Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 (2008.god.)

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 (2008.god.)

Počalji od jerotije318 taj Uto 11 Nov 2008, 12:11

Koliko ce te da predjete kilometara za odredjenu cifru je promenljivo, meni nije bitno da li cu da potrosim 1-2 goriva vise ako cu da zaradim vise
Takodje
odakle tebi prava da ukidas drugu tarifu nocu jer je nocni rad zasticen zakonom o radu
Zato ovi iz "Beograd puta" asvaltiraju i rade ulice samo danju da im ne bi placali nocni rad, ali taxi je nesto drugo. Mislim da to nije mnogo bitno jer niko nikoga ne bije po usima da radi nocu po prvoj ako nece. Ima drugih udruzenja da biras do mile volje..... NE branim Zlaju samo realno iznosim svoje misljenje. I jos nesto : cujem nocas da je Beogradski taxi nocu ukinuo pravac pa me zanima jel istina ili trac ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdr taj Uto 11 Nov 2008, 15:28

[quote="romantik"] Stoji da svako moze da ode u firmu koja im odgovara, ali pitam se sta ces raditi kad svedes firmu koja je imala veliku perspektivu na firmu u kojoj rade ljude puni nezadovoljstva zato sto im ulazis u dzep, zato sto im ne dozvoljavas da rade smireno i kako je zakonom nalozeno zbog nekog tvog igranja taxija
ovo je pitanje za nekog drugog>>>>MAxiSS>>koji je posle onolike borbe za ukidanje popusta u jeku najveceg posla ponovo uterao svima tako da mi nije jasno sto se proziva na forumu jedini gazda od svih asocijacija koji komunicira sa na nama i vodi svoju poslovnu politiku kako je vodi+++alo bre ljudi proslo je vreme samoupravljanja pa da pitas direktora na radnickom savetu zasto je doneo odluke koje je doneo Twisted Evil Twisted Evil
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 11 Nov 2008, 16:37

romantik ::Zlajo, ti si poceo da se ponasas kao da si bog i batina na ulici, u gradu itd. Pre svega, odakle tebi prava da ukidas drugu tarifu nocu jer je nocni rad zasticen zakonom o radu. U svakoj firmi se nocni rad placa 100 % na cenu rada, u taxiju je to mnogo manje a ti ljudima oduzamas i to. Stoji da svako moze da ode u firmu koja im odgovara, ali pitam se sta ces raditi kad svedes firmu koja je imala veliku perspektivu na firmu u kojoj rade ljude puni nezadovoljstva zato sto im ulazis u dzep, zato sto im ne dozvoljavas da rade smireno i kako je zakonom nalozeno zbog nekog tvog igranja taxija
Ocito romantik misli lepo sa ovim postom ali totalno neupucen-a i nezna sta prica!
Prvo sto bi ti rekala "odakle tebi pravo "da komentarises postupke jednog Gazde koji kao i svaki gazda pise i kroji pravila u svojoj firmi a ti radi ili idi!
Drugo jedini je sa mu...a koji sa nama polemise o svemu i svacemu pa po misljenju i konkurencije ima dosta dobrih poteza a kao najveci plus sto je tu sa nama dok druge "Gazde " vise su za VOAJERSKI stil i kradju ideja.
I trece najvaznije trn u oku je ukidanje druge tarife(sto mogu po ko zna koji put da kazem da nisam za to ) a ne smeta vam uvodjenje 20% popusta na celokupni iznos sto jos vise vodi u dubiozu ovaj napaceni taksi posao.
Stvarno nemogu da verujem da je vecini matematika Spansko selo scratch

PS. Nisam za nijedan vid popusta ali smatram i delim misljenje vecine taksista da je to neizbezno nametnuto od strane drugih asocijacija koje nemisle dobro svojim clanovima .
PS2.Zlaji skidam kapu i verujem u njega jer coveki ima ideju a i pameti :cheers:
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moja baba je lepo govorila: NE VALJA NIKAKO!

Počalji od zlaja taj Uto 11 Nov 2008, 17:42

Moja baba je lepo govorila: NE VALJA NIKAKO! Ne moguće je svima ugoditi.
romantik ::Zlajo, ti si poceo da se ponasas kao da si bog i batina na ulici, u gradu itd. Pre svega, odakle tebi prava da ukidas drugu tarifu nocu jer je nocni rad zasticen zakonom o radu. U svakoj firmi se nocni rad placa 100 % na cenu rada, u taxiju je to mnogo manje a ti ljudima oduzamas i to. Stoji da svako moze da ode u firmu koja im odgovara, ali pitam se sta ces raditi kad svedes firmu koja je imala veliku perspektivu na firmu u kojoj rade ljude puni nezadovoljstva zato sto im ulazis u dzep, zato sto im ne dozvoljavas da rade smireno i kako je zakonom nalozeno zbog nekog tvog igranja taxija
OK, sve si u pravu verovatno sam se prepalio!
romantik ::...A zasto ti kad tako lepo pametujes, i samo ovde neke racunice postavljas ne sednes lepo u automobil, uzmes djevrek u ruke pa laganica na ulicu, kao drugi tako i ti, pa da vidis kako je to krvav hleb
Ti me definitivno ne poznaješ! Da li si ti u srodstvu sa nekim od moje konkurencije?
romantik ::...i da, naravno da dodam, da ne ides na svoju pumpu da sipas gorivu, nego sve kao i drugi taxisti, da nemas druge prihode, da od toga hranis porodicu
Šta reći, tebi draga romantiko baš ništa nije jasno!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 11 Nov 2008, 18:51

zlaja ::Jutrašnji SMS jednog našeg kolege koji nije bio za ukidanje II tarife na telefonski poziv:
Dobro jutro, evo ima nešto lepo: juče, nedelja 12.00-22.00 7400din/168km=44din/km. nikada nedeljom nisam imao više od 46 din/km ali duplo manji pazar. max 5000. juče samo JEDNA kvaka od 236 din, sve ostalo u mreži. dobro je ovo sa prvom tarifom. pozdrav...

Da napravim presek ponovo, Zlaja je uveo prvu nocu OK po meni razumljivo, razumecu i kad za koji mesec mozda vec tamo krajem januara-februara uvede i popust na prvu jer ce verovatno morati ( videcemo ).
Samo hocu da kazem da izvodjenje racunice sa prosekom din/km jednostavno ne pije vodu u nasem poslu. Niko vam ne garantuje da ce te imati voznju za voznjom, cak sta vise NEDELJA kao dan u nedelji nije pravi parametar.
Svi ste pljuvali kad je jerotije pisao ovde da je recimo uzimao za noć po 11000 i to nedeljom, koliki je njemu bio kilometar.
Taxista radnik u Bg predje mesecno iznedju 4000-5500 km, na tu kilometrazu zaradi bruto oko 150.000 i koliko je tu kilometar.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdr taj Uto 11 Nov 2008, 19:36

ne mogu da verujem koliko price oko poslovnog poteza jednog gazde>>>a sta sa onom pricom koja je sve pokrenula >>navodno trzisna utakmica(uvodjenje ponovnog popusta).To sto Zlaja radi je tema i prica izmedju njih(gazda udruzenja) a mi samo mozemo da vidimo koji daje bolje uslove i gde moze da se zaradi vise za krace vreme>>a sva ova nasa prica njiima moze samo da bude putokaz sta taxisti zele(mada na broj komentara na forumu mislim da ne moze da bude reprezantivan posto od recimo 100 forumasa svako vodi svoju politiku i ima neko svoje misljenje)>>> a sta bi bilo kad bi ovde 500 ljudi izlagali>>>pa zajebali bi i Narodnu skupstinu i nista ne bi uradili kao i sto moze da se vidi iz svega do sada==nego sta bi sa celom pricom oko naseg novog Sindikata?
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 11 Nov 2008, 20:04

Novi sindikat ZABORAVI jer je [koliko sam cuo] zakonom regulisano vec od 2005 godine da NE moze da se osnuje takav sindikat 😢 tako da nista od onoga sto smo hteli, a bila je dobra volja i nas koji smo hteli da ga osnujemo a i samih potpisnika.
Svi ste pljuvali kad je jerotije pisao ovde da je recimo uzimao za noć po 11000 i to nedeljom, koliki je njemu bio kilometar
Da, da, mogao je km da mi bude i 80 din ali da mi pazar bude 5-6.000 din Very Happy al svako ima svoju matematiku.....
Taxista radnik u Bg predje mesecno iznedju 4000-5500 km, na tu kilometrazu zaradi bruto oko 150.000 i koliko je tu kilometar
Bas sam to hteo da kazem mada, ima i onih koji mesecno pazare i 100.000 din a znam neke i koji pazare 250-300.000 din [Bruno iz Cukarickog]
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Šta tu ima nejasno?

Počalji od zlaja taj Uto 11 Nov 2008, 20:05

tojeto ::...Taxista radnik u Bg predje mesecno iznedju 4000-5500 km, na tu kilometrazu zaradi bruto oko 150.000 i koliko je tu kilometar.
150000 din / sa 4000 km = 37,5 din km.
150000 din / sa 5500 km = 27,3 din km.
ili ono što bi bilo najbolje za svakog od vas 200 radnih sati mesečno = 200000 din / sa 5000km = 40 din km ali to nije realno za ovaj rezultat minimalno je 300 radnih sati mesečno.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 11 Nov 2008, 20:26

Sve je ovo nerealna racunica jer dosta njih i koji imaju stanicu, vracaju se na maticnu stanicu da bi uzeli voznju ili pak pale prazni na Trg ili Zeleni venac jer tamo uvek radi kvaka. Pa koliki je njihov km ? O samostalcima ne govorim......
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 11 Nov 2008, 21:07

zlaja ::
tojeto ::...Taxista radnik u Bg predje mesecno iznedju 4000-5500 km, na tu kilometrazu zaradi bruto oko 150.000 i koliko je tu kilometar.
150000 din / sa 4000 km = 37,5 din km.
150000 din / sa 5500 km = 27,3 din km.
ili ono što bi bilo najbolje za svakog od vas 200 radnih sati mesečno = 200000 din / sa 5000km = 40 din km ali to nije realno za ovaj rezultat minimalno je 300 radnih sati mesečno.
Pozdrav Zlaja Very Happy

Dobro kad smo krenuli sa racunicom 150000 dinara je ne moguce uzeti sa 4000 kilometara ali sa 5500 je sigurno izvodljivo, hteo sam drugo da kazem da je 120000 dinara moguce pazariti ispod 200 radnih sati i sa 4000 kilometara. Opet ponavlajm da kilmetraza nije toliko bitna vec vreme provedeno na ulici, jer dzabe meni ako cu imati 40 din, po prvoj kilometar ako ostanem na ulici 12 -13 sati za cifru od 5000 din.
Ja neracunam kilometrazu jer je to bezveze.

Slika obrisana, hteo sam da pokazem primer ali posto me je taxi - ja ispozivao za glupost od novina obrisano.

Poslednji izmenio tojeto dana Uto 11 Nov 2008, 21:33, izmenjeno ukupno 1 puta
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 11 Nov 2008, 21:26

Jos kad bi prestao da kupujes ove novine od 25 din pa ti bi bas ustedeo . nisi stavio kao trosak ako si dao i onom na semaforu "DA TI OBRISEM SAJBU" . Neverovatno da stavljas u statistiku i tako sitne troskove a da ti je nebitno koliko predjes kilometara sto je po meni veoma bitna stvar .Pa zamisli onda koliko ti ispadne kilometar onda kada vrtis i ne obracas paznju na kilometrazu i jos na to das 20% popusta .Kilometraza je veoma bitna stavka iskreno kada bi isao na to da mi je nebitno stavio bi samostalnu tablu vrteo kao lud po gradu i eto para kao pleve. Jednostavno ako vodis statistiku(sto meni nikad nije padalo na pamet da se time mucim) onda stavi i koliko si presao onda ces imati pravo stanje stvari.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto 11 Nov 2008, 21:46

zlaja ::Moja baba je lepo govorila: NE VALJA NIKAKO! Ne moguće je svima ugoditi.
OK, sve si u pravu verovatno sam se prepalio!
romantik ::...A zasto ti kad tako lepo pametujes, i samo ovde neke racunice postavljas ne sednes lepo u automobil, uzmes djevrek u ruke pa laganica na ulicu, kao drugi tako i ti, pa da vidis kako je to krvav hleb
Ti me definitivno ne poznaješ! Da li si ti u srodstvu sa nekim od moje konkurencije?
romantik ::...i da, naravno da dodam, da ne ides na svoju pumpu da sipas gorivu, nego sve kao i drugi taxisti, da nemas druge prihode, da od toga hranis porodicu
Šta reći, tebi draga romantiko baš ništa nije jasno!
Pozdrav Zlaja Very Happy

ovim nisi odgovorio ni na jedno moje "pitanje", najlakse je biti cinican sto si ti svojim odgovorima pokazao

Prvo, ne mozete vi meni da kazete da nista ne znam jer to ne znate. Stoji da je Zlaja jedini gazda koji ovde sa svima razgovara ali onda ako mu se kaze da u necemu nije u pravu onda stanete kao ose uz njega.
Ako mi ne verujete nazovite inspekciju rada pa se raspitajte o nocnom radu, bilo da neko to hoce ili ne, takav je zakon, nocni rad se duplo placa i to ti je zakonom zagarantovano

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 11 Nov 2008, 22:20

Alo jeste to je ok ali mnogo pre toga je uveden popust od 20% sto je mnogo veca degradacija noci i dana o cemu vise da polemisemo valjda to treba da ti bude neko merilo svega i tako ce lancano sve da ide u vecu degradaciju taksija.Ali pogledaj tvoja pisanja u pocetku svima se cinilo da si ubacena od strane Zlaje na ovaj forum sad drvlje i kamenje na istog tog Zlaju nema druge ili radis u 9801 ili ti je neko drag u nocnoj smeni u Beogradskom .
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto 11 Nov 2008, 22:27

ne radi se o tome. Upravo sam pokazala suprotno
Ono sto Zlaja cini dobro, naravno moje misljenje, ja cu podrzati...a ono sto mi se ne svidja isto tako cu reci
Uvek sam pisala da sam protiv popusta, sto se moze pogledati, pa bilo to da je 20 %, 30 % ili ukidanja druge tarife nocu. Vi sami taxisti ne umete da se udruzite i dopustate da vam drugi kroje politiku. Prvo pljujete po gazdama koji daju popuste, pa onda pljujete po Zlaji koji je striktno bio protiv toga, pa onda ga podrzavate kad je uveo jednu vrstu popusta
Stvarno ste mi nejasni

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 11 Nov 2008, 22:40

Zlaja je poceo sa popustom onog dana kada je uveo aerodrom da se vozi za tadasnjih 700 din i tu nema polemike. To sto on prica da je protiv popusta, to zakaci macku o rep. Ne krivim ga zbog toga jer to je realnost i on mora da se prilagodjava ostalim taxi asocijacijama ako hoce da opstane. Smatram da je pogresio sto nije poceo sa popustom od 20 % onoga dana kada su ga svi uveli. Odavno bi imao ovoliki broj clanova a mozda i vise jer je taksistima nudio raznorazne privilegije tipa gorivo, pranje, servisi, manju smenu..... Sve ovo je mogao precicom Cool; ali sta je-tu je !
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 12 Nov 2008, 17:05

romantik
Uvek sam pisala da sam protiv popusta, sto se moze pogledati, pa bilo to da je 20 %, 30 % ili ukidanja druge tarife nocu. Vi sami taxisti ne umete da se udruzite i dopustate da vam drugi kroje politiku. Prvo pljujete po gazdama koji daju popuste, pa onda pljujete po Zlaji koji je striktno bio protiv toga, pa onda ga podrzavate kad je uveo jednu vrstu popusta
Isto tako prodavac povrca na pijaci iznese sveze lepo povrce formira cenu istu kao konkurencija ali ista ta konkurencija koja nema nimalo karaktera prodaje isto tako povrce 20% jeftinije sta ce taj jadni prodavac nego da doskoci sa manjim zlom pa i on nateran uvede neku vrstu akcije nebi li i on privukao musterije ili da pocne da baca to povrce koje mu truli.Ali stim da ovaj prodavac koji ne daje popust vec neku blazu vrstu "popusta" i dalje je ostao dosledan kvaliteta i ima samo najbolju robu da ponudi samim tim i klijantela je ozbiljnija i ne kupuje zbog popusta vec zbog KVALITETA uvek zadovoljna robe uvek ima uvek usluzena pa samim tim veoma cesto i casti , dok je ovaj drugi koji daje "20% popusta "poceo da nudi sve i svasta (sumnjivog kvaliteta) da birka kome ce sta da proda i pretezno prodaje samo onima koji kupuju na veliko pr. 50kg. pasulja ,60kg. praziluka i td. samim tim mnogo vise radi i duzi put do zarade ali i dosta musterija ostavljenih na cedilu koje ce mu zapamtiti pa nikada nece ni 1din. da ga caste.
Nadam se da sam uspeo slikovito da ti objasnim jednu veoma prostu cinjenicu.

PS. I dalje stojim iza toga da nisam za nijedan vid popusta jer ne vidim svrhu istog ,kvalitet usluge je uvek privlacio zadovoljne musterije.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 12 Nov 2008, 17:22

Smatram da je pogresio sto nije poceo sa popustom od 20 % onoga dana kada su ga svi uveli. Odavno bi imao ovoliki broj clanova a mozda i vise jer je taksistima nudio raznorazne privilegije tipa gorivo, pranje, servisi, manju smenu..... Sve ovo je mogao precicom ali sta je-tu je !
Sto bi reko Magnum " Dragi Jero" gresis ! Objasni mi koja bi onda svrha bila da je i Zlaja uveo popust onda sve asocijacije imaju popust i sta smo dobili ispalo bi da su napravili dil sve gazde "kako sistematski jos vise ugroziti ove napacene taksiste", e nije zeleo da pravi taj dil(sa Djavolima) koji su napravili ostali vec trazi nacin kako da budu zadovoljni taksisti a i on doduse i po njegovom dzepu dok to nemoze da se kaze i za vas koji dajete popust da ste podelili rizik sa gazdama vec sami snosite sve.Sto se broja clanova tice 700 nimalo nije zanemarljiv a nema popusta (hocu da kazem nema onog od 20% na ceo iznos) ali i dalje ce broj clanova rasti samo treba biti strpljiv jer dugo treba nama taksistima da stignu neke informacije do malog mozga.I sto je najgore citam danas neko na forumu napisa "POVECANJE CENA TAKSI USLUGA" posto GSB povecava cene mislim da je to cista glupost i ispao bi najveca budala onaj koji bi to predlozio . Pa sta bi rekle gradske vlasti "Begajte bre nemate ni malo obraza trazeci povecanje a isplati vam se da dajete popust Evil or Very Mad
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sre 12 Nov 2008, 21:10

ja se slazem sa vama da svaki gazda pokusava na neki nacin da privuce stranke, ali vi sami sebi uskacete u stomak
Evo recimo
Koliko kosta voznja od Banovog Brda do Aerodroma po drugoj tarifi, bese sad naplacujete 900 din, koliko vam Zlaja da bonifikaciju
Pa onda koliko sve to kosta po prvoj tarifi

Pa vidite samo po tome koliko ste u gubitku. Ne moze neko da mi kaze da je to za vase dobro, to je dobro samo za gazde a vi ste, bolje sad da ne govorim sta mi sve pada na pamet.....u prevodu, samo vas koriste. Eto da budem fina

Pa vi sada mozete da pljujete po meni da nista ne znam, ko sam ja da se mesam u vas posao, da se mesam u vasu racunicu. Eto vam pa sami izracunajte a za vasu informaciju ja sam imala veze sa taxijem kad mnogi od vas, pa i neke gazde, nisu nikada ni taster u rukama drzali

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

spuštam malo lopticu-a bogami i tenziju

Počalji od magnum taj Sre 12 Nov 2008, 23:13

Ću da mrem ako te ne pitam (siguran sam da nisam jedini koji je pomislio,al sam jedini koji pita).Si kao mala furala sa taksistom,ili ti je tata bio taksista.Šalim se,po svim tvojim tekstovima mislio sam, štaviše,bio sam siguran da si nam kolezinica.U svakom slučaju,divim se tvojoj anksioznosti,nastavi tako,zadovoljstvo mi je da pratim tvoje kao i sve ostale komentare.Jedino mi ono za Bruna nije baš najjasnije.On istina ima podočnjake i deluje malo usporeno ali ja sam mislio da je to više u genetici nego u vezi sa fanatizmom za volanom.Kad se malo bolje podsetim i obsetim stvarno sam ga viđao za đevrekom baš,baš u različite delove i dana a,bogami i noći.Lele,mamo što li ga moj sin konj zove Vlad,sad mi je jasnije!
Malo šale nikada nije škodilo!Ponavljam,hvala pojedincu na inventivnosti u formiranju i održavanju ovog pravog,NAŠEG foruma! S poštovanjem prema svima vama,koleza Magnum. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 13 Nov 2008, 06:33

romantik, i dalje tvrdim da ti je avatar pravi :lol:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Čet 13 Nov 2008, 08:57

jerotije ::romantik, i dalje tvrdim da ti je avatar pravi :lol:

Wink

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 13 Nov 2008, 14:38

Da nije "romantik" mozda mladjih godina,sa podrucja Dorcola.A uz sebe jaci pol Luka.Mozda gresim.Ispravi me.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993

Nazad na vrh Ići dole

garantovano

Počalji od magnum taj Čet 13 Nov 2008, 16:13

Dorćolka,,,,samo ženska iz mog rodnog kraja može da ima takav....avatar, a bogami i ono ostalo! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 13 Nov 2008, 16:35

Slika obrisana, hteo sam da pokazem primer ali posto me je taxi - ja ispozivao za glupost od novina obrisano
Sale bez ljutnje samo sam hteo da ti pokazem da jedno razmisljas drugo govoris !
Prostije :kazes "Nije ti bitna kilometraza koliko predjes" i onda pljus postavis tvoju statistiku u kojoj ubrajas u troskove kupovina novina od 25 din. stvarno ne ide jedno sa drugim jer u svemu je najbitnije da sto manju kilometrazu predjes a uzmes vise para jer automatski manje goriva,manje trosis gume redje menjas ulje i jos mnogo drugih bitnih faktora. I nisi trebao da sklanjas sliku to je ok.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 13 Nov 2008, 20:15

Pazi posle moje slike tvoji komentari nisu na mestu, bili bi da si postavio nesto slicno i pobijo moja razmisljanja ovako je to samo jos jedan post kao sa pocetka naseg druzenja gde se ceka da nko nesto konkretno napise i onda iz svih oruzje po njemu.
Program je napravljen da se ubacuje sve do najsitnijih detalja pa ko voli moze da popunjava, opet cu da ponovim ja sipam svaki dan za 1000 dinara euro dizel i to mi je dovoljno da radim i za neka privatna lokalna skitanja.
Moj nacin rada se razlikuje verovatno od tvog i od nekih kolega ali ja idem na to da mi na kraju meseca bude bruto pazar preko 120000 i da nema 200 sati a to sa cekicanjem na taxi stanicama nemogu da postignem. Ne pravim se ja pametan samo iznosim svoj metod i ne trazim od nikog da mi veruje.
Ima istine da manje trosis goriva, gume ulje u motoru ali to su sve relativne stvari jer kad izadjem da radim niko mi ne garantue da cu da uzmem odma voznju tako da nema pravila svako je kovac svoje srece.
Sliku su da postavim opet mozda na kraju meseca kompletnu ako jos neko postavi svoju voleo bi recimo da vidim nekog iz BG-skog sa pazarom.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 13 Nov 2008, 20:47

tojeto

Neznam cemu ljutnja i odakle ti da ja zelim nesto lose mojim pisanjem ? Po tvom ispada da ne treba da se komentarise nista nego svako pise za sebe. Ali ajde jos sad i necu vise :-
"VEOMA BITNA I NAJVAZNIJA STAVKA JE KILOMETRAZA" (ako vec vodis statistiku)
- Od mene neces dobiti slicnu statistiku jer je nevodim nevidim svrhu
-Sto zaradim sa familijom odma potrosim da se ne pokvare pare a i vidis koji je finansiski kolaps u svetu pa reko da mi ne propadnu pare
- I na kraju najvise zbog cega ne vodim statistiku :Mnogo mi veci rashodi nego prihodi pa bi ta statistika mnogo smesno izgledala Very Happy

PS. Druze moj nema mesta nervozi ovo je druzenje a zivot je jedan i veoma kratak ma koliko mi mislili da je dugacak
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 13 Nov 2008, 21:14

Odosmo u chat a to nije ni mesto ni lepo prema drugima, to sto nevodis statistiku da je tako nazovem je tvoja greska, ne moze da ti rashod bude veci od prihoda jer ne mozes da potrosis ono sto nemas. Ti si privatni preduzetnik kao i svi mi ostali i moras da imas uvid u svoje poslovanje.
Sto rece Zlaja jednom prilikom najveci problem taxista je taj sto ne zele da se menjaju i prilagodjavaju novi trendovima zato i propadamo ili stagniramo dok pojedine samoproklamovane vodje nas vode u propast.
Evo primer 10 punih meseci ovaj forum radi, za to vreme registrovanih oko 160 aktivnih u pisanju 25. Sta nam to govori da jedan prosecan taxista nezna da upali kompjuter a kamoli da vodi ulaz/izlaz u exelu, sta ce mo da radimo kad ovi pametnjakovici iz grada nam uvedu gps i ostala sranja i izbace radio stanice kako ce onda da rade kad neznaju nista oko tehnike.
Dragi kolega treba gledati malo vise ispred sebe i napredovati i uciti svaki dan a ne braniti taxi kakav je bio pre 15-25 godina jer osim uvodjenja radiole u Beogradu se taxi nije nista promenilo.
Tako da trenutna tema # Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 # bas govori mnogo o tome da nisu vise iste stvari, nesto slicno je uradio i Misa u Zelenom tamo davne 99 sa zenskim svetom i dalo je odlicne rezultate. Glavu gore ja znam kolege koje su zadovoljne na taxiju.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Tržišni barometar PONUDE I TRAŽNJE

Počalji od zlaja taj Pet 14 Nov 2008, 07:30

tojeto ::...Glavu gore ja znam kolege koje su zadovoljne na taxiju.
Ja nisam upoznao ni jednog jedinog zadovoljnog, poznajem samo malo, srednje ili mnogo nezadovoljne!
tržišni barometar http://www.jagodina.autentik.net/radna_jedinica_pijac/istorijat.htm ::...Pijace su jedino mesto gde tržišni mehanizam funkcioniše bez ograničenja i gde se cene formiraju sasvim slobodno. Stoga, pijace, predstavljaju tržišni barometar koji je veoma osetljiv na sve oscilacije u ponudi i tražnji.
Ja sam siguran da je naša situacija na ulici najsličnija upravo pijaci. Kad je taxi-ja pomenuo pijacu zapravo je skrenuo pažnju na tržišni barometar PONUDE I TRAŽNJE i da je trenutna situacija na pijaci pardon ulici sledeća:
puno robe (MNOGO TAKSISTA NA ULICI),
visoka cena (VALJDA ZATO I DAJEMO POPUST)
loša usluga (NELJUBAZNI i VEČITO NEZADOVOLJNI TAKSISTi).
To vam je to, menjajte se i prilagođavajte.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

TAKSISTA je SAMOSTALNI PREDUZETNIK....

Počalji od zlaja taj Pet 14 Nov 2008, 07:42

romantik ::....ovim nisi odgovorio ni na jedno moje "pitanje", najlakse je biti cinican sto si ti svojim odgovorima pokazao.
Prvo, ne mozete vi meni da kazete da nista ne znam jer to ne znate. Stoji da je Zlaja jedini gazda koji ovde sa svima razgovara ali onda ako mu se kaze da u necemu nije u pravu onda stanete kao ose uz njega.
Ako mi ne verujete nazovite inspekciju rada pa se raspitajte o nocnom radu, bilo da neko to hoce ili ne, takav je zakon, nocni rad se duplo placa i to ti je zakonom zagarantovano
Draga romantiko, TAKSISTA u BEOGRADU je SAMOSTALNI PREDUZETNIK i tačka. On nije na nikakvom prinudnom radu. On nije vojnik na odsluženju vojnog roka, policajac na dužnosti, radnik u fabrici ili rudar u jami. On je, kao i pijačni prodavac, samostalni zanatlija ili samostalni frizer, svoj gospodar i gospodar svoga rada i izložen je slobodnoj tržišnoj utakmici.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Najlepše te molim odgovori nam koja je tvoja konekcija sa beogradskim taksistima?

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 14 Nov 2008, 10:25

svoj gospodar i gospodar svoga rada i izložen je slobodnoj tržišnoj utakmici.
Imas pice za ovo.....

ps. Imas i veceru u Gredi
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet 14 Nov 2008, 10:33

zlaja ::
romantik ::....ovim nisi odgovorio ni na jedno moje "pitanje", najlakse je biti cinican sto si ti svojim odgovorima pokazao.
Draga romantiko, TAKSISTA u BEOGRADU je SAMOSTALNI PREDUZETNIK i tačka. On nije na nikakvom prinudnom radu. On nije vojnik na odsluženju vojnog roka, policajac na dužnosti, radnik u fabrici ili rudar u jami. On je, kao i pijačni prodavac, samostalni zanatlija ili samostalni frizer, svoj gospodar i gospodar svoga rada i izložen je slobodnoj tržišnoj utakmici.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Najlepše te molim odgovori nam koja je tvoja konekcija sa beogradskim taksistima?

nazovi inspekciju rada pa vidi da li sam u pravu za nocni rad, bez obzira da li je neko sam izabrao da radi nocu ili nije tako je. Pre svega kada grad dostavi nove cene zasto postoji prva i druga tarifa?!

a na pitanje koje si mi postavio odgovor je....nikakav
Radila sam godinama u taxiju i znam vrlo dobro kako to funkcionise

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

I ja sam pre par dana pomislio da znam kako funkcioniše...

Počalji od zlaja taj Sub 15 Nov 2008, 07:25

romantik ::...Pre svega kada grad dostavi nove cene zasto postoji prva i druga tarifa?!
...,a na pitanje koje si mi postavio odgovor je....nikakav Radila sam godinama u taxiju i znam vrlo dobro kako to funkcionise
I ja sam pre par dana taman pomislio da znam kako funkcioniše taksi služba u Beogradu ali mi je LJuba lux rekao da NEMAM POJMA i tako mi je pomogao da shvatim da još mnogo toga treba da naučim. Prema tome čovek se uči dok je živ i mislim da je jako važno NIKAD ne REĆI: Ja SVE ZNAM i SVE mi je JASNO.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS da budem malo i ciničan (kako kaže Women Romantic), LUBA LUX a ma baš NEMA POJMA kako funkcioniše!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 15 Nov 2008, 14:42

ali mi je LJuba lux rekao da NEMAM POJMA i tako mi je pomogao da shvatim da još mnogo toga treba da naučim
LUBA LUX a ma baš NEMA POJMA kako funkcioniše!
-
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Sub 15 Nov 2008, 19:08

Sto ne znaci Zlajo da znas ama bas sve, da si ti najpametniji, da potezes najbolje poteze

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 15 Nov 2008, 19:25

tojeto
Evo primer 10 punih meseci ovaj forum radi, za to vreme registrovanih oko 160 aktivnih u pisanju 25. Sta nam to govori da jedan prosecan taxista nezna da upali kompjuter a kamoli da vodi ulaz/izlaz u exelu

Objasni mi svrhu vodjena kako ti kazes "ulaz/izlaz u exelu" kada je bitna stavka "dnevni troskovi 25din. "a nebitna predjena kilometraza scratch

PS. prava slika bi se dobila kada bi vodio kompletan"ulaz/izlaz u exelu" pa uz to i koliko si za sve to dao popusta (naravno popust uvesti u troskove koje imas)

PS /2 Evo kako ja to vidim u 9801:
3500 -2250-1200=50din platim smenu?
-3500 iznosi smena od nje oduzmemo
-2250: svaki dan sipam na nasoj pumpi 15l goriva koje je jeftinije 5 din. po lit. i to pomnozimo sa 30 dana
-1200 :da kazemo da je neko optimalno pranje 300 din da auto operes 4 puta mesecno (i sve to u nasem servisu za pranje doduse sam ali smanjujes troskove ne placas pranje)
Na samo te dve stavke u 9801 sam smanjio troskove za 3450 din. i smena me izadje 50 din. i da ne sirim dalje ima tu jos pogodnosti a bice ih sigurno jos.

PS/3 Morao sam i ovo odlaskom na pumpu dobijes gratis tri vrste stampe Very Happy
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 16 Nov 2008, 06:21

Ne odustajes a ja bas nisam voljan a se raspisujem o tome.
Nadji mi gde sam ja to napisao da je trosak od 25 dinara bitna stavka, ta rubrika je da bi video koliko ja to potrosim na sebe u toku meseca u toku rada( najvise iz radoznalosti).
Sve ovo sto si nabrojao je zasluga drugog a ne tebe, to jeste tvoja usteda ali je isto individualna stvar udruzenja danas moze da ima a sutra ne. Bilo je perioda kad nije bilo para za refundacije Aerodroma ili dizala na pumpi u Beogradskom iako sam znao za to nisam se hvalio time i prozivao. Kolega ja kad izadjem da radim ne idem da perem kola, pravim pauzu za kafu i da vodim politiku po taxi stanicama, odradim 6-7 sati i idem kuci.
Tako da ti kilometrazu mozes lako da izracunas ako mi Stilo trosi prosecno 7,5 euro dizala a mesecno dam 30000 za gorivo dolazimo do cifre od okvirno 5000 kilometara mesecno ili realnije oko 150 dnevno u proseku.

Pozdrav
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 16 Nov 2008, 12:32

Necemo vise o tome vidim da ti smeta ali neznam zasto.
Nadji mi gde sam ja to napisao da je trosak od 25 dinara bitna stavka, ta rubrika je da bi video koliko ja to potrosim na sebe u toku meseca u toku rada( najvise iz radoznalosti).
Ti se bas onda rasipas Embarassed

Bilo je perioda kad nije bilo para za refundacije Aerodroma ili dizala na pumpi u Beogradskom iako sam znao za to nisam se hvalio time i prozivao.
Koliko sam ja u Bedogradskom iskreno to nisam osetio osim da nije bilo nekoliko dana dizela iz meni neznanih ali i nebitnih razloga ali sto je i normalno nema nekada i na jacim pumpama a kamo li na pumpi Beogradskog taksija .

Kolega ja kad izadjem da radim ne idem da perem kola, pravim pauzu za kafu i da vodim politiku po taxi stanicama, odradim 6-7 sati i idem kuci.
Iskreno druze moj tebi fali i treba malo druzenja zato upucena ti je odavno pozivnica za druzenje sa elitom taksija Wink sam znas ko cini elitu i znas gde smo Very Happy .A svako nase druzenje je i EDUKATIVNOG karaktera zato izviolte bices rado primljen :cheers: .
PS. Jedini problem drasticno bi ti se povecali dnevni troskovi ali vredi .
I sad te molim nemoj da se ljutis na razlicita misljenja i pisanja od svog nekad to moze i dosta da koristi.

Moj pozdrav dragom mi tojeto-u

Post je delimicno i saljivog karaktera Very Happy
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Ned 16 Nov 2008, 12:48

[quote="taxi -ja"]
PS. Jedini problem drasticno bi ti se povecali dnevni troskovi ali vredi [quote="taxi -ja"]

Ma samo neka dodje, ja cu da platim pice Very Happy :P :lol:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 17 Nov 2008, 15:29

zato upucena ti je odavno pozivnica za druzenje sa elitom taksija sam znas ko cini elitu i znas gde smo
Kad si presao u Pink ? Koji si sl broj ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pon 17 Nov 2008, 16:59

Jerotije pogresno si procitao i protumacio u tom klubu su kolege iz skoro svih asocijacija i ne delimo se na asocijacije svi smo drugari .
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 17 Nov 2008, 18:46

Ok, izvini ali neznam da postoji klub, gde se nalazi i ko su clanovi "elite". Pozdrav
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pon 17 Nov 2008, 19:34

Nekada su taksisti bili elita ovoga grada pa sam ja u saljivom kontekstu tako i napisao inace svi su dobrodosli a to je stari klub u Petra Konjevica u trznom centru a drze ga Supruge od kolega taksista .
Al sad odosmo sa teme scratch
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

taxi-ja

Počalji od magnum taj Sre 19 Nov 2008, 19:17

ako nije problem,kao što sam siguran da nije,kaži meni,polutaksisti,gde je taj klub,kojim danom i oko kog vremena ste tamo.Stvarno bih voleo da dođem i upoznam vas nekolicinu i da platim turu bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Pet 21 Nov 2008, 09:47

Koliko je pametno to,što je ukinuo "drugaricu" ~ ne znam?
Znam samo to,da svako od nas može birati taxi~udruženje u kome će biti,ili će otići u "samostalce",ukoliko mu ni jedno udruženje zbog nečega ne valja.
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Zatvaramo diskusiju na ovu temu

Počalji od tomovicbgd taj Uto 09 Dec 2008, 20:41

Posto Zlaja od 15.12.2009. uvodi popust na tel. poziv a samim tim i vraca II tarifu onda su se stekli uslovi da se ova tema zatvori zbog ne aktuelnosti.

Hvala svima koji su svojim pisanjem ucestvovali
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu