Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Preko Pupinovog mosta 1.2. ili 3. tarifa?

Ići dole

Preko Pupinovog mosta 1.2. ili 3. tarifa?

Počalji od struja taj Pet 24 Feb 2017, 11:36

Od raskrsnice Cara Dusana i Banatske u Zemunu pa preko Pupinovog mosta do Zrenjaninca sa Ovcanskim putem ima tacno 11km.
Sto bi, samo to vozeno, po 3.tarifi iznosilo oko 1400d.
Razlika da se ta deonica vozi po 2.tarifi je umanjena za 500, a isto to po prvoj je manje za oko 700d.

Kako se ova deonica preko mosta tretira i po kojoj tarifi vozi?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2031
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Preko Pupinovog mosta 1.2. ili 3. tarifa?

Počalji od benakiba taj Uto 28 Feb 2017, 18:08

Prva tarifa sa turbinom...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 682
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Sre 01 Mar 2017, 10:38

Koliko ja znam, ne koristi se treća tarifa ako je vožnja započeta u gradskoj zoni, pa preko vangradske se završava ponovo u gradskoj. Znači sve po I ili sve po ll, osim kad imate normalan vremenski prelaz u 22.00 i 06.00. Nedavno sam imao sličnu vožnju. Vozim dvojicu noću sa Karaburme, jedan izlazi na Sebesu, a drugi na B. Kosi kod pijace. Naravno preko novog mosta i sve po ll tarifi. Ako se dobro sećam, naplaceno je oko 2800 din. Isti slučaj imate ako vozite sa kraja Konjanika, M. M. Luga ili Medaka preko autoputa na Bubanj Potok do Resnika. I to sam imao, ali davno. Takvih vožnji više nema, sve je to pobeglo kod popustasa.

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sre 01 Mar 2017, 19:58

Ako vozis iz Munzeta pa preko novog mosta levo ka padinjaku,treca pocinje od pocetka novog mosta jer zavrsavas u vangradskoj.Ako ides desno opet zaviso gde zavrsavas jer je gradska tek od rskrsnice Borca -Ovca,znaci ako idu na groblje to je treca mada im ja licno tu nikad ne bih palio trecu jer mi je tako lakse i postenije.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 596
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 03 Mar 2017, 12:30

zzmegi ::......... ne koristi se treća tarifa ako je vožnja započeta u gradskoj zoni, pa preko vangradske se završava ponovo u gradskoj.

Za ovakvo tumacenje vam je neko rekao ili ste to negde čuli?
Ako ste do saznanja dosli a negde ovo procitali bilo bi lepo da to podelite sa nama.

Mozda je ovo przvilo nekada vazilo jos za vreme stare Yugoslavije. Po sadasnjim uredjenjima i odlukama ovako pravilo se nigde ne spominje.

б)  тарифа  3.  примењује  се  ван  обележених  тачака  градског подручја
( Istina je da ovako nesto nije najtacnije definisano. I da se moze kao takvo uzimati raznoliko u razmatranje)

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasavel taj Pet 03 Mar 2017, 21:43

pa nigde ne pise ali je logicno ako vozis putnika do N.Sada i nazad da neces koristiti trecu tarifu iako si izasao iz grada !

sasavel
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 19
Datum upisa : 16.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od locked taj Sub 04 Mar 2017, 13:42

A sta ako stranka kaze u Novom Sadu " Ja cu ovde izaci i ne vracam se za Beograd ". Koliko ces da naplatis? Podsecam te da ne smes da naplatis vise od cifre koju pokaze taksimetar.

locked
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 40
Datum upisa : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 04 Mar 2017, 17:28

Podsetio sam u prethodnom postu i posebno naglasio da ovo i te kako nije najjasnije razjasnjeno i objasnjeno u kojim slucajevima vazi i kako se pravilno upotrebljava.
Primer Pupinovog most je pa jedan najidealniji primer za uocavanje i resavanje ovog problema naplate trece tarife.

Sve ovo su licna shvatanja i tumacenje pojedinca. Ali stvar je sustinski puno drugacija.
Jedno mora biti sigurno. A to je da, nigde ne pise da promena tarife zavisi od pravca. Vec od zone u kojoj se vozi.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 04 Mar 2017, 23:32

locked ::A sta ako stranka kaze u Novom Sadu " Ja cu ovde izaci i ne vracam se za Beograd ". Koliko ces da naplatis? Podsecam te da ne smes da naplatis vise od cifre koju pokaze taksimetar.

A sta ako stranka kaze u Novom Sadu ne vracam se za Beograd ali necu ni ovo da vam platim. Ne smes joj nista.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2918
Godina : 47
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Ned 19 Mar 2017, 17:33

struja ::Podsetio sam u prethodnom postu i posebno naglasio da ovo i te kako nije najjasnije razjasnjeno i objasnjeno u kojim slucajevima vazi i kako se pravilno upotrebljava.
Primer Pupinovog most je pa jedan najidealniji primer za uocavanje i resavanje ovog problema naplate trece tarife.

Sve ovo su licna shvatanja i tumacenje pojedinca. Ali stvar je sustinski puno drugacija.
Jedno mora biti sigurno. A to je da, nigde ne pise da promena tarife zavisi od pravca. Vec od zone u kojoj se vozi.

Prostom analizom svih dosadašnjih, a i budućih cenovnika se vidi da u ceni kilometra po 3. tarifi (to je uvek dupla 1. 65+65=130) imate već uračunat plaćen povratak nazad - prazan, do ruba gradske zone, a odatle pa do grada i po gradu kako se kome posreći...prost primer:
- kod Bogoslovije pokupite putnika do Besnog Foka...od Grede 3. tarifa do krajnje destinacije. Putnik kroz 3. tarifu plaća naš prazan hod do povratka na početak gradske zone jer:
- niko tamo od nas ne čeka povratnu vožnju, prosto zato što ih nema i šanse za to su manje od rešavanja problema taxi divljačenja po Beogradu i kao drugo:
- naše dozvole važe samo na teritoriji grada gde su izdate (voziš do Pančeva, ostaviš stranke, skidaš krovnu oznaku - nema čekanja kvake kod Tamiša za povratak- a kod Rafinerije vraćaš tablu na krov... e sad, druga je stvar što to niko ne skida). Ulaskom u gradsku zonu, TEORETSKI se STIČU šanse za neku vožnju, a u PRAKSI je to vrlo često povratak do samog centra grada...ili kako već ko proceni ili tako radi - čeka sledeću vožnju iz Borče i okoline ili polagano prema gradu.
Zaključak: ne paljenjem 3. tarife u gore pomenutim primerima sa početka teme, mi nikako nismo na gubitku, a još je bolje ako se takva vožnja vrši za vreme 2. tarife - 85 + 85 > 130.

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 21 Mar 2017, 06:38

Da od rafinerije je treća tarifa ali opština Palilula je čim pređete Tamiš...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 682
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu