Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 (2008.god.)

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 (2008.god.)

Počalji od tomovicbgd taj Sre 01 Okt 2008, 22:08

[b]
Otvaram ovu temu iz razloga sto me bas interesuje misljenje Vas,dragih kolega. Vrlo postujem G-dina Zlaju zbog toga sto se bar na neki nacin trudi da olaksa situaciju nas taxista i zato sto se puno puta do sada videlo da nije ALAV kao ostale gazde. Ali... licno mislim da je ovo los potez. Zasto? Pa generacije unazad su se borile za to da se nocni rad i rad za drzavne praznike PLATI,otud ta razlika koju sada Zlaja ponistava. Mislim da to nije resenje da bi se razradila noc u 9801.
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Godina : 51
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Koliko je pametan Zlajin potez za ukidanje tarife 2 (2008.god.)

Počalji od to je to taj Čet 02 Okt 2008, 00:43

Mislim da to nije resenje da bi se razradila noc u 9801.

Tomovic bilo bi nam lakse kad bi znali u kom si udruzenju. Evo ja sam u Pinku i dajem nazalost popust.
Ajde malo da nebudemo taxisti nego korisnici taxi usluga, jednostavni shalterski sluzbenici, profesori bankari, studenti, radnici.
Ako treba da putujemo negde u inostranstvo avionom koga ce mo zvati ako nemamo prijatelja koji ce nas da odbaci do aerodroma pa normalno Bg 9801.
Ako treba da idemo od Labudovog brda do bloka 45 e tu ce mo po navici ili Maxiss ili Pink.
Racunica je prosta ko je jeftiniji taj je konkurentniji, normalno mora u svakoj sveri da postiji kvalitet tako da i u Maxissu i Pinku taxisti voze buljave mecke i daju popust ali i u Beogradskom postoje vozila stojadini i Audi kockice koje ne daju popust ima svega i na jednoj i na drugoj strani.
Noc u BG je bila stvarno losa i normalno je da ce onaj ko upravlja da povuce neke poteze, poznajuci Zlaju mislim da se teska srca opredelio na ovaj potez ali potezi su nekad iznudjeni. Nadam se da ce da istraje u ovome.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 02 Okt 2008, 07:32

poznajuci Zlaju mislim da se teska srca opredelio na ovaj potez ali potezi su nekad iznudjeni.
Delim tvoje misljenje ⭐
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 02 Okt 2008, 13:14

Sta je tu je.Popust je uveden,grad je obleplen bilbordima.
O ovome ce se jos malo raspredati,jer svako cudo tri dana dosta.A samo ce vreme pokazati da li je ovo bio pravi potez.Za onoga ko je ovo uveo(smislio) sigurno jeste.A kako ce se odraziti na dalje,videcemo svi mi.
Pametan je ovaj covek.Mogao je da oglasi i " vozimo mi dzabe",samo bi tad svi od njega otisli.Ovako on postepeno spusta kriterijume taksija,stepenik po stepenik.Taksisti se polako navikavaju,stranke uvidjaju da mogu i za manje da se voze i izgleda svima lepo.Odrzavanje za kola se povecava(sama uredba EURO 3 i EURO 4 to potvrdjuju),benzin sve skuplji,troskovi rastu.Tada se opet "VELIKI" oglasavaju.Nude vozila bez odrzavanja,i punim rezervoarom.Vase je samo da vozite 12 sati tamo gde vas mi posaljemo za procenat od 28%.Ako predjete odredjenu cifru(znaci da ste se trudili) dobijate 30% od pazara.Pre toga ce da uvedu pod obavezno:navigaciju,GPRS pracenje,stampac i citac platnih kartica.A sve to da bi mogao da funkcionise "panik taster" koji je obavezan i zakonom propisan.E tu onda prestaje svaka diskusija.Dobili ste sta ste trazili.Idete na posao,radite svoju smenu,boli vas uvo za popust i tarifu.A i njih za vas(nas).Oni prave posao,ti samo vozis.Znaju uvek tacno gde si,koga vozis i za koliko.I ceo posao se sveo na pricu:"Al je nekad moglo lepo da se radi,a bilo je i para i vremena".To sto ce se pricati sutra desava se jos danas.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Čet 02 Okt 2008, 16:25

tojeto,slazem se sa tobom kako sagledavas situaciju, ja sam 10 god na taxi-ju i do skora sam radio sa popustom u Maxissu sada sam od pre mesec dana kod Zlaje u 9801. Nisam otisao iz Maxissa zbog popusta,nego zato sto ne mogu vise da trpim tu Nesinu alavost koja se ogleda u tome sto se on izgleda zasitio taxija i taxista pa se okrenuo nekim drugim poslovima a vodjenje centra i sve uz to sto ide poverio nekim u najmanju ruku ne zainteresovanim tipovima. Naprimali su na desetine divljaka (pola Resnika),a ko je sve kontrolor u Maxissu i cime se sve sluze to je za neku drugu temu.Slazem se da konkurencija treba postojati ali ne kroz cenu jer je to sve preko nasih ledja,vec kroz rad radio centra,da se voznje predaju brzo da se ne ceka po 10 min. na vezi,ljubaznoscu nas vozaca itd. Da skratim,ne trebamo ici sami protiv sebe i da dozvoljavamo "gazdama" da nam oni kroje sudbinu nametanjem svih vrsta popusta nego da ih nateramo da oni poboljsaju svoj deo posla.Za te pare sto im placamo smenu duzni su da nam obezbede posao,a ne samo popuste,iskljucenja,refundacije i ostala kaznjavanja.Mozda sam malo pobegao od teme,ali i ovo sam hteo da kazem. affraid lol!
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Tomovic i Struja lepo zbore!

Počalji od taxi -ja taj Čet 02 Okt 2008, 18:04

Tomovic i Struja lepo zbore!
To je ono kolege drage sto pokusavam od pocetka mog druzenja sa vama na forumu da vam objasnim da ce uvodjenje nesinog i tedijevog POPUSTA koje vi po neznam kojim kriterijmoma opravdavate uz obrazlozenje "Borba za vise posla" . MA TO JE BRE NAJVECA GLUPOST KOJU VI DOPUSTATE DAVAJUCI POPUST!!!!!!
Zasto ni jedan od gazda nije uveo neku novinu koja bi bila po njihovom dzepu nego po vasem.
Najgore mi je sto su ta vasa davanja naterala Zlaju da povuce ovaj korak i tako onda pocinje kula od karata da se rusi i da ide u sunovrat-bescenje taksi sluzba. Sa punim pravom molim vas koji radite u asocijacijama sa popustom i dajete silne pare tamo nekima kojima idete na noge da bi ih vozili poklanjate 20% vase teskozaradjene zarade koja bi mnogo lepse i bolje popunila vas kucni budzet da ne polemisete i ne odobravate bilo koji vid popustanja po nasim ledjima , jer po meni se tretirate (blago receno ) kao "ZLOCUDNI KANCER" koji polako inficira i ostatak zdravog tkiva. Ako ste za borbu borite se posteno uticite na vase GAZDE na bilo koji nacin za poboljsanje posla kao sto je i Zlaja to radio i sada i on NATERAN da pravi greske koje ce tesko pasti i odraziti se na firmu i zaposlene u 9801. Sva ova dopustanja i popustanja drage moje kolege ce nam se obiti o glavu a vec i jesu postadosmo mi robovi a oni robovlasnici koji ce drzati konce u svojim rukama.
Moram jos i ovu najvecu glupost izrecenu od strane jednog naseg forumasa ,:kaze "nije bitno sto dajem popust bitno je da dodjem kuci sa puno para". Pa recite mi zar to nije glupost ? Koliko bi samo odneo para kuci da nije davao popust ? Svaki dan bi mogao sebi da priusti da ode na vecerinku sa familijom koja bi bila zadovoljnija a takodjer i on.
Sve vas pozdravljam i mnogo mi tesko pada sve iz dana u dan.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

A šta bi ti uradio da si na mom mestu?

Počalji od zlaja taj Čet 02 Okt 2008, 22:27

tomovicbgd ::....Mislim da to nije resenje da bi se razradila noc u 9801.
Čekao da institucionalni-pink, maxsis, bell, alfa, gold, čukarički, žuti, CD pepsi, aurora, ALO, NBA, i nacionalni preuzmu svih 90% posla pa bi tek onda reagovao ili bi slupo još para u reklamu i čekao da se kurs evra i cena goriva promeni pa bi tek onda eksperimentisao sa STAROM CENOM za koju bi te svi kasnije optužili da radiš nelojalno ili bi možda podigao članarinu na 5430 dinara i trpeo sve vrste uvreda na svoj račun.... razmisli dobro pa nam kaži.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Čet 02 Okt 2008, 23:54

Nisam ni za ni protiv, tarifa br.2 me ne zanima,radim samo danju. Ali kad me vec pitas sta bi uradio da sem na "TVOM MESTU" : Konsultovao bih se sa clanstvom (referendum).Ustavom je garantovano pravo radnika na uvecanu zaradu pri radu nocu i u dane drzavnih praznika! Ne mislim nista lose,samo sam hteo da saznam sta kolege misle o tvojoj ideji? :?: :king: :sleep:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 03 Okt 2008, 00:38

Prepiremo se ovde sta je dobro a sta ne.I kako bi bilo da je bilo.
Mozete li samo jedno da zamislite.Da je na primer ovo isto uradio "nacionalni taxi".Mislite da bi neko sve one ljude koji rade pitao neko nest.Da li bi smeli nesto da zucnu.Radi i cuti.A kako bi onda svi mi reagovali:"Pa ko ih je terao sami su hteli to".E tako je i ovde,niko nikoga ne pita nista.Ko vas tera da ostajete,put pod noge.Ali znajte nigde ne cvetaju ruze.Oni se samo bore za svoj opstanak i profit,a nase je da radimo i trazimo gde je bolje.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 03 Okt 2008, 07:15

A ja Zlajo neznam sta si cekao do sad ? Da si mene pitao ja bih te savetovao da uvedes popust 20 % onog dana kada su ga i svi ostali uveli. Ovako Vam je posao puko ko dinja [pricam za noc]. Cenim sve to sto cinis za taxi sluzbu i taksiste ali i dalje tvrdim da palis kao jedan los dizel-motor zimi Very Happy. Kaskas polagano a mogao si da budes "vrh" s obzirom da si no.1 sa reklamom. Pozz
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 03 Okt 2008, 07:35

Sto se tice noci i posla u noci , jedan od kolega iz nase firme koji nije verovao u ovu akciju me je pozvao juce pre podne da mi kaze da mu se desila neverovatna stvar ,da je zvala stranka za 52. do Zemuna ,da je dao osam minuta , i da su na taksi stanici stajali Beotaksi , Pink i Maxiss ,da ga je stranka cekala i na zaprepascenje kolege iz Maxissa koji ga zna usla u nase vozilo i otisla do Zemuna.Kolega 547 (on je u pitanju )je tu pricu propratio recima -Zamisli cekala me osam minuta pored one trojice.
Dakle efekti se vec javljaju.Ili ja sam to vece stajao tri sata na Vidikovcu i otisao kuci oko 03.45 , a po lompjuteru u 0400 predata je voznja na deset minuta XI krajiske 47 -* Zemun - blokovi , a priznacete da ni po prvoj to nije mala voznja.Krece se i to je ono sto je najbitnije
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Pet 03 Okt 2008, 11:56

Po mom mišljenju , najveću grešku je napravio pink, kada se poveo za ostalima i uveo popust. To je moćna i velika firma sa već izgradjenim imidžom i stalnim strankama. Onda kada je maxis uveo popust, pink je trebao da stisne zube i izdrži. U početku bi se smanjio broj poziva, ali kako bi vreme prolazilo, i druge firme se osipale, pink bi se vratio na svoje. Kolege bi prelazile, iz drugih firmi koje daju poust, ka onima bez popusta, jer bi videli da oni dobro rade. Maxis bi nestao sa scene, a drugima ne bi palo na pamet da uvedu popust, i mi bismo danas pričali o nekim drugim temama. Ovako je pink omogućio maxisu da preživi, uvode se razni pousti, na našu štetu. I svi smo žrtve jednog čoveka. Nervoza raste, poslušajte o čemu se priča na taxi stanicama.

mI U 9801 smo i pre radili bez popusta kada su ga svi drugi davali, dokle ćemo sada izdržati....??

Verujem u Zlajinu kreativnost 🎅 , i da on neće posegnuti za tim jeftinim marketinškim trikom !!!...već će smisliti nešto novo i bolje za nas. Very Happy Very Happy Very Happy
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od babici taj Pet 03 Okt 2008, 14:24

pozdrav svim kolegama. nisam pisao jedno vreme, nisam imao sta da kazem. zlajin potez je iznudjen. borio se covek sa vetrenjacama uz pomoc novca i reklame ali ne ide. moja podrska zlaji iako cini mi se zlaja to tako ne misli. cenjene kolege da li ste nekad upitali stranku da li znaju ko daje popust taksista ili preduzece koje j prevozi? ako niste probajte. uzgled na ovom forumu bi trebale da se iznose istine. voznja XI krajiske 47 je otisla na 5 minuta i bila je lerka. cenjeni venelume nista licno samo istina.

babici
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Godina : 48
Datum upisa : 16.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 03 Okt 2008, 14:39

Jos malo se strpite.Ide mesec,po statistici, kada ima posla na pretek.Tada nece niko cekati poziv,nego radi kvaka.Kisa,lose vreme pa i skori sneg su parametri za dobar posao.U senci posla svi ce zaboraviti na problematiku jednog taksiste,nego ce biti radi brate.Znate li kako kazu:"Pare se uzimaju kad se daju,a ne kada ti trebaju".
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 03 Okt 2008, 14:50

neka babici , nema ljutnje ja samo kazem da sam to nasao u kompjuteru , a da sam hteo da nekoga lazem nebih rekao da sam sedeo tri sata na Vidikovcu.I ja sam za realno sagledavanje stvari . A potpuno si u pravu , to je bilo na 5 , a voznja koja je citana tu iz kraja posle nje Savnicka 45 do aerodroma otisla je na 8 minuta.Izvinjenje tebi Gorane kao i kolegama sa foruma zbog nenamerne greske. Embarassed
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Pet 03 Okt 2008, 16:43

A sta mislite o prikupljanju potpisa za peticiju gradskom sekretarijatu za privredu o ukidanju popusta? Mislim da bi veliki broj kolega iz udruzenja koja sada daju popust vrlo rado potpisali jednu takvu inicijativu. Kada bi smo uspeli da prikupimo vise od 51% potpisa aktivnih taxi vozaca,sekretarijat za privredu bi morao da reaguje i donese neki zakonski akt kojim bi primorao "gazde" da ga se pridrzavaju.Doslo je vreme kad se i mi obicni taxisti,koji "peglamo" ulicu po citav dan, ipak za po nesto i pitamo. Mi koji radimo na terenu i zaradjujemo novac i za "gazde" i za zaposlene u udruzenjima i za gradsku kasu trebalo bi vise da se pitamo!!! MISLITE O TOME........ Very Happy drunken sunny
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Pet 03 Okt 2008, 18:04

Necu da mislim, samo mi reci gde da potpisem.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Pet 03 Okt 2008, 18:18

E,pa o tome treba tek da se dogovorimo, za pocetak ovde na forumu. I voleo bi kad bi nas i Zlaja podrzao u tome :king: :king: :king:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pet 03 Okt 2008, 22:09

tomovicbgd ::

A sta mislite o prikupljanju potpisa za peticiju gradskom sekretarijatu za privredu o ukidanju popusta? Mislim da bi veliki broj kolega iz udruzenja koja sada daju popust vrlo rado potpisali jednu takvu inicijativu. Kada bi smo uspeli da prikupimo vise od 51% potpisa aktivnih taxi vozaca,sekretarijat za privredu bi morao da reaguje i donese neki zakonski akt kojim bi primorao "gazde" da ga se pridrzavaju.Doslo je vreme kad se i mi obicni taxisti,koji "peglamo" ulicu po citav dan, ipak za po nesto i pitamo. Mi koji radimo na terenu i zaradjujemo novac i za "gazde" i za zaposlene u udruzenjima i za gradsku kasu trebalo bi vise da se pitamo!!! MISLITE O TOME........ Very Happy drunken sunny

Nemoj da me shvatite kao pesimistu ali mi ne mozemo da se skupimo za jednu zajednicku kafu a kamoli za neku peticiju.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 03 Okt 2008, 22:51

Mozda i mozemo nismo probali i nebi trebalo da cekamo da nam uvek neko drugi zavrsi neke stvari. Jer evo kako nam zavrsavaju oni preko nasih ledja . Garantujem da bi tu imali veliku podrsku Zlajinu a i ujedno da razmislimo kako skinuti i ona dva samoizabrana Parazita armusa i bjelica (sa razlogom mala slova) i onda mozemo i da ocekujemo neki pomak u poboljsanju nasih minimalnih prava.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 04 Okt 2008, 09:00

ujedno da razmislimo kako skinuti i ona dva samoizabrana Parazita armusa i bjelica
Lepe su ti zelje. Svi to zelimo mada mislim da to nece ili lako tj nece ici nikako-NALAZOST
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od chewbacka9801 taj Sub 04 Okt 2008, 19:01

sta je bolje 1 nocu ili 20-30% svih 24 h.zna Zlaja sta radi!! Idea
chewbacka9801
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 3
Godina : 43
Datum upisa : 24.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

pravo zborite kolega

Počalji od svidrigajlo taj Ned 05 Okt 2008, 00:13

ta dva indijanca se treba resiti,jer nikada nista dobro za nas nisu uradili,za sebe jesu naravno i to debelo,sto se tice ukidanja druge,napravljena je podela u 9801,na one koji stipaju i one koji nece,ko je tu u pravu sam Bog zna.zao mi je nocnih,oni su tu kratki,mi vikendasi smo tu manja karika,ali sramota me je kad kolega ispred mene ne stipa,da ja uzmem tu voznju,nemam pojma sta ce od svega biti,kontam da je zlaja mislio dobro,ali............................???????????????????

svidrigajlo
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 05 Okt 2008, 21:35

chewbacka9801 ::sta je bolje 1 nocu ili 20-30% svih 24 h.zna Zlaja sta radi!! Idea
Naravno da je manje zlo ali opet da naglasim da je Zlaji nametnuta opcija ukidanja Druge tarife i svakako je bolja opcija Beogradskog nego 20%stalno na sve
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Pomozite

Počalji od magnum taj Pon 06 Okt 2008, 00:15

Ne znam da li je ovo prava adresa,ali pošto se o ovoj temi radi,smatram da jeste.Pre neki dan sam na ovo mesto poslao komentar.Taj dan,u petak,sam ga ovde video a danas ga nema.Pa pošto me ne mrzi,postaviću ga ponovo.Da li se mi,bežični taksisti "kačimo" i dotičemo ove rasprave?Jer ako je odgovor pozitivan,onda će biti dosta i naših glasova u vezi ove priče! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 06 Okt 2008, 07:23

svakako je bolja opcija Beogradskog nego 20%stalno na sve
Nisam siguran. Stranka voli da dobije popust ma koliko kucao taksimetar. To ti je kao npr ovi popusti u Tempu ili Metrou. Cim je nesto na popustu covek se osvrce da vidi koliko je jeftinije. Tako se radi svuda u svetu Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 06 Okt 2008, 07:27

Secam se da je Ford davao neki popust za kola a ustvari to su bile realne cene. Cim se zavrsio sajam automobila oni su podigli cene a posle par meseci su davali koobejagi popust Very Happy . Ovakvim trikovima se sluzi ceo svet ako nisi primetio :|
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 06 Okt 2008, 16:09

Jeste da se voznja po prvoj tarifi (nocu) vise isplati nego dati popust od 20% na istu tu relaciju.Ali nije isto gledano dugorocno.Ukidanjem druge tarife se menjaju navike i kriterijumi taksi poslovanja,dok za popust to ne vazi.On danas moze da bude 20%,sutra(u periodu kada nema posla) 30%,zimi 10% ali ostaje isto.Samo brojka koja se dize ili spusta u zavisnosti od ponude i potraznje.I kada ga ne bude bilo,nista ne menja taksi poslovanje.Dok je sa ovim potezom stvar malko komplikovanija.
Navescu primer:U Kragujevcu kao i u svakom gradu postoji taksi.Mali grad.Puno ljudi ostalo bez posla.Gde ces, kako ces,nesto mora da se radi.Jedna od solucija je taksi.Imas auto(a hvala bogu tamo su ih pravili) moze.Dodji i radi.Prvih meseci je clanarina bila 150e.Za to dobijas voznje preko mreze.Kao kod nas.Sta ce ljudi jeste mnogo za gazdu,ali zaradi se i preko pa nesto ostane.Onako nemaju nista.Trajalo to neko vreme i nije moglo vise.Pobune se oni, neki se snadju i odu na druga zanimanja i poslove.Vide gazde da se ljudi osipaju,a pare odlaze.Daj sad nesto novo smisljaj.Elem pocnu da rade normalno uz male modifikacije da privuku musterije.Prvo se neko setio da daju popust na tel.poziv.Bilo to neko vreme.Opet malo.Pa neko smisli da ukinu drugu tarifu i sve voze po prvoj.Kao bice vise posla.Da znate i bilo je,al ne zadugo.Opet malo.Sta sad da se radi.Pa udarise po startu.Kao sta znaci start,placas a ne vozis sa.Plati samo ono sto se vozis.Tako je bila neka reklama.Onda smislili besplatan start na tel.poziv.Dodjes ukljucis taksimetar i krenes od 0(citaj nista) pa koliko otkuca.O povecanju cena da i ne govorim.I na kraju price sveli su taksi na ..... (zakljucite sami)
Sada su se malko oporavili i sveli stvar kao na bolje.Start im je 10 ili 15 din. u zavisnosti od udruzenja,drugu tarifu nikad nisu povratili,cekanje je 500 din/h.Za dalje voznje se pogadjaju.Na primer:Do Batocine (izlaz na auto-put) ima 29 km voze za 900 din.Obavezno se vracaju prazni nazad.Do aerodroma(Beograd) za 4000-5000 din.Ovo je istinita ali tuzna prica kako se od necega dolazi na nista.Pod sloganom :"Da nam svima bude bolje".U istom tom gradu posluje i Pink taksi.Pozovite ih i uvericete se u verodostojnost podataka.Zaboravio sam da napisem da su podigli standard vozila.Vise ne primaju u udruzenje sa vozilima tipa kec(stojadin).Od floride pa na dalje.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 06 Okt 2008, 16:16

Veliku stvar sam zaboravio da napisem.1km=34din.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Pon 06 Okt 2008, 17:10

Ja danas video taxi oblepljen reklamom za 50% popusta na tel. poz. Cini mi se da je registracija KV ili KG.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Pon 06 Okt 2008, 17:46

magnum ::Da li se mi,bežični taksisti "kačimo" i dotičemo ove rasprave?Jer ako je odgovor pozitiva
n,onda će biti dosta i naših glasova u vezi ove priče! bounce
[quote]

Naravno, kolega da bi trebalo da se i vas tice,jer danas bez zice sutra sa zicom nikad se ne zna!!!
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 26 Okt 2008, 12:08

Otvaram temu koja već duže vreme nije aktivna ali moram. Naime, posle dužeg vremena, sinoć sam "zagazio" u drugu tarifu. I prijatno sam se iznenadio radom mreže. Naviknut na mir i tišinu posle 22h,desilo mi se da propustim čak dve vožnje. Mreža je radila kao danju u špicu. Ne znam da li je to sinoć bio neki ekstrem ili se noć razradila. U svakom slučaju, posla ima više.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Tek je četvrta nedelja kampanje....

Počalji od zlaja taj Ned 26 Okt 2008, 16:21

mikiilic ::....U svakom slučaju, posla ima više.
Tek je četvrta nedelja kampanje a rezultati su već dobrano vidljivi. Petak i Subota i ranije su bili dobri a sada je jasno da mušterijama prija popust i da nam se i iz tog razloga i vraćaju.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maxiss taj Ned 26 Okt 2008, 19:08

zlaja ::
mikiilic ::....U svakom slučaju, posla ima više.
Tek je četvrta nedelja kampanje a rezultati su već dobrano vidljivi. Petak i Subota i ranije su bili dobri a sada je jasno da mušterijama prija popust i da nam se i iz tog razloga i vraćaju.
Pozdrav Zlaja Very Happy
ma sta kazes strankama prija popust....i sada je jasno.....hehehe jel vi to ozbiljno????da li to na saksiji postoji neka rupa??
maxiss
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 26 Okt 2008, 20:37

Neznam kome prija(popust) ali meni samo da vam kazem NIKAKO NE PRIJA! Divni su komentari ali od clanova cija je asocijacija postojbina tog zla (mislim na uvodjenje popusta) scratch scratch Evil or Very Mad Evil or Very Mad :?: :?:
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 26 Okt 2008, 21:50

taxi -ja :: Divni su komentari ali od clanova cija je asocijacija postojbina tog zla (mislim na uvodjenje popusta) scratch scratch Evil or Very Mad Evil or Very Mad :?: :?:

Poštovani kolega, Vaši postovi su pravi melem na napaćenu dušu taksističku.

Pokušavao sa ovom maxisssu da odgovorim, nekoliko puta počinjao i odustajao. Šta god ja napisao on neće razumeti, tako da sam se manuo ćorava posla. Ovo Vaše i ja potpisujem.

poz.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maxiss taj Ned 26 Okt 2008, 22:54

pa nisam ja to napisao da strankama prija popust nego vas gazda!!!a mikilic pokusaj da mi napises ono sto si mislio da pokusam da razumem!!!mozda je stvarno komplikovano??popust imamo mi ali imate i VI!!!
maxiss
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pon 27 Okt 2008, 00:35

Evo kolega maxiss da malo pojasnim stvari posto ste od skoro ovde.
Posle godinu i kusur vremena, gazda Nesa je vratio popust na tel. poziv i time nam uterao za sva vremena, neko je ostao a neko pobegao gde je mogao.
Zlajin potez je bio iznudjen nazalost, iskreno ja svaki dan kad ustanem ocekujem da ce maxiss da uvede 30 % popusta, mozda vec opet od 4 januara u 19 casova.

Poslednji izmenio tojeto dana Pon 27 Okt 2008, 09:26, izmenjeno ukupno 1 puta
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Pon 27 Okt 2008, 09:25

...da pokusam da razumem!!!...

nemoguća misija
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 27 Okt 2008, 14:01

iskreno ja svaki dan kad ustanem ocekujem da ce maxiss da uvede 30 % popusta
Ja to vidim da ce se desiti i kod ostalih asocijacija [nazalost] 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

30%,40%,50%...

Počalji od Dejan taj Pon 27 Okt 2008, 15:36

jerotije ::
iskreno ja svaki dan kad ustanem ocekujem da ce maxiss da uvede 30 % popusta
Ja to vidim da ce se desiti i kod ostalih asocijacija [nazalost] 😢

Na zalost vec se desava,GOLD uveo 30%,auora ima isto toliko.

Znam da su to dva manja udruzenja ali ipak. affraid

Sad cekamo ALFU,a dalje...

Ko zna mozda se i ona reklama iz Kg. ili Kv. o 50% ostvari i u Beogradu.
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 91
Godina : 49
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 27 Okt 2008, 17:00

Koliko se secam i u Pancevu se davalo ili daje 50 % popusta na poziv :silent:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Pon 27 Okt 2008, 23:19

Jerotije, avatar je za svaku pohvalu. Džukci koji hoće bolje da žive, mislim........pogodio si u srce struke lol! lol! lol! lol! ( nema smajlija koji tapše pa stavljam ove)

I slažem se da maxiss treba da uvede bar 25% popusta, ako ne i svih 28% Twisted Evil

i što reče kolega: da zatvore GSP
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 28 Okt 2008, 01:15

Koliko je pametan potez pokazace samo vreme.Za sada samo mozemo da cekamo statistiku poziva da se pojavi i skine veo sa novog modela.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Uto 28 Okt 2008, 18:16

Ma Zlajo, uvedi popust pa i mi dnevni da malo radimo! Sad Sad Embarassed
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maxiss taj Uto 28 Okt 2008, 18:22

taxi -ja ::Neznam kome prija(popust) ali meni samo da vam kazem NIKAKO NE PRIJA! Divni su komentari ali od clanova cija je asocijacija postojbina tog zla (mislim na uvodjenje popusta) scratch scratch Evil or Very Mad Evil or Very Mad :?: :?:
Dobro, onda mi iz udruzenja koja daju popust,ne smemo da komentarisemo vase postupke, ok dobro nisam znao necu vise!!!
maxiss
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 28 Okt 2008, 18:35

Dragi moj druze Dzu.. svako moze da iznese svoje misljenje mozda sam ja pregrubo reagovao jer stvarno me mnogo boli popust u svim oblicima kao i tebe zato : JAVNO SE IZVINJAVAM NIJE BILO UPUCENO KA LICNOSTI VEC KA POPUSTU Wink
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Jutrašnji SMS jednog našeg kolege...

Počalji od zlaja taj Pon 10 Nov 2008, 21:31

Jutrašnji SMS jednog našeg kolege koji nije bio za ukidanje II tarife na telefonski poziv:
Dobro jutro, evo ima nešto lepo: juče, nedelja 12.00-22.00 7400din/168km=44din/km. nikada nedeljom nisam imao više od 46 din/km ali duplo manji pazar. max 5000. juče samo JEDNA kvaka od 236 din, sve ostalo u mreži. dobro je ovo sa prvom tarifom. pozdrav...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 11 Nov 2008, 09:04

Uvek me iritiraju racunice pazar /predjeni kilometar.
Koliko ce te da predjete kilometara za odredjenu cifru je promenljivo, meni nije bitno da li cu da potrosim 1-2 goriva vise ako cu da zaradim vise.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Uto 11 Nov 2008, 10:48

Zlajo, ti si poceo da se ponasas kao da si bog i batina na ulici, u gradu itd. Pre svega, odakle tebi prava da ukidas drugu tarifu nocu jer je nocni rad zasticen zakonom o radu. U svakoj firmi se nocni rad placa 100 % na cenu rada, u taxiju je to mnogo manje a ti ljudima oduzamas i to. Stoji da svako moze da ode u firmu koja im odgovara, ali pitam se sta ces raditi kad svedes firmu koja je imala veliku perspektivu na firmu u kojoj rade ljude puni nezadovoljstva zato sto im ulazis u dzep, zato sto im ne dozvoljavas da rade smireno i kako je zakonom nalozeno zbog nekog tvog igranja taxija

A zasto ti kad tako lepo pametujes, i samo ovde neke racunice postavljas ne sednes lepo u automobil, uzmes djevrek u ruke pa laganica na ulicu, kao drugi tako i ti, pa da vidis kako je to krvav hleb

i da, naravno da dodam, da ne ides na svoju pumpu da sipas gorivu, nego sve kao i drugi taxisti, da nemas druge prihode, da od toga hranis porodicu

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu