Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Taksi penzija i penzioneri

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

bez cenzure

Počalji od pauk 523 taj Pet 13 Apr 2012, 11:52

Zokenzi ::Johnnie Spider Footman se zaista seća "starih vremena". Naravno da ne može reći, da su uvek bila dobra, jer je u svojim tridesetim godinama, kada je na Manhattanu počeo da vozi taksi, imao priliku da čuje mnogobrojne "optužbe" zbog svoje boje kože, a bila su to i vremena, kada je vožnja po pređenoj milji koštala 20 centi... 92-godišnji Spider Footman vozi taksi već 75 godina! Do danas je prešao milione kilometara, i sa ponosom ističe titulu Najstarijeg taksi vozača na svetu. Footman danas vozi taksi samo tokom vikenda,u Beogradu, kada je saobraćaj manjeg intenziteta i kada je sve "mirno", i izbegava vožnje do aerodroma ili do udaljenih mesta.Uglavnom je ispred Teatra.(zbog boje koze)

http://www.automagazin.rs/index.php?id=11421&n=on-je-nastariji-taksista-na-svetu-92
Veoma srecan
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: Taksi penzija i penzioneri

Počalji od Blackshadow taj Sub 14 Apr 2012, 09:54

Ja znam bar trojicu starijih od njega koji taxiraju kod nas! ;nenn;
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ATILA NS 1020 taj Sub 14 Apr 2012, 11:16

Blackshadow ::Ja znam bar trojicu starijih od njega koji taxiraju kod nas! ;nenn;

Pa koliko ti imaju god? I koliko puta godišnje idu na lekarski?
bravo
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Godina : 42
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Taksisti plaćaju doprinose i od pre 16 godina

Počalji od Zokenzi taj Čet 17 Jan 2013, 23:18

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Penzija - dogurao sam do penzije

Počalji od parmin taj Ned 26 Okt 2014, 20:07

Evo, napunih 40 godina staža. I normalno odem u Nemanjinu, predam papire, radnu knjižicu, vojnu knjižicu (?) i rekoše mi, sada idi kući i čekaj. S obzirom, da znam da mi penzija neće biti 70 000 dinara, odlučio sam da nastavim dalje da radim, a i da primam penziju, dokle može. Ali !!!! Stiže mi pre neki dan pismo i kaže, dugujem za 1997 godinu za period od 1. 1. - 27.3. ukupno nešto preko 17000 dinara. Hajde da je do 31. 3. pa da mi bude jasno, ali kako ga ubodoše u baš 27. Pa i ako sam uplatio 28.3. zašto nisu pokrili ono pre toga. Nisam siguran kakva je ovo zafrkancija. Sva sreća, sačuvao sam poresku knjižicu, ali se ne sećam računi
1000, 2000 i 3000, zašta je koji. Recimo na računu 1000 (40816-846-1000112) sam uplatio 14.01. 1997 580 dinara, ali ne znam šta je to, da li je porez ili su doprinosi, a 27. 02. na isti račun sam uplatio još 500 dinara. U martu sam uplatio na račun 3000 190 dinara. E a u maju, pa do kraja godine sam uplaćivao sve uglavnom na račun 2000 i tu sam uplatio 4600. By the way iz poreskog,na mojoj opštini pre 5-6 godina sam uzeo potvrdu da sam sve uplatio i da im ništa ne duguje. I tamo piše da sam za '97
bio zadužen sa 2077 dinara i da sam to platio. Sutra idem u sobu 403.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Godina : 63
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pon 27 Okt 2014, 02:26

Strasno! Istu pricu sam vec cuo od kolege kojem su dva puta otkrili neki dug slicnog iznosa. Znaci kada im je platio prvu sumu i mislio da je zavrsio, ispostavilo se da postoji jos jedna suma koju duguje ;d;rr;
Ja sam daleko od penzije ali posto ima kolega na ulici koji su se penzionisali, najbolje njih da pitas, gde da ides, da li ti vredi da se zalis i sta da radis, posto su verovatno vec sve to prosli...
Uzgred, cestitam ti i zao mi je sto ne mogu da ti pozelim lepe penzionerske dane, posto ces ih provoditi radno pale
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 27 Okt 2014, 08:20

Njihova je greska u pitanju jer nisu doneli konacno resenje za godinu pre te i otuda dug.Inace mi smo obavezni da kada nam stigne resenje za tekucu godinu trazimo da nam izdaju i konacno resenje za prethodnu ako ga oni nisu poslali.Naravno niko od nas to ne radi jer treba da se plati neki dinar vise,a mnogo nas to i ne zna pa se to na kraju uvek pojavi najcesce bas kada dodje vreme za penziju jer tada moraju da prebiraju po dokumentaciji i tada moraju da ispravljaju greske.To jeste njihova greska,ali nije izmisljeni novac.Nekog poreskog radnika je mrzelo te 1997 da ti uz novo resenje izvede i konacno za 1996 i eto ga sada na naplati uz kamate naravno.Nece ti pomoci soba 403 nego ce ti reci isto sto i ja sada.Neka ti je penzija srecna i dugovecna!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pon 27 Okt 2014, 10:06

Eto ideje za jos jedno pitanje tj zahtev na protestu. Eto duga za opravdan otpis bez ikakvih dilema jer greska sigurno nije nasa, a placati kamatu za njihovu gresku je mnogo bahato i bezobrazno od njih.
Verovatno se svi vode logikom da je bolje da plate i dobiju penziju sto pre, jer svakim odugovlacenjem kroz zalbe i sl. gube vise nego sto dobijaju iz meseca u mesec.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pon 27 Okt 2014, 19:14

Verujem da mi penzija već ide, a kada ću je dobiti konačno, mislim da ovo sada odugovlačenje sa njihove strane ne utiče na to. Meni je krenula od 1.9. Tada sam napunio 40 godina rada. A danas sam bio u sobu 403. Ona je pogledala i rekla mi je da je sve u redu i da moram da platim, jer smo mi navodno, štrajkovali 1997, pa da bi nas oterali sa ulice, oni su se prvo složili sa našim zahtevima, a posle, na kraju godine su doneli konačno rešenje, po kome smo svi mi u dugu.
Onda sam ih upitao, zašto mi je Voždovac izdao rešenje, da se ne dužim sa porezom i sa svim uplatama od 1990 - 2000 i tu se vidi da im ništa ne dugujem. Onda me je ona poslala na Voždovac, da od njih uzmem novo rešenje, koje mi oni nisu dali, ali sam dobio upit stanja za 1997 i 1998 iz koga se vidi da ništa ne dugujem.
U četvrtak idem ponovo u Nemanjinu.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 28 Okt 2014, 15:26

Sa srecom koleza. slusajuci tebe i tvoje dogodovstine i kad mi dodje vreme za penziju, necu otici
Mame mi. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od peradetlic taj Čet 30 Okt 2014, 18:56

Мој комшија отишао у такси пензију пре годину и по. Сада једва хода и погрбљен је од седења у ауту. Прима пензију 14.000 динара, а био је паушалац. Да не буде забуне прима 2 џ по 7.000 дин. Ето ти такси пензије.

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Čet 30 Okt 2014, 20:15

Danas sam primetio šta je moj problem. Ne mogu da saslušam sagovornika. Ja bih sve hteo da kažem, bez obzira na sagovornika. A danas su me ućutkali i došli do reči. I .... sve mi je sada jasno. 1996 godine, osnovica je bila 1041.41 dinar, a 1997 je trebalo da bude oko 1300-1400, a mi smo štrajkovali i oni su skinuli to na 962 dinara, što je bilo ispod minimuma. E s obzirom da sam ja plaćao, kao da je ta osnovica od 1300 dinara, meni se pojavio višak, koji su oni prebacili u sledeću godinu. I kaže žena lepo, mora da se plati. I treba da doplatim još 17126.68 dinara ili oko 3 sadašnje uplate za penziono. I na kraju sam slegao ramenima i rekao joj da mi to u 3 rate odbije od penzije, a ja odoh na ulicu. A kako stvari stoje, još dugo ću ja biti na ulicu, ako me ne oteraju u prinudnu penziju.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 30 Okt 2014, 20:19

Nikako da nam napises koliku su ti penziju izracunali da primas.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 01 Nov 2014, 17:54

Pa sigurno dve tri iljade evrica,,,, cim nece da prica place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 02 Nov 2014, 18:45

Lose ti je ona nesto tu objasnila.Ako je osnovica 1996 bila 1041din,1997 posle strajka spustena na 900 i nesto,a ti uplacivao 1300 trebalo bi da si u plusu,a ne u minusu jer si vise uplacivao...Mora da se plati jer ti je to dug,ali nije nastao na nacin na koji ti je ona objasnila jer si ti uplacivao vise.Procitaj jos jednom sta si napisao u postu i reci nam jer ti stvarno deluje logicno? Prebacili ti visak,a ti imas manjak!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od parmin taj Pet 07 Nov 2014, 18:47

Pazi ovako, rešenje, a danas je 7. novembar, još nisam dobio. Predao sam 18. 8. 2014. Pre neki dan sam čuo na radiju da ima 6000 zahteva za penzionisanje i da do kraja godine, sve treba da reše.
Što se tiče plaćanja, normalno, oni su u pravu. Ja sam uplatio za 1997 godinu i više nego što je trebalo, ali oni su me dužili za ono što smo mi tražili, a to je bilo to da sam sada kada sam podneo za penziju u gubitku, za tu godinu. A višak, koji sam uplatio, prebacili su za '98.
Znam da nije logično, ali ... Oni su uvek u pravu. Jer za 96, bilo je 1100, za 97 je trebalo da bude 1400, a mi smo spustili na 980 dinara, što je bilo ispod minimalnog zaduženja i tu su me sada sačekali, a za 98 je bilo 1700 dinara.
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Pola veka krstari ulicama Velike jabuke

Počalji od Zokenzi taj Sub 29 Nov 2014, 23:58

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 30 Nov 2014, 10:29

Ako ste ceo svoj radni vek proveli na taksiju,mozete ocekivati 700 dinara po godini staza tj.30 godina taksiranja za 21.000 din penzije..Ne krivim ih sto i dalje rade..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Ned 30 Nov 2014, 12:15

Alhemicar ::Ako ste ceo svoj radni vek proveli na taksiju,mozete ocekivati 700 dinara po godini staza tj.30 godina taksiranja za 21.000 din penzije..Ne krivim ih sto i dalje rade..
Apsolutno se slazem sa ovim!
i ako bi nam bilo bolje da ne rade, zao mi ih je nisam odavde
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 30 Nov 2014, 14:18

A sad kako su smanjili osnovicu mi necemo imati ni 700 din
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 30 Nov 2014, 18:56

Šetač ::
Alhemicar ::Ako ste ceo svoj radni vek proveli na taksiju,mozete ocekivati 700 dinara po godini staza tj.30 godina taksiranja za 21.000 din penzije..Ne krivim ih sto i dalje rade..
Apsolutno se slazem sa ovim!
i ako bi nam bilo bolje da ne rade, zao mi ih je nisam odavde

Bolje žali nas, jer će i to biti cifra za nas Sad

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Ned 30 Nov 2014, 18:58

Ne prave nama problem prave taxare koje su ceo zivot na taxiju i danas moraju da rade da dopune penziju koja je sa taxija na zalost mala...Nek su zivi i zdravi i sto duze sposobni za funkcionisanje....Ne volim one,koji su u penziji a imaju ukupno tri godine na taxiju.Dobili su otpremnine od firmi koje su ih pred penziju na biroe poslale,izasli da taxiraju i na ulici su po ceo dan.Javno se hvale kako penzije od 500,600 eur ostavljaju na stranu zato sto na taxiju uzimaju dovoljno.Zajebavaju nas koji stvarno od taxija zivimo i uzimaju nam posao.Takvih se treba resiti pod hitno,a ima ih stvarno mnogo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Uto 02 Dec 2014, 19:44

Njima treba

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od time taj Čet 04 Dec 2014, 00:26

N :;n3w4;:neka biraju sta zele da vrate penziju ili taxi dozvola.

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 04 Dec 2014, 23:07

Ma nema bre sta da biraju..nek idu da odmaraju,zasluzili su.Neka nas samo puste da radimo i bice bolje i njima i nama.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od time taj Pet 05 Dec 2014, 18:25

to bi bilo jos i najbolje

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 09 Dec 2014, 19:36

lol!
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 09 Dec 2014, 21:34

pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 10 Dec 2014, 14:49

pauk 523 ::
Delujete mladoliko za te godine .... Very Happy   Very Happy   Very Happy
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 10 Dec 2014, 17:11

;klm;

PS. Ja samo probam nesto sto je do sada postojalo a ja za to nisam znao kako? Pa velim da iskoristim ozbiljnost teme i probam to ovde.
Hvala kolega za instrukcionenneee.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Voze taksi i u osmoj deceniji

Počalji od Zokenzi taj Sre 17 Dec 2014, 23:52

ČAK 20 odsto taksi vozača u Beogradu starije je od 60 godina. Da u ovoj delatnosti skoro i nema mladih ljudi pokazuje podatak da je u proseku beogradski taksista star 52 godine.

Podaci govore da od 6.544 registrovanih taksista više od 60 godina ima 16,70 odsto. To je oko 1.000 vozača. Za penziju je već zrelo 3,89 odsto taksi vozača, koji krstare ulicama prestonice, jer imaju više od 65 godina. Njihovim penzionisanjem za oko 300 bi se smanjio broj taksista, za koje sve dosadašnje studije govore da ih u srpskoj prestonici treba biti oko 5.000.

Zanimljivo je da su čak trojica aktivnih taksista rođena 1938. godine i od ovog posla ne odustaju, iako imaju 76 godina. Oni su i najstariji taksisti u Beogradu.

Direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović kaže nam da je ova starosna slika u taksi delatnosti Beograda katastrofalna.

- Od 2005. godine niko nov nije priman da taksira, osim onih sa liste čekanja koji su se žalili sudu i dobili spor - objašnjava nam Mitrović. - Godine na listi čekanja su prolazile i sad imamo stare taksiste. To nije dobra priča za Beograd i treba je promeniti. Vrlo brzo uradićemo novu studiju da se vidi koliko je sad potrebno taksista. Krajnji cilj je da ovu delatnost očistimo od penzionera i primimo mlade ljude da taksiraju.

Inače, vrlo mali broj taksista odluči se uopšte da ode u penziju, jer najčešće, kako kažu, od tog iznosa koji dobijaju iz PIO fonda, pošto su uglavnom uplaćivali minimalce, ne mogu da žive.

Takođe, nije tajna ni da se određeni broj taksista bavi ovom delatnošću, iako su zvanično penzioneri, a ranije su radili kao vozači u nekim preduzećima ili se bavili nekim sasvim drugim poslom.

MNOGI I NE DOČEKAJU PENZIJU

MILAN Bojić, iz „Beogradskog taksija“ kaže da mnogobrojni taksisti i ne dočekaju penziju, jer im je iako se tako ne čini posao vrlo stresan.

- Ljudi rade po 12 sati dnevno ako žele nešto da zarade, nema praznika i vikenda - objašnjava Bojić. - Stalna je i tenzija, jurnjava za poslom i novcem. Veliki broj taksista umre od bolesti srca i ne dočekavši starost da ode u penziju.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:496170-Voze-taksi-i-u-osmoj-deceniji:

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 18 Dec 2014, 02:10

MILAN Bojić, iz „Beogradskog taksija“ kaže da mnogobrojni taksisti i ne dočekaju penziju, jer im je iako se tako ne čini posao vrlo stresan. - Ljudi rade po 12 sati dnevno ako žele nešto da zarade, nema praznika i vikenda - objašnjava Bojić. - Stalna je i tenzija, jurnjava za poslom i novcem. Veliki broj taksista umre od bolesti srca i ne dočekavši starost da ode u penziju. ::
Bambi je u pravu bravo
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od migaa taj Pet 19 Dec 2014, 10:12

Koja crna penzija ko moze da zivi od 21000. Svima nam se smesi "svetla buducnost" za "djevrekom" dok nas nenadju u nekom jarku ili zavaljenim za njim.

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh