Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Licence (2008-2011.god)

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Licence (2008-2011.god)

Počalji od Alhemicar taj Uto 02 Dec 2008, 22:08

Verujem da ova tema intresuje mnoge od nas pa stoga i otvaram istu..mislim da ovde treba da podelimo pouzdane i nepouzdane informacije o istoj.
Mene recimo konkretno zanima ko ce biti relevantan da odluci ko treba da je dobije a ko ne?
Dali ce se dobijati u trajno vlasnistvo?
Kako ce se ista gubiti(ne daj boze!)
Koji ce biti uslovi za dobijanje iste?
Konkretno pisite o svemu sto je vezano za istu.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

koliko

Počalji od magnum taj Uto 02 Dec 2008, 22:39

sam ja upućen,a još više koliko sam verziran u grad. sekret. za saob.--a MNOGO sam verziran, oni će kao i dosada sve rešavati u hodu.Ko god ti sad bilo šta kaže,"kleveće i laže i našu će osetit pest".KRAĆE I JASNIJE ,BATICE NI ONI SAMI NE ZNAJU,a poznavajući naš narod ,licence su još uvek u nekoj viziji,da ne kažem šta sam čuo da će se o uslovima tek dogovarati naredne godine.Možda ne bi bilo loše da mi počnemo da sami predlažemo i diskutujemo o tome. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Licence (2008-2011.god)

Počalji od Alhemicar taj Uto 02 Dec 2008, 22:50

ok...znaci za sada je samo cisto mazanje ociju...kako smo krenuli mozda ih nikada i ne bude....
Svuda se pominju,a nista se ne desava...samo se pominju u slucaju frke i to tipa:vredece 10.000e obezbedice te penziju,decu...nista se ne sekirajte...ali konkretno-nista.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

alhemijo,

Počalji od magnum taj Uto 02 Dec 2008, 23:05

moraš da se strpiš.Da se ne ponavljam,ostao sam samo zbog licence u ovom poslu.Nadam se i lično smatram da će mi licenca koju budem dobio, a dobićemo ih svi pomoći u onim,oniim,oniiiiiiiiiiiiiiiim danima kad mi budu drhtale ruke i ne samo ruke(marš barabo,znam šta si mislio).Mada,pošteno rečeno sve mi se čini da ćemo svi mi skončati sa glavom na đevreku.Toliko nas ,ne ova nego sve vlade ove naše Srbijice poštuju i razmišljaju o nama , i ne samo o nama.Da ne padam u apatiju,jer s ovom lovom koju uzimamo u Opatiju sigurno neću.Dočekaćemo svi mi licence,ne boj se.
Ja sam ipak 56-to godište bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

press o licencama

Počalji od as taj Uto 09 Dec 2008, 10:06

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=53054&sectionId=43

Šta reći ?

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

mislim,nemo' se ljutite

Počalji od magnum taj Uto 09 Dec 2008, 21:49

al' mnogo mi je glupo da taksista plaća licencu.Pri tom mislim na one koji su već u tom poslu.Ne mogu da poverujem da će meni koji ovo guslam 20-dvadeset godina i onom što je došao preksinoć naplatiti istu sumu da bismo došli u posed licence.A da licenca treba, ne treba trošiti reči.Da ne idem dalje od "bratske" nam Slovenije, i u vreme SFRJ,oni su uspeli da se izbore za licence.Pa ako se ne nađem u tom poslu,ima ko hoće,prodaš licencu itd.,itd.A obzirom da je limitiran njihov broj,tj ne prave se na foto-kopir mašini,eto meni neke sigurnosti kad zanemoćam ispred đevreka.Pa zar je jedan naš kolega skončao sa glavom na volanu! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 09 Dec 2008, 21:59

Ma ko zna sta ce se jos dogoditi pre nego sto dodjemo do licenca....samo polako i bez nervoze....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 09 Dec 2008, 22:45

Jel neko stvarno misli da cemo dobiti te licence dzabe ? Zato bi bile dzabe kada mogu da nam uzmu pare i to velike pare. Evo zapamtite ove moje reci clown
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 09 Dec 2008, 22:57

To se podrazumeva...naravno da cemo ih platiti....i to debelo...
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od propali taxista taj Uto 09 Dec 2008, 23:03

Ne biva bre. Ovo je Srbija. Nabice jos 10.000 taxista na ulicu samo da vise para uzmu. A sta bi sa panik tasterom, ugradjujemo ga zadnjih 5-6 god. a auto kao sredstvo rada misaona imenica. Bruka. Zato sam i propao.

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 11
Datum upisa : 12.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoki216 taj Pet 12 Dec 2008, 20:28

Evo juce na TV-u ,u BG hronici deo posvecen ovoj temi,znaci rekose da ce u toku sledece godine taksisti napokon dobiti licence,dobice ih svi koji su u registru i to DZABE s tim da nece biti moguce otudjiti je 5g. a nakon toga ce moci i pravna lica da ih otkupe od taksista s tim sto ce za otkupljenih 10 licenci moci da izbace jedno vozilo na ulicu,i tako tipuju da pored onih sto odlaze u penziju broj treba da padne na 4725(sto ce reci ne lipsi magare,znaci tek posle 5 god broj ce poceti da se smanjuje a do tada ko prezivi),i naravno Aca BIjelic sa izjavom da se podelom licenci stvaraju uslovi da se istrebe divljaci jer licenca stiti zanimanje i tako bla bla...licenca ce se gubiti ako taksista ima 2 prijave u toku godine ma ludnica ,procvetasmo slusajuci ga ....i tako godinama a ljudi na ulici jos malo pa ce poceti da zivot provode po kolima ne bi li zaradili nesto,mada pojedinci to vec i rade..ma smese nam se lepi dani Evil or Very Mad
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

oooooo narode moj

Počalji od total_evil taj Pet 12 Dec 2008, 21:59

Sledece godine kada bude pocelo izdavanje licenci na ulicama ce biti 10000 taksista! Licence nece ni vredeti nista! Posto, zbog broja taksista na ulici, mnogi ce "okaciti kljuceve auta o klin". Zamisao da "veliki" dodju do licence trebalo je da bude sprecenane zabranom trgovine licencama (prica za taksiste) a istina je da ce veliki licence u narednih pet godina uzimati dzabe Twisted Evil
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 179
Godina : 48
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

slažem se,

Počalji od magnum taj Pet 12 Dec 2008, 23:06

a ima li neko neki KONKRETAN predlog osim plju,plju ! ?Hajde da ne pljujemo nego da predlažemo.Lično mislim da se ipak od nečega mora početi!Pa neka ih dele džabe jer tako i treba.A kome će da ih dele džabe,to treba da se i mi pitamo.
Hajde razvijaj diskusiju,ali što manje diskusije a što više predlog! I NEMOJ DA VAS JA CENZURIŠEM.Znači bez gluposti,samo pametni (a svi znate šta to znači) i promišljeni predlozi.Pa da od toga izvučemo srž i izađemo sa konkretnim predlozima gde treba i gde će nas stvarno saslušati i podržati pametne predloge.Ne želim sarkazme,crne misli i glupe ideje!Jel jasno-al'sam se napalijo,baš sam se napalijo.Počnite,čekam,i nisam sam. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Kome...

Počalji od 039 taj Pet 12 Dec 2008, 23:10

Kome predlog prijatelju? kome?
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 49
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Pet 12 Dec 2008, 23:20

a ima li neko neki KONKRETAN predlog osim plju,plju !
Imam ja plju, plju, plju i plju. Koji su bre uslovi za dobijanje licence? Kako to misle da se izjednacim ja sa deset godina na taksiju sa nekim ko ima trideset pet godina i nekim ko je postao taksista juce? Zasto je pet godina zabranjena trgovina licencama, ja imam kolege koji za godinu dve treba da idu u penziju. Zasto oni nemaju pravo trgovinom licenci (posto licencu ne mozes da zadrzis do isteka pet godina), a neki sa pola rezervoara dobijaju licence.
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

pa to ti kažem

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 15:13

samo predlozi bez plju,plju.
-uslov 1 :da već imaš važeću taksi dozvolu-znači ispunjavaš uslove o taxi-prevozu koje propisuje Grad
-uslov 2 :da se baviš tim poslom A sad ide šajze:
-uslov 3 :da redovno izvršavaš svoje obaveze prema Gradu i sl. i tu smo u problemu o kome smo i ja i Romantik i mnogi drugi nadugačko i
naširoko pričali-sori bat jexxga
-uslov 4 :da se prvo kvota taxi vozača sa licencama ispuni sa starijim vozačima koji će shodno zakonu o radu moći (čitaj morati ) da po sili
zakona (godine života ili godine radnog staža-bez mogućnosti biranja,šta pre ispuni ili je već ispunjeno) proda svoju licencu
ODMAH I BEZUSLOVNO po ispunjenju gore navedenog uslova.
-uslov 5 :licenca se može prodati svakome ko ispunjava uslove 1,2,3 ,,,,,,,,,,,
I tako dalje braćo i koleze.To su po meni , neke razumne ideje.Ne zaboravite ovo je naš forum i sigurno neće biti prosto ovako nešto isterati.Pa dalje mi je ideja da ili svi dobiju licence,ili da se limitira na neku za početak nerazumnu cifru od 6000 kom a zatim objavi da se više neće deliti dok ne padne na 4693 kom ili tako nešto.Ajde bre, nisam ja baš najpametniji,,predlozi,predlozi,predlozi, čekam!
bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2008, 15:16

Predlog ti je ok
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

a

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 16:10

tebi je komentar do J-J- Imal' još nešto? Ne da me hvalite nego da još neko nešto predloži,iznese,da krene diskusija.Imam ja još dosta dobrih i manje dobrih ideja,al'da čujem još nekoga,slabo nas ima glupih baš toliko.Total,niko ne voli uravnilovke,to su prosla vremena ali,ne možeš da izazivaš ljude,samim tim i probleme.Daj svakom ko već ima dozvolu ili čak i onima koji su sa nekim sadašnjim,novijim datumom ispunili sve uslove i objavi da više do daljeg NEMA polaganja iz bilo kog domena u vezi taxi ispita.Takođe treba angažovati pravnu službu koja bi preduhitrila nekog maminog velikog radnika koji bi sve ovo isterao na Ustavni sud i oborio.Da se organizujemo malko i ponudimo pomoć Skupštini grada u donošenju takvog zakona.Da vide ljudi da postoji još neko osim Bradatog,Guzatog i njima sličnih.
bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2008, 16:22

Jel neko stvarno misli da cemo dobiti te licence dzabe ? Zasto bi bile dzabe kada mogu da nam uzmu pare i to velike pare. Evo zapamtite ove moje reci
Ja sam ovo napisao u jednom od prethodnih postova a sad cujem da ce licence ipak biti za dz. Povlacim se i priznajem gresku u prognozi iako do sada NIKAD nisam gresio. Pokricu se usima 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

hmmm

Počalji od ramplinstinski taj Sub 13 Dec 2008, 17:18

mozda da malo sacekamo da ih dobijemo za dz pa onda priznavanje greske?
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 450
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 13 Dec 2008, 17:29

Najbolje. U Srbiji se sve menja iz dana u dan
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

a

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 17:33

naročito mišljenja.E pa hvala vam na predlozima i komentarima.Mnogo mi znači što imam podršku za dalji rad i razmišljanja bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 13 Dec 2008, 18:03

Mislim da prednost za dobijanje licence nece imati stariji i iskusniji taksisti,mislim da ce licencu dobiti svi koji poseduju taksi dozvolu i koji izmiruju sve obaveze prema drzavi na vreme(ne duguju nista)...To ce biti ljudi koji ce je dobiti a onda ce se spustati br.nekom samo njima znanom strategijom...mada ja i dalje mislim da se nece deliti besplatno,kada ste u ovoj drzavi bilo sta dobili besplatno?!
Platicemo je mi i to debelo... Twisted Evil
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

mislim

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 18:24

da će je platiti samo oni koji nisu plaćali porez.Tj. moraće da plate porez.A jedan od predloga,ako se organizujemo,u šta ne verujem je da ćemo platiti cenu štampanja,kao i sada za dozvolu i ništa više.A bilo koju vrstu prednosti bih izbegao tako što bih licencu dao svima koji imaju regularnu taksi dozvolu.Jedino bih,ajd' da se ponavljam skinuo limit od 5 godina za prodaju, onima koji po sili zakona ranije moraju da idu u penziju. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 13 Dec 2008, 18:32

Slazem se sa vremenskim limitom od 5 god...skinuo bih ga istog trena,pa ko hoce da otudji svoju licencu,zasto da ne?!
A i ovako i onako ce je dobiti svi pa mozda i jos neko sa strane...ko zna?
Samo mislim da ce kostati vise nego jedno stampanje...oseticemo mi to po dzepu i to ozbiljno...zasto ne mozes da je otudjis 5 god,pa dok je otplatis.... Twisted Evil
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Licenca prenosiva a broj taksista na ulici se smanjuje?

Počalji od zlaja taj Sub 13 Dec 2008, 18:42

Alhemicar ::Slazem se sa vremenskim limitom od 5 god...skinuo bih ga istog trena,pa ko hoce da otudji svoju licencu,zasto da ne?
Još jednom se pokazuje da ste vrlo originalni! Ako je licenca prenosiva, što su naravno vaše želje, kako se onda broj taksista na ulici smanjuje? POZDRAV Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reci Zlajo, samo RECI....

Počalji od 039 taj Sub 13 Dec 2008, 18:58

Pa, izvinte sto se mesam, pomozi ljudima i reci im sta mogu da ocekuju. Ja bih pomogao ali ne vladam tom materijom.
Joca
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

mislim,nemo' se ljutite

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 19:20

a kako inače Skupština grada planira da smanji broj taksista!?Moja je ideja da se to uradi:
-pooštravanjem kriterijuma tipa
- strani jezik -povoljno za komunikaciju sa strancima
- uniformisanost vozila-boja--kad mogu Nemci,,,i ovako želimo u Evropu
- i Euro standardi za auto,zašto da ne,ali povoljniji uslovi za nabavku,kao i rigoroznija kontrola otuđivanja istih
- uniformisanost odeće--niko ti ne traži livreju i kapu,ali kad ga vidim u potkošulji isa peškirom oko vrata.....
- obrijan,doteran,ne mora da miriše,ali neka ne smrdi..........
- dva,tri, pet prekršaja i nogu u dupe bez prava da proda licencu...............
Na ovaj način,jer smatram da se država uređuje zakonom a ne milicijom,mislim da će deo taksista sam da se okrene drugim , "unosnijim" a manje kontrolisanim poslovima.Pa na kraju i neka nas bude šest hiljada , ali biće to šest hiljada uljudnih,mirišljavih i kulturnih taksista glavnoga grada koji se razvija i raste i prilično brzo će trebati svih tih šest hiljada radnika.
I stvarno smatram da ovo nije utopija i da ćemo vrlo brzo morati da krenemo u tom pravcu.
Zlajo,Zlajo,totalno si mi klonuo duhom,ne prepoznajem te.Glavu gore,nisi sam

bounce bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Konkretno

Počalji od tomovicbgd taj Sub 13 Dec 2008, 19:27

Posto kolega magnum u vise navrata trazi da se razradi tema o licencama sa konkretnim predlozima u vezi istih,evo ja cu prvi konkretno. Samo nemojte odma osipati paljbu, nego prvo dobro prostudirajte i dajte neke vase konstruktivne predloge,da bi smo na kraju mogli da imamo kakav-takav jedinstveni stav.

I ja sam misljenja da od ove drzave i grada necemo dobiti nista za dzaba,nego dobro bi bilo da shvatimo da sami moramo ulagati za neke buduce dane.Evo kako sam ja to milslio:

Uzmimo da licenca vredi 20.000 eura.
Sto znaci da kolege sa 35-40 god.staza na taxiju,licencu dobijaju za dz. i istu prilikom odlaska u penziju mogu prodati za 20.000 eura. sto bi bila otpremnina za dugogodisnji mukotrpni rad.
- Kolege sa 25-35 god staza na taxiju,licencu dobijaju po ceni od 5.000 eura,podeljeno na onoliko mesecnih rata koliko je ostalo do penzije.
-Kolege sa 15-25 god. staza na taxiju,licencu dobijaju po ceni od 10.000 eura,podeljeno na onoliko mesecnih rata koliko je ostalo do penzije.
-Kolege sa 5-15 god. staza na taxiju,licencu dobijaju po ceni od 15.000 eura,podeljeno na onoliko mesecnih rata koliko je ostalo do penzije.
- I kolege sa 0-5 god. staza na taxiju,licence dobijaju po ceni od 20.000 eura,podeljeno na onoliko mesecnih rata koliko je ostalo do penzije.
-Nove kolege koje bi da udju u biznis kupuju licencu za kes u vrednosti od 20.000 eura.

Ovo je samo moja neka gruba razrada teme "Licenca", mada cifre nisu fiksne, oko njih bi se trebalo dogovoriti,mozda bi tu nesto i grad(ako ima interesa)subvenisao. I cela ideja bi se trebala pravno uobliciti.

P.S zaboravio sam da dodam, za preduzeca tj. pravna lica cena licence bi bila 40.000 eura.

Nemojte komentarisati moj predlog,nego iznesite vas. Ovde smo samo da razmenjujemo misljenja a ne da se rvemo zbog nekih stvari za koje nas niko nista ne pita.

Pozdrav od mene jer odoh malo do Frankfurta da se odmorim od taxija. Very Happy Very Happy Very Happy
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Godina : 51
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 13 Dec 2008, 19:33

Kako grad planira da smanji br.taksista to ne znam,ali morace kad-tad i to da se desi....mislim da je ideja o ostrijim pravilima dobra stvar i mislim da bi to bio dobar pravac ka resavanju nekih stvari...mora nesto da se menja e sada kako ce neko izbaciti coveka sa taksija zato sto je on na +40 stavio peskir oko vrata?!..da je lepo za videti-nije...ali sta je tu je.....pa ja licno znam coveka(ne ponosim se time) koji je vozio u pijanom stanju i prosao je kod pandura sa 2000din...kod nas zakon ne postoji i sve dok je to tako...licenca ili dozvola sasvim je svejedno...i sa jednom i sa drugom stvari mozes da radis..i sa dobijanjem licence nista se nece promeniti u taksi delatnosti bar sledecih 5 god.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

260 nedelja x 10 evra = 2600 evra x 8000....i eto taxi-fonda

Počalji od zlaja taj Sub 13 Dec 2008, 20:01

Ne vezano od zakona i odluka tržište se može srediti između nas samih i to na sledeći način:
Sad nas ima 8000 a složili smo se da je optimum 5000! Dakle, nema prodaje i prenosa licenci dok se broj ne smanji za 3000. Kako to uraditi: Taksiste treba podeliti u tri osnovne kategorije prema starosti.
Taksisti
a.) mlađi od 1968, pred njiima je još dosta radnih godina i oni svakako mogu da očekuju prenosivu licencu... Za njih licenca ili izvod licence, kako će se već zvati, treba da košta 200 evra godišnje.
b) od 1967 do 1958 plaćali bi 100 evra godišnje.
c.) stariji od 1957 ne bi plaćali godišnju nadoknadu.
Na ovaj način bi se u naš zajednički taxi-fond za 5 godina prikupilo oko 3 miliona evra (grubo 5500 x 100 evra)

Drugi deo, koji bi bio obavezan za sve, izgledao bi ovako, 1 nedelja x 10 evra x 8000 taksista = 80000 evra nedeljno....i eto taxi-fonda sa milion evra nakon samo tri meseca.... posle je sve lako ko ide u penziju ili napušta delatnost dobija odpremninu od 5000 evra i to je nakon 5 godina gotov ciklus..... za to vreme u hodu posla sve više i više, cena sve bolja i bolja a licenca vredi sve više i više. Naravno i sami znate koliko i kako bi sve ovo bilo teško izvodljivo ali to je za sve vas jedini pravi tržišno-ekonomski realan put.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

odmori se

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 20:04

i od taxija i od nas .Kad si već tamo,pogledaj saznaj,raspitaj se kako to ide tamo.Ali ne samo prava nego pogledaj i obaveze koje imaju.Pri tom ću ti reći da kod njih nijedan taksista ne zna šta je to reprogram.I ne samo taksista.
Ne slažem se uopšte sa plaćanjem onoga za šta si već plaćao kroz razna školovanja,kurseve tečajeve i natečajeve.Svako od nas ,ako nije plaćao ispod ruke i preko veze,morao je da plati polaganja ispita iz poznavanja grada,vozačke psihologije,KV obuke ili tako nečeg,VRLO važnog i značajnog za budući poziv.Po tome gospodo,koliko tek treba da plaća GSP,Lasta i svi ostali za svoja vozila a da ne spominjem tek vozače.I oni moraju da imaju KV i sve ostalo baš kao i mi.A svi znamo šta tek ikako oni rade i ponašaju se u ovom gradu.Skoro je bio snimak na youtube onoga što vozi gradski autobus i rešava ukrštene reči.Ili je i za to školovan!?Da ne skrećem sa teme.Sve što bi neka mudra glava u organima uprave izmislila prvo je na nama testirano-da podsetim : komunalne table od lima crvene boje na braniku,karirano polje na vratima,nalepnice,kvisko na krovu,bonovni limit u sankcijama ali ne i limit na porez,,,,,,,,,,,,Pamte taksisti sve! I sad još i da im plaćamo za dozvolu da nas ubijaju prebijaju,otimaju nam pare,povraćaju nam po kolima i sve ono što ulica sa sobom nosi.Da slušam tužne priče o siromaštvu dok ih vozim u Hyatt ili Grand kazino?A o platama u raznoraznim poslovnim odborima da ne pričam.Dva puta sam u taksi životu imao pištolj prislonjen uz glavu,setite se u kakvim ste situacijama sve vi bili:I povrh svega da još i platim za sve to!?Moj Tomoviću,jel ovo tebi film ili ti se ikad išta te vrste desilo?Da plaćamo i nadnicu za strah????????????????? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

E pa Bogu hvala

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 20:07

počinje debata.To je ono što me čini srećnim.
Obzirom da sam 1956,slažem se sa Zlajinim predlogom. 'Beš me skromna!
bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 13 Dec 2008, 20:27

Ja se takodje slazem da licencu ne treba placati jer imas dozvolu i to je samo po sebi dovoljno(znaci princip zamene)....mislim da bi cena od 20.000e za istu bila nerealna,i da niko sem velikih zverki ne bih mogao da je plati...pa mi kukamo za euro3 automobile a ne da za licencu placamo 20.000e...znaci rata za licencu+rata za kola+gladna usta kuci+stres napravio bih se haos u kome nikome ne bi bilo bolje,cak sta vise mislim da bi zavladala anarhija.
Licence treba da budu besplatne ili treba da budu naplacene simbolicno(troskovi izrade..itd)ali mislm da nece tako biti...ali takodje mislim da bi i svaka cena osim simbolicne izazvala velikih gnev ljudi.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

dobar

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 21:06

si alhemičar.Rezonuješ dobro,polaziš od sebe.Pravi si domaćin koji se stara o svojoj kući.
Čekam još komentara,mora ih biti! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

matematika je laka

Počalji od total_evil taj Sub 13 Dec 2008, 21:07

260 nedelja x 10 evra = 2600 evra x 8000....i eto taxi-fonda
Slazem se sa g.Zlajom da je matematika izuzetno laka nauka... pet godina x 52 nedelje godisnje eto 260 nedelaj i puta 8000 taksista = 20.800,000 evra....
ali to je jos 43,4 evra mesecno nameta na i ovako prezaduzene taksiste, ali ni to nije sve jer ima jos 16,6 evra mesecno za radni staz i eto racunice od 60 evra Na taksiju se dan danas voze automobili cija cena ne prelazi 720 evra... (60x12= 720evra)
Prvo i osnovno, pitanje svih pitanja je otkud nas 8000 na taksiju. Bilo nas je 7500 pre tri godine koliko je kolega od tad otislo u penziju? Koliko njih je odjavilo taksi? Koliko njih je umrlo? Ako je njih 300 odlukom ustavnog suda dobilo dozvolu za taksitanje nas i dalje ne moze da bude vise od 7500. Evil or Very Mad
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

zliću

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 21:11

plašiš me.A gde su oni istrebljeni divljaci? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Sub 13 Dec 2008, 21:20

magnum ::plašiš me.A gde su oni istrebljeni divljaci? bounce
Ma divljake odavno niko ne trebi. Ja samo kazem neka mi pokazu i jednog divljaka koji je platio kaznu zato sto je divljacio!
Evil or Very Mad
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sub 13 Dec 2008, 22:07

magnum ::počinje debata.To je ono što me čini srećnim.

Pa postovani kolega magnume,trazio si konkretne predloge........i nemo' se odma srdis,lepo sam reko' da ne komentarisete moje razmisljane koje je povrsno, nego da iznesete vase.Prvi sam usao u debatu( da bi te ucinio srecnim)a ti me tako okrpi..........

P.S. mislim nemo' se ljutite. POZDRAV Very Happy Very Happy Very Happy
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

mislim,nemo' se ljutite

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 22:16

ne srdim se ,mališan,drago mi je da diskusija kreće,a drago mi je da kreće u različitim pravcima.
Total,skoro sam čitao u novinama koliko je auta oduzeto,,,,,,,,,,pa sad ako lažu oni nas.....Proveriću,tamo oko 23eg idem na estetski pa ću baš da popričam sa Zvezdom.I obavezujem se da ću sve obavestiti o razgovoru.Mislim,što je za nas značajno. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 13 Dec 2008, 22:39

Taman posla da se neko ljuti....debata je krenula i otvorena je zbog toga da bi svako mogao da iznese svoja misljenja i stavove...pa da bi videli gde se podudaramo a gde mimoilazimo..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

a,bogami

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 23:12

i da bi imali razlog da se negde i nekad i skupimo i okupimo pa i ono-ja tebi reč,ti meni reč,što bi rekao onaj zli logoped, no hard filings!
bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Sub 13 Dec 2008, 23:22

Stvar je prosta onog dana kada su doneli odluku da licence mogu da otkupe privatna preduzeca i da na njih zaposle dva vozaca, svakom je bilo jasno da smo opet izigrani. Zasto vi kao privatni preduzetnik nemate pravo da zaposlite jednog vozaca a privatno preduzece na licencu moze da zaposli dva?
Evil or Very Mad
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

neko

Počalji od magnum taj Sub 13 Dec 2008, 23:36

reče večeras da je licenca za nas 20.000, a za firme 40.000.Pitam se,pitam!? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od total_evil taj Sub 13 Dec 2008, 23:48

affraid 20.000 evra? ...ma proizvoljno ... Mada, videh da se g.Zlaja bavi matematikom. To nece na dobro!
total_evil
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

jok,

Počalji od magnum taj Ned 14 Dec 2008, 00:07

nego će sa nama da mlati bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

predlog

Počalji od Dejan_113 taj Ned 14 Dec 2008, 06:47

Alhemicar ::Ja se takodje slazem da licencu ne treba placati jer imas dozvolu i to je samo po sebi dovoljno(znaci princip zamene)....mislim da bi cena od 20.000e za istu bila nerealna,i da niko sem velikih zverki ne bih mogao da je plati...pa mi kukamo za euro3 automobile a ne da za licencu placamo 20.000e...znaci rata za licencu+rata za kola+gladna usta kuci+stres napravio bih se haos u kome nikome ne bi bilo bolje,cak sta vise mislim da bi zavladala anarhija.
Licence treba da budu besplatne ili treba da budu naplacene simbolicno(troskovi izrade..itd)ali mislm da nece tako biti...ali takodje mislim da bi i svaka cena osim simbolicne izazvala velikih gnev ljudi.
Ja se slazem da licencu treba da dobijemo dzabe ali ne sada. da se ja pitam sve koji imaju uslov za penziju moraju da idu a takodje i oni koji su pre nekoliko godina prekinuli penziju pa izasli na taksi.Takodje znam i nekoliko primera gde ljudi rade na taksiju sasvim regularno ( i pritom su u udruzenjima koja stvarno nemaju divljake) a uporedo zadnjih 10 godina rade ni manje ni vise u JAVNIM PREDUZECIMA koja su na budzetu. Svi ti ljudi se moraju ocistiti i svako za uvecanu naplatu treba da ostane bez dozvole. Poslenekoliko godina pravila bi se prirodna selekcija (iz mog neposrednog okruzenja znam cetvoricu koji su sami napustili u zadnje dve godine), pakada se broj vozaca svede na razumnu meru i bez divljaka icena prevoza se poveca , ja nemam nista protiv i da platim licencu jer znam da ce tade na trzistu vredeti bar tri puta vise nego sto sam je ja platio ali to nije interes VELIKIH igraca i od toga nema nista.

Dejan_113
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Ned 14 Dec 2008, 09:25

I ja sam za obavezno placanje licence sa nekim razumnim % na "minuli rad"...npr. 100eura/mes
@ Magnum
Posto se secas crvenih komunalnih tablica, sigurno se secas i sefa taxistanice, metle iz gepeka, odrzavanje stanica i sl...e, ako mislis da si u istom kosu sa npr. alhemijom, ondaK OK, DZABE ZA SVE :!:
pozz
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797

Nazad na vrh Ići dole

crni

Počalji od magnum taj Ned 14 Dec 2008, 10:37

na to će i da izađe do kraja balade.Osim ako ne budemo prvi put u životu malo više "jedinstveni". bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 14 Dec 2008, 12:37

Koliko sam ja upucen (a mislim da jesam) licence ce se stvarno dobijati "Mufte" i to pozdravljam zato je i data solucija za izmirenje duga poreza , kada se to zavrsi(sa porezom) onda krece CISTACINA u taksi sluzbi.
- Ko duguje porez (napolje)
- Ko radi jos neki posao osim taxija(napolje)
-Ko ima uslov za penziju(u penziju)
E jedino ova treca stavka mi se ne svidja jer stvarno nebi bilo korektno prema tim ljudima tolike godine radili i ostali bez te licence a otisli u penziju . Ali krenuce surova seca "Knezova" ali nekad mora i da se pocne pa ostaje nam da se nadamo da ce NEKAD biti bolje.
Ko prezivi pricace.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole