Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

MALO O CENAMA

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

SPREMAM neku akciju od srede 25.juna do 01.jula...

Počalji od zlaja taj Pet 20 Jun 2008, 09:00

jerotije ::
onda će mušterije plaćati dolazni poziv... 0900 11 9801 ...pozovite ili zakažite vašu vožnju od ili do.... to vam je tako
Ova ideja ti je ok ali ipak bi Vi vlasnici uzeli jos po neki dinar.......da Vam se nadje
SPREMAM neku specijalnu akciju od srede 25.juna do 01.jula...
Šta je to što bi i naj tvrdokornijeg taksistu iz Institucionalnog *pink* taksija prelomilo da pređe u beogradski?
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS najbolji predlog svakako nagrađujem... npr bez smene do kraja godine ili evrodizel po ceni 1kg hleba do kraja godine ili put na Lefkadu za dve osobe....

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1559
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: MALO O CENAMA

Počalji od VENELUME taj Pet 20 Jun 2008, 15:27

Sad sam ja zbunjen ,na sta treba da se odnosi taj predlog na cene ili Jerotija??
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1098
Godina : 53
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

jerotije je van svake konkurencije!

Počalji od zlaja taj Pet 20 Jun 2008, 16:13

VENELUME ::Sad sam ja zbunjen ,na sta treba da se odnosi taj predlog na cene ili Jerotija??
Jerotije je van SVAKE konkurencije! On je institucija u istitucionalnom!......a za njega i onako nema te priče, povoda ili cene sa kojom bi pristao da skine ružičastu tablu s krova! ... mislim svakako na cene... ili već...npr. Da li bi recimo došlo dosta noćnih vozača sa ukinutom II tarifom na telefonski poziv?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 20 Jun 2008, 18:37

Mozda i bi ,ali pod uslovom da pre toga udaris reklamu da povecas obim posla, a posle da objasnis ljudima da im je km. jaci nego sa popustom , ali posao pre svega,moras da podignes odnos voznji na bar 80% zica , a resto kvaka nocu da bi ljudi imali racunicu
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 21 Jun 2008, 08:46

Jerotije je van SVAKE konkurencije! On je institucija u istitucionalnom!......a za njega i onako nema te priče, povoda ili cene sa kojom bi pristao da skine ružičastu tablu s krova!
Ako ima interesa Jerotije dolazi pa makar samo za njega smena bila i 200 eura. Interesi su u pitanju, samo interesi - nema ni emocija ni politike
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3637
Godina : 51
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tri meseca gratis, a onda 3500 dinara dok je ima...

Počalji od zlaja taj Sub 21 Jun 2008, 09:38

jerotije ::...ako ima interesa Jerotije dolazi pa makar samo za njega smena bila i 200 eura. Interesi su u pitanju, samo interesi - nema ni emocija ni politike...
Tri meseca gratis, a onda 3500 dinara mesečno dok je ima. To vam je od danas zagarantovana ponuda!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Ostaje još samo aerodromska enigma 900, 950 ili 1000 dinara... ali i to će se znati do 25-og juna.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 21 Jun 2008, 10:23

Posteno-nema sta. Prica se da ce nama u Pinku smena biti 4.500 din ali to se samo prica.......znas ti taksiste. Jedan prdne u Zemunu a vec je cuo drugi u Mirjevu
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 21 Jun 2008, 16:40

Pa mogu ti reci da je onaj u Mirijevu sasvim dobro cuo,mozda za 200 din manje-nego sto je cuo
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 21 Jun 2008, 17:11

Napustam Beogradski na jedno par dana pa se vracam u paketu sa JEROTIJEM jesam li i ja oslobodjen smene tri meseca?
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 21 Jun 2008, 17:37

Jedino ako se pretvaras da to nisi ti [kao Zupljanin]
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 21 Jun 2008, 19:00

Ti si Gorane zasada dosta dobio i firmu poslovnog TAXI-ja i ono a sto ti je neko napisao,neznam sad tacno ko , cini mi se Dzuja
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

MALO O CENAMA

Počalji od mirko taj Sub 21 Jun 2008, 19:36

Pozdrav svim kolegama :!:
Neslazem se da taksisti samo kukaju na cene već će više da kukaju kad odu kod majstora sa ovim vozilima novijeg datuma a polovnim , kad im naplati rad i delove.
Ako pri tom zarađuje kilavo kako ide od marta meseca osim (perioda manifestacija) , onada bi bilo za očekivati da mu njegova asocijacija pomogne , a ne da kaže plati smenu pa ćeš dobiti račune koje isto platiš .
Posao taksiste je istotako častan i odgovoran kao bilo koi drugi po izgledu taksiste ,urednosti kola, odnosu sa strankama vrlo lako se vidi koliko ko vredi,ali to i asocijacija treba da podrži treba to da i druge kolege znaju i vide.
Cena kakva je sada nije korektna u odnosu na gorivo amortizaciju i troškove prema državi i asocijaciji,gledaju ći šta su kolege pisale na forumu .
mala računica 10000 din porez socijalno
3500-4000 smena samo za radiole
18746 din gorivo 26dana 182l (optimum)euro dizel 7.1 potrošnja prosek 49 km tj 1274km 26 radnih dana
oko 56 din amortizacija po km za 26 dana (optimum)
10ooo dodati za ratu kredita paralela za kolege koi je imaju (ovo je računica za kolege bez radiole)
troškovi registracije esteckog pregleda i raznih taksa za uverenja nisu obuhvaćena zbog promena cena. ukupno oko47569 din bez rate kredita sa smenom
a treba da zaradi 26 dana po2500din=65000 afro [justify]
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ipak je DOBRA KUKNJAVA pravi lek za sve rane!

Počalji od zlaja taj Sub 21 Jun 2008, 21:15

mirko ::...
mala računica 10000 din porez socijalno
3500-4000 smena samo za radiole
18746 din gorivo 26dana 182l (optimum)euro dizel 7.1 potrošnja prosek 49 km tj 1274km 26 radnih dana
oko 56 din amortizacija po km za 26 dana (optimum)
10ooo dodati za ratu kredita paralela za kolege koi je imaju (ovo je računica za kolege bez radiole)
troškovi registracije esteckog pregleda i raznih taksa za uverenja nisu obuhvaćena zbog promena cena.
ukupno oko47569 din bez rate kredita sa smenom
a treba da zaradi 26 dana po2500din=65000
Dragi Mirko ti si do ovog posta bio moj favorit na forumu, pregršt pametnih komentara, korisnih i interesantnih informacija o svemu a o Fiat stilu da i ne govorim, ali sad moram da konstatujem da si me malo zbunio....
Ja u moj motor, koji by the way troši oko 5l bezolovnog na 100 km, sipam bar 120 litara benzina mesečno, a nisam taksista i vozim koliko moram da bi stigao svuda.... pa kakav si ti taksista koji prelazi 2563 km mesečno i to sve za 26 radna dana (98 km dnevo) i bruto zaradiš 65000 dinara?
Pa naravno part time taxi driver ili ti bolje rečeno taxi ti je dopunska delatnost.... jer sa 65000 dinara podeljenih sa 2563 km ti voziš 25 dinara km a tu se nešto ne slaže...
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS nadam se da nećeš ovu moju blagu kritiku shvatiti kao Sale-to je to pa da ćeš se i ti naljutiti na mene.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 21 Jun 2008, 21:30

Ja nemam razlog da se ljitim na tebe.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2918
Godina : 47
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam samo imao dobru nameru...

Počalji od zlaja taj Ned 22 Jun 2008, 09:52

tojeto ::Ja nemam razlog da se ljitim na tebe.
Ja sam samo imao dobru nameru... i kad kažem:
Živeli jerotoje, to je to, kiconix, venelume i ostali namam nikakvu sakrivenu poruku. Ja sam, za ovakve i slične situacije, beskrajno jednostavan jer NIKAD nisam ZLONAMERAN i uvek i svuda pričam istu priču. Poštenje je majka svih mudrosti!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

MALO O CENAMA za g zlaju

Počalji od mirko taj Ned 22 Jun 2008, 12:13

Ja moram da vam se izvinim lapsus je napravljen u reči u zagradi (optimum ) trebalo je da stavim prosek , i da napravim u ekselu tabele za kolege sa radio vezom kolege bez radio veze i onima koi uz to imaju kredite , MOJA GREŠKA . BItno je da kolege uvide prosek kako koi koi se odnosi na prihod i rashod znam neke kolege koi vode te podatke svaki dan koi su dragoceni i ok su .
ZLAJO DRAGO MI JE DA IMAŠ TAKVO MIŠLJENJE O MENI TO JE I ONO ČEMU SAM I PISAO I ISTO ZNAM DA ČOVEK KOI UVIDI TUĐE VRLINE MORA DA POSEDUJE ISTE . Very Happy
Troškovi koi se pominju odnose se at hok kao neki prosek ,što se mene tiče ja sam samostalac radim oko 10 h dnevno od 6h do 15 ili 17 h nedeljom ne radim želim da sam sa svojom porodicom i prijateljima subotom većinom zakazane vožnje i i što pretekne u 8 h rada
Radim punih 8 g i vodim se kao osnovna delatnost.(INSTRUKTOR VOŽNJE ALI NERADIM 8 G ZBOG TAKSIJA)!
Jedino što me sprečava da više radim i ako sam iz floride stare 18 g prešao u stila starog 3,5g jeste zdravlje al ovde to nije ni mesto ni vreme .

S POŠTOVANJEM !
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

sve se uklapa, ali i dalje mi nije jasno kako se isplati...

Počalji od zlaja taj Ned 22 Jun 2008, 16:55

mirko ::Ja moram da vam se izvinim lapsus je napravljen u reči u zagradi (optimum ) trebalo je da stavim prosek , i da napravim u ekselu tabele za kolege sa radio vezom kolege bez radio veze i onima koi uz to imaju kredite , MOJA GREŠKA . BItno je da kolege uvide prosek kako koi koi se odnosi na prihod i rashod znam neke kolege koi vode te podatke svaki dan koi su dragoceni i ok su .
ZLAJO DRAGO MI JE DA IMAŠ TAKVO MIŠLJENJE O MENI TO JE I ONO ČEMU SAM I PISAO I ISTO ZNAM DA ČOVEK KOI UVIDI TUĐE VRLINE MORA DA POSEDUJE ISTE . Very Happy
Troškovi koi se pominju odnose se at hok kao neki prosek ,što se mene tiče ja sam samostalac radim oko 10 h dnevno od 6h do 15 ili 17 h nedeljom ne radim želim da sam sa svojom porodicom i prijateljima subotom većinom zakazane vožnje i i što pretekne u 8 h rada
Radim punih 8 g i vodim se kao osnovna delatnost.(INSTRUKTOR VOŽNJE ALI NERADIM 8 G ZBOG TAKSIJA)!
Jedino što me sprečava da više radim i ako sam iz floride stare 18 g prešao u stila starog 3,5g jeste zdravlje al ovde to nije ni mesto ni vreme .S POŠTOVANJEM !

Sve se uklapa, ali i dalje mi nije jasno kako se isplati raditi bez radio stanice u današnje vreme?
Dovoljno je da samo jednom dnevno uzmeš jednu vožnju na žicu i 119 din x 26 = 3094 dinara, a o drugim aspektima (boljitcima) nošenja radio stanice da i ne govorim. Ali svako ima pravo na svoj integritet i ja i to poštujem, bez obzira što ne razumem.
Sve najbolje, pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 22 Jun 2008, 19:09

Zlajo u pravu si. Desavalo mi se par puta da sam bio iskljucen 3 sata zbog prebacene pozicije ili sl i sta cu nego pravolinijski kuci. Neznam sta cu bez stanice - neznam da radim na kvaku
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 22 Jun 2008, 19:28

Stvarno svaka cast ljudima kako rade bez stanice ,pre neki dan sam radio pre podne bez nje bila mi na opravci kad nisam odlepio
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 22 Jun 2008, 19:46

Bas me zanima koliki je kilometar kada radis na kvaku a radis posteno
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od beogradski taj Ned 22 Jun 2008, 19:51

taxi -ja ::Stvarno svaka cast ljudima kako rade bez stanice ,pre neki dan sam radio pre podne bez nje bila mi na opravci kad nisam odlepio
aha!!! kad nije olepio, uzeo voznju sa divljeg orasca do bezanijske kose na kvaku!!!!

beogradski
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 22 Jun 2008, 20:15

Koga hoce - gacce mu same spadaju ili.....koga hoce ni u WC-u ne ostaje gladan
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

MALO O CENAMA

Počalji od mirko taj Pon 23 Jun 2008, 13:08

Komentari su na mestu sve je stvar odluke ,neko voli plavuše neko crnke a uglavnom su žene . :bball:
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 23 Jun 2008, 13:14

Zene..... dje me nadje
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 23 Jun 2008, 17:17

Mirku je svaka na mestu ,malo ali mudro zbori
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 23 Jun 2008, 23:19

jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Pon 28 Jul 2008, 19:18

jerotije ::Nazalost. Ali ako gorivo stvarno poskupi do kraja januara kako je i najavljivano bice veselo......

Kad je prošlo više od nedelju dana od našeg "poskupljenja",a da nije usledilo i poskupljenje goriva? Very Happy
Naše "poskupljenje" stavljam pod znake navoda,jer povećanja cena od NEKOLIKO DINARA,i ne svrstavam u tu kategoriju!
Samo se narod bespotrebno uplaši,pa dok se ne slegne bespotrebna prašina oko toga,retko ko nam ulazi u auto.
Posle,kad ljudi shvate koliko smo "poskupeli",priča se o tome da "nisu smeli da se voze taxijem,a sad kad vide koliko je to - žao im je što to nisu...".
Džabe nama što oni žale,jer vreme je bespovratno,pa nam se ono nikada neće moći nadoknaditi.

Inače;
U "mom gradu" je "start" još uvek 98din,jer ga još nisam prepravio,a čujem da "dere inspekcija" i ako voziš po "staroj ceni",isto kao da si nekom naplatio više nego što treba!
Moram kod Žike ovih dana... Very Happy
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 29 Jul 2008, 12:15

Znam jednog kvakarosa koji jos nije bazdario taksimetar ali ima turbinu. Start mu je onoliko koliko on misli da treba :lol:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ka5an taj Uto 29 Jul 2008, 13:50

Onda mene verovatno ne poznaješ,jer nikada nisam imao turbinu.
Do sad sam bio zadovoljan sa onim što ljudi časte preko cene vožnje,kad im pokažem da mi je stara cena,i mislim da sam na taj način dobijao više novca nego da sam krao,a i zadovoljstvo je u mom slučaju obostrano!
Kolegama ne pravim konkurenciju,jer mi ne piše na čelu da vozim po staroj ceni.
Inspekcija mi je u ovom slučaju jedini problem,jer su kazne i za ovo previsoke.
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 57

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sre 05 Nov 2008, 17:47

afro
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

MUK koji je jači od URLIKA!

Počalji od zlaja taj Sub 22 Nov 2008, 17:39

Na forumu je zavladao MUK, a kako vidim danas nas se dosta log-ovalo, pa cenim da je to samo zatišje pred buru.
Kako sam ovih dana dobrano izlistao neke teme, ne bi li se i sam uverio da smo o svemu korisnom i važnom već pisali, pronađoh ovaj deo:
jerotije ::Zlaja je danas u Kuriru dao dobar intervju za cene koji glasi : Cena taksi usluga mora da bude ekonomski isplativa. Zato ocekujemo da ce biti poskupljenja a nas predlog je da start iznosi 148 din a svaki predjeni kilometar u prvoj i trecoj tarifi trebalo bi da ima jedinstvenu cenu od 52 din i naglasio da bi se u slucaju pojeftinjenja goriva cene vratile na staro [od toga nema nista]. Zlaja je naglasio da je pre svega potrebno iskoreniti divljake koji voze na crno i degradiraju profesiju a vrlo je bitno napraviti selekciju vozaca i automobila kojima ce se musterije voziti. Svida mi se ovaj Zlajin intervju ali ne ono za jedinstvenu cenu 1. i 3. tarife. O tome smo vec pravili anketu i rezultat je bio da NISMO za ukidanje druge tarife. Tu je opet gledao samo svoj sitnosopstvenicki interes a na stetu nas koji radimo nocu i vecine dnevnih kolega koji vikendom rade nocu. A pojeftinjenje goriva i vracanje cena..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy to je ravno verovanju da ce Tito da ustane i da se vrati njegovo vreme. Al dobra mu je zamisao, da malo farbamo gradjane. Moj predlog bi bio da se start veze za cenu benzina i to bi bilo trajno resenje. Start kao litar benzina, km prve kao pola litre, druge 30 % vise od prve itd. U tom slucaju nebi dolazilo do ovakvih problema sa cenama. Onog dana kad poslupi gorivo taj dan bi i taksimetre bazdarili i nema vise zahteva, molbi, odobrenja itd. Sve cisto kao suza a i dugorocno, trajno a i realno resenje. Pozz
Šta sad reći, kad cena goriva pada a evro raste..... Dakle nema sigurne formule. Elem mi tražimo poskupljenje i to samo nekoliko dana nakon POPUSTA i na broju 970? Šta to znači?
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Kako je moj stav da s cenom uvek treba ići gore, a cena STARTA bi uvek nesrazmerno morala da raste više i brže, moj predlog za ponedeljak će biti:
START 159 dinara, I tarifa 49 dinara (sa idejom da u 9801 mreži bude minimalna naplata na telefonski poziv od 300 dinara)
II tarifa 59 dinara, Sat čekanja 590 dinara

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 22 Nov 2008, 18:43

Kolega je izgleda za pojeftinjenje
:lol:
LM, start = 2 lit, I = 1lit, II = I+30% cekanje = 10lit
eh kad bi bilo... bounce
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 807
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

START bi morao pre ili kasnije da bude 2 evra!

Počalji od zlaja taj Sub 22 Nov 2008, 19:27

Blackshadow ::...LM, start = 2 lit, I = 1lit, II = I+30% cekanje = 10lit
eh kad bi bilo... bounce
Prvi i osnovni cilj nam mora biti: Start = 2 evra, km nije problem. Ako imaš 300 startova mesečno to je to.
pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 22 Nov 2008, 21:29

OK, ovo je bila racunica u litrama Very Happy
Po mom misljenju, ako "naguramo" start na 140-150 kinti, prosli smo kao vile...
..a sve, naravno, pod uslovom da se euro zaustavi bar na 90din i da nam se do marta sledece godine
ne urusi ekonomski sistem zemlje...poskupljenje, ako je bila prica, treba realizovati u narednih 10-ak dana
u suprotnom mozemo od sredine januara da :bball: po stanicama Wink
pozz
Black
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 807

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Sub 22 Nov 2008, 22:44

Ja bih najsrecniji bio kad bi cene ostale iste a popust ukinuli, jer na kraju krajeva svi vozimo na popust (uskoro). Elem na poziv smo isti, tako da nema potrebe da se bijemo cenom, ima jos nacina da se stranke privole na jedno udruzenje.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 22 Nov 2008, 22:50

GSB poskupljuje uskoro a Beotaxi koliko cujem je uveo popust Very Happy . Osecam da ce poceti neki uskoro sa 40-50 % popusta na poziv Very Happy. Zivi bili pa videli Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 22 Nov 2008, 22:51

To i jeste poenta neznam razlog trazenja povecanja cena kada vecina daje popust osim za dodatne manipulacije tipa davanja 40a mozda i 50%popusta posto vec ima onih kamikaza sa 30% popusta .
Kiconiks je potpuno u pravu ukinimo popust i eto ravnopravnosti u postenoj borbi za dobijanje stranaka a i taksistima veca zarada.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 23 Nov 2008, 00:20

Moram priznati da ste svi malo pobegli od realnosti u kojoj živimo. Da li vi čitate novine ? Svetska ekonomska kriza se zahuktava. Pitanje je vremena kada će i nas opaliti svom žestinom. Kolač koji delimo se smanjuje svakodnevno. Sve češće čujem kolege, a i meni se dešava, da radni dan završavaju sa 2.000-2.500 din. u novčaniku. Redovi na taxi stanicama su duži. Čak i ovi sa popustom čekaju. Evro je skočio sa 75 na 90. To je 20% !!!!!. I niko ne može da predvidi gde će da stane. Kolege koje imaju kredite moraju da odvoje 20% više dinara za ratu. Do juče si nešto plaćao 100, od sutra moraš 120, zaradjuješ 80, jer daješ popust. Razliku moraš da pokriješ odnekud.

A da ne zaboravim i da je broj legalnih taxista uvećan. O divljim da i ne pričam.
Razglabate ovde o nekim sindikatima, koji su produžena ruka moćnika iz senke, i nikad ništa dobro neće učiniti za nas.

DA li postoje neke olakšice ? 🇳🇴

Da li je neko čuo da će bilo koji gazda da smanji smenu ? 🇳🇴

Da li će neki gazda da ukine popust ? 🇳🇴

Da li će bilo ko da nam sjaše sa grbače ? 🇳🇴

Da li će viša cena da reši nešto ? 🇳🇴
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 56

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 23 Nov 2008, 11:30

DA li postoje neke olakšice ?

Da li je neko čuo da će bilo koji gazda da smanji smenu ?

Da li će neki gazda da ukine popust ?

Da li će bilo ko da nam sjaše sa grbače ?

Da li će viša cena da reši nešto ?
Olaksice NE postoje, smena NECE biti nigde smanjena a cujem da se sprema i povecanje [tako se prica], popust se NECE ukinuti 100 % a visa cena NECE resiti nase probleme. Samo red, rad, disciplina i sloga medju vlasnicima udruzenja bi nam poboljsala egzistenciju clown
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rale_066 taj Pon 24 Nov 2008, 18:30

resiti se divljaka, penzionera i lopova i poskupljenje nam ne treba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 09.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ups...kolegi je pk svega?

Počalji od 039 taj Pon 24 Nov 2008, 18:40

na zalost, stvai jesu takve
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rale_066 taj Pon 24 Nov 2008, 18:49

A kad bi se pridrzavali studije o 4500 taksista u Beogradu mogli bi i da pojeftinimo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

hm...

Počalji od 039 taj Pon 24 Nov 2008, 19:00

a odbacili bi koje kolege?
Stare, koji su ceo zivot na ovim ulicama i na neki nacin stvarali posao koji imamo?
Mlade, koji su buducnost?
ili one koji najvise rade?
Koje bi to ljude odbacili da bi dosli do te cifre? nekom racunicom koja je, usput, dobijena prostim racunom ali krajnje cudnim postupkom...
Voleo bih da znam koga bi ukinuli...
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Pon 24 Nov 2008, 20:05

Rale opet ti hoces Dedu da isteras?
039
a odbacili bi koje kolege?
Polako to sve nadam se ide svojim tokom !
Sigurno poznajes dosta ljudi koji su zaposleni u nekoj firmi i rade ovo kao dopunsku delatnost takvih ima MNOGO, moj komsija bio moler u prethodnom zivotu dobio penziju evo ga sad taksira (regularno) .
To je jedan od meni najnelogicnijih primera zato sam ga i naveo i da ne nabrajam jos koliko ima zaposlenih po raznoraznim firmama i taksiraju samim njihovim sklanjanjem sa ulice veliki pomak a gde su ostali.
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rale_066 taj Pon 24 Nov 2008, 20:23

prvo divljaci pa lopovi pa penzosi !!!!!!
a onda duznici i eto nas na 4500

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 25 Nov 2008, 07:26

Tako je rale_066
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

149 dinara START i to je to!

Počalji od zlaja taj Uto 25 Nov 2008, 16:39

Blackshadow ::OK, ovo je bila racunica u litrama Very Happy
Po mom misljenju, ako "naguramo" start na 140-150 kinti, prosli smo kao vile...Black
MOLBA za povećanje cena obavljanja TAKSI PREVOZA u Beogradu
BEOGRADSKI 9801 predlaže sledeće korigovanje cena:

START: 149 dinara
I tarifa 49 dinara
II tarifa 59 dinara
III tarifa 98 dinara
Sat čekanja 590 dinara

Obrazloženje:

BEOGRADSKI 9801 misli da ovo povećavanje cene u situaciji kada gro taksi asocijacija daje popust predstavlja svojevrsno manipulisnje i sa mušterijama i sa taksistima. Ono predstavlja i neadekvatno tržišno ponašanje zamaskirano ne baš efikasnim propagandnim trikom.

BEOGRADSKI 9801 drži da se svako dobro taksi udruženje bazira na poslovnoj strategiji koja pre svega forsira poboljšanje kvaliteta usluga, a ne na merama koje samo naizgled pomažu taksistima, a dugoročno predstavljaju smetnju stabilizaciji taksi delatnosti. Iz tog ugla, poskupljenje izgleda kao skretanje pogleda sa puno važnijih problema i prepuštanje logici šta se desi desiće se.

Uvažavajući specifičnost ovoga trenutka: izuzetno komplikovanu makro ekonomsku situaciju na svetskom nivou i njeno reflektovanje na domaće tržište, solidarisaćemo se sa kolegama taksistima. Međutim, naše korekcija cena kao svoju osnovu ima samo značajnije povećanje starta (uz minimalno uvećanje cena po tarifama), jer bi tako uspeli da očuvamo opšti obim posla na zadovoljstvo taksista i korisnika taksi usluga.

U Beogradu, 25. 11 .2008. Direktor i vlasnik BEOGRADSKOG 9801 taksi
Zlatan Zlatković
064 89 88 000 Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 26 Nov 2008, 11:46

BEOGRADSKI 9801 predlaže sledeće korigovanje cena:

START: 149 dinara
I tarifa 49 dinara
II tarifa 59 dinara
III tarifa 98 dinara
Sat čekanja 590 dinara
Ovo je tvoj predlog a ne predlog kolega iz 9801 . Ne verujem da bi kolege nocni prihvatili da se dnevna poveca sa 46 na 49 a nocna sa 58 na 59 din. Aj nek bude obrnuto bar jedanput ili anketiraj ih u dane kada se placa smena pa nek se kolege izjasne sta ciniti dalje, da se i taksisti za nesto pitaju Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

II tarifa je trenutno 58din - 20% = 46,4 dinara

Počalji od zlaja taj Sre 26 Nov 2008, 12:00

jerotije ::...II tarifa 59 dinara....Ovo je tvoj predlog a ne predlog kolega iz 9801...
II tarifa je trenutno 58din - 20% = 46,4 dinara a bi će 59din - 20% = 47,2 dinara. Kao što znaš kod nas neće biti II tarife na telefonski poziv znači 49 dinara.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Da li da čuvam tablu 317 ili NE?

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

317 - [318]

Počalji od jerotije318 taj Sre 26 Nov 2008, 14:55

Ok, sad razumem. Ako bas bude navala za no.317 daj nekom a ako ne cuvaj kao Nikad se ne zna i hvala unapred
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći