Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Štrajk taksi vozača i autoprevoznika Srbije 03.12.2014.

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Štrajk taksi vozača i autoprevoznika Srbije 03.12.2014.

Počalji od to je to taj Pon 01 Dec 2014, 01:11

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Štrajk taksi vozača i autoprevoznika Srbije 03.12.2014.

Počalji od struja taj Pon 01 Dec 2014, 12:18

Za sam dan strajka je prema prognozama HMZ najavljeno neuobicajeno lose vreme za ovo podnevlje. Uz povremene padavine duvace i jak silovit vetar. Koji ce na pojedinim mestima dostizati brzinu i preko 60km/h.
Sto moze da predstavlja dovoljno veliku snaga da se oduvaju stvari koje nisu dobro postavljene i pricvrscene na svome pravom mestu. **Ovako bi izgledalo razmisljanje onih koji ce doci**

Verujem da ce biti i onih koji ce razmisljati i premisljati se da li da dodju ili da krenu pa ako ih neko zaustavi da odustanu i krenu svojim putem. Jer to bas i nisu problemi koji su u velikoj suprotnosti sa njim. A mozda mu je i penzija blizu pa kad vec nista nije reseno za 30 godina njegovog rada ne veruje da ce se nesto resiti ni sutra.

Dodjite, jer dok ne pokusate ne mozete znati ni sta ste mogli uciniti.
A vremenska prognoza za sredu nije bas najidealnija.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Porez

Počalji od a1109 taj Uto 02 Dec 2014, 09:25

" Говорећи о најављеном штрајку таксиста, градски менаџер је рекао да је основни проблем што су неки уредно измиривали обавезе, а неки нису.

– Они су имали разговоре у Министарству финансија, али мислим да блокада није начин да остваре своја права. Пре неколико година донет је закон који је омогућио мировање њихових пореских дуговања, а почетком 2015. обавезе треба да плаћају у ратама. Сваки проблем може да се реши разговором, блокада ништа неће решити, осим што ће донети проблеме грађанима – рекао је Весић."

I tako ,....Kao što rekoh ,upravo je jutros u jutarnjem programu RTS dobri gospodin menadžer Beograda Vesić označio grupu građana poznatiju kao "beogradski taksisti " kao dripce koji hoće da izigraju državu tako što će da maltretiraju građane dok im dotična ne otpiše poreske dugove koje eto ne žele da plaćaju ni u ratama .Samo što još nije rekao da tako otimaju penzionerima i bolesnoj deci .Doduše ne mogu da tvrdim možda mi je promaklo .
Dakle drugi zahtevi se ne spominju ,kraj .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 161
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 02 Dec 2014, 18:10

Bas kao sto napomenuh u prethodnom postu

Z L O ;;qwu:
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 02 Dec 2014, 19:52

Kapiram da je medijska blokada,ali nije na forumima,pa cisto da pitam:
Ima li strajka sutra ili ne?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Uto 02 Dec 2014, 23:28

Vesic je klasican primer da ova vlast nije donela nikakve promene,
glasas za Vucica i onda dobijes Vesica. Sreca pa ih nisam glasao (dok ostalih 90% taksista jeste), ali tuga je sto su ipak na vlasti pa nam od njih zavisi egzistencija.

Vesic nas je opisao kao bagru, sada ostaje da vidimo kako ce Vucic da nas vidi.

Ono sto je evidentno je da zele da jednu polovinu taksista okrenu protiv druge, a javnosti to prikazuju tako sto govore kako vecina placa porez, radi i zivi u sreci i veselju i nista im ne fali dok ova zla bagra hoce da strajkuje jer nece da placa porez.

Tako najpre prave podelu izmedju nas samih, a javnosti prikazuju kako taksistima nista ne fali i da strajkuju eto tako jer nece da placaju porez.
To je to popularno spinovanje, manipulisanje ljudima i javnoscu.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 03 Dec 2014, 08:52

Dobro oprobani sistem koji je rasturio drzave a da nece moci taksiste jednoga grada.
Takav recept nosi slogan: ZAVADI PA VLADAJ
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Sre 03 Dec 2014, 09:25

Šetač ::Vesic je klasican primer da ova vlast nije donela nikakve promene,
glasas za Vucica i onda dobijes Vesica. Sreca pa ih nisam glasao (dok ostalih 90% taksista jeste), ali tuga je sto su ipak na vlasti pa nam od njih zavisi egzistencija.

Vesic nas je opisao kao bagru, sada ostaje da vidimo kako ce Vucic da nas vidi.

Ono sto je evidentno je da zele da jednu polovinu taksista okrenu protiv druge, a javnosti to prikazuju tako sto govore kako vecina placa porez, radi i zivi u sreci i veselju i nista im ne fali dok ova zla bagra  hoce da strajkuje jer nece da placa porez.

Tako najpre prave podelu izmedju nas samih, a javnosti prikazuju kako taksistima nista ne fali i da strajkuju eto tako jer nece da placaju porez.
To je to popularno spinovanje, manipulisanje ljudima i javnoscu.

Glasao ,ne glasao DOBILI SMO IH . Drugo ne deli nas Vesić nego zahtevi .Vesić kao pravi pokvareni političar koristi to što mu odgovara a MI smo mu to servirali na srebrnom poslužavniku .Ne možeš nekom dati "municiju "a posle kukati .Pre nego što ispostaviš zahteve proveri koliko su i da li su uopšte legitimni .Trebao bi da odgovara taj sindikat i sjajni pravni savetnici koji su godinama raznim manipulacijama dovodili ljude u zabludu što se tiče sudbine njihovih dugova .Takođe treba da snosi odgovornost i država zbog toga što je dopustila da se dugovi gomilaju godinama i da se stvori ova nemoguća situacija. Takođe treba unapred odbaciti kao neprihvatljivo objašnjenje države da je kriva prethodna vlast .To ,iz prostog razloga što nam je poznato jer nije prethodna vlast oterana izborima zato što je radila dobro a takođe ni nova vlast nije dovedena izborima na vlast kako bi ceo mandat nabrajala šta su uradili ovi pre njih. Nemamo mi vremena za to .Elem , ne možeš prosto jednom delu iste grupe ljudi otpisati dugove a da istovremeno to na neki način ne subvencionišeš one koji su redovno izmirivali obaveze .Hoću da kažem , da možda ni ja nisam koristio zdravstvene usluge ali sam plaćao godinama dažbine .Možda sam i ja morao da kupim Euro 3 auto pa sam gledao da prođem što je moguće jeftinije odnosno bez kredita ,dok je neko mislio da će 2007.godina da traje bar dvadeset godina .Uostalom , kad dođu teška vremena a ona su odavno ovde svako pojedinačno nađe opravdanje za svoje odluke za koje na kraju snosi odgovornost ali sistem teško prepoznaje pojedinačne sudbine .Poenta priče je da u prvi plan treba da budu istaknuti zahtevi koji se tiču sistemskog uređenja delatnosti ,a da to ne bude spisak želja nego legitimni zahtevi koji ne bi mogli biti obarani na ustavnom sudu .Znači legitimni i u okviru zakona i ustava .Tek kad se to okonča onda se može diskutovati o socijalnim pitanjima .Mislim da je ovde postavljeno obrnuto bez obzira što je pitanje dugova pri kraju spiska zahteva gurnito je zlonamerno u prvi plan .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sre 03 Dec 2014, 10:23

Niko i ne trazi otpis dugova - traze da ono sto nisu platili i ne upisu kao staz. Da podsetim da je ova drzava povezivala staz radnicima milion puta, sto znaci da smo svi mi plaacali staz drugima.
Ovde se radi o tome da se ljudi odricu staza koji nisu platili. Porez ce platiti i to je odvojena stvar, nego mediji i vlast namerno to stavljaju u isti kos. Mozda nije po ustavu, ne znam, ali je cist racun prema i drzavi i prema taksistima koji su placali. Slazem se da se treba krenuti od ostalih zahteva jer se ticu svih taksista i laksi su za resiti, dok se zahtev vezan za dugove tice polovine i tezi je problem.
Deo taksista snosi krivicu za ovo stanje ali i drzava i grad i tekako snose deo odgovornosti.
Treba podvuci crtu i resiti taj problem zauvek!

Ako hoce lako resenje, evo ga -
neka se reprogram (zbog trenutne finansijske situacije i nemogucnosti da ga duznici isplacuju) odlozi za jos dve godine za neku novu vlast ili neka bolja vremena (koja stalno najavljuju 201xte godine)
i da se resavaju ostali, lako resivi zahtevi ako ima dobre volje

Drzava neka omoguci zdravo i posteno okruzenje za nas rad pa neka posle trazi njeno!

Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Sre 03 Dec 2014, 11:50

"Niko i ne trazi otpis dugova - traze da ono sto nisu platili i ne upisu kao staz."

Pristankom na tako nešto država bi se dovela u situaciju da u stvari pravi od nekog budući socijalni slučaj .Uostalom to što mi sada uplaćujemo ne čeka nas 20-30 godina nego se troši na aktuelne penzije .

"Ovde se radi o tome da se ljudi odricu staza koji nisu platili. Porez ce platiti i to je odvojena stvar, nego mediji i vlast namerno to stavljaju u isti kos. Mozda nije po ustavu, ne znam, ali je cist racun prema i drzavi i prema taksistima koji su placali. "

Plaćanje "staža" je obavezno ili za sve ili je dobrovoljno za sve .Što se tiče čistog računa ,da li misliš da će nekom biti lakše da tih par godina penzije "uživa" u nekih dvadesetak hiljada penzije koju je plaćao pedesetak EUR /mes ,nego nekom ko reši da ne plaća "staž" pa dobije starosnu par hiljada manje a u međuvremenu je na sebe trošio tih pedesetak EUR ,godišnje šestotinak EUR .Gde je tu čist račun?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Sad malo rebusi!

Počalji od zlaja taj Sre 03 Dec 2014, 14:08

a1109 ::...Gde je tu čist račun?
Čistog računa nažalost nema, život je takav...
Blic M.T.| 02. 12. 2014. ::...Takođe, tražimo da se povuče Zakon o prevozu putnika pošto u njegov izradi nismo učestvovali - objašnjava Aleksandar Bijelić iz "Žutog taksija".
Ja sam do nedavno polazio od ideje da svi sve znamo i da vreme sudi i leči ali u poslednje vreme ništa više ne prepuštam slučaju, da zaključim, nije slučajno dotični gospodin juče potpisan kao neko iz "Žutog taksija" i naravno tužno je, bar za mene, da većina i dalje misli da Sindikati nešto odlučuju ("kosta232" ili "penzioner" npr).
Koliko i kako je neko namazan i ko i koliko je spreman da žrtvuje, biće interesantno videti u narednim danima!
Pozdrav Zlaja  Very Happy
Ps. Meni nije bilo teško da znam šta će biti juče, jer ja znam da je Ali-baba izgubio čarobni papirić sa lozinkom!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sre 03 Dec 2014, 17:30

Znaci drzava, da ne bi napravila od nekoga u starosti socijalni slucaj, resice to tako sto ce ODMAH da ga pretvori u socijalni slucaj?

Tacno je da je placanje staza obavezno i tacno je da je drzava hiljadama i hiljadama radnika to placala pa nikom nista.

Penzija bez dovoljno staza moze biti duplo manja, ne samo par hiljada dinara.

Tacno je da su krivi i taksisti i drzava ali to je samo konstatacija, sta je  resenje situacije?

Poslednji put izmenio Šetač dana Sre 03 Dec 2014, 17:33, izmenio ukupno 2 puta
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Sre 03 Dec 2014, 18:17

Šetač ::Znaci drzava, da ne bi napravila od nekoga u starosti socijalni slucaj, resice to tako sto ce ODMAH da ga pretvori u socijalni slucaj?

Tacno je da je placanje staza obavezno i tacno je da je drzava hiljadama i hiljadama radnika to placala pa nikom nista.

Penzija bez dovoljno staza moze biti duplo manja, ne samo par hiljada dinara.

Tacno je da su krivi i taksisti i drzava ali to je samo konstatacija, sta je  resenje situacije?

Tacno , tacno , tacno ,....sa ovoliko "tacno" resenje ne moze da bude lako. Koga je briga da li prima 10,15 ili 20000 ,kad to na zalost ne traje toliko dugo a trajace na zalost Jos krace. Mnogo veca razlika u ceni poslovanja se pravi ako neko godinama placa a neko ne obaveze koje su OBAVEZNE za sve.to onda nisu cisti racuni jer tu jedna strana biva opasno namajmunisana.

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sre 03 Dec 2014, 18:42

...i resenje je STA?
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Sre 03 Dec 2014, 19:24

Resenje , da bi bilo odrzivo mora da ponudi odredjenu satsfakciju onima koji su redovno placali i placaju i dalje a njih je ipak , mislim malo vise od pola .Drugi deo , resavanje nagomilanih dugova , mislim da bi neka vrsta kredita sa malom ili bez kamate bila fer resenje .Naravno to neko treba da pravno uokviri nekom uredbom sa preciziranim rokovima , eventualnim grejs periodima i na kraju ali ne najmanje bitno ,finansijske detalje.

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 03 Dec 2014, 21:33

Krediti??????sa osnovicom od 22000 rsd???tesko izvodljivo...U bilo kojoj finansijskoj instituciji,kad pomenes da si taxista,istog momenta se prica prekida i sledi recenica kako ne rade sa taxisitima.ni auto ne mozes kasko da osiguras kao taxista.....katastrofa

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Sre 03 Dec 2014, 23:47

a1109 ::Resenje , da bi bilo odrzivo mora da ponudi odredjenu satsfakciju onima koji su redovno placali i placaju i dalje a njih je ipak , mislim malo vise od pola .Drugi deo , resavanje nagomilanih dugova , mislim da bi neka vrsta kredita sa malom ili bez kamate bila fer resenje .Naravno to neko treba da pravno uokviri nekom uredbom sa preciziranim rokovima , eventualnim grejs periodima i na kraju ali ne najmanje bitno ,finansijske detalje.
Znaci treba da nam bude satisfakcija da taksisti koji duguju udju u kredit i da pored redovnog poreza placaju i ratu i kamatu bankama? Ili da drzava kojoj duguju pare plati bankarsku garanciju i kamatu? Pa drzavi je lakse i jeftinije onda da podeli reprogram sama na X godina i rata.
Da li je dovoljna satisfakcija da imamo nekoliko hiljada kolega sa ratama i redovnim porezom od 30 tak hiljada dinara mesecno, pa da se na ulici vrti nas 6000 u svakom trenutku.
Ja nisam u grupi duznika ali svakako mi nece biti bolje zajedno sa njima na ulici kada im neko pored redovnog poreza doda jos i kredit.
Zato ja i ne govorim o onima koji nisu placali porez, vec o nama sa njima u istom redu na taksi stanici.
Sami prosudite sta vam je bolje. Kolega koji placa 10000dinara ili kolega koji placa 30000dinara mesecno.
Ja samo vidim veeeelike redove jos vece od danasnjih i mnogo goru "glad" na ulici u drugom slucaju.

Zato ih treba ili podrzati ili se boriti da budu izbrisani. Sve ostale varijante su agonija za sve, osim mozda one - odlazemo sve za jos x godina, tj agonija za neki drugi put.

1 resenje - otpis  dugova bez upisa staza je dobro za sve
2 resenje -brisanje duznika iz APRa je dobro samo za one koji ne duguju,
svako trece resenje nije dobro nizakoga.

Ja sam za prvo resenje, drugo resenje je takodje dobro ali necovecno, a sve ostale varijante su na stetu svih.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 04 Dec 2014, 03:48

Znam dosta kolega koji vec deceniju ili vise nisu dali dinara za porez, PIO, nezaposlene i zdravstveno. Pa zar treba da postoji stavka "strajk" za njih da se vrate u APR, aj mucnite malo glavom ;d;rr;
Neki su mogli da se iskobeljaju pored svega a neki ne, ko su veci "divljaci", oni koji nose CY tablice ili kolege sa TX koji nikad nisu dinara dali ?
U interesu vas regularnih i postenih koji se mucite da platite sve dazbine drzavi, kredite i da prehranite porodice je da ovakvih bude sto manje i da ih brisu iz APR-a. Pored njih naravno i stalni problem pravih divljaka, traziti nepovratno oduzimanje vozila svakom ko taksira a nije taksista. Boriti se strajkom da se to ubaci u zakon jednom za sva vremena.
Pa sta bi bilo kad bih ja otvorio trafiku na cosku moje ulice i prodavao cigarete i novine a da to nikome ne prijavim ? Pa znaci da bi me uhapsili prvog dana i napisali krivicnu prijavu zbog utaje poreza A STA JE SA TAKSISTIMA ? Jedino su taksisti bili u ovoj drzavi zadnja rupa na svirali i niko ih za nista nije pitao. Kad priprete strajkom sleduju pusta obecanja a konkretnih resavanja problema nikad nije bilo.

Resenje problema vidim jedino u tome da porez plati onaj ko duguje BEZ ODLAGANJA a stavku PIO po zelji [ko hoce staz]. Zdravstveno ni ne mogu da vam potrazuju jer niste ni imali overene knjizice proteklih godina. Ko ovo ne moze da ispostuje nek se brise iz APR-a pa nek prodaje paradajz i krompir na kvantasu a porez ce mu ostati da ga duguje jer nikome nikada niko u ni jednoj drzavi to nije oprostio.
Divljake trajnim oduzimanjem vozila zauvek skloniti sa ulice i problem resen. Vi cete svaki dan imati najmanje po jednu voznju vise. To na mesecnom nivou ispada sigurno oko 10.000 din a mozda i vise a sto nije malo. Ostali zahtevi strajka su ok.

Znam da cu sada da dobijem osude ovog sto sam napisao i to od onih koje zuljaju pare koje nisu dali ali eto morao sam da kazem moje vidjenje resavanja problema
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Čet 04 Dec 2014, 05:45

U pravu si Jrotije , to je tvoje vidjenje problema , ali izdaleka i sa strane.Taksi pre godinu dana i sad -nebo i zemlja , zarade takodje, tako da naci neko resnje nije lako.Ja sam za to da se nadje model za duznike , ali da se definitvno stavi tacka na to,npr. potpisivanje izjave da ce ukoliko ne bude ispunjavao ugovorene obaveze biti izbrisu iz APR-a , oduzeta dozvola ili nesto tako.To je na predstavnicima u pregovorima da ugovore i dogovore.Da se i oni (predstavnici) potpisom i pecatom obavezu da ce postovati dogovoreno , a ne da posle godinu dana bude opet strajk zbog necega sto su prihvatili pa se vise ne secaju.Znaci da se postigne po ovim tackama (dugovanja) definitivan dogovor, pa da idemo dalje.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1093
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 04 Dec 2014, 09:16

Obojica ste u pravu. Samo da bude dogovoreno trajno resenje, jednom za svagda, pa da se krene od gorucih problema za sve.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Čet 04 Dec 2014, 09:52

"....Resenje problema vidim jedino u tome da porez plati onaj ko duguje BEZ ODLAGANJA a stavku PIO po zelji [ko hoce staz]. ...."

Stavka PIO je koliko znam obvezna a ne po zelji . Sam si rekao da poznajes kolege koji ne placaju deset godina . U prevodu 6000 EUR , jedan dobar auto zar ne ? Da li bi mogao ja da trazim refundaciju u zamenu za odricanje deset godina taksi staza ? Bas bi mi sada legao jedan autic od 5-6000?

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 04 Dec 2014, 11:03

A da mozes, iskreno da li bi trazio da ti neko izbrise 10 godina staza zbog 5-6000evra? Ja ne bih i ako te pare nemam.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Penzija

Počalji od a1109 taj Čet 04 Dec 2014, 11:09

Šetač ::A da mozes, iskreno da li bi trazio da ti neko izbrise 10 godina staza zbog 5-6000evra? Ja ne bih i ako te pare nemam.

Istog sekunda !Ne bi se mastilo osušilo na odluci a ispred nadležnog ministarstva bi imao red za zakazivanje termina za podizanje keša .Ko razmišlja o penziji kad kriza stegne ovako kao nas što davi već izvesno vreme ?

p.s. bolje da smanjim doživljaj , ode mi reputacija dođavola! Smile

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 04 Dec 2014, 11:36

To je ispravno razmisljanje sa tacke gledista onoga ko je placao porez,ali ako gledamo sa tacke onih koji nisu placali, to ispada zlobno.Zasto?
Zato sto ovo nije postena trzisna utakmica.
Nismo svi startovali sa istim automobilima
Nemamo svi iste troskove
Ne zivimo svi samo od taksija
Ovo je jedino zanimanje u koje mozes da ulozis 1000e i 50.000e i da ti zarada bude neznatno veca.
Poenta je da postoje realni (opravdani duznici) i oni koji nikad nista nisu platili.
Pravicno je da ko je napravio dug od famozne 2006,zahvaljujuci drzavi(gradu) to neka ta ista drzava ili grad i refundura uplatom staza i svega ostalog, ne oprostom.
Najmanje toliko su nam duzni.Oni koji su placali jednostavno su to mogli,zato je korektno da sada puste one koji nisu, da probaju da se izbore za svoje itekako opravdane zahteve.
Vidite,da duznici nisu potegli pricu o tome, platise bi i dalje cutale i placale.
Da rezimiram sto bi rekao Zlaja,nadoknada stete na neki nacin onima od 2006,
momentalno brisanje onih koji nikada nista nisu platili,diplome onima koji su platili,pa za 5 godina idemo iz pocetka jer se sistemski nista nije resilo pa ce ovo biti samo jos jedan krug ocaja.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Čet 04 Dec 2014, 12:27

"Poenta je da postoje realni (opravdani duznici) i oni koji nikad nista nisu platili.
Pravicno je da ko je napravio dug od famozne 2006,zahvaljujuci drzavi(gradu) to neka ta ista drzava ili grad i refundura uplatom staza i svega ostalog, ne oprostom.
Najmanje toliko su nam duzni.Oni koji su placali jednostavno su to mogli,zato je korektno da sada puste one koji nisu, da probaju da se izbore za svoje itekako opravdane zahteve."

Poenta je da dok god većina plaća onaj koji ne plaća nije "opravdan" .Drugo , možda je ali samo možda ,ok da grad poveže taj staž ali sigurno 100% nije korektno da ostane na tome da su oni koji su plaćali ,da su to radili jer su jednostavno ,eto , mogli ..Koliko god bila specifična delatnost svi smo u istom problemu ,vozili mareu ili E220.Obaveze su nam iste .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 04 Dec 2014, 13:08

Razlika je kad kažeš: "nije platio i nije mogao ili imao da plati".
Ovo prvo deluje bezobrazno,a ovo drugo tugaljivo.
Ako se dobro sećam sa konferencije za štampu,neko je izneo podatak da 61% taksista u srbiji ima dug po osnovu poreza i dopr.tako da sam, sklon da verujem da većina nije iz besa izbegavala svoje obaveze.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od a1109 taj Čet 04 Dec 2014, 14:41

pauk 523 ::Razlika je kad kažeš: "nije platio i nije mogao ili imao da plati".
Ovo prvo deluje bezobrazno,a ovo drugo tugaljivo.
Ako se dobro sećam sa konferencije za štampu,neko je izneo podatak da 61% taksista u srbiji ima dug po osnovu poreza i dopr.tako da sam, sklon da verujem da većina nije iz besa izbegavala svoje obaveze.

Koliko je od tih 61% duzno mesec, dva ili tri a koliko ima visegodisnjih duznika ? Statistika ti je cudo. Tako je i Vucic pobedio sa preko 50% glasova a svi slucajno zaborave da kazu izaslih na izbore .

a1109
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr.Agoljub taj Čet 04 Dec 2014, 15:00

Idi kuci odmori malo pojedinesto kuci, umi se ladnom vodom. Tu smo mi nisam odavde

Dr.Agoljub
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 188
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Čet 04 Dec 2014, 15:08

pauk 523 :: ... 61% taksista u srbiji ima dug po osnovu poreza i dopr.....
Oko 9500 u Srbiji, od toga oko 4200 u Beogradu ...
To mu dođe to, oko 60% ...
4247 u Srbiji ima dug do 100.000, 2630 u Srbiji ima dug od 100.000 do 1.000.000 i 2697 u Srbiji ima dug preko 1.000.000 ( dug je bez kamate sa zdravstvenim ) !
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 04 Dec 2014, 15:37

Zato sto ovo nije postena trzisna utakmica. Nismo svi startovali sa istim automobilima Nemamo svi iste troskove Ne zivimo svi samo od taksija ::
Trzisna utakmica je svima ista tako da nisi u pravu.
Pod jedan, neko je vozio "kante"a neko je dupe uvalio u nov ili noviji auto, placao servise i kredite pa nije stigao da plati dazbine drzavi.
Pod dva, svi imamo iste troskove, isti porez, isti PIO.....
Pod tri, ko zivi od neceg drugog nema potrebe da se poziva na taksi. Nek plati dazbine pa ne mora da taksira ako ima neki drugi bolji posao. Niko nece da ga proziva gde je, radno vreme u taksiju ne postoji i jos ce mu kolege biti zahvalne sto ih je manje na ulici.
Zaista ne znam na sta si mislio kad si ovo napisao ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 04 Dec 2014, 16:50

Nekako kroz tvoj post osecam kao da si nesto ljut.
Razjasnicu ti.
Rekoh trzisna utakmica nije postena,a ne da nije ista.
Taj neko sto je uvalio dupe kako ti kazes,je nateran na to protiv svoje volje iako je znao da ne moze to da gura, ali nadao se ljudski da ce biti bolje,da ce nesto da krene,jer tako mu je obecano.
Nas 95%je zamenilo automobile mali je broj onih koji su to iskesirali.
Svi imamo iste troskove isti porez...i to je greska.Sto bi ja placao za svojih 8h rada isto kao ti sa tvojih 18h.
Pod tri si zamenio teze onako kako tebi odgovara.Rekavsi da ne zive svi samo od taksija mislio sam da su oni ti koji su mogli da placaju.
Vidi mogao bih sad do sutra da iznosim kojekakve primere ali je smarno i svi to znamo.
Jedno je vise nego sigurno:Ovo nije rentabilan posao dugi niz godina u nazad proizvodi gubitke,mladima trosi godine a mi stariji nemamo gde.
Eto to sam mislio i to napisao.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 04 Dec 2014, 20:17

Tacno i pravilno sam shvatio sta si rekao i na sta si mislio
Nemoj da se ljutis na kolezu,,,,,,,ipak,,,,,treba da prodje jos dosta kilometara u ovom nasem poslu da bi te shvatio iz prve.Pri tom mislim na iskustvo, dane i noci rmbacenja na taksiju, a ne na mozak! mrdss
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 04 Dec 2014, 20:17

Sto bi ja placao za svojih 8h rada isto kao ti sa tvojih 18h. ::
Necemo dalje da komentarisemo jer si u pravu da je smorno ali ovo sto sam citirao moram ali u drugom kontekstu.
Dok sam bio u Pinku dosao jedan kolega [neradnik] i pita Tedija "Mogu li ja da placam pola smene jer ja na dva dana uzmem po jednu zicu"
I naravno,,,,,,,,Tedi ga izbacio iz kancelarije Veoma srecan
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 04 Dec 2014, 20:19

He he, pa sta si ocekivao............znam coveka! I u pravu je bio,,,,,totalno! bravo
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Čet 11 Dec 2014, 17:25

Elem, sta bi sa strajkom? Znaju li se rezultati pregovora i dogovora zbog kojih je odlozen za 10.12.2014? Cini mi se da je od strane organa u pitanju bila cista kupovina vremena da prvo rese advokate. Mnogo bi bilo da u isto vreme pravimo guzvu i oni i mi. A ko zna ko bi se jos dosetio da digne galamu... Mozda prosvetari, lekari... Bojim se da bi bilo prilicno cupavo. Cini mi se da je sve ovo bila cista manipulacija a ko je video korist od toga i stekao poene odlaganjem...
Znam samo da na Paliluli, stalno zaracunavaju i naplacuju neke kamte na racun "zamrznutog duga", revolarizuju uredno nesto sto je trbalo da miruje i verujem da malo njih koji su u reprogramu imaju predstavu o tome...
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 718
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 11 Dec 2014, 19:10

To si u pravu na zamrznuti dug, imas za ove dve godine ako si ispunio uslove dodatak u vidu (revalorizacije), kolika ce biti ni meni nisu znali da kazu u Rakovici ali su mi rekli da se jedino isplatilo onima koji su uplatili na pocetku reprograma ceo dug i izbegli ovu tehnicku opciju. Koliko sam razumeo ona se izrazava u nekakvom koeficijentu koji se dobija na nekom godisnjem nivou ko ce ga znati (neka me neko ispravi ako gresim) ni meni nije sve naj jasnije. Bice najpre da ce da nam odrezu koliko im treba u tom trenutku. Mozda bi gospodin Milan (penzioner) uz svo postovanje najbolje umeo da pojasni, ja bi mu bio zahvalan.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2903
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od peradetlic taj Pon 15 Dec 2014, 13:50

Opet su Vas ovi kvazi sindikalci prodali za nesto. Kad vidim ko vodi sindikate dodje mi da prsnem, ali ne smem jer imam osecaj da cu se I usrati. Polu pismeni olos.

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od peradetlic taj Pon 15 Dec 2014, 13:54

Da ste pametni pa da  sami napravite  sindikat I platite 3 pravnika da ga vode. Mesecna clanarina 200 dinara, 2000 taksista po 200 kinti dovoljno. Ovako ce vas saka lezilebovica uvek namagarciti. hihihi

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

pseudonim "peradetlic" ili "trg"

Počalji od zlaja taj Pon 15 Dec 2014, 17:54

peradetlic ::...sami napravite  sindikat...
Dobrim delom si potpuno u pravu, svi znamo da je to sada Tedijev sindikat sa Tedijevim predstavnicima u Radnoj Grupi (Aca, Branko i Perić) misteriozno su odjedanput nestali "Kosta232" i "penzioner" verovatno su se samonokautirali, samoprebili ili samopovukli ali kako se svi sećamo i ti si nam sa SITAB-om pokazao kako se organizuju taksisti, i nisi se baš proslavio, ali sad imaš svoju firmu Sitab-SiguranTaxiBeograda pa vidi da izbaciš Krstić Zlatka STB 084 koji skuplja vožnje u holu i vozi ih svom bratu divljaku Zoranu BG 663 CZ na dalju obradu. Primopredaja putnika vrši se na petlji pre skretanja za aerodrom, nemoguće je da to ne znaš?
Pozdrav Zlaja Very Happy

Poslednji izmenio zlaja dana Pon 15 Dec 2014, 18:00, izmenjeno ukupno 1 puta

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1542
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Pon 15 Dec 2014, 17:58

to je to ::To si u pravu na zamrznuti dug, imas za ove dve godine ako si ispunio uslove dodatak u vidu (revalorizacije), kolika ce biti ni meni nisu znali da kazu u Rakovici ali su mi rekli da se jedino isplatilo onima koji su uplatili na pocetku reprograma ceo dug i izbegli ovu tehnicku opciju. .

Dobio sam papir na kome je neka tabela, osnovni dug i valorizovana verdnost koja iznosi 10 - 12% od osnovnog duga. Pri tome mi je glupaca donela i papir dugovanja za zdravstveno koje je trbalo da bude otpisano kao i kamata. Na pitanje zar se to ne otpisuje, sklonila je onaj papir, kao zabunila se. Sta ce biti na kraju, Bog te pita.
Najgora stvar u svemu je to sto je sredinom prosle godine, njihovom greskom poizbacivano iz reprograma 70% poreskih obveznika ( Palilula) i svi su posle vraceni uz uredno obracunate kamate usled izbacivanja. Pri tom me je neka od retko normalnih sluzbenica smirivala i uz izvinjavanje u poverenju mi rece: "Da smo u nekoj noralnoj zemlji, mogao bi da nas tuzis i sve bi ti bilo uredno vraceno. Ovako..." To me je njihovo Sranje kostalo nekih 25000, ova valorizacija ce biti 35 - 40000, sto dolazi na cifru da sam platio nekih 30% kamate...
Zahvalio bih se ovom prilikom svim predstavnicima sindikata na zalaganju, a ako su ponovo trgovali sa vlascu i posrali se na nase interese, zelim im za sve sto su se ogrebali da potrose na lecenje sebe i bliznjih kao i ovi opstinari...
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Закон има једва 5 страна!

Počalji od gagi187 taj Pon 15 Dec 2014, 23:09

Члан
6.
Порески обвезник стиче право на отпис целокупне камате и главног дуга по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање, уколико у периоду мировања дуга измири главни порески дуг.
Надлежни орган, након уплате главног пореског дуга, по службеној
дужности, врши отпис камате и целокупног дуга по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање.
Рекла, казала, а ништа не прочитала.

Изгледа да сте "глупача" и ти причали о нечему, а немате појма о чему. На жалост.
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 84
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 16 Dec 2014, 00:18

Znaci na salterima su sluzbenici pricali jedno,a clan 6 kaze sasvim suprotno od onoga sto su sluzbenici pricali preduzetnicima pre ulaska u reprogram.Na kraju ce opet biti jedan veliki sareni od ovce gde ce nam traziti da kao na pocetku reprograma uplatimo 40-50000 din zbog rasta cena na malo da bi usli u dalju otplatu duga.Smislice oni vec nesto...Znaci zdravstvo ispada iz otpisa posto u mirovanju nisam izmirio glavni poreski dug,idemo dalje...Ipak treba citati sitna slova,a ta slova su toliko sitna da ih ni sluzbenica poreske uprave nije videla.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Uto 16 Dec 2014, 05:37

Hvala ti sto me prosvetli Gagi 187 Smile Malo zakon, malo vise raznorazne uredbe, pa tek tumacenja... O's da kazes da su dogovori 2012 vezani za reprogram sta? Ajd, i ovako ima vremena pa cu po taxi stanicanma da zavrsim ekonomiju i prava. Ukoliko se dobro secam, da ne kupusam sad po onim papirima, dogovor je bio ko izmiri odmah sve, otpisuje mu se zdravstveno i kamate.  Ko bude redovno namirio 2013, otpisuje 50% kamata na sve doprinose i porez a po isteku 2014 jos onih 50% pa 2015 pocinje da uz redovne obaveze otplacuje glavnicu na 24 rate a zdravstveno se otpisuje (jer nisi mogao ni da overis knjizicu ako dugujes 1 dinar).
A sto se sitnih i krupnih slova tice... Na vratima uprave prihoda je stajala uvecana kopija iz sluzbenog lista ( ili sta vec ) vezano za uslove ulaska u reprogram, citano na radnim kanalima udruzenja... Pa gde ste onda bili vi pametni i upuceni ( u jedva 5 strana zakona) da sugerisete da je ovo prakticno promasaj?
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Читај, читај, неће ништа да ти фали!

Počalji od gagi187 taj Uto 16 Dec 2014, 15:16

То о чему причаш пише у члану 7
Члан 7.
Малом пореском обвезнику који редовно плаћа текуће обавезе отписаће
се 50% камате по истеку 2013. године, а преостала камата по истеку
2014. године.

Великом пореском обвезнику који редовно плаћа текуће обавезе
отписаће се 50% камате по истеку првог полугодишта 2013. године а преостала камата по истеку другог полугодишта 2013. године.
Пореском обвезнику из ст. 1. и 2. овог члана, по истеку периода мировања главног пореског дуга, отписаће се и целокупни дуг по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање.
Отпис камате, као и обавезе из става 3. овог члана, врши надлежни
орган по службеној дужности.
и то важи по истеку 2014 ,
Члан 3.
Главни порески дуг који није измирен до дана ступања на снагу овог закона, мирује од 1. јануара 2013. године,
на начин и по поступку прописаним овим законом.
Малом пореском обвезнику главни порески дуг мирује до 31. децембра 2014.године.
а пре тога може да се примени само члан 6.
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 84
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Uto 16 Dec 2014, 21:02

peradetlic ::Da ste pametni pa da  sami napravite  sindikat I platite 3 pravnika da ga vode. Mesecna clanarina 200 dinara, 2000 taksista po 200 kinti dovoljno. Ovako ce vas saka lezilebovica uvek namagarciti.  hihihi
Šteta što i ovakve spodobe koje kao da su pale sa Marsa uživaju u rezultatima rada "sake lezilebovica"

kole 44
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 101
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boki705 taj Ned 15 Mar 2015, 22:38

Elem, sta bi sa onih 60 rata na pregovorima 03,12.2014
Al' su se dogovorili, svaka im cast  bravo bravo bravo bravo bravo
boki705
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 16 Mar 2015, 09:00

Pa ništa, dosta smo dali, sad čekamo 60 rata pa ako ne bude neće dobiti više ništa...platiću redovnu mesečnu ratu i to s teškom mukom danas a reprogram, pa dao sam 1/24 i kraj...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 664
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 16 Mar 2015, 15:20

Jedva cekam strajk. To je jedini nacin da se izborim za svoj interes,tada me zena pusti na pecanje.
Nakon poslednje sprdnje sa potpisima podrske i šarade gde gazda zastupa interes radnika,nema sanse da vise ikad potrosim 1 jedini minut svog vremena na strajk.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 16 Mar 2015, 18:27

Da, pecanje je svakako bolje...moj pribor je nažalost zaribao..ajmo onda svi na pecanje a "gazde" neka rade, daju popuste i plate programe i reprograme...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 664
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pon 16 Mar 2015, 19:13

Strajk, pecanje nisam odavde

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu