Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Divlji taksisti kojih je sve vise

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Divlji taksisti kojih je sve vise

Počalji od VENELUME taj Sre 13 Jan 2016, 17:31

benakiba ::Znači ja sam neupućen a vi znate, niste baš sigurni ali eto znate...onda što se mene tiče tema STB je zatvorena jer ja sam neupućen i ne mogu sa vama o tome da diskutujem..
Rekao sam ti pitaj Baticu, ali evo hotel Balkan do livade bio je cini mi se 1200 RSD,Batice , samokazi da li je bilo tako ili ne.Toliko o tome.A i siguran sam , a vi ?
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Sre 13 Jan 2016, 17:39

mareska ::U cemu je poenta zasto menja udruzenja? Tx predpostavljam da nema jer je izbrisan iz apr?

Pravi razlog zbog kojeg nema TX samo on zna. A mogucnosti zbog kojih moze da nema su velike.

Ako uzmemo na primer kroz vas slucaj postovani @mareska. Vi ste verovatno jedan od srecnika koji su bolje prosli i uspeli da se zaposlite kao vozac u nekom taksi udruzenju. To nimalo nije nelegalna stvar ali stvara nelegalne posledice.

Da biste bili legalni pored dozvole koju posedujete morali ste da prevedete svoj auto na doticnu taksi firmu kako biste dobili TX na tablicama. I tu ste svoju brigu zavrsili. Mozete da radite sa svojim autom koji je u vlasnistvu firme.
Na osnovu vaseg auta poslodavac ima pravo da na jedno vozilo zaposli do tri coveka. Posto vi ne dajete svoj auto nikome on izdaje dozvole jos dvojici ali bez mogucnosti i auta na TX. Tada ova dvojica, takodje zaposlena kod njega, koriste svoja vozila na kojima nemaju taksi obelezja vec obicne brojeve.

Vi kao zaposlen u preduzecu ste ravnopravni kao i preduzetnici osim sto placate nesto vece doprinose ovom drustvu. Jer iza vas stoji firma u PDV-u.

Tako da ovaj slucaj moze da bude bas vas parnjak koji polaze pravo na vas auto(jer je firmin) ali mu vi ne date da ga i on vozi.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 78
Datum upisa : 16.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 17:42

Nisam bas siguran da sam razumeo,ja imam tx i ne dam auto nikome ;nenn;

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 170
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 13 Jan 2016, 17:44

Pobratim je zajebao stvar, on je kriv za sve ..... Veoma srecan  Veselje
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 20:57

mareska ::Nisam bas siguran da sam razumeo,ja imam tx i ne dam auto nikome ;nenn;

Kažeš da si zaposlen ,auto se vodi na tebi, pa kako onda imaš TX
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 22:00

Sve se vise nosim mislju da pricam sa covekom koji prvo nije iskren prema sebi pa onda i ostalima...

Gde sam ja napisao na koga se vodi auto????

Poslednji izmenio glas savesti dana Čet 14 Jan 2016, 19:16, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 23:09

To je tačno,da nije nigde napisano ali sam došao do zaključka da vrednost od preko 8000e retko ko može da prepiše na nekog drugog,svaka čast na hrabrosti.....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Čet 14 Jan 2016, 14:34

od mareska taj Sub 09 Jan 2016, 18:26
Naravno da sam legalan,zaposlen u udruzenju kao sto sam vec rekao jedini nacin da se u skorijoj proslosti dobije dozvola,ako si mislio Secanj,Opovo itd. nikada nisam imao kontakata sa takvim dozvolama. ::
Ovo je podsetnik sta ste vi @mareska napisali pre izvesnog vremena o vasem statusu. Po ovom pisanju da ste zaposleni u udruzenju vi nikako ne mozete imati TX a da se auto ne vodi na firmu.
Mozda ste malo pobrkali ili zamenili pojmove a to nam govori da ste jedno mislili o sebi a drugo napisali. U nekim slucajevima ova kombinacija nije dobra za komunikaciju jer vas onda drugi ozbiljno ne shvataju.

Pa sad jeste li zaposleni u udruzenju ili ste kao i vecina preduzetnik?

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Čet 14 Jan 2016, 14:47

BATICA 646 ::To je tačno,da nije nigde napisano ali sam došao do zaključka da vrednost od preko 8000e  retko ko može da prepiše na nekog drugog,svaka čast na hrabrosti.....
Nije hrabrost nego realnost,naravno da se auto vodi na firmu,a advokati vec znaju kako da se obezbedis..
@mixer
Nadam se da si me sada razumeo.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Čet 14 Jan 2016, 14:59

mareska ::,ja imam tx i ne dam auto nikome
Ovo su dve kontradiktornosti kojima si nas zbunio sada je stvar mnogo jasnija. Samim time si postao i mnogo interesantniji kao sagovornik.
od mareska Nije hrabrost nego realnost,naravno da se auto vodi na firmu.. @mixer Nadam se da si me sada razumeo ::

Javna je tajna da se takva slobodna mesta za rad u udruzenju prodaju. Reci nam koliko si ti platio da bi te zaposlili?

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 14 Jan 2016, 15:02

VENELUME ::
benakiba ::Znači ja sam neupućen a vi znate, niste baš sigurni ali eto znate...onda što se mene tiče tema STB je zatvorena jer ja sam neupućen i ne mogu sa vama o tome da diskutujem..
Rekao sam ti pitaj Baticu, ali evo hotel Balkan do livade bio je cini mi se 1200 RSD,Batice , samokazi da li je bilo tako ili ne.Toliko o tome.A i siguran sam , a vi ?

Ponavljam da ne započinjete teme o kojima nemate pojma i da tvrdite nešto što ste čuli od nekog taksare...to što ste vi napisali je izvučeno iz konteksta i trebalo bi jako mnogo vremena i živaca da vam se objasni poenta cele priče...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Čet 14 Jan 2016, 15:07

Mixer ::
mareska ::,ja imam tx i ne dam auto nikome
Ovo su dve kontradiktornosti kojima si nas zbunio sada je stvar mnogo jasnija. Samim time si postao i mnogo interesantniji kao sagovornik.

Javna je tajna da se takva slobodna mesta za rad u udruzenju prodaju. Reci nam koliko si ti platio da bi te zaposlili?

Manje nego moj poznanik da radi kao vozac u hitnoj pomoci..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 22 Feb 2016, 23:18

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Uto 23 Feb 2016, 01:46

A da se mi organizujemo da trubimo i kruzimo oko divljaka kada ih vidimo na ulici kako rade i uzimaju stranke?
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 23 Feb 2016, 16:55

Nemojte bolje Vam ide da zmurite,mrmljate u sebi i okrecete glavu..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Evo zbog čega jedni TAKSISTI ŠTRAJKUJU, a drugi ne ispred Vlade Srbije!

Počalji od Zokenzi taj Sub 27 Feb 2016, 00:53

- Protestuju taksisti koji su registrovani na teritorijama van Beograda, koji imaju dozvolu za obavljanje delatnosti u tim krajevima, ali hoće da je vrše u glavnom gradu, što prema Ustavnom sudu nije dozvoljeno - rekao je Aleksandar Bjelić, predsednik Saveza udruženja taksista Srbije
Na jučerašnjem protestu koji je bio ispred Vlade Srbije, okupilo se oko 130 taksista, koji su se odlučili na ovaj potez jer već neko vreme ne mogu da dobiju dozvolu za rad na teritoriji Beograda, iako se prvobitno mislilo da su to Beograđani, Aleksandar Bjelić predsednik Saveza udruženja taksista Srbije kaže da je ipak reč o taksistima koji su sa teritorija van glavnog grada i koji imaju dozvolu za te krajeve, a da po zakonu ne mogu da taksiraju po prestonici.
– Okupljeni smo oko inicijative za ocenu ustavnosti, jer mnogi od nas čekaju i po 10 godina da dobiju dozvolu za taksiranje, što bi trebalo da bude osnovni preduslov za obavljanje ove delatnosti. Tako i ja radim već skoro četiri godine bez dozvole, iako imam sve potrebne kvalifikacije – rekao je taksista A. M. za Blic juče u toku protesta.

Među okupljenima je još dosta kolega od A. M. koji već neki vremenski period ne mogu da dobiju, takozvane, radne dozvole, a za jedan od glavnih razloga što je ovakva situacija oni krive Ustavni sud koji je taksistima naveo strah od ozakonjavanja divljih taksista.

– Divlji taksisti nemaju osnovu za dobijanje dozvole, jer nisu položili potrebne ispite u Skupštini grada za profesionalne taksi prevoznike, koji koštaju skoro 1.500 evra, što svako od ovde okupljenih taksista poseduje.
Međutim, predsednik Saveza udruženja taksista Srbije Aleksandar Bjelić kaže da je pozadina priče zapravo drugačija.

– Protestuju taksisti koji su registrovani na teritorijama van Beograda, koji imaju dozvolu za obavljanje delatnosti u tim krajevima, ali hoće da je vrše u glavnom gradu. Njima niko nije uskratio nikakvo pravo na koje se oni pozivaju, jer oni po zakonu ne mogu da taksiraju po Beogradu, i tako će biti dokle god se on ne promeni. Nemaju nikakvog prava da maltretiraju Beograđane, a pozivajući se na zakonitost, oni ga upravo krše – poručio je Bjelić i dodao:

– Veoma je bitno da se napomene još jednom da beogradski taksisti ne štrajkuju.

Kod:
http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/2013002-evo-zbog-cega-jedni-taksisti-strajkuju-a-drugi-ne-ispred-vlade-srbije

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sub 27 Feb 2016, 15:31

Ja znam i par ljudi koji neobavljaju taksi delatnost,a na strajku su jer imaju sve uslove za obavljanje delatnosti.
Znam i desetak ljudi koji obavljaju taksi delatnost kao zaposleni u udruzenju.
Dakle ovde se spinuje javnost...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 27 Feb 2016, 15:40

Ne nego ovde divlji oće da isteraju pitome.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sub 27 Feb 2016, 15:52

Ko to hoce i kako Vas da otera sa posla koji ste dobili u amanet?

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Sub 27 Feb 2016, 20:09

Ja ne znam ni jednog regularnog koji strajkuje sa divljima...kakvo crno spinovanje javnosti...ovaj divljak kaze da radi 4 god bez dozvole....straasno...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 27 Feb 2016, 20:19

Pih, obrisaše mi najbolji post.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 27 Feb 2016, 20:23

mareska :: imaju sve uslove za obavljanje delatnosti.

Imam i ja sve uslove za obavljanje delatnosti,
Kupio autobus,otvorio firmu,zaposlio radnike...
Al ne daju mi da obavljam gradski i vangratski prevoz putnika u Beograd već samo u Zaklopači.
Mora da kršee ustav,jer je zagarantovano svakom pravo na rad...
Sram ih bilo , nekima je u amanet da mogu da rade u Beograd.
A zašto ne može svako ko hoće da obavlja prevoz putnika.....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sub 27 Feb 2016, 22:31

Hajde pokazi nam taj autobus,otvorenu firmu i zaposlene radnike.. Kukas kao ranjenik i na jednog zaposlenog u svojoj preduzetnickoj delatnosti...tj.sebe i dazbine...
Sve ce doci na svoje...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 27 Feb 2016, 22:56

mareska ::Kukas kao ranjenik i na jednog zaposlenog u svojoj preduzetnickoj delatnosti...tj.sebe i dazbine...
Sve ce doci na svoje...
Kao prvo ja redovno izmirujem obabeze poreza i doprinose za delatnost koju obavljam(taksi prevoz) čak sam i u preplati a to što razumem kolege koje su zapali u problem je druga stvar
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 27 Feb 2016, 23:07

mareska ::Hajde pokazi nam taj autobus,otvorenu firmu i zaposlene radnike.. Kukas kao ranjenik i na jednog zaposlenog u svojoj preduzetnickoj delatnosti...tj.sebe i dazbine...
Sve ce doci na svoje...
Cenim da si izuzetno bezobrazan i nisi vredan pisanja pa stoga ne kapiram ove normalne sto se upustaju u polemiku sa trovacem i ubačenim elementom.
A to da će sve doci na svoje,doći će ništa ti nemoj da brineš.
A poruka za moderatore:
Otići će vam normalni sa foruma zbog ovih trovača.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sub 27 Feb 2016, 23:27

Ti si pauk klon bese?
Nemoj ti da brinea ko ce doci a ko ce otici,ako imas sta da napises vredno pomena ti napisi..
P.s. Nema potrebe da se uvlacis batici646 on i ja imamo specifican odnos komunikacije..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikeCarp taj Ned 28 Feb 2016, 00:13

Mi nismo trovaci,mi smo nove kolege,kad vidite da nismo divljaci koji voze samo strance,nego taksisti sa gradskim cenovnikom,mozda i promenite misljenje...mesate babe i zabe,nije isto biti taksi za strance i neko ko je rodjeni beogradjanin koji ispunjava uslove za obavljanje delatnosti,a vi mu indirektno nedate...zato sto ste vi zatrovani i izfrustirani pricama,da su svi divljaci taksi samo za strance.

NikeCarp
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Godina : 30
Datum upisa : 20.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Ned 28 Feb 2016, 01:21

mareska ::Ti si pauk klon bese?
Nemoj ti da brinea ko ce doci a ko ce otici,ako imas sta da napises vredno pomena ti napisi..
P.s. Nema potrebe da se uvlacis batici646 on i ja imamo specifican odnos komunikacije..
Rekoh ja da si bezobrazan,a sad si poceo i da podjebavas. Nema veze upoznacemo se  jednom pa cemo razviti taj odnos komunikacije.
NikeCarp ::Mi nismo trovaci,mi smo nove kolege,kad vidite da nismo divljaci koji voze samo strance,nego taksisti sa gradskim cenovnikom,mozda i promenite misljenje...mesate babe i zabe,nije isto biti taksi za strance i neko ko je rodjeni beogradjanin koji ispunjava uslove za obavljanje delatnosti,a vi mu indirektno nedate...zato sto ste vi zatrovani i izfrustirani pricama,da su svi divljaci taksi samo za strance.
Vidi,cela tvoja predstava o nama mi deluje nekako izvitopereno.Trovaci ste na forumu ne na ulici.Ne znam o kakvim divljacima za strance pricas.S kim se to druzite tamo pa toliko ne znate.Nismo mi isfrustrirani ni zatrovani zbog vas,nemojte sebi pridavati toliki znacaj.U zivotu jednog taksiste vi ne postojite,sem u prici na forumu i stanici. Za mene su svi koji nemaju taxi dozvolu divljaci.
Nema tu filozofiranja.Kad je sutra i vi budete imali,isto cete razmisljati kao ja (mi)
Jedino mogu da se slozim s tobom da kao rodjeni beogradjanin nema mesta za tebe u tvom gradu,al ima za sve ostale.To zna da boli,al nazalost tako je.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikeCarp taj Ned 28 Feb 2016, 02:52

Taksi za strance je u prevodu taksista lopov.Ako ne pridajete znacaj,zasto pricate o istim,bojkotujete izdavanje dozvola,pa ovde ste lockovali topic,evo imate i ovaj gde pisete o istim,nisu svi divljaci lopovi,zbog par njih imate jako lose misljenje o ostalima,koji imaju nalepnicu na taksimetru,ispunjavaju uslove i sve ostali.To se u narodu kaze "ko o cemu,cica o pecenju".

NikeCarp
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 28 Feb 2016, 08:04

mareska ::Kukas kao ranjenik i na jednog zaposlenog u svojoj preduzetnickoj delatnosti...tj.sebe i dazbine...
Sve ce doci na svoje...
Kao prvo ja redovno izmirujem obabeze poreza i doprinose za delatnost koju obavljam(taksi prevoz) čak sam i u preplati  a to što razumem kolege koje su zapali u problem je druga stvar.

A videćemo da li ćeš ti redovno plaćati posle desetak godina taksiranja, ako ostane ovakvo stanje...

BATICA 646 ::
mareska :: imaju sve uslove za obavljanje delatnosti.

Imam i ja sve uslove za obavljanje delatnosti,
Kupio autobus,otvorio firmu,zaposlio radnike...
Al ne daju mi da obavljam gradski i vangratski prevoz putnika u Beograd već samo u Zaklopači.
Mora da kršee ustav,jer je zagarantovano svakom pravo na rad...
Sram ih bilo , nekima je u amanet da mogu da rade u Beograd.
A zašto ne može svako ko hoće da obavlja prevoz putnika.....
mareska ::Hajde pokazi nam taj autobus,otvorenu firmu i zaposlene.
...

Kao prvo zašto bi ti pokazao,zar si ti pokazao u kojoj firmi si zaposlen i koji auto voziš..
Kao drugo nije poenta da ti pokažem autobus " VEĆ " kako su USKRAĆENA MOJA PRAVA NA RAD ustavom zagarantovano i kako su nekima u amanet dati da vrše autobuski prevoz po Beogradu a ja ne mogu......

mareska ::

A kako si ti to provalio,jer ti tako postupaš u životu pa ceniš ljude na osnovu svojih principa ,čudan je tvoj način na koji razmišljš,a Pauk 523  i ja se dobro poznajemo i vrlo dobro znam da je ok lik i jedan od poštenih taksista a isto tako stojim iza svake reči koju je napisao !!!
I još nešto, sa Paukom 523 sam popio više kafa nego što si ti imao vožnji na taksiju...

NikeCarp ::,koji imaju nalepnicu na taksimetru,ispunjavaju uslove i sve ostali.To se u narodu kaze "ko o cemu,cica o pecenju".
Samo nemaju dozvolu za obavljanje taksi prevoza na teritoriji Grada Beograd

Pa baš...
"ko o cemu,cica o pecenju"
kako su uskraćena moje pravo na rad ustavom zagarantovano i kako su nekima u amanet dati da obavljaju taksi prevoz na teritoriji Grada Beograd a ja ne mogu.....

Poslednji izmenio BATICA 646 dana Ned 28 Feb 2016, 08:15, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 28 Feb 2016, 08:14

Ja rekoh da ovo više nema smisla...uzalud se troši vreme i energija..najbolje da se daju dozvole za rad svima koji hoće da rade pa da svi budemo taksisti i lepo svaki treći dan uzmemo po jednu vožnju..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Ned 28 Feb 2016, 11:29

NikeCarp ::Taksi za strance je u prevodu taksista lopov.Ako ne pridajete znacaj,zasto pricate o istim,bojkotujete izdavanje dozvola,pa ovde ste lockovali topic,evo imate i ovaj gde pisete o istim,nisu svi divljaci lopovi,zbog par njih imate jako lose misljenje o ostalima,koji imaju nalepnicu na taksimetru,ispunjavaju uslove i sve ostali.To se u narodu kaze "ko o cemu,cica o pecenju".
Pa dobro Nike majku mu,ti mi izgledas pametan momak,a pišeš nelogičnosti. Dal misliš da je mene briga voziš li strance il indijance krades li ili ne. Nemaš taksi dozvolu,a radiš- divljak. Nema tu imam sve ovo al nemam samo ono. Imas il nemas.
Za pridavanje značaja najbolje je objasnio ovaj klip.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 28 Feb 2016, 14:19

Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Ned 28 Feb 2016, 15:04

[quote="pauk 523"]
Rekoh ja da si bezobrazan,a sad si poceo i da podjebavas. Nema veze upoznacemo se  jednom pa cemo razviti taj odnos komunikacije.
@pauk523-klon523

Hajde mi prevedi ovo?

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Ned 28 Feb 2016, 17:33

Iako si @mareska za kradju,lopovluk i druge nelegitimne stvari u taksiju u pravu ipak ne ide da iznosis i nabijas drugima na nos stvari za koje svi znaju da nisu u redu a ti ih sam radis.

Jedna je prica, za tebe, sada dok radis kao zaposlen sa autom koji nije na tvoje ime. A sutra ces vec pricati neku drugu kada budes dobio dozvolu i budes se pravno izjednacio. Tada ceti svi oni koji su sada kao ti odjednom poceti smetati. Tako da razumi zasto ti sada smetas drugima.

Ne deli se zivot na period pre i posle dobijanja dozvole.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Ned 28 Feb 2016, 17:36

@pauk
Veoma srecan Veoma srecan pkl

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikeCarp taj Ned 28 Feb 2016, 18:28

pauk 523 ::
NikeCarp ::Taksi za strance je u prevodu taksista lopov.Ako ne pridajete znacaj,zasto pricate o istim,bojkotujete izdavanje dozvola,pa ovde ste lockovali topic,evo imate i ovaj gde pisete o istim,nisu svi divljaci lopovi,zbog par njih imate jako lose misljenje o ostalima,koji imaju nalepnicu na taksimetru,ispunjavaju uslove i sve ostali.To se u narodu kaze "ko o cemu,cica o pecenju".
Pa dobro Nike majku mu,ti mi izgledas pametan momak,a pišeš nelogičnosti. Dal misliš da je mene briga voziš li strance il indijance krades li ili ne. Nemaš taksi dozvolu,a radiš- divljak. Nema tu imam sve ovo al nemam samo ono. Imas il nemas.
Za pridavanje značaja najbolje je objasnio ovaj klip.

Nisam ja kriv sto je grad 2012. raspisao konkurs za poznavanje grada,ja polozio,kupio auto,skola itd.znate uostalom svih devet uslova i onda rekao nema dovoljno mesta za vas,sta nam je onda uopste uzimao pare,a nista nije dao,mi se borimo za nasa prava,ja konkretno samo hocu sa radim,niti me zanimaju divljaci,niti bilo sta drugo,u svakom poslu ce uvek biti nekih lopova nekako,pogotovo u ne uredjenim zemljama poput nazalost nase.Ko je vec podneo taj zahtev dobio,a ispunio uslove nek dobije dozvolu i nek se stopira onda to,do ovog nece dolaziti.

NikeCarp
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 28 Feb 2016, 20:15

Auu bre,pa ko te terao da polažeš poznavanje Grada,kupuješ auto itd.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Ned 28 Feb 2016, 20:21

pauk 523 ::
@pauk523-klon523

Hajde mi prevedi ovo?
Hajde ti meni prvo prevedi ovo pauk523-klon?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 29 Feb 2016, 06:06

Eh nekada je školovanje bilo besplatno a sada....koliko samo u Srbiji ima recimo doktora ili inženjera koji su se dugo školovali, to ih je koštalo mnogo, mnogo su ispita položili i sada ne rade jbg...ja sam c kategoriju i ispite koji su se tada tražili a u principu je sve isto pripremio 10 godina pre nego što sam počeo da radim kao taksista a sada to ide obrnutim tokom, prvo deset godina radiš na crno ,onda završiš ili kupiš školu pa platiš da položiš poznavanje grada i posle radiš i protestvuješ na ulici svaki dan jer ti je ugroženo pravo na rad..i slažem se u jednome da bi grad trebalo samo planski da odobrava polaganje ispita poznavanja grada za onoliko osoba koliko je potrebno da bi se popunio broj taksi preduzetnika..naravno da odavno za tim nema potrebe a bilo bi dobro da ukinu dopunski rad u taksiju, pošalju penzionere u zasluženu penziju i otvore prostor za nove snage...eto

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Pon 29 Feb 2016, 08:50

Ma dali bih vam oni dozvole samo da mi sa foruma klimnemo glavom nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 29 Feb 2016, 10:25

Dr.Agoljub ::Ma dali bih vam oni dozvole samo da mi sa foruma klimnemo glavom nisam odavde

Prevedi ovo na srpski molim te kolega doktore...ovako ja ništa ne razumem..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikeCarp taj Pon 29 Feb 2016, 14:07

benakiba ::Eh nekada je školovanje bilo besplatno a sada....koliko samo u Srbiji ima recimo doktora ili inženjera koji su se dugo školovali, to ih je koštalo mnogo, mnogo su ispita položili i sada ne rade jbg...ja sam c kategoriju i ispite koji su se tada tražili a u principu je sve isto pripremio 10 godina pre nego što sam počeo da radim kao taksista a sada to ide obrnutim tokom, prvo deset godina radiš na crno ,onda završiš ili kupiš školu pa platiš da položiš poznavanje grada i posle radiš i protestvuješ na ulici svaki dan jer ti je ugroženo pravo na rad..i slažem se u jednome da bi grad trebalo samo planski da odobrava polaganje ispita poznavanja grada za onoliko osoba koliko je potrebno da bi se popunio broj taksi preduzetnika..naravno da odavno za tim nema potrebe a bilo bi dobro da ukinu dopunski rad u taksiju, pošalju penzionere u zasluženu penziju i otvore prostor za nove snage...eto

Pa niko ovde ni ne navija da regularni taksisti nama daju dozvole njihove,vi vec radite,ali dopunska delatnost,penzioneri bi resilo problem mesta za nas.Nema razloga da se ovde prepiremo vi ili mi,vi ste svakako regularni,niti je moj problem ko duguje i sta duguje,onaj ko ne placa 10 godina,on nece ni sad placati,sa objektivne tacke gledista mozda nije fer,ali on ce za to biti kaznjen,a penzioneri i ovi sa dopunskom,oni zasluzuju da idu kuci da gledaju tv ili da se vrate primarnom poslu,dosta je bilo...

NikeCarp
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Pon 29 Feb 2016, 15:12

Možda nije po zakonu da oduzmu penzionerima i ovima sa dopunskom dozvole za rad ukoliko su ih dobili pošto su ispunili uslove koji su im bili postavljeni a koje si verovatno i ti ispunio samo si propustio da se žališ u roku i kako to biva sistem te automatski više ne vidi . Sve je stvar forme , rokova kao i u ostalim civilizovanim zemljama poput nas , vidiš da smo zamalo u EU ....Nije šala...

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 161
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 29 Feb 2016, 19:35

Uskoro ce UBER pa ce svima biti lakse....

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 01 Mar 2016, 07:32

Pa možda je po zakonu da možete biti vozač profesionalac i sa 90 godina ali nije normalno...penzioneru niko ne može zabraniti da se bavi preduzetništvom ali se može ograničiti godinama da recimo sa 67 godina nema mogućnosti da bude vozač profesionalac..što se tiče dopunskog rada znamo da se time bave uglavnom oni koji rade u državnim firmama tj primaju platu jer su više na ulici nego na svom radnom mestu..uostalom dopunski rad ne bi smeo da bude duži od četiri sata dnevno i trebalo bi im okačiti radno vreme ili još bolje ukinuti takvu mogućnost...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 01 Mar 2016, 08:28

Na prvom mestu trebalo bi rešiti nelegalan taksi pa onda  dopunsku delatnost i penzionere.
I svi bi bili zadovoljni osim ...
Ali kako sam već ranije pisao ukidanjem nelegalnog taksija i dopunske delatnosti jedino bi odgovaralo taksistima,dok bi pojedinim taksi firmama,udruženjima to išlo na štetu.Jer logično imali bi manje članarina,takođe ne bi bilo kako u firmama,udruženjima nema lopova,nelegalnih .A kad ne bi prodavali samo to poštenje već kad bi to bio standard kod svih taksista(bez lopova i nelegalnih)njihova cena smene bi sigurno bila dosta manja.
Ali šta reći kad pojedine kolege trče u firme,udruženja koji forsiraju urušavanje taksi prevoz popustima,nelegalnim taksistima itd a čak neki su i naši predstavnici .....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Uto 01 Mar 2016, 10:39

Da ,...mislim da je najbolje ukinuti lopove , divljake , penzionere ,dopunske , rukovodioce , članarine , ...., ima tu sigurno još ponešto .Elem to bi dovelo do enormnog povećanja profitabilnosti posla preostalih hiljadu dve taksista u Beogradu ....Realno ? Teško . U Srbiji , među šljivama NIKO ne živi lagodno od svog rada odnosno plate ili penzije . Raditi par poslova paralelno je odavno realnost u Srbiji na žalost .Uostalom ta praksa ni po zapadu nije strana .Da li vi mislite da dopunski ne bi bili srećniji da provode vreme sa porodicom uživajući u životu , trošeći svoju platu koja traje 30 a ne tri dana , vozeći se taksijem a ne vozeći taksi , da penzioneri ne bi više uživali zasluženom odmoru umesto što su primorani da jedan po jedan umiru za volanom uzimajući vaš zamišljeni deo kolača ?Sagledajte malo širu sliku , niko u današnje vreme nema niti pravo niti mogućnosti da ispostavlja svoju listu želja .Najgore od svega je što se ni ne nazire famozno svetlo na kraju tunela ,jbg.

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 161
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 01 Mar 2016, 13:16

Dr.Agoljub ::Ma dali bih vam oni dozvole samo da mi sa foruma klimnemo glavom nisam odavde
Dobro je sto se nepitate..

a1109 ::Možda nije po zakonu da oduzmu penzionerima i ovima sa dopunskom dozvole za rad ukoliko su ih dobili pošto su ispunili uslove koji su im bili postavljeni a koje si verovatno i ti ispunio samo si propustio da se žališ u roku i kako to biva sistem te automatski više ne vidi . Sve je stvar forme , rokova kao i u ostalim civilizovanim zemljama poput nas , vidiš da smo zamalo u EU ....Nije šala...
Nije po zakonu ni da ti brane da radis...prva i elementarna stvar je da je  PENZIONER KAO PROFESIONALNI VOZAC OPASNOST NA PUTU!

a1109 ::Da ,...mislim da je najbolje ukinuti lopove , divljake , penzionere ,dopunske , rukovodioce , članarine , ...., ima tu sigurno još ponešto .Elem to bi dovelo do enormnog povećanja profitabilnosti posla preostalih hiljadu dve taksista u Beogradu ....Realno ? Teško . U Srbiji , .
Salis se,ne znas osnovu matematike ili si sarkastican?

Mixer ::Iako si @mareska za kradju,lopovluk i druge nelegitimne stvari u taksiju u pravu ipak ne ide da iznosis i nabijas drugima na nos stvari za koje svi znaju da nisu u redu a ti ih sam radis.

Jedna je prica, za tebe, sada dok radis kao zaposlen sa autom koji nije na tvoje ime. A sutra ces vec pricati neku drugu kada budes dobio dozvolu i budes se pravno izjednacio. Tada ceti svi oni koji su sada kao ti odjednom poceti smetati. Tako da razumi zasto ti sada smetas drugima.

Ne deli se zivot na period pre i posle dobijanja dozvole.
Znas moju pricu.. Da li sam ja po tebi regularan taksista grada Beograda?

Poslednji put izmenio glas savesti dana Sre 02 Mar 2016, 00:08, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Spajanje postova napisanih zaredom)

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Uto 01 Mar 2016, 13:39

Ajde @mareska...reci im da u PETAK 04.03. dobijate dozvole za rad i da je za vas briga o tome prebrinuta. Onda ces se pridruziti ostalima u borbi protiv lopova i penzionera. Izvinite ako sam neke izostavio sa ovog spiska nepozeljnih?

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh