Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Sta taksisti mogu ocekivati nakon pocetka rada Nacionalnog (2008.god.)

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Sta taksisti mogu ocekivati nakon pocetka rada Nacionalnog (2008.god.)

Počalji od vlada 009 taj Sre 23 Jul 2008, 20:15

Neznam dali znate ali na Pink taleviziji ili nekoj drugoj taleviziji se odbrojavaju dani pocetka rada Nacionalnog Taxija,pa me iskreno zanima Vase misljenje.Pozdrav Vlada 009
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Godina : 53
Datum upisa : 07.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Sta taksisti mogu ocekivati nakon pocetka rada Nacionalnog (2008.god.)

Počalji od taxi -ja taj Sre 23 Jul 2008, 21:20

Vlado samo bez panike sam znas koliko treba vremena i para da bi se razradila neka firma a pogotovo taksi. Cinjenica a i po prici para imaju ali nedostaje im mnogo vremena da bi postigli neki zavidni nivo gde bi nam bili konkurencija.Sam se stavi u poziciju da li bi otisao da razradjujes takvu firmu koja pocinje od pocetka , vozni park taksista je na dobrom nivou tako da u nacionalni ce otici onaj manji deo taksista koji nemoze iz bilo kog razloga da kupi boliji auto da bi pratili trend razvoja taksi sluzbe sto je veoma tezak i trnovit put. Tako da po meni bez brige nemoze nam niko nista.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 24 Jul 2008, 07:43

Slazem se. U Kuriru osvanuo clanak o nacionalnom. Kaze da se pozivaju oni koji poseduju taxi dozvolu da im se pridruze 👽
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Čet 24 Jul 2008, 18:00

Ja video jednog danas (opel vectra).
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 24 Jul 2008, 19:12

Bideo ga i ja dva puta , a tabla im je ko grb Fk Trepca - zeleno crni i mali
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 357 taj Pet 25 Jul 2008, 04:23

jerotije ::Slazem se. U Kuriru osvanuo clanak o nacionalnom. Kaze da se pozivaju oni koji poseduju taxi dozvolu da im se pridruze 👽

lol! i one koji ne poseduju Very Happy
357
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 25.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta očekivati od nacionalnog taksija

Počalji od mirko taj Pet 25 Jul 2008, 17:25

zdrava konkurencija nikome nije škodila :bball: računamo na fer plej igru
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta ocekivati od Nacionalnog taxija

Počalji od vlada 009 taj Pet 25 Jul 2008, 20:16

Video sam ih i ja danas i to vise komada ali dzaba jer im jos radio mreza ne radi.Slazem se sa Venelumenovom izjavom oko taxi table ali brate ona u uniforma bi lepse stajala onim ljudima iz Pogrebne komunalne sluzbe.Taxi ja znam sve brate koliko treba ali ovaj je mnogo jak cim je mogao da se upusti u kupovinu oko 250 novih vozila,pa naj savremenija tehnika,ali mislim da ce najvise stranaka otici kod njih zbog placanja karticom :joker: .Ovo bi mogao da bude i alarm za sve vlasnike firmi da sto pre pronadju nacina da urade isto !!!!!!!!!!!!!!!.Juce sam bio u centru Alo taxija i mogu vam reci da onaj GPS mnogo lepo izgleda i funkcionise. :king:
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pet 25 Jul 2008, 21:15

Znam Vlado ali jos mnogo ce vode proteci Savom i Dunavom dok oni sve to ostvare i krenu sa normalnim radom i drago mi je sto kaze onaj kolega zdrava konkurencija je ok i pozdravljam to mada u tom naglom usponu neprikosnoven je 9801 i naglo koraca na sam vrh svih lestvica sto se taksi sluzbe tice. Toliko se prasine diglo oko nacionalnog i vecina udruzenja ne izvuce iz svega toga ni mrvicu dobroga da nesto ucini za bolje svojih taksista a oni startuju sa "reklamom ,dobrim-novim vozilima i bez popusta" a dok drugi bi trebali da ukinu tih prokletih 20% nameta pa u borbu i treba da vam bude jasno da nacionalni samo "pokusava" da kopira 9801 i polako krade ideje u usluzivanju onog dobrog za sve poslovnog dela klijenata garada Beograda koji ne traze 20% popusta vec koriste taksi jer im je potreban. Zato dajte da na bilo koji nacin probamo da ukinemo popust jer verujte mnogo bi se odrazilo na budzet jednog rudara-taksiste kojem iz dana u dan pakuju raznorazne dazbine i polako ce svi upadati u sve vecu dubiozu a naprotiv trebalo bi da nam bude svima bolje.
PS. Iskorenimo popust dobro je za sve
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 357 taj Pet 25 Jul 2008, 23:33

mirko ::zdrava konkurencija nikome nije škodila :bball: računamo na fer plej igru
Naravno!
Uvek sam za ferplay i nikako drugacije :king:
Nego vidim da se vas Jerotije mnogo urotio protiv divljaka scratch Ne kapiram da je toliko besan na nas affraid mozda zato sto je nocni :suspect:
pozz!
357
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 25.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 26 Jul 2008, 06:25

Po pitanju Nacinalnog , ja licno mislim da bez obzira na pare koje su ulozene u sve to , da ipak nemaju neki konkretan plan , nego su isli po fazonu nova kola i svi ce da se voze sa nama.To bi mozda i proslo ali da je sve to zapoceto pre jedno5-6 godina , pre obnove voznog parka taksista.Jer ne vidim prednost Astre u odnosu na Stila ili bilo koje vozilo novije proizvodnje.A da su u sve to usli kao grlom u jagode potvrdjuje da su silne pare pukli za taksimetre , a da bi ih odrzavali i bazdarili mogu da idu samo kod Zike , naime za bazdarenje je potreban neki poseban osciloskop koji u ovom delu Balkana poseduje samo Zika ,ali ni to nije muka , vec za svaku promenu cena mora da se za svaki posebno premerava sinusoida i proracunava korak na osnovu nje ,tako da za vreme dok se izbazdari desetak normalnih , ovde jedva jedan , tako da su i tu omasili.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 26 Jul 2008, 07:43

Nego vidim da se vas Jerotije mnogo urotio protiv divljaka Ne kapiram da je toliko besan na nas mozda zato sto je nocni
Ti si divljak ? I nisam se ja urotio protiv divljaka nego mi svi regularni clown
nego su isli po fazonu nova kola i svi ce da se voze sa nama.To bi mozda i proslo ali da je sve to zapoceto pre jedno5-6 godina
Pa i vise Smile
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 26 Jul 2008, 08:22

Nesto nisam bas siguran da je placanje plastikom prednost.Ako nista drugo ono bar zbog toga sto kod nas taj sistem placanja jos nije dovoljno ,,razradjen,, ni u velikim firmama poput Maxi-ja.Koliko puta mi se desilo da moja jaca polovina placa karticom , a ona nece da prodje autorizaciju , pa onda prodavacica ode na drugu kasu (terminal) provuce a ono - RADI.Zamislite sebe kako po nekom kijametu na ulici trazite drugi terminal (kolegu),ili da sedite sa strankom u K.Milosa i cekate da se digne sistem da bi ste mogli da naplatite.Pa onda izgovori tipa-Kasnim na adresu , nisam mogao da provucem karticu , itd.
A sto se tice GPS , on je odlicna stvar ,ali i dobro sredstvo za mahinacije , pa tako ljudi gde se voznje daju iz centra , bas i nemaju mnogo poverenja u njega , tako da je odliv iz Alo-a ovih dana (regularnih) malo pojacan
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 26 Jul 2008, 08:35

Koliko je to pojacan odliv iz Alo kad imaju tri regularna :lol:. Sigurno mislis da su otisla dvojica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 26 Jul 2008, 16:22

Malo kada bolje se razmisli pa ta plastik -kartica i nije losa ideja u smeru suzbijanja DIVLJAKA jel neverujem da ce onda moci da dobiju tu spravicu nego ce se registrovati na ime privatnog preduzetnika. E onda sve one poteskoce i problemi ce se nekako odklanjati . Ako je to zrtva kako bi nestali ti neregularni paraziti onda sam za vrlo rado.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 26 Jul 2008, 17:43

Taxi-ja svi se mi slazemo sa tim, ali...
Kad smo kiconix i ja bili sa Zlajom na prezentaciji GPS sistema u skupstini grada bilo je reci i o placanju sa karticom. Tada je na pitanje nekog od novinara kako ce da to funkcionise sa karticama, prezenter je objasnio da nacin placanja sa plastikom cak ni u taxiju u Nemackoj ne funkcionise na najbolji nacin a kamoli kod nas.
Tako da ce oko toga biti sigurno problema.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 26 Jul 2008, 18:36

Srbi oduvek vole kesh u dzepu Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

nacionalni taxi

Počalji od vlada 009 taj Sub 26 Jul 2008, 20:52

Pa postovane moje kolege,nigde u evropi ne moze se platiti taxi usluga jer za to sto se tice naseg podneblja moramo svi biti u sistemu PDV-a,a to znaci da moramo da imamo godisnju zaradu od cetiri miliona dinara.Suludo zar ne? :face:
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 26 Jul 2008, 21:51

Ma sve ja to znam oko svih mogucih poteskoca ali sam naveo dobra mogucnost diskvalifikacije divljih parazita iz nase branse.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

a sada nesto o gps - gprs

Počalji od alo 123 taj Ned 27 Jul 2008, 11:16

VENELUME ::
A sto se tice GPS , on je odlicna stvar ,ali i dobro sredstvo za mahinacije , pa tako ljudi gde se voznje daju iz centra , bas i nemaju mnogo poverenja u njega , tako da je odliv iz Alo-a ovih dana (regularnih) malo pojacan

Pozdrav mecko,
ja do sada nisam imao cast da se dopisujem ali uvek postoji prvi put
naime ti moras prvo da naucis razliku izmedju gps-a ( satelitskog pracenja vozila) i gprs-a(protok informacija). Sto se tice mahinacija to je NEMOGUCE pa je to razlog odlazaka "postenih" taxista. Ovaj sistem funkcionise u 650 firmi u svetu i ja prosto ne mogu da verujem da oni trpe bilo kakve mahinacije.Mozda gresim? Ovaj sistem je IDEALAN za prave i POŠTENE taxiste. Nemoguce je montiranje vožnji, nema više ko je bliži, popravljanje i REFUNDACIJA (za koju se zna gde završava)... Uvek ide nalbliži adresi ,normalno prednost ima taxi stanica. Problem u našoj branši je taj što sve što je novo je anatemisano.

Uvek si dobrodošao da vidiš kako to funkcioniše.
pozdrav

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 27 Jul 2008, 15:59

Trebalo bi da je dobro za prave i postene taksiste ali kako to mozes da tvrdis iz firme koju cini 5% postenih taksista dok onaj drugi deo koji cini firmu neznam ni kako da nazovem. Znaci nije merodavna konstatacija . Sistem jeste perfektan i smanjuje mahinacije tipa pozicije ,blizi i drugo ali se tu pojavljuje jedan naj veci problem slanja iz centra bez prava znanja drugih odredjene ljude na voznje sto nemoze niko da mi kaze da i pored dosadasnjeg rada ne postoji u svakoj firmi takvih prevara . Iskreno voleo bi da to u svakoj firmi profunkcionise ali prvo treba da sredimo nase postenje i nacin rada. Neznam sa kojom pricom taksistima ste uveli taj sistem rada ali ako je za bolji i posteniji rad onda to nema svrhu jednostavno pravi i prvi najbitniji pomak za bolji rad i zaradu taksiste je ukidanje nametnutih 20% pa onda mozete da idete u neki napredak i modernizaciju . Dzaba modernizacija ako taksisti srozavate zaradu i ugrozavate koegzistenciju jos uz to i namecete raznorazne druge namete.
Veliki pozdrav od regularnog taksi-ja bez POPUSTA Wink
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

vojnik o skraćenju....

Počalji od alo 123 taj Ned 27 Jul 2008, 18:04

Dragi prijatelji, nove kolege morate malo gledati u napred a ne u rikverc... posle 26 godina iskustva imam itekako pravo da pokusam da vas edukujem i da verujem da cete ipak shvatiti o čemu se radi. Mahinacija je svuda moguca ali ovde ne. Mobilni prevazidjen, ljudi izmislili kamere ozvučenja....zašto uvek imate poriv protiv nečeg novog. Da li tako mislite i o novim devojkama ili dečacima? Vrata ALO taxija su otvorena za prezentaciju, prezentacija ne znači da morate biti član asocijacije... Naravno svaki sistem ima svojih mana,a vi dodjite nadjite ih pa da ih ispravimo....jos nesto...1985 ja sam imao jedan od prvih digitalnih taksimetara,svi pljuvali a sada ?
i jos nesto vojnik o skraćenju, k....o poštenju a taxista o ...?

voli vas sve
alo 123

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 27 Jul 2008, 18:26

Za kolegu 123 ,samo da nam kazes kako ce to doprineti boljitku taksista i stranki u tvojoj firmi , i kako ce odjedanput svi oni Misini ljudi koji su uzimali voznje iz radio-centra da odreaguju na to , tj. da li ce i dalje biti privilegovani u odnosu na ostale clanove radio-mreze Alo taksija ,tu racunam i ,,kineze ,, kako ih vi zovete , a divljake kako ih zovu ostali regularni taksisti.I nemoj samo bajke o prosperitetu i postenijem odnosu centar-teren jer isto tako i za GPRS je poreban operater ,a mogucnost provere je manja samim tim ako sam ja neko ko je blizak Misi.Nemoj sad da mi pricas kako nema deljenja voznji iz centra jer sam kao neko ko je iz kraja,poprilicno upoznat sa stanjem u Alo taksiju, na kraju krajeva i kancelarije su nam bile jedna preko puta druge.A posto se vec tako brinete za dobro taksista, zasto Misa jednostavno ne izbaci divljake ,tj. zasto ti isti kad sa liste cekanja dodju na red za dozvolu i dobiju je ,ne ostanu u Alo-taksiju nego skoro svi promene asocijaciju.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

dragi mečka

Počalji od alo 123 taj Ned 27 Jul 2008, 18:49

ja te prijatelju ponovo pozivam na kafu kod mise i da ti objasnim i to cu uraditi p o l a k o.veruj mi sistem radi do j... i nema priče o mišinim pulenima...dodji vidi idi.jeli jel i ti beše pobegao iz maxisa u alo? o kakvim mi ljudima pričamo koji menjaju udruženja više od gaca jer ih to mama nije na vreme naučila.vidim svi koji su otišli iz alo baš su prosperirali i drago nam je zbog toga,a ti bi kao sef mreže trebao biti na ulici medju tvojim kolegama ili to oni vise nisu? cao volim te

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

za taxi-ja

Počalji od alo 123 taj Ned 27 Jul 2008, 19:06

izvini ali ti stvarno ne znas o cemu pricas. kakvi bre nameti, a usteda goriva amortizacije,i za tebe isto vazi dodji vidi idi ...pa onda pljuj po sistemu ili ga hvali kako hoces ali PRVO se upoznaj.a sto se popusta tice pa tvoj bivsi gazda je zajebao stvar a ne alo,lux,pink zuti.......zato ti sada vozi bez popusta ali vožnje po gradu od 200-300 kinti a mi cemo jadni one koje vi nemate od 500-600 (do grada).i jos nesto koliki ti popust dajes kad odes prazan sa P.B. da ostvaris voznju ili ti cekas pa kad stigne... cao 157 volim te ❤

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

kartice....

Počalji od alo 123 taj Ned 27 Jul 2008, 19:16

j.....i ja slucajno bio tamo i ne se secam da je bilo to pitanje a kamo li odgovor.pa i da je tako zar ti mislis da onaj čika što je vršio prezentaciju bi smeo tako nešto da kaže.... pa ovi iz skupstine bi ga pojeli,nego NEVOLIMO PLASTIKU KES JE KES ŽIVEO KEŠ , i ako tako i treba , ja jednom probao i neukusna je... nekako mi vise prija bilo koji keš...a može i plastika ako mi donese keš, a fala bankama automata na svakom koraku.ćao volim te

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 27 Jul 2008, 19:45

E moj kolega 123 ,ja nikada nisam bio u Alo niti mi je to padalo na pamet ,sa konja na magarca ne idem , a sto se tice GPRS ,sistem kao sistem je i vise nego dobar ,ali ... a posto ti volis narodne umotvorine ,jedno ALI devojacku srecu kvari , a to ali je u onih 650 firmi u svetu ,taksisiti ne dolaze u centar ,oni su zaposleni u tim taksi -firmama , nisu u centru njihove zene , svalerke ,familija ili ortaci sa fudbala ili iz kafane , vec surovi profesionalci koji rade samo ono za sta su placeni.Te firme placaju licence za rad i odredjen broj clanova koje mogu da imaju , ili ti clanovi sami poseduju licence za rad kao taksisti ,tako da poredjenje Alo taksija sa takvim firmama u najmanju ruku deluje pomalo nepristojno ,jer tvoja firma nista od toga nema osim GPRS-a , a kako ce se on pokazati u toj firmi videcemo.Nemam potrebe da dolazim u Alo da vidim kako GPRS funkcionise,dovoljno je da odem u nas racunski centar kod Vlade progamera i da vidim.
Pitao sam te posto se vec zalazes za napredak taksi-sluzbe da mi kazes kako TI vidis ulogu divljaka u svemu tome, i nema potrebe da napadas taksi-ja ,jer da je tako dobro u Alo taksiju verovatno da ljudi koji su tamo vec duzi niz godina ne bi odlazili u Maxis , Pink ili kod nas u Beogradske taksi vozace.Osim lepih prica koje pricas i ljubavnih poruka koje nam saljes bolje kazi koliko ima clanova tvoje udruzenje i koliko je njih regularnih.

Poslednji izmenio VENELUME dana Ned 27 Jul 2008, 19:53, izmenjeno ukupno 1 puta
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 27 Jul 2008, 19:52

A pravo da ti kazem , nesto bas i ne vidim da oko 5 ujutro ode neko iz Alo-a pre mene,mozda neki Maxis ,ali mnogo cesce ukacim zicu do aerodrma vec ispred kuce (800 dinara je 800 dinara) mada mi se desilo jednom i da sam otcukao sat i po na Vidikovcu , ali i ostali su.Mene ovde u kraju svi znaju pa nemam razlog da lazem.A osim toga kod nas radi i grad i N. Beograd , ne samo Vidikovac i Opstina kao u Alo-u.Zato ljudi koji odu u neku drugu firmu imaju problem jer se stalno vracaju na te dve stanice,ako ne verujes pogleda i pitaj,a ja mogu da ti kazem brojeve.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

E ovo je otvoreni forum samo o taxiju

Počalji od vlada 009 taj Ned 27 Jul 2008, 21:20

Prvo da pozdravim Alo 123,a kao drugo svidjaju mi se Vase diskusije i nadam se da ce se bar neko od vlasnika firmi ukljuciti u ovaj dijalog i dati nam neke informacije o buducem radu Taxi firmi.Venelume primio sam poruke poziv vazi vidimo se.Pozdrav svima ja odoh na godisnji odmor(pa zasluzio sam).Svima Vama prijatan ostanak i puno para.Pozdrav. sunny sunny sunny
vlada 009
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 27 Jul 2008, 23:39

alo 123 ::izvini ali ti stvarno ne znas o cemu pricas. kakvi bre nameti, a usteda goriva amortizacije,i za tebe isto vazi dodji vidi idi ...pa onda pljuj po sistemu ili ga hvali kako hoces ali PRVO se upoznaj.a sto se popusta tice pa tvoj bivsi gazda je zajebao stvar a ne alo,lux,pink zuti.......zato ti sada vozi bez popusta ali vožnje po gradu od 200-300 kinti a mi cemo jadni one koje vi nemate od 500-600 (do grada).i jos nesto koliki ti popust dajes kad odes prazan sa P.B. da ostvaris voznju ili ti cekas pa kad stigne... cao 157 volim te ❤
Stvarno ja mislim da ni sam sebe ne razumes i o cemu pricas ali nije ni bitno nek si ti nama ziv i zdrav i puno srece i napredka u ukidanju 20% i proterivanje divljaka.
PS. Pisao bih jos ali koferi su vec spremljeni mora da se krene na put . Vidimo se posle kratkog odmora lol! lol!
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

sto se konja tice

Počalji od alo 123 taj Pon 28 Jul 2008, 08:49

moj dragi 363, nekada je cenzurisano veci od konja narocito ponija pa se ti penji, silazi sta god ti je volja,a sto se tice tvog boravka ja rece da mislim da si bio onda kada je 40 tak ljudi preslo iz maxisa, ako nisi tim bolje, sto se ostalih tice ovo pisanije je imalo za svrhu da pricamo o boljitku taxija,ali ode u drugom pravcu sto mi je stvarno zao,te uzivajte drugari moji .sve vas volim ❤ ❤ ❤

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

oj urednice

Počalji od alo 123 taj Pon 28 Jul 2008, 08:57

cenzurisano je vrsta kopitara a ne ljudska osobina,te cenzurisano ne moze biti cenzurisan,moze biti istrebljen ...i sici sa konja na magarca je narodna izreka ,a kako ti selektivno cenzurises nisi dostojan da se druzimo te se trajno odjavljujem i sve vas volim a koga volim te i ,,,,,,,,,,,,,,

alo 123
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 28 Jul 2008, 18:43

A sta reci ,posle nije ni cudo sto nas smatraju savremenim kocijasima , vremena se menjaju ali kod nekih ponasanje i recnik nikada
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin taj Pon 28 Jul 2008, 18:54

alo 123 ::cenzurisano je vrsta kopitara a ne ljudska osobina,te cenzurisano ne moze biti cenzurisan,moze biti istrebljen ...i sici sa konja na magarca je narodna izreka ,a kako ti selektivno cenzurises nisi dostojan da se druzimo te se trajno odjavljujem i sve vas volim a koga volim te i ,,,,,,,,,,,,,,

Kako hoces tebi na volju cenzurisane reci su postavljene na pocetku rada foruma tako da nema selekcije.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 226
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Pon 28 Jul 2008, 21:53

Da se vratim temi,koja je ujedno i "povod cele prče";

Medju prvih 30 sam se "upisao" u "Nacionale",još kad se sistem zajedničkog poslovanja zasnivao na: 65% bruto iznosa meni, 35% Nacionalnom taxiju.
Odgovaralo mi je iz razloga što ne bih bio opterećen bankom,koja bi mi bila "za vratom",i to je ujedno i jedini razlog,koji bi me navukao na nešto takvo.
Što se tiče predavanja vožnji,(toliko spornog kod predhodnika ovde),i to mi je odgovaralo,jer koliko sam uspeo da shvatim veoma jednostavan sistem tog dela posla;
Iz kol~centra prime vožnju,ukucaju je tastaturom (kao mi sada),ukucano prima satelit,koji odmerava ko je naj bliži toj lokaciji,i ON predaje vožnju taxisti,a ne on(a) iz kol~centra!
Taxista ima vezu sa kol~cenrom samo u slučaju da ga odande pozovu zbog nečeg,i kad on želi da se čuje sa kol~cenrom,a ostatak vremena se u kolima ne čuje ništa.
E,nedavno se promenio sistem poslovanja.
U novoj varijanti taxista otkupljuje vozilo pod veoma sličnim uslovima kao što bi to i preko banke,samo su uslovi nešto povoljniji,
Obzirom da taxista kupuje (faktički) polovno vozilo,onda i nije ne znam koliko na dobitku,jer su sva vozila proizvedena 2007god,pa kad taxista "sutra" odluči da ga proda,neće moći da ga proda za istu cenu kao da je proizveden 2008god, od kad se i koristi.
Mi,koji smo dužni za porez,čiji su računi blokirani (srećom) nismo ni mogli da udjemo u takvu kombinaciju,jer zakon ne dozvoljava banci da kreditira bilo koga,čiji je račun pod blokadom.
Inače;
Za Opel Astru Classic II treba izdvojiti blizu 400e mesečno,od kojih 100e čine davanja za kol~centar,i kasko osiguranje (i par sitnica,koje se nisam trudio ni da zapamtim).
Ne znam koliko će Nacionalni taxi da zaživi,i koliko će da "živi"?
Neodoljivo mi evocira uspomene na "Euro~taxi"...
U decembru prošle godine su organizovali banket,pozvali naj značajnije likove iz države i novinare kako bi im najavili izlazak "novog taxija" na beogradske ulice,krajem januara ove godine...
Prvi taxisti su pod njihovom zastavom izašli u stvari ~ juče. Shocked
Danas ih sa 22/ge posmatramo kako čekaju vožnju ispred "prve hirurške".
Ja tako ne bih mogao,jbsh takve pare!
Da me kolege gledaju sa zvanične taxi~stanice!?!
Svi delimo ovu kaldrmu,i svačija je podjednako! Very Happy
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 28 Jul 2008, 23:17

ne guzim se gde mi nije mesto/na dzadi sam od 88me/i mislim da sam "komponentan" da se i moja cuje.polagao sam poznavanje grada,pa prvu pomoc,pa drugu pomoc,pa male komunalne tablice,pa velike komun...samo nam nisu trazili sanitarni minimum,valjda se niko nije setio,bem li ga.Dosli su neki juce,uhvatili sa Ustava,gradj. prava i ne znam cega jos i drmaju li drmaju gradskim taksijem.Sve znaju,hijerarhije vise nema,osim sto su oni ugrozeni,samo oni imaju sitnu decu a mi krupne zene,,,,,,,,,,,
Stariji se secaju kad je glavonja poceo sa zutim da niko od njih nije smeo da stane na stanicu.Sacekajte malo,jos stariji se secaju GSP-taksija.Onaj ko je smislio da nam prodaje "starije automobile" kao novi taksi doci ce u priliku i da ih odrzava ili da trpi i prima reklamacije,svi znamo kakvo gorivo trosimo i po kakvim se rupama vozimo.A i mi smo fina klapa,nek digne dva prsta ko nije kupovao gorivo iz kante sa Basa,stage ili sa neke druge "busotine" tipa,nece valjda bas mene,bas ce zbog ovih 10 kila da rikne i sl. :bom:
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 28 Jul 2008, 23:32

Bice:"Tresla se gora,rodio se mis". Imaju oni vec smisljeno ciljnu grupu taxista koja im treba.Ko u nju spada na.ebo ga je.A ima ih bogami.Ti na vreme nisu mislili.Mozda nisu ni mogli.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 29 Jul 2008, 00:15

drug moj,ako je tacno sto kaze koleza da im mesecno treba oko 400 ajvarica u neko visegodisnje vreme za ono polovno sokocalo,bolje im je da vec pocnu da biraju neku odeblju granu.Vozim 290TD i miran sam do 2010e ali sam vec poceo da kontam,sta dalje.I pritom radim jos jedan posao.Bilo je zbrke na estetskom,Zvezda se prevarila i prvo rekla da moram da menjam kola do kraja ove godine.I ja sta cu,sve se nadajuci licenci resim da se zarobim kod Bobana sa Chevroletom Epica (koga sam iz miloste prozvao EBI GA).Sa 20% ucesca,narednih sedam godina morao bih da izdvajam 255 ajvarica mesecno.Ebi ga,tri godine garancije, za nasu bransu je bez carine i sl. sr.18000 doticnih evropskih.Na stranu sto zadnjih dvadesetak god. imam srecu i malo pameti da vozim limo sa nisanom na haubi.Ebi ga taman sam se ubedio,kad mi kolega otvori oci,Meca je uvezena 2003 i miran sam do 2010.Ergo,ljudi,noci sam provodio u dumanju,sta, kako, gde, s kim,sin je otisao, zivi svoj zivot,zena ima oko 300 evrica,cera zavrsila srednju i hoce dete da studira...........Lele mamo sto rece Surda,treba skupiti tuznih 255,plus kasko....400evra za onu kantu,ako je istina da su iz Italije... bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 07:18

Znao sam da Nacionale nije izmislio "rupu na saxiji",i da će im "neko odgovoriti" već...
Evo,juče na 22/goj pričam sa kolegom iz Pink/a,koji je uzeo onu njihovu varijantu sa Mercedesom "B"...
Kako mi je rekao; Rata za njega je menja negoli za Astru iz Nacaionalnog.
Opet,"sutra" kad prodaješ taj auto,veću kintu ćeš uzeti,i pre prodati Mečku nego Opela.
Treće,ovaj Mercedes je udobniji od Astre,za koju su iz samog Opela priznali da ima naj kruće vešanje od svih dosadašnjih njihovih automobila,a onom ko pegla po 10h dnevno nije svejedno da li će to odraditi u krutom ili u udobnom automobilu (znam po sebi,pa i neka troši više-nebitno!).
I da dodam da iz Nacionalnog (pošto je TO ovde tema),nude i Vectru,koja je mesečno skuplja od Astre za 100e,a isto su godište... Very Happy
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 12:29

Kolege, pa Opelovi automobili su najmanje na ceni a i najvise im pada cena, pogotovo ako su od prvog dana na taksiju. Kakvih crnih 400 eura. Za toliku ratu mozes da pazaris mnooooogo kvalitetniji auto Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 13:38

jerotije ::Kolege, pa Opelovi automobili su najmanje na ceni a i najvise im pada cena, pogotovo ako su od prvog dana na taksiju. Kakvih crnih 400 eura. Za toliku ratu mozes da pazaris mnooooogo kvalitetniji auto Wink

..,i na to još dodaj samo oko 150e redovnih dažbina (porez,PIO,zdravstveno),dolaziš do cifre od 550e mesečno...
Oštra igra?
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 16:19

I to je tacno ALI ako npr uzmes tog Opela ne znaci da dazbine i smenu neces placati. Porez te ceka pa te ceka i boli njih uvo sta vozis i dali vozis. Samo izbroj 10.000 keka mesecno i cooliraj Very Happy U svakom slucaju manje boli 400 nego 500 eurica Rolling Eyes pogotovo na duzi vremenski period :o
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 16:54

Upravo o tome pričam 10 000din = oko 150e...
E,tada ako im ne dodje banka po auto,doći će mu oni iz Uprave javnih prihoda (opštinari)! Very Happy
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 17:19

Ovi drugi NE dolaze a plashe nas godinama. Banka ce doci cim pre Twisted Evil
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 29 Jul 2008, 18:50

A da ne kukate kako nijedan gazda osim Zlaje ne prati forum ,Alo123 je Misa gazda Alo-a ,a ostalo zakljucite sami
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 19:00

VENELUME ::A da ne kukate kako nijedan gazda osim Zlaje ne prati forum ,Alo123 je Misa gazda Alo-a ,a ostalo zakljucite sami

Vidi se (po broju postova) da "baš učestvuje"... Very Happy lol!

Poslednji izmenio ka5an dana Uto 29 Jul 2008, 19:16, izmenjeno ukupno 1 puta
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 19:11

Shpijunira :lol:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Uto 29 Jul 2008, 19:40

A ja imam jedno pitanje. Potpišeš ugovor o otkupu automobila sa Nac Taxijem i kreneš krvavo da otplaćuješ. Dok ne otplatiš poslednju ratu auto je i dalje vlasništvo Nac Taxija. Recimo, vlasnik Nac Taxija upadne u finansijske probleme, stečaj... tvoj poluotkupljeni auto udje u stečajnu masu... i gde si ti tu. Ostaješ bez ičega ili si nekako zaštićen? malo morgen, što bi rekao počivši precednik. Posle 3 godine rada u Elitu, gde sam ostao bez staža, verujući jednom prevarantu, odlučio sam da više nikad ne zavisim od drugoga. otišao sam u banku, uzeo kredit (ne lizing) i svoj sam. Zlajina varijanta 50-50 može da posluži samo privremeno, dok se ne reše neki problemi, a Nac Taxi nikad !!!

Poslednji izmenio mikiilic dana Uto 29 Jul 2008, 21:26, izmenjeno ukupno 1 puta
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 20:44

Tako je. Samo u saobracajnoj da glasi na ime [moje ime] Cool;
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 22:18

jerotije ::Tako je. Samo u saobracajnoj da glasi na ime [moje ime] Cool;

Da,u "saobraćajnoj" i jeste tvoje ime,jer ti je Nacionalni samo garant (žirant) da ćeš otplatiti BANCI dug!
Ako ti se isplati da (za Astru 2007god) plaćaš 400evrića mesečno - izvoli.

(ne zaboravi da dodaš i redovan porez na ovo od oko 150e! Very Happy )
ka5an
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu