Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Nove cene (2008-2012.god)

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Nove cene (2008-2012.god)

Počalji od struja taj Sre 23 Mar 2011, 17:31

Realnije je da start bude malo skuplji nego sada,ali da cekanje bude recimo 900 din.
Glupo je citirati samoga sebe,ali kada vas ne razumeju ili nisu pazljivo procitali ima potrebe za popravnim.
Kazem: Malo veci (skuplji) start nego sto trenutno jeste.Ne bas toliko koliko prizeljkujete.Ali da se cekanje drasticno poveca.Kilometri mogu da ostanu isti.
Pa mnogo je lepse i ekonomicnije uzimati pare na semaforima i pesackim prelazima nego nizati sitne kilometre.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 23 Mar 2011, 18:57

VENELUME ::Pa vi kao da zivite i radite u Svajcarskoj .I sa ovim sadasnjim cenama su taksi stanice tesne (osim mozda nedeljom) . Neka mi neko objasni razlog za podizanje cena , a da bude logicno . Meni je i sa ovim cenama novcanik sve tanji i tanji , a tek ako ih dignemo.

1.potrosacka korpa
2.odrzavanje automobila
3.svakodnevni rast eurodizela
P.S.Ako mislite da sam nesto propustio ili naveo kao netacno vi me ispravite ;srma;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 23 Mar 2011, 19:04

Nema poskupljenja dok se ne ukine popust na telefonski poziv??? ;dpr;;

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2393
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 23 Mar 2011, 19:28

struja :: Glupo je citirati samoga sebe,ali kada vas ne razumeju ...
Glupo je !!

Pazi reklamu: Pojeftinio taksi u Beogradu, kilometar u I tarifi sada umesto 55 dinara košta 49 dinara !!!

Ko te pita za cenu starta i cenu čekanja, važno je da nešto pojeftinilo !! Isto k'o i jagnjetina, istakli su cenu jagnjetine a za priloge ćeš da se izuješ taman još toliko, i to svi prihvataju kao normalno da kilo ja'njetine košta taman koliko i prcoljak salate i ladno pivo, komada dva !!!
Prema tome, dabome, što to ne bi moglo i na taksiju ???? Navikli bi se brzo da je cena od Žagubice do Terazija 600-650 dinara, a Žagubica do blokova oko 900 !!! Ih miline, aaaa ??? Samo 300 dinara skuplje, a voze se na kraj grada !!

Što bi ti rek'o Strujani, da se ponovim ako me neko nije razumeo ili nije pažljivo pročitao moj postić !!! Very Happy

angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 23 Mar 2011, 19:35

Velja ::P.S.Ako mislite da sam nesto propustio ili naveo kao netacno vi me ispravite
Izgleda da si propustio još u školi !! Smile
Prati sledeće, ako hoćeš da zaradiš, da ne propadneš k'o xuda kroz pocepane gaće, da se obogatiš i tome slično, treba ustvari da pojeftiniš svoje usluge, jer ako slučajno poskupiš prop'o si načisto !!

Mislim, ja ovako razumem pojedine komentare i komentatore, a ako grešim a Vi me takođe ispravite !! Smile
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 23 Mar 2011, 19:47

magnum ::Dobar si, mali, nije što si moj! Jedino,ako može od bubrežnjaka i malo od rebara...
Ma znam ja al' ne znaju drugi !!! Very Happy
Može i taj bubrežnjak i ta rebra al' onda računamo i start !!! Pivo ide sa čekanjem !! Very Happy

Poslednji izmenio angelina dana Čet 24 Mar 2011, 13:20, izmenjeno ukupno 1 puta
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 23 Mar 2011, 19:57

Držim te za reč! ;qjqw;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 23 Mar 2011, 20:07

Zokenzi ::Nema poskupljenja dok se ne ukine popust na telefonski poziv??? ;dpr;;

APSOLUTNO ZA
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 23 Mar 2011, 20:16

angelina ::Mislim, ja ovako razumem pojedine komentare i komentatore, a ako grešim a Vi me takođe ispravite !! Smile

Ja vise NE razumem ni samoga sebe a kamoli pojedine komentare i komentatore nisam odavde , a ako gresim Vi me ispravite ;d;rr;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 23 Mar 2011, 22:54

I ja sam za varijantu da nema poskupljenja dok se ne ukine popust,pa makar cena evro dizela bila i 200rsd,necemo namerno pa makar propali??/??/?/?/?/??????kakav je to bunt?protiv koga?cega?nekog drugog ili samog sebe?ko vam sipa gorivo?mozda ga besplatno dobijate?ko vam odrzava automobile?mozda vam drugi puni kese za frizider i placa komunalije?ja sve sam placam i hocu mnogo jaci start,cenu cekanja,sto jacu....a kilometar nek bude i 30rsd,on je ne bitan u gradskoj voznji

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 23 Mar 2011, 23:12

Eh, šta ja sve hoću

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Čet 24 Mar 2011, 03:04

Previse postova za citiranje... neki od Vas traze dlaku u jajetu tipa kako obracunati ''cekanje'' u 1500 m kao da 1500m ne moze da se obracunava i bez toga, sem za one kojima je naj veci gust da uvuku i sebe i stranku u guzvu, cime rizikuju da ista napusti vozilo na sred ulice... drugi se plase za tanji novcanik koji opet nema gde vise da se istanji jer je na kraju dana prazan a na kraju obracunskog perioda vec poprilicno u minusu! Da li je presudan broj voznji ili visina pazara sa minimiziranim troskovima??? Kako bi izgledalo 8 voznji za 8 sati u proseku po 800 dinara? Aaaaaaa?

Dajte ljudi, presaberite se, niste zbog obilnog posla u dugovima sve vise, propadosmo radeci i habajuci kola za ''Dz''! Kakva voznja na poziv bez 300-400 dinara u I odnosno II tarifi??? Kome se od vas mili da sedi na taxi stanici i dodeli mu se voznja od 200-300 dinara, ali iskreno?!

Kome treba TAXI on ce ga koristiti, kome treba izivljavanje da narucuje voznju radi jedne do dve autobuske stanice, neka to i plati! Kako bi ste se osecali da imate START od 400 u I i 500 u II tarifi, bez naplate cekanja sa ukljucenih 5km i pritom da ZNATE zasto ste stali i sta ocekujete od cekanja na taxi stanici?! Model sa 300-400 ( u II tarifi ) sa ukljucenih 1500 metara je sasvim Ok. i bez dodatka za cekanje

Dajte malo samopostovanja pa ce Vas i drugi postovati i ceniti Vas rad!

PS. da li je neko od Vas razmisljao kolika bi cena START-a i kilometra trebala da bude da Vas prisili SPROVODJENJE ZAKONSKOG OGRANICENJA od 8h rada uz obavezan slobodan dan u nedelji putem GPRS-a?!

PS.2 sadasnja cena kilometra je kalkulisana na osnovu cene Eurodisela od 80 dinara, od preksinoc isti kosta 129 dinara, sto ce reci 61,25% vise! Koliko je od onda skocio evro, cene delova i usluge servisa?
O kucnim dazbinama necu ni da govorim... a tek hrana? Placate li vi to ili postupate kao sa porezom..?!

Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 348
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 24 Mar 2011, 11:56

START od 400din. u I i 500din. u II tarifi sa uracunatih 5 km voznje.Ne zvuci lose,ali zar nije lakse uzeti te iste pare kroz cekanje.
Da pojasnim malo (ako uspem):
-Da bi se otkucao 1 din na taksimetru potrebno je da protekne 4.8 sek u cekanju.
-Da biste taj isti dinar zaradili, u I tarifi, potrebno je da predjete 18.18m vozeci auto.Ali pri kojoj brzini?
Ako to priblizimo koraku od po 3 din (na koliko se dodaje):
-Na 15 sek. cekanja se doda 3din
-Potrebno je preci 55m, u voznji, za 3 din
Ako poredimo 15 sek sa 55m dolazimo do saznanja da:
Je potrebno kretati se 13.5 km/h da bi se za to vreme(15sek) presao put od 55m
Pa pitam vas: DA LI JE LAKSE STAJATI, ILI VOZITI 13.5 km/h ZA ISTI NOVAC???

PS.Mozda ce ovo neki smatrati malom i beznacajnom razlikom izmedju kretanja i stajanja ali imajte u vidu da je u gradskim uslovima kretanja prosek brzine oko 20-25 km/h na dnevnom nivou.Pogledajte u navigaciji ili track log (tamo gde ima) i uverite se i sami.
Uzgred to je bas ona brzina na kojoj vam se gasi lampica i prestaje cekanje a pocinje otkucavati predjeni put.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Čet 24 Mar 2011, 18:47

Zokenzi ::Nema poskupljenja dok se ne ukine popust na telefonski poziv??? ;dpr;;

Dobro,ima tu logike da ne treba poskupeti dok se ne ukine popust ;nenn; ali kako ce mo mi naterati vlasnike RF da ukinu popust? nisam odavde
Svesni su oni da ako ukinu popust gube sve privilegije nad nama a mnogi bi mogli i da stave kljuc u bravu. ;dpr;;
E sada, kome mi to onda teramo inat?, nisam odavde pa taj isti inat nas je i doveo do propasti!! place

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 24 Mar 2011, 19:06

Popust 10% moze da ostane,cak i 20% sa novim cenama,ali ISKLJUCIVO i SAMO na KVAKU,znaci,casti onog sto ti je dosao na stajaliste peske ili te je u hodu zaustavio,a gospodi koja zeli da je vozilo ceka ispred broja i ulaza naplati full cenu,jer to je priznacete luxuzna varijanta,samo smo mi izvrnuli situaciju i napravili totalnu kontru,dodjes nekome na noge,cekas ga da izadje i jos mu das za sve to popust?a ovaj sto te zaustavio taman kad ti stranka kojoj si dao popust izasla,placa punu cenu?????gde je tu logika?????zato nam se i desavaju voznje od 500m na poziv jer se ljudi osecaju kao budale za svoj novac kad te zaustave na ulici

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Pet 25 Mar 2011, 01:18

struja ::
Pa pitam vas: DA LI JE LAKSE STAJATI, ILI VOZITI 13.5 km/h ZA ISTI NOVAC???
Ovo je strujni udar, OVERLOAD? Od cekanja nema mnogo vajde, sem po taxi stanicama ukoliko znas sta i zasto cekas... u tvojoj kalkulaciji je isplativo upadati samo u saobracajne krkljance dok kolege koje rade nocu tu kalkulaciju ne mogu da izvedu... e sad, da li je lakse sedeti u zakrcenom teraziskom tunelu i gutati dim za sve pare ili umesto toga odvesti stranku do beogradjanke?!
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Pet 25 Mar 2011, 04:14

Koliko puta vam se desilo da po primanju, uglavnom krateža, krenete posle dužeg čekanja sa stanice i posle 100m ili iza prve krivine naletite na kvaku? Kakav LOM u glavi i stomaku!? ;;qwu: Intervecije na primljeno i poziciju nema, praviš prazan hod do adrese+čekanje, izvadiš sebi iz džepa zbog popusta, a možda se i ne pojave...a sigurna kvaka, makar bila i 200m osta iza leđa...e zbog ovakvih i sličnih situacija treba okrenuti stvari, tj. postaviti na svoje LOGIČNO mesto:
-povećati start ( start+3 km vožnje), taximetar kuca tek posle 3.km; tek da vidite kako se primaju svi krateži bez izuzetka (nema žalbi građana kako za njihove kratke relacije nikada nema vozila, naplatiš 3km, a vozio 1,6km) ;ddoqq; banalan primer: 0,5 l c-cole=60din 2 l c-cole=110din
- ne menjati cene po km;
-vožnju na poziv naplatiti po taximetru, dolazak korisnika na stanicu ili kvaku usput naplatiti -10% (gužve po stanicama manje, a pevajući ću da ignorišem onu kvaku sa početka posta i da sačuvam ovo malo mentalnog zdravlja...)
Mnogi će reći ;foeh; i da će od ovih lepih želja biti samo ;dpr;; ,ali samo ovakav način naplate nas vadi iz kanala, taxi nije zvanično poskupeo, a mi dobijamo ono što je ionako naše- min.25 000 din mesečno poklonjenih na popuste.
Zakupci RF neka ne brinu za broj poziva, ona kvaka kad shvati da je ignorišemo zbog poziva na pun kantar, zvaće na kraju i ona... ili sam se ja prekombinovao ;d;rr; ipak nas ima ,,samo" 7500, bez raznih Kovačica, Pančeva, Smedereva ,Kovina i uvek će se naći neko da buši...
Ako ste pažljivo čitali novu Odluku o taxi prevozu, utvrđena brojka od ~4500 taxi vozača iz prethodne Odluke, koja NIKAD nije zaživela makar i u pokušaju, se menja frazom OPTIMALAN broj, taman da se i pravno pokriju svi ovi prekobrojni- presuda Ustavnog suda, penzioneri, vozači GSP-a, stranački vozači, dopunska delatnost, policajci...
Nema nama spasa dok se zaista ne svedemo na pravi optimalan broj, a ne na ovaj O´đilasov razvučeni optimalan broj i tek onda će one tri lepe želje odozgo biti moguće! ejjjj

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SD DandyTAXI taj Pet 25 Mar 2011, 06:55

zzmegi ::
Zakupci RF neka ne brinu za broj poziva, ona kvaka kad shvati da je ignorišemo zbog poziva na pun kantar, zvaće na kraju i ona... ili sam se ja prekombinovao ;d;rr; ipak nas ima ,,samo" 7500, bez raznih Kovačica, Pančeva, Smedereva ,Kovina i uvek će se naći neko da buši...

Ovde sam se licno nasao prozvanim , nadji mi i jednog pravog smederevca da radi u Beogradu kao taxista? scratch scratch
SD DandyTAXI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 13.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pet 25 Mar 2011, 13:13

vožnju na poziv naplatiti po taximetru, dolazak korisnika na stanicu ili kvaku usput naplatiti -10% (gužve po stanicama manje, a pevajući ću da ignorišem onu kvaku sa početka posta i da sačuvam ovo malo mentalnog zdravlja
mafija koja upravlja taxi delatnoscu to nikada nece dozvoliti
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pet 25 Mar 2011, 19:22

zzmegi :: -vožnju na poziv naplatiti po taximetru, dolazak korisnika na stanicu ili kvaku usput naplatiti -10%

Zasto komplikovati?, ukinuti popust 100% i ne praviti razliku izmedju poziva i kvake ;nenn;

zzmegi :: Zakupci RF neka ne brinu za broj poziva, ona kvaka kad shvati da je ignorišemo zbog poziva na pun kantar, zvaće na kraju i ona...

Sto mi da brinemo o vlasnicima RF?, nisam odavde samo bez popusta ce se stvari vratiti u normalu i vise ce nas postovati stranke i vlasnici RF daleko vise ceniti ;qjqw;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pet 25 Mar 2011, 20:54

miamilojevic ::Popust 10% moze da ostane,cak i 20% sa novim cenama,ali ISKLJUCIVO i SAMO na KVAKU,znaci,casti onog sto ti je dosao na stajaliste peske ili te je u hodu zaustavio,a gospodi koja zeli da je vozilo ceka ispred broja i ulaza naplati full cenu,jer to je priznacete luxuzna varijanta,samo smo mi izvrnuli situaciju i napravili totalnu kontru,dodjes nekome na noge,cekas ga da izadje i jos mu das za sve to popust?a ovaj sto te zaustavio taman kad ti stranka kojoj si dao popust izasla,placa punu cenu?????gde je tu logika?????zato nam se i desavaju voznje od 500m na poziv jer se ljudi osecaju kao budale za svoj novac kad te zaustave na ulici
Ovaj predlog mi se najviše sviđa od svih! Bravo za Miamilojevica mrdss

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

NOVI START ILI NOVO TARIFIRANJE..?!

Počalji od Delphy taj Sub 26 Mar 2011, 00:37

Obzirom da su cene taxi prevoza odavno ispod svakog kriterijuma a pritom gradjani ''nemaju'' parica, predlazem novi nacin TARIFIRANJA usluge TAXI prevoza sa na izgled minimalnim poiskupljenjem. U vidu sam imao i finansisku zastitu taxi preduzetnika od takozvanih krateza i maximalnu uslugu u vidu preuzimanja voznji ma koliko one bile kratke, a da se pri tom taxi preduzetniku isplati cekanje i stajanje na taxi stanici i da nema razlog da precuti prozvanu ili odbije kratku voznju. II tarifa je odavno izgubila svaki smisao jer se popustom od 20% u II prakticno naplacuje za istu relaciju manji iznos nego u I tarifi sa 10% popusta, obracunom -20% na start i na ''cekanje'' koga skoro da i nema.

NOVI NACIN TARIFIRANJA koji bi zadovoljio potrebe taxi preduzetnika i pri tom ostao pristupacan gradjanima bi bio ukidanje II tarife uz uvodjenje drugacijeg tarifiranja po broju putnika uz neprikosnoveni START od 4 evra sa ukljucenih 4km ( ne obracunava se cekanje do 4km ), dok se uvodi dodatna 4-ta tarifa! O cemu se zapravo radi? Tarifiranje bi se odnosilo na broj putnika, tako da bi se za 1 putnika ukljucivala tarifa I, za 2 tarifa II, kao i za sledeca 2 putnika III, odnosno IV

U praksi bi to izgledalo ovako:
Za voznju do 4 km bi se naplacivalo 400 din ( 4 evra ) bez obzira da li prevozite 1 ili 4 putnika,
dok bi se preko 4-og kilometra naplata vrsila po tarifi u odnosu na broj putnika u vozilu, sto bi na pr. za jednog iznosilo 400+60 ( 0.6evra ) za 5 km, dok bi se za svakog sledeceg putnika u vozilu naplacivala srazmerno manja naknada po kilometru, recimo za dvojicu putnika naplacivala 0,6+50% =0,9 evra, za trojicu bi to bilo 0,6+50%+30%= 1,1 evro dok bi za 4 putnika bilo obracunavano 0,6+50%+30%+20%=1,2 evra

U svim vidovima javnog prevoza svaki putnik placa prevoz posebno dok se samo u TAXI-ju voze 1-4-voro za istu cenu, sto nije korektno ni prema opterecenosti vozila ni prema samim korisnicima koji ukoliko ih je samo 1, placaju relaciju kao da ih je 4-voro!

Po ovom nacinu naplate bi voznja za 1 putnika na relaciji od 7 km iznosila 400 za prva 4 km bez ''cekanja'' + 3x60 = 580 din + obracunato ''cekanje'' za dodatna 3 km, dok bi za istu relaciju 4-voro putnika platilo 400 + ( 3x60+(50%+30%+20%))=760 din + obracunato ''cekanje'' za dodatna 3 km. ukoliko bi neko od putnika izasao usput ( primer razvoz posle nocnih izlazaka ), tarifa bi bila promenjena u skladu sa brojem preostalih putnika u taxi vozilu. Ovo bi bilo maximalno korektno tarifiranje, uzimajuci u obzir broj prevezenih putnika i opterecenje vozila pri prevozu. Priznacete da nije isto gaziti po rupama sa jednim, odnosno sa 4 putnika + eventualni prtljag.

PS. cena od 0,6 evra je uzeta kao primer obziriom na krizu dok bi se nivelacija cena, odnosno
bazdarenje taximetara vrsilo na 3 meseca ili kraci rok po potrebi kako bi se uskladile sa inflacijom...
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 26 Mar 2011, 06:04

Ko razume shvatice.Garantujem da bi na uscu i trgu najbolje objasnili strankama novi cenovnik.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Sub 26 Mar 2011, 12:25

brat saja ::Ko razume shvatice.Garantujem da bi na uscu i trgu najbolje objasnili strankama novi cenovnik.
Vrlo je jednostavno, voznja do do 4km iznosi 400 dinara ( START ) pri cemu se ukljucuje tarifa koja odgovara broju putnika pri zapocinjanju voznje, 3 putnika = III tarifa, taximetar pocinje da kuca nakon predjenih 4km, ukoliko neko od putnika usput napusti vozilo, prebacuje se na tarifu II ili I. Sta je ovde kolega nejasno ili suvise komplikovano da bi ste razumeli? Ovo je toliko prosto i jednostavno, samo vi unosite zabunu u sasvim realan predlog tarifiranja, potpuno isplativ za sve. Da niste vi ubaceni element?!

U svim vidovima javnog prevoza svaki putnik placa prevoz posebno dok se samo u TAXI-ju voze 1-4-voro za istu cenu, sto nije korektno ni prema opterecenosti vozila ni prema samim korisnicima koji ukoliko ih je samo 1, placaju relaciju kao da ih je 4-voro!

Poslednji izmenio Delphy dana Sub 26 Mar 2011, 15:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 26 Mar 2011, 13:35

od Delphy............ u tvojoj kalkulaciji je isplativo upadati samo u saobracajne krkljance dok kolege koje rade nocu tu kalkulaciju ne mogu da izvedu...
Nije ovo moja kalkulacija,nego izvedeno,cinjenicno,stanje od onoga sto sada imamo i po kojim cenama vozimo.Naravno da nije ista situacija voziti nocu i danju i da cena treba da se razlikuje.
Ali osnovno pravilo je ako nesto hoces da napravis (u ovom slucaju nove tarife sa visim cenama) vidi prvo kome to treba i kako najbolje da im (uvalis) tj.prodas tu stvar!Osvrni se malo na stranke i razmisljaj kao i oni.Sedi u neki taksi pa se malo provozaj,oseti sta ti smeta a sta bi voleo da dobijes?Stranke su te koje odlucuju hoce li da se voze ili ce radije da idu peske.A mi od njihove volje zavisimo i zaradjujemo.
Dobro razmisljas,ali promeni malo pravac u pogledu na one koji to placaju.Imas tu jednacinu sa tri promenjive (vlasnici,popust i zarada) koje moras da ukalkulises u ceo taj sistem da bi zbir bio pozitivan.
Ne svodi se usluga na princip:"To toliko kosta,hoces ili neces"
Pogledaj malo bankare i njihov pogled na klijenta da sedne u auto.Ali kad te ubede, ubedili su te za debelo!?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Sub 26 Mar 2011, 15:13

U pravu si potpuno, stim sto ''vlasnici'' nemaju ili ne bi trebalo da imaju udela u ceni po kojoj vozimo i njenom odredjivanju... zato sam i postavio kliznu cenu za 4-voro u odnosu na 1-nog putnika... da li mislis da se to ne isplati ili da gradjani to ne bi prihvatili? Bilo bi malog iznenadjenja u pocetku, ali to bi proslo za tri nedelje i opet bi sve bilo kako jeste od sredine aprila, taman bi ovo skapirali kao Prvoaprilsku salu... a onda, onda bi shvatili da je takav vid tarifiranja NORMALAN! U mini bus, autobus voz ili avion, kad udju dvoje placaju jednu ili dve karte?

Sta bi mi smetalo u TAXI prevozu? Za tvoju info, redovno se vozim taxijem kad ne radim, ustedim sebi neprijatnosti ili placanje oko parkinga, mogu da popijem i sl. E sad, smeta mi strasno TAXISTA koji bazdi kao da sapun i vodu nema, vozilo u kome se oseca preterani ustajali vazduh duvana ( pusac sam ), ili miris hrane od prethodne stranke... prljav auto do bola... Kako bi to izbegao, uvek trazim ''bolje i cisto'' vozilo! Idu letnji dani... valjaljalo bi da poseduje klimu i... e sad, nesto hladno za pice, cocacolu ili pivce. U tu svrhu cim se pojavi u Metro-u, uzimam Auto Frizider!
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bane driver. taj Ned 27 Mar 2011, 21:17

Да је Пера на време отишао у ... свега овог неби било.
Ако овако наставимо нама сигурно неће бити боље, већ власницима и креаторима наших бедних такси живота, овде можемо да пишемо дајемо предлоге, што није лоше, али да ли то има ефекта у реалном животу, баш нешто и не осећамо.
Да ли сто у свијим удружењима или предузећима поставили питање :
Када ће господари и монополисти да укину попусте, када ће престати да преко наших леђа граде
И М И Џ својих фирми, када ће престати да нам нуде такве уговоре на потпис где треба да им препишемо 100.000 дин или хоће имање па и гробно место на новом гробљу итд. итд...
Е па друштво док мо паламудимо они веома добро знају шта раде јер немамо м...а , да се суочимо са стварношћу, јер стално нам подмећу ровца да овде таласамо а нема конкретних потеза.
Има добрих предлога али енергију морамо каналисати и ујединити напоре да поправимо амбијент за рад.
Одередити приоритете, пред локалним и градским самоуправама, а такође и пред републичким министарствима како би смо се изборили за свој статус. Овако чекамо неког перу да оде у .....

;srma; Cool;
bane driver.
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 47
Godina : 54
Datum upisa : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sub 02 Apr 2011, 01:02

Delphy ::Obzirom da su cene taxi prevoza odavno ispod svakog kriterijuma a pritom gradjani ''nemaju'' parica, predlazem novi nacin TARIFIRANJA usluge TAXI prevoza sa na izgled minimalnim poiskupljenjem. U vidu sam imao i finansisku zastitu taxi preduzetnika od takozvanih krateza i maximalnu uslugu u vidu preuzimanja voznji ma koliko one bile kratke, a da se pri tom taxi preduzetniku isplati cekanje i stajanje na taxi stanici i da nema razlog da precuti prozvanu ili odbije kratku voznju. II tarifa je odavno izgubila svaki smisao jer se popustom od 20% u II prakticno naplacuje za istu relaciju manji iznos nego u I tarifi sa 10% popusta, obracunom -20% na start i na ''cekanje'' koga skoro da i nema.

NOVI NACIN TARIFIRANJA koji bi zadovoljio potrebe taxi preduzetnika i pri tom ostao pristupacan gradjanima bi bio ukidanje II tarife uz uvodjenje drugacijeg tarifiranja po broju putnika uz neprikosnoveni START od 4 evra sa ukljucenih 4km ( ne obracunava se cekanje do 4km ), dok se uvodi dodatna 4-ta tarifa! O cemu se zapravo radi? Tarifiranje bi se odnosilo na broj putnika, tako da bi se za 1 putnika ukljucivala tarifa I, za 2 tarifa II, kao i za sledeca 2 putnika III, odnosno IV

U praksi bi to izgledalo ovako:
Za voznju do 4 km bi se naplacivalo 400 din ( 4 evra ) bez obzira da li prevozite 1 ili 4 putnika,
dok bi se preko 4-og kilometra naplata vrsila po tarifi u odnosu na broj putnika u vozilu, sto bi na pr. za jednog iznosilo 400+60 ( 0.6evra ) za 5 km, dok bi se za svakog sledeceg putnika u vozilu naplacivala srazmerno manja naknada po kilometru, recimo za dvojicu putnika naplacivala 0,6+50% =0,9 evra, za trojicu bi to bilo 0,6+50%+30%= 1,1 evro dok bi za 4 putnika bilo obracunavano 0,6+50%+30%+20%=1,2 evra

Po ovom nacinu naplate bi voznja za 1 putnika na relaciji od 7 km iznosila 400 za prva 4 km bez ''cekanja'' + 3x60 = 580 din + obracunato ''cekanje'' za dodatna 3 km, dok bi za istu relaciju 4-voro putnika platilo 400 + ( 3x60+(50%+30%+20%))=760 din + obracunato ''cekanje'' za dodatna 3 km. ukoliko bi neko od putnika izasao usput ( primer razvoz posle nocnih izlazaka ), tarifa bi bila promenjena u skladu sa brojem preostalih putnika u taxi vozilu. Ovo bi bilo maximalno korektno tarifiranje, uzimajuci u obzir broj prevezenih putnika i opterecenje vozila pri prevozu. Priznacete da nije isto gaziti po rupama sa jednim, odnosno sa 4 putnika + eventualni prtljag.

PS. cena od 0,6 evra je uzeta kao primer obziriom na krizu dok bi se nivelacija cena, odnosno
bazdarenje taximetara vrsilo na 3 meseca ili kraci rok po potrebi kako bi se uskladile sa inflacijom...

lakse bih naucio da vozim avion
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Delphy taj Ned 03 Apr 2011, 13:18

Pa ne bi ucio nista... 4 tarife u taximetru umesto sadasnje tri, tarifa odgovara broju putnika u vozilu a taximetar krece da optkucava preko 400 dindzi posle 4-og kilometra... KOMPLIKOVANO ZAISTA?!

PS. vezivanjam cene za Evro, reseno pitanje cena za sva vremena... ili vise volite da kukate?!?!
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 03 Apr 2011, 15:32

Sve razumem,ali....!!! ?????
Ostalo ti je nedoreceno samo jedno pitanje:
A deca od koliko godina se racunaju kao ceo putnik.Mogu onda i polu -tarife da se uvedu.
Do 3 god.ne placaju.Do 7 god. taksimetar kuca pola,a preko 18 vec mogu da se "voze" a da drugi placa!!!!
A sta cemo za one sto imaju 12 god.??????
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 29 Apr 2011, 00:16

Kazimo da ce u bliskoj buducnosti svi imati jedinstvene cene naplate i bez popusta.Jeste, to je ono sto smo svi prizeljkivali,Ali pogledajmo malo sta one sa sobom i donose....!? A kako to resiti?
Radi se naime o trecoj tarifi naplate.Do sada je recimo bilo normalno da se centar dogovori oko visine naplate do npr. Novog Sada.Oko 60 e je bilo.
Hoce li, od usvajanja, znaciti da ce se voznje naplacivati na taksimetar bez ikakvog popusta ili ce taj deo ostati kao i ranije na dogovoru izmedju zainteresovanih strana???
Podsetimo se do N.Sada bez cekanja kuca po prvoj oko 7400 din.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Pet 29 Apr 2011, 01:17

struja ::Kazimo da ce u bliskoj buducnosti svi imati jedinstvene cene naplate i bez popusta.Jeste, to je ono sto smo svi prizeljkivali,Ali pogledajmo malo sta one sa sobom i donose....!? A kako to resiti?
Radi se naime o trecoj tarifi naplate.Do sada je recimo bilo normalno da se centar dogovori oko visine naplate do npr. Novog Sada.Oko 60 e je bilo.
Hoce li, od usvajanja, znaciti da ce se voznje naplacivati na taksimetar bez ikakvog popusta ili ce taj deo ostati kao i ranije na dogovoru izmedju zainteresovanih strana???
Podsetimo se do N.Sada bez cekanja kuca po prvoj oko 7400 din.
Ne beri brigu oko toga druze moj elektricni.Neka se resi ovo od cega nam se sastoji 99% posla.Lako cemo za Novi Sad i Budimpestu.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 30 Apr 2011, 13:19

Zar mislite da postoji toliko velika "metla" da njome moze da se pocisti, odjednom, svo djubre sto se godinama talozilo ispred vrata?
To polako i lako cemo je odavno ustaljen slogan u narodu pa i u nasem poslu.
A Sava tece,ulazi u Dunav i nosi nase probleme i poglede sa mosta sve do Crnog mora....
Ma sto da se sekiram!Lako cemo.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 02 Maj 2011, 00:53

A ko ce da te proveri za koliko si ti vozio do Novog sada,vozi i dalje za 60 evra i to ti je dosta,ispod toga i ja ne bih vozio

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Pon 02 Maj 2011, 12:18

struja ::Zar mislite da postoji toliko velika "metla" da njome moze da se pocisti, odjednom, svo djubre sto se godinama talozilo ispred vrata?
To polako i lako cemo je odavno ustaljen slogan u narodu pa i u nasem poslu.
A Sava tece,ulazi u Dunav i nosi nase probleme i poglede sa mosta sve do Crnog mora....
Ma sto da se sekiram!Lako cemo.
Velika ne postoji,ali postoji puno malih.Pa da vidis kako prsti na sve strane.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za vreme OI u Londonu skuplji taksi

Počalji od Zokenzi taj Pet 11 Nov 2011, 22:39

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

nove cene...skoro svake godine...skoro

Počalji od microb taj Pet 11 Nov 2011, 23:23

microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 260
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Sub 12 Nov 2011, 00:17

Pa mi uvek menjamo cene jednom u dve godine,ali neki nisu shvatili da je ukidanjem popusta -ukinuto i poskupljene cena usluga taksija.....ali vi to gospodo draga sto radite na zicu niste shvatali,pa mi na kvaku moramo da vozimo po prastarim cenama,onako vi imali popust ali se i poskupljivalo malo po malo zbog popusta,a sad ne mrdamo nigde sa cenama,ako ako trazicete vi i popust i nove cene,ali ne daje cika Djilas ili neko drugi.....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 12 Nov 2011, 01:28

Ne pominji nove cene, jer gde su nove cene tu su i nove clanarine.... Veoma srecan
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sub 12 Nov 2011, 09:51

Izubio se odavno balans izmedju cena i clanarina, ove godine su skoro sva udruzenja podigla clanarine bez obzira na cene ;srma;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sub 12 Nov 2011, 21:43

Sadašnje cene su odlične, problem je što ima viška 2.000 taksista nisam odavde

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 12 Nov 2011, 22:45

Sadasnje cene su super,tacno je da je osnovni problem kolicina taxista na ulicama,medjutim?da je samo gorivo 20 ak posto jeftinije bilo bi super,ali,s obzirom da nas niko ne zarezuje i placamo gorivo kao svi civili a registrovani smo kao tx,javlja se potreba za poskupljenjem taxi prevoza......prosecna voznja ne bi trebalo da bude ispod 500 rsd....

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 13 Nov 2011, 00:31

I gde ćemo mi to da proturimo? Ovima koji odlaze , ili nadolazećima , gladnima? ;dpr;;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Ned 13 Nov 2011, 02:33

A de smo mi u celoj toj prici?, radimo po dve smene da bi mogli da ostvimo iste te pare na pumpi za sledece dve smene.
Kolege, mislim da je stvarno doslo vreme da parkiramo vozila na ulici i potrazimo svoja prava jer za protestne voznje nemamo para place

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Ned 13 Nov 2011, 10:58

Postovani kolega Magnume,odavno je svima poznato da nadlezni za nas ne mare,gladni,kako si napisao,odavno nisu nasa klijentela,niti su ikad bili,a treba shvatiti da taxi nikad i nije bio socijalna kategorija prevoza,pogotovo u metropolama,sa nama se danas voze samo oni koji to sebi mogu da priuste ili koji moraju,a ovih drugi h je znatno manje.....lepo je sesti u luxuzan auto koji ti vozis,u ovaj moj 2008 god,i grad je to od nas trazio a mi ispunili,malo zbog grada a vise zbog sebe i svoje kancelarije,ali to mora neko da plati,luxuz kosta,dosta kosta,a od konstatacije stranki da je auto izuzetan nemamo nista....stoga,sto skuplji taxi.....pa ako nema ko da se vozi i ne mora,menjacemo,ni ovaj posao nije jedini na svetu a bolje je i ne raditi ga nego dotirati i jesti njega samog,jer posle niko ne pita kad treba kupiti drugi,a para nigde

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Uto 15 Nov 2011, 00:38

miamilojevic ::Sadasnje cene su super,tacno je da je osnovni problem kolicina taxista na ulicama,medjutim?da je samo gorivo 20 ak posto jeftinije bilo bi super,ali,s obzirom da nas niko ne zarezuje i placamo gorivo kao svi civili a registrovani smo kao tx,javlja se potreba za poskupljenjem taxi prevoza......prosecna voznja ne bi trebalo da bude ispod 500 rsd....

I sta si sad rekao...kako su cene super,kad je gorivo preskupo,da si radio pre dvadeset godina shvatio bi da se taksi cena dizala cim mrdne cena goriva,i da podsetim za one koji to nisu nikad probali,cena taksija je bila start 3 litre benzina,a kilometar je bio litar benzina,pa vi vidite gde ste sad u taksi biznisu,e Srbi moji-taksisti,ma super nam je cena,malo malo pa ode 2-3 hiljade na gorivo,kad ste zadnji put napunili rezervoar,nego svi sipate po 10-15 litara u vrh glave....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 15 Nov 2011, 21:19

Pogresno sam se mozda izrazio,cene su ok za ovu krizu pa sam mislio da bi bila velika pomoc na ove cene da je gorivo jeftinije,a za rezervoar si potpuno u pravu,jedino ga napunim kad odem u Bosnu,tamo sipam za 115 rsd,ovde mi treba 90 evrica za do cepa,da ne verujes

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 17 Nov 2011, 01:00

gorivo za ovu cenu,mislim na naftu,ne bi smelo da bude preko 80 dinara po litru,ali..................

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Čet 17 Nov 2011, 20:26

maradona ::gorivo za ovu cenu,mislim na naftu,ne bi smelo da bude preko 80 dinara po litru,ali..................

Ali je 136.40 ;dpr;;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Čet 17 Nov 2011, 23:49

pa znaci da nasa cena ne valja kao sto sam i rekao ovde...

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh