Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Pomozite mi da počnem (Kako do taksi dozvole?)

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pomozite mi da počnem (Kako do taksi dozvole?)

Počalji od struja taj Pon 03 Sep 2012, 18:07

Ako si sve vreme bio zainteresovan,znaci da si pratio desavanja i raspitivao se okolo.
U medjuvremenu si trebao da upises skolu i polozis ispit iz poznavanja grada koji se trazi.
Ako si za sve to omanuo i zakasnio nista drugo ti ne preostaje nego da cekas sledeci rok.A kada ce biti niko za sad pouzdano jos ne zna.

Ako ti je za utehu prosli je bio organizovan pre 6 godina.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rumpi taj Pon 03 Sep 2012, 19:39

pozz struja bio sam,ali sam u medjuvremenu upao da vozim kamion preko,tako da me nije bilo,sad sam malo nastradao,i bas juce sam video da je bilo opet organizovano polaganje..
rumpi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 16
Godina : 38
Datum upisa : 18.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 03 Sep 2012, 20:10

Pa idi, sokole i polaži to, čim se pojavi!Vidim da si čvrsto rešio, pa onda teraj, samo napred, nemoj da te neko obeshrabri! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

BORBA ZA PRAVO NA RAD: Ustavni sud ih ignoriše, "nelegalni" taksisti najavljuju proteste!

Počalji od Zokenzi taj Sre 28 Jan 2015, 21:11

Verovali smo u vladavinu prava, iako je veoma dugo čekamo, ali smo sad prinuđeni da organizujemo protestne skupove ispred zgrade Ustavnog suda (protest zakazan za 04.02.2015. u 12:00h), Vlade Srbije i Skupštine grada Beograda, navode predstavnici taksi prevoznika
Iako su gradski čelnici više puta u medijima naglašavali potrebu za rešenje problema taksi prevoza u gradu Beogradu, ključni problemi nisu rešeni. Zbog toga se ista grupa "nelegalnih" taksista, koji danima nastoje da dokažu da poseduju sve uslove za dobijanje dozvole za rad, obratIla javnosti apelom Ustavnom sudu RS.

- Obraćamo se javnosti povodom saznanja da Ustavni sud Republike Srbije nije uvrstio u plan rada, i pored nekoliko urgencija, peticije i Inicijative za izricanje privremene mere, našu Inicijativu za ocenu ustavnosti člana 8. tačka 8. Odluke o auto-taksi prevozu grada Beograda  od 21.09.2011.godine.

Verovali smo u vladavinu prava, iako je veoma dugo čekamo, ali smo sad prinuđeni da organizujemo protestne skupove ispred zgrade Ustavnog suda (protest zakazan za 04.02.2015. u 12:00h), Vlade Srbije i Skupštine grada Beograda, sve dok Ustavni sud ne donese Odluku ili nam nadležni gradski sekretarijat ne izda beogradske taksi dozvole.

Podsećamo javnost da mi nismo “divljaci”, kako nas “neki” u medijima nazivaju, već ljudi, beograđani, koji ispunjavaju sve uslove, uključujući i položene ispite u organizaciji grada Beograda, za obavljanje taksi delatnosti propisane od strane Sekretarijata za saobraćaj grada Beograda. Namera nam je da najavljene protestne skupove održimo u skladu sa zakonom i civilizacijskim normama, bez blokade saobraćaja i remećenja javnog reda i mira.

I sam predsednik vlade Repulike Srbije Aleksandar Vučić je u nedavnoj izjavi za medije istakao, “da je uloga države i vlade da stvore uslove za rad i otvaranje što većeg broja malih i srednjih preduzeća. “

Nažalost, nadležni u skupštini grada ne samo što ne slede smernice predsednika vlade već osporavanjem prava na rad pod jednakim uslovima čine krivično delo iz člana 164. KZRS, kao i iz člana 208., imajući u vidu činjenicu da su upravo oni organizovali ispit, za koji je zaprećena kazna od šest meseci do pet godina zatvora. Da ne pominjemo i eventualne odštetne zahteve, koji će neminovno uslediti, za naknadu materijalne i nematerijalne štete, na teret budžeta grada Beograda.

Kod:
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/borba-za-pravo-na-rad-ustavni-sud-ih-ignorise-nelegalni-taksisti-najavljuju-proteste-clanak-1669456

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2393
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

“Nelegalni” taksisti najavili protest za ponedeljak

Počalji od Zokenzi taj Čet 14 Maj 2015, 21:59

Još čekaju odluku Ustavnog suda

Beogradski "nelegalni" taksisti najavili su proteste od ponedeljka, jer Ustavni sud i pored zvaničnih dopisa i obećanja da će do kraja kvartala ove godine razmotriti njihovu inicijativu, još uvek nije doneo odluku. Takozvani nelegalni taksist već mesecima pokušavaju da dokažu da poseduju sve uslove za dobijanje dozvole za rad, ali se rešenje njihovog problema i dalje ne nazire, jer niko od gradskih čelnika ne želi da ih sasluša.

- Nekoliko puta smo imali kontakt sa Ustavnim sudom i obećano nam je da će se naš predmet do sada naći u razmatranju. Neverovatno je da najviša sudska instanca ne uradi ono što je trebalo, praktično smo izigrani jer se Sud nije oglasio. Mi samo tražimo da možemo normalno da radimo u ovom gradu i izdržavamo svoje porodice. Nama je ugrožena egzistencija, radimo posao koji je stresan, a dodatno moramo da se krijemo i razmišljamo šta će biti sutra, iako plaćamo obaveze prema državi isto kao I oni koji imaju dozvole Grada - kaže za Danas Aleksandar Milić, jedan od beogradskih taksista. Taksisti podsećaju da su nakon poslednjeg obraćanja javnosti i zakazanog protesta početkom februara dobili zvaničan dopis od predsednice Ustavnog Suda Vesne Ilić Prelić, u kome stoji da će inicijativa za ocenu ustavnosti tačke 8. člana 8. gradske odluke o ograničenju broja taksi vozila u Beogradu, biti na dnevnom redu sednice Ustavnog Suda do kraja prvog kvartala 2015., te da su zbog "poštovanja prema sudu" i odustali od protesta. - Ponudili smo i alternativno rešenje, mogućnost da dobijemo privremenu dozvolu dok Ustavni sud ne donese konačnu odluku. Ni gradski menadžer Goran Vesić, koji bi trebalo da je ključni čovek za unapredjenje taksi delatnosti u glavnom gradu, ne želi da nas primi. Nas je nešto više od 100 I ne vidimo nikakav problem u tome da nam, umesto što nas tera u sivu zonu, gradska vlast dozvoli da radimo posao za koji nas je ona I školovala i pripremala- kaže Milić I dodaje da je, sa druge strane, omogućeno da se taksiranjem bave pojedinci već zaposleni u drugim, čak javnim preduzećima ili penzioneri koji nisu prošli zdravstvene preglede. “Da budemo sasvim jasni u svom predstavljanju javnosti, mi smo u organizaciji Skupštine grada Beograda i odobrenjem lično Gradonačelnika ušli u proceduru dobijanja taksi dozvole, uložili značajna finansijska sredstva, ispunili sve tražene uslove i položili Državni ispit na kojem jasno piše da služi isključivo za obavljanje taksi delatnosti u gradu Beogradu, a onda prevareni i obmanuti tako što nam nije dozvoljeno da normalno radimo u svom gradu. Zato se i pitamo da li je u interesu uprave grada Beograda, koja je isključivi krivci za ovakvu situaciju, da nas 100-tinak postanemo socijalni slučajevi, da ne doprinosimo budžetu kao vlasnici firmi i budemo na teretu svim građanima ove zemlje. Mozda aktuelna vlast želi da nas otera u inostranstvo, što je izgleda postao san svakog normalnog građanina ove zemlje, pa da mže da se hvali kako je uspela da smanji nezaposlenost u Beogradu i Srbiji”, zaključuje se u saopštenju nezadovoljnih taksi vozača.

Kod:
http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/jos_cekaju_odluku_ustavnog_suda.39.html?news_id=301627

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Gradska uprava najavila je formiranje radne grupa koja će pokušati da nađe rešenje kako da taksisti koji nemaju dozvole za rad počnu legalno da rade.

Počalji od Zokenzi taj Sub 23 Maj 2015, 16:46

To je dogovoreno na sastanku gradonačelnika Beograda Siniše Malog i predstavnika te grupe taksista.

"Dogovor je da ćemo u narednom periodu napraviti jednu malu radnu grupu koja će se baviti upravo takvim problemima i načinom kako da pojedine propise, pravila, pravilnike koje smo nasledili od pre ko zna koliko godina promenimo kako bi tim ljudima dali mogućnost da rade i zaraduju za život na legalan način'', rekao je Mali, podsetivši da je ta grupa taksista najavila štrajk za danas.

On je naveo i da su neophodne promene Zakona o drumskom saobraćaju koji će uskoro biti u skupštinskoj proceduri, ali i promene nekih odluka koje su vezane za nivo grada odnosno lokalne samouprave.

''Gledali smo da sa njima vidimo koje rešenje možemo da nadjemo za njihov problem. Važno je da smo seli sa ljudima i da smo čuli šta je njima potrebno. Mislim da je to pravi način komunikacije sa gradjanima jer samo zajedno i možemo da pronalazimo rešenja'', rekao je Mali.

Inače, kako je navedeno u saopštenju Gradske uprave, sastanku je prisustvovao i direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović.

Kod:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=21&nav_id=994714

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sub 23 Maj 2015, 20:48

Samo osnivajte nove i nove radne grupe koje nisu sposobne da bilo šta promene...dajte im dozvole da rade pa prestanite više da školujete taksiste kad su nepotrebni...ograničite u tom novom zakonu mogućnost da profesionalni vozač ne može biti neko ko ima više od 67 godina...dopunski rad ograničite na četiri sata sa utvrdjenim radnim vremenom ili ga još bolje ukinite i preuzmite monopol od vlasnika taxi preduzeća tako što će grad i jedino sekretarijat za saobraćaj izdavati jedinstvene krovne oznake sa jedinstvenim brojem pa time rešite sve probleme pa onda jurite nas da li imamo nalepnicu zabranjeno pušenje zalepljenu na vidnom mestu i slične gluposti...i još licence i eto....svi zadovoljni, taksi bolji, jeftiniji a grad i Srbija ponosni jer stranci kad dodju mogu da vide jednu lepu sliku i da imaju samo reči hvale za razliku od onoga što se danas dogadja....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 664
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako do taksi dozvole i odobrenja iz Agostina Neta ?

Počalji od aca.aca.aca taj Pon 07 Nov 2016, 21:20

Pokrecem ovu temu posto nisam naisao na slicnu gde bih mogao da podelim svoje dosadasnje iskustvo i pokusaje da legalno izadjem na taksi a pisacu vam narednih dana nadam se da ce moje iskustvo pomoci buducim taksi vozacima u gradu Beogradu.

Ako neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja bio bih mu zahvalan
1.Da li je jedini nacin da se izadje na taksi u Beogradu sledeci , podmiti se neko od postojecih taksi udruzenja da bih se dobila taksi tabla, onda sledeci korak je podmititi neku od institucija koji organizuju ispit iz poznavanja grada ,registracija taksi delatnosti u nekom okolnom selu , dalje podmicivanja u ljermontovoj i dobijanje TX-a (dobro poznata fora na ovom forumu, kako dobiti BG TX bez odovrenja u A.Neta) i eto postali ste taksista u Beogradu.
Veoma obracam paznju na taksi vozila u gradu i primetio sam da slobodno kruziraju vozila bez TX-a cak se ni ne kriju stoje na taksi stajalistima pored legalnih i niko ih ne dira ni policija ni taksisti ni komunalci , takodje primecujem dosta mladjih ljudi u nekim provereno "legalnim" taksi preduzecima koji po meni nemaju ni 30 ljeta a eto ih sa TX-om u gradu , samo se pitam kako? Jer zvanicne informacije koje sam dobio od sektora za auto taksi prevoz od 2005 niko nije dobio odobrenje jer trenutni broj taksi vozaca zadovoljava potrebe za auto taksi prevozom.
Jos nesto moram da dodam da li moze neko da mi kaze gde mogu da dobijem na uvid taj famozni program potreba koji je radio grad Beograd i na osnovu kojih kriterijuma se doslo do broja od 5000 vozila?

Poslednji izmenio glas savesti dana Uto 08 Nov 2016, 22:17, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

aca.aca.aca
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 08 Nov 2016, 06:29

...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 08 Nov 2016, 14:38

Mnogo si pitanja u jednom tekstu postavio. Svako ima po neko objasnjenje iza sebe.
Ucestalo navodis rec "podmicivanje" koja u ovom poslu nema to znacenje koje gramatika propisuje.

Osnovna stvar koja treba da ti bude jasna u glavi pri odlucivanju je: Da li zelis legalno da stupis na tlo kao registrovani taksista ili ti je cilj da samo izadjes na ulicu radis i zaradjujes.... da kako tako prolazis bez da te nadlezne sluzbe preterano ne maltretiraju.

-Odgovor na ovo prvo da budes legalan i regisstrovan taksista grada Beograda za sada ne postoji sansa.
-Ono drugo spada pod ostalo koje je veoma popularno i dobro razgranato.
I o tome se moze dosta toga napisati....
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 08 Nov 2016, 20:29

Ali kako je ovo forum regularnih taxista necemo one druge uciti i obucavati kako da nas vuku za nos.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Uto 08 Nov 2016, 22:30

Koliko sam ja ukapirao, dečko samo pokušava na legalan način da dođe do taksi dozvole i nasledi oca taksistu nisam odavde

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aca.aca.aca taj Sre 09 Nov 2016, 10:50

Ne postoji opcija nasledjivanja taksi delatnosti , a i pored toga sto ispunjavam sve uslove , opet nema slobodnog mesta i na osnovu toga me odbijaju ,a opcija da radim na divljaka ne ide ipak ima nesto i u obrazu i postenju , jer da sam hteo , odavno sam mogao na divljaka da radim tablu imam taksimetar imam , al jbg nekako ne bih mirno spavao.

aca.aca.aca
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 09 Nov 2016, 12:20

Da, da postoji licenca ti bi jednostavno sve preuzeo a ovako, naravno u Srbiji sve može ali i ništa ne može.....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 09 Nov 2016, 16:26

brat saja ::Ali kako je ovo forum regularnih taxista necemo one druge uciti i obucavati kako da nas vuku za nos.
Ne bih se bas u potpunosti slozio sa Vama kolega.

Forum i jeste osmisljen da se bavi temom i problematikom u taksi poslu. Ali to nikako ne znaci da je samo rezervisan za regularne taksiste. Kao i na svim forumima i ovde je dozvoljen i slobodan pristup svima koji zele, imaju i hoce nesto da kazu ili da na nesto ukazu.

Ovakvim nacinom komunikacije i saznanjima "kako i sta raditi..." se ne vrsi nikakva obuka pojedinaca, vec je iskljiciva namera predstavljanje modula i metoda kako se to ukorenilo u praksi. Ne bi li nacini, bili oni legalni ili nelegalni, dosli do necijih ociju ili usiju. A sve u nadi da ce se jednoga dana kada vecina bude sa time upoznata neko u vecoj meri pobuniti i stati na kraj takvoj pojavi.  

Zato je izlaganje svih vidjenih stvari i saznanja uvek dobrodoslo i sa podrskom prihvaceno!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sre 09 Nov 2016, 21:57

Onda da organizujemo vikend kurs "kako taxirati od petka do ponedeljka"pa da obucavamo konkurenciju ovima sto nas vuku za nos pa kad ih se dovoljno namnozi doci ce i do pada cena i pozitivne selekcije medju njima.
Te oci i usi do kojih treba to da dodje da bi glava na kojoj se nalaze mrdnula guzicu i uradila svoj posao su odavno slepe i gluve za nas,a u poslednje vreme ide i prica da su prekrivene sarenim novcanicama dobijenim dobro organizovanim mitom i korupcijom,sto je,realno,u ovakvom ambijentu samo bilo pitanje vremena kada ce se komunalna policija prikloniti obicajima svoje starije sestre saobracajne policije i poceti da trpa pare u dzep.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 10 Nov 2016, 08:40

Vrlo je moguce da si za vecinu stvari o kojima pises u tekstu u pravu.

Ali?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aca.aca.aca taj Čet 10 Nov 2016, 19:55

benakiba ::Da, da postoji licenca ti bi jednostavno sve preuzeo a ovako, naravno u Srbiji sve može ali i ništa ne može.....
Preuzeo sam samo dugove (porez , PIO i naravno rata za kredit) ali od posla nista , lepo receno sve moze ali i nista ne moze

aca.aca.aca
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sre 16 Nov 2016, 01:09

Možda premijer može da pomogne, verujem da razume problematiku..
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu