Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Bolovanje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Bolovanje

Počalji od angelina taj Čet 13 Avg 2015, 14:32

Ne znam koliko vas zanima ova tema, ni mene nije do skoro zanimalo ništa u vezi toga a onda sam morao da se zainteresujem.
Naime, ako hoćete ili morate da odete na bolovanje prvo što se mora uraditi je privremena odjava u APR-u. To sam znao ali nisam znao da odjava-bolovanje počinje sa datumom kada se javite u APR !!!!
Nema veze od kada ste bili sprečeni da radite, makar bili i u bolnici, makar imali svu dokumentaciju iz bolnice, bolovanje počinje sa datumom privremene odjave u APR-u. Dakle, ako imate bilo kakvih naznaka da ćete biti na bolovanju, odmah šaljite nekog u APR da vam otvara bolovanje, inače ako odete kod njih kad se oporavite nema ništa od bolovanja.
I još ovo. Bolovanje otvarate samo u slučaju da traje duže od mesec dana, jer u suprotnom nema potrebe. Prvi mesec plaćate sve dažbine kao kad radite + ako uradite odjavu u APR platićete taksu i za privremenu odjavu i za prijavu. Dakle, bolovanje otvarate samo ako ga morate koristiti duže od mesec dana.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: Bolovanje

Počalji od jerotije318 taj Čet 13 Avg 2015, 14:37

Prvi mesec plaćate sve dažbine kao kad radite ::

To je nesto sigurno promenjeno, ranije nije bilo tako.

Iz licnog iskustva........
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Čet 13 Avg 2015, 14:58

Sad je ovako ....
takođe iz ličnog iskustava ....
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 14 Avg 2015, 07:48

Poucen iskustvom iz prakse drugih najbolje resenje za brige je privremena odjava na godinu dana. Taman toliko dok ne dodje vreme za vrsenje estetskog prgleda. Onda se na dan prijavis i ponovo sutra odjavis.

I tako u krug. Jer penzije ionako nece biti.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2002
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 14 Avg 2015, 11:44

Ko je pričao o penziji?? j
Ti bre strujo uvek i svugde vidiš samo neku prevaru.
Ja sam pričao o stvarnoj bolesti, kada se neko stvarno razboli, kada je neko stvarno sprečen da radi iz zdravstvenih razloga, a ne kako da prevari nekoga, da radi a da ne plati ....
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pet 14 Avg 2015, 15:48

A osim sto se zbog odjave na placaju dazbine jel se prima neka mesecna nadokanada tj pare (i koliko)?
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Pet 14 Avg 2015, 19:55

Koliko su mi rekli za ceo mesec se dobija oko 17.000 i plaćeno zdravstveno, PIO i nezaposlenost, porez se ne plaća kad radnja ne radi.
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh