Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Divlji taksisti kojih je sve vise

Strana 19 od 20 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Divlji taksisti kojih je sve vise

Počalji od magnum taj Ned 10 Feb 2013, 12:52

Na šta vi trošite reči......pa normalno je da brojevi ne počinju od hiljadarke!
(Ako je u ovoj zemlji išta normalno place ).
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 10 Feb 2013, 21:44

Pa neće ni počinjati od hiljadarke nego od 0001 nisam odavde

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 08 Apr 2013, 22:36

Danas, 17.10 , kao što se vidi, ugao Balkanske i Nar. Fronta.
Radi ova kontrola taksi -službe, pa razvaljuje.Pre neki dan, u podne, bež Golf sam samcijat stoji ispred Moskve bez blama.Takođe pre neki dan , crveni Opel, šparta Terazijama u laganom "mimohodu" , svima nama, kao i miliciji i po.ranim komunalcima, za inat
Aferim kontrolo!
http://imageshack.us/photo/my-images/834/fotografija1865.jpg/
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od penzioner taj Uto 16 Apr 2013, 19:49

Nove informacije o:

- predlogu upućenom Komunalnoj policiji za zajedničku borbua radi otkrivanja nelegalnog auto-taksi prevoza u Beogradu
- dopisima upućenim Ustavnom sudu radi okončanja postupka ocene ustavnosti i zakonitosti čl. 10.st.1.tač. 4 Odluke o auto taksi prevozu grada Beograda iz 2005.

možete pročitati na sajtu Samostalnog sindikata taksi vozača i autoprevoznika Srbije:

Link:

http://sstviaps.weebly.com/nelegalni-auto-taksi-prevoz.html

http://sstviaps.weebly.com/ustavni-sud.html

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 17 Apr 2013, 22:13

Danas stoji divljak ispred hotela Moskva bez zadnje registarske oznake i bez brojeva na tabli i komunalci mu kažu: Gospodine, ne možete ovde da se zadržavate!!! On bez reči ode i napravi polukružno kod Meka, pa kod Albanije i opet stade na isto mesto, a komunalci verovatno stigoše već do Slavije u međuvremenu. A ja gledam i ne verujem da su toliko nezainteresovani place

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 18 Apr 2013, 05:39

Da si ti ili ja stao itekako bi bili zainteresovani ;;qwu:
P.S. Da li ste primetili kako su revnosni i oni i saobracajci na uvodjenju reda na taksi stanicama (Sava,Celar,10 ,itd) , pa nemojmo da smo takvi nemogu ni oni bas sve affraid
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pet 19 Apr 2013, 00:51

Komunalna policija je zadužena za kontrolu taxi vozila i vozača, a ne za kontrolu građana koji na krovu svojih ili tuđih automobila imaju taxi oznake, a pogotovu ne za kontrolu registarskih tablica građana. place

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pet 19 Apr 2013, 01:34

Znaci resenje je taxi-policija
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pet 19 Apr 2013, 11:46

Pa, tako nekako! ejjjj

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 19 Apr 2013, 12:32

ima tu još poneko rešenje ......
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 19 Apr 2013, 13:48

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1404410

Комунална полиција

Макензијева 31, централа: 2453-142
e-mail: komunalna.policija@beograd.gov.rs

Небојша Томић, начелник, 2430-102, факс: 2450-170
Александар Костић, заменик, 2430-102

Телефон за пријаве (00-24): 0800-110-011
Помоћник начелника Комуналне полиције: 2435-111
Одељење стручно-оперативних послова: 3444-229, факс: 2450-170
Одељење за нормативно-правне послове: 2457-755, факс: 3836-980
Одељење за заједничке послове: 2440-078, факс: 3442-196
Одељење за студијско-аналитичке послове: 2433-260, факс: 3448-464
Сарадник за односе са јавношћу: 2435-248, факс: 2450-170

Комунална полиција обавља послове који се односе на:

ауто-такси превоз ( откривање нелегалног такси превоза, коришћење такси стајалишта у складу са прописом и хоризонталном и вертикалном сигнализацијом, спречавање паркирања такси возила ван такси стајалишта, уредност и чистоћа такси возила и др.);
јавни ванлинијски превоз робе и превоз за сопствене потребе;
речни линијски превоз;
паркирање (спречавање паркирања на местима на којима се омета коришћење пута и одвијање саобраћаја, контрола коришћења паркиралишта у складу са прописом и сигнализацијом, паркирање на резервисаним паркинг местима и сл.).
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1240
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pet 19 Apr 2013, 15:03

Amin
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 19 Apr 2013, 15:53

Ja malopre prodjoh pored Galeba , kad ono medjutim , komunalci trkeljisu Misu Alo-a , izgleda da nisu bili obavesteni da je on u radnoj grupi Veoma srecan
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Pet 19 Apr 2013, 18:39

BATICA 646 ::http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1404410
Комунална полиција
Телефон за пријаве (00-24): 0800-110-011

Trebalo bi ovo da memorisemo u mobilne i da ih bombardujemo sa prijavama

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 19 Apr 2013, 21:47

Dobra ideja! bravo
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 19 Apr 2013, 22:25

I to na svakih petnaest minuta....kad im dosadimo,sami ce sve da rese samo da ih vise ne zovemo Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Sub 20 Apr 2013, 09:11

Samostalni sindikat predao je dopis Komunalnoj policiji sa predlogom da se uvede jos jedan mobilni broj telefona,na koji ce svaki taksi preduzetnik moci u svakom trenutku 24 casa dnevno da prijavi nelegalni taksi prevoz,pozivom ili sms porukom, sa povratnom informacijom sta je uradjeno.Ocekijemo narednih dana satanak sa gos.Tomicem Nacelnikom Komunalne policije.
Slike nelegalnih taksista/divljaka/ mozete poslati na nas mejl sstviaps@.com sto bi bilo jako korisno.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 20 Apr 2013, 14:35

miamilojevic ::I to na svakih petnaest minuta....kad im dosadimo,sami ce sve da rese samo da ih vise ne zovemo Very Happy
Ne sekiraj se, promenili bi broj fona brzo! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 23 Apr 2013, 21:35

E pa nema više puno divljaka, dobili su dozvole !! Juče sam video onog pežoa 406 sa crnom haubom što je ordinirao po s. bana, dobio čovek tablice 8058 TX !!! A hauba mu i dalje crna ....... :-(
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Uto 23 Apr 2013, 23:29

Prvo zelim da vas sve pozdravim, moje ime je Sasa i ja sam od onih koji ispunjavaju sve uslove za dobijanje taksi dozvole, ali zbog ogranicavanja broja taksista nece da mi je izdaju. Naravno sada sam u procesu pred Upravnim Sudom, a idem i na Ustavni Sud. Problem nelegalnog taksiranja je po mom misljenju iskljucivo do gradskih sluzbi jer su veliku vecinu ljudi obmanuli pustajuci drzavni ispit iz poznavanja grada, a da bi se stekao uslov za to ja sam morao da zavrsim i saobracajnu skolu i obuku za C kategoriju, lekarske preglede. Dakle posle 8 godina pustili su poznavanje grada i onda nece da mi daju dozvolu. Koliko novca sam u to ulozio kao i mnogi drugi.
Veliki broj vas sa dozvolama ste prosli slicnu situaciju pa ste tek na sudu stekli pravo da dobijete taksi dozvole. Ja i mnogi drugi smo sada u problemu, mi bi da radimo legalno, a oni nam ne dozvoljavaju.
Tako da divlje taksiste, taksiste sa dozvolama iz drugi mesta su stvorili ljudi iz gradskih sluzbi, ima tu sigurno ljudi koje je muka naterala da divlje rade.
Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Uto 23 Apr 2013, 23:37

Jos nesto da napisem, da bi se sprecilo dalje nelegalno taksiranje treba jasno reci da se vise ne pusta drzavni ispit iz poznavanja grada jer tako krecu problemi.
I da ne zaboravim, pitao bih gosp. Milana na forumu penzionera ko stiti moje interese na sastancima radne grupe za poboljsanje taksi prevoza u Beogradu.
Takodje jako sam zainteresovan za odluku Ustavnog Suda o ogranicavanju broja taksista. Da li sindikat brine o ljudima kao sto sam i ja.
Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 24 Apr 2013, 01:34

Evo da pozdravim i ja tebe Sasa (ovo ko Ekrem Jevric)moje je ime Goran i ja sam jedan od onih koji ti ne bi dali taxi dozvolu nikad,zato sto ti zelim dobro.Slazem se sa ogranicavanjem broja taksista ali prosto ne vreujem da ne izdaju dozvole.
Ispunjavanjem trazenih uslova za obavljanje taxi delatnosti ti niko nije obecao da ces je i obavljati.Trebalo bi da cekas da neko od nas napusti taksi ili umre pa da dodjes na njegovo mesto.Ponovo je na sceni zamena teza i trazenja krivca sto ti i ostali koje si naveo ne mozete da radite legalno.Tvoja gledista na problem su veoma uska i iz tvoje perspektive vi ste ugrozeni,uskracena su vam prava ulozili ste sredstva (kolika?)a pitas li se da li smo mi legalni na ovoj strani obespravljeni i ugrozeni?
Naravno da ne.Vas trenutno interesuje samo i iskljucivo kako da se domognete taksi dozvole,a kad je budete dobili otvorice se i vasa pandorina kutija.
Sto se tice obracanja ustavnom sudu, mogu samo da kazem jadna je drzava u kojoj se ustavni sud bavi ovom problematikom.
maleks ::
Veliki broj vas sa dozvolama ste prosli slicnu situaciju pa ste tek na sudu stekli pravo da dobijete taksi dozvole. Ja i mnogi drugi smo sada u problemu, mi bi da radimo legalno, a oni nam ne dozvoljavaju.
Tako da divlje taksiste, taksiste sa dozvolama iz drugi mesta su stvorili ljudi iz gradskih sluzbi, ima tu sigurno ljudi koje je muka naterala da divlje rade.
Pozdrav!!!
Ovo jednostavno nije tacno.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mrgud taj Sre 24 Apr 2013, 09:14

Koliko studenata završi npr. Stomatološki ili Arhitektonski fakultet, daju gomile i gomile para za studije i ne mogu da nađu posao u struci? Jel treba da i oni da se tuže sa "državu"? Namerno sam naveo dva najskuplja fakulteta, oko 200 000 din. za godinu studiranja, sa knjigama i ostalim troškovima izađe na milionče affraid Zašto su im uzimali pare i terali ih da uče kad im ne daju posao? Ustavni sud bi radio kao Dragstor kad bi svaka Šuša htela da radi "svoj" posao.
mrgud
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 185
Godina : 51
Datum upisa : 02.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Sre 24 Apr 2013, 09:32

maleks ::Jos nesto da napisem, da bi se sprecilo dalje nelegalno taksiranje treba jasno reci da se vise ne pusta drzavni ispit iz poznavanja grada jer tako krecu problemi.
I da ne zaboravim, pitao bih gosp. Milana na forumu penzionera ko stiti moje interese na sastancima radne grupe za poboljsanje taksi prevoza u Beogradu.
Takodje jako sam zainteresovan za odluku Ustavnog Suda o ogranicavanju broja taksista. Da li sindikat brine o ljudima kao sto sam i ja.
Pozdrav!!!

Samostalni sindikat ,odnosno gos.Milan/penzioner/,nije clan radne grupe za unapredjenje taksi prevoza.Sindikat stiti samo taksi preduzetnike koji imaju taksi dozvolu,a jedan od prvih zadataka je borba protiv nelegalnog prevoza,i ogeanicenje broja taksi prevoznika.
Pravo na rad koje spominjete i Ustavni sud nemaju nikakve veze sa ogranicenjem taksi prevoznika i listom cekanja,zbog cinjenice da lokane samouprave odnosno grad BEOGRAD imaju pravo da u skladu sa ZAKONOM O DRUMSKOM PREVOZU blize uredjuju taksi delatnost,pa samim tim i broj taksi prevoznika.
USTAV GARANTUJE SAMO PRAVO NA RAD SVAKOM GRAJDANINU SRBIJE,ALI U SKLADU SA ZAKONOM KOJI UREDJUJE ODREDJENU DELATNOST.

Pre nego sto bilo sta napisete ,zamolio bih vas da se predhodno bolje informisete,jer ste izneli netacne konstatacije.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Sre 24 Apr 2013, 15:03

Pozdrav za pauka i mrguda, ne zelim da ulazim u raspravu sa bilo kim, ali moram reci da neke stvari nisu tacne. Prvo kada neko zavrsi fakultet on konkurise u nekoj firmi za posao u svojoj struci pa sta bude bude.
Zato taj neko sigurno moze da otvori svoju privatnu zubarsku ordinaciju ili arhitektonski biro. Za mene je taj novac koji sam ulozio da bih postao taksi preduzetnik veliki, ma koliko to bilo!
Ja ne mogu da otvorim firmu niti da se registrujem kao preduzetnik, a Ustav RS mi to garantuje. Ko prati te stvari zna da na diplomi o poznavanju grada stoji naglaseno da je diploma namenjena za obavljanje taksi delatnosti u gradu Beogradu. Zasto je Gradonacelnik odobrio drzavni ispit koji je usko vezan samo za taksi posle 8 godina. Da nije bilo ispita ne bi se ja sada dopisivao sa vama i sigurno bi bio manji broj divljaka na ulicama. Drugo ja nisam "Susa" ni sebi ni svojoj porodici i prosto se moram boriti za svoja prava, i nadati se necemu boljem.
Budite sigurni da razumem legalne taksiste, ali u svakoj bransi ima tkz. " sive ekonomije", samo sto nas taksi delatnost zanima.
Takodje ne zelim da uopste neko pomisli da nekome zelim zlo da bih ja mogao da radim.
Ne zelim da mi niko zameri na ovome sto pisem jer naravno da gledam "usko" kada se radi o meni i mojoj buducnosti.
Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 24 Apr 2013, 15:35

Sasa,trebalo bi da znas da taxi delatnost spada u takozvana specificna zanimanja,a specificno je upravo to sto svaki grad u eu koji ima taksi prevoz ima i limitiran broj istih.
Ne bih da se ponavljam,ali i vlasnici privatnih autobusa ne mogu da isteraju koliko hoce buseva nego se tacno zna koliko i na kojoj liniji to mogu,bez obzira sto su mogo veci privatnici od nas.
Sa pitanjem koliko para,nisam zeleo da te uvredim nego da kazem da su to male majusne pare za privatan biznis.
Niko ovde nema nista protiv tebe licno, svi smo mi jednom izasli na taksi.
pozdrav.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Sre 24 Apr 2013, 16:26

Postovani kosta232, moram vam odgovoriti na ono sto ste napisali. Naime iako nisam srecan zbog toga, vise puta sam citao Ustavno Pravo RS. Izdvojicu vam neke: Ustav RS

Право на рад Члан 60.

Јемчи се право на рад, у складу са законом.
Свако има право на слободан избор рада.
Свима су, под једнаким условима, доступна сва радна места.

Економско уређење Основна начела Члан 82.

Економско уређење у Републици Србији почива на тржишној привреди, отвореном и слободном тржишту, слободи предузетништва, самосталности привредних субјеката и равноправности приватне и других облика својине.
Република Србија је јединствено привредно подручје са јединственим тржиштем роба, рада, капитала и услуга.

Слобода предузетништва Члан 83.

Предузетништво је слободно.
Предузетништво се може ограничити законом, ради заштите здравља људи, животне средине и природних богатстава и ради безбедности Републике Србије.

Положај на тржишту Члан 84.

Сви имају једнак правни положај на тржишту.
Забрањени су акти којима се, супротно закону, ограничава слободна конкуренција, стварањем или злоупотребом монополског или доминантног положаја.
Права стечена улагањем капитала на основу закона, не могу законом бити умањена.
Страна лица изједначена су на тржишту са домаћим.

Dakle kosta232 tako kaze Ustav i ne moze neka "odluka" da bude jaca od Ustavnog Prava koje smo svi stekli rodjenjem i zivotom u ovoj zemlji. Ako se zaista zeli ograniciti broj taksi preduzetnika onda se to mora drugacije uraditi.
Mislim da bi "penzioner", naravno ukoliko bi to zeleo mogao mnogo da pomogne svima nama, i nama koji smo u procesu dobijanja ili nedobijanja taksi dozvole i vama legalnima. Ja mislim da ukoliko biste se udruzili da biste vrlo brzo resili neke od glavnih problema taksi delatnosti, ali mislim da to ne bi odgovaralo pojedinim gazdama taksi udruzenja.
Moram odmah da se ogradim jer ja nisam jedan od vas pa ne znam sve vase probleme i verovatno nije u redu da ja dajem neke sugestije, ali sam dugo na forumu i citao sam sve postove i samo iznosim moje misljenje.
Takodje opet naglasavam ne zelim nikome da se zameram i nikome ne zelim nista lose, ali prosto se moram boriti za sebe.
Ukoliko i ja dobijem dozvolu jednog dana, a stvarno se nadam da hocu, i ja cu se boriti za ogranicavanje broja taksista, ali tada ce neko poput penzionera da napise taj predlog na usvajanje gradu Beogradu koji ce biti u skladu sa Ustavnim Pravom i svim drugim zakonima ove zemlje.
Pozdrav svima!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Sre 24 Apr 2013, 16:53

Auto taksi prevoz spada u delatnost koja je od posebnog znacaja za grad Beograd.Upravo se zbog ne moze porediti sa drugim delatnostima koje to nisu.Porediti zubarsku ordinaciju ,ili nesto drugo sa taksi prevozom,i uslovima u kojima se obavlja je besmisleno.
Lista cekanja postiji godinama u nazad,pa se postavlja pitanje zasto je neko uopste polagao drzavni ispit i poznavanje grada,kada je znao da to ne garantuje izlazak na taksi, odnosno taksi dozvolu.
U zemljama EU,zagarantovano je pravo na rad i sloboda preduzetnistva,ali su delatnosti od posebnog znacaja za gradove ili drzave,ogranicene u odredjenim segmentima,kao na primer JAVNI PREVOZ.Da to nije tako imali bi haos na ulicama gradova u smislu neogranicenog broja autobusa, tramvaja,trolejbusa,kao i taksi vozila,koje saobracajna infrastruktura ne moze da primi,i dosli bi u situaciju da niko nikog ne moze da preveze na odredjenu relaciju.Sta reci o taksi stanicama,koje su i sada u velikom nedostatku.Upravo se zbog toga ogranicava broj izvrsioca u odredjenim delatnostima,a ne zato sto neko nekom brani pravo na rad.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Sre 24 Apr 2013, 17:01

Kazem opet, vise ne treba pustati drzavni ispit iz poznavanja grada i jednog jezika za obavljanje taksi delatnosti u gradu Beogradu. Pitanje polaganja ispita treba postaviti gradu, jer oni odobravaju drzavni ispit, a zasto su pustili posle 8 godina videcemo... Ali to se mora zaustaviti jer cemo svi biti u velikom problemu.
Nema vise ispita, nema novih divljaka ili nas koji cemo se boriti za dozvolu.
Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Sre 24 Apr 2013, 17:23

Zakon o prevozu putnika u drumskom saobaracaju regulise auto taksi prevoz.Izmene i dopune zakona radjene su 2010god.cime je lokalnim samoupravama omoguceno da u skladu sa zakonom blize odredjuju i uredjuju nacin na koji se obavlja taksi delatnost,Ustav samo u nacelnom smislu gerantuje pravo na rad u SKLADU SA ZAKONOM kao sto pise u clanu 60.

Kada bi se Ustav tako usko posmatrao,svako bi mogao da trazi radno mesto gde god mu padne na pamet.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 24 Apr 2013, 20:26

Aman, ljudi, što mučite budućeg nam kolezu!Zar ste već zaboravili sa koliko žara ste opremali auto, polagali ispite i na kraju uradili estetski!? I da, odmah posle toga, isti taj dan doneli kući gomilu para! Kao i naredni dan! Kao i naredni dan! Kao i naredni dan! Kao i naredni dan! Kao i naredni dan! Kao i naredni dan! Kao, u ostalom, i dan-danas!
Pa dozvolimo i njemu da uzme jedan deo od tog našeg, svakidašnjeg, masnog kolača! place
Ma nek uživa u tome, kao i svi mi! place
P.S. I batalite zakon ovaj i zakon onaj.Ništa dok ne počne da živi bogatim i dokonim životom kao i svi mi! Po taksi stajalištima! place place place
AFERIM
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brada taj Čet 25 Apr 2013, 11:12

E, ako si im rekao...
A koliko vidim ne sede svi samo po taksi stajalištima...
Kafane, kafanice, bašte, baštice...
Da ne nabrajam...
Poz...

brada
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 25 Apr 2013, 18:07

Po meni je Sasa potpuno u pravu , na osnovu cega je grad kao jedini ovlasceni dozvolio poznavanje grada , na osnovu toga sto je nekome zafalilo para.Nije problem Sasa i njemu slicni , nego oni koji su ih doveli u zabludu da ce dobiti taksi dozvolu time sto ce ispuniti sve potrebne uslove za to , a diplomu , lekarski , vozacku mu daju sluzbe koje nisu pod gradom, ali grad ima uslov za ogranicenje ili neizdavanje novih dozvola (poznavanje grada).Znaci greska je u gradskim strukturama
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 25 Apr 2013, 21:34

Zasto poistovecujes ispit iz poznavanja grada sa taksi dozvolom?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Čet 25 Apr 2013, 22:06

Nebitno je da li je u pravu Sasa,Venelume,Pauk,ili Kosta.Cinjenica je da polaganje drzavnog ispita i poznavanje grada ne garantuju dobijanje taksi dozvole.To su znali i oni koji su polagali,odnosno ni u jednom dokumentu ili propisu ne pise da se taksi dozvola automatski dobija vec postoji lista cekanja.Naravno da je grad pustiio ispit iz poznavanja grada da bi popunio gradski budzet,ali isto tako niko nije ni u obavezi da polaze nesto sa neizvesnim krajem.
Licna je procena svakog pojedinca da li treba nesto da radi ili ne, a takodje i odgovornost.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 26 Apr 2013, 08:42

VENELUME ::Pitanje ja ZASTO je grad ( i pored vec gomile izgubljenih predmeta pred USS) dozvolio poznavanje grada i samim tim sticanje potrebnih kvalifikacija za taksi dozvole. Licni ne mislim da je to radi popunjavanja budzeta grada (suvise je to mala ukupna cifra da bi se nesto poravilo) , vec bih pre rekao da su u pitanju neciji licni interesi.
I još jedno pitanje ili konstatacija.
A zašto je baš sad, u novembru, posle dve i po godine poskupeo taksi u Beogradu ???
E pa sad ko uveže ove stvari dobiće vrlo lagan i logičan odgovor koji se na kraju svodi na jednu stvar !!

P.S. nit je cifra za poznavanje grada neka velika, nit je cifra za porez koju će plaćati novoizašli taksisti bitna u celoj priči !!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Danas oko 16 casova kod Vuka

Počalji od to je to taj Pet 26 Apr 2013, 19:54

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 26 Apr 2013, 22:50

ovaj je sa karaburme, parkiran je na ćošku Danteove i G. Lorke, do skoro je vozio onu staru trulu belu korsu koja se valjda raspala !!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 26 Apr 2013, 23:02

Radi čovek, ne zeza se kao mi, pa može i kola da menja! Veselje place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pet 26 Apr 2013, 23:21

Honda pa jos i klimatizovana...
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 27 Apr 2013, 18:18

A sta onaj "kvisko" na zadnjoj polici auta predstavlja?

Ili jos bolje - Ciji li je?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 27 Apr 2013, 23:07

Neka rade,i treba,kad ih niko ne ometa....svi se prave ludi,a mi mozemo do sutra da ih slikamo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 07 Maj 2013, 16:00

U jednoj zemlji
na brdovitom Balkanu.

Neko ispred Vlade stoji
sto se bez tablica voza po gradu.

Ne moze mu niko nista
jaci je od svih.

Hej, zemljo Srbijo
dokle ces dogurati sa ovakvim.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Uto 07 Maj 2013, 17:09

Losa ti ova kamera prijatelju, u night modu se bas slabo vidi Wink
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 07 Maj 2013, 22:13

Pre ce biti da su mu loshi farovi
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 10 Maj 2013, 12:45

Moze biti da je slikano iz kragujevacke "Zastave" pod losim svetlima?

Ali je zato problem uocljiv i vidljiv svakodnevno.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 10 Maj 2013, 21:01

U neka,ne tako davna vremena,ako bi se ovakva situacija desila,ova dvojica regularnih bi presrela divljaka,izvadila po palicu iz gepeka i pokazala decku kako se ponasa prema nekom ko ti otima lebac i posao...ne bi mu palo vise na pamet jer ni auto ne bi imao da sa njim radi...danas je sve drugacije,a doci ce uskoro vreme da ce nocu biti vise vozila bez nego sa tx

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Pet 10 Maj 2013, 21:40

Evo pre neki dan kolegu sa Celara opljackali i oteli Punta . Iz radio centra Beotaksi - nista nastavili najnormalnije da rade . Nekad bi sve stalo i jurilo bi ih 500 kola . Postali smo uzasni i treba da ovako propadamo ...

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 11 Maj 2013, 13:46

Sve se to poremetilo...ja i dalje ne mogu da verujem kad cujem da je kolega imao udes,javi se da trazi intervenciju za stranku a centar kuka i moli da neko preuzme stranku?????tek kasnije sledi pitanje jel treba neka pomoc,a desavalo se i da nastavi dalje da cita kao da se nista coveku nije ni desilo???no comment,dno dna,svi bi trebalo da budemo samostalci

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 11 Maj 2013, 19:50

He,he, kvaka-majka! Kad se tako nešto desi na ulici kolezi bez žice, samoinicijativno prilazi nas desetak.Neko iz radoznalosti, neko sa željom da pomogne! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 20 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći