Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Euro 3

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Euro 3

Počalji od jerotije318 taj Čet 14 Jan 2010, 16:15

struja ::Pa prijatelju jero,nije li ti valjda zao sto si promenio prevozno sredstvo i seo u nesto novo.
Pa kada bi to inace sam uradio da te nisu naterali?

Imao sam dobar auto standarda euro 2 a seo sam u shklopociju euro 4 kojemu su vrata kao od papira, kojemu delovi i servisi kostaju bar pet puta vise i uz sve to pljunuo preko 6.000 eura.

Gde je tu pamet.....a sad se pitam ZASTO se trazi ukidanje uredbe euro 3-4 kad nas je velika vecina [kazu 97 % nas] vec kupilo takva kola. I non-stop cu postavljati to pitanje dok mi neko od organizatora strajka ne da adekvatan odgovor. Za sve ostalo sto se trazi je ok ali za ovo sam dosledan da mi se da odgovor.

Pozdrav
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 14 Jan 2010, 19:13

Šta voziš to,familijo? >mah>
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 14 Jan 2010, 20:53

Jera vozi Daciu Logan koliko ja znam,pisao je negde na forumu o njoj...
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 16 Sep 2012, 20:05

Kragujevac -- Osnovni sud u Kragujevcu doneo je presude u korist taksista koji su tužili grad zbog štete usled odluke o zabrani taksiranja vozilima starijim od 10 godina.

I dok se zastupnici grada pozivaju na to da se ocena o neustavnosti ovakve odluke ne može primenjivati retroaktivno, taksisti ne odustaju od tužbi, a gruba procena je da bi grad to moglo da košta oko pola miliona evra.

Kragujevčanin Slavoljub Milić tužio je grad jer je bio primoran da kupi auto mlađi od deset godina. Ovaj bivši "Zastavin" radnik, koji se već pet godina bavi taksiranjem, po odluci Osnovnog suda u Kragujevcu, od grada bi trebalo da naplati oko 160.000 dinara.

"Konkretno sam tužio grad za kamatu za auto koji sam uzeo na kredit, jer su me bacili na trošak i nisam mogao drugačije da kupim auto. Samo tražim kamatu da mi vrate", rekao je taksista Slavoljub Milić.

Advokatica Mirjana Vesović kaže da je ovo jedan od dva spora koji su rešeni u korist taksista zbog neustavne odluke grada. Prema njenim rečima, oni, osim kamate za kupovinu vozila na kredit, potražuju isplatu naknade za lizing, a najviše je onih koji zahtevaju odšetu na ime izgubljene dobiti.

"Po ovim veštačenjima koja su završena to je oko 300 do 400.000 dinara. To je neki pretpostavljeni prihod na bazi koga oni, kao paušalni obveznici, plaćaju poreze i doprinose", rekla je Mirjana Vesović.

U gradskom pravobranilaštvu kažu da je do sada 108 taksista tužilo grad. Tvrde da je više odbijenih nego prihvaćenih tužbi i dodaju da im je glavni argument to da odluke Ustavnog suda nemaju retroaktivno dejstvo.

"Prikupili smo i dostavljamo i prvostepenom i drugostepenom sudu dosta presuda apelacionih sudova, apelacionog privrednog suda, gde su sudovi zauzeli stav da do momenta stupanja odluke Ustavnog suda na snagu nema odgovornosti za štetu zbog nepravilnog postupanja državnih organa koji su primenjivali taj propis", kaže gradska pravobraniteljka Gordana Jevtović.

I dok u Osnovnom sudu ne žele da komentarišu presude jer nisu pravosnažne, zastupnica taksista negira navode gradskog pravobranilaštva i tvrdi da će šteta biti naplaćena, a grube procene su da bi ona sa sudskim troškovima mogla da premaši pola miliona evra.

Sa ovim novcem grad bi mogao da izgradi zdravstvenu stanicu ili dva obdaništa, a o tome koliki je ovo udar na gradsku kasu govori i podatak da su kratkoročne i dugoročne obaveze grada oko 43 miliona evra.

Sada kada se u Beogradu pokrenu tuzbe zbog E3 Norme bice veselo.

Info:Taksisti tuzili grad i dobili
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 23 Jun 2014, 10:53

Jel neko sa sigurnoscu zna sta je bilo sa Euro 3 normom?! Jel moguce sada dobiti TX sa vozilom koje nije Euro3,a ima klimu? Vidjam razna vozila na taksiju pa nije bas jasno.Moze ili ne?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 24 Jun 2014, 11:19

Telefon za taksi sluzbu u A.Neta je: 2289-375, a ako zelite da pozovete direktno na salter: 2289-376. ::

Ako mogu oni nesto da pomognu u "odavanju" takve informacije. Pozovite.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh