Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Divlji taksisti kojih je sve vise

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Divlji taksisti kojih je sve vise

Počalji od struja taj Pon 10 Okt 2016, 12:07

Zavisi, kako posao shvatiš i sa kakvim namerama nastupaš?

struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 11 Okt 2016, 15:42

jerotije318 ::Kad probas i drugo znaces koliko je taxi stresan

Upravo - tako! nisam odavde
Niti mi se neko zaleće u moj auto, nit razmišljam o porezu i ostalim obaveznim dažbinama,
ni da li će me isključiti iz mreže zato što ne platih smenu, - ni o čemu.
..., a Mondea pazarih zbog taxija... Veoma srecan

struja ::Zavisi, kako posao shvatiš i sa kakvim namerama nastupaš?

Verujem da sam ozbljno shvatao posao koji mi je hranio porodicu,
ne verujem da ga nakon 17 godina rada nisam radio kako treba,
niti da mi je ostalo bilo šta nepoznato u vezi s tim.
Možda sam trebao da klepam po taximetru nisam odavde

kole 44 ::Ka5ane, ne nasedaj na Uberove lobiste kao što su ovi u Indeksu. Oni su debelo plaćeni za svoje pisanije.

Ne nasedam, Kole, nisam neki ljubitelj UBERa nikad bio,
a svoje mišljenje ne menjam onako kako vetar duva.
Naj strašnije je to što u tom tekstu (uopšte o taxiju) umnogome
ima one, strašne logike, a to je ona logika koju sami od sebe krijemo,
samozavaravamo se svakodnevnom zaradom od koje ako odbijemo
sve šta bi trebali da odbijemo, ispadne da smo u minusu, a minus
niko od nas ne želi da prihvati kao činjenicu.
Ako se sećate, svojevremeno su nam pretili da ćemo imati kasu i
da ćemo voditi knjige o premetu. Ne verujem da su od toga odustali
tek tako, mislim da im je neko skrenuo pažnju da ćemo provaliti da
ne zarađujemo skoro ništa, pa ćemo još od države tražiti i subvencije.
Takođe, u tom textu stoji da će taxi otići u stare zanate, šta me ni malo ne bi začudilo
ukoliko se ide na to da narod prevoze robotizovani automobili, naravno po bagatelnim cenama.
Svašta smo mi nešto ponidaštavali, pa se desilo...

Poslednji put izmenio glas savesti dana Uto 21 Feb 2017, 22:26, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 11 Okt 2016, 19:01

Tesi se..ima ljudi kojima je dobro na taksiju,a posteno rade.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 162
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 12 Okt 2016, 04:03

Nisam rekao da je na taksiju lose.
Naprotiv, taxi je odlican posao ali ima i boljih a i od tih boljih ima jos bolji.

p.s. najgori su mi oni koji vecito kukaju tipa taxi je racku, taxi je njesra i sl. Pazi niko nije otisao u ministarstvo kad je taxi los da vrati dozvolu. Samo kukaju a rade i dalje.
Meni kad se nesto ne svidja da jedem - uzmem nesto drugo sto volim

Poslednji izmenio jerotije318 dana Ned 16 Okt 2016, 12:51, izmenjeno ukupno 1 puta
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Sre 12 Okt 2016, 11:30

mareska ::....ima ljudi kojima je dobro na taksiju,a posteno rade.

Slazem se sa kolegom i podrzavam svako takvo razmisljanje.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 78
Datum upisa : 16.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nostress taj Sub 29 Okt 2016, 03:18

Zasto se napokon neizvrsi krajnje potrebna sistematizacija taksista? Zasto da rade dede koji su,realno,jednom nogom u grobu i oni koji imaju duplu delatnost? Verujem da bi se znatno rasteretio Beograd i da bi bilo mesta za Vas 'ljute regularce' a i za 'divljake' kojih znam mnogo sa zavrsenim skolama,poznavanjem grada i koji vec godinama cekaju da ova nasa banana drzavi nesto uradi. Oni se takodje bore da se porez placa na vreme a skoro su svih i pod reprogramom. Smatram da je potrebna samo jedna dobra 'cistka' pa da bude mesta za sve vas. Velicina poz

Nostress
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od time taj Ned 30 Okt 2016, 13:29

jerotije318 ::Nisam rekao da je na taksiju lose.
Naprotiv, taxi je odlican posao ali ima i boljih a i od tih boljih ima jos bolji.

p.s. najgori su mi oni koji vecito kukaju tipa taxi je racku, taxi je njesra i sl. Pazi niko nije otisao u ministarstvo kad je taxi los da vrati dozvolu. Samo kukaju a rade i dalje.

Naravno ako imas to drugo sto volis.A ne mas  vec zadnjih 10 i vise godina a pogotovo u poslednje vreme.  Osim ako nisi u nekoj kombinaciji ali to kratko traje.

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 01 Nov 2016, 02:55

Pises da bi kontrirao ali ok. U odlicnoj sam "kombinaciji" i to ce trajati. ide mi......
Evo bas juce sam dobro pogodio da sviram docek nove godine i reprizu u Strazburu. Do tada sviram svaki vikend a videle su me i cule neke bivse kolege taksisti. Neki su me pitali sta sam uopste i trazio na taksiju.
Ne kontriram, samo se malo hvalim Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 01 Nov 2016, 14:35

jerotije318 ::Nisam rekao da je na taksiju lose.

Uzmeš harmoniku i odsviraš "gde si bila i kome si dala moja mala"...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 01 Nov 2016, 15:16

" />
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 09 Nov 2016, 17:55

U KOJOJ TEMI O OVOME PISATI
-Lopovi nas ubise, a ne popust !!!!!!!!!!!!
-Ubistva i napadi na taksi vozače
-Bezbednost taxi vozača
-Taksi komora

desavanje: upozorenje kolegi iz "ruzicastog" taksija
vreme : 09.11.2016 oko 01.00 casova
mesto : placeni parking ispred kluba "tilt"

kolega je dovezao stranke do navedenog kuba, i s obzirom da je padala kisa, stranke su platile ulaz na parking do ulaza u pomenuti klub. kolega je video nekoliko vozila (4-5) sa nekim svetlecim tablama na krovu i registarskim oznakama koje se zavrsavaju razlicitim slovima (MN, SV, IN, IX...). kolega stade na zacelje parkirane kolone i posle nekoliko minuta mu prilazi pojedinac koji ga upozorava (citajte "trazi mu") 500 dinara koje treba da se daju, navodno, obezbedjenju kluba da bi moglo tu da se stoji i ceka stranka...INACE...

KOLEGA JE POKRANUO MOTOR SVOG VOZILA I NA PUSTIO POMENUTU LOKACIJU
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Čet 10 Nov 2016, 03:17

Mog drugara ispred Teatra (ti sa budjavim tabicama) su pokušali da oteraju. Nije se dao ali čeka red, pa kako bude...........

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 10 Nov 2016, 08:55

Ako mu je da plati "kartu za stajanje" trazilo obezbedjenje onda to potpada pod redovnu i ustaljenu praksu za takva mesta.

Postupak je gotovo identican kod vecine obezbedjenja klubova i splavova. Gde se zbog blizine i potreba mora stajati gotovo na samim izlaznim vratima.

Nista novo. Samo malo iznenadjujuce za one koji se prvi put susrecu sa takvom situacijom.

Uzimajuci u obzir da se dnevnica vratara krece od 15-25e. A da se ugoscava klijentela koja je spremna, pa cak i potrosi po 500e na vece. Onda takvi postupci i pronalaze neko svoje opravdanje.:
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pet 11 Nov 2016, 18:47

Da, kod nas je normalno i ustaljeno ono što nije normalno pa posle određenog vremena i normalni postaju nenormalni a ko do sada nije poludeo od raznih nedaća i "normalne i ustaljene prakse" verovatno je rođen već nenormalan...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 12 Nov 2016, 17:22

Da ne bude posle da samo obezbedjenje klubova uzima. Ima onih koji taksistima za svoj trud i po nesto daju.

Ranije..
-ako dovezete stranke u njihov klub "Pikova dama" u Staroj Pazovi, dobijali ste od ukupno napravljenog racuna 10-15%. Sto je zavisilo koliko ste stalni posetioci.
-Klub u hotelu Excelsior (na prvom spratu) je davao takodje 10% od visine racuna koji su napravili gosti.

Sada...
-Klub, kod bivseg Inexa, odmah na vratima daje 5e (600din) po gostu koje taksista dovede.

-Lotos Bar Club u Zmaj Jovina 4, daje odmah na ulazu 1000 din. po svakom gostu kojeg taksista preporuci i dovede. Jedini uslov je da, ne uvek ali se zna traziti, je pecatiran racun gde je na poledjini upisan kontakt telefon taksiste.
To predstavlja i jedino sluzi kao predostroznost i kontrola osoblja da ne bi prijavljivali goste koji sami dolaze. Uzimali novac a pravdali trosak da su ih doveli taksisti.

-Klub Maki u Novi Banovci obezbedjuje rezervisan sto tik uz podijum za igru (kako se udje odmah prvi sa leve strane), uz to ide besplatno posluzenje kafom, dok se cekaju stranke.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Oprezno sa taksi prevozom

Počalji od Zokenzi taj Ned 13 Nov 2016, 23:40

;;linnk;

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Pet 18 Nov 2016, 21:32

"...Građani bi trebalo da koriste isključivo taksi vozila sa jasno vidljivom „BG ... TX” registarskom oznakom i krovnom oznakom poznatog taksi udruženja,..."

a kako je moguce da uopste postoje na ulici vozila koja nisu ovako obelezena. zar ne postoje kontrole i organi koji bi takva vozila tebali ukloniti sa ulice i ne dozvoliti im rad. zar ne postoje tacke zakona koje im omogucuju preduzimanje radnji da nasi gradjani, o kojima toliko brinu u ovom tekstu, ne budu na bilo koji nacin osteceni
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sub 17 Dec 2016, 22:59

Sinoć i večeras, u samom centru grada, prava poplava vozila bez TX registarskih oznaka. Ovim tempom za par meseci bićemo u manjini affraid

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sre 01 Feb 2017, 23:14

Nece vise biti divljaka..Danas u A.Neta je bila tolika guzva oko izdavanja novih dozvola da je to nerealno..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Sre 01 Feb 2017, 23:41

Alhemicar ::Nece vise biti divljaka..Danas u A.Neta je bila tolika guzva oko izdavanja novih dozvola da je to nerealno..
Istina, i pre neki dan je bila ekipa sa Bisera i sl mesta u A. Neta, podnose nekakva dokumenta...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 450
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 02 Feb 2017, 10:29

Da, u nekim firmama TX je već odavno u manjini..ova balvan birokratija je pronašla genijalno rešenje pa raspisala konkurs za taksiste..staviš tablu, daš neke papire dobiješ dozvolu i problem rešen bar u narednih par meseci a onda će se pojaviti novi divlji pa sve iz početka dok ne naprave još dvadesetak hiljada poreskih obveznika , budžet ide u suficit a posle izvesnog vremena i za izvršioce posla preko glave...geometrijska progresija taksista se više ne može zaustaviti, šire se kao bolest, kao kancer za koji nažalost za sada nema leka i svojim pipcima zagadila je zdravo tkivo sa tendencijom da ga uskoro skroz uništi..Ali beleži se i stvaranje nekoliko hiljada novih radnih mesta i to se beleži balvanima kao plus u susret nekim novim izborima.. nisam odavde place Veoma srecan

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 18 Feb 2017, 22:57

Opusteno prvi na 51-oj

Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasavel taj Sub 18 Feb 2017, 23:05

Pa sta je cudno sto je prvi ? Cekao red. Bio 5. pa 4. pa 3. pa 2. i eto sad je prvi !

sasavel
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 19
Datum upisa : 16.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 19 Feb 2017, 00:48

Ma kolega to je to nije ČUO obaveštenje da nisu više potrebne TX TABLICE(samo ko hoće) i da ne mora da se plaća porez.

Veoma srecan Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasavel taj Ned 19 Feb 2017, 20:13

hoce da placa porez i da ima tx ali ceka covek mozda 5-6 mozda i vise godina.Ne bi stajao da mu nisu dozvolili iz A.Neta (isti slucaj sam i ja)

sasavel
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 19
Datum upisa : 16.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od beograd12345 taj Pon 20 Feb 2017, 00:34

benakiba ::Da, u nekim firmama TX je već odavno u manjini..ova balvan birokratija je pronašla genijalno rešenje pa raspisala konkurs za taksiste..staviš tablu, daš neke papire dobiješ dozvolu i problem rešen bar u narednih par meseci a onda će se pojaviti novi divlji pa sve iz početka dok ne naprave još dvadesetak hiljada poreskih obveznika , budžet ide u suficit a posle izvesnog vremena i za izvršioce posla preko glave...geometrijska progresija taksista se više ne može zaustaviti, šire se kao bolest, kao kancer za koji nažalost za sada nema leka i svojim pipcima zagadila je zdravo tkivo sa tendencijom da ga uskoro skroz uništi..Ali beleži se i stvaranje nekoliko hiljada novih radnih mesta i to se beleži balvanima kao plus u susret nekim novim izborima.. nisam odavde place Veoma srecan

Pokusavam da shvatim ovaj post......
Tebi ..benakiba,, ocigledno neke stvari nisu jasne....
"das neke papire i dobijes taksi dozvolu"
A koje si ti papire dao pa si dobio zvanje boga beogradskih ulica??????????
U skorije vreme nece postojati takozvani ‚‚divljaci‚‚ kako vi predstavljate ljude koji imaju isto obrazoanje,automobile...kao i vi veliki kojima je sam sveti petar dao pravo da se bavite ovim poslom.
Ko ce onda biti kancer koji nema leka za vas??????????????????

beograd12345
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 20 Feb 2017, 06:55

to je to ::Opusteno prvi na 51-oj

Kod mene bi otisao na lerku odavno.Nikad divljak nece biti ispred mene na taxi stanici.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 20 Feb 2017, 09:44

Lerku ti njemu, lerku on tebi. Isto tako i za majku!!!
Nije to resenje.

Resenje lezi u onome ko mu je dao tablu? Jer da nema tablu ne bi tu ni stajao.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 21 Feb 2017, 04:07

Eee da dakle tabla, kad ne bi svi pravili i delili table već kada bi bile jedinstvene i izdavale se od strane Skupštine grada ovoga ne bi bilo... ;nenn;

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 21 Feb 2017, 08:46

Aha,seti se kviska.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 21 Feb 2017, 13:07

Ma kakav kvisko to nema nikakve veze i vrlo je zlonamerno to upoređivati ali ok onda ćemo i dalje čitati o akcijama inspekcije koja je uspešno navatala jednog divljeg taksistu i čekati da nam nešto padne s neba jer jednostavno nismo bolje ni zaslužili s obzirom da ne možemo da se složimo ni da je crno crno pošto će za neke biti crveno a za neke zeleno..grupa od 6-7000 ljudi koji sve znaju i uvek su protiv čisto eto da bi dali sebi na značaju i tu ne mislim ni na koga pojedinačno već jednostavno jeste tako jer spojiti u istu ravan nekoga ko je kupio diplomu srednje škole i recimo profesora ili magistra jeste nerešiv problem...eee zato mi nikada nećemo predstavljati kompaktnu grupu niti će iko uspeti da nas ujedini na bilo koji način iako imamo svi isti cilj pa i ovi nelegalni koji će sutra biti legalni pa će se naći u istom košu sa nama sa istim ciljem ali dijametralno različitim mišljenjima kako do toga doći i uglavnom bez rešenja ali sa tvrdoglavim stavom da su u pravu i da ništa ne valja...koliko juče, pre 15 ili 20 godina sve je još na nešto ličilo a sada smo bolji od drugog jer imamo različitu tablu na krovu, jer imamo bolji auto, jer smo pametniji, otimamo jedni od drugih, krademo, jurcamo kao kamikaze, pretičemo se, nudimo strankama kao kurve sa king krosa, pljujemo i drago nam je kada se nešto ružno desi kolegi ispred nas jer smo preskočili jednu prepreku do cilja i bednih 500 din pa opet iz početka sve u krug ali 500 po 500 500000...da, počeli smo da se mrzimo međusobno, zavidimo, pijemo kafu zajedno a onda gledamo da otmemo jedan drugome i sve smo to mi ali posedujemo svi jednu osobinu zbog koje nikada nećemo priznati da je neko u pravu iako smo svesni da je to za naše dobro a to je sujeta i kada posmatram nas vidim srpske političare koji svi vuku na svoju stranu a navodno se bore svi za Srbiju i njene građane i u jednoj takvoj kvarnoj i podloj igri može da ispliva i pobedi samo pošteni Nikola Šećeroski nažalost preminuli pa sada više ne postoji ni pravi kandidat ni pravo rešenje.....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Uto 21 Feb 2017, 13:33

Pozdrav od mene, ja sam stari "divljak, od prošlog meseca novi kolega, borac za Ustavna prava... svirač kur.. Apsolutno se slažem sa benakibom. Neka nas je i 500 složno sve ćemo završiti, nas je na početku bilo 6, kad smo dobili čuveni protokol bilo nas je ukupno 142, od toga na protestu na ulici 60-70, ali smo bili uporni... Glavni problem su vlasnici udruženja, tkz predstavnici taksista, razni sindikati. Sad treba jako pažljivo pratiti šta se događa sa novim i jedinim Zakonom o taksiju, tu se može dobiti mnogo dobrih stvari za nas na ulici. Licenca, auto kao osnovno sredstvo za rad..., GPS, verovatno i jednobrazne table... Ne sme više biti Državnog ispita iz poznavanja grada, automatski nema novih divljaka. Ima mnogo toga što bih rekao, možda drugi put. Još nešto, sedeo sam sa gradskim i republičkim funkcionerima mnogo puta, nisu oni ništa bolji od nas. Mi da izademo na ulicu 500-1000 ili 2000, ne sumnjajte da smo ozbiljna sila...

Naravno da ne zaboravim, mi smo sami sebi najveći problem, ono što je benakiba sve lepo objasnio.

Poslednji izmenio glas savesti dana Uto 21 Feb 2017, 22:18, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 21 Feb 2017, 13:42

Eto, šta rekoh, eto potvrde, u istoj smo koloni i sada imamo iste probleme dok do juče.... ejjjj Napredak je što se bar u nečemu slažemo samo što novi stari kolega još ne zna da od 7000 neće uspeti da skupi 140 ili 4 jer sad je na klizavom terenu....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 21 Feb 2017, 18:53

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Uto 21 Feb 2017, 19:49

Vec me je xy stranaka pitalo kako do taxi dozvole, tako da u skorijem periodu ocekujem nove proteste zbog krsenja ustavnog prava na rad, i naravno, nove kolege...ziveli:bounce:
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 21 Feb 2017, 21:23

Resenje problema je lako naizgled na papiru:
Penzioneri da ne mogu vise da taksiraju.
Nema dodatne delatnosti ili taksi ili drugo.
Da se uvedu tahografi od momenta paljenja taksimetra radis osam sati + pola sata pauza,plafon sest dana nedeljno,garantujem da bi bilo posla za sve,a ne ovako ljudi rade po 12 sati imaju po 60 godina prolaze na crveno od umora refleksi nula,kunjaju po taksi stanicama itd.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 21 Feb 2017, 22:12

ramplinstinski :: zbog krsenja ustavnog prava na rad, i naravno, nove kolege...ziveli:bounce:  

Prosto rešenje problema, da se ne bih kršilo ustavnog prava na rad, dozvoliti svima da mogu da obavljaju taksi delatnost.
I nema više nelegalnog taksi prevoza.
Svi zadovoljni.

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 21 Feb 2017, 22:25

I tu ce se uvesti uskoro red verovatno nece biti vise poznavanja grada,ako niste znali vec uveli da ne moze da se otvori apoteka ako u ololini od 200m vec postoji registrovana apoteka,tako da ce sve doci na svoje.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Uto 21 Feb 2017, 22:45

Ali, koliko je ustavno zabraniti da se polaze poznavanje grada? Skupice se opet par stotina zainteresovanih i, ocas posla eto jos kolega na ulici...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 21 Feb 2017, 22:47

Ispravite me ako gresim ali dobrih 5 ili 6 godina nije bilo poznavanja grada od 2008 godine..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Uto 21 Feb 2017, 22:53

Pa dobro, nije bilo, ali ne znaci da nece biti...zasto krsiti prava na obrazovanje, rad itd.
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maleks taj Sre 22 Feb 2017, 07:54

Neko sigurno zna ili je čuo, poznavanje grada nije bilo nekih 6 godina, onda pojedini vlasnici odobravaju jer grad Beograd duguje novac Saobraćajnim školama, pa da tako prebiju dug. Ministarstvo prosvete sada odlučuje, ne može pojedinac ili grupa da utiče na to. Videćemo koliko su ozbiljni, sve je u novcu... Sve se može dovesti u red, ali moramo svi da shvatimo već jednom, da se i mi pitamo i da ako se organizujemo možemo ne Beograd da zaustavimo, nego i celu Srbiju...

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 22 Feb 2017, 10:27

I od kad to nece biti vise ovakvih u Savamaloj??

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Čet 23 Feb 2017, 09:21

Dobro govori @maleks (Pozdrav od mene, ja sam stari "divljak, od prošlog meseca novi kolega, borac za Ustavna prava... svirač kur..)
Od njegovog prvog posta se dalo zakljuciti da je neko ko razume, organizuje i da mu taksi znaci.
Videcemo kolika ce volja da ga nosi dalje?

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 78
Datum upisa : 16.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 28 Feb 2017, 18:14

BATICA 646 ::
.....Eto, Batica objasnio uz pomoć Bizetića... mrdss

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Taksista joj izvukao pare iz torbe!

Počalji od Zokenzi taj Pet 26 Maj 2017, 20:46

Sandra Afrika se nakon noćnog provoda našla na meti lopova!

Naime, iako se pevačica može pohvaliti skupocenim voznim parkom, poželela je da izađe u provod, popije koju čašicu i radi bezbednosti, za prevoz iskoristi taksi.

Ona je ispred kluba zaustavila taksi i zamolila taksistu da stane na jednu trafiku kako bi nešto kupila. S obzirom da je iz novčanika ponela samo onoliko koliko će platiti vodu i žvake, celu torbu ostavila je u kolima.

Kada je stigla na adresu platila je iz novčanika 1.000 dinara vožnju, a tek u stanu shvatila je da je taksista pokrao i iz novčanika joj uzeo 100 evra koliko je našao. Nažalost, nije imala kome da se žali jer je taksi bio divlji.

Kod:
http://www.kurir.rs/stars/sandra-afrika-pokradena-taksista-joj-izvukao-pare-iz-torbe-clanak-2827711

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Sub 10 Jun 2017, 22:38

ramplinstinski ::Vec me je xy stranaka pitalo kako do taxi dozvole, tako da u skorijem periodu ocekujem nove proteste zbog krsenja ustavnog prava na rad, i naravno, nove kolege...ziveli:bounce:  
brze nego sto sam ocekivao nisam odavde ...juce u Nemanjinoj kolona...kazu, niko nema pravo da im brani da rade...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 12 Jun 2017, 12:22

"niko nema pravo da im brani da rade..."
Pa i nema.
Ali se oni ne bune zbog toga sto im ne daju pravo na rad nego sto su kriterijumi za dobijanje prestrogi.

Njih, otprilike 40-setak ima falinku FTJP ....
Fali im jedan papir koji vecini predstavlja problem. A to je da imaju upisano 5 godina radnog iskustva na poslovima za koje konkurisu.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Pon 12 Jun 2017, 23:13

Na skoro svim kolima je bilo istaknuto : "postujmo ustavom garantovano pravo na rad", te tako i zakljucih da se zale na krsenje ustava...i, bese ih vise od cetere's komata....
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 13 Jun 2017, 10:54

Popricajte malo sa njima pa ce vam boblize objasniti zasto tu stoje.

A pisalo je i da strajkuju gladju pa su mnogi ukusne sendvice, od podrske, jeli.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh