Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Jedinstvene krovne oznake koje izdaje Skupština grada

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Jedinstvene krovne oznake koje izdaje Skupština grada

Počalji od benakiba taj Sub 21 Mar 2015, 14:31

Pošto mislim da je ovo ključna tema za brzo i efikasno rešavanje većine naših problema pokrenuću ovu temu jer me baš interesuje vaše mišljenje..pokušaću da na početku budem što kraći..
Dakle zamislite krovnu oznaku koju zadužite od Skupštine grada i koja recimo sa jedne strane ima grb grada a sa druge broj..u sredini piše veliko taksi..odete u pink, beo ili lux itd i vlasnik firme vam po potpisivanju ugovora na sredini zalepi svoju nalepnicu na kojoj piše recimo lux taxi u njegovoj jedinstvenoj boji...kada odlazite iz lux-a samo skinete tu nalepnicu, i ostaje vam samostalno TAXI i radite...odete u beo i isti postupak..broj i grb uvek ostaju i uvek ste to vi sa vašom jedinstvenom tablom i brojem od koga ne možete da pobegnete do kraja vašeg bavljenja ovim poslom...
Alibunar, Sečanj itd. nemaju mogućnost da stave tablu dakle više ne postoje na ulici kao i ostali nelegalni jer posle kraće afirmacije zaštićenih tabli na ulici i preko sredstava informisanja i na gradskoj tv nema više šarenih tabli i zbunjivanja gradjana..jedinstveni registar, jednostavno vodjenje svih poslova u vezi taxi-ja i sve mnogo jeftinije za sve...uz pomoć jednostavne i potpuno tačne evidencije a na osnovu jedinstvenog broja i sada propagiranog GPS-a posle kraćeg vremena na ulici više nema lopova i sl.
Siguran sam da bi trebalo da se svim snagama založimo za jedinstvene krovne oznake i GPS i time rešimi baš jednostavno većinu naših problema i svakodnevnih stresova...Ako bi isposlovali samo ove dve stvari mogli bi slobodno reći da je taxi u Bg uredjena delatnost....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Re: Jedinstvene krovne oznake koje izdaje Skupština grada

Počalji od pauk 523 taj Sub 21 Mar 2015, 15:51

Za sve to mora da postoji cvrsta odluka grada da najzad resi ovu delatnost.
Table bi morale da dobiju drugi oblik,da bi bilo mesta za sve sto si naveo,ali naravno da je mnogo veci problem kako nekog u ovoj zemlji na tim pozicijama naterati da radi i zaradi svoju platu. Samo masom,brojnoscu i slogom medju nama oko elementarnih ciljeva,a to je, znas vec.
Opet s druge strane,otpisani su bili urbana gerila i sacica entuzijasta dok je vecina sedela i cekala da se rat vec nekako zavrsi.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sub 21 Mar 2015, 16:03

Pa da, ja sam siguran da bi recimo ti mogao za jedan dan da nam predstaviš rešenje izgleda table jer sam se već uverio u tvoje dizajnerske kvalitete...treba ih naterati da se time pozabave i jednim originalnim potezom pokupe aplauze šire javnosti a naročito taksi preduzetnika u čitavoj Srbiji jer sam potpuno siguran da bi to odmah iskoristile i ostale lokalne zajednice jer kao što vidimo i na ovom forumu problemi su uglavnom svuda isti...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 21 Mar 2015, 18:41

Potpuno saglasan, istog razmišljanja što se tiče jedinstvene krovne oznake.

da nam predstaviš rešenje izgleda table ::

E sad će to pauk523 .........
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 21 Mar 2015, 18:52

E pa za'ebali ste se ;nenn;
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 21 Mar 2015, 19:03

Kolega,pa nismo valjda......
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 21 Mar 2015, 19:22

benakiba ::Pošto mislim da je ovo ključna tema za brzo i efikasno rešavanje većine naših problema pokrenuću ovu temu jer me baš interesuje vaše mišljenje..pokušaću da na početku budem što kraći..
Dakle zamislite krovnu oznaku koju zadužite od Skupštine grada i koja recimo sa jedne strane ima grb grada a sa druge broj..u sredini piše veliko taksi..odete u pink, beo ili lux itd i vlasnik firme vam po potpisivanju ugovora na sredini zalepi svoju nalepnicu na kojoj piše recimo lux taxi u njegovoj jedinstvenoj boji...kada odlazite iz lux-a samo skinete tu nalepnicu, i ostaje vam samostalno TAXI i radite...odete u beo i isti postupak..broj i grb uvek ostaju i uvek ste to vi sa vašom jedinstvenom tablom i brojem od koga ne možete da pobegnete do kraja vašeg bavljenja ovim poslom...
Alibunar, Sečanj itd. nemaju mogućnost da stave tablu dakle više ne postoje na ulici kao i ostali nelegalni jer posle kraće afirmacije zaštićenih tabli na ulici i preko sredstava informisanja i na gradskoj tv nema više šarenih tabli i zbunjivanja gradjana..jedinstveni registar, jednostavno vodjenje svih poslova u vezi taxi-ja i sve mnogo jeftinije za sve...uz pomoć jednostavne i potpuno tačne evidencije a na osnovu jedinstvenog broja i sada propagiranog GPS-a posle kraćeg vremena na ulici više nema lopova i sl.
Siguran sam da bi trebalo da se svim snagama založimo za jedinstvene krovne oznake i GPS i time rešimi baš jednostavno većinu naših problema i svakodnevnih stresova...Ako bi isposlovali samo ove dve stvari mogli bi slobodno reći da je taxi u Bg uredjena delatnost....

USTAV REPUBLIKE SRBIJE

Члан 56.
Свако има право да, сам или заједно са другима, упућује петиције и друге предлоге државним органима, организацијама којима су поверена јавна овлашћења, органима аутономне покрајине и органима јединица локалне самоуправе и да од њих добије одговор када га тражи.
Због упућивања петиција и предлога нико не може да трпи штетне последице.
Нико не може да трпи штетне последице за ставове изнете у поднетој петицији или предлогу, осим ако је тиме учинио кривично дело.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 21 Mar 2015, 19:26

BATICA 646 ::Kolega,pa nismo valjda......
....šta?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 21 Mar 2015, 20:21

Ja nisam za jedinstvene taksi oznake , jer je to sansa vise za slepovanje divljaka , lopova i slicnih.Ali ako se nadje neko resenje da stranka MOZE da prepozna broj taksija i asocijaciju onda sam ZA
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sub 21 Mar 2015, 23:50

VENELUME ::Ja nisam za jedinstvene taksi oznake , jer je to sansa vise za slepovanje divljaka , lopova i slicnih. 
Jedinstvena tabla, jedinstveni broj na tabli koji je nepromenjiv i  izdaje je sekretarijat svakome taxi preduzetniku registrovanom u Beogradu.Jedna tabla=jedan taxi preduzetnik i stvarno neznam kako ce se slepovati divljaci a sto se tice lopova do god ta taxi dozvola nepostane vrednija od tih pokradenih para lopova ce biti. 

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 22 Mar 2015, 05:55

VENELUME ::Ja nisam za jedinstvene taksi oznake , jer je to sansa vise za slepovanje divljaka , lopova i slicnih.Ali ako se nadje neko resenje da stranka MOZE da prepozna broj taksija i asocijaciju onda sam ZA

Naravno da se svaka asocijacija prepoznaje i nema šlepanja i šarenih tabli čak naprotiv sada je to omogućeno....što se tiče lopova brzo bi bili eliminisani jer bi se vrlo lako identifikovali po jedinstvenom broju a sa GPS možete iz kompa tačno izvaditi podatak ko je kada i odakle dokle odvezao stranku...na tabli treba da bude sa jedne strane grb grada , sa druge broj a u sredini taxi i sve to ispupčeno u sklopu table  a sve ostalo dakle ostaje pojedinim firmama da zalepe svoju nalepnicu u odredjenoj boji i sa odredjenim tekstom...što se tiče divljaka kako zamišljate šlepovanje? Pa oni od momenta podele tabli više ne postoje....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 22 Mar 2015, 06:26

pauk 523 ::
BATICA 646 ::Kolega,pa nismo valjda......
....šta?

za'ebali se
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Ned 22 Mar 2015, 10:47

Velja ::
VENELUME ::Ja nisam za jedinstvene taksi oznake , jer je to sansa vise za slepovanje divljaka , lopova i slicnih. 
Jedinstvena tabla, jedinstveni broj na tabli koji je nepromenjiv i  izdaje je sekretarijat svakome taxi preduzetniku registrovanom u Beogradu.Jedna tabla=jedan taxi preduzetnik i stvarno neznam kako ce se slepovati divljaci a sto se tice lopova do god ta taxi dozvola nepostane vrednija od tih pokradenih para lopova ce biti. 

Jedna tabla=jedan taxi preduzetnik = Broj taxi dozvole. Jednostavno imaš broj koji je ne promenjliv, a ne da imaš broj iz sekretarijata, pa broj iz asocijacije.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jedino rešenje svih problema...

Počalji od Zokenzi taj Ned 22 Mar 2015, 12:00

Treba da postoji samo jedan, jedini, broj (počev od 0001-do broja taksi preduzetnika u gradu).

Znači, pod tim brojem se vodi taksi dozvola, taksi tabla, TX tablice, samim tim ima ga i na registracionoj nalepnici, na ID plastikama, u APR-u, ukucan u radio-stanicu i pod njim se konkuriše doživotno za vožnje (bez obzira na udruženje), na pečatu, na taksi računu i da ne nabrajam dalje...

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Ned 22 Mar 2015, 13:37

Ja jesam za jedinstveni broj, ali sumnjam u realizaciju u praksi.
Pauk je konstatovao glavni problem - sprovodjenje u praksi i resenost da je vlast sprovede.

Jer kao sto sve normalno sprovode normalne drzave ovde bih isao kao i uvek obrnutom logikom pre bilo kog resenja.

Sta bi se desilo kada bi osvanuli sa istim tablama uz neke mozda minimalne razlike amblema firme?

Da li bi samostalci sa Trga, Usca, Autobuske, Aerodroma i ostali od toga dana prestali da kradu - NE BI !
Da li bi grad ako nastave da kradu po starom njima oduzeo dozvole u kratkom roku - NE BI !
Da li bi nastao haos za stranke koje bi bile pljackane pod istom ili slicnom firmom - BI !
Da li bi divljaci ocito razlicitih firmi na krovu nastavili da rade - BI !
Da li bi pored svega tako razliciti uzimali voznje (stranci, splaovovi, klinci i ljudi iz uutrasnjosti) - BI !
Da li bi mnogi falsifikovali tu firmu kao sto vec sada rade sa "samostalnom" i LUX tablom - BI !
Da li bi neko iz grada mrdnuo dupetom povodom svega gore navedenog - NE BI !

Sve nase ideje bez cvrste odluke vlasti da je sprovede u delo ili nas samih u smislu "uzimanja stvari u svoje ruke" nece dovesti do resenja problema na ulici jer se kod nas nee postuju ni zakon ni gradske odluke.
Ili ce zakon sprovoditi oni koji su za to zaduzeni ili cemo mi to raditi umesto njih ili ce sve ostati isto kao i uvek poslednjih XX godina.
Nazalost mi uglavnom mlatimo praznu slamu ovde.
Jedini vid borbe koji sam ja video je sam Zlaja na aerodromu okruzen sa "njih" 20.
Nas je mnogo vise od "njih", a oni nam decenijama zagorcavaju zivot. Potrebne su ideje kako ih fizicki spreciti da obavljaju svoju nelegalnu delatnost, pri tome moze da se krene od sasvim nenasilnih akcija.
Drugi nacin je pritisak na vlast, takodje fizicki, stalnim blokadama, dok ne pocnu da rade svoj posao.

Eto, ja vidim samo ta dva resenja, sve ostalo nece imati nikakav efekat.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 22 Mar 2015, 14:56

Kolega, je postavio sedam pitanja i odgovorio...svi odgovori su potpuno tačni kada bi sagledali sadašnju situaciju...sa jedinstvenim tablama i jedinstvenim brojem naravno ništa ne bi bilo tako i na taj način bi rešili sve navedene probleme bez fizičke konfrotacije, silnih bespredmetnih protesta bez ponudjenog rešenja...sklonite divljake kako znate i umete a oni ne umeju...ovoga puta nudimo rešenje koje je za nas potpuno bezbolno...sve ponudjeno unazad godinama rešava posledice kojih je jako mnogo i teško ih je pojedinačno eliminisati...ovoga puta sa ovim potezom rešavamo UZROK svih nedaća i dajemo mat divljacima, šah lopovima i vlasnicima firmi kao i Skupštini grada sa ogromnim izgledima da nam ponude bar remi...nekada smo prodavali cigarete i benzin na ulicama Srbije da bi preživeli, policija i inspektori su jurili pojedince i ponekog sankcionisali a šleperi i šleperi su ulazili preko granice....trebalo je samo zaustaviti šleper...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 22 Mar 2015, 15:24

Zar ovo vec nismo imali u praksi sa "kviskom". Sistem je bio praktican i dobar. Ali je kontrola bila ne povrsna nego nikakva pa cela stvar nije ni zazivela.
A o tome da niste mogli da nabavite duplikat ako vam ukradu , izgubite ili spadne sa krova pri brzinama vecim od 60, da i ne govorimo?
Pa onda nalepnice?

Vidite da ideja ima i postoje ambicije ali na kraju sve tone zbog nedostatka adekvatne kontrole.
Tu lezi zec a treba ga samo isterati na cistinu i ucmekati.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 22 Mar 2015, 15:52

Kvisko je samo uneo još veću zabunu sa šarenilom tabli i brojeva...treba samo pročitati ono što su učesnici ovog foruma napisali i naći ćete odgovore na sva vaša pitanja( Zokenzi, Batica, As, Velja itd.)....samo ne razumem zašto se stalno ponavljaju ista besmislena pitanja na koja je već odgovoreno...ako jedinstvene table sa jedinstvenim brojem nije pravo rešenje za naše probleme voleo bih da besmisleni kritičari svima nama koji tako mislimo otvore oči i ponude nešto bolje..dakle sve je već skoro napisano i ne treba kako neko reče mlatiti praznu slamu..potrebno je samo odabrati izmedju sadašnjeg haosa i uredjenog taksi prevoza a ne tražiti dlaku u jajetu tj. večito tražiti razlog zašto to nije dobro iako svi znamo da je to odlično...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Pon 23 Mar 2015, 00:44

Mozda sam ja besmisleni  kriticar ali meni je bas besmisleno da ce neki oblik i broj firme na krovu resiti sve nase probleme, ustvari kao sto rekoh mislim da ce napraviti jos vece probleme i resiti ni jedan postojeci.
Moje besmislene ali za mene jedine efektivne predloge resenja sam naveo.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 23 Mar 2015, 09:55

Šetač ::, ustvari kao sto rekoh mislim da ce napraviti jos vece probleme i resiti ni jedan postojeci.

Evo ti za sada bar jedan koji će rešiti, a to je da :GOLD, ALO, i slična ti udruženja ili firme neće moći da omoguće mnogim nelegalnim  taksistima  korišćenje radio mreže  tako što im da taksi tablu.... itd. i još ima BG---TX  a ti nemaš pojma kao i stranke da je taj nelegalni taksista kao možda i lopov....

E sad kolika je zabuna nastala tek sa BG --- TX, ispade da može da ih ima ko god hoće.........
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve se  može falsikovati ili napraviti kopija samo je pitanje koliko je to kažnjivo i da li se isplati ako se snose velike posledice.
Ako nadležni organi ne reaguju na takve pojave ..... falsifikovanja, ti  i ja smo tu nemoćni osim da im ukažemo na takvu pojavu..
Da li ti kad kupuješ neke devizne novćanice proveriš kurs i  ""ispravnost "" te novčanice....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

od Šetač ::  Da li bi neko iz grada mrdnuo dupetom povodom svega gore navedenog - NE BI !
A kao mrdaju zato što su pojedini kopirali lux-ovu,zutog table a pritom  nemaju BG ---TX i rade  ili imaju BG--TX a dozvole sa drugih opština van Beorada itd .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
od Šetač ::Da li bi nastao haos za stranke koje bi bile pljackane pod istom ili slicnom firmom - BI !
A kakav je tek sada haos sa različitim oblicima i obeležavanjem taksi firmi,pa od stranaka ko se snađe.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

od Šetač ::Da li bi samostalci sa Trga, Usca, Autobuske, Aerodroma i ostali od toga dana prestali da kradu - NE BI !"
od Šetač ::Da li bi divljaci ocito razlicitih firmi na krovu nastavili da rade - BI
od Šetač ::Da li bi pored svega tako razliciti uzimali voznje (stranci, splaovovi, klinci i ljudi iz uutrasnjosti) - BI !
Pa mnogo toga je kažnjivo i žestoko sankcionisano od državnih organa pa ljudi opet,kradu,ubijaju.....itd

Poslednji izmenio BATICA 646 dana Pon 23 Mar 2015, 10:03, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 23 Mar 2015, 09:55

Šetač ::Mozda sam ja besmisleni  kriticar
Nisi naravno,u pravu ste obojica.Isto mislite samo jedan sa više vere u vlast od drugog. Godine za nama su nas naučile da ne verujemo ama baš nikome,pa otprilike da bi sam Isus imao problem da nas u nesto ubedi.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Pon 23 Mar 2015, 10:22

BATICA 646 ::

od Šetač ::  Da li bi neko iz grada mrdnuo dupetom povodom svega gore navedenog - NE BI !
A kao mrdaju zato što su pojedini kopirali lux-ovu,zutog table a pritom  nemaju BG ---TX i rade  ili imaju BG--TX a dozvole sa drugih opština van Beorada itd .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pa vidiš,kad je jedan fejkovao pinkovu tablu,sutra već je bio eliminisan i on i tabla. 
Kao rezultat tog "utuženja" i celog pravnog postupka,danas nemamo ni jednu divlju tablu koja liči na pinkovu,iako njima kvaka najbolje radi. I tada je za vlast veći greh bilo to što je neko uzeo pravdu u svoje ruke nego uzrok,a tako je i danas,a biće uvek. Pa eto to je jedan primer kako se efikasno i brzo izboriti za svoje interese u državi koju to neinteresuje.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 23 Mar 2015, 10:30

pkl
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 23 Mar 2015, 12:51

Uh, koliko utrošene energije....cilj je isti ali putevi..da li bi bilo falsifikovanja jedinstvene table?-teško a i ako bi bilo to bi sigurno bilo u zanemarljivom broju i vrlo lako otkriveno...da li bi bilo lopova?- pa uvek će ih biti jer lopov ostaje lopov ali bi svakako i to bilo svedeno na neku pristojnu meru..toga svega ima i u najuredjenijim državama ali je svedeno na minimum...da li bi na taksi stanici regularno stojao nelegalni koga je nemoguće prepoznati?- ne naravno..da li bi bilo popusta?- pa kada bi se ovo pitanje vratilo na 2011 godinu sigurno ne jer znamo da je uvek generator popusta firma koja zapošljava nelegalne i oni su uvek u startu nosioci toga pa se posle nažalost proširi zahvaljujući moram da kažem kolegama koji razmišljaju danas za danas...da li bi nadležni mrdnuli guzice kod bilo kakvog pokušaja obesmišljavanja jedinstvenih tabli?- e tada kolega šetač dolazi vaš predlog do izražaja ali usmeren samo u jednu žižu jer se krivac zna, dakle pritisak na administraciju svim postojećim oružjem...
Treba samo pogledati unapred i videti koliko će se svima spomenutim suziti prostor za razne malverzacije..ako ne verujete onda pitajte bilo koga od vlasnika ili spomenutih da li su za ovaj predlog i videćete da će se svim snagama boriti protiv toga..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Ned 20 Dec 2015, 05:12

U poslednje vreme je prisutno dosta prijava od strane taksista na jednu ne tako lepu pojavu. Mnogima su ukradene ili nestale taksi table sa svojih automobila.
Za antene je odavno poznato da hoce da nestanu. Ali se pojava skidanja taksi tabli nikada ovoliko nije cinila.
Postavlja se pitanje kome i zasto nekome to treba. Jedini moguci odgovor, po meni, bi bio da se priblizavaju novogodisnji praznici i ostale pratece svetkovine i da ce u gradu biti prisutno dosta stranaca i nepoznavalaca regularnih taksi prevoznika od onog ostatka koji se time nelegalno bavi.
Jednom recju maskiranje i kamuflaza je neophodna da bi se potencijalni korisnik zbunio i doveo u situaciju da prihvati voznju. A onda sav teret, kritika i lose pisanje po novinama pada na regularnog taksistu koji se tim poslom posteno i savesno bavi.

Zato veliki apel svima da pripaze na svoje krovne oznake i da ih skidaju dok vozilo nije pod nadzorom.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 78
Datum upisa : 16.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 21 Dec 2015, 14:13

Pa to što ćemo mi pripaziti na taxi table neće mnogo pomoći kada je u Bg u opticaju na hiljade tabli taxi firmi koje odavno ne postoje i ne funkcionišu sem na krovovima vozila ispred svakog kluba, splava i gde god ima posla za nas... jedino ispravno i pravo rešenje je da se sve postojeće taxi oznake suspenduju i izdaju nove jedinstvene sa jedinstvenim brojem od strane Skupštine grada...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Pon 21 Dec 2015, 16:25

A da vas pitam jeste li vi ikada nesto kao pojedinac preduzeli da se ova pojava ucini manjom?

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 21 Dec 2015, 16:26

Evo ja ću da vam odgovorim, JESTE
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 21 Dec 2015, 18:09

To da li sam ja nešto preduzeo nema nikakve veze sa jedinstvenim krovnim oznakama sa jedinstvenim brojem jer ako bi se one ustrojile ne bi morao niko ništa više da preduzima već samo da čuva krovnu oznaku kako vi kažete...eto, samim pisanjem na ovu temu preduzimam nešto u pravcu trajnog rešenja ovog problema a vas mogu da zamolim da shvatite koliko je ovo pitanje za nas ključno i samim tim preduzmete nešto... nisam odavde

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Pon 21 Dec 2015, 18:55

Reci su mi bile uperene ka pojavi nelegalnog taksiranja i o nacinu kako se suprotstaviti toj omasovljenoj pojavi. Sada sto se to naslo u nastavku ove teme....mozda i zbog toga nije na pravi nacin shvaceno.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 21 Dec 2015, 18:59

Shvaćeno je kolega i rešenje je ova tema...trajno i jednostavno rešenje...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Čet 24 Dec 2015, 08:53

Mislim da resenje ne lezi u ponovnom nametanju raznih sredstava celoj grupaciji kao sto su bile markice sa kodovima, kvisko, TX tablice i svemu tome slicno.

Resenje lezi u pojedincu i u licnom doprinosu svakoga od nas. Koliko ste samo puta (a mozda i niste ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim) prosli, videli ili saznali da neko ko ne treba to da radi, radi ono isto sto i vi. Samo nelegalno i to na jako pokvaren i krajnje bezobrazan nacin. Sve sa izgovorom bolje i to da radim nego da kradem. Pa on vec krade.

Jeste li vi ikada videli ili se susreli sa takvima?

**Vidim da umete lepo da pisete i da dobro vladate recima. Da li ste nekada tu sposobnost iskoristili da napisete ili podnesete prigovor, prijavu ili drugacije zapazanje nekome ko je nadlezan za sankcionisanje takvih slucajeva. ***

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 24 Dec 2015, 12:48

Rešenje je da mi svi kao pojedinci stanemo iza jednog zajedničkog cilja i time iskoristimo našu ogromnu moć koja se sastoji u brojnosti i upornosti da se cilj ostvari koristeći sva moguća sredstva a sve drugo je čista utopija....
To što vi smatrate da jedinstvene table sa jedinstvenim brojem koje izdaje Skupština grada nisu pravo i dobro rešenje znači da niste sve probleme sagledali u potpunosti jer za mene je jedini ispravan stav da se mogući problemi rešavaju preventivno tj. da se preduprede...sve drugo su rešenja koja se nažalost u ovoj našoj Srbiji primenjuju u svim sferama života bezuspešno desetinama godina...Npr. ako pustite šleper švercovanih cigareta da udje preko granice uzalud ćete posle juriti pojedince koji ih prodaju na ulici..isto tako ako dozvolite taksi firmama da taksi table stave na krov kome god hoće, da ih uključe u radio-mrežu itd. uzalud ćete posle pisati prijave protiv pojedinaca koje vidite na ulicama grada i na taksi stanicama kada ne rešavate srž problema i time samo dati birokratama mogućnost da se reklamiraju tako što su pisali prijavu nekom nesrećniku koga su nahvatali i date im mogućnost da se uvećavaju jer eto nema ih dovoljno da suzbiju nelegalan rad..kada pravim i efikasnim merama rešite srž problema neće vam trebati ni komunalna služba ni inspekcija a pogotovo ne u ovolikom obimu...   Jedinstvene table sa jedinstvenim brojem rešavaju srž većine naših trenutnih problema i ruše deo zida koji su sazidali vlasnici firmi izmedju nas i naše samostalnosti ili drugim rečima ruše njihov monopol koji imaju a taksi službu vraćaju bar delimično u ruke onih koji taj posao nose na svojim ledjima a to su taksi preduzetnici koliko god to trenutno izgledalo smešno jer mi smo sada preduzetnici samo kada treba da odgovaramo celokupnom imovinom za neizvršene finansijske obaveze...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Čet 24 Dec 2015, 14:00

Ne mogu ni jednom recju da kazem da u vasem pisanju ima neistine. Ali ovakvim metodama stvari nikako nece krenuti na bolje jer se interesi ne poklapaju.

Sa jedne strane imate vlasnike cije se bogatstvo meri prostim brojem a sa druge taksiste ciji je rad vrednovan samo toga dana. Takve dve stvari nikada se nisu mogle spojiti da obe budu zadovoljne. Naprotiv ovi prvi se trude i sve rade samo ne bi li nas bilo sto vise. A zakoni koji se pisu, njih kao ucesnike u izvoru nelegalnosti skoro da niko i ne pominje. Ili ih samo opominju.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 24 Dec 2015, 17:56

Očigledno da niste baš sve dobro razumeli ali nema veze, nebitno..oni su zadovoljni verujte ali bi bili ili bolje reći morali bi biti zadovoljni i sa mnogo manje jer sa toliko malo rada ipak previše zaradjuju...dovoljno je da podelite table svima koji izraze želju da rade, uzmete im pare pa im posle i dalje uzimate svakog meseca, objavite popust koji ne dajete vi nego oni, privučete stranke a onda vam dotrči veliki broj željnih i mesečni saldo se samo uvećava...pomiriti interese, ne nego najbolje da svako radi svoj posao...dispečeri da vrše uslugu taksi preduzetnicima i na taj način ostvare svoj interes ali ne i da odredjuju uslove rada, cene rada i još mnogo što šta što nikako nije u njihovoj nadležnosti a taksi preduzetnici da usaglase sa gradskom upravom sve što je potrebno da bi se stvorio povoljan ambijent za rad i da time i stranke budu zadovoljne tj. da za dat novac dobiju i adekvatnu uslugu...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics