Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Legalni a Neradni

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Legalni a Neradni

Počalji od BATICA 646 taj Pon 11 Jan 2016, 20:15

Evo  i ja hteo da radim, kupim nov bus "Mercedes-Benz O 530 LE Citaro" euro 6 sve u fulu,rampa za invalide,klima, video nadzor itd.
Veoma srecan  Veoma srecan  Veoma srecan
Hoću da prevozim građane u  Beogradu na liniji 95 jer mislim da mogu tu nešto da zaradim i da preživim.

----A li ne lezi vraže u gradskoj upravi me odbiše........

Po gradu u gradskom prevozu se voze autobusi koji se raspadaju  stari 20 i više godina.

I šta ja sad da radim.....

mareska ::uglavnom kasno popodne izlazim tako da hvatam vecinom drugu tarifu gde je voznja retko ispod 500din.

kasno popodne.... a drga tarifa počinje ????? e onda može euro5 Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1240
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Pon 11 Jan 2016, 20:43

Nike je pricao o cinjenicama,a Vi o licnoj masti...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 172
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 11 Jan 2016, 23:05

Da,da nekom su činjenice mašta a nekom mašta činjenice..

ps.
Koliko vi sati dnevno radite....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Pon 11 Jan 2016, 23:51

8,9 sati radnim danima petak i subota 10 sati.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 12 Jan 2016, 00:30

To je ok,
ali samo da se preživi,
ne daj bože bolest ili havarije na autu e onda  kao i mnoge kolege,dug za porez, star auto itd....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 12 Jan 2016, 12:06

Pa to Sečanj, Kovačica nije nikakva fora već samo nepoštovanje zakona a to što se u ovoj državici zakoni ne sprovode je poznata priča i ne treba da se čudimo što nam sveukupno ide tako kako ide jer se mi više trudimo da izbegnemo zakonske obaveze nego da ih sprovodimo i sve nam je to donela takozvana "demokratija"..eto sipajte bilo gde gorivo, napunite rezervoar do vrha i po gasu, ako vas fizički zaustave rizikuju krivičnu prijavu ako vas povrede ili naprave štetu na autu a vama se ništa neće desiti osim što će zapamtiti pa vam možda više neće dozvoliti da tu sipate gorivo a ako nemaju snimak rizikuju da pozovete inspekciju...a ulaženje u rikverc je izgleda vrhunsko dostignuće hehe, pa i to gledamo svakodnevno gde god postoje redovi a ima ih na svakom koraku nažalost i to je samo pokazatelj nekulture i necivilizovanosti..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 664
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 12 Jan 2016, 13:25

BATICA 646 ::To je ok,
ali samo da se preživi,
ne daj bože bolest ili havarije na autu e onda  kao i mnoge kolege,dug za porez, star auto itd....
Niko nije ni rekao da na taksiju moze da se obogati..
Da se prezivi DA,ali problem je u  tome sto se pre(tako pricaju kolege) daleko vise zaradjivalo..
pritom 70% taksista su jedini radnici u kuci,zene im nisu nikada radile ili nesto rekreativno,a svaki drugi je iskolovao fakultetski decu hvala Bogu,za sve te godine dosta njih je resilo stambeno pitanje kupili neki plac i zidali..ili na neki drugi nacin..
Koliko samo kolega sada ima nekog "'parazita"' (znam da je gruba rec) kuci od 20 do 30 godina radno sposbnog koji mu je na  grbaci i konstantno kuka kako nema posla..
Moje misljenje je da ako vozis auto srednje klase logicno je da imas nesto i u steku..
Tako da nemoj da se lazemo sam si sebi gazda i uz obavezne troskove doprinosa,smene i bar 100e ili 150e ulaganja ili odvajanja mesecno za auto moze da se zaradi fina plata...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 12 Jan 2016, 14:03

Ništa nije logično kolega..to što si sam svoj gazda je jedina prednost jer šta je poenta, možda Zdravko Čolić "radim danju, radim noću, radim 365 dana kad god hoću".. osam sati dnevno, pet radnih dana u nedelji, godišnji odmor  dakle 184 radnih sati mesečno je preduslov da doživite 65 što naravno nije i garancija ali i čovek je potrošna roba ..akumulacija, amortizacija, obaveze i izračunajte realno koliko ste ispod prosečnog ličnog dohodka u Srbiji..Ako tu dodamo rizike i ulaganja....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 12 Jan 2016, 14:15

Sam svoj gazda Veoma srecan

Eto objasni benakiba.......
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 12 Jan 2016, 14:22

I da radite na gradjevini ili u pekari do 65 bi se istrosili..
Mozda sam ja skroman..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 12 Jan 2016, 14:47

Kolega... dobili ste ono što vi volite da potencirate, činjenice...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 12 Jan 2016, 14:56

benakiba :: "radim danju, radim noću, radim 365 dana kad god hoću".. ....

" ČINJENICA "

Ps
" mareska"
............ kad ovako dođe Januar,Februar pa samo zarađuješ za doprinose,gorivo,smenu,auto a i za neku kafu.
A onda u Martu te uhvati neka bolest pa ne radiš dvadesetak dana i taman se malo oporaviš i počneš da radiš a onda te na semaforu stigne neki klinac i opet ne radiš dvadesetak dana. I taman opraviš auto kod ono u Aprilu registacija i estetski a i trebalo bi zameniti one zimske gume i uraditi veliki servis. I tako dođe Maj a ti ne znaš gde si i malo pojačaš sa brojem radnih sati dnevno i onda ti  stigneš nekog klinca na semaforu. I opet ne radiš dvadesetak dana ,i dođe šesti meses kako ti nisi ništa zaradio a  trebao si živeti, valjda od ženine plate ....da li bi Mart,April,Maj imao da platiš doprinose,šta je to pa samo 35 crvenih....
E sad to možda možeš da nadoknadiš i pokriješ minus u sledećih šest meseci rada ako .......druga tarifa počinje oko 14h...kasno popodne i ni jedna vožnja ne bude ispod ....... pkl Ali mnoge kolege ne žele tako da rade...
-- Ovo je samo jedan od primera kako su neke kolege zapale u problem
-- I još jedna bitna stvar,nije taksi jedna,pet godina sačekaj da prođe desetak godina pa sumiraj gde si i šta si.
---Samo nemoj da zaboraviš da si krenuo sa minimalnim ulaganjem od 8000e .......
A po tvojoj priči pretpostavljam da nisi ni pet godina na
taksiju.
Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 12 Jan 2016, 15:53

Posto mi organizovano lupate minuse,prvo moram da pitam da li mi se cinicno obracate?
Ulaganje je bilo malo vise od 8.000
P.s. na taksiju sam 5 meseci.
Samo da konstatujem Vas svake godine dva puta stizu ili stizete klince na semaforu i svake godine kupujete cetiri zimske cetiri letnje gume,svake godine u aprilu radite veliki servis..pa vi se ubiste od posla...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 12 Jan 2016, 16:05

Eto od mene niste dobili ni jedan minus a sad moram jer sa pet meseci na taksiju vi mora da imate koeficijent bar 170 i mnogo iskustva u nekim drugim poslovima i mogućnost predvidjanja kada tako baratate činjenicama...svaka čast, poštujem svako mišljenje i učim celog života...ja ne delim minuse, vrlo retko to uradim, ne ulazim lično ni sa kim u raspravu samo eto ponekad iznesem ono što ja mislim i ređe i neku činjenicu tj ono što sigurno znam bar iz iskustva kolega oko mene i svog ličnog...pozdravljam vas i želim vam puno sreće u poslu u narednim godinama...
ps ne zaboravite da je vaša vožnja samo vaša i ono što vam je namenjeno to ćete i dobiti..to ne može niko da vam uzme...eto

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 12 Jan 2016, 16:08

Hvala puno ja Vama zelim srecu i puno pazara sa Vasom iskrenoscu..

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 12 Jan 2016, 16:17

E pa hvala ali kada bi iskrenost i pazari imali bilo kakve veze ja bih bio bogat čovek...nažalost , vrlo često je baš obratno...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Uto 12 Jan 2016, 16:17

Kod mene ta filozofija za sada uspeva...

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 12 Jan 2016, 16:26

mareska ::
Ulaganje je bilo malo vise od 8.000
P.s. na taksiju sam 5 meseci.
Samo da konstatujem Vas svake godine dva puta stizu ili stizete klince na semaforu i svake godine kupujete cetiri zimske cetiri letnje gume,svake godine u aprilu radite veliki servis..pa vi se ubiste od posla...

Kao prvo  loše su vam konstatacije,samo pokazujete da ste neiskusni....

Polako,polako kolega ima nade za tebe sačekaj da prođu godine....bar 8-10
Lepo sam rekao da nemaš ni pet godina na taksiju,nije da je to nešto loše nego tvoja razmišljanja o taksiju su sveža .....neiskusna.
Osim ako se ne radi na uvećanu naplatu.....
A što se tiče udesa polako...nije svake godine ali......razno razna čukanja i kvarovi,kazne za saobraćajne prekršaje,presretači,parkiranje van taksi stanice itd. ima još toga puno ali ...... a gume na tri godine par zimskih ,par letnjih,godišnje pređem oko 35.000-40.000km a veliki servis na otprilike 24 meseca dok je mali na 2.5 meseca koji je oko 10.000din

A što se tiče auta preko 8000e, to znači da vi minimalno700-800e ako ne i više gubite na ceni godišnje,prve dve godine od kupovine,što je mesečno oko minum 60e ili ti 7200din ...itd,itd,itd.......

-------------------------7200+
-------------doprinosi 12000+
----------------gorivo 38000+
-----------------smena 6000+
--registacija mesečno 2300+
------estetski mesečno 500+
-------gume mesečno 1400+
---mali sevis mesečno4000+
-veliki servis mesečno 1000+
---------------------------------------
=============72.400 din i nemojte da pojedete nešto za 8-10 sati na ulici da ne bi povećali troškove !!!

----pazar prosečno dnevno 4000din. x 25 dana =100.000din - 72.400din. troškovi mesečno    = ""27.600""din --PLATA--

i to da se radi 300 dana godišnje tj.250 sati mesečno ili 25 dana mesečno, da se 5 dana mesečno odmarate , provedete u servisu, razbolite(ali ne smete da bolujete više od pet dana Veoma srecan )....ili da i vidite decu ili ženu ako imate Veoma srecan

""SAMO"" što tu nisu uračunati i drugi kvarovi,lamela(600e),remont pumpe(500e), zamena pumpe u rezervaru,amontizeri ,spone,remont dizni,antrifiz,bušenje guma,zamena istih ,reglaža trapa,čukanja,po koja kazna,godišnji odmor a sigurno sam zaboravio i još mnogo toga  Veoma srecan  , a da i ono najvažnije odvojiti pare za drugi auto tj. da dodate još 4000e na postojeći koji vredi 4000e što je po sadašnjem kursu 488.000 dinara. što znači da sledećih šest godina treba da odvajate min 7000 dinara mesečno,prava sitnica zar ne......
..." mareska" znači kreni sada da odvajaš svaki mesec 60e i tako sledeća 72 meseca za isti takav auto kao što sad imaš.. stim da ti sadašnji auto bude vredeo bar 4000e posele 6 godina habanja i pređenih još minimum 200.000km Veselje

Sve će vam vreme pokazati......teško je to vama sada objasniti , ne verujem da i možete sada ....razumeti

E sad ako se radi pošteno to je to,"LOŠE" možda se i promeni na bolje.........

PS
i ja sam iskeširao 2007 godine 11800e za auto koji sada vredi oko 3500e a sledeći da kupim ako .....?????
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Uto 12 Jan 2016, 20:51

Da se razumemo.......U situaciji koja trenutno vlada u taxi biznisu,apsolutno nema price o bilo kakvoj zaradi ukoliko se radi posteno i legalno.Toliko je sve svedeno na niske grane sto se cene usluge tice u odnosu na troskove da je svaka rasprava suvisna.Uzevsi sve troskove u obzir,pitanje je da li je i pozitivna nula.Trenutno je taxiranje samo zavaravanje sebe da nesto radis i kao fora imas posao do onog famoznog dana kada ce vec biti bolje.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 12:27

@batica
Kad Vas citam prosto se cudim zasto se uopste mucite sa voznjom taksija jer ta cifra vredja ljudski um.
Poenta je da se kupi marea za recimo 1500e kupi se jos jedna takva u istoj boji stranac za recimo 600e,uzme se mehanicar za kuma,a recimo limar za zeta,naravno pasenog da radi na brodu zbog nafte..jedino taksista u toj varijanti moze nesto i da zaradi..
Ja ne pamtim pazar od 4000din kod mene je prosek 6000,bez turbine,nov taksimetar i stampac tako da svakoj stranci po zelji dam i isecak i gotovinski racun, radim najpostenije moguce!!!!
Pritom nisam u pinku jer oni imaju pazare od 10.000din Veoma srecan

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 12:59

Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan

ZA  8-9h dnevno  radnim danom  6000, pa vi ste car na sat uzmete 650din
koliko vi to čekate da uzmete vožnju ili ste uvek prvi na taksi stanici i odmah čim vi stanete ono pročita baš tu stanicua, izgleda i dam vam vožnje ne traju više od pet pinuta....

Poslednji izmenio BATICA 646 dana Sre 13 Jan 2016, 13:04, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 13:03

Da za 8,9 sati radnim danom prosecno 6000din i predjenih 150km krenem obicno oko 7 uvece,ne mislim da sam car i nisam uvek prvi na stanici hvatam i mrezom,kazem Vam posle 22h retko koja voznja je ispod 500din.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 13:07

Ha,ha,ha, znači od 19,ooh-04,00h pa gde ja to radim u kom gradu posle 01,00h kao da je smak sveta čita li čita a i kvaka izgleda na sve strane...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 13:09

Ocigledno niste na pravim mestima..
Ja cak smem i da Vam ponudim javnu opkladu?

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 13:11

izgleda da nisam ,mora da radim u Rumi, ja sam u BTV a koji si majke ti udruženje....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Sre 13 Jan 2016, 16:15

Po mom misljenju postoji pink(ni ja ih ne volim,ali postujem) i ostala udruzenja,nije bitno u kom sam jer svakako necete preci i ponecete se podcenjivacki,recimo da mi je 30% zica,a 70% kvaka pazara,ja pricam sa argumentima i NE LAZEM.

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 13 Jan 2016, 18:15

bravo

Pa koliko radnim danom (pon,utor,sred,čet)posle 01,00h čekate na vožnju, 15, 20 minuta

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikeCarp taj Čet 14 Jan 2016, 10:30

benakiba ::Pa to Sečanj, Kovačica nije nikakva fora već samo nepoštovanje zakona a to što se u ovoj državici zakoni ne sprovode je poznata priča i ne treba da se čudimo što nam sveukupno ide tako kako ide jer se mi više trudimo da izbegnemo zakonske obaveze nego da ih sprovodimo i sve nam je to donela takozvana "demokratija"..eto sipajte bilo gde gorivo, napunite rezervoar do vrha i po gasu, ako vas fizički zaustave rizikuju krivičnu prijavu ako vas povrede ili naprave štetu na autu a vama se ništa neće desiti osim što će zapamtiti pa vam možda više neće dozvoliti da tu sipate gorivo a ako nemaju snimak rizikuju da pozovete inspekciju...a ulaženje u rikverc je izgleda vrhunsko dostignuće hehe, pa i to gledamo svakodnevno gde god postoje redovi a ima ih na svakom koraku nažalost i to je samo pokazatelj nekulture i necivilizovanosti..

Ja koliko shvatam tx vise ne moze da se dobije ovim nacinom,a ti koji rade bez tx i nisu poreski obveznici pa makar u alibunaru,hocu reci divljaci i polu divljaci,to mi je ravno kriminalu,da me ne daj boze zaustavi saobracajna isnpekcija,komunalna ili ko vec pise prekrsajne prijave,pa da moram posle da radim 7 dana samo za to,pa sta sam onda radio,ja koji nemam nikakvog iskustva prakticnog u taksiju,vidim bez tx-a ima njih koji rade dosta i ta opcija mi je boze pomozi,ja samo kazem da sam znao kad je trebalo za tx,isao bih na tu varijantu,jer vi ocigledno ne shvatate da je raditi u srbiji privilegija,pa makar kao taksista,a i ne mogu da budu svi doktori,neko mora da cisti ulice,neko da prevozi ljude,tako da da li je pojedincima vrhunac da budu soferi ili ne je totalno nebitno,vi ste u taksiju dugo svi pretpostavljam 15,20 godina +.Setite se vas,kad ste pravili porodice,formirali vase zivote,da li biste bili revoltirani,zato sto ispunjavate sve uslove,a ne mozete da radite zbog penzionera,a i dosta njih koji ne placaju porez po 10 godina,znaci ostvaruju dobit,a nisu poreski obveznici fakticki,lepo da se to sredi,a kako vidim sredice se za jedno 5 godina,a mozda ni tad.Zasto mislite da su svi lopovi i da su sve nove generacije spremne na kradju,nisu naprotiv,ja pocinjem licno od sebe,nikad ne bih zeleo da dodjem u situaciju da crvenim pred strankom jer postoji nesto ste se zove dostojanstvo i cast.Ovi sto kradu nek kradu i to ce se srediti jednog dana,ne bi dzabe postojola izreka,gde je stida tu je i postenja.

NikeCarp
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Godina : 30
Datum upisa : 20.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 14 Jan 2016, 14:09

E ovo je postalo gore od "kurira"hehe...6000, ipak ste vi amater jer forum manijak koji sa vama sve vreme polemiše ima prihode koji su bar trostruki i radi 3,4 dana nedeljno...pre xy godina radio je svaki dan po 12 sati 2 do 3 godine, kupio novog forda za keš i sazidao kuću. Sada mu je dovoljno tih dvestotinak hiljada bruto pazara za petnaestak radnih dana a ostalo vreme provodi zajebavajući se po kafićima i raznim forumima...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Čet 14 Jan 2016, 14:19

Predpostavio sam... pkl

mareska
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 15 Jan 2016, 04:28

benakiba :: ipak ste vi amater jer forum manijak koji sa vama sve vreme polemiše ima prihode koji su bar trostruki i radi 3,4 dana nedeljno...pre xy godina radio je svaki dan po 12 sati 2 do 3 godine, kupio novog forda za keš i sazidao kuću. Sada mu je dovoljno tih dvestotinak hiljada bruto pazara za petnaestak radnih dana a ostalo vreme provodi zajebavajući se po kafićima i raznim forumima...

Zaboravili ste kolega onaj apartman na LEFKADI......jahtu itd.

;ssll:   Veoma srecan

benakiba ::E ovo je postalo gore od "kurira"hehe...6000...
Baš tako......
Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 17 Jan 2016, 21:57

Aaaa BMW....