Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

--- Korišćenje ---RADIO-FREKVENCIJA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

--- Korišćenje ---RADIO-FREKVENCIJA

Počalji od BATICA 646 taj Sre 04 Mar 2015, 20:47

;klm;
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: --- Korišćenje ---RADIO-FREKVENCIJA

Počalji od benakiba taj Sre 04 Mar 2015, 21:11

Sekretarijat za saobraćaj kaže da je moguće da dozvola za nošenje radio stanice ima samo broj taksi vozača bez imena....e ovo je stvarno strašno, dokle li doseže njihov bezobrazluk(mislim na one koji su tražili da taksi vozač bude nosilac frekvencije i obeležen brojem..) Opet je sve okrenuto naglavačke...da li smo svi mi koji imamo kablovsku nosioci frekvencije obeleženi brojem? Užas... Nosilac frekvencije i onaj koji treba da je plati je dispečer...a taksi vozač je nosilac radio stanice za koju bi trebalo da plati dozvolu za nošenje a kada se uključi u dispečerski sistem dobija frekvenciju i druge usluge od dispečera za koje plaća ili ne plaća odredjenu nadoknadu u zavisnosti od ugovora koji sklope dve firme a u ovom slučaju taksi firma(dispečer) i taksi preduzetnik...Dozvola za nošenje bi trebalo da bude samo vremenski ograničena i da glasi na ime vlasnika(taksi preduzetnik)..kada taksi preduzetnik nije uklučen u neki od dispečerskih sistema on i dalje ima radio stanicu koja je neupotrebljiva jer nema frekvenciju.... Ovako ispada da smo mi vlasnici firme jer im plaćamo sredstvo za rad(frekvencija) ili smo obični najamni radnici pod odredjenim brojem..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 04 Mar 2015, 22:43

benakiba :: Ovako ispada da smo mi vlasnici firme jer im plaćamo sredstvo za rad(frekvencija) ili smo obični najamni radnici pod odredjenim brojem..

To ti se zove dokapitalizacija, teska su vremena Veoma srecan

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Čet 05 Mar 2015, 00:36

Ja imam dozvolu za stanicu koja važi 10g. koju mi niko nikada nije tražio.Prvo urade nekakav tehnički pregled stanice,koji se naravno plaća pa onda dozvola i ona se plaća,ma čisto otimanje para za ništa.Prave nas budalama i ništa više.Kad sam pitao u firmi zašto dajemo pare džabe odgovor je bio da po tom i tom zakonu možemo i robiju da zaglavimo,jer je tobože to veći prekršaj nego nošenje vatrenog oružja. ORAO ZOVE KOBCA KOBAC PAO KOBAC PAO

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 05 Mar 2015, 12:54

Skeniraj ili fotografisi tu dozvolu i postavi ovde. Da svi vidimo kako ona izgleda?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 05 Mar 2015, 13:10

Ja imam dve ili tri probaću da ih slikam ali ne vidim svrhu jer važnost jeste 10 godina ali čim promeniš asocijaciju više ne važi...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 05 Mar 2015, 13:14

Većina firmi ili ti udruženja ima plaćenih oko 50 -100 dozvola za frekvenciju dok samo jedna ima 206.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 05 Mar 2015, 13:28

Pa u zavisnosti od broja korisnika tj. srazmerno broju korisnika frekvencije RATEL odreže godišnju sumu novca firmi koja je zakupila...dakle što više dozvola više para iz džepa vlasnika ali ta ukupna suma mislim sigurno ne prelazi jednomesečnu obavezu taksi preduzetnika prema vlasniku u obliku "smene" ili bolje reći nadoknade za vršenje usluge....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 05 Mar 2015, 15:03

Moram da napomenem da je jedan od najmudrijih ili najpromucurnijih postupaka u ovom pogledu napravio  bas gdin.Zlaja. On je zakupio svih 206 brojeva na jedan te isti znak identifikacije. Ovo je jako dobar i mudar potez. Da napomenem da je jedan od vlasnika sa najvecim brojem zakupnina.
Identifikacioni broj pored broja dozvole i vaznosti mozete videti ovde:

Radi uporednog pregleda postavljam i drugog po broju zakupnina a to je poslovno ime - "MS CO PINK TAKSI", a u narodu poznatije kao Pink taksi. Preduzece je trenutno registrovano u stecaju, ali to ne treba da predstavlja predmet ove teme. Njihovih 106 zakupnina je odredjeno tacno definisanim identifikacionim brojem.

Zanimljivost jos predstavlja da je (poslovno ime TAXI-M) poznatije kao Alo taksi, zakupilo 51 dozvolu ali samo na jedan kanal. Dok su ostala udruzenja zakupila dva ili cak tri kanala po dozvoli. Ovde se svako snalazio na svoj nacin prema mogucnostima i potrebama.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 07 Mar 2015, 00:50

Zanimljivost jos predstavlja da  većina koristi frekvenciju firmi u stečaju ili ti firmi koje ne postoje,a pogotovu kao što je pink koji ima preko 1400 stanica u mreži.
Mada ni ostali nisu ništa bolji,kao GOLD itd ....Jedino može da pliva BPT jer ima plaćenih 206 i možda lux sa 186.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Sub 07 Mar 2015, 01:58

struja ::Skeniraj ili fotografisi tu dozvolu i postavi ovde. Da svi vidimo kako ona izgleda?

Izgleda super na više strana, tu je i tehnički pregled i dozvola.Ako hoćeš da se nadjemo uz ladno pivce ja ću da ti je dam, pa je ti skeniraj ili skroziraj skroz.Pišem ti ovako pošto ja više nemam snage da se borim.

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 07 Mar 2015, 15:16

plavi :: .........pošto ja više nemam snage da  se borim.

Dok god se boris znaci da postojis! A cim postojis moras i da zivis.
Pa tako onda smelo nastavi sa borbom da bi preziveo.

;nenn; ....i ne odustaj.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 07 Mar 2015, 18:52

Imam i ja tu dozvolu koju mi niko nikada u zivotu nije trazio,vaznost 10 godina tj.do 2023 godine.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh