Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

ADVOKATSKA KANCELARIJA TAXI-PREDUZETNIKA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

ADVOKATSKA KANCELARIJA TAXI-PREDUZETNIKA

Počalji od benakiba taj Ned 29 Mar 2015, 18:47

Napisao sam tekst o ovoj temi za koju mislim da je jako interesantna u sklopu teme AZILANTI...ukratko profesionalci koje mi plaćamo i koji rade u našem interesu po svim postojećim temama i problemima...dodao bih da bi tu mogli zaposliti mlade tek svršene pripravnike pune elana i entuzijazma a još neiskvarene i nenavikle na velike pare željne posla i dokazivanja a uz to i odlične studente koji odlično poznaju materiju...ovim potezom bi preskočili sve uzajamne probleme nepoverenja, sujeta, straha i naravno uštedeli sebi vreme i trzavice za malo para..verujem da bi mnoge probleme mogli rešiti jer ovaj liberalni kapitalizam i ne poznaje volontere već samo profesionalce i novac..uz to imali bi i pravnu zaštitu u svakom pogledu i u svako doba...mislim da je vredno razmisliti o ovome i onda zaboraviti sindikate, udruženja i kafe kod "petoševića"...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: ADVOKATSKA KANCELARIJA TAXI-PREDUZETNIKA

Počalji od Transporter131 taj Pon 30 Mar 2015, 19:29

Postoji grupa kolega koji su to uradili,ali kako god, o tome ne treba razgovarati.To jednostavno treba uraditi ,jer prolazi nam vreme,da nam ne bude kasno.... Ja licno vec radim na tome ,ali nazalost kolegama je skupo.Razumem ih ,i meni je skupo,ali kako su me (nas)do sad predstavljali i stitili sve me boli.

Transporter131
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 30 Mar 2015, 19:55

Transporter131 ::To jednostavno treba uraditi ,jer prolazi nam vreme,da nam ne bude kasno

Mnogima je već kasno...... nisam odavde

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 30 Mar 2015, 20:11

Slazem se sa tobom,ali...
Uvek jbg ima neko "ali",but ponovo se kroz ideju provlaci nasa zainteresovanost za bilo sta. Ponovo se vracamo na slicnu jednacinu koju si postavio,
malo zainteresovanih-puno para mesecno
puno zainteresovanih-malo para mesecno
Pitanje je kako skupiti puno zainteresovanih?
Svi do sada su to radili ili kroz udruzenja ili kroz sindikalne organizacije,udruzenje kroz sindikat(savez) ili najnovija varijanta, sindikat kroz udruzenje.
Svaka navedena varijanta ima za cilj okupiti sto veci broj ljudi-kolega pod jedan kisobran pa onda nasem brojnoscu ostvarivati svoje ciljeve.
Najcesce je to sarena laza na pocetku kako bi se pridobilo clanstvo,a onda ide berba. Kad shvatimo da nasim brojem mozemo da ostvarujemo nase ciljeve i da se svi drugi obracaju nama, a ne mi njima,tad se mozda nesto i promeni u ovom poslu.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Transporter131 taj Uto 31 Mar 2015, 20:08

danas sam razgovarao sa adv,kanc. u petak idem na jos jedan razgovor.ako bude zainteresovanih jos bolje, a ako ne,nas nekoliko cemo ipak sve prepustiti skolovanim profesionalcima da nas zastupaju.I tu nema licnih interesa i dogovora iza scene,i niko nikog ne predstavlja.Naravno da bi bilo bolje da nas je vise,ali nikog necemo da vucemo za rukav,jer svi imamo"najvecu pamet" sa taxi stanica.
Pa kako bude,bar ce savest da nam bude mirna da nesto pokusavamo u nasem interesu

Transporter131
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 31 Mar 2015, 20:27

pauk 523 ::Kad shvatimo da nasim brojem mozemo da ostvarujemo nase ciljeve i da se svi drugi obracaju nama, a ne mi njima,tad se mozda nesto i promeni u ovom poslu.

E ovo sam morao da citiram jer smatram kao i kolega koji je napisao da je to osnov svih naših nedaća...čitajući i gledajući priloge o taksi problemima u okruženju pa i u celom svetu pomislio sam da je ovo možda naš poslednji voz u koji možemo da uskočimo ali samo ako je voz sa puno vagona...raduje me što kolega već vrši pregovore sa advokatskom kancelarijom ali smatram da možda ta ili bilo koja kancelarija koja je zainteresovana da realizuje našu ideju treba da otvori poseban odsek samo za nas jer u protivnom nećemo imati dobre rezultate...dakle ako napunimo vagone mi sigurno pobedjujemo a ovo mi izgleda i najrealnije jer nema funkcija, lidera, mnogo pametovanja već samo postavljamo cilj a profesionalci su tu da ga i realizuju...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Sre 01 Apr 2015, 01:41

Videli ste i sami da i policija na svim svojim štrajkovima je angažovala advokate.Koji su naravno bili zaduženi da aktuelnoj vlasti,narodu i novinarima objasne šta je razlog štrajka i koji su njihovi zahtevi.Mi smo nažalost razjedinjeni do te mere da smo spali na to da svako gleda sebe,koja bih to trebala da bude ideja vodilja da nas okupi pod istim krovom zarad nas samih i naših interesa.Da jednom počnemo sami da odlučujemo o svom poslu koji mi finansiramo do poslednjeg dinara, a ne da nam "gazde" odredjuju ko će da zastupa naše interese.

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Sre 01 Apr 2015, 01:47

A el mora da se kupi karta za taj voz il rezervancija nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 01 Apr 2015, 03:43

Kartu imaš samo treba da je upotrebiš doktore...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 01 Apr 2015, 12:07

Jako dobra inicijativa koju treba podrzati. Videcete da se visestruko isplati. Govorim iz licnog iskustva a provereno vise puta.

A kao najbolji primer takvog vida saradnje uzmite slucaj ljudi koji rade na aerodromu. U proseku im razne sluzbe prisu po 2 prijave nedeljno svakome. Angazovali su dvojicu advokata. Placaju ih na mesecnom pausalnom nivou.
Do sada nisu platili ni jednu kaznu a sve su u nekom stanju mirovanja, zalbe ili cekaju razmatranje viseg suda.
I tako godinama.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Transporter131 taj Sre 01 Apr 2015, 18:43

Nema rezervacije,nisam siguran ni da bi moglo"puni vagoni" zbog nas samih kakvi smo, sa kolegama sa kojima sam pricao mnogo je recimo(pausalna procena)1500 din. mesecno za adv. Tema ima mnogo ali za sad je naj vaznije da goruce teme,ako mozemo, pokrenemo. Ja očekujem vise inf.u petak, uglavnom se poznajemo pa mozda i licno popricamo o svemu.

Transporter131
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Čet 02 Apr 2015, 00:32

Iljaduipo do dve nije opste puno za ovaku stvar nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik