Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

O aplikacijama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

O aplikacijama

Počalji od posmatrač taj Uto 09 Jun 2015, 16:25

Da ne smetam kolegi u prijašnjoj temi, otvaram novu temu tu samo za neke misli. Nemam interesa predstavljati neke konkretne ideje tu, jer znamo, da to na forumu nema smisla. Šta god bilo, uvjek će se pronaći neki internet warriori, koji će uvjek ismijavati bilo šta; ako ne neke detajle u planu, onda neke rijeći, nacionalnost, ili pak širiti negativizam. Tome se hranimo, takvi smo; Slovenci su u tome pogledu svjetski prvaci, još puno gori od vas. Umjesto neke akcije i pokazati volju nešto promjeniti, ne ispostavljamo se, jer lakše je komentirati kao posmatrač i ismijavati se iz fotelja, jer je ugodnije.  

Svejedno bi iskoristio to za neka objašnjenja. Nadao sam se, da ću progovoriti s nekom iskušenim taksistom, koji zna šta prosječni taksista želi od aplikacije i čega ga je strah. Nije to samo besplatno korištenje, nego je tu dosta tih malenih stvari, koje taksistu mogu pomoći do veće efikasnosti ili smanjenje problema; nešto od toga si ti več pitao u toj temi.

Da bi neka aplikacija bila dobra za sve, ona prvo treba rješiti problem dvojih; vas taksista i udruženja. Biti maksimalno prijateljska do obojih i nijednoj strani donositi ikakvih dvojbi za budućnost. Sad, ustaljene aplikacije imaju baš taj hendikep; donose neizvestnost, smanjuju moć udruženja, taksisti znaju, da će se cijena promjeniti, kad sve proradi, itd. Premda najbolje na tržištu, one se ne mogu prilagoditi onoliko, koliko bi akteri željeli, jer njima to ne dopušta tržište, troškovi, ulagači, njihova strategija u drugim državama.

Pošto renomirane firme ne mogu biti prilagodljive onoliko kako bi akteri željeli, bolje rješenje je, da se napravi aplikacija i uvjeti putem baš tih, koji bi je upotrebljivali. To jest, da taksisti stave na plan šta žele i isto udruženja; da im se ne slabi moć, nego da se ona krepi, a to ne na račun taksista, nego napram ostalim aplikacijama ili po njih uzurpatora njihovom položaju.

Da li ne bi bilo super, da vi taksisti surađujete i pišete uvjete, kako treba da radi i eliminirate sve što vam smeta? Vjerovatno je bolje i dugorućno za vas, nego, da tek uzmete ono šta je na tržištu (iako je to možda najlakše).

Zato sam se i obratio na tebe, pošto si imao dobrih pitanja s djelovanjem aplikacije i pošto sam imao dojam, da imaš neke slićne ideje oko toga.

Da nije to nešto nemoguće, vjerujem, da znaju to svi. Samo je prilagođavanje potrebama, što se može samo sa neobremenjenim produktom. Da se prilagodi strategija baš nekom tržištu. Ali i to samo putem sudjelovanjem svih aktera, jer inaće je bolje i lakše preuzeti ono što je na tržištu.

Netko će reći, obrati se udruženjima prvo, a onda na nas. To je onaj s naslanjaća, koji bi želeo nešto, a u stvari prepušta sve drugima. Ne zanima ga ni ta prednost,da je prilika, da sami pišete pravila igre, ali i to je nekima preteško. Nekima, vjerujem da ne.  

Da se rješi na maksimalno dobar način za sve, potrebno je sudjelovanje svih. Da se sada s idejom i produktom obratim udruženjima, ne bi se rješio problem svih, jer treba uzeti u obzir ponajviše taksiste; a gradnja na idejama najlakša je od ispod. Ako je odozgo, onda je često previše delegiranja.

A drugi razlog je to, da sam prilićno siguran, da bi udruženja bila nad idejom prezadovoljna. Na perfektan naćin rješava baš one stvari, kojih se najviše boje i donosi im još druge (nematerialne) koristi. A taksisti isto prezadovoljni, jer im daje puno više nego oduzima. Uz to, da nema neizvjesnosti za prve ni druge, a to je ono ćega se vi oboji bojite.

Ideja nije neka magija; gradjena je kao većina drugih poslovnih ideja – ponuditi produkt, koji rješava probleme, bez da stvara nove, a putem sudjelovanja svih, napraviti ga maksimalno prijaznim do svih. Win-win situacija za sve je moguća, ali za to je potreban interes svih.  

Možda ima neki drugi taksista s dobrim rejtingom tu na forumu, koji bi malo razmišljao? Gubiti ionako može samo ono vreme, koje bi tome posvjetio. A možda bi bilo bar koristnih ideja, ako ne i finalnog plana.

posmatrač
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Re: O aplikacijama

Počalji od struja taj Uto 09 Jun 2015, 17:29

Sifra: Poslato 9.6.2015. 17:27

Imate podrsku a vid saradnje odredite vi.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1928
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 09 Jun 2015, 20:53

Da svakako ali ovo je liberalni kapitalizam i svi bi nešto gotovo na tanjiru čega više nema...drugim rečima nema džabe ni kod babe...ako pažljivo iščitate sve napise na ovom forumu dobićete sve odgovore pa izvolite samo malo napora i razmišljanja..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 589
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 13 Jun 2015, 09:44

Problem nije u udruzenjima , jer to nisu udruzenja taksista (ostao naziv iz nekih proslih vremena) nego privatna prduzeca koja nude tasistima usluge RC-a , reklamiranja i sl.Prema tome probajte da prvo zainteresujete nas na terenu , a vasi odnosi sa **udruzenjima** su problem koji resavate sa vlasnicima.

VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1085
Godina : 51
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 16 Jun 2015, 01:01

posmatrač ::

Da ne smetam kolegi u prijašnjoj temi, otvaram novu temu tu samo za neke misli. Nemam interesa predstavljati neke konkretne ideje tu, jer znamo, da to na forumu nema smisla. Šta god bilo, uvjek će se pronaći neki internet warriori, koji će uvjek ismijavati bilo šta; ako ne neke detajle u planu, onda neke rijeći, nacionalnost, ili pak širiti negativizam. Tome se hranimo, takvi smo; Slovenci su u tome pogledu svjetski prvaci, još puno gori od vas. Umjesto neke akcije i pokazati volju nešto promjeniti, ne ispostavljamo se, jer lakše je komentirati kao posmatrač i ismijavati se iz fotelja, jer je ugodnije.  

Svejedno bi iskoristio to za neka objašnjenja. Nadao sam se, da ću progovoriti s nekom iskušenim taksistom, koji zna šta prosječni taksista želi od aplikacije i čega ga je strah. Nije to samo besplatno korištenje, nego je tu dosta tih malenih stvari, koje taksistu mogu pomoći do veće efikasnosti ili smanjenje problema; nešto od toga si ti več pitao u toj temi.

Da bi neka aplikacija bila dobra za sve, ona prvo treba rješiti problem dvojih; vas taksista i udruženja. Biti maksimalno prijateljska do obojih i nijednoj strani donositi ikakvih dvojbi za budućnost. Sad, ustaljene aplikacije imaju baš taj hendikep; donose neizvestnost, smanjuju moć udruženja, taksisti znaju, da će se cijena promjeniti, kad sve proradi, itd. Premda najbolje na tržištu, one se ne mogu prilagoditi onoliko, koliko bi akteri željeli, jer njima to ne dopušta tržište, troškovi, ulagači, njihova strategija u drugim državama.

Pošto renomirane firme ne mogu biti prilagodljive onoliko kako bi akteri željeli, bolje rješenje je, da se napravi aplikacija i uvjeti putem baš tih, koji bi je upotrebljivali. To jest, da taksisti stave na plan šta žele i isto udruženja; da im se ne slabi moć, nego da se ona krepi, a to ne na račun taksista, nego napram ostalim aplikacijama ili po njih uzurpatora njihovom položaju.

Da li ne bi bilo super, da vi taksisti surađujete i pišete uvjete, kako treba da radi i eliminirate sve što vam smeta? Vjerovatno je bolje i dugorućno za vas, nego, da tek uzmete ono šta je na tržištu (iako je to možda najlakše).

Zato sam se i obratio na tebe, pošto si imao dobrih pitanja s djelovanjem aplikacije i pošto sam imao dojam, da imaš neke slićne ideje oko toga.

Da nije to nešto nemoguće, vjerujem, da znaju to svi. Samo je prilagođavanje potrebama, što se može samo sa neobremenjenim produktom. Da se prilagodi strategija baš nekom tržištu. Ali i to samo putem sudjelovanjem svih aktera, jer inaće je bolje i lakše preuzeti ono što je na tržištu.

Netko će reći, obrati se udruženjima prvo, a onda na nas. To je onaj s naslanjaća, koji bi želeo nešto, a u stvari prepušta sve drugima. Ne zanima ga ni ta prednost,da je prilika, da sami pišete pravila igre, ali i to je nekima preteško. Nekima, vjerujem da ne.  

Da se rješi na maksimalno dobar način za sve, potrebno je sudjelovanje svih. Da se sada s idejom i produktom obratim udruženjima, ne bi se rješio problem svih, jer treba uzeti u obzir ponajviše taksiste; a gradnja na idejama najlakša je od ispod. Ako je odozgo, onda je često previše delegiranja.

A drugi razlog je to, da sam prilićno siguran, da bi udruženja bila nad idejom prezadovoljna. Na perfektan naćin rješava baš one stvari, kojih se najviše boje i donosi im još druge (nematerialne) koristi. A taksisti isto prezadovoljni, jer im daje puno više nego oduzima. Uz to, da nema neizvjesnosti za prve ni druge, a to je ono ćega se vi oboji bojite.

Ideja nije neka magija; gradjena je kao većina drugih poslovnih ideja – ponuditi produkt, koji rješava probleme, bez da stvara nove, a putem sudjelovanja svih, napraviti ga maksimalno prijaznim do svih. Win-win situacija za sve je moguća, ali za to je potreban interes svih.  

Možda ima neki drugi taksista s dobrim rejtingom tu na forumu, koji bi malo razmišljao? Gubiti ionako može samo ono vreme, koje bi tome posvjetio. A možda bi bilo bar koristnih ideja, ako ne i finalnog plana.
E pa nek je sa srecom,...a o cemu se radi?
"Ja prijatelju ne znam ko si ti i odakle dolazis",imas li pecat ili ne,ali sta konkretno znaci ovaj post i Vase interesiranje za ovu temu.
...i zar se ne kaze promatrac?  Smile

pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 16 Jun 2015, 09:19

Ovde se samo radi o jednom slucajnom PROLAZNIKU kome se ucinilo da ce od neke svoje zamisli napraviti korist za sebe kroz pomoc za sve nas.
Gledano to bas i nije losa zamisao. Ali je za sada ostala samo u embrionalnom zacetku. Treba neko da je oplodi. A musko se jos nije naslo.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 16 Jun 2015, 12:44

Embrion se inače razvija posle oplodnje...

pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 16 Jun 2015, 14:04

Znam i ja to ali mi se ovako vise rimovalo. Jos racunam nije ovo forum o ginekologiji pa da mi zameri neko.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 16 Jun 2015, 15:16

Jes vala, strujo 100% si u pravu.

pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Uto 16 Jun 2015, 20:16

,,Nisam ginekolog, al' mogu da pogledam...''

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 122
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Uto 16 Jun 2015, 20:56

A sad malo ozbiljno...jedini spas i kompromis za ,,udruženja'' od pritiska raznih aplikacija je onaj stari, a nikad oprobani predlog - da se članarina plaća po učinku i to na kraju meseca + obavezna simbolična osnovica...sačuvaće se radna mesta u RC i repetitori, a mi na terenu plaćamo svako za sebe...to je i glavna prednost bilo koje aplikacije...solidarne članarine gde svi plaćaju isto, a samo JEDAN vozi, a plaćanje unapred, je dovelo do toga da se svi kolektivno solidarišemo u korist njihovih džepova, što je prouzrokovalo besnilo od tolikog keša i uplitanje u razne sfere ,,poslovanja'' koje nemaju više veze sa taxijem...e, na takvu informaciju (NENORMALNA zarada) su se upecali pokretači raznih taxi aplikacija kod nas, a nisu znali da svi masno plaćamo ,,maglu'' i to unapred...pre neki dan beše jedan momak iz Taxify na Putniku...malo nas je obletao, reklamirao aplikaciju,vrbovao,bla,bla,bla...nešto je znao, razmetao se imenima vlasnika RC, poredio plaćanje tamo i ovde...al' nije znao ono glavno - plaćaju svi, osim kontrole i nameštena prva tri mesta + unapred...e, tu je ostao otvorenih usta...da se plati ,,roba ili usluga'' odmah i to bez ikakve garancije u dobitak iste...

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 122
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 16 Jun 2015, 23:02

zzmegi ::  ...da se plati ,,roba ili usluga'' odmah i to bez ikakve garancije u dobitak iste...

Evo i ja tražio od stranke danas da mi prvo plati pa tek onda da je vozim........a stranka ni pet ni šest nego "budalo" šta ti misliš da sam ovca... Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan

ps. šala

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1194
Godina : 89
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 17 Jun 2015, 03:16

Ma dobro je da ste provalili "prijatelja". vec prvog dana javljanja Very Happy

Znam da ste znali sve nego ste ipak pitali detalje, znam.......

Pazi, prijatelj taksista Shocked

jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 17 Jun 2015, 11:32

od zzmegi
...nešto je znao, razmetao se imenima vlasnika RC ::
Nesto jeste cuo o taksi poslu ali jos ne zna nista. Ne mogu oni da ukapiraju da je ortakluk za vlasnicima uzaludna prica i da treba da se okanu takvog pogleda na celu stvar.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:55

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: