Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Kada ukidamo popust? (2009-2012.god)

Strana 5 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Kada ukidamo popust? (2009-2012.god)

Počalji od Moravac taj Uto 16 Mar 2010, 17:43

@Marko! >bravo>
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 16 Mar 2010, 17:50

Prodali smo sami sebe,niko nam nije kriv sto ne umemo da se organizujemo,mozemo da se ljutimo samo na sebe,svako gleda svoj interes a profil licnosti vecine taxista je takav da mozes da im radis sta hoces,ovo sto rade vlasnici rf je sitna stvar i treba im zhvaliti sto nas tako malo jebu,ipak su ljudi,oni to rade sa merom a mnoooogooo taxista voli da ih ..araju,sve je dzabe,svaka inicijativa,strajk,bilo sta,dok se ne pokazu zubi i kaze ko poslednji stiska taster,a onda zna se,medjutim pre cemo docekati radnu knjizicu i uniformu taxi preduzeca,ali mozda tako i treba jer dokazali smo da za bolje nismo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 16 Mar 2010, 17:52

Samo nek pozure malo sa tom idejom,da bar mozemo da dobijemo neku lovu za nase automobile,a ne da ih rasturimo dok do toga dodje

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Uto 16 Mar 2010, 18:00

jerotije ::
tako da je vrlo moguce da ce zaziveti prica o rentiranju automobila
Pa zar to nije zazivelo ?
izgleda da nije u dovoljno kiticnoj meri
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 16 Mar 2010, 18:08

Zivi renta poodavno. Znam ih dosta.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skembi69 taj Uto 16 Mar 2010, 19:20

Marko >bravo>
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 47
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 16 Mar 2010, 19:22

Losa su vremena i svima nam je tesko
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 16 Mar 2010, 19:33

Marko >bravo> za post
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dekimaks taj Sre 17 Mar 2010, 00:03

Daj Zlajo skini nam se vise sa tvojim glupavim idejama!Sve ces nas u crno zaviti...Idi brate radi nesto u sta se razumes(ako to postoji),ostavi se taxija i nas taxista...

dekimaks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sre 17 Mar 2010, 00:33

boki705 ::Grsis Marko, gresis. Nikad dovoljno !!! Valjda si to shvatio do sad.
S jedne se strane pribojavam da ce gomila nas otpasti iz svake moguce kombinatorike samostalnog preduzetnika jer vecina kuburi sa raznoraznim dugovanjima tako da je vrlo moguce da ce zaziveti prica o rentiranju automobila ili zaposljavanju za neki procenat ili platu. Opet, s druge strane pokusavam da verjujem u minimum ljudskosti i casti od strane taksi predstavnika da nas ne izrade ko cave u borbi za nese interese

Ne veruj nikome............vec samom sebi.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Sre 17 Mar 2010, 01:10

zlaja ::
struja ::Pa ovi sto ce sad da prate trzisnu utakmicu i uvedu 40%.
OK, glasno razmišljam, tu ste gde ste, nudi vam se ovih 5 opcija i morate nešto da prihvatite, za šta bi ste se odlučili:
1.) Popust na I 20% na II 30% uz zaštićenih 300 dinara (članarina 4500 dinara).
2.) Popust i na I i na II 30% uz zaštićenih 300 dinara (članarina 4000 dinara).
3.) Popust na I 30% na II 40% uz zaštičenih 300 dinara (članarina 3000 dinara).
4.) Popust na sve i za sve (i žica i kvaka) START 99 dinara i uvek samo I tarifa 49 dinara a minimalna naplata 200 dinara na telefonski poziv! (članarina 2500 dinara).
5.) Popust na sve i za sve (i žica i kvaka) START GRATIS ili 0 dinara i uvek samo I tarifa 49 dinara a minimalna naplata 200 dinara na telefonski poziv! (članarina 1000 dinara).
Pozdrav Zlaja Very Happy
Баја, Паја, Раја, Влаја, Гаја и Злаја
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Manje od 15% svih poziva nalaze se u II tarifi.

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 07:46

dekimaks ::Daj Zlajo skini nam se vise sa tvojim glupavim idejama!...
Slabo razumljiva poruka ali OK. Kad nisam tu kukakate gde sam a kad dođem i ispričam vam istinu onda me ponižavate i vređate! Sve u svemu meni su neke stvari mnogo jasnije nego vama jer su mi većina informacija i analiza dostupnije nego vama...ali kako će proći Maradona, Robert i Mapko to nam je svima znano! Pući će ko petarde ili će početi da kradu kao i većina Samostalaca.
Što se tiče uvođenja 30% popusta u vreme trajanja II tarife to je u ovom trenutku potpuno besmisleno, samo ćemo otvoriti prostor da Alfa, Gold, Alo i CD Pepsi rade još bolje u vreme I tarife a kad im malo opadne posao u II tarifi uvešće 40%!
Od 168 sati jedne nedelje svega 56 sati je u vreme II tarife. Ako izuzmemo petak i subotu veče od 22h do 02h ostaje 48 h u kojoj posla ili ima koliko ima ili ga uopšte nema. Prema tome dodavanjem dodatnog popusta od 10% samo zbunjujemo i varamo stranke koje će zbog toga još više zvati one koji uvek daju popust od 30% i to obračunavaju popust na celi iznos. Dakle da zaključim nisam ja naročito pametan, samo koristim mozak više od drugih!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS I da me ne shvatite pogrešno, Beogradski 9801 u narednom periodu neće menjati ništa... a kad budemo morali nešto da uradimo izjednačićemo našu ponudu sa Goldom i Alfom naravno uz uvek zaštićenih 300 dinara jer smo po tome već prepoznatljivi!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 17 Mar 2010, 08:01

Ovde se ne bih slozio sa tobom. Jako ih je malo koji rade po prvoj tarifi. Poznato je da su nocni ili vikend taksi kako i sami sebe nazivaju. Ako se vec uvodi popust na drugu, postedite bar one dnevne propasti. A svojevremeno je Naxi davao 40% kad je bilo kud i kamo vise para, pa se raspitaj kako i koliko su voznji primali.
A sto se vredjanja i omalovazavanja tice, ne zaostajes ni ti bas mnogo u tim stvarima. Ipak je dobro sto si se vratio na forum bez obzira koliko se mi ne slagali sa tobom u nekim stvarima
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Čitaju i do 2000 poziva u I tarifi a predaju i do 70...%!

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 08:19

boki705 ::...Jako ih je malo koji rade po prvoj tarifi....
Ti sigurno slušaš stanicu Alfa taksija u I tarifi pa znaš šta pričaš. Samo nagađaš, filozofiraš i napamet zaključuješ. Ako želiš dođi danas u firmu i prati rad Alfa taksija samo 1h i biće ti sve jasno.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od robert taj Sre 17 Mar 2010, 09:33

dekimaks ::Daj Zlajo skini nam se vise sa tvojim glupavim idejama!...
Slabo razumljiva poruka ali OK. Kad nisam tu kukakate gde sam a kad dođem i ispričam vam istinu onda me ponižavate i vređate! Sve u svemu meni su neke stvari mnogo jasnije nego vama jer su mi većina informacija i analiza dostupnije nego vama...ali kako će proći Maradona, Robert i Mapko to nam je svima znano! Pući će ko petarde ili će početi da kradu kao i većina Samostalaca.
Što se tiče uvođenja 30% popusta u vreme trajanja II tarife to je u ovom trenutku potpuno besmisleno, samo ćemo otvoriti prostor da Alfa, Gold, Alo i CD Pepsi rade još bolje u vreme I tarife a kad im malo opadne posao u II tarifi uvešće 40%!
Od 168 sati jedne nedelje svega 56 sati je u vreme II tarife. Ako izuzmemo petak i subotu veče od 22h do 02h ostaje 48 h u kojoj posla ili ima koliko ima ili ga uopšte nema. Prema tome dodavanjem dodatnog popusta od 10% samo zbunjujemo i varamo stranke koje će zbog toga još više zvati one koji uvek daju popust od 30% i to obračunavaju popust na celi iznos. Dakle da zaključim nisam ja naročito pametan, samo koristim mozak više od drugih!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS I da me ne shvatite pogrešno, Beogradski 9801 u narednom periodu neće menjati ništa... a kad budemo morali nešto da uradimo izjednačićemo našu ponudu sa Goldom i Alfom naravno uz uvek zaštićenih 300 dinara jer smo po tome već prepoznatljivi!
Pazi sada ovako Zlajo da to objasnim neke stvari.Persiranja vise nema,jer ti nisi vredan toga.Kazes ljudi kao ja, Marko,Maradona itd cemo puci,ispravka mi smo vec pukli zahvaljujuci tome sto godinama posteno radimo,i filujemo vas lesinare lepim parama,od kojih veoma lepo zivite.Sto se kradje tice,ja nikada nikome nista nisam ukrao,sto u poslu kao i privatno,niti cu.Za sve ove godine rada na taxiju nemam ni jednu prijavu,sver nadjeno u mom vozilu sam uredno vracao,(poslednje u nizu kompletnu dokumentaciju i dosta evrica).Ali mislim da stvarno ne treba da se pravdam ljudima kao sto si ti ili tvojim sklicnim,sto se kunu u postenje,a svi znamo dokle ste doveli ovu profesiju i ove ljude,zaradjujete preko tudje grbace debele pare.Sta mislis ko je stvorio sav ovaj imidz Pinku,Beogradskom,Luxu?Pa naravno mi taxisti,koji godinama posteno radimo,koji svima i svakom izlazimo u susret,ali zahvaljujuci ljudima kao sto so ti,gnjidama novinarima koji ce za 100 evra svasta napisati mi smo predstavljeni kao najveci lopovi.E moj Zlajane,moli boga da se ovi ludi taxisti ne osveste u skorije vreme,inace cete svi vi Misinim (zeleni Taxi) stopama.Stvarno sam bio ubedjen da si mnogo bolji od ovih ostalih lesinara,ali posle tvog texta sam ubedjen da ces u skorije vreme biti mnogo gori od njih.Na osnovu cega ti mozes za nekoga koga ne poznajes da tvrdis da ce da krade?Sta si ti, Kleopatra?Znam ja zasto ti ljudi kao ja smetamo,mi jednostavno kazemo ono sto mislimo,nismo dupe- lizaci!!!Ali ne brinem ja,imas ti dosta takvih,tako da te moj text sigurno nece pogoditi,jer to moze samo postenog coveka,a da li si takav???A da te podsetim,ti si prvi od legalnih poceo u novinama da spominjes popust od 30%.

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 50
Datum upisa : 19.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od david taj Sre 17 Mar 2010, 11:42

="dekimaks" Daj Zlajo skini nam se vise sa tvojim glupavim idejama = '' Zlaja '' Kad nisam tu kukakate gde sam a kad dođem i ispričam vam istinu onda me ponižavate i vređate!.
PS I da me ne shvatite pogrešno, Beogradski 9801 u narednom periodu neće menjati ništa.
..........................
...ali kako će proći Maradona, Robert i Mapko to nam je svima znano! Pući će ko petarde ili će početi ............

Zlajo , posto volis da vodis statistiku...preracunavas ... sabiras .... oduzimas - daj napravi i statistiku koliko si predloga dao ove nedelje i koliko koji predlog ima veze jedan sa drugim... ???.sta je ustvari istina ?????? da bi na kraju rekao maltene '' ja se samo salio '' JAL JE TEBI MOZDA MALO DOSADNO ?????????

Sto se tice Maradone , Roberta i Marka budi siguran da ni u buduce nece krasti niti ce postati taxisti lopovi jer to nisu bili ni do sada..
COVECE KOMUNICIRAS SA LJUDIMA ...POKUSAJ DA IH POSTUJES ,PA CE TI SE I ONI OBRACATI SA POSTOVANJEM - vredjas i ljude koje ne poznakes i one koji su u BTV

david
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mapko taj Sre 17 Mar 2010, 12:36

zlaja ::...ali kako će proći Maradona, Robert i Mapko to nam je svima znano! Pući će ko petarde ili će početi da kradu kao i većina Samostalaca.
Jeste povredilo me (ako se pitaš da li je)... povredilo me ako si ikada pomislio da ću radije izabrati da ne puknem.
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pući će ko petarde ili će početi da kradu kao i većina Samostalaca!

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 12:46

robert ::...E moj Zlajane, moli boga da se ovi ludi taxisti ne osveste u skorije vreme....
Dakle vi-ti niste u stanju ni da pročitate šta vam se lepo napiše. Ako si toliko neobjektivan da posle svega hoćeš samo mene da nabediš i napušiš za 30% popusta onda se potvrđuje da si kao i većina taksista najobičnija tetka pekmeza, kalimero ili narodski rečeno kukavica. Ponoviću ti ja ne znam ko su Maradona i Robert i ne želim vam nikakvo zlo a to što vi koristite ili zlouptrebljavate moju dobru volju, demokratičnost i tolerantnost pa mi pretite i pljujete govori samo o vama a ne o meni!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

David ili Golijat!

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 12:52

david ::...POKUSAJ DA IH POSTUJES ,PA CE TI SE I ONI OBRACATI SA POSTOVANJEM - vredjas i ljude koje ne poznakes i one koji su u BTV
Vređam, zato što govorim istinu? Svašta?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Tebe povredilo što ti govorim jedini moguć scenario a ti o meni pričaš da sam isti ko Milivoje???

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 13:05

Mapko ::... povredilo me ako si ikada pomislio da ću radije izabrati da ne puknem.
Dakle ugradićeš turbinu da ne bi puko ko petarda ili hoćeš da kažež kao David i Robert da sam ja lopov i kriminalac zato što ulažem u taksi biznis pare i trud ili hoćeš da kažeš da nisam opasan kao Tedi ili Milivoje pa možeš da me prozivaš da sam gamad, lešinar ili ništarija... E moj dragi Radonja, nisko si pao!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od robert taj Sre 17 Mar 2010, 14:13

robert ::...E moj Zlajane, moli boga da se ovi ludi taxisti ne osveste u skorije vreme....
Dakle vi-ti niste u stanju ni da pročitate šta vam se lepo napiše. Ako si toliko neobjektivan da posle svega hoćeš samo mene da nabediš i napušiš za 30% popusta onda se potvrđuje da si kao i većina taksista najobičnija tetka pekmeza, kalimero ili narodski rečeno kukavica. Ponoviću ti ja ne znam ko su Maradona i Robert i ne želim vam nikakvo zlo a to što vi koristite ili zlouptrebljavate moju dobru volju, demokratičnost i tolerantnost pa mi pretite i pljujete govori samo o vama a ne o meni!
Pozdrav Zlaja Very Happy
Pod jedan,niko tebi Zlajo nije pretio,ovaj forum ne sluzi za to.Misu vlasnika zelenog taxija sam zato spomenuo jer je kao i ti i ostali vlasnici RF-a mislio da ce taxisti sve trpeti,pa svi znamo gde je danas zeleni taxi.Malope smo bili oznaceni kao buduci lopovi,a sada smo kukavice itd,to najbolje govori o tebi,kakav si ti u stvari covek.Ako ti neko ne ide uz dlaku odmah kreces sa uvredama.I nemoj molim te demokratiju da mi spominjes,tako nesto u ovoj zemlji ne postoji.Ti totalno gubis kompas,u novinama si najavljivao uvodjenje 30%,a ovde govoris kako to nije istina.Onda novinari sigurno lazu.Objasni mi molim te kakvu ti to dobru volju imas?Sta ti to nama objasnjavas a da mi to vec ne znamo?Sto ne predlozis nesto sto bi moglo da spase ovu taxi sluzbu i sve nas,kada si tako pametan?Imas jako udruzenje,sto ne pokusas da nas privolis na tvoju stranu,da se resimo svih tih prevaranata,ako si toliko posten,i ako nam zelis dobro.Svi smo mi ovde ozbiljni ljudi,ali nam je dosta statistike,i pametovanja,nama treba resenje,kako da izadjemo iz ove situacije,ako imas predlozi,prvi cu te podrzati,ali bih te zamolio daj nesto novo,nesto konkretno,i opet ti kazem,nemoj ljude koje ne poznajes nazivati ruznim imenima,jer zivis od tih istih ljudi,ali to opet govori o tebi.Samo jos jedno pitanje :Da li je i jedan taxista tebi i ostalim vlasnicima zavukao ruku u dzep?A sta ste vi nama uradili?Postenje,a????

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Ja sigurno nikome nisam zavukao ruku u đžep!

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 14:37

robert ::...Da li je i jedan taxista tebi i ostalim vlasnicima zavukao ruku u dzep? A sta ste vi nama uradili? Postenje,a????
Rekaoa sam vam 100 puta i ponoviću i još 100 puta ako treba: Ja se trudim koliko je u mojoj moći, suprostavljam se svim nelogičnostima u taksi biznisu, trudim se da omogućim ljudima više posla i bolju zaradu pa makar i sa popustom na telefonski poziv,(svi ste već zaboravili kako je do delimičmog ukidanja popusta došlo) gledam kako da zaštićenih 300 dinara dignem na 400 dinara ili kako da privučem još putnika iz Hotela ili Aerodroma Nikola Tesla.... Vi sve to ne vidite nego samo kukumvčete nad sudbinom. Kada je neko od vas nekoj stranci skrenuo pažnju da ne seda u taksi na Trgu, Dušanovom Gradu ili Delta Cityju i ponudio kvalitetnu ili udobnu vožnju svojim autom.... samo gledate kako ti lešinari rade i sležete ramenima, a mene ovde kritikujete a ne znate ni zašto tek tako što sam tu i skrećem vam pažnju na realnost. Naki od vas odlično znaju da ja nisam protiv vas ali stalno propagirate neku nemoguću i jalovu sindikalnu priču i priču o udruženjima.... Sve u svemu ja sam borac i ne predajem se.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 17 Mar 2010, 14:45

samo gledate kako ti lešinari rade i sležete ramenima
Pa i ti ih gledas svaki dan g.Zlajo pa im ne mozes nista.
Mislis da su tu nase moci vece od tvojih?
Pokazi nam snagu i zelju da se oni takvi kakvi jesu uklone sa takvih mesta,i ne kvare ugled jedne profesije.
Prodajes nam i nudis vodu kojom cemo oprati cipele uprljane u kaljavoj ulici,pa bolje asfaltiraj ulicu pa blata nece biti!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 17 Mar 2010, 14:48

boki705 ::...Jako ih je malo koji rade po prvoj tarifi....
Ti sigurno slušaš stanicu Alfa taksija u I tarifi pa znaš šta pričaš. Samo nagađaš, filozofiraš i napamet zaključuješ. Ako želiš dođi danas u firmu i prati rad Alfa taksija samo 1h i biće ti sve jasno.
Pozdrav Zlaja Very Happy
E pa bas sam danas isao do perionice ali nisam znao za ovu poruku. Sad se pojedoh ziv. Da znas da bih dosao. Ne zoves me bas cesto u goste (pa makar i alfu slusao)
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Svi ste dobrodošli, pa čak i Alfa bombarder 009!

Počalji od zlaja taj Sre 17 Mar 2010, 15:24

boki705 ::Ne zoves me bas cesto u goste (pa makar i alfu slusao)
Sutra slušamo Gold, prekosutra Alo, u petak uveče Pink.... Ma super se zezamo!
Pozdrav Zlaja Very Happy

Poslednji izmenio zlaja dana Sre 17 Mar 2010, 15:28, izmenjeno ukupno 1 puta

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Sre 17 Mar 2010, 15:28

boki705 ::Ne zoves me bas cesto u goste (pa makar i alfu slusao)
Sutra slušamo Gold, prekosutra Alo, u petak uveče Pink.... Ma super se zezamo!
Pozdrav Zlaja Very Happy

Ti si definitivno otkacen. Danas si me drugi put nasmejao >bravo>
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od robert taj Sre 17 Mar 2010, 15:58

robert ::...Da li je i jedan taxista tebi i ostalim vlasnicima zavukao ruku u dzep? A sta ste vi nama uradili? Postenje,a????
Rekaoa sam vam 100 puta i ponoviću i još 100 puta ako treba: Ja se trudim koliko je u mojoj moći, suprostavljam se svim nelogičnostima u taksi biznisu, trudim se da omogućim ljudima više posla i bolju zaradu pa makar i sa popustom na telefonski poziv,(svi ste već zaboravili kako je do delimičmog ukidanja popusta došlo) gledam kako da zaštićenih 300 dinara dignem na 400 dinara ili kako da privučem još putnika iz Hotela ili Aerodroma Nikola Tesla.... Vi sve to ne vidite nego samo kukumvčete nad sudbinom. Kada je neko od vas nekoj stranci skrenuo pažnju da ne seda u taksi na Trgu, Dušanovom Gradu ili Delta Cityju i ponudio kvalitetnu ili udobnu vožnju svojim autom.... samo gledate kako ti lešinari rade i sležete ramenima, a mene ovde kritikujete a ne znate ni zašto tek tako što sam tu i skrećem vam pažnju na realnost. Naki od vas odlično znaju da ja nisam protiv vas ali stalno propagirate neku nemoguću i jalovu sindikalnu priču i priču o udruženjima.... Sve u svemu ja sam borac i ne predajem se.
Pozdrav Zlaja Very Happy
Slazem se ja sa tobom da mnogo ulazes u svoje udruzenja,ali tvoji komentari cesto zesce iritiraju,evo ovaj na primer vezano za ovu da stranki ponudis udobnu voznju.)90% nas je u debelim kreditima zbog te udobne voznje,koja nas mnogo kosta i to svakom pogledu,a ko uopste spominje nasu zaradu?Ali ne vredi da mi ovde mnogo polemisemo kada znamo da imamo drzavu,grad Beograd,vecinu vlasnika RF-a,pa i sindikate protiv nas.Priznaces malo mnogo.Juce mi udje covek u kola i kaze kako radi u GSP-u kao magacioner i da je dobio od grada dozvolu da mu taxi bude dodatna delatnost,bio covek vec i na estetskom.Toliko o rezultatima naseg strajka!A sta smo mogli i drugo da ocekujemo kada nas ista ekipa necu da kazem zastupa,nego unistava godinama unazad.A oni sve bogatiji i deblji,a mi???Ali bitno da su stranke happy i uvek u pravu!!!

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 17 Mar 2010, 17:32

naravno uz uvek zaštićenih 300 dinara jer smo po tome već prepoznatljivi!
Na svu ovu muku ovo mi se svijda.

Kolege, Vi stvarno ne shvatate da nijedna od firmi [Pink, Beogradski, Lux.....] nije nasa i mi se ne pitamo za nista. Nek bilo ko od vlasnika istih da popust 90 % to je njegova stvar, mi tu nemozemo nista da promenimo osim da se pokupimo i odemo kod nekog drugog [ako ima gde] ili u samostalce pa kako nam Bog da.
Nema kritika protiv Zlaje, Tedija, Ljube..... i mozemo da pametujemo do zore ali njihovo ce biti zadnje jer su firme njihove.
Najveci problem je u tome sto nas bas ti vlasnici zastupaju kao i sindikat Nezavisnost koji se samo tako zove a zavistan je od......ja bih ga preimenovao tj skinuo bih mu samo dva prva slova.

Ili sam ja mnoooogo glup ili sam mnoooogo pametan.
Bolje bi bilo da sam ovo prvo jer budala i nezna da je budala zato sto je budala >plach>
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 17 Mar 2010, 19:24

Ko poslednji stiska taster?odgovorite u sledecem redu

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Sre 17 Mar 2010, 20:56

Povremeno svratim, pogledam... i naravno nemam komentar cekajuci da se malo
osvestite, gde se nalazite i sta radite, na koji nacin i o cemu ovde diskutujete...

Koga je uopste briga kako rade polu-divlja udruzenja, zasto trosite toliko energije i
vremena na ispraznu pricu? Pa neka voze za dzabe ako im se tako svidja, pruze ruku
za milostinju i ko koliko da!

Pracenje suludog srpskog taxi patenta sa popustima vodi samo u provaliju!

Hoce li svanuti dan u kome ce se povesti normalna prica u TAXI-ju?

EKONOMSKA CENA KILOMETRA, MINIMALNA CENA ZA VOZNJU NA POZIV ( varijabilna
naplata dolaska ), VOZILO OSNOVNO SRETSTVO, GORIVO I DELOVI BEZ AKCIZA I PDV-a...

VRATITE OVOJ PROFESIJI I SEBI SAMIMA DOSTOJANSTVO
koje ste popustajuci se odavno izgubili... jer ovako, ovako
SMO SVI UBRZO PROPALI!

OVAKO KAKO RADITE ( -MO ), TO NEMA NIGDE, ALI NIGDE U NORMALNOM SVETU!

A MOZDA MI NISMO NORMALNI?! NAJ VEROVATNIJE JE TO RAZLOG ZA OVAKAV ODNOS
PREMA PROFESIJI, SOPSTVENOM PRIVATNOM POSLU, PREDUZETNISTVU I TAXI BUSSINES-u!

PS. sve manje mi se aka auto koji se tesko stice, koji svakoga dana gubi svoju
vrednost i potrazuje nova ulaganja, bespovratno troseci ranije zaradjeno...
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 348
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skembi69 taj Sre 17 Mar 2010, 23:56

"Ko ne zna, a ne zna da ne zna, naučite ga.
Ko ne zna, a zna da ne zna, opasan je, izbegavajte ga.
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudite ga.
Ko zna i zna da zna, pametan je, sledite ga."
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 47
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dekimaks taj Čet 18 Mar 2010, 00:43

dekimaks ::Daj Zlajo skini nam se vise sa tvojim glupavim idejama!Sve ces nas u crno zaviti...Idi brate radi nesto u sta se razumes(ako to postoji),ostavi se taxija i nas taxista...

Morao sam da citiram samog sebe.I dalje mislim isto....A Jerotije mislim da nisi upravu,za vlasnike udruzenja da mogu da rade sta hoce,pa oni i od nas zive,zar ne?!Sta bi se desilo kad bi svi vratili table svojim vlasnicima ili bojkotovali smenu....Kazem svi...Dal bi se onda nesto mi pitali ili bi i dalje radili sta im se hoce?Sta bi bilo kad recimo 3 meseca nebi placali smenu u BTV,Pinku,Luxu...Oni bi pukli vise nego mi sad...Ipak mislim da se mi jos uvek pitamo.I NE MOZE i NE SME 500 vozila Alfe i Golda(pitanje je koliko tu ima regularnih)da Odredjuje cenu i trziste.Veljda smo jaci,snazniji i kvalitetniji od njih.Zlajo,NIKAD,ali NIKAD se nece napraviti taxi ako se budemo borili popustima,utrkavanjem ko ce jeftinije da vozi do aerodroma,itd...Daj,uozbiljite se malo...Dal imas statistiku,koliko taxista placa porez?Koliko su duzni?A zasto?Jer ste nas vi upropastili svojim popustima i pametnim idejama...

dekimaks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mapko taj Čet 18 Mar 2010, 02:41

Mapko ::... povredilo me ako si ikada pomislio da ću radije izabrati da ne puknem.
Dakle ugradićeš turbinu da ne bi puko ko petarda ili hoćeš da kažež kao David i Robert da sam ja lopov i kriminalac zato što ulažem u taksi biznis pare i trud ili hoćeš da kažeš da nisam opasan kao Tedi ili Milivoje pa možeš da me prozivaš da sam gamad, lešinar ili ništarija... E moj dragi Radonja, nisko si pao!
Pozdrav Zlaja Very Happy
NE, NE i NE!, sve što hoću da kažem ja i kažem! (ne zaboravi, ja sam slavuj a ne papagaj) Nikad te nisam izdvojio od drugih vlasnika RF u negativnom smislu već u pozitivnom. Učini uslugu i sebi i meni i još jednom pročitaj moje postove, videćeš da sam ti svugde ostavio prostora da dokažeš da si i u poslovnom smislu POZITIVNO drugačiji od ostalih vlasnika RF... kada su popusti u pitanju nisam te izuzeo jer to ja ni ne mogu da uradim - to možeš samo ti! Pokaži da si drukčiji od ostalih i daj da vozimo zakonito po taksimetru (slogan za markentišku kampanju bi bio neki od ovih: BTV jedini u gradu vozi zakonito, jedino kod nas uvek znate na čemu ste - niste dovoljno bogati da se vozite sa "popustašima"...mi vam ne podilazimo cenom već vam nudimo kvalitet, kod nas nema divljaka i turbina... Ne morate pratiti devojku do kuće, imate BTV kome možete da verujete ...itd. itd.) i istog časa sam i ja i mnogi drugi koji imaju mozga kod tebe u BTV da kompenzujemo jajare koje će te napustiti i naravno neće nam smetati početna nestašica posla. Pokaži da se identifikuješ sa interesima taxista a ne sa interesima ostalih vlasnika RF kao što ja i mnogi od nas taxista ovde na forumu pokazujemo... mi čuvamo interese naših klijenata i ne varamo ih... nemoj ni ti naš interes da izneveriš i bićeš za moje pojmove vitez! Ja znam da ti to možeš zato ti to i tražim druže moj. Smile
Nisam nisko pao - MOLIM TE pročitaj ponovo i pažljivije šta sam pisao Smile
Ako te interesuje bilans mog prvog kvakaroškog radnog dana u dnevnoj tarifi (podrazumeva se do groba bez turbine) on je 930,00 - još malo pa sam zaradio potrošeno gorivo Embarassed ... podsetilo me na vreme prvih dana bombardovanja kad sam neko vreme bio jedini noćni taxista (noćni je onaj koji ostaje sve do ujutru) u gradu, kad sam gorivo plaćao i 6 DM a stranke vozio uredno po cenovniku. Istopilo se tada 1.500 DM ušteđevine moje porodice i ni tad nisam krao a ponosan sam što mi niko od ukućana to nije prigovorio.
Imaj malo poverenja. Smile
Mapko
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Citat (poređenje-upozorenje) za nekoga ko se ponaša kao ti kaže mu se: Zato što si tvrdoglav kao ovan, bićeš umoran kao pas, gladan kao vuk, prljav kao svinja a na kraju će ti reći i da si ispao glup kao vo!

Počalji od zlaja taj Čet 18 Mar 2010, 06:04

Mapko ::...Ako te interesuje bilans mog prvog kvakaroškog radnog dana u dnevnoj tarifi (podrazumeva se do groba bez turbine) on je 930,00 - još malo pa sam zaradio potrošeno gorivo...
Da i? Stvarno si odlepiška, kompletni hazarder, sam protiv svih pa gde puklo da puklo! Slabije ti ide jer nisi dovoljno izreklamirao tvoju ponudu na isti način kako si i mene posavetovao. Ako si već i ti, kao i Maradona npr, shvatio da sam ja drugačiji i realniji od drugih taksi faktora zašto to radiš što radiš? Zašto ne staviš prst na čelo i ne izračunaš gde će te odvesti satnica od 150 dinara bez popusta?
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS 1 Kad potpuno propadneš sigurno će te svi tapšati po ramenu i govoriti: Al si im pokazao, svaka ti čast, razvalio si ih... ali kad budu trebali da ti pruže ruku i da te iz samostalaca izvade????
PS 2 Kako je jasno da smo ja i Mapko sličnog temperamenta i ja sam danas doneo odluku: Ako bude neophodno da od 29-og Marta uvedemo 30% popusta u I i 40% popusta u II vozači Beogradskog 9801 za vreme trajanja te akcije neće plaćati članarinu (ili ćemo uvesti pojam minimalna članarina od npr 1000 dinara)! Ili možda je bolje reći ovako: Do jedinstvene, minimalne, preporučene, ekonomski isplative ili već kako god nazovi cene.... koju niko nikada više neće moći da dampira i zloupotrebljava vozači Beogradskog 9801 neće plaćati članarinu!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Čet 18 Mar 2010, 12:05

Pa vas dvojca komotno pod ruku. Mrtva trka sto se hazarderstva tice. Kao da ste bili u istoj klupi (nekada davno) Very Happy
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Čet 18 Mar 2010, 12:59

skembi69 ::"Ko ne zna, a ne zna da ne zna, naučite ga.
Ko ne zna, a zna da ne zna, opasan je, izbegavajte ga.
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudite ga.
Ko zna i zna da zna, pametan je, sledite ga."
Ko ne zna a misli da zna, uf, taj je xajeban k'o ...... !!!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dosta popustanja

Počalji od drdr taj Čet 18 Mar 2010, 13:27

Pokaži da si drukčiji od ostalih i daj da vozimo zakonito po taksimetru (slogan za markentišku kampanju bi bio neki od ovih: BTV jedini u gradu vozi zakonito, jedino kod nas uvek znate na čemu ste - niste dovoljno bogati da se vozite sa "popustašima"...mi vam ne podilazimo cenom već vam nudimo kvalitet, kod nas nema divljaka i turbina... Ne morate pratiti devojku do kuće, imate BTV kome možete da verujete ...itd. itd.)
A sto se jednostavno ove cene koju su koliko znam maximalno dozvoljene jednostavno ne smanje--a to valjda nije zabranjeno-- na prosek izmedju trenutacnih i onih sa 20% popusta i u nedelji borbe za potrosacka prava udariti reklamu--ne dajemo popust ali smo snizili cene--sto bi imalo mislim bar -veci efekat nego popust a sto bi i na kvaku dalo rezultata--vidis vozilo udruzenja koje vozi po nizoj ceni koja vazi i za kvaku a ne po vecem popustu koji ionako neces dobiti jer ga nisi zvao na tel poziv i maaaaaaases NJEMU >mah>
Zlajo--- kreativnosti ti ne manjka a ni mogucnosti reklamiranja
probaj drugim oruzjem a ne njihovim popustima

Poslednji put izmenio to je to dana Čet 18 Mar 2010, 17:42, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : dopuna)
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 18 Mar 2010, 16:13

Gde ide ovaj svet......
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od david taj Čet 18 Mar 2010, 20:32

="zlaja" ...... ili hoćeš da kažež kao David i Robert da sam ja lopov i kriminalac zato što ulažem u taksi biznis

Zlajo . nosam ni pomislio a kamoli napisao da si lopov i kriminalac - pokusaj pazljivije da citas postove ...

moja primedba se odnosi samo na konfuznost tvojih predloga a ne na tvoju dobru volju , ulaganja i sve ostalo....

Sto se tice ''gospodina '' Armusa . u jednom od prethodnih postova sam napisao sta mislim o njemu , pa ne bih da se ponavljam , a i doticni ne zasluzuje da se uopste pominje na ovom forumu ....

Pozdrav David

david
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Treba biti pametan!

Počalji od zlaja taj Čet 18 Mar 2010, 20:49

drdr ::...Pokaži da si drukčiji od ostalih i daj da vozimo zakonito po taksimetru...
Nije meni teško da vama pokažem da ja ne volim popust ali posle svega kako se boriti? Današnji dan je pokazao da nam predstoji teških dva meseca i da će poziva i posla biti sve manje i manje!
OK, Beogradski 9801 ne dira ništa narednih 20-tak dana, pratimo šta ce deševa, i šta će se desiti? Deo od tih 1500 "divljačkih" poziva će se prešaltovati u Pink, Lux, Maxssis, Beo, Žuti, Plavi, Bell i Nacionalni i onda kreće novi horor sa 40% i gde to sve vodi? Vi mi predložite šta tredba činiti? Možda napraviti novu taksi asocijaciju Beogradski OK taxi koji će da ima niži Start npr 99 dinara i podvučenu cenu od 39 dinara za prvu i 49 dinara za drugu tarifu, naravno bez pousta na telefonski poziv?
Ili možda smanjiti članarinu na 1000 dinra i čekati da se asocijaciaja napuni na 2000 ljudi, ili najjednostavnije nastaviti ovim sadašnjim kursom i ne dirati ništa?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ma sve je OK, samo malo ironije... sva sreća da nije Milivoje na forumu... mada ne lezi vraže tu su ovi sa puno slova tzv Ovisnici!

Počalji od zlaja taj Čet 18 Mar 2010, 20:57

david ::...a i doticni ne zasluzuje da se uopste pominje na ovom forumu ...
Ali se nažalost pominje a kako stvari stoje pominjaće se još dugo dugo!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od david taj Čet 18 Mar 2010, 21:09

="drdr"...Pokaži da si drukčiji od ostalih i daj da vozimo zakonito po taksimetru. ="zlaja" ..... Nije meni teško da vama pokažem da ja ne volim popust ali posle svega kako se boriti?
.... OK, Beogradski 9801 ne dira ništa narednih 20-tak dana, pratimo šta ce deševa............

Izgleda da smo se konacno razumeli .... problem je samo u nacinu komunikacije ,koji ne izaziva revolt .....

PS; Sto se tice doticnog gospodina ...... pa nikome nije gorela do zore

pozdrav David

david
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Čet 18 Mar 2010, 21:25

zlaja :: ...Vi mi predložite šta treba činiti? Možda napraviti novu taksi asocijaciju Beogradski OK taxi koji će da ima niži Start npr 99 dinara i podvučenu cenu od 39 dinara za prvu i 49 dinara za drugu tarifu, naravno bez pousta na telefonski poziv?
Ili možda smanjiti članarinu na 1000 dinara i čekati da se asocijaciaja napuni na 2000 ljudi, ili najjednostavnije nastaviti ovim sadašnjim kursom i ne dirati ništa?
Pozdrav Zlaja Very Happy
Beogradski OK taxi je Ok predlog i izazvao bi opšte cenovno rasulo, a to nam možda i treba u ovom trenutku da bi neko konačno shvatio (mislim na grad) kako treba da funkcioniše taksi prevoz i konačno doneo zakonsku odredbu koja bi sprečila dalje dampingovanje cena kroz kategoriju popusta na poziv i monopol nad taksistima koji iz dana u dan postaju sve siromašniji i ugroženiji.
P.S. Unapred se izvinjavam G. Zlaji ako sam bio ponovo nerazumljiv.

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2393
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hoćemo sve, nećemo ništa!

Počalji od zlaja taj Čet 18 Mar 2010, 21:31

Zokenzi ::...P.S. Unapred se izvinjavam G. Zlaji ako sam bio ponovo nerazumljiv.
Razumemo se mi potpuno naročito onaj deo oko turbina...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od robert taj Čet 18 Mar 2010, 22:52

Dajte ljudi da se ne lazemo.Uskoro ce Alfa i kompanija da uvedu 40%,jer jednostavno mogu,posto se tamo nalazi vecina divljaka ,a kao sto svi znamo tamo je sve dozvoljeno,po sistemu,snadji se.Oni nikada nece biti na gubitku,jer ce turbinama,i pojacanim taximetrima sve to lepo nadoknaditi.A posto inspekcija nista ne radi,to ce proci bez problema.Sledi nam opsti haos na taxiju,opet zahvaljujuci vlasnicima RF-a(tu ne mislim na tebe Zlajo),koji nikada nece moci popustom da pariraju Alfi,Goldu itd.Mnogi ce od legalnih na zalost takodje poceti sa turbinama,a tu ni Tedi,Armus i kompanija nece apsolutno moci nista da urade protiv toga.U pocetku ce mozda izbacivati takve,ali ce vremenom videti da ce time samo jacati druga nazovi udruzenja,i dovesti sebe u mat poziciju.Sledi opste ludilo,sarenilo sa cenama,sto ce imati za posledicu jos manje posla za nas,jer ce se narod plasiti da udje u taxi,tako da se plasim da nama ni jedna kombinacija vise ne moze pomoci.

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mapko taj Pet 19 Mar 2010, 02:04

zlaja ::...Pokaži da si drukčiji od ostalih i daj da vozimo zakonito po taksimetru...
Nije meni teško da vama pokažem da ja ne volim popust ali posle svega kako se boriti? Današnji dan je pokazao da nam predstoji teških dva meseca i da će poziva i posla biti sve manje i manje!
OK, Beogradski 9801 ne dira ništa narednih 20-tak dana, pratimo šta ce deševa, i šta će se desiti? Deo od tih 1500 "divljačkih" poziva će se prešaltovati u Pink, Lux, Maxssis, Beo, Žuti, Plavi, Bell i Nacionalni i onda kreće novi horor sa 40% i gde to sve vodi? Vi mi predložite šta tredba činiti? Možda napraviti novu taksi asocijaciju Beogradski OK taxi koji će da ima niži Start npr 99 dinara i podvučenu cenu od 39 dinara za prvu i 49 dinara za drugu tarifu, naravno bez pousta na telefonski poziv?
Ili možda smanjiti članarinu na 1000 dinra i čekati da se asocijaciaja napuni na 2000 ljudi, ili najjednostavnije nastaviti ovim sadašnjim kursom i ne dirati ništa?
Pozdrav Zlaja Very Happy

Zlajo Smile
najvažnija pomoć koju bi ti mogao da nam učiniš je gašenje svakog oblika popusta u jednom velikom taksiju... mislim na BTV
...i propratiš to dobrom reklamom, a budi siguran da, nas, koji ćemo se na to upecati ima dovoljno da ti slobodno možeš da nastaviš da furaš taj fazon. Ovo podrazumeva da plaćamo smenu u kojoj ti ne gubiš a imaš i barem kakvu takvu zaradu... ja mislim da bi privukao puno ljudi tako što bi dao reč da će smena uvek, za vjeke vjeki biti iznos prosečne čiste zarade koju taksita može da napravi za jedan radni dan... ovo i istrajavanje na tom pravilu smatram jako važnim, time nam daješ do znanja da cena smene neće ludovati a da će biti menjana samo kada i mi budemo više zarađivali... mislim da bi optimalna smena bila 3.000,00 u ovom trenutku...
DA JE OVO I ZA TEBE I ZA NAS BOLJI POTEZ NEGO DAVANJE POPUSTA A UKIDANJE SMENE ILI NAPLAĆIVANJE SIMBOLIČNE SMENE dokazaću matematički... trenutno imaš 585 ljudi i na tom broju verovatno ostaješ i ako ne naplaćuješ smenu ti sam finansiraš celu priču... ako naplatiš po 1.000,00 to je oko 6.000€ i pokrio si troškove poslovanja... ako međutim postupiš po mom predlogu tebi članstvo brojčano pada (ali kvalitativno raste)...najcrnja prognoza je da će pasti na 400 ljudi... 400 ljudi po 3.000,00 kaže da pored pokrivanja treoškova bivaš u plusu za oko 6.000€. Ubeđen sam da bi ti članstvo raslo već kroz mesec dana a obzirom da to jeste u interesu taxista zadobio bi još veće poverenje od nas samih. I takvog predstavnika bismo rado podržali u pregovorima.
Ne verujem da ti je potrebna odstupnica ali ako misliš da jeste, zašto onda ne revitalizuješ Inbaco tako što bi radio pod uslovima koje si predložio za Beogradski OK taxi... tad bi transfer onih jajara iz BTV koji nisu za ukidanje popusta završio unutar kuće...nudio bi dve dijametralno suprotne opcije od kojih je svaka jača od konkurencije... kad slomiš ove divljake što su "popustna avangarda" onda i BG-OK taxi vratiš u zakonsku naplatu.
Ono oko smene zasnovane na prosečnoj dnevnoj zaradi na vjeke vjeki, ne treba ignorisati - to ti je jak adut! Demokratičnost i pravičnost samo mogu da ti donesu pozitivne poene kod taxista a samim tim i višu zaradu.
Veruj ima dosta nas budala kojima neće smetati par meseci sa malo manjom količinom posla ali sa full taximetrom - druže, tako skoro sigurno privlačiš samo fer taxiste a znam da se sve vreme trudiš da baš to postigneš. Znaš, mi što kukamo na popust sigurno ne koristimo turbinu jer da je koristimo bolelo bi nas uvo za popust... molim te daj mogućnost i nama poštenima da radimo bez opravdanog osećaja da nas neko stalno guzi Smile
Mapko
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Zašto nisam uveo popust od 30% u II-oj tarifi na celi iznos? Zato što je to BESMISLENO! Pa da to valja Gold i Alfa bi imali takav popust odavno, nešto tu smrducka, šta li je?

Počalji od zlaja taj Pet 19 Mar 2010, 06:56

Mapko ::... molim te daj mogućnost i nama poštenima da radimo bez opravdanog osećaja da nas neko stalno guzi
Da ne filozofiramo previše. Beogradski 9801 trenutno ima oko 16-17% svih dolazećih poziva i 12-13% Beogradskih taksista koji u svojim kolima nose radio stanicu. Vozači su probrani i koliko toliko uravnoteženi od najlošijeg do najboljeg. U više od 80 % slučajeva to su pošteni, realni, korektni i verovatno najbolji taksisti u Beogradu. Koliko još u Beogradu ima pretendenata na tablu Beogradkog 9801 taksija? Ne manje od 500 a ne više od 1000, zašto to kažem? Pa zato što će neko reći: Neću GPS, hoću slobodu! Hoću veće prava, oštriju kontrolu, Tedijevu disciplinu ili već najprostije NEĆU ZLAJU! Neko će reći, prepoznaće se na forumu, hoću da ne eksperimentišeš previše na taksiju jer na taksiju je sve već izmišljeno ili će najprostije reći volim sve da probam... i onda sve proba pa obiđe svih 15 taksi asocijacija za 5 godina i onda konstatuje opšte mesto: Svi ste vi isti, naši interesi nisu isti ili sve jedno mi je gde sam uvek sve samo od mene samog zavisi. Dakle čista demokratija i samo vaša odluka!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od david taj Pet 19 Mar 2010, 07:43

Zlajo , ima dosta elemenata u Markovim predlozima , o kojima bi mogao da razmislis !!!!!!! /da ne citiram sve / .......mozda bih samo predlozio da ukines refundaciju za aerodromske voznje / jer ih ni do sada niko drugi nije davao / - mislim da to nece smetati , ako taxisti na drugoj strani dobiju vise , a i tebi kao vlasniku se smanjuju izdatci .

PS ; Pink je nocas uveo 30 posto popusta - ali na terenu to nije tako , i dalje pojedinci koji su navikli tako da rade , daju 20 % pa A P P -- sto ce sigurno doneti mnogo stete svima .......
PS ; BTV je najbolje radio i bio najcenjeniji kad nije davao popust

Pozdrav David

david
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Bice svega, samo nece biti nas...

Počalji od zlaja taj Pet 19 Mar 2010, 08:42

david ::...BTV je najbolje radio i bio najcenjeniji kad nije davao popust...
To ja odlično znam, tada smo mi polako ali sigurno rasli ali onda početkom 2008 ponovo krenu popust! Ja sam napravio grešku i ostao sam celu 2008 godinu bez popusta i napravio sebi medveđu uslugu... Ljudi su se osipali jer je broj poziva opadao, Pink se sve više i više punio i na kraju sam i ja ipak poklekao! Na moju sreću brzo smo uhvatili priključak startom popusta u 2009-oj (bez obzira što sve vreme guramo na silu zaštićenih 300 dinara). Pink je krajem prošle godine povukao pogrešan potez sa dizanjem članarine na 6000 dinara i počeo sa eksperimentisanjem oko "organizacione pomoći" Alfa taksiju! I šta sad imamo, Gold, Alo, Aurora i CD Pepsi su dobili konkurenciju u dobro organizovanoj Alfi i sad se sve ruši kao kula od karata. Moja prognoza je da ćemo jako brzo svi morati da imamo ili istu cenu-ponudu pa kom obojci kom opanci.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Mislim da sam bio jasan ali da dodam: GPS, dalja selekcija vozača, akcenat na aerodromske vožnje, malo manja članarina nego u Pinku, uvek bolja reklama i poslovna strategija i rezultati će doći!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mapko taj Pet 19 Mar 2010, 09:11

zlaja ::"Moja prognoza je da ćemo jako brzo svi morati da imamo ili istu cenu-ponudu"
- I što ta cena ne bi bila zakonita cena?

U celom prethodnom postu opisuješ deo vaše popustaške borbe preko leđa taxiste - i o tome se afirmativno izjašnjavaš Sad
Drugim rečima: "Trla baba lan..."
Mapko
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu