Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Licence (2008-2011.god)

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Licence (2008-2011.god)

Počalji od bodi taj Pon 13 Jun 2011, 02:23

Ne paranoises.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pon 13 Jun 2011, 06:17

slazem se
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Pon 13 Jun 2011, 09:35

A taj zakon, jel u proceduri ili je usvojen, amandmani???
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 13 Jun 2011, 19:06

Joj, ja mislio , neko nešto zna, a vi , snimili film, Karpenter da pocrveni,,,,,more,,,,,,,,
Kako mali Perica,,,,,,,,,,,,,,,
Sram vas bilo!E, baš neću vam kažem , čim saznam, a vi znate da još nisam omanuo..........ali , još ni saznao ,,,,, al' hoću, saznaću..... place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 13 Jun 2011, 19:09

pa dobro,nek nam neko kaze...sta je po sredi...

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 13 Jun 2011, 19:43

Ok.A sta ce da rade sa privrednim subjektom koji nema racun u banci..
Npr. Otvorio racun i za svo vreme rada na taksiju preko istog nije prosla ni jedna transakcija,onda je taj isti racun ugasio i nastavio sa poslom kao i do tada...Sta se onda desava?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 13 Jun 2011, 23:04

Ne primaj se , bućkadžija........Dokle god im šalješ pare na vreme , u igri si.Baš ih briga okrećeš li ti to ili ne , samo prvog da nisi kod njih u minusu! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 13 Jun 2011, 23:31

Pa jesam u minusu,zato i pitam.... pale
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 13 Jun 2011, 23:51

Pa onda za Blekijem,,,,u opštinu, kod referenta,pa se raspitaj, kako može, na lastiš,,,,,, pkl
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 14 Jun 2011, 00:01

Pa ako ne bude duvanja onda ....... paaaa snađite se niste mali !!! Veoma srecan
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1200
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Uto 14 Jun 2011, 12:42

pazite se ljudi.
oni su drzava. imaju instrumente vlasti i zakone (te clan ovaj, te onaj, te stav i ovaj i onaj). donece oni i presudu i izvrsenje, i sa racunom i bez njega.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 14 Jun 2011, 13:45

Pazite,pazite ljudi.Oni jesu drzava i imaju insrumente ali mi smo taksi preduzetnici i takodje smo drzava i mogli bi da im dodajemo te instumente prilikom operacije.Sitab(taksisti) je pokrenuo prve korake po pitanju licence,onakve kakva svima nama odgovara.Sto se tice nacina licenciranja od strane onih koji nisu taksisti nazire se nekoliko scenarija.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 14 Jun 2011, 14:23

U svakom slucaju kljucna stvar je da licenca glasi na coveka a ne na vozilo.Ovaj republicki zakon je dobar.Medjutim kao sto sam vam vec pricao borba se nastavlja.Republika je kao sto je i normalno odredila da Grad svojim odlukama kristalise zakon.Sad ce da se rade te odluke.Poslat nam je neki nacrt ili sta ti ja znam sta i mogu vam reci da to sto smo procitali i nije bas najsjajnije.Cak je ostavljena i jedna rupica,doduse mala za cackanje oko affraid .Elem,mora da se radi na sebi.Od price i mudrovanja nema vajde.Ja licno,sam se malo umorio.Voleo bi da me neko malo odmeni ili bar pogura sa mnom.A najgore od svega je sto sam razocaran i zbunjen nebrigom taksista za sopstvena du.eta.Eto zaboravih vam reci.Ovo je bio zakon o drumskom saobracaju.U septembru se radi o javnom prevozu.Odo da popijem kafetin.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 14 Jun 2011, 15:01

Opet ja.Kao sto je Andja onomad rekao,o nekim stvarima se nesme ni pricati.Fora je u tome da ce vam napraviti takvu kombinaciju(ako ne budemo spremni)da cete sami postati "Cacani",a pritom cete biti srecni sto ste napravili dobar posao. ;d;rr; .Moj skromni savet je da probate da ocistite dugovanja.Za sve ostalo se mozemo zajedno izboriti.Jedino ovo je individualna stvar i svako ko vam vam obeca pomoc a pritom ne izvadi kes obmanjuje vas.Sitab po tom pitanju nudi, da kazemo podrsku.Naime,dolazili su neki taksisti koji su dobili izvrsna resenja za plenidbu stvari.Receno im je da se prepoznaju medju sobom,udruze ,se izaberu najpametnije i krenu u akciju.Pritom Sitab kao Strukovno udruzenje svih taksista i kao nesto sto je steklo odredjeni prepoznatljiv status staje iza toga.Prostorija,pecat,otvaranje nekih vrata koja se individui teze otvaraju.U svakom slucaju ovako ili onako probajte da izmirite dugovanja.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pizon taj Uto 14 Jun 2011, 22:09

Licence su jos tabu tema,ni ovo sto je doneseno se ne sprovodi po zakonu,a kad ce da to dodje na dnevni red to samo bog zna.Divljaka nikad vise,na tv-u i u novinama se jos uvek neki oglasavaju sa 30% i nikom nista.
Ako drzava dozivi bankrot ,sto nije uopste nemoguce svi krecu od nule,pa sad ko kako protumaci.Ja sam se prevario za vreme maraka za vrednost auta koji sam tada vozio zato sto sam redovno placao porez,i uvek mi se obijalo o glavu kada sam bio revnosan.
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 14 Jun 2011, 22:50

Xebiga,moze i tako da se gleda na stvari.Ipak su ovo trusna podrucja.Cas posla moze neki ratic,neko bombardovanjce,inflacijica ili otcepljence.Cini mi se da je u mom slucaju onaj Helmut iz 43-ce ipak umesao prste.Ja placam,cak verovali ili ne nameravam da placam i dalje.Divim se hazarderima koji su duzni po pola meleona,meleon,dva.Pokusao sam da se nateram da razmisljam u smislu:Kome bre da dajem pare i za sta ,ma ;;qwu: ;;qwu: ;;qwu: al ne vredi,dodje 15-ti pocinje Bodi da me svrbi ,uplatnice pa u postu ahh Very Happy Very Happy Very Happy .Covece ,opet sam najgluplji od sve dece place
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Uto 14 Jun 2011, 23:32

bodi :: Covece, opet sam najgluplji od sve dece
Izgleda da mnogo vremena provodiš "tamo" !!!!!!!!!!!!! Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Sre 15 Jun 2011, 01:22

"Tamo" se osecam zivim,ostvarujem san,imam nadu,vracam veru u taksiste(poceo sam da ih mrzim,i njih i sebe)."Ovde" se osecam zarobljen,zivim u Danu Mrmota,postajem zombi. Deda Helmuteeee pojavi se,pronadji me,odvedi me odavde.Kupi mi zutu(na kredu) 212-cu,da radim ko covek,pijem pivo,jedem kobasice i zbijam infantilne sale o sexu.A sve to sa cetvrtinom mozga.Braco Srbi,Srbijo ,volim vas,moji ste al ;;qwu: ;;qwu: ;;qwu: ;;qwu: ;;qwu:
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 15 Jun 2011, 06:23

pekara nasledio sin i dalje radi pekara.
trgovca nasledila cerka i dalje radi minimarket.
a zasto mene moje dete ne bi nasledilo ako ispunjava uslove?
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 15 Jun 2011, 11:57

E to sam se i ja jednom javno zapitao u krugu prijatelja.I znate sta mi je rekao komandir jedne stanice:"A zasto ja ne mogu, kad odem u penziju da zakupim raskrsnicu ,pa da pisem kazne za drzavu i radim na procenat.Gde bi mi bio kraj!!??"
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Sre 15 Jun 2011, 12:42

Strajkovase plavi i za pola sata dobise sve sto su trazili.Dobro, znam znam,oni imaju puske.Ali mi imamo automobile.5000 puta 4 metra plus razmak ,izracunajte duzinu svatova.To je naravno krajnja instanca ali dobra je u pregovorima.
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pizon taj Sre 15 Jun 2011, 13:10

struja ::E to sam se i ja jednom javno zapitao u krugu prijatelja.I znate sta mi je rekao komandir jedne stanice:"A zasto ja ne mogu, kad odem u penziju da zakupim raskrsnicu ,pa da pisem kazne za drzavu i radim na procenat.Gde bi mi bio kraj!!??"
Pa na primer zato sto radi u drzavnoj firmi za pocetak,a drugo zato sto nema potrebe da u penziji radi kad se nakrao i drzao tu raskrsnicu u zakup dok je bio u radnom odnosu i jos dobio benificiran staz.Malo li je?
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Čet 16 Jun 2011, 07:23

struja ::E to sam se i ja jednom javno zapitao u krugu prijatelja.I znate sta mi je rekao komandir jedne stanice:"A zasto ja ne mogu, kad odem u penziju da zakupim raskrsnicu ,pa da pisem kazne za drzavu i radim na procenat.Gde bi mi bio kraj!!??"

zato sto radi za drzavu i dobija platu od gradjana, kroz porez i takse, da radi po zakonu, a to je znao i kad je upisivao skolu i zasnivao radni odnos. pozdravi ga.
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 16 Jun 2011, 10:32

Sve ste vi to lepo srocili i pravilno pisete.Ali svako se bori prvo za sebe da ima, pa gleda da pretekne i onima iza njega.
Ta ista gospoda sto prima drzavnu platu,gleda da se udruzi i pomognu jedan drugom.
U koliko sam samo potkrovlja bio sto su okupirali,pa zajednicke prostorije,pa vesernice,sklonista,lokali,smecare....i da ne nabrajam vise kako se dolazi do krova nad glavom.I to sve uz zdruzenost i pomoc svojih kolega.Sve lepo i fino,a legalno ili bar dok ne postane.
Tu se vidi zajednistvo i udruzena borba za postizanje i ostvarenje zacrtanih ciljeva.
A nama ostaje samo da kukamo i molimo.Ali i tu nije kasno.Najgore ce biti kada pocnemo da zalimo za propustenim!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Pet 17 Jun 2011, 00:30

Mudre reci. bravo
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 17 Jun 2011, 00:37

struja ::"A zasto ja ne mogu, kad odem u penziju da zakupim raskrsnicu ,pa da pisem kazne za drzavu i radim na procenat.Gde bi mi bio kraj!!??"
Zato što ima i pametnijih stvari od pandura da regulišu saobraćaj u raskrsnici, a ne traže pare, recimo znakovi, pa pravila, čak i semafori, mada oni malo vuku struju al' isplati se !!!!!
EEEEEE koliko je glupost beskonačna !!!!!!!! Shocked
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Pet 17 Jun 2011, 01:12

A javi mi jesam li uspeo? Veselje
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 17 Jun 2011, 20:45

Ako ti nešto znači, sve plaćam i plaćaću i dalje i znam da nisam jedini.Znam kolege koji namerno plaćaju više 11 meseci, da ne bi u mesecu odmora ništa uplatili i to potrošili na moru .I to ih ima dosta.
I ne smatram da sam glup , i ne smatram da su i oni glupi.Sećam se kako sam "mirno" dočekivao svaku bolest moje dece , jer sam imao overenu knjižicu, i divim se onom krelcu koji može danas da živi bez takvog razmišljana! I to bez obzira što se "danas sve plaća"!
I stvarno ne treba da se stidiš što ti uspevaš da opstaneš , jer si svestan i savestan.
Samo nemoj , kad te molim , da me šalješ na onu adresu, znaš ti....
P.S. I nije tačno da su oni pokrenuli pitanje licenci! ;dpr;;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KGB taj Pon 20 Jun 2011, 19:27

Slažem se da treba plaćati obaveze.Mene je pre 4 meseca spucao infarkt iz čista mira.Nikad pritisak,holesterol imam 47 god.Bolničko lečenje sa kateterizacijom 110.000,operacija na Dedinju 490.000, i za 15 dana idem u Nišku Ba nju 21 dan x 4,100 din sve o trošku države plus lekovi.Da nisam plaćao porez umro bih.Da ne zaboravim,sad primam 16.000 od države i plaćaju mi sve obaveze.

KGB
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Datum upisa : 12.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 20 Jun 2011, 21:20

Uuuuuuuuuuuu, batice,,,,sa srećom!Kažu da je Niška zakon! Veselje
Osim ako na uzbrdici ne skreneš desno, umesto levo!Desno , pa opet desno nizbrdo je fenomenalna kafanica, zove se Banjče!
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 21 Jun 2011, 01:22

magnum ::Ako ti nešto znači, sve plaćam i plaćaću i dalje i znam da nisam jedini.Znam kolege koji namerno plaćaju više 11 meseci, da ne bi u mesecu odmora ništa uplatili i to potrošili na moru .I to ih ima dosta.
I ne smatram da sam glup , i ne smatram da su i oni glupi.Sećam se kako sam "mirno" dočekivao svaku bolest moje dece , jer sam imao overenu knjižicu, i divim se onom krelcu koji može danas da živi bez takvog razmišljana! I to bez obzira što se "danas sve plaća"!
I stvarno ne treba da se stidiš što ti uspevaš da opstaneš , jer si svestan i savestan.
Samo nemoj , kad te molim , da me šalješ na onu adresu, znaš ti....
P.S. I nije tačno da su oni pokrenuli pitanje licenci! ;dpr;;
Pretpostavljam da je ova replika upucena meni.Ne mislim ja cika Magnume da sam glup.Samo pokusavam da sa dozom cinizma uputim poruku ostalima.Svaka rec ti je na mestu.Kolega KGB je svojom pricom svima stavio prst na celo .Brzo ozdravljenje Veselje Veselje Veselje .P.S. Mene ovde niko ne shvata ili ne zeli da me shvati.Nebitna je proslost.Ko je pokrenuo,sta je pokrenuo,kako?Taksisti iz ulice Murske rade na tome(licence)onako kako i meni i tebi odgovara.Moje pitanje je sta radis ti?
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

koga briga za licence pored ove istine ???

Počalji od angelina taj Uto 21 Jun 2011, 12:55

KGB ::Slažem se da treba plaćati obaveze.Mene je pre 4 meseca spucao infarkt iz čista mira.Nikad pritisak,holesterol imam 47 god.Bolničko lečenje sa kateterizacijom 110.000,operacija na Dedinju 490.000, i za 15 dana idem u Nišku Ba nju 21 dan x 4,100 din sve o trošku države plus lekovi.Da nisam plaćao porez umro bih.Da ne zaboravim,sad primam 16.000 od države i plaćaju mi sve obaveze.
Vi ostali kako hoćete, ali ja zbog ovoga skoro celu noć nisam spavao, razmišljao sam gde ću i šta ću, ne zbog mene i moje g.uzice već zbog ovo dvoje mojih malih kući koji ne znaju ništa sem da plaču i k.ake u gaće !!! Razmišljam celu noć dokle sam došao i gde sam pošao !!!!

P.S. @ KGB sva podrška i brzo ozdravljenje !!!!!!!!!!!!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bodi taj Uto 21 Jun 2011, 20:11

affraid affraid affraid
bodi
Forum početnik