Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Sta taksisti mogu ocekivati nakon pocetka rada Nacionalnog (2008.god.)

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Sta taksisti mogu ocekivati nakon pocetka rada Nacionalnog (2008.god.)

Počalji od magnum taj Uto 29 Jul 2008, 23:57

Niste me razumeli:ako su Opel-kanturine iz Italije to znaci,znajuci malog,crnog lepotana ispred djevreka da ce dati sve od sebe da vidi bar jedan klip kako izlece iz auspuha.A inace,i ako je neki mirniji tip u pitanju,kada god sam u ona sretna vremena jezdio po cuvenoj La Strada del Sole, i bez obzira na konjicu ispod moje haube,uvek sam bio barem u srednjoj,ako ne u najsporijoj traci.Nikad nisi znao kad ce neki sampion da se zabode u tvoj auto i napravi ti dvosed.Uostalom,italijanska I holandska kola su u celoj Evropi poznata kao izraubovana i kola sa sigurno vracenim km-satom :pirat:
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zdravo razmišljanje!

Počalji od zlaja taj Sre 30 Jul 2008, 06:42

mikiilic ::A ja imam jedno pitanje. Potpišeš ugovor o otkupu automobila sa Nac Taxijem i kreneš krvavo da otplaćuješ. Dok ne otplatiš poslednju ratu auto je i dalje vlasništvo Nac Taxija. Recimo, vlasnik Nac Taxija upadne u finansijske probleme, stečaj... tvoj poluotkupljeni auto udje u stečajnu masu... i gde si ti tu. Ostaješ bez ičega ili si nekako zaštićen? malo morgen, što bi rekao počivši precednik. Posle 3 godine rada u Elitu, gde sam ostao bez staža, verujući jednom prevarantu, odlučio sam da više nikad ne zavisim od drugoga. otišao sam u banku, uzeo kredit (ne lizing) i svoj sam. Zlajina varijanta 50-50 može da posluži samo privremeno, dok se ne reše neki problemi, a Nac Taxi nikad !!!
Zdravo razmišljanje!
Kao prvo i osnovno da konstatujem da mali PR text u politici od pre neki dan, već daje odlične rezultate. Sve nas je više i više na ovom odličnom Saletovom (to je to) taxi forumu. Moja početna predpostavka da će ovde moći sa piše sve i da će svi imati razumevanje za sve polako ali sigurno pada u vodu jer sam u ranijim diskusijama video da nismo doviljno realni a naravno ni samokritični. U ovu priču se uklapam i ja jer sam nadasve u više navrata ispadao neraealan, naivan i besmisleno optimističan.... Pre svega mislim na stvari koje su vezane za naše taksi predstavnike, sindikate, popuste koje dajemo, nova vozila, kredite, divljake i slične ovde pominjane stvari.
Šta hoću da kažem:
NE ZNAMO šta HOĆEMO!
MNOGO se PRAVIMO PAMETNI! i
NARAVNO NEMAMO DOVOLJNO HRABROSTI da bilo šta MENJAMO!
Eto zato me nema više na forumu jer sam SHVATIO da pisao ne pisao malo šta se menja! Naravno zašto bi vi verovali u moju pozitivnu priču i dobru nameru. Ja jednostavno na delu moram da se pokažem i na tom putu ću istrajavati.
Dakle sam ću se boriti protiv nakaradnih taksi odluka koje kreiraju dvojica nakaradnih taksi hoštoplera.
Sam ću forsirati da taksistima omogućim dobre i povoljne kredite kao i uslove za rad u mojoj taksi asocijaciji.
i za kraj NARAVNO da ću uvek ponuditi zdraviju i normalniju ponudu od svih drugih taksi konkurenata.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 30 Jul 2008, 14:14

NE ZNAMO šta HOĆEMO!
MNOGO se PRAVIMO PAMETNI! i
NARAVNO NEMAMO DOVOLJNO HRABROSTI da bilo šta MENJAMO!
Sta Zlajo konkretno mozemo mi taksisti da menjamo ? Mislis na neki strajk, pobunu.....a za povoljne i zdrave kredite je ok. Mislim da si trenutno "vrh brate" al videcemo sta ce se jos izdesavati do sledece godine. Ovo u Nac taksiju je veoma nepovoljna kombinacija. Pogotovo zato sto Opel nije neki auto a rata 400 eura van svake pameti. Ali onaj ko duguje porez njemu dodje "daj sta das". Ionako mu nijedna banka bez potvrde o porezu nece dati kredit. Samo u tim kurton-triper kombinacijama taksista moze "povoljno" da uzme euro 3 auto i da nastavi sledece godine sa radom a da je drzavi i dalje duznik. Jesam li u pravu ? Pozdrav
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdr taj Sre 30 Jul 2008, 16:00

:?: :?: koliko sam ja shvatio iz kojekakvih prica rata za tu astru nije 400e za sam auto vec je tu uracunato 2000e ucesce koje vracas nactax sto su dali umesto tebe+koriscenje coll centra+kasko+rata za kola :?: e sad cena takve astre da se kupi na kredit(o njihovom izboru automobila za vrsenje posla druga prica a i koji drugi automobil kad su u holdingu sa Trendautom koji prodaje inace Opele kao i Miskovic sto bi uzeo Fiata) kad se izracuna vrednost vozila od nekih12-13000e da se dobije kredit od banke+ucesce+smena+placeno kasko ako neko moze da izracuna posto sam ja slab sa tim racunicama.I ta prica da kod Pinka za iste pare za se dobije Mecka B-klase nekako mi se ne uklapa.Nactaxi je samo zakasnio 2-3 god sa svojim konceptom jer pr otprilike toliko god su poceli taxisti da uzimaju kredite i mislim da bi u to vreme veci broj isao preko njih :arrow:
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 30 Jul 2008, 16:09

Nisam 100 % siguran ali koliko sam cuo da je u Pinku rata za Mercedesa 270-400 eura, zavisno od ucesca i modela Rolling Eyes
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 30 Jul 2008, 18:30

uljudno bih se umesao u pricu kreditu,lizingu i svim ostalim vidovima pljacke svih nas,razlicitih vrsta gologuzije u ocima nasih politicara.Ne bih spomenuo ni jedno ime,jer za mene su svi oni,od Slobe pa do danas,a kakva smo lajna, i ubuduce, nista drugo nego otimaci nasih para.I nije to samo rec o nama vec o svim,manje ili vise postenim radnicima ovih krajeva i ovog podneblja.Slazem se sa kolezama koji kazu u se i u svoje kljuse pa nek nam je onaj odozgo u pomoci.Stvarno sam, a narocito posle licne drame oko auta pre mesec dana,shvatio da svaka banka,svaki auto diler,samo gleda kako da ti pomogne tako da mi kraj lici na ono od majora Dragutina Gavrilovica prilikom odbrane Beograda,1914, samo sa karikiranim krajem:vojnici,junaci,vi dakle nema da se brinete vise za vase zivote-citaj novcanike,oni vise ne postoje i jos su svi ubedjeni kako vam iskreno pomazu!
Da li iko sa barem 75% sigurnosti moze da mi kaze nesto o EURO 2,EURO 3 ili sta se desava i sta ce se desiti na kraju godine?
Bicu zahvalan na svakoj vrsti informacije,osim ako nije sala mala. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sre 30 Jul 2008, 18:48

dodatak za drdr:moja licna drama glasi-290TD ne moze posle dec 2008.Trci gore-dole odlucim se za Chevrolet EPICA koji odmah prekrstim u EBIGA,2litre,E 4 dizel u fulu...Za nas taxisti 18000,inace oko 24000,sa ucescem od 20% na 7 godina rata 255E.Nije malo ali-TRI god garancija,ponavljam ,klima,koza,siber,greje guzu.sve na struju,par kolega uveliko prase po kaldrmi,od njih samo lepe reci,bas su puni hvale,mehanicari u servisu potvrdjuju pricu(znamo se jos iz trkackih vremena),garantuju mi da sam miran 400 000km,,,,,Pa brajko,uporedi to sa kontejnerima iz Naca.Znam,ne mogu svi da dobiju kredit,ovo je lizing,od papira ti treba nesto manje kilograma,ali u procentima ti je kamata jeftinija za oko 5,5%.dA ZAVRSIM,SPASLA ME zVEZDANA KOJA MI JE REKLA DA OBZIROM DA SAM UVEZAO MECU 2003,MIRAN SAM DO 2010.A do tada po zdravom srpskom obicaju................... bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Sre 30 Jul 2008, 19:08

Ja sam bio na estetskom pre neki dan i ovako je glasila informacija:
euro 3 moze do nove godine da se ubaci u dozvolu i vazi do 31.12.2011
euro 4 obavezan posle 01.01.2009 svako ko promeni vozilo posle nove godine mora da zadovoljava euro 4.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od drdr taj Sre 30 Jul 2008, 20:40

magnum ::dodatak za drdr:moja licna drama glasi-290TD ne moze posle dec 2008.Trci gore-dole odlucim se za Chevrolet EPICA koji odmah prekrstim u EBIGA,2litre,E 4 dizel u fulu...Za nas taxisti 18000,inace oko 24000,sa ucescem od 20% na 7 godina rata 255E.Nije malo ali-TRI god garancija,ponavljam ,klima,koza,siber,greje guzu.sve na struju,par kolega uveliko prase po kaldrmi,od njih samo lepe reci,bas su puni hvale,mehanicari u servisu potvrdjuju pricu(znamo se jos iz trkackih vremena),garantuju mi da sam miran 400 000km,,,,,Pa brajko,uporedi to sa kontejnerima iz Naca.Znam,ne mogu svi da dobiju kredit,ovo je lizing,od papira ti treba nesto manje kilograma,ali u procentima ti je kamata jeftinija za oko 5,5%.dA ZAVRSIM,SPASLA ME zVEZDANA KOJA MI JE REKLA DA OBZIROM DA SAM UVEZAO MECU 2003,MIRAN SAM DO 2010.A do tada po zdravom srpskom obicaju................... bounce
18000e pa puta 20% =3600e za ucesce(ko ima dace)a onda 7god(84MESECI)*255e =? a samo mi nije jasno kakve veze ima MECA IZ 2003 sa EPIKOM

e a jos na temu kanti (sa kojima nemam blage veze ) ali sve to treba da se odrzava bez obzira kako se ta konzerva zove ali sto je skuplja odrzavanje je srazmerno samo sto je period zamene duzi kod onih LUX -a a kad treba da se uradi nedaj boze nesto neplanirano...a redovne stvari kao veliki servis nemam pojma o cenama ali cisto sumnjam da je manja cena za EPIKU ili MERCEDES B klase nego za onu KANTU iz 2007god
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Sre 30 Jul 2008, 21:09

Sam ću forsirati da taksistima omogućim dobre i povoljne kredite kao i uslove za rad u mojoj taksi asocijaciji.
i za kraj NARAVNO da ću uvek ponuditi zdraviju i normalniju ponudu od svih drugih taksi konkurenata.

Ovo pozdravljam, zato i jesi trn u oku ostalim BOSS-ovima.

U Beogradskom sam od ranih dana, dočekao sam Zlaju kao vesnika nekih drugih vremena u ovom poslu. I nemam nameru nigde da idem . Politika nedavanja popusta se pokazala kao dobitna kombinacija. Odlična reklama je učinila da je Beogradski postao brend. I ukoliko se ne dogodi nešto nepredvidjeno (da Zlaji pukne film i proda firmu) ovaj Taxi će imati veoma svetlu budućnost. Lično mislim, da nas firme koje daju popust nimalo ne ugrožavaju, što reče Zlaja "popust je jeftin marketing, koji više ne daje efekat" . Mi smo svoji na svom. E sad, da li jedna asocijacija koja ima trenutno 30 vozila, koje vozi 30 očajnika(očajni jer imaju poreski dug, ne vredjam) može da ugrozi bilo koga osim pepsi ili neki sličan taxi. Na stranu, što je cifra za otplatu previsoka. Mislim da oni nikoga ne mogu da uplaše.

Ali ako Zlaja izadje sa nekim pežoom 407 ili citroenom C4 picasso, pa ratica bude kao u lizing kući ili u banci, e to je prava stvar. Pogotovu što se on za sve ove godine nije pokazao kao alav čovek, već radi na duge staze. Onog trenutka kad Zlaja izadje sa realnom ponudom, ja potpisujem.

Sindikalna borba........!!!

Uvek sam tvrdio da se oni zalažu za pogrešna stvari. Po meni, na prvom mestu bi trebao da bude beneficirani radni staž. Ako postoji statistika, koliko taxista dočeka penziju, u kakvom zdravstvenom stanju i koliko dugo primaju tu penziju?

mislim da su rezultati porazni...

priči nikad kraja, mislim da se svi mi bavimo nekim sporednim stvarima, a prave nam promiču, na radost nekih ljudi....

p.s.
da će svi imati razumevanje za sve

to ne postoji ni u diznijevim bajkama.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vlajko taj Čet 31 Jul 2008, 02:48

Iskljucivo je samo neophodan automobil na svoje ime, taksi dozvola tj LICENCA takodje na licno ime i jednostavno rad, rad i samo korektan rad. Nema potrebe niko da ti pravi bolje ili losije kombinacije sam si preduzetnik i kao takav treba da budes i kvalitetan i nezavistan sto je moguce vise. Zasto stalno ocekujete od drugih da vam naprave bolju finansijsku konstrukciju od vas samih. Naravno svu srecu zelim i napredak korektnim gazdama (jer je i nama ali i njima onda bolje) ali mi smo preduzetnici i kao takvi treba da smo bar za sebe dovoljno ambiciozni a u suprotnom treba ici negde i raditi za platu.

vlajko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Datum upisa : 28.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 31 Jul 2008, 07:21

kiconix ::Ja sam bio na estetskom pre neki dan i ovako je glasila informacija:
euro 3 moze do nove godine da se ubaci u dozvolu i vazi do 31.12.2011
euro 4 obavezan posle 01.01.2009 svako ko promeni vozilo posle nove godine mora da zadovoljava euro 4.
Meni su u aprilu rekli [pitao sam] da je euro 4 ukinut i da mogu da uradim u oktobru jos jedan estetski sa ovom kantom ali u aprilu sledece godine vise necu moci. Tamo izgleda prica ko sta stigne. Verujem da zvanicno neznaju ni oni, samo lupetaju.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 31 Jul 2008, 22:36

za drdr-meca je 99god ali je uvezena 2003 i kako rece onaj okac sa estetskog,miran sam do 2010.A sta ce biti posle,to ne moze da kaze ni onaj sto vrti prsten .Ustvari jedini razlog sto nisam zavrsio sa ovim tuznim i tesko isplativim poslom je neka nada da ce dozvola stvarno postati LICENCA,da ce kao u sloveniji jos od pre 30godina i vise, i na kraju kao u celom svetu,onom normalnom, ta licenca biti sredstvo pomocu koga cu sebi obezbediti mirnu starost, da ne kazem penziju.Nadam se da ce to biti neka lovica sa kojom ili jos bolje uz ciju pomoc cu ipak "lakse disati".Nadam se a nada uvek umire poslednja. sunny
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Veliki pozdrav FORUMASI

Počalji od vlada 009 taj Pet 15 Avg 2008, 10:02

Posto se vratih s odmora vidim da ima dosta novih,te ih ovim putem i pozdravljam.Lepe ste teme naceli i to mi se svidja.Toliko za sada jos jednom veliki pozdrav svima.Pozzzzzzzz sunny sunny sunny
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Godina : 53
Datum upisa : 07.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 17 Sep 2008, 12:56

Koliko trenutno ima vozaca u nacionalnom ? Ja nesto cuo kao 29. Rolling Eyes
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 17 Sep 2008, 19:03

Tacno 30, i informacija po gps-u da prave pazare oko 6000 dinara dnevno.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 17 Sep 2008, 19:09

tojeto ::Tacno 30, i informacija po gps-u da prave pazare oko 6000 dinara dnevno.

Pa to ce da ispadne jos i ekstra a tek su poceli a mi giljamo u "razradjenim "firmama pa za te pare treba da provedemo malo vise vramana na ulici da ne kazem duplo.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 17 Sep 2008, 19:12

Ne citira se post iznad tvoje poruke.

Kazu da GPS ne laze.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 17 Sep 2008, 19:23

tojeto ::
Ne citira se post iznad tvoje poruke.

Kazu da GPS ne laze.
Ja tako zelim . Ne daje se ni popust na odlazak na adresu (na poziv) pa ga dajete!
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 17 Sep 2008, 22:21

Ti toliko pricas kako si za to da se pomaze drugima i kako si dobar za okolinu a ovde svesno ides kontra zar nemislis da to nije u redu.
Ja samo sugerisem a tvoje je da pokusas da pomognes u svemu ovome ako hoces.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 18 Sep 2008, 07:18

Ja tako zelim
Mi kao neznamo da citamo postove iznad pa moras da nam ponovis Very Happy . U redu je da naglasis nesto sto je mozda bitno tj nesto na sta ce se odnositi tvoj odgovor ali ceo post da citiras nema nigde. Izgleda da nikad nisi bio ni na jednom forumu :|
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Čet 18 Sep 2008, 19:55

Svaka vam cast legende ste OTVORILI STE MI OCI i "naucili " nesto ! Very Happy
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 19 Sep 2008, 07:10

Pa ko ce da pomogne ako ne mi. Ti si nas drug Smile
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pet 19 Sep 2008, 18:15

taxi -ja ::Svaka vam cast legende ste OTVORILI STE MI OCI i "naucili " nesto ! Very Happy

Tu smo da pomognemo kad treba.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 19 Sep 2008, 19:04

Samo mi reci da li je ovo bilo sa ironijom ili stvarno drugarski jer tvoji postovi u podebljano plavim mi deluju kao ironija (nadam se da gresim) ali mnogo mi poplavis na ekranu i uvecaju mi se slova kada se meni obracas.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pet 19 Sep 2008, 19:19

tojeto nije nijednom citirao ceo prethodni post nego ti naglasava ono sto treba da se naglasi [kao i ja sto citiram par reci iz nekog posta] Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 19 Sep 2008, 19:23

Jerotije dobro gledaj u ovu sliku 30sekundi
i sve ce ti biti jasno!
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pet 19 Sep 2008, 19:56

taxi -ja ::Samo mi reci da li je ovo bilo sa ironijom ili stvarno drugarski jer tvoji postovi u podebljano plavim mi deluju kao ironija (nadam se da gresim) ali mnogo mi poplavis na ekranu i uvecaju mi se slova kada se meni obracas.

Nema ironije, moje misljenje je da bi trebalo da se malo povede racuna o pravilima na forumu, mislim da za citiranje posta iznad ima i u pravilniku ali to je sad nebitno opomenucu svakog kad primetim isto.
Slova su podebljana i plava zato sto mi se tako svidja i uvek su takva ako ne zaboravim.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 19 Sep 2008, 20:01

Onda OK a o drugarstvu i pomoci prijatelju (kolegi) ce mo drugi put na neku drugu temu kad za to dodje pravo vreme. Twisted Evil
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pet 19 Sep 2008, 20:15

Da zaboravio sam posto ce uskoro biti sredjivanje baze na forumu ako si raspolozen da pomognes javi dobro bi mi dosla pomoc.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 19 Sep 2008, 20:41

E za to sredjivanje sam maher Embarassed Ma zovi sve sto mogu hocu.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Pet 21 Nov 2008, 09:50

Mislim da je ova tema odavno "napuštena"....? Very Happy Very Happy Very Happy
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu