Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Produženje registracije vozila (TX tablice) i porez

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Registracija zavisi od regulisanog poreza

Počalji od taxiboba taj Čet 21 Mar 2013, 03:52

Da moje kolege, dosao je i taj trenutak da nam na ovakav bezobrazan nacin otimaju pare iz vec praznog dzepa,jer da bi mogao da registrujes kola, mora da izmiris sve obaveze prema Drzavi, pa tek onda da nastavis da radis, inace kao takav ne prolazim estetski pregled, i automacki brisanje iz Apr-a.
Da li se slicno nesto desilo jos kod nekog kolege? ;d;rr;
taxiboba
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 19
Godina : 43
Datum upisa : 24.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Re: Produženje registracije vozila (TX tablice) i porez

Počalji od brat saja taj Čet 21 Mar 2013, 07:39

Najzad.Pocecu da glasam za ove na vlasti.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Čet 21 Mar 2013, 08:45

Registracuja vozila ne zavisi od placanja poreza.Na osnovu kog zakonskog akta,su izvrsili zabranu,odnosno koje je obrazlozenje.
Jos jedna od dezinformacija.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Čet 21 Mar 2013, 10:35

taxiboba ::Da moje kolege, dosao je i taj trenutak da nam na ovakav bezobrazan nacin otimaju pare iz vec praznog dzepa,jer da bi mogao da registrujes kola, mora da izmiris sve obaveze prema Drzavi, pa tek onda da nastavis da radis, inace kao takav ne prolazim estetski pregled, i automacki brisanje iz Apr-a.
Prekjuče sam registrovao auto i niko mi nje spomenuo ni P od poreza. pkl

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Čet 21 Mar 2013, 15:03

Treba placati obaveze na vreme.Patriotizam na delu.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxiboba taj Čet 21 Mar 2013, 15:14

as ::
taxiboba ::Da moje kolege, dosao je i taj trenutak da nam na ovakav bezobrazan nacin otimaju pare iz vec praznog dzepa,jer da bi mogao da registrujes kola, mora da izmiris sve obaveze prema Drzavi, pa tek onda da nastavis da radis, inace kao takav ne prolazim estetski pregled, i automacki brisanje iz Apr-a.
To je verovatno kolega zato sto nemas poreza ili ga imas do 200 000 dinara, a sve preko toga podleze sankcijama, pa te niko nista nije ni pitao.Jos su mi rekli da uskoro necemo moci vaditi Pasos i produzavati vozacke ako se porez ne izmiri, i ne samo mi, nego i drugi gradjani koji su oporezovani, ili imaju neku neplacenu prekrsajnu kaznu. ;;qwu: Ja sad moram da prodajem vikendicu(onaj moj jebarnik)da bi sve regulisao ;;qwu: Pa gde cu ljudi da jeeeebem place
taxiboba
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Čet 21 Mar 2013, 15:42

taxiboba ::
To je verovatno kolega zato sto nemas poreza ili ga imas do 200 000 dinara, a sve preko toga podleze sankcijama, pa te niko nista nije ni pitao.Jos su mi rekli da uskoro necemo moci vaditi Pasos i produzavati vozacke ako se porez ne izmiri, i ne samo mi, nego i drugi gradjani koji su oporezovani, ili imaju neku neplacenu prekrsajnu kaznu. ;;qwu: Ja sad moram da prodajem vikendicu(onaj moj jebarnik)da bi sve regulisao ;;qwu: Pa gde cu ljudi da jeeeebem place

Cijenica je da registracija vozila nije uslovljenja placanjem poreza idnosno dokazom, da ne dugujete Drzavi poreze i druga javna davanja.Licna dokumenta i isprave MUP je duzan da izda svakom gradjaninu koji ima drzavljanstvo Srbije,na sta ih obavezuje Ustav RS i ZAKON o licnim ispravama.Ne razumem pojedince koji pokusavaju da neistinama i dezinformacijama stave sebe u prvi plan.Shodno
Samostalni Sindikat je vec u toku pre podneva proverio ovu informaciju,koja je u najmanju ruku neistinita.Shodno tome ,savetujem kolege da se opuste i nastave noramalno da rade.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxiboba taj Čet 21 Mar 2013, 17:10

Kolega, registracija mi tek prethodi, samo sam rekao sta su mi saopstili kakve ce mere biti izglasane i usvojene.Ovo vam kazem iz prve ruke. ;;qwu: A sto se tice licnih dokumenata, zakon o licnim ispravama definise samo licnu kartu obaveznu za izdavanje, a sva druga dokumentacija vam treba zbog neke namene, pa je zato sankcionisana. ;nenn;

Kako to da su samo vama saopstili,dosta kolega je registrovalo vozila ovih dana.Informaciju smo proverili u Ministarstvu .nema govora o tome o cemu vi govorite.Sto se tice licnih isprava,MUP je u obavezi da izda licnu kartu kao i pasos svakom gradjaninu Srbije koji ima drzavljanstvo.Nijedan propis ,ili zakon koji je trenutno na snazi ne predvidja takvu meru niti je planirana za neki naredni period.Sve ostalo bi bilo duboko NEUSTAVNO i vrlo brzo oboreno.
taxiboba
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Čet 21 Mar 2013, 23:31

kosta232 ::
taxiboba ::
Imam dugovanja preko 200.000 din. ali sam i reprogram ispoštovao do sada. To će možda i biti nekad a, moj ti je savet da ne žuriš sa prodajom vikendice. ;fper;

Cijenica je da registracija vozila nije uslovljenja placanjem poreza idnosno dokazom, da ne dugujete Drzavi poreze i druga javna davanja.Licna dokumenta i isprave MUP je duzan da izda svakom gradjaninu koji ima drzavljanstvo Srbije,na sta ih obavezuje Ustav RS i ZAKON o licnim ispravama.Ne razumem pojedince koji pokusavaju da neistinama i dezinformacijama stave sebe u prvi plan.Shodno
Samostalni Sindikat je vec u toku pre podneva proverio ovu informaciju,koja je u najmanju ruku neistinita.Shodno tome ,savetujem kolege da se opuste i nastave noramalno da rade.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 298
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kosta232 taj Čet 21 Mar 2013, 23:46

Kolega, registracija mi tek prethodi, samo sam rekao sta su mi saopstili kakve ce mere biti izglasane i usvojene.Ovo vam kazem iz prve ruke. ;;qwu: A sto se tice licnih dokumenata, zakon o licnim ispravama definise samo licnu kartu obaveznu za izdavanje, a sva druga dokumentacija vam treba zbog neke namene, pa je zato sankcionisana. ;nenn;

Kako to da su samo vama saopstili,dosta kolega je registrovalo vozila ovih dana.Informaciju smo proverili u Ministarstvu .nema govora o tome o cemu vi govorite.Sto se tice licnih isprava,MUP je u obavezi da izda licnu kartu kao i pasos svakom gradjaninu Srbije koji ima drzavljanstvo.Nijedan propis ,ili zakon koji je trenutno na snazi ne predvidja takvu meru niti je planirana za neki naredni period.Sve ostalo bi bilo duboko NEUSTAVNO i vrlo brzo oboreno.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxiboba taj Pet 22 Mar 2013, 18:11

Ako je tako kolega onda je dobro, mislim za sada. Onda je mene ona salterusa dobro izbaronisala. Odo ja uskoro do nje da joj se naj....... majke.ejjjj I sve vas pozivam u vikendicu da napravimo tarapanku u cast same nje, jer je necu prodavati Veselje skocko
I izvinite sve kolege ako sam uneo neku zbrku, jer ja samo pricam onako kako cujem, a ako su lagali mene, i ja lazem vas ;ssll: Poznata ona nasa od Balasevica, znate je Veselje
taxiboba
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Produženje registracije vozila (TX tablice) i porez

Počalji od Goran VŠ taj Ned 10 Jan 2016, 01:22

Jedno pitanje za one koji su upućeni. Krajem meseca mi ističe registracija a u zaostatku sam sa plaćanjem poreza pa me interesuje da li će mi dozvoliti da produžim registraciju (na TX) ili će mi tražiti da prethodno izmirim sav dug.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 10 Jan 2016, 07:15

Ako nisi izbrisam iz APR-a ,ne bi trebalo da imas problema
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 10 Jan 2016, 12:35

Za sada ne treba potvrda o izmirenom porezu tj.registrujes vozilo najnormalnije.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Sre 13 Jan 2016, 14:16

Nadam se da je tako. Hvala na odgovorima.

Bio sam jutros u SUP-u i kažu da ne mogu da produžim registraciju na TX tablice dok ne regulišem dug.
Da li je neko iz drugog grada skoro produžavao registraciju? Da li je svuda tako?

Poslednji izmenio glas savesti dana Čet 14 Jan 2016, 23:57, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sre 13 Jan 2016, 15:57

Ako se dobro sećam ovo je zilion puta proglašeno kao neustavno!
Idi na šalter i traži potvrdu da neće da ti registruju!
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 13 Jan 2016, 16:30

Idi na šalter i traži potvrdu da neće da ti registruju! ::

Mozda niste znali ali po zakonu MUP je duzan da ti registruje auto iako nisi platio polisu osiguranja. Mora da ti registruje pa da te posle tuzi pa ajde idi ti sad na salter i trazi potvrdu da nece da ti registruju, reci ce sluzbenica "sledeci"
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 13 Jan 2016, 17:20

Zoran Pašalić, predsednik Višeg prekršajnog suda, reče pre neki dan da se vozačke i saobraćajne dozvole neće izdavati onima koji imaju neplaćene kazne, odnosno da moraju izmiriti dugove pa tek onda mogu dobiti dokumenta, a da se lične karte i pasoši moraju izdavati bez obzira da li neko ima dugovanje zbog nekih neplaćenih kazni, jer Ustav garantuje l.k. i pasoše a saobraćajne i vozačke ne !!! Ukratko prepričano.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sre 13 Jan 2016, 23:26

Sve ok ali rece covek da kasni s porezom, nije pominjao kazneza prekrsaje! ;nenn;
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Čet 14 Jan 2016, 05:02

Pa to sam i ja 'teo reći al ostadoh nedorečen.
Neko je negde gledao i ne baš pažljivo slušao predsednika suda pa sad sprovodi u delo nešto što nije baš najbolje čuo, recimo jedna od varijanti.
Smatram da MUP i porez nemaju nikakve veze, bar za sada i bar ne u BG i bar ne vezano za taksi. To je bilo nekada davno a dal' će biti ponovo, čućemo i videćemo. Jedino imaju ''veze'' preko APR-a, a kad na izvodu iz APR-a piše ''aktivan'' problem u MUP-u ne sme da postoji za ''TX'',  zar ne ?
Još samo da nam Goran VŠ napiše da li je ''aktivan'' u APR-u ili nije i rešićemo misteriju. Embarassed
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Čet 14 Jan 2016, 07:10

Aktivan sam u APR-u.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Čet 14 Jan 2016, 16:32

Goran VŠ ::Aktivan sam u APR-u.
Kako onda MUP ''zna'' da duguješ porez odnosno koji papiri trebaju u Vršcu za registraciju sa TX tablicama ?
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Čet 14 Jan 2016, 18:22

Traže mi u MUP-u potrvrdu iz poreske uprave da sam izmirio sav porez unazad. Tvrde da je to po zakonu jbg.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Čet 14 Jan 2016, 19:11

Blackshadow ::Ako se dobro sećam ovo je zilion puta proglašeno kao neustavno!
Idi na šalter i traži potvrdu da neće da ti registruju!
Poslušaj me i uradi ovako, obavezno traži da razgovaraš sa načelnikom, a ako ni tad ne registruju obrati im se pismenim putem, još bolje neka advokat to uradi umesto tebe. Wink

jerotije318 ::Mozda niste znali ali po zakonu MUP je duzan da ti registruje auto iako nisi platio polisu osiguranja. Mora da ti registruje pa da te posle tuzi pa ajde idi ti sad na salter i trazi potvrdu da nece da ti registruju, reci ce sluzbenica "sledeci"
Vidim ja kolega da Vam harmonika nije pomogla! Veoma srecan
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Ned 17 Jan 2016, 12:48

Bio sam kod načelnice u MUP-u i ona mi kaže da je po zakonu to što traže. Kasnije sam svratio kod jednog advokata koji se bavi registracijama vozila i on kaže da je navodno ta odluka proglašena neustavnom. Spomenuo mi je i da po novom zakonu (važi od 1.januara 2016.godine) ne možeš ni da odjaviš firmu ako si dužan porez.  Nije imao vremena da kopa po papirima pa je rekao da svratim u ponedeljak. Sutra prvo idem kod njega, pa onda poreska, pa MUP i na kraju kod inspektora u opštinu. Ako ništa ne uspem, stavljam firmu na mirovanje i vozim na divlje jer ova država svojim ponašanjem pospešuje sivu zonu.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Uto 19 Jan 2016, 00:17

Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 19 Jan 2016, 08:40

Znaci ti si u pravu.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 19 Jan 2016, 13:19

Da, po ovome lokalne zajednice su puno propisa donele protivno zakonu jer kaže u prvom delu da je lokalna zajednica na osnovu zakona ovlašćena samo za organizaciju delatnosti i ništa više...elem mi smo glineni golubovi koji teško mogu da izbegnu samovolju birokratskih pacova koji imaju ular na glavi...logika kaže da je nemoguće da vi platite porez i ostale obaveze ako vam ne dozvole da radite..nažalost po novom zakonu koji je stupio na snagu od 1.1.2016 preduzetnik ne može da odjavi radnju ako nije izmirio sve obaveze pa još ako vam ne dozvole da registrujete vozilo ubaciće nas u začarani krug jer ne možete odjaviti delatnost ali ne možete ni raditi a dug i redovne obaveze morate plaćati što predstavlja neviđeni apsurd..Ne mogu a da u ovom slučaju ne uplovim u sferu politike jer ovaj i ovakvi zakoni uz sve drugo sigurno po meni a s obzirom da ih je neko prevario i ubedio da raspišu vanredne izbore odvešće SNS u zaborav po onoj narodnoj ko visoko leti nisko pada..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 664
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 19 Jan 2016, 16:04

Vama je kriv rezim ovaj,prosli,buduci...
Samo zato sto niste ispunjavali svoje preduzetnicke obaveze.
Mislim da konacno i treba da se stane na put tome ljudi duguju po 500.000 pa i preko 1.000.000 dinara za poreze pritom su imali nekoliko sansi za reprogram i olako su ih shvatili,u smislu nas 6.000 kada bude blokiralo grad videce oni...e pa mislim da njih preko 3.000 nece vise stati uz Vas jer su se dozvali pameti i na sve moguce nacicne resavaju DUG prema drzavi,a i najmanje 1.000 penzionera koji rade zabole da strajkuju..
Ovo je jedan vid selekcije i smanjenja broja taksista na ulicama..nece se nebo srusiti ako sa 50 i vise godina premenite posao..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 172
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 19 Jan 2016, 18:24

mareska ::Vama je kriv rezim ovaj,prosli,buduci...

..nece se nebo srusiti ako sa 50 i vise godina premenite posao..

Polako,polako sačekaj da prođe jedno petnestak godina tvog taksiranja,(ne daj bože da te potera neki maler,bolest,jače čukanje ili ....) ako bude ovako, videćemo dal
ćeš  imati izmirene sve poreze i doprinose........ i dal ćeš sa pedesetak godina moći da promeniš posao.....

ps
po tebi večina taksista su neradnici i ne žele da zarade pare i vole da duguju za porez i doprinose
a svako od njih(taksi preduzetnika) svojom imovinom garantuje sva svoja dugovanja prema državi ...

Poslednji izmenio BATICA 646 dana Uto 19 Jan 2016, 18:32, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1240
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Uto 19 Jan 2016, 18:30

Mudro zboriš Batice.
Neka država ukloni divljake sa ulica koji otimaju pa možda i mi platimo obaveze na vreme. Ja kasnim sa porezom jer sam imao troškove na autu.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 19 Jan 2016, 18:36

Ma ko još voli da duguje za porez ili da nema ""zdravstveno osiguranje"",
ali kad počneš da taksiraš kao neki ovde, sve to lepo izgleda do nekog malera...

ps
eto znam kolegu koji je polomio nogu,teže i nije radio dva meseca,nema bolovanja a trebalo je živeti a ima raznoraznih primera, koliko hoćeš, dal je bolest ,sudar ili ....kao kolegu koga su izboli u Carice Milice pa nije radio par meseci a trebalo je živeti,,, itd,itd
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 19 Jan 2016, 19:40

Mislim da konacno i treba da se stane na put tome ljudi duguju po 500.000 pa i preko 1.000.000 dinara za poreze pritom su imali nekoliko sansi za reprogram i olako su ih shvatili,u smislu nas 6.000 kada bude blokiralo grad videce oni...e pa mislim da njih preko 3.000 nece vise stati uz Vas jer su se dozvali pameti i na sve moguce nacicne resavaju DUG prema drzavi,a i najmanje 1.000 penzionera koji rade zabole da strajkuju..
Ovo je jedan vid selekcije i smanjenja broja taksista na ulicama..nece se nebo srusiti ako sa 50 i vise godina premenite posao..

Zar vam se ne čini kolega da malo ponekad preterujete..ali ne bih sa vama više da polemišem ni oko čega jer vi to očigledno ne zaslužujete..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 20 Jan 2016, 01:22

Meni su svi pobrojani krivi čim su oni ''prvi'' pustili prvog poreskog dužnika, u našem slučaju prvog taksistu da ne plati porez 3 meseca, 6 meseci, godinu ili više, a svaki sledeći samo dopisivali kamatu i pretili prstićem.
Jel da su prvog klepili kako treba ne bi se dogodio drugi, peti, hiljaditi i ko zna koji već, a u tom slučaju to bi se zvala uređena država pa onda palamudi kao ti ne bi smeli pomisliti da nelegalno rade bilo koji posao pa samim tim i nelegalno taksiranje.
A stvar je kućnog vaspitanja, elokventnosti, obraza, morala i još ponečega, da li bi se tada jedan ''neregistrovani taksista'' u narodu poznatiji kao divljak pojavljivao među taksistima i držao im pridike.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 20 Jan 2016, 05:10

Sa ovim postom si pogodio sve duznike pravo u celo mrdss

Toliko reprograma do sad da da se ni jedan ne iskoristi, da uvek bude nesto prece, zaista nerazumem......
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 20 Jan 2016, 05:35

Eto ja nisam dužnik,ali razumem dosta kolega koji su zapali u dugovanja,mada sigurno ima onih kojih boli uvo za porez i doprinose ali ti su manjina,sigurno.

ps
jerotije318

A ti si taksista, koji je napusustio taj biznis ili ......
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 20 Jan 2016, 07:04

Da, Angelina je potpuno u pravu jer pošto ovo ne liči na normalnu i uređenu državu zašto bi građani bili drugačiji..evo istinite anegdote kojoj sam prisustvovao...taksista ide u penziju i došao je da uzme potvrdu iz poreskog koju mu traže ovi iz Nemanjine..."sad ćemo mi to na brzinu a vi sačekajte" kaže meni referent i poče da pretura po kompu da bi u jednom trenutku promenio izraz lica i uzviknuo..."pa pobogu čoveče vi 20 godina ništa niste platili"..." a šta to da platim?" ..."pa porez, socijalno.." .."molim? Pa ko je meni rekao da ja nešto treba da plaćam..da ste mi rekli ja bih to plaćao.."...Eto sada se treba zapitati ozbiljno ko u ovom slučaju nije normalan, da li birokrate poreznici ili taksista ili i on i oni...I to je Srbija u kojoj neko može da radi 20 godina, da recimo ne primi ni jedno rešenje i da se zbog toga niko ne zabrine već da samo uredno vodi dug na kontu i obračunava kamatu..Izvinite u normalnim državama ovako nešto je jednostavno nemoguće i da ne širimo priču ali po meni ovakva kakva je, sa ovakvim radom ili bolje reći neradom i sa ovakvim ambijentom za rad koji bi trebalo da kontroliše i sa ovakvim zdravstvom itd ova nazovi država i ne zaslužuje više i bolje...Ozbiljne države brinu o svim svojim građanima, stvaraju ambijent u kome svi mogu ravnopravno i regularno da rade, kontrolišu novčane tokove i redovno ubiraju poreze i doprinose...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 20 Jan 2016, 12:05

BATICA 646 ::

..nece se nebo srusiti ako sa 50 i vise godina premenite posao..

Polako,polako sačekaj da prođe jedno petnestak godina tvog taksiranja,(ne daj bože da te potera neki maler,bolest,jače čukanje ili ....) ako bude ovako, videćemo dal
ćeš  imati izmirene sve poreze i doprinose........ i dal ćeš sa pedesetak godina moći da promeniš posao.....

ps
po tebi večina taksista su neradnici i ne žele da zarade pare i vole da duguju za porez i doprinose
a svako od njih(taksi preduzetnika) svojom imovinom garantuje sva svoja dugovanja prema državi ...
Ajmo svima redom..
O malerima je vec dosta pricano.. sve i da je tako,realno dosta je godinu ili plafon dve da ne platite porez i vratite se u normalu..
To je po slobodnoj proceni sve sa kamatama oko 250.000 dinara duga,a ne 1.000.000
Mislim da nije problem i sa pedeset da se promeni posao znam ljude iz svog okruzenja koji jesu i zivi su!
Da vecina jeste neradnika i kukaju kao da su ranjeni..
To sto garantuju svojom imovinom macku o rep,polovnom mareom ili sl. Pa svako iole ko razmislja prenece tu imovinu na bliznjeg i nece cak ni platiti porez na prenos vec samo taksu notaru..

benakiba ::Zar vam se ne čini kolega da malo ponekad preterujete..ali ne bih sa vama više da polemišem ni oko čega jer vi to očigledno ne zaslužujete..
Samo sam surovo iskren..

Poslednji izmenio glas savesti dana Sre 20 Jan 2016, 21:29, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 20 Jan 2016, 12:13

angelina ::
Meni su svi pobrojani krivi čim su oni ''prvi'' pustili prvog poreskog dužnika, u našem slučaju prvog taksistu da ne plati porez 3 meseca, 6 meseci, godinu ili više, a svaki sledeći samo dopisivali kamatu i pretili prstićem.
Jel da su prvog klepili kako treba ne bi se dogodio drugi, peti, hiljaditi i ko zna koji već, a u tom slučaju to bi se zvala uređena država pa onda palamudi kao ti ne bi smeli pomisliti da nelegalno rade bilo koji posao pa samim tim i nelegalno taksiranje.
A stvar je kućnog vaspitanja, elokventnosti, obraza, morala i još ponečega, da li bi se tada jedan ''neregistrovani taksista'' u narodu poznatiji kao divljak pojavljivao među taksistima i držao im pridike.

JA VECU GLUPOST OD NEKOGA KO TREBA DA BUDE UZOR NEKOME I FORMIRANE LICNOSTI ODAVNO NISAM CUO..

Prolazim pored poslasticarnice otvorena je i nema nikoga,udjem najedem se popijem dve litre boze..jbg. nisu me uhvatili idemo dalje..
VAMA je kriva drzava jer Vam je dozvolila da dugujete,a BUDALE su svi koji su za ovo vreme placali redovno ili su usli u reprogam koji postuju i imaju obaveze preko 40.000din mesecno..
Nema potrebe da sumnjate u moju dozvolu i ona da Vam bude trn u oku izdata je od GRADA BEOGRADA...
p.s. Konacno da shvatite da Vam nije babo ostavio u amanet taksi dozvolu...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Sre 20 Jan 2016, 13:16

Slažem se da porez treba da se plati, sam sam kriv što imam duga. Kad država kaže "Daj pare za porez" ja moram da platim, međutim kada ja kažem inspekciji da nam divljaci otimaju posao, oni kažu "Mi smo nemoćni". I sada je trebam da budem moćan da platim porez a oni su nemoćni da mi obezbede lojalnu konkurenciju. E jbg.
Šta se dobija plaćanjem poreza? Skoro pa ništa.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 20 Jan 2016, 13:35

Pa nista......dobijes mogucnost da legalno radis, da se ne strecas kad vidis muriju. Mozda jednog dana dobijes i penziju od koje neces moci da prezivis Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goran VŠ taj Sre 20 Jan 2016, 14:04

Jednom sam sreo inspektora u gradu i kažem mu: "Ja odjavljujem firmu"
Pita on "Zašto" , ja mu kažem: "Vidim sa može na crno da se radi a i ostaje mi više para u džepu". Gledao me je kao tele.
Goran VŠ
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 20 Jan 2016, 14:14

Neuki, nedozreli, samoživi....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 20 Jan 2016, 17:49

Svasta bih sad napisao....ali stvarno nemam snage....Bilo bi za celu knjigu o uzrocima i posledicama.....Dobro je da je bar neko pun energije i entuzijazma u ovom poslu.Mislim na Mareska....Samo napred,i pazi da te ne prevare!

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 20 Jan 2016, 18:40

I nemoj kolega da se mučiš i trošiš energiju pisajući jer nema očigledno ko da čita....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 21 Jan 2016, 00:00

Citam ja sve,pratim....A kolega Mareska ima isti nacin razmisljanja kao sto sam i ja imao sada vec davne 2008 godine...Ustvari cini mi se da tako razmisljaju apsolutno svi taksisti koji dobiju taksi dozvolu u prve 2,3 godine poslovanja.Polako dok se vozilo izraubuje,pa zaklopi veliki servis,registracija,estetski i zimske gume u istom mesecu 800+eura iz mesta..Taman krenes,to je to..Ono zvekne set kvacila,plivajuci zamajac,isece se nova guma...Zivote...Sve ovo deluje nerealno kroz postove,ali to je ono sto se svima desava..Polako dok se nakupi radni staz..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 21 Jan 2016, 05:45

Da, baš realno samo što ne vidite dalje od nosa...okrenite se malo oko sebe pa pogledajte i proširite svoje vidike...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 21 Jan 2016, 14:31

Ako niste upoznati u ovoj državi Srbiji najveći dužnik jeste država sa svojim unutrašnjim dugom a oni kojima duguje zbog toga zatvaraju firme, idu u stečaj a obaveze moraju da plate dok se dug državnih firmi prema njima vodi na papiru i nemaju naravno mogućnosti da pošalju izvršitelje ili ponude reprogram hehe...isto tako kada već govorimo o reprogramima ovaj najnoviji i nije uspeo zbog toga što nisu mogli da nađu model za desetine hiljada preduzetnika sa svojim različitostima pa su krenuli u izradu zakona kojim će sve obuhvatiti..u reprogram su ulazili i advokati i oni su podnosili zahteve ne samo za reprogram već i za otpis duga kome je zakonski istekao rok za naplatu...sada nam slede vanredni izbori i razna obećanja a u zavisnosti od Opštine po tome ko je na vlasti biće ili status kvo ili pretnji, opomena , blokada a sve u cilju predizborne kampanje..Nažalost sve je vezano za politiku i od nje je neodvojivo...Što se tiče registracije vozila kolega očigledno ne može da ostvari svoje ustavno pravo jer sve se svodi na onu staru "kadija te tuži, kadija ti sudi"...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Nije babo u amanet nego Mlađa u nasledstvo ....

Počalji od angelina taj Čet 21 Jan 2016, 16:06

mareska ::JA VECU GLUPOST OD NEKOGA KO TREBA DA BUDE UZOR NEKOME I FORMIRANE LICNOSTI ODAVNO NISAM CUO...
Sokole, ja razumem da ti ne razumeš al nema potrebe da vičeš kad pišeš. Hvala za ovo ''uzor'' i ''formirana ličnost'' i izvinjavam se što sam te izneverio. Biće da ću te izneveriti još 100 X, al šta da se radi, takav je život. Imaš ti ovde jednog istomišljenika, mrsomuda, pravičnog i pravednog, pa s njim zajedno oplakuj tužnu sudbinu o tome kako je život nepravedan jer mi imamo taksi dozvole i ne plaćamo porez a vi ih nemate a plaćali bi. Jbga, zajebo vas je neko a to nisam ja.
Pustite bre nas da sami plačemo nad svojim sudbinama, lakše nam je tako, a da se ne moramo vama mrsomudima pravdati. Idite bre svirajte, pevajte, prskajte, klepajte, samo nas pustite vaše pravednosti i pravičnosti. Nit ste pravedni nit ste pravični. Ajd sad, srećno ....
mareska ::Argumentuj mi da su recimo frizeri imali iste reprograme i toliko sansi kao taksisti,ja castim pecenje ako sam pogresio!
''Argumentujem'' ti.

Zakona o uslovnom otpisu kamata i mirovanju poreskog duga, član 2. glasi

c/p sa poreskauprava.gov.rs     Član2.

Izrazi koji se koriste u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
1) Poreski obveznik je fizičko lice, preduzetnik, odnosno pravno lice, koje na dan 31. oktobra2012. godine ima dospele, a neplaćene obaveze po osnovu javnih prihoda;
2) Porezi su javni prihod koji utvrđuje, naplaćuje i kontroliše Poreska uprava, u smislu propisa koji uređuje poreski postupak i poresku administraciju, i to:
– porez na dohodak građana;
– porez na dobit pravnih lica;
– porez na prenos apsolutnih prava;
– porez na nasleđe i poklon;
– porez na registrovano oružje;
– porez na premije neživotnog osiguranja;
– doprinos za obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje;
– doprinos za obavezno zdravstveno osiguranje;
– doprinos za obavezno osiguranje za slučaj nezaposlenosti;
– porez na dodatu vrednost;
– akcize;
– porez na promet;
– porez na fond zarada;
– porez na finansijske transakcije;
8 ) Veliki poreski obveznik je pravno lice koje je, prema propisima koji uređuju računovodstvo i reviziju, razvrstano kao veliko pravno lice;
9)  Mali poreski obveznik je fizičko lice, preduzetnik, odnosno pravno lice koje nije veliki poreski obveznik u skladu sa tačkom 8 ) ovog člana;

Ne znam dal si uspeo da pročitaš sve ovo preobimno, mada skraćeno, al ako jesi onda si trebao shvatiti:
Prvo, da su svi dužnici u Srbiji podeljeni na ''male i velike poreske obveznike !!
Drugo,  u poreske obveznike spadaju fizička lica, preduzetnici i pravna lica.
Treće, 14 stavki je navedeno u Zakonu po kojima se moglo dugovati, a ne samo 4 koliko plaćaju taksi preduzetnici.
Četvrto, da si se informisao bilo gde pa čak i u tabloidima, shvatio bi da su i oni neki ''veliki'' plaćali po ovom Zakonu.

Jesi li našao negde u ovom članu ili kompletnom zakonu reč ''taksista'' ili ''taksi preduzetnik'' ?? A frizer ?? A trafikant ?? A medijski servis sa nacionalnim frekvencijom ??
Argumentovao sam ti.

P.S. pečenje ne jedem, vodi tvog istomišljenika na večeru pa se tamo siti ispričajte a nas pustite da vidimo kako da ne platimo porez, onako kako si ti razum'o mene, 'ba.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Čet 21 Jan 2016, 16:37

Izvini,a gde su uslovi ovog reprograma?
Kada nesto kopiras gledaj da to bude vezano za tu temu...
Ja idalje garantujem da su taksisti bili do sada privilegovani u proslih 18 reprograma..

Nemam sta ja da placem ja taksi dozvolu imam,mogu cak da ti dam da pipnes...
p.s. Velika slova nisu nerviranje,nego cudjenje za ljudsku glupost formirane licnosti..
Imam vise od jednog istomisljenika OVDE i uopste pogled na taksi delatnost,hvala im na podrsci!

Poslednji izmenio mareska dana Čet 21 Jan 2016, 16:44, izmenjeno ukupno 1 puta

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći