na par sastanaka shvatio sam da je Sitab udruzenje taksi preduzetnika i da tamo moze doci svako ko ima taksi dozvolu,pricati i raditi sta god zeli ako je u interesu taksista.Sto se mog stava tice svako ko odlazi u udruzenje gde je popust veci retardiran je i sece granu na kojoj sedi.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Ned 01 Maj 2011, 04:23

Sta mislite da ce se desiti ako neki vlasnici rese da ostave popust.Da li ce "kolege" ponovo pasti na testu inteligencije i tako omoguciti i nama ostalima da u dogledno vreme cujemo pitanje"A koliko je sad to?"
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Ned 01 Maj 2011, 06:41

Delphy ::
...
I meni je bilo sasvim COOL da vozim AUDI 80 jaje umesto ovih konfekcija od euroteke, ali sam za razliku od vecine postovao pravila igre... i ako mislite da nisam na ivici propasti, grdno se varate! A zasto? Zato sto se idalje frljate popustima, ima vas-nas mnogo i previse, mnogi kradu, mnogi nisu u mogucnosti da namire racune... i svi ebeno sede po 10-12-14-16 ebenih sati na ulici i tako jos vise umanjuju obim posla po jedinicnoj meri taxi vozilu! I dokle vise tako??? Necu bwe da sedim na ulici duze od 8 casova zakonom predvidjenih i necu da mi oni iz I smene dolaze nocu i otimaju i ono malo sto ima jer su alavi i gladni!!!

Od TAXI -ja moze da se zivi ali VECINA Vas kao da zivi ZA TAXI ili ZIVI TAXI po ceo dan na ulici... pre, popodne.. nocu... eno onaj stalno spava po taxi stanicama... KOLIKO IH IMA TAKVIH?!

da li mozete kolega da mi kazete koliko kostaju jedne patike br. 38 za dete uzrasta 12 godina?
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Ned 01 Maj 2011, 06:46

U zavisnosti od brenda... no name na buvljaku oko 1500-2000 a TopTen-ke u Djak Sport-u 8400
bodi :: Sta mislite da ce se desiti ako neki vlasnici rese da ostave popust.Da li ce "kolege" ponovo pasti na testu inteligencije i tako omoguciti i nama ostalima da u dogledno vreme cujemo pitanje"A koliko je sad to?"
Mislim da je kolega ''Struja'' nudio tablice za POPUST, u mnogome olaksavaju i ubrzavaju
odredjivanje sume sa popustima 20-30-40%. Izgleda da ce i njemu uskoro krenuti posao
Veoma srecan
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 348
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od microb taj Ned 01 Maj 2011, 09:54

angelina ::
E da, da ne zaboravim. Dodao bi i ja koji predlog za bolju selekciju taksista !! Predlozi su pobrojani bez ikakvog rangiranja da ne bude zabune i rasprave o istima !!!!! Hvala !!!
- svi koji imaju manje od 120 kg, mereno u donjem vešu, odmah da vrate taksi dozvolu
- svi koji su niži od 190 cm, ... da vrate ...
- svi koji nose obuću manju od 45, ... da vrate ..
- svi koji imaju manje od dvoje dece, prvo ćerku pa sina, ... da vrate ...
- svi koji žive dalje od 500 metara od hotela Zira, ... da vrate ...
- svi koji ne voze Fiat al' nikako stila ili mareu, ... da vrate ...
- svi koji nemaju dve svastike a da su mlađe od žene, ... da vrate ...
- svi koji imaju dva automobila, ODMAH da vrate ...
- svi koji žive van kruga dvojke ... da vrate ...
- svi koji imaju više od dva televizora u stanu (kući), ... da vrate ...
- svi koji imaju kuću, ... da vrate ...
- svi koji imaju televizor, ... da vrate ...
- svi kojima vozila troše dizel ili TNG, ... da vrate ...
- svi kojima je račun za struju prethodnog meseca bio veći od 6.000 dinara, ... da vrate ...
- svi koji ne izdržavaju majku, ženu, ćerku, sina, stan, kola i plac, ... da vrate ...
- svi koji nemaju bubuljicu na xuzici trenutno, ... da vrate ...
- svi koji nemaju na vozilu napred dve letnje a pozadi dve zimske, ... da vrate ...
- svi koji danas nisu na aerodromu napravili 188 krugova, ... da vrate ...

Eto, toliko. Pa sad, ja sam za to da ko ne ispuni 95% ovih uslova ... odmah vrati ... !!!! drunken
ufff...ovo može da shvati samo onaj koji ima iq veći od 257,324 koma 46 zarez 52 i po na kvadrat......a ima ih, nije da ih nema

šuplja glava ne moze da se napuni, u njoj ostane tek malo sive mase da pacijent preživi
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 260
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Ned 01 Maj 2011, 11:40

jerotije ::Au, kakav kriterijum......
Skroz objektivno, zar ne ????? Embarassed
P.S. zeza samo ona bubuljica na xuzici, jednom kolegi usahla juče i sad xebiga ispao iz konkurencije !!! \'hgoo\'
microb ::ufff...ovo može da shvati samo onaj koji ima iq veći od 257,324 koma 46 zarez 52 i po na kvadrat......a ima ih, nije da ih nema

šuplja glava ne moze da se napuni, u njoj ostane tek malo sive mase da pacijent preživi
Šta je problem, televizor ili broj krugova na aerodromu ?????
P.S. Što Vi lepa slika !!!!!!!!!! drunken
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od microb taj Ned 01 Maj 2011, 13:04

Šta je problem, televizor ili broj krugova na aerodromu ?????
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 260
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Ned 01 Maj 2011, 13:29

microb ::
ufff...ovo može da shvati samo onaj koji ima iq veći od 257,324 koma 46 zarez 52 i po na kvadrat......a ima ih, nije da ih nema

Priroda po nekad zaista ume da iznenadi...i najmanji poremecaj u kombinaciji Veoma srecan
aminokiselina rezultira parazitskim oblicima zivota, cesto evolutivno unazadjenim...
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pon 02 Maj 2011, 15:48

[quote="Delphy"]
U zavisnosti od brenda... no name na buvljaku oko 1500-2000 a TopTen-ke u Djak Sport-u 8400

hvala mnogo. samo mi jos prevedite sta je to brend.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 02 Maj 2011, 17:36

Brend je kad ja vozim mercedes od 10.000 evra,a ti keca od 200.
Kad ja hoću da radim 8 sati a ti mi ne daš
Kad ja hoću da naplatim svoju vožnju a ti svoju poklanjaš
Kad ja 17 godina plaćam porez a ti ne
Kad ja imam samopoštovanje a ti ne
Kad bi ti bio kao ja,a ne ja kao ti, bilo bi dovoljno i za tebe i za mene,a mi bi bili kolege.
(svaka sličnost sa stvarnim likovima je slučajna,a ovo se ne odnosi na tebe)
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 02 Maj 2011, 18:53

pkl

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 02 Maj 2011, 20:50

pauk 523 ::Brend je kad ja vozim mercedes od 10.000 evra,a ti keca od 200.
Kad bi ti bio kao ja,a ne ja kao ti, bilo bi dovoljno i za tebe i za mene,a mi bi bili kolege.
sve napisano, kao da je poteklo iz moje glave.Možda dodati život kod mame i tate i to sa sve bračnim drugom,bez sekiracije oko ikakvih računa,,,,,ali to je samo moja i paučkova fikcija,,,,,nema nikakve veze sa tobom! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Pon 02 Maj 2011, 21:44

čekaj, to nije ona strana rakija!?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Pon 02 Maj 2011, 23:55

Bravo(u najpozitivnijem smislu).
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Uto 03 Maj 2011, 15:32

svaka cast pauce... mrdss
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Sre 04 Maj 2011, 10:59

Kazu taksisti iz Alfe da im je receno da se po novom zakonu ukida popust.Kazu,pocinju da dele strankama vaucere za razgledanje Beograda sa reka.Lepa vest(ako je tacna).Pocinje pravo reklamiranje i borba za stranke i smene. P.S. Zna li neko dali je i koliko povecan porez?
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Sre 04 Maj 2011, 11:26

Jesu te izmene zakona uopšte izglasane i dali su izašle u sl. Glasniku? Ja ih još uvek vidim na sajtu narodne skupštine u rubrici zakoni u proceduri.

naši zakoni imaju rupice pa su tako pojedina udruženja umesto popusta počela da štampaju flayere svaka 5 vožnja gratis.

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 176
Datum upisa : 21.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 04 Maj 2011, 20:19

moze svaka 5. gratis samo neznam ko ce da je vozi i kako ce da naplati
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 04 Maj 2011, 20:44

Pa sa dvadeset posto popusta je svaka peta bila gratis,i svi su je vozili,kad tad,sta je sad problem da castis stalnu stranku svaku petu voznju?i tebi na pumpi kad sipas gorivo svaki peti put daju besplatno,to je akcija za poboljsanje prodaje?zar ne? Veoma srecan ;nenn;

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sre 04 Maj 2011, 21:14

mia , zar ti ne dajes trenutno tih 10/20 % ?
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 04 Maj 2011, 22:41

Daje, daje i to samo pršti Veoma srecan

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 04 Maj 2011, 23:11

Nazalost jos dajem,iako po svim parametrima ne bi trebao,ali?jos uvek se uzdam u zakon i jos koji dan do konacnog ukidanja popusta,pa se ne nerviram jer znam da ce uskoro biti bez popusta,mada i trenutno nije lose jer imam srece pa me neke stalne stranke caste,tj ne traze popust,sve se to nekako kompenzuje do konacnog ukidanja pa se ne nerviram previse Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 04 Maj 2011, 23:39

bodi ::P.S. Zna li neko dali je i koliko povecan porez?
Pre neki dan sam uzimao potvrdu o primanjima u ovoj godini i cifra je ista, samim tim i porez i doprinosi bi trebali da su ostali isti kao prošle godine.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 04 Maj 2011, 23:41

miamilojevic ::Nazalost jos dajem,iako po svim parametrima ne bi trebao,ali?jos uvek se uzdam u zakon i jos koji dan do konacnog ukidanja popusta,pa se ne nerviram jer znam da ce uskoro biti bez popusta,mada i trenutno nije lose jer imam srece pa me neke stalne stranke caste,tj ne traze popust,sve se to nekako kompenzuje do konacnog ukidanja pa se ne nerviram previse Very Happy
Al si ga ti zakomplikovao !!
Kaži im bre ukinut popust, nema više, kaži im samo da vidiš face - NEPROCENJIVO !!!!!!! Veselje
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 05 Maj 2011, 00:11

Iskreno da ti kazem jedva cekam tu prvu voznju bez popusta,pa kad me pita koliko je to?a ja samo kaziprst usmerim ka taximetru?jaoj.....sa sve hvala i vidimo se opet......a sto se tice trenutnog stanja i te situacije sa strankama u vezi popusta nema ni zajebancije,jednom me zena koju sam vozio sezdeset puta i nikad uzela popust nije jer je tvrdila da ona to ne zeli prijavila posle sezdeset prve voznje kad sam joj na pitanje za istu relaciju koliko je to?odgovorio:pa kao i do sada i naplatio bez popusta....zamisli kako sam se osecao kad su me zvali iz centra da zastite stranku koju sam "pokrao"....tada sam shvatio da neke stvari ne mozes da popravis.....jos malo pa onda kolko para tolko muzike Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Čet 05 Maj 2011, 00:30

bodi ::P.S. Zna li neko dali je i koliko povecan porez?
Pre neki dan sam uzimao potvrdu o primanjima u ovoj godini i cifra je ista, samim tim i porez i doprinosi bi trebali da su ostali isti kao prošle godine.
Lepa vest.Hvala.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Čet 05 Maj 2011, 00:37

Nije valjda da ste paušalci? Mi u Novom Sadu odavno smo na knjigama. Knjigovođu plaćamo 1000 din, a porez i doprinosi ne prelaze 7000. Paušalno oporezivanje je luxuz. Oni računaju da zarađuješ prosečnu platu na teritoriji Grada i prema tome obračunavaju porez i doprinose. A kada si na knjigama onda ti knjigovođa kaze koliko pazara da uplatiš i računa ti minimalac zarade pa tako plaćaš minimalne poreze i doprinose.

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Čet 05 Maj 2011, 00:50

Moram da se vratim na ovo da nebi bilo zaboravljeno.Ovo je moj kolega.Ovog coveka cu naci da mu stisnem ruku.Sa ovim covekom hocu da se borim za bolju taksi sluzbu.Hocu da mi on bude konkurencija.Momci iz Sitab-a ovo treba da stave u sledeci flajer.Ovo je temelj.Svo moje filozofiranje(sto bi rekao kolega general 44)stalo je ovde.P.S. Dobro ne morate svi da kupite mercedese(mada bi bilo lepo).
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Čet 05 Maj 2011, 02:31

bodi ::

Moram da se vratim na ovo da nebi bilo zaboravljeno.Ovo je moj kolega.Ovog coveka cu naci da mu stisnem ruku.Sa ovim covekom hocu da se borim za bolju taksi sluzbu.Hocu da mi on bude konkurencija.Momci iz Sitab-a ovo treba da stave u sledeci flajer.Ovo je temelj.Svo moje filozofiranje(sto bi rekao kolega general 44)stalo je ovde.P.S. Dobro ne morate svi da kupite mercedese(mada bi bilo lepo).
Pa ti zajedno sa kolegom naidji ponedeljkom oko 20.00h u Mursku 14 i uclanite se...
ako zatreba preporuka, pozovi se slobodno na mene Smile Tamo izlozite svoje ideje i po
principu prisutne vecine ide u flajer... moze i u predloge za sastanak radne grupe

Kaži im bre ukinut popust, nema više, kaži im samo da vidiš face - NEPROCENJIVO !!!!!!! Veselje
Ne radi se o tome... vec koliko i na koji nacin te vise postuju i cene... neretko caste, bez
malo svako zaokruzuje cifru na okruglo 50 ili 100... a ukoliko si vican da im malo podidjes u
prici, dobces konjica umesto 600, posebno ako su stranci koji se oduseve sto pricas engleski Smile

PS. i sve ovo nije vise -10 ili -20% nego +XX%... jos kad dodje naplata dolaska na adresu
ili START 400 sa ukljucena 3 km ..... bice pravo zadovoljstvo da izadjes na ulicu Smile Smile Smile
Pitam se, da li ce ovaj model prvi da uvede Beogradski 9801 ili Pink 9803 ??? ...ili ''Alfa''?!?!

EPILOG: Stranke koje nas zovu da bi dobile popust i ponizile nas na taj nacin ili nas castile
delom naseg novca od popusta sa 10-ak din, nisu nam potrebne, neka zovu GSP da dodje po njih!
Ovih nekoliko dana je sasvim druga i realnija TAXI prica...prizncete svi koji vozite bez POPUST-a?!
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Čet 05 Maj 2011, 05:56

"...posebno ako su stranci koji se oduseve sto pricas engleski"

onom svabi-taksisti sam dao 100 evra za voznju od 25 isti prosle godine kad sam bio u berlinu, samo zato sto je pricaosrpski!
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Čet 05 Maj 2011, 11:16

Naucio Turcin, zna da se isplati Smile Smile Smile
...i nije ti bilo zao da mu das cele brendirane patike br. 38 preko cifre na taximetru?!

Poslednji izmenio Delphy dana Čet 05 Maj 2011, 16:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gepard taj Čet 05 Maj 2011, 14:24

Jel zna neko šta se juče desilo, jel izglasan ovaj zakon u skupštini ili nije?
gepard
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 49
Datum upisa : 01.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 05 Maj 2011, 15:56

Kako zavidno gledaju kolege koje još rade sa popustom!!!!
Na taksi stanici stalno pitaju,ma kad će da se izglasa taj zakon.
---Evo za sve neobaveštene:

Danas, 05.05.2011.godine je glasanje!!!!
Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Čet 05 Maj 2011, 16:00

UPRAVO IZGLASAN, izgleda da nije sve prihvaćeno što je pisalo u predlogu........

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

KOJI POPUST?! NEMA GA VISE!!!

Počalji od Delphy taj Čet 05 Maj 2011, 17:01

skocko skocko skocko skocko

EPILOG: Stranke koje nas zovu da bi dobile popust i ponizile nas na taj nacin ili nas castile
delom naseg novca od popusta sa 10-ak din, nisu nam potrebne, neka zovu GSP da dodje po njih!
Ovih nekoliko dana je sasvim druga i realnija TAXI prica...prizncete svi koji vozite bez POPUST-a?!

Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 05 Maj 2011, 19:19

I šta bi?
Nema među nama čoveka koji taksira, sve uredno plaća, vozi dva, tri auta, uredno ih registruje,pljuje po onima koji ne plaćaju porez, raspravlja , filozofira,,,,,,,,a pritom,
živi kod mame i tate koji ima veliku penziju, u velikom stanu,ne plaća kiriju , struju , vodu , komunalije , klopu ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gepard taj Čet 05 Maj 2011, 19:47

plavi ::UPRAVO IZGLASAN, izgleda da nije sve prihvaćeno što je pisalo u predlogu........

A detalji, šta je prošlo, šta nije?
Ako neka ima informaciju, nek objavi...
gepard
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Čet 05 Maj 2011, 19:58

Najbitnije da je prošlo ovo: "Propisano je i da cena prevoza po putnom kilometru ne može biti niža od propisane od strane nadležnog organa".

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Čet 05 Maj 2011, 20:08

I naravno ovo: "Taksi prevoz može se obavljati samo na teritoriji opštine, grada ili grada Beograda, za koju auto-taksi prevoznik ima važeće odobrenje".

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gepard taj Čet 05 Maj 2011, 20:56

Zokenzi ::Najbitnije da je prošlo ovo: "Propisano je i da cena prevoza po putnom kilometru ne može biti niža od propisane od strane nadležnog organa".

E ovo je prava informacija, hvala bogu, nadam se da je sad i zvanično gotovo sa popustom...
gepard
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Čet 05 Maj 2011, 22:41

Moze li negde da se procita kako izgleda taj zakon?
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Čet 05 Maj 2011, 22:42

Pa nije još. Zakon stupa na snagu 8 dana po objavljivanju u sl. Glasniku. Ali postoji rok od 60 dana da svi usaglase svoj rad sa novim pravilima. Tako da se potpuna primena koju svi čekamo može očekivati za neka dva i po meseca.

mozes ga procitati na sajtu zakoni.rs
zakon o izmenama i dopunama zakona o prevozu u drumskom saobraćaju

ali ni to nije kompletno jer neznase koji amandmani su usvojeni.

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pet 06 Maj 2011, 05:39

milan_so ::... Ali postoji rok od 60 dana da svi usaglase svoj rad sa novim pravilima...

e pa kojem je sad to zakonu. vrdalama. ja za 8 dana ukidam popust a ko hoce neka ga daje. uskladim se za delic sekunde.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Pet 06 Maj 2011, 09:54

padobranac ::
milan_so ::... Ali postoji rok od 60 dana da svi usaglase svoj rad sa novim pravilima...

e pa kojem je sad to zakonu. vrdalama. ja za 8 dana ukidam popust a ko hoce neka ga daje. uskladim se za delic sekunde.

pa druže pročitaj zakon o kojem ti zavisi hleb. Problem našeg društva je što nečitaju zakone i neznaju svoja prava. A najglasniji su i najpametniji. Pročitaj član 46 stav 2. Zakona o izmenama i dopunama zakona o prevozu u drumskom saobraćaju.

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Pet 06 Maj 2011, 10:10

član 46. Stav 2

"prevoznici koji obavljaju vanlinijski prevoz putnika i javni prevoz stvari, kao i privredna društva, druga pravna lica, preduzetnici ili fizička lica koja obavljaju prevoz za sopstvene potrebe dužni su da se usklade sa odredbama ovog zakona u roku od dva meseca od dana stupanja na snagu ovog zakona"

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pet 06 Maj 2011, 11:06

A šta ćemo sa ovim ?
"Vanlinijski prevoz putnika, osim auto-taksi prevoza, može obavljati prevoznik koji je vlasnik najmanje jednog registrovanog autobusa."

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Pet 06 Maj 2011, 13:30

Pa kako sta..? Sada ce pokupovati po jedan Autobus i po nekoliko minibuseva
pa ce nam praviti novi oblik konkurencije = bus-taxi-prevoz, hahaahaaaa Smile Smile Smile

Mene vise interesuje ko je merodavan da odredi tim strucnih lica radi izracuavanja minimalne
ekonomske cene taxi prevoza
i u odnosu na koja vozila, raspale lade i floride ili mercedese... ili
vozila izmedju, naravno E-3-4?! Sa klimom ili bez klime, sa grejanjem ili bez, sa plinom, benzinom ili
eurodiselom..? KOLIKO VAS KOSTA OVAJ POSAO?! ( klikni na link )

Sto se tice popusta, mislim da tek u narednih 8+60 dana nastaje sprdacina... ako sad nasim nam
dragim jos uvek popustljivim kolegama ne pukne film i ne napuste ova kvazi udruzenja nikada nece!
Druga opcija, sta mislite o pupustu od -30% danju i -50% nocu, dok ih ne unistimo?!?! Veoma srecan Veselje

Poslednji izmenio Delphy dana Pet 06 Maj 2011, 14:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan_so taj Pet 06 Maj 2011, 14:20

Što se tiče najniže ekonomske cene ona se pravilno može odrediti samo ekonomsko-finansijskim veštačenjem koje bi trebalo poveriti nekoj stručnoj ustanovi poput ekonomskog fakulteta. Ukoliko cena nebude ekonomska može se tužiti grad zbog nastalih gubitaka tokom poslovanja. Naravno pod uslovom da je dokazano da cena nije ekonomski isplativa.

Poslednji izmenio milan_so dana Pet 06 Maj 2011, 20:08, izmenjeno ukupno 1 puta

milan_so
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 16 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu