Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Koja ce prva da zazivi u Beogradu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Koja ce prva da zazivi u Beogradu

Počalji od to je to taj Pet 02 Jan 2015, 11:16

Cinjenica da se ovaj oblik poslovanja u taksi sistemu probija polako kod nas, u mnogim gradovima u Srbiji firme uveliko koriste ovakav oblik poslovanja samo u Beogradu niko se ne usudjuje da krene ozbiljno u ovu pricu.
Da li se vlasnici radio centara plase da krenu konkretno sa ovim ili je procena da im je trenutni nacin poslovanja jednostavniji mada ne i jeftiniji.

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Koja ce prva da zazivi u Beogradu

Počalji od Šetač taj Pet 02 Jan 2015, 11:34

Ovoga mi treba da se plasimo, a ne vlasnici radio centara.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 02 Jan 2015, 17:49

Kao neko ko je, pre vise godina i sam bio ukljucen u ovaj razvojni program zamene klasicnog sistema dodeljivanja voznji, mogu da kazem da je sistem izuzetno dobar i funkcionalan.

ALI........samo jedna cinjenica ga tu kvari koja mrsi sve stvari?
Program i ceo sistem je razvijen na bazi odnosa dispecerski centar-taksi vozac. Bolje prevedeno znaci gazda-taksi izvrsilac.
Kada korisnik pozove centar sa zahtevom za taksi vozilom. Centar ga prima. Brzo obradjuje i DODELJUJE taksi vozilu koje ti samo vozis. Znaci nema da biras, niti da razmisljas. Dobio si, idi i zavrsi.
E bas ovde nastaje to usko grlo koje ceo sistem gusi i cini ga nesposobnim za normalnu upotrebu.
.......................................
A kako je to zaista izgledalo u praksi:
-Kada su neki momci, pre vise godina, dosli iz Mančestera i doneli ovaj program AUTOCAB da promovisu kod nas, docekalo ih je veliko iznenadjenje u vidu naseg razmisljanja prema taksi poslu.
Naravno, tu sam se nasao ja, kao prvi koji je postavio pitanje na koje je predstavnik grupe zatrazio stolicu da sedne jer nije mogao da veruje sta ga pitaju?
Pitao sam ih: -Kako na uredjaju mogu da odbijem voznju? Coveku prvo nije bilo dobro, sto tako nesto cuje, a onda je trazio da mu ponovim pitanje jer je mislio da neko od nas dvojice nesto dobro ne razume.
-Ne razumem. Ja vama nudim voznju a vi hocete da je odbijete. Zasto bi to radili?
-Zato sto mi ne odgovara iz mnogih razloga.
-Kojih? Navedi mi od tih vise bar jedan?
-Na primer, necu da prihvatim ni jednu voznju preko uredjaja koju mi salje centar ako oko mene ima drugog posla.
-Ali zasto?
-Zato sto na poziv moram da dam popust a na kvaku ne moram.
-A sta je to popust- upitali su onda oni?
Bilo bi tu i vise reci da je razgovor vodjen na maternjem a ne na engleskom jeziku.

Vise ih nista nismo pitali. Uredjaji su bili super i odlicno su radili. Ali uspeh nije zaziveo!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Pet 02 Jan 2015, 23:57

Bio i ja na kratko u tom udruženju te godine, iz čiste radoznalosti...sistem je imao samo jednu manu...nema ponude u slučaju neke povratne vožnje - primer: uzeli ste vožnju iz centra ka Mirijevu, žica ili kvaka, nebitno...onog momenta kad uključite taximetar, vaš status - boja - na velikom panou u RC se menja, tj. prelazi iz dotadašnjeg slobodnog vozila u zauzeto...završavate vožnju za nekih 5 min., ali kompjuter to ne zna...druga stranka zove iz Mirijeva, sela bi vam povratna vožnja k'o budali šamar... sistem obrađuje poziv, vidi sva vozila i njihove statuse na terenu...ponudu daje najbližem slobodnom vozilu, pa makar ono bilo i na Zelenom Vencu...tek kad završite i isključite taximetar, na tabli ste opet zeleni, vožnja prođe pored vas, a da niste ni bili svesni...verovatno je nećete uzeti ni na sadašnji način, preko radio mreže, ali ste u samoj seči imali kakvu-takvu šansu, znači zavisilo je malo i od vas...sve drugo je bilo u prednosti...vidi se na posebnom upitu gde su ostale kolege i koliko i da li ih ima na taxi stanicama, pa se prema tome i odlučujete na koju ćete stranu... a ne kao sad, od stanice do stanice tražite mesto, mic po mic, svuda gužva, nigde ni kvake usput i dok kažeš ašov, ti u centru - prazan, ler, kako god...nema pojačanih, protežiranih,(tombola - 'ajmo sa dvojkom...sa osmicom, peticom...) kliznih pozicija i krađa vožnji, jer se sistem obraća samo vama...imate opciju i da odbijete vožnju u kratkom roku bez ikakvog obrazloženja, sistem automatski nudi sledećem najbližem slobodnom...kad idete na pauzu u toku smene, ručno se odjavite preko uređaja - to je treća boja - status...sve u svemu, bilo je interesantno iskustvo...a zašto nije zaživelo, to je posebna tema...

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 03 Jan 2015, 13:11

Jos jedna velika prednost ovakog sisitema je sto ne moras da stojis i budes u redu na taksi stanici. Leto, vrucina, upekla zveza asfalt omeksao od temperature. Ti nervozan trazis mesto na stajalistu a ona puna i pretrpana kao u sardini. Onda ti lepo pustis sve druge da stoje i cekaju svoj red a ti se zavuces tu negde u blizini ispod neke guste krosnje koja pravi jos bolju hladovinu. Sistem te i dalje vidi i za njega si prvi u ponudi u toj zoni. Jer grad je bio podeljen na teritorijalne zone i kada udjes iz jedne u drugu odmah ti javlja koji si po redu u njoj. Bez obzira gde stojis samo da si u okvirima zone.

Isti ovaj sistem je prekopiran i prenesen u Pink taksi u Kragujevac i radi besprekorno. Ovakav sistem imate i u dva udruzenja u Podgorici.

Evo kako je uredjaj izgledao:
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 03 Jan 2015, 20:20

Tako nesto je bilo i u Alo , ali po meni nije korektno da neko sedi na stanici 2-3 sata , a neko ko zivi u reonu te taksi stanice se vodi kao prvi (ima primer u NBA).Tako je npr , ti se vozis gore-dole oko npr. Sava centra juris kvaku , a uredjaj te ocitava kao prvog na Savi.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 04 Jan 2015, 07:59

Šetač ::Ovoga mi treba da se plasimo, a ne vlasnici radio centara.

Ja se ne bi slozio sa tobom, mislim da je obrnuto.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 04 Jan 2015, 16:19

Ja bas o tom sistemu koji je bio u Alo asocijaciji i pricam. Jer svi ti uredjaji koji su tu radili su kasnije prebaceni i ugradjeni u Pink taksi u Kragujevcu. Tamo rade odlicno.

#Venelume#
-Brzo citas tekst pa ti odgovori na stvari koje pitas promicu pred ocima. Ovde se ne radi o tome ko je prvi na taksi stajalistu NEGO U ZONI. Sistem poznaje i nudi prvome koji je slobodan u toj zoni a ti stani i budi gde hoces u njenim okvirima.
Prakticno, to na primeru znaci da ako nemas mesto da stanes na stajaliste studentski trg ti se prosetaj do bandere i stani tu. Vise za tebe bazne stanice ne igraju nikakvu ulogu jer mozes da stanes i na cosak Vasine ako imas volju.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Ned 04 Jan 2015, 18:29

Ti bre Strujo pišeš kao da si, kad uđeš prvi u zonu, obezbedio sve vožnje taj dan iz te zone, ... u najmanju ruku.
Dakle, prvo treba da budeš-uđeš prvi u neku zonu, onda treba da sačekaš vožnju iz te zone a bila ona na kvaku ili na poziv ti odlaziš s prvog mesta te zone, zar ne ....
Jedina prednost je hladovina ....
Najveća mana je ono što je zzmegi napisao, ''pun do mirijeva, završava se vožnja za minut a on zove najbližeg slobodnog'', pa makar taj bio ko zna gde ...
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 05 Jan 2015, 13:31

Mozda si i u pravu da sam malo preterao sa upotrebom reci zona, pa zona. Ali samo u zaru da objasnim nesto sto je zaista dobro radilo.
Imao je ovakav sistem i svojih mana ali su one daleko manje u odnosu kakve je sve prednosti u radu pruzao.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Pon 05 Jan 2015, 18:33

Zaboravio sam da napomenem da je postojao čak i panik taster.

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 05 Jan 2015, 19:58

Pritisnes "Pomoc" na displeju i nastavis dalje da vozis. Njima u centru se blokira svaki rad i ti crveno blinkas preko celog ekrana za nadzor. Onda te pozovu preko stanice ili mobilnim.
Ako je greska onda te malo izribaju. A kojim slucajem ako nije....e to se za vreme zivota uredjaja, nikome nije zatrebalo.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Pon 05 Jan 2015, 22:10

to je to ::Cinjenica da se ovaj oblik poslovanja u taksi sistemu probija polako kod nas, u mnogim gradovima u Srbiji firme uveliko koriste ovakav oblik poslovanja samo u Beogradu niko se ne usudjuje da krene ozbiljno u ovu pricu.
Da li se vlasnici radio centara plase da krenu konkretno sa ovim ili je procena da im je trenutni nacin poslovanja jednostavniji mada ne i jeftiniji.

Samo da vas vratim u realnost to jest na cilj teme, kako radi i da li je dobro ili lose je stvar neke druge price ono na sta ja stavljam akcenat kao otvarac teme je zasto sve to o cemu ste pisali radi u gradovima Srbije ali nije dobro za BG. To je ono gde mene interesuje vase misljenje a o tehnickim detaljima kad zazivi, o tom potom.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Sale dragi, kako znamo da nisi ni glup ni naivan šta si zapravo hteo da nas pitaš?

Počalji od zlaja taj Pon 05 Jan 2015, 23:28

to je to ::...Samo da vas vratim u realnost...
Kako kaže naš drug Pera, i na tarabi piše sladoled...Tržište diktira, gde je velika ponuda tu je i niska cena onda sledi velika tražnja pa se taxi firme snalaze, eksperimentišu i investiraju u brže i efikasnije poslovanje. U Podgorici nema Starta ima zaštićenih 2 EUR gde je uključeno prvih 5km, u Smedrevu se dobra vožnja od 500din prepričava par dana, u Užicu taksisti vade ljude iz autobusa i voze ih po ceni karte, Pančevo ili Pančevački most je blizu pa proveri njihove ponude a u Kragujevcu ne verujem da možeš i da zamisliš kako i šta se sve radi pa tako KG Pink taxi ima 100-tinjak razvaljenih vozila na kojima radi dosta divljaka, dobit im je skroma a ako se ne varam njihov je ovaj promotivni fimčić (http://www.pinktaxi.rs/)...
Dakle kad ti neko ponudi dobar biznis plan i za to ti ne traži bednih par desetina hiljada evra ti lepo prihvatiš i kreneš u akciju kao npr AloTaxi-AutoCab, NacionalniTaxi-Taxitronic, NBATaxi-(taxi.rs), bgtaxi19800.rs...Da zaključim, vrati se ti malo u realnost pa postavi pitanje ponovo!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 06 Jan 2015, 05:49

Sve ovo sto vi pisete vec je postojalo u BTV-u , ali nedostakom volje (para) sve ceka neka bolja vremena .Zlaja je imao volje da i dalje ulaze u pricu zvanu GPS , ali druga strana Galeb group je trazio naplatu usluge kao da je sistem bio zavrsen i usavrsen - a bilo je daleko od toga . Zone su bile skracene na prostor oko taksi stajalista , tako da kad se stane na TS sistem vas registruje ,imali ste mogucnost da pitate RC koliko ima prijavljenih kolega npr.na 70.bloku i da po dobijenom odgovoru odete na isti ili produzite dalje.Nije bilo potrebno ono-Kolega , stanje i pozicija,jedan pogled na ekran sve resava.Kolegi kome je ukraden auto problem je resen extra brzo.A postojao je i panik taster , za svaki slucaj.
Jedino su voznje predavane preko zice , jer tada pre3-4 godine tehnologija je bila mnogo siromasnija.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 06 Jan 2015, 05:52

Isti ovaj sistem je prekopiran i prenesen u Pink taksi u Kragujevac i radi besprekorno. Ovakav sistem imate i u dva udruzenja u Podgorici. ::
-----------------------------------------------------------------------------
A koliko ima taksista i koliko taksi stanica u Kragujevcu i Podgorici, kolika je povrsina tih gradova , koji je broj voznji po gradu , a koliki po okolnim selima.Ima tu mnogo razlike izmedju Beograda i drugih gradova.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 06 Jan 2015, 15:47

Eto ti sad sta bi,izvadi rec iz konteksta i nacrni me.
Realnost je vazila za cilj teme a pozicija mi dozvoljava da podsetim na to.

Sta ima lose u tome da moje pitanje ide u tom pravcu, Tehnologija napreduje i to niko ne moze zaustaviti, do pre nekoliko godina nismo imali ni mobilni telefon u kolima a sad smart mobilni, tableti,  wireless.
Aplikacije i biznis planovi uveliko rade i ti to najbolje znas od svih nas.

http://pintaxi.com

https://play.google.com/store/apps/details?id=hardcode.example.mapaclient

http://www.taxi.rs/aplikacija.html

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.fleka.taxi

http://www.androidmarket.rs/aplikacije/taxi-taksi-srbija/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autocab.taxibooker.autocab&hl=sr

Kakave veze ima to sa cenom, trsiste je sad ovakvo zato sto im niko ne nudi nista novo/drugo.

Pa primer naxissa za twitterom
https://play.google.com/store/apps/details?id=hardcode.example.mapaclient

donosi toj firmi izmedju 100-150 voznji dnevno.

Moje je čuđenje da do sad vec nije neko implementirao nesto od ponuđenih. Ondasnje aktivnosti BPT sa galebom je bilo ok ali ocigledno da je sad sve to mnogo jeftinije ili bar pristupacnije.
Mislim da je 2015 godina pravo vreme  za novitete.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

50din x 6000 vožnji mesečno=300000 din

Počalji od zlaja taj Uto 06 Jan 2015, 17:12

to je to ::...Mislim da je 2015 godina pravo vreme za novitete.
Slažem se, a evo kako ja razmišljam, sačekaću da vidim PINK-ovu tablet aplikaciju koja se pominje kao alternativa sadašnjem njihovom radu i onda ću odlučiti šta dalje, naravno treba videti koliko će još firmi u Gradu uvesti popust koji za sobom vuče i neminovni pravac i onda ćemo svi znati šta i kako dalje a dotle pregovaram i istražujem, prato.rs/track, pintaxi, claxi, taxibeat ili naravno potpuno nova aplikacija koja bi idealno savladala sve zahteve.
Za sve aplikacija važi, šta dobijamo i koliko to košta?

Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Čet 08 Jan 2015, 16:03

VENELUME ::Sve ovo sto vi pisete vec je postojalo u BTV-u , ali nedostakom volje (para) sve ceka neka bolja vremena .Zlaja je imao volje da i dalje ulaze u pricu zvanu GPS , ali druga strana Galeb group je trazio naplatu usluge kao da je sistem bio zavrsen i usavrsen - a bilo je daleko od toga . Zone su bile skracene na prostor oko taksi stajalista , tako da kad se stane na TS sistem vas registruje ,imali ste mogucnost da pitate RC koliko ima prijavljenih kolega npr.na 70.bloku i da po dobijenom odgovoru odete na isti ili produzite dalje.Nije bilo potrebno ono-Kolega , stanje i pozicija,jedan pogled na ekran sve resava.Kolegi kome je ukraden auto problem je resen extra brzo.A postojao je i panik taster , za svaki slucaj.
Jedino su voznje predavane preko zice , jer tada pre3-4 godine tehnologija je bila mnogo siromasnija.
Slican problem su imali i u bravo taxiju u Smederevu,ali su ga resili uz aliexpres i jeftinu ali ubitacnu kinesku tehnologiju koja se sama odrzava,popravlja,apdejtuje,i najvaznije fercera.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Čet 08 Jan 2015, 16:55

Svi se nesto femkaju..a svi znamo ko ce prvi da startuje! hihihi
A ko p rvi startuje obicno pokupi kajmak!!!
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 799
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koja će prva da zaživi u Beogradu?

Počalji od zlaja taj Pet 09 Jan 2015, 09:04

http://taxirs.net-informatika.com/Registration.aspx?p=5a4UmJ0IyybXRHJEHaHKqclGZU4wA2da :
Blackshadow ::Svi se nesto femkaju..a svi znamo  ko ce prvi da startuje! hihihi
A ko p rvi startuje obicno pokupi kajmak!!!
Svi sve znamo ali... Ti mu nekako dođeš kao Magnum, Jerotije ili Peradetlić, od taksija ne živiš ali sve tajne znaš!
Ako si mislio da će Tedi prvi da krene znaj da to ne zavisi od njega već od Ratela odnosno kad neko u Ratelu kaže dosta je bilo, e onda startuju Tableti!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 10 Jan 2015, 06:19

Ma dajte,kakve aplikacije pa mi još primamo samo keš.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 10 Jan 2015, 14:01

Tako je Zlaki,,,,samo kad smo mi ziveli od taksija ti si vikao ,,,mama bi bip.
Ili mislis da smo zaboravili!?
Ili se to toliko promenilo otkad mi ne zivimo od taksija!?
A od cega stvarno ti zivis danas? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 10 Jan 2015, 14:21

A od cega stvarno ti zivis danas? ::

..............................................................

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fica taj Ned 11 Jan 2015, 14:40

Napisao bih svoje vidjenje iz ugla trenutnog korisnika jedne od onih aplikacija koje trenutno zive u BGD-u. Milsjenja sam da je rad preko aplikacije mnogo laksi u odnosu na rad preko stanice. Prednosti su:nema dosadnog cavraljanja dispecera i opterecenja koje proizilazi iz potrebe stalnog pracenja citanja,ocenjivanja pozicije,procene vremena do adrese itd.-aplikacija to sve radi umesto vozaca. Sve dobijate sazvakano,odmereno,na mapi obelezeno (ukoliko vam je adresa nepoznata,mapa vas vodi do cilja gde na kraju u vecini slucajeva izbaci i fotografiju ulaza,kapije,restorana......).
Mana je sto aplikacija ne izbacuje predate voznje pa se stice osecaj da na ulici posla nema (mada ga i realno nema tj osetno je manji broj voznji). Iz razloga sto je vecina naviknuta da ocenjuje gradska desavanja tako sto prati dispecera i njegova citanja. Prema ovome se uglavnom orijentisemo i rukovodimo,pratimo zavrsene utakmice,koncerte,zastoje  saobracaju itd. Problem bi se resio upgradeom po kome bi se u nekom uglu ekrana prikazivale predate voznje.
Generalno kao vid komunikacije mora se koristiti mreza i dalje jer postoje odredjene situacije kada se putem tableta nemoze zavrsiti kompletna prica.

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 48
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MATORI taj Pon 26 Jan 2015, 14:56

Ovaj sistem je fenomenalan za svaku taxi kompaniju.

MATORI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 21.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh