Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

GPS da ili ne, pitanje je sad

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

GPS da ili ne, pitanje je sad

Počalji od VENELUME taj Sub 21 Mar 2015, 09:45

Povela se rasprava oko GPS , da li ga uvesti u vozila ili ne , pa me interesuju vasa misljenja i zapazanja.Ja sam licni zagovornik GPS-a , zato sto RC-u daje mogucnost da u svakom momentu zna gde je kolega , da li je to zbog vremena i pozicije(nema vise stanje i pozicija , a ni laznih pozicija),kolegi daje mogucnost objasnjenja (RC vidi na karti gde je kolega u odnosu na adresu , pa ga moze navesti,ono prva levo druga desno itd) i trece  ali po meni najvaznije - u slucaju problema , kolegu je moguce pratiti i uputiti mu pomoc.A i da ne zaboravim , vozila su i sigurnija zbog kradje..Eto toliko ja , a sad vi.
Normalno provlaci se i pitanje finansija i zainteresovanosti Grada da sve to isprati nisam odavde
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: GPS da ili ne, pitanje je sad

Počalji od brat saja taj Sub 21 Mar 2015, 13:50

Ja sam uvek za nove tehnologije i volim te novotarije,ali naravno imam i gresne misli.Jos nemam celu sliku o tome kako to funkcionise,na koji nacin uredjaj salje moju poziciju centru?net,sms...?
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sub 21 Mar 2015, 13:56

Pa nešto slično smo imali u vozilima, meni ostadoše kod volana dva crvena dugmenceta i kada sam svojevremeno u šali pitao gospodina Zlatkovića čemu to služi jer znamo da nije ispunilo očekivanja on je otrčao po komp., ukucao moj broj i iščitao mi koliko sam vožnji napravio u zadnje dve nedelje, gde i koliko sam stajao, koliko se prazan vozio, kolikom brzinom se kretao itd. gotovo sve...koliko sam naplatio...a, znači to vama služi kao video igrica i za špijunažu..?...nastavio sam sa šalom..
Tome ima ja mislim 5,6 godina i tada je stvarno bilo fantastično napredno pa je prava šteta što se tu i stalo..sada je sve to mnogo,mnogo jednostavnije i jeftinije izvodljivo i svakako nam je po mom mišljenju potrebno s tim što bi svi podaci morali biti strogo zaštićeni...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 663
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sub 21 Mar 2015, 15:41

Svako ko malo razmislja o sutra mora biti saglasan sa GPS-om. Iskustva na terenu,dogadjaji predhodnih godina,
pa i dana, nam govore koliko je to danas neophodno u poslu kojim se bavimo.
Zlaja je svojevremeno bio pionir u tome,ali da li pogresno vreme,skromne mogucnosti tadasnjih mreza i uredjaja,
ili pak nesto trece su tu sjajnu ideju urusile. Danas,kad su nam na pragu 4G mreze,uredjaji sa procesorima od po
4+jezgara to ne bi bio problem.
Kako ja danas zamisljam jedno moderno taksi udruzenje,preduzece,firmu,kako god?
Posto smatram da je trovanje naroda reklamama na radiju,bilbordima,(sem tv-a)za vec postojece brendove koji su
sw pozicionirali u ovom gradu kontraproduktivno,jedini nacin da danas neko iskoci i pojede drugog  su upravo
napredne tehnologije kojima se okrenuo svet,a i mi pocinjemo. Danasnje taxi vozilo bi trebalo da:
Bude konforno i da obavezno ima adekvatan gepek
Poseduje GPS uredjaj
Poseduje wi-fi
Ima citac kartica sa racunom
Ostvaruje vezu sa modernim centrom nekom od navedenih tehnologija,a radio stanica da mu sluzi samo za
sadasnji neradni kanal.
Neko je ovo sve vec implementirao u svoja vozila,neki to uveliko planiraju i razradjuju,a neki kao mi sede i diskutuju
 pustaju probne balone i gube dragoceno vreme.
Ko prvi prigrabi ovaj veliki deo stranaka koji koristi razne aplikacije,citace itd,taj ce daleko skociti.Toliko daleko
da ga oni koji koriste tehnologiju od pre pola veka,nece moci stici. Kad danas stranka umemorise telefon od
firme koja ima sve to,moze uvek da posalje vozilo za 3 minuta,pa recite mi razlog zbog kog bi memorisala i uopste
trazila neku drugu firmu.
Ovo je naravno moje licno misljenje,a siguran sam da ga dobar deo forumasa deli sa mnom.
Naravno da to mora da kosta i davaoca i korisnika,ali ako bi se teret posteno podelio (znaci ne ravnomerno nego posteno)
ne bi trebalo da predstavlja problem,pogotovu sto sam misljenja da u cenu danasnjih nerealnih clanarina moze da se upakuje i ovo.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sub 21 Mar 2015, 15:56

Eto, Pauk je malo i sa stručne strane rasvetlio temu GPS-a...potpuno podržavam sve napisano i smatram da je GPS postao skoro neophodan svima nama iz više već navedenih razloga..i pored toga što je to valjda normalno i za xx a ne zaxxI vek time bi uz već pokrenutu moju novu temu zaista rešili mnoge probleme i oslobodili se dela stresa koji nas sada svakodnevno očekuju čim okačimo tablu i krenemo na ulicu...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 663
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 21 Mar 2015, 20:18

To i ja mislim , bar dela stresa , jer ovaj nas posao je medju najstresnijim , e sad koliko smo mi toga svesni ili ne,druga je prica
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Ned 22 Mar 2015, 00:45

Znači da ne bude zabune,nisam za varijantu wi fi,čitač sa računom od firme,gde vlasnik bere beneficije od prometa,itd.nego drugi,novi sistem rada. Hoću da i ja kao taksista vidim neku korist od svih tih novotarija,a ne samo parola zadovoljiti ionako već previše razmažene stranke.
Ako ne može komplet odmah,onda prvo gps i sistem rada pa onda ostalo. Tim redom,da se interes taksista jednom stavi na prvo mesto.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 22 Mar 2015, 15:36

GPS je kao vatra ili voda. Dobar sluga ali zao gospodar.

Taj sistem treba korisniku samo da pomogne ali ne i da ga stavlja u podredjen polozaj. A u tu situaciju cemo da udjemo ako nam ga instaliraju kao obavezu u svaki auto.

A najveci problem nastaje kada se posle toga moze uvesti i opcija radno vreme taksi vozaca. Onda svako moze da ti odredi koliko ces i kada da radis. A to nije nikako dobro po jednog preduzetnika.

Pitao bih ove dnevne sta bi radili i gde kada treba da odrade nocnu smenu od dodeljenih 8 sati?
Stajao na Petrarkinoj ili Orascu i cekao da svane?
A nasuprot njemu, onima iz nocne, kada sedne stranka u po bela dana i kaze: "Socijalno na Zvezdari"?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Ned 22 Mar 2015, 15:52

Ne može niko da ti odredi kad ćeš da odradiš svojih 8 sati. Samo može da ti limitira radne sate u okviru 24h. Sve to naravno u nekoj drugoj zemlji.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 22 Mar 2015, 17:08

A pogotovu za one sa dopunskom delatnosti,tj. kao četiri sata......
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Ned 22 Mar 2015, 19:44

Uvek mozes da upalis ometac i postajes nevidljiv.Ako te neko specijalno nervira,stanes pored njega,a on neka se ceska zasto mu ne radi sklopocija.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Ned 22 Mar 2015, 20:02

Ja sam ZA pod uslovom da ima dugme ON/OF!
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Ned 22 Mar 2015, 20:56

Za .....
angelina
Forum manijak
Forum manijak