Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Fair play, please! (2008-2009.god.)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Fair play, please! (2008-2009.god.)

Počalji od zlaja taj Sub 24 Maj 2008, 07:46

Fair play, please! TOLERANACIJA, KOMPROMIS i MOLBA za novi početak!

otvoreno pismo/predlog koje smo prosledili svim taksi asocijacijama

Poštovani,

s obzirom na tržišno i regulativno usložnjavanje u sferi pružanja taksi usluga, mišljenja smo da su se stekli uslovi za najšire profesionalno organizovanje taksi udruženja na nivou grada. Rezultat bi moglo da bude udruživanje u neprofitnu strukovnu asocijaciju koja bi mogla da se nazove Beogradska taksi komora (u daljem tekstu BTK).

Sa jedne strane, ideja je da se, bez obzira na sve međusobne nesuglasice, kroz otvorenu i korektnu diskusiju odrede zajednički interesi svih udruženja i da se onda svim raspoloživim snagama radi na realizaciji tako definisanih interesa.

Sa druge strane, cilj je i iskorišćavanje povoljnog društvenog trenutka i preuzimanje inicijative u odnosu na gradske vlasti po pitanju regulisanja vitalnih oblasti taksi delatnosti, jasnijeg javnog profilisanja interesa svih asocijacija i aktivnijeg i snažnijeg zastupanja poslovnih interesa taksista i njihovih asocijacija.

Odluke BTK bi bile obavezujuće za sve asocijacije, a kao glavne oblasti funkcionisanja BTK mogle bi da se odrede sledeća pitanja:

1. očuvanje fer tržišne utakmice među gradskim asocijacijama;
2. usaglašavanje svih internih zahteva povezanih sa taksi delatnošću čiji obim i značaj dosežu gradski nivo (cenovnik, pitanje divljih taksista; pitanje prijema novih taksista; razrešenje svih problematičnih gradskih taksi zona itd.);
3. ostvarivanje što povoljnijih opštih uslova za obavljanje taksi delatnosti (uvoz automobila, granica starosti automobila za obavljanje taksi delatnosti, uvođenje GPS-a, ostvarivanje što povoljnijih finansijskih uslova za nabavljanje novih ili polovnih taksi vozila itd.);
4. podizanje standarda taksi usluge kroz pokušaj njenog uravnoteženje na celokupnoj teritorijia grada Beograda.

Unutrašnja struktura BTK bi mogla da se bazira na sledećim principima:

1. BTK bi se sastojao od svih vlasnika taksi asocijacija (ili njegovog ovlašćenog zastupnika) zajedno sa delegiranim predstavnicima taksi udruženja čiji bi broj bio 1% od ukupnog broja članova asocijacije (broj predstavnika bi se uvek zaokruživao na veću cifru, npr. udruženje od 535 članova bi imalo 6 predstavnika i vlasnika udruženje, udruženja ispod 100 članova bi predstavljao jedan član udruženja i vlasnik udruženja), zbog toga bi udruženja bila obavezna da prijave tačan broj članova;
2. vlasnici taksi asocijacija bi formirali upravni odbor BTK, a pored upravnog odbora postojao bi i predsednik BTK koga bi birala skupština BTK koju bi sačinjavali predstavnici taksi udruženja selektovani po gore objašnjenom principu;
3. za sva važna pitanja bili bi konsultovane nadležne službe i stručnjaci iz određenih oblasti;
4. upravni odbor BTK bi se sastajo jedanput nedeljno.

Sve predloženo je podložno promeni i dogovoru.

Vlasnik BEOGRADSKOG 9801 taksija
Zlatan Zlatković Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Fair play, please! (2008-2009.god.)

Počalji od VENELUME taj Sub 24 Maj 2008, 15:41

Zlajo moram da se ispravim ti nisi optimista nego utopista,predlog je na mestu ali uz gazde kao predstavnici taksista iz asocijacije dodji ce poltroni koji ce klimati glavama i biti vise PR firme nego borci za prava taksista
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sub 24 Maj 2008, 16:07

Ideja ti je na mestu svaka cast ALI...! Sam znas da je to prosto nemoguce u pravu je Venelume pojedine gazde ce kao i dosada poslati svoje izaslanike sastavljene od najvecih Pol....a koji ce samo odobravati ali to nece moci da se verifikuje bez odobrenja istih tih gazda. Seti se samo sastanaka oko uskladjivanja cena gazde pojedinih asocijacija nisu dolazili na te sastanke(kazu bilo im je ispod casti) nego slali svoje zastupnike koji su postigli dogovor i dali svoj potpis da bi iste te gazde prekrsile isti taj dogovor uz obrazlozenje da oni to nisu potpisali.
U svakom slucaju ideja je ispravna ali zelim ti srecu u ostvarivanju iste jer mislim da je to kao i jos dosta drugih "NEMOGUCA MISIJA".

Pozdrav TAXI -JA
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 24 Maj 2008, 16:09

Ja mislim da je to izvodljivo i mislim da je to vec dogovorena stvar na papiru samo da jos potpisu svi .
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 24 Maj 2008, 16:11

Lepo receno,STVAR JE NA PAPIRU , a kako nas narod kaze papir trpi sve , a kod nas i nikog ne obavezuje ( na zalost)
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 24 Maj 2008, 16:12

Zlajin predlog je i vise nego dobar mada i ja mislim da nema perspektivu. U svakom slucaju ima moj glas i punu podrsku Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od beogradski taj Sub 24 Maj 2008, 21:22

Kad postanem vas predstavnik obecavam da cu zastupati samo vase interese i uticati na sve strukture drustva da bih omogucio napredak i prosperitet svih taxista!!!Niko nece smeti da vas bije!!!Savetovacemo se sa najstrucnijim ljudima koji postoje u Srbiji pa i sire, i sve to u cilju shto brzeg uspostavljanja jednog stabilnog javnog prevoza,u ovom slucaju taxi prevoza?Naravno razgovacu i sa ljudima i iz evrope cucemo i njihovo mishljenje ali nikako necemo da dopustimo da uticu na nase odluke.Za bolju buducnost taxi prevoza birajte beogradski 154!!!!! sunny

beogradski
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Sub 24 Maj 2008, 23:11

Djuju 154 za PREDSEDNIKA :cheers:
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 25 Maj 2008, 06:10

beogradski 154 ::Kad postanem vas predstavnik obecavam da cu zastupati samo vase interese i uticati na sve strukture drustva da bih omogucio napredak i prosperitet svih taxista!!!Niko nece smeti da vas bije!!!Savetovacemo se sa najstrucnijim ljudima koji postoje u Srbiji pa i sire, i sve to u cilju shto brzeg uspostavljanja jednog stabilnog javnog prevoza,u ovom slucaju taxi prevoza?Naravno razgovacu i sa ljudima i iz evrope cucemo i njihovo mishljenje ali nikako necemo da dopustimo da uticu na nase odluke.Za bolju buducnost taxi prevoza birajte beogradski 154!!!!! sunny

SVAKA TI JE NA MESTU
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 25 Maj 2008, 07:31

A ima i frizuru ko Dacic Ivica,koriste isti gel za shishke bounce
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 25 Maj 2008, 14:12

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Ned 25 Maj 2008, 14:47

Predlagao sam ja Zlaji da imam coveka za njega koji ce mu biti ne desna ruka nego "OBE RUKE" a to je Gospodin 154, ali izgleda da je Zlaja okasnio ovaj se zahuktao na mesto Pretsednika . On kad krene ne staje pravi covek.
Ja glasam za njega !!!!
Nek nam je Ziv i zdrav drug 154 :king:
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Pon 26 Maj 2008, 00:01

Samo napred

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 03 Dec 2008, 19:42

VENELUME ::Zlajo moram da se ispravim ti nisi optimista nego utopista,predlog je na mestu ali uz gazde kao predstavnici taksista iz asocijacije dodji ce poltroni koji ce klimati glavama i biti vise PR firme nego borci za prava taksista
Venelume u pravu si niko ne misli na mene i ostale taksiste scratch
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

kapitalizam

Počalji od 039 taj Čet 04 Dec 2008, 02:26

u eri kapitalizma, jedini efikasni vid borbe za prava radnika je SINDIKAT...(rekao onaj bradati Karl Marks) imamo li mi to ili...? jedino je problem sto na zapadu sindikate drze maf.... i kako dalje? Jedina dobra stvar u svemu je "sto je bolje njima bolje je i nama". Samo da utvrdimo "ko bira predstavnike"? scratch
mi ili oni?
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 49
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 04 Dec 2008, 10:09

Pa zna se valjda :lol:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neobavešten399 taj Čet 04 Dec 2008, 17:45

Zlajo, ideja ti je odlična, vreme je da konsolidujemo redove samo napred imaš podršku velikog broja
taxista. neobavešteni399 :| lol! lol!
neobavešten399
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Pon 02 Feb 2009, 23:39

...dokle god VI, vlasnici frekvencija, a ne NAS TAKSISTA budete zastupali NAS TAKSISTE i borili se za NAŠE INTERESE, nema NAMA TAKSISTIMA napretka ni boljih uslova rada, pa samim tim ni bolje zarade !!!
Sve ovo što se dešava poslednjih godina u našoj profesiji je posledica dogovora i dogovaranja nekolicine VAS koji ste vlasnici frekvencija, koji sve ovo radite sa namerom. Nikada do sada nije bilo toliko nesloge među taksistima, a to je i bio VAŠ cilj. Kad nema sloge među NAMA možete da radite šta vam je volja: da uvodite popuste, da podižete smene, da nam dižu poreze...itd. a da niko od NAS ne bekne. Sve se svodi na ogovaranja i tračarenja po taksi stanicama kao da smo neke ženturače.... e reko ovaj ovo, onaj uzima toliko, sad će ovo, sad će ono
...sve je počelo sa promenom cena jedne godine, kada su neka udruženja radila po novim cenama a neka udruženja po starim, pa kvake počele da izvlače iz reda te po starim cenama ...ej sa taksi stanice, pa zašto se stoji na stanici u redu
...nastavak priče je uvođenje popusta, te 20, te 30 posto, te čitaju se pravci, te ne čitaju se pravci
...pa onda ona uredba : euro 3, euro 4 ...koji su to mozgovi smislili i ko je tu zastupao
NAŠE interese ...nekakva bodovanja, pa ispade moja polovna marea bolja od novog fokusa, a da ne pričam o boji vozila. Nije bitna boja, ali metalik boja u kategoriji najrizičnijih motornih vozila u saobračaju. Pa kad imaš bilo kakvo čukanje ili češanje ko če da ti ofarba auto sa metalik bojom a da se ne primećuje razlika....
Dakle, što se fer pleja tiče... mislim da bi idealno bilo kada bi mogli beogradski taksisti da se slože i dogovore da jednog dana u određeno vreme
svi napustimo sva ova udruženja i odemo u samostalce. Biće haosa jedno mesec, dva... dok GRAD ne preuzme stvar u svoje ruke i organizuje JEDAN ozbiljan kol centar sa jedinstvenim cenama. Novac od članarina bi se slivao u gradsku kasu, samim tim bi se taxi stanice od tog novca održavale, preteklo bi i za estetski koji bi bio besplatan... mislim da bi nam smene bile po 1000 dinara. Na taksi stanicama više ne bi kao nojevi izvirivali da vidimo koji smo po redu ...to bi zviždalo samo tako !!!
I opet, što se fer pleja tiče... e da VAS vidim onda sa VAŠIM egzibicionisanjem i eksperimentisanjem i zastupanjem NAŠIH INTERESA
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NIJE MI JASNO

Počalji od Dejan_113 taj Uto 03 Feb 2009, 00:50

sta znace saopstenja:"Beogradska taxi udruzenja su podnela zahtev za poskupljenje svojih usluga" Kakva udruzenja? Zahtev za poskupljenje treba da podnosimo MI tj. ovlasceni predstavnik od nase strane. Udruzenja tj. privatna preduzeca su sa nama udruzila sredstva, oni nama uslugu centra mi njima clanarinu i to je to. Kao sto je njihovo pravo da odredjuju cenu clanarine, tako je i nase da vozimo po PUNOJ CENI I BEZ POPUSTA. Mi ako poskidamo firme i odemo svi (privremeno) u kvakarose, i dalje cemo raditi jer niko nece primati voznje na poziv i bice kvake a oni bez clanarina nece moci. Znaci , zavisimo uzajamno, samo oni(preduzeca ) malo vise od nas nego mi od njih. Vidim da se povlaci neka prica kako grad vise nece odlucivati o ceni taxi prevoza. Upravo iz tog razloga nama su potrebni predstavnici , jer sada koliko toliko mozemo da se zalimo nekome a kada grad izadje iz price vlasnici ce moci da formiraju cenu kakva njima odgovara i samo da se trkaju sa popustima i ko je koliko imao voznji na mesecnom nivou.

Dejan_113
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PODRSKA

Počalji od Dejan_113 taj Uto 03 Feb 2009, 00:57

Podrzavam kolegu Paleolita za SVE sto je gore napisao. Svaka ti je na mestu.

Dejan_113
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Uto 03 Feb 2009, 11:33

to zvuči ok, i meni je padalo na pamet nešto slično. bili bi toliko jaki da bi se baš toga grad i plašio. ovako mogu da kontrolišu sve baš tom neslogom koja postoji. sa druge strane grad bi imao neposrednu kontrolu nad svime. upravu biramo od kandidata koji se prijave i to bez trošenja vremena i para: sms-om ili preko neta. eto samoupravljanja!!! pa onda petoletke i sve tako redom...

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Uto 03 Feb 2009, 16:33

Paleolit ::[b]...dokle god VI, vlasnici frekvencija, a ne NAS TAKSISTA budete zastupali NAS TAKSISTE i borili se za NAŠE INTERESE, nema NAMA TAKSISTIMA napretka ni boljih uslova rada, pa samim tim ni bolje zarade !!!
[color=blue]

Pa o tome i pisem svo vreme ovde na ovom forumu,a da bi se to i postiglo neophodan nam je SINDIKAT.Kolega "Paleolit" sve si lepo rekao tj. napisao,samo plasim se da ce to i ostati samo napisano na nekom tamo forumu dokonih taxista. Pozdrav :| :silent: :silent:
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 256
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slave taj Uto 03 Feb 2009, 16:55

Odličan predlog, samo mislim da će to teško ići sa realizacijom...
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 45
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Uto 03 Feb 2009, 17:21

...ma ova šema je već oprobana, OVI videli da funkcioniše i samo je sprovode
...isto je bilo i Slobino vreme, koliko je vremena bilo potrebno i šta sve istrpeti da bi se onolika masa pokrenula
...OVI isto to rade, ubace te u mašinu i razmišljaš samo kako ćeš od prvog do prvog
...pazi molim te, da glasam da li sam za čitanje pravaca ...kakve su to marginalne stvari ...strašno
...naravno treba biti iskren i priznati da većina nas ne poštuje jedan nepisani kodeks ponašanja, koji je ne tako davno bio stvar koja se podrazumevala
...pa sada će 90% kolega da ti uzme vožnju samo ako može ...ma i na taxi stanici, ma i ako si prvi na stanici! Ako mu mahne neko tebi ispred nosa nema šanse da ga pošalje kod tebe na stanicu. Ranije se to nije dešavalo bez obzira ko je iz kojeg udruženja.
...zato ne verujem da će išta biti od tog ili nekog drugog sindikata. Skoro je čini mi se neko iz pinka stidljivo nešto pokušao, čak je nekolicina nas pristupila... možda je bila u pitanju samo puška da se ispipa javno mnjenje, jelte
Na kraju, želim NAM svima bolju budućnost uz OVE
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesa 723 taj Sub 07 Feb 2009, 23:08

Predsednici taxi udruzenja treba da naprave organizaciju koja ce predstavljati njihovu struku i stititi njihove interese a taxisti svoju .Nikako nemogu predsednici da predstavljaju taxiste jer su im interesi razliciti.Ta prica o delegatima i biranim clanovima je glupost jer niko od njih nece hteti da se suprotstavi vlasniku jer je onda u problemu a to bi verovatno bio izbor onih koji vreme provode u centru a ne na ulici pa bi im i interes bio shodan tome.Ako mislite da taxisti ne mogu da vode sami sebe varate se pa i vecina predsednika su bivsi taxisti osim ako ne mislite da su oni pametniji.U tom slucaju 7000 clanova neka mesecno da po 1 euro advokatskoj kancelariji da zastupa njihove interese a po jedan clan udruzenja neka sedi u upravnom odboru i neka dogovara strategiju pa ce stvari sigurno krenuti drugim tokom.

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Godina : 53
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Sub 07 Feb 2009, 23:34

Ocigledno je da skoro svi imamo, vise manje isti stav. Ajde da se vec nekako organizujemo i pokrenemo jer ovako definitivno vise ne ide! Predlazem da za pocetak krenemo sa nekom peticijom, cisto da vidimo i utvrdimo nasu volju za promenom, a onda bi mogli i neke radikalnije korake!
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 08 Feb 2009, 01:35

Ma niko nas ne je.e. Mozemo da napisemo RAT I MIR a ne peticiju i bice isto 100 %
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od skembi69 taj Ned 08 Feb 2009, 03:11

Jak SINDIKAT i POBEDILI SMO! Wink
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 47
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pekar,lekar apotekar---

Počalji od drdr taj Ned 08 Feb 2009, 19:25

ako smo mi privatni preduzetnici tj. sami svoje gazde--onda nama ne treba sindikat nego unija privatnih privatnih taxi-prevoznika ---nesto kao unija pekara..... :lol: :cyclops: :?: :?:
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicagorio taj Sub 26 Sep 2009, 10:44

Svako ko misli da ce neki Zlaja, Gacesa, Milivoj, Mikic ili bilo koji od tzv. gazda da radi bilo sta sto je u interesu jednog samostalnog TAXI preduzetnika, u velikoj je zabludi. Posto taxisti nikad nisu dobro stajali sa inteligencijom (u globalu naravno), tesko da ce ikada shvatiti da su oni SAMOSTALNI PREDUZETNICI i da im nije potreban ni jedan od gore navedenih individua ciji se interesi nikad nisu poklapali sa nasim.
Rezime ove price je:uzmite stvar u svoje ruke i razduzite vase taxi oznake iz svih udruzenja i zaduzite JEDINSTVENU TAXI OZNAKU GRADA BEOGRADA i istog trenutka ce sva udruzenja postati proslost. Tek tada NAM moze biti bolje!!!!!
cicagorio
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 53
Godina : 43
Datum upisa : 16.08.2009

http://urdajo@sezampro.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 26 Sep 2009, 16:52

razduzite vase taxi oznake iz svih udruzenja
Kako ovo lepo zvuci,sa srecnim krajem.Podseti me na ono:Proleteri svih zemalja ujedinite se!!!
A jesi li se ikako zapitao sta ce biti sa strankama koje zovu na poziv??
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sub 26 Sep 2009, 17:01

struja ::

A jesi li se ikako zapitao sta ce biti sa strankama koje zovu na poziv??

Ništa s njima neće biti,lepo bi došle do taxi stanice ili zaustavili vozilo na ulici....i bili bi srećni i zadovoljni svi.Ovako su srećni i zadovoljni samo tzv. samozvane gazde(ničega)
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 26 Sep 2009, 17:14

Taksi, tako nigde u svetu ne funkcionise.
Ne treba mi nista novo da izmisljamo,nego samo da gledamo kako to drugi rade i prenesemo u svoje redove.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicagorio taj Sub 26 Sep 2009, 18:47

Nisam ocekivao tako glup komentar, i sad sam u dilemi kako da odgovorim.
Sve te stranke koje te zovu, to rade iz samo jednog razloga. A to je da bi se vozili dzabe. Radio stanica je nekad sluzila da ti donese pare a sad sluzi da ti istera pare iz dzepa. Svi bi oni dosli na TAXI stanicu kao bele lale i ne bi mnogo pitali za cenu. One stranke koje se voze svaki ili skoro svaki dan dogovorice se sa tobom pa ce te zvati na mobilni. Sve je u nasim rukama. Svako prepucavanje u vezi sa cenom izmedju gazda ide preko naseg dzepa. Tradicionalno svake godine pred pocetak sezone(mrazevi,snegovi,slave,nove godine...) mi sami sebi obaramo cenu. Sad i Gacesini i Mikicevi pioniri idu na aerodrom za 900 din. Svako obaranje cene vuce za sobom lancanu reakciju i na kraju cemo svi postati socijalni slucajevi. Ako vec nismo. OKACITI TASTER O KLIN!!!!!!!!!
cicagorio
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 53
Godina : 43
Datum upisa : 16.08.2009

http://urdajo@sezampro.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tomovicbgd taj Sub 26 Sep 2009, 21:27

struja ::Taksi, tako nigde u svetu ne funkcionise.
Strujo,očigledno da ti i nisi video puno sveta kad tako zboriš.Navešću ti primer jednog megalopolisa,radi se o gradu koji se prostire na dva kontinenta,Evropi i Aziji, Istanbulu. Grad ima preko 12 miliona stanovnika i oko 17.000 taxi vozila i ni jednu radio stanicu,stranke uredno dolaze na taxi stanicu kod prvog u redu ili zaustavljaju vozilo u pokretu.Praznog hoda imaju manje od 10% ukupne kilometraže. Ej i Turci su daleko ispred nas!!!

P.S. I gde si još čuo da postoji popust u svetu,osim u ovoj našoj napaćenoj Srbiji i da taj popust ide isključivo preko grbače taxiste ???
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Ned 27 Sep 2009, 00:33

Ko nam je kriv kad smo vecina mazohisti. Informaciju da je stranka na 1.5 km. i vise, placamo 50 evra mesecno + 20-30% popusta od stare cene, sto nas u proseku kosta od 200-250 Evra mesecno.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od trg taj Ned 27 Sep 2009, 20:50

Forumaši taksi-preduzetnici,

Pozivam sve forumaše da dodju sutra, 28.09. u 20 h u Mursku ulicu 14 u kafe Che ukoliko žele da se upoznaju samnom, popričaju o temama koje se tiču Sindikata taksista Beograda i Podnesku, kako bi u ličnom kontaktu stekli pravi utisak i opredelili se hoće li da pristupe sindikatu.

Takođe, pozivam sve forumaše koji prihvataju ideje iz Podneska da nam se pridruže i učlane se u Sindikat taksista Beograd, da dođu na sutrašnji sastanak.

Takođe, pozivam sve taksiste koji hoće da aktivno učestvuju u radu Sindikata i skupljaju članove Sindikata taksista Beograda da dođu na sutrašnji sastanak, kako bi svojom masovnošću i doslednošću uspeli da se izborimo za naše predloge.

Kontakt telefon je 063/8535-464.

Čekam Vas,

Vlado Bulatović

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 28 Sep 2009, 00:20

Kako lepo to zvuci u Istanbulu sve stranke dolaze samo na taksi stanicu i nema radiole da ti probije mozak. :zdv;:

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 28 Sep 2009, 02:28

I gde si još čuo da postoji popust u svetu,osim u ovoj našoj napaćenoj Srbiji
Lose si protumacio sustinu stvari.Nigde se u datom tekstu ne pominje popust na poziv.To je nasa losa svakodnevnica koju treba ukinuti,ali da treba taksi vozilo da dodje na poziv iza toga i dalje cvrsto stojim.
Niko ovde ne pominje popust,on ne treba ni da postoji,ali da majka sa bolesnim detetom pesaci iz Kumodraske do stanice!!!!Ludilo od rezona???
A sto se tice okolnih zemalja svuda postoji taksi na poziv.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 28 Sep 2009, 20:18

Kada vozilo dolazi na poziv, taksimetar se uključuje čim vozilo krene sa taxi stajališta i na adresu stiže sa određenim iznosom na taksimetru i što je najvažnije stranke uvek čekaju vozilo na adresi (verovatno jer im kuca čekanje), a ne kao kod nas da mi čekamo stranke, a iza nam trubi cela kolona (jer smo blokirali ulicu) i čekamo da se stranka smiluje da izađe   ;d;rr;

Samo za to treba GPRS, fiskalni taksimetri sa štampačem itd...

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: