Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Pin Taxi--- Novosti, mediji, promocije...

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pin Taxi--- Novosti, mediji, promocije...

Počalji od PinTaxi taj Sre 19 Feb 2014, 12:27

Poznati bloger i tviteras Dragan Varagić je danas objavio na svom blogu clanak o PinTaxi aplikaciji Smile

http://www.draganvaragic.com/blog/startapi-u-srbiji-mobilna-aplikacija-pintaxi-za-drugaciji-ugodaj-narucivanja-taxi-vozila/
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2014

http://www.pintaxi.rs

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pin Taxi--- Novosti, mediji, promocije...

Počalji od to je to taj Sre 19 Feb 2014, 22:50

Danas u 13.05 samo 8 online, sto je i dobro vidjao sam i po 3 vozila u mrezi.

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2885
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 20 Feb 2014, 10:29

Broj prijavljenih korisnika je svakim danom u porastu. Sto se da videti pri pristupanju aplikaciji.

Ali najveci problem je sto je broj online korisnika svakim danom sve manji.
Ovaj problem ce i ubiti ovu aplikaciju.

Zasto je to tako:
-Iz razloga sto u samom startu pri prijavljivanju, taksista iscekuje odmah voznju a koja stize posle nekoliko dana ili nikada. Za sve to vreme aparat (telefon) vam mora biti prikopcan na punjac jer se baterija neverovatno brzo trosi koriscenjem zajedno aplikacije i interneta.Samim tim sto vam je telefon na kablu ometa njegovo uobicajeno koriscenje.
-Potrebno je sa vremena na vreme proveriti status prijavljenosti jer u puno situacija aplikacija iskoci i ode u off rezim. Tada je potrebno jednim pritiskom na crveni auto vratiti u zeleni mod.

I jos zbog ponesto stosta aplikacija nije naisla, bar za sada, na vecu zainteresovanost kod taksista.
Sto pokazuje i jasan primer da u noci budu na citav grad prijavljena 1 do 2 ili max 3 vozila?

Dobra zamisao sa dosta ulozenog truda ali upalo u vodu i potonulo!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1977
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Čet 20 Feb 2014, 12:39

struja ::Broj prijavljenih korisnika je svakim danom u porastu. Sto se da videti pri pristupanju aplikaciji.

Ali najveci problem je sto je broj online korisnika svakim danom sve manji.
Ovaj problem ce i ubiti ovu aplikaciju.

Zasto je to tako:
-Iz razloga sto u samom startu pri prijavljivanju, taksista iscekuje odmah voznju a koja stize posle nekoliko dana ili nikada. Za sve to vreme aparat (telefon) vam mora biti prikopcan na punjac jer se baterija neverovatno brzo trosi koriscenjem zajedno aplikacije i interneta.Samim tim sto vam je telefon na kablu ometa njegovo uobicajeno koriscenje.
-Potrebno je sa vremena na vreme proveriti status prijavljenosti jer u puno situacija aplikacija iskoci i ode u off rezim. Tada je potrebno jednim pritiskom na crveni auto vratiti u zeleni mod.

I jos zbog ponesto stosta aplikacija nije naisla, bar za sada, na vecu zainteresovanost kod taksista.
Sto pokazuje i jasan primer da u noci budu na citav grad prijavljena 1 do 2 ili max 3 vozila?

Dobra zamisao sa dosta ulozenog truda ali upalo u vodu i potonulo!

Pozdrav Strujo, negde se slazemo sa tobom, a negde ne. Mislimo da nije problem baterija niti "iskakanje u off rezim". Ovde se radi iskljucivo o prevelikom ocekivanju za nikakav ulozen trud-novac. Zar je stvarno problem biti na punjacu i cekati da te korisnik poruči 1,2,3 ili 10 puta mesecno....baterija se trosi ovako ili onako.

Provereno ljudi koji su online u toku celog dana su dobijali i dobijaju voznje....evo upravo daok pisemo ovaj text desilo se da korisnik poruci LUX Taxi 076 koji nije prihvatio voznju, a zatim Beogradski 251 prihvata voznju (inace 251 je najvise voznji ostvario do sada)
 " />
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 20 Feb 2014, 13:32

(inace 251 je najvise voznji ostvario do sada)

Nije za dzabe 251 pobegao iz Pinka. Veoma srecan

Ajd sad malo JA.
Strujo delimicno se slazem sa tobom , baterija je potrosni materijal a jedna voznja moze da ti isplati  trosak za recimo 25 voznji u toku meseca.
Pre tom nikad ne znas kad ce biti poziv, npr.
Pre dva dana na zagubici nas troje sa ukljucenom aplikacijom, dva Beogradska i jedan Beotaksi, razgovaramo o aplikaciji i kolega iz Beogradskog kaze idem da igram igrice i iskljuci aplikaciju na svom tabletu, ne prodje 5 minuta meni zvoni telefon koji je bio u dzepu i poziv iz Banjske 1 voznja od 630 rsd pri tom sam bio 4 od mojih a odoh prvi.
Pomenuti Beogradksi 251 je koliko znam uzeo pre neki dan voznju a bio je 4-ti po blizini u odnosu na poziv prva trojica nisu se javila ili su odbila poziv a on uzeo voznju a nije stajao nigde nego  se vozikao.
Naravno za sve treba imati strpljenja za sve.
Ono sto si potpuno u pravu je preveliko ocekivanje i konstantno prisutan sarkazam i netolerancija prema svemu sto je novo.
Sve me ovo pomalo podseca kad je u Beogradskom uveden gps kako su mnogi pljuvali po tome.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 20 Feb 2014, 20:23

Ne bih da me pogresno protumacite i da se shvati kao da je baterija osnovni problem za ne prijavljivanje taksista u aktivo stanje.

Evo, onda ovako cu pokusati da objasnim:
-Prvo aplikacija radi na uredjajuma koji nisu ni malo jeftini niti dostupni svakome. Ne govorim da su nedostizni ali opet za tako nesto treba izdvojiti sredstva koja su dobro vidljiva cak i iz daleka!
Ako uzmemo da je prosecan taksista i uzeo takav uredjaj za 1 din. on je uz to dobio i pozamasan paket besplatnih minuta koje ima na raspolaganju.
Posto sve sto je besplatno je steta da se baci ili propadne mnogi pribegavaju debelim i dugotrajnim razgovorima, tipa, e znas imam nesto besplatnih minuta pa sam te pozvao da malo pricamo....!?

Uzimajuci u obzir da uredjaj mora biti stalno prikljucen na punjacu, pricanje sa kablom koji visi je nezgodno i tesko. Onda se uredjaj iskljuci sa kabla i prinese uvetu ali pod krov auta. E onda on tu zna da ispadne iz sistema i ode u off rezim. Posto su pozivi retki niko nema naviku da redovno proverava stanje aktivnosti. I eto vam registrovanog korisnika koji postoji na broju a koji posle ovakvih par slucajeva ili slicnih situacija gubi zainteresovanost i nadu  da ce mu to doneti ista bolje od onoga sto on vec ima.
A to je da prica slobodno do mile volje svojim telefonom.

Ja bih voleo da debelo gresim, jer svim prijavljenim takssitima je u interesu da se ovako nesto popularizuje i pocne masivnije da funkcionise. Ali je cinjenica da nesto negde skripi i da ne ide sve po loju kako bi trebalo.

Ja bih voleo da Vi nadjete problem ovoj pojavi jer tad ni resenje nije daleko odmaklo.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

PinTaxi definitivno nije gotov proizvod i dosta mu još treba da bi postao svrsishodan!

Počalji od zlaja taj Čet 20 Feb 2014, 21:12

struja ::...tad ni resenje nije daleko odmaklo.
Malopre pozvah sa NBGD jednog PinTaxsistu ali kaže aplikacija da trenutno nema slobodnih... Dobra je priča ali sudeći po interesovanju trebaće joj neka akcijska inekcija, odnosno pogodnost ili stimulacija, npr 100 din bonusa, kako za stranku tako i za samog taksistu, ovako mrka kapa! Kako znamo da je to za sada zabranjeno, mislim na davanje stimulansa i bonusa, taman kad stvar zaživi pojaviće se 5-6 novih sličnih aplikacija i onda kreće tržišna utakmica a u njoj opet Jovo nanovo cena ide dole a taksisti preleću iz aplikacije u aplikaciju...
Pozdrav Zlaja  Very Happy 
PS. Može i vremenska bonifikacija npr ko skupi najviše online sati mesečno dobije HTC, Samsung...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 20 Feb 2014, 21:30

Može i vremenska bonifikacija npr ko skupi najviše online sati mesečno dobije HTC, Samsung... ::

Upravo je to je to i ja ne mogu da vam kazem -bravo majstore pogodio si, iz razloga jer Vas oslovljavam sa gospodine. Ne zato sto ste mnogo stariji od mene nego sto stvari vezane za ovu kockicu uvidjate i osecate kao nesto sto jedino tako i nikako drugacije ne moze da se pokrene.

Tesko je nekome ko je ulozio pare, trud i vreme stvarajuci nesto na cemu treba da zaradjuje objasniti da tek sada treba da pocne sa davanjima da bi u ovoj stvari dosao do necega?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Čet 20 Feb 2014, 21:56

Evo da kazemo ovako....ponuda i potraznja Smile
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Čet 20 Feb 2014, 21:58

struja ::Ne bih da me pogresno protumacite i da se shvati kao da je baterija osnovni problem za ne prijavljivanje taksista u aktivo stanje.

-Prvo aplikacija radi na uredjajuma koji nisu ni malo jeftini niti dostupni svakome. Ne govorim da su nedostizni ali opet za tako nesto treba izdvojiti sredstva koja su dobro vidljiva cak i iz daleka!
Ako uzmemo da je prosecan taksista i uzeo takav uredjaj za 1 din. on je uz to dobio i pozamasan paket besplatnih minuta koje ima na raspolaganju.
Posto sve sto je besplatno je steta da se baci ili propadne mnogi pribegavaju debelim i dugotrajnim razgovorima, tipa, e znas imam nesto besplatnih minuta pa sam te pozvao da malo pricamo....!?

Uzimajuci u obzir da uredjaj mora biti stalno prikljucen na punjacu, pricanje sa kablom koji visi je nezgodno i tesko. Onda se uredjaj iskljuci sa kabla i prinese uvetu ali pod krov auta. E onda on tu zna da ispadne iz sistema i ode u off rezim. Posto su pozivi retki niko nema naviku da redovno proverava stanje aktivnosti. I eto vam registrovanog korisnika koji postoji na broju a koji posle ovakvih par slucajeva ili slicnih situacija gubi zainteresovanost i nadu  da ce mu to doneti ista bolje od onoga sto on vec ima.

Ja bih voleo da debelo gresim, jer svim prijavljenim takssitima je u interesu da se ovako nesto popularizuje i pocne masivnije da funkcionise. Ali je cinjenica da nesto negde skripi i da ne ide sve po loju kako bi trebalo.

Ja bih voleo da Vi nadjete problem ovoj pojavi jer tad ni resenje nije daleko odmaklo.

Voleli bismo da ti pokazemo kako uopste ne treba biti na punjacu ceo dan i kako uopste alikacija ne iskace u off mode. Izvoli kad si u prolazu svrati da se vidimo Smile

Imamo i uredjaj/telefon koji kosta cirka 70e(ako je to skup uredjaj), a isti je prosao sve i svasta i radi sve normalno.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 20 Feb 2014, 22:50

struja ::Ne bih da me pogresno protumacite i da se shvati kao da je baterija osnovni problem za ne prijavljivanje taksista u aktivo stanje.

Strujo evo ja te ne tumacim pogresno ali ceo tvoj post u citatu se svodi na jadnu bateriju.
Ono sto bi te na pocetku zamolio da ne pises proizvoljne stvari a to je da uredjaj mora biti na punjacu  non stop, ja ti garantujem da ako upalis jedan smart telefon i aktiviras aplikaciju i ako ga ne koristis za nista osim za aplikaciju da ce baterija da ti izgura ceo dan.
Drugo pojava besplatnih umrezenih brojeva je najveca nesreca taksista koji kad god imaju vremena razgovaraju izmedju sebe i ogovaraju se. Odavno postoje uredjaji koji omogucavaju komunikaciju bez viseceg kabla oko glave tako da ti ni ova teza nije na mestu.
Sledece konstatacija da aplikacija ispada iz online moda ti nije na mestu jer sam ja licno testirao nekolio puta,  posto imam dva android telefona i na jednom sam taksista a na drugom sam korisnik i posle iscitavanja novina i igranja igrice udjem kao korisnik i vidim sebe na spisku.  Tako da strujo DEBELO GRESIS.
Ono sto je glavna caka po mom misljenju za veci broj online taksista je i veci broj poziva, kada budu taksisti medju sobom pricali kako uzimaju vonzje na drugaciji nacin osim preko radio centra vise ce da se zainteresuju za ceo sistem.
Znaci reklama i samo reklama ako je moguce, danas sam popodne brojao voznje Naxis taksija na tvitteru i imali su u proseku oko 10 tvittova po satu.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 20 Feb 2014, 23:52

Bravo,tacno u centar.Samo da krenu pozivi i samo ce od sebe da se pokrene

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Pet 21 Feb 2014, 02:18

Istina je negde na 1/2 ;nenn; 
Gps u mom slučaju klopa bateriju (S III),
ali telefon koristim i za sve ostalo, razgovori, SMS i surf,
nema teorije da izdrzi ceo dan...mislim da je
neki tablet "must have" u ovoj priči, em sto će da stoji tamo gde mu je mesto, em što ima jaču bateriju kao i gps modul!
Mislim da će ova priča da zaživi, što se mene tiče razradio sam neke mreže pa ću i ovu,
pozz
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 795
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 21 Feb 2014, 11:29

Drustvo, nisam ja mislio vas da kritikujem niti bilo sta lose o radu sistema da pricam. Zamisao mi je bila da iz jednog drugog ugla od gledanja vaseg, predstavim i predocim na neke sitnice koje mozda mogu biti na smetnji a koje se lako daju ispraviti.

Jer uzmite u obzir da nemaju svi po dva "toach" telefona i da nekima ovi uredjaju sluze i za neke druge stvari osim da budu u stanju pripravnosti na ovoj aplikaciji. Mozda im zatreba da citaju novine, igraju igrice, pogledaju raspored sletanja aviona na aerodromu, loguju se na razne forume i mozda bas sada nesto citaju ili pisu.

......................................
Imam potrebu jos nesto da vam kazem.

To sto ova aplikacija pruza prosecnom taksisti je kod nas bilo i postojalo a korisceno je pre vise od 5 godina. Ovde je samo novina to sto olaksava pristup korisnicima usluga.

Taksista ste, relativno dosta skupili, ostaje samo da se privuku korisnici. Jer od njih zive i taksisti i posada PinTaxi.
A kako njih privuci? Nikako bez reklame!

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Tek od nedavno znam ko je struja a on ne zna da ja znam...

Počalji od zlaja taj Pet 21 Feb 2014, 11:57

struja ::...Nikako bez reklame!
Struja i ja se razumemo a pre svega jer smo ovde na taxi forumu dosta dugo a sad što Aca PinTaxi ne može da fokus pažnje usmeri na to da mu ovde niko nije neprijatelj to je malo čudno, pitanja svih pitanja je koliko će koštati ta vožnja pala s neba pa u rebra i kad će početi da se naplaćuje?
PS. Npr 1000 vožnji mesečno x 50 din zvuči trenutno realno a za 1000 vožnji dnevno koliki je možda trenutni potencijal treba mnogo, mnogo, mnogo REKLAME!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 12:21

struja ::Drustvo, nisam ja mislio vas da kritikujem niti bilo sta lose o radu sistema da pricam. Zamisao mi je bila da iz jednog drugog ugla od gledanja vaseg, predstavim i predocim na neke sitnice koje mozda mogu biti na smetnji a koje se lako daju ispraviti.

Jer uzmite u obzir da nemaju svi po dva "toach" telefona i da nekima ovi uredjaju sluze i za neke druge stvari osim da budu u stanju pripravnosti na ovoj aplikaciji. Mozda im zatreba da citaju novine, igraju igrice, pogledaju raspored sletanja aviona na aerodromu, loguju se na razne forume i mozda bas sada nesto citaju ili pisu.

......................................
Imam potrebu jos nesto da vam kazem.

To sto ova aplikacija pruza prosecnom taksisti je kod nas bilo i postojalo a korisceno je pre vise od 5 godina. Ovde je samo novina to sto olaksava pristup korisnicima usluga.

Taksista ste, relativno dosta skupili, ostaje samo da se privuku korisnici. Jer od njih zive i taksisti i posada PinTaxi.
A kako njih privuci? Nikako bez reklame!

Dragi Strujo,

1. Pre vise od pet godina nije bilo brzog interneta na telefonima (a kamoli GPS-a), tako da ovaj vid usluge nisi mogao da imas u to vreme.
2. "Novina koja olaksava pristup korisnicima" - pa zar ne teže svi tome u današnje vreme?
3. Bateriju trosi uredjaj i zbog drugih stvari (ekran, tonovi, vibracija, SMS, razgovori, surf...) koje ti u sustini ne pruzaju mogucnost zarade.
4. "osim da budu u stanju pripravnosti na ovoj aplikaciji" - ocigledno nisi ukapirao da uredjaj i u stand by rezimu moze da dobija zahteve za voznju. Ovde se postavlja jos jedno pitanje, da li uopste koristis PinTaxi aplikaciju i koliko si online dnevno?

Sto se tice marketing kampanje ona trenutno ide u razmeri sa brojem online vozila, jer zelimo da smanjimo broj korisnika koji nas obasipaju negativnim komentarima o tome kako nema dostupnih vozila u njihovoj okolini ili porucuju kada vide nekog (1-2 njih) a niko ne odgovori na zahtev. Napomenucemo da je nekoliko biznis objekata sa kojima smo dogovorili saradnju u decembru i januaru vec odustalo od pozivanja putem aplikacije, jer kada im je trebalo vozilo nisu ga nalazili u aplikaciji ili im niko nije odgovarao na poziv.

Mi idemo dalje punim plucima, jer verujemo da je samo pitanje vremena kada ce novih 15-20 ili 50 taxi vozaca dobijati 1,2,3 ili vise voznji mesecno/dnevno...

*Jedna vrlo važna stvar i u PinTaxi sistemu je "faktor srece", ovo kazem zato sto se izvesni gospodin iz STB-a ukljuci na po 30-45 min iskljucivo u popodnevnim satima i taj isti gospodin je do sada dobio 5 voznji preko aplikacije.

Nema ljutiš, ili si zabacio udicu(online-dostupan) ili nisi(offline-nedostupan) Wink

PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 12:49

zlaja ::
struja ::...Nikako bez reklame!
Struja i ja se razumemo a pre svega jer smo ovde na taxi forumu dosta dugo a sad što Aca PinTaxi ne može da fokus pažnje usmeri na to da mu ovde niko nije neprijatelj to je malo čudno, pitanja svih pitanja je koliko će koštati ta vožnja pala s neba pa u rebra i kad će početi da se naplaćuje?
PS. Npr 1000 vožnji mesečno x 50 din zvuči trenutno realno a za 1000 vožnji dnevno koliki je možda trenutni potencijal treba mnogo, mnogo, mnogo REKLAME!

Vidimo samo dobre ljude ovde, nema neprijatelja Zlajo, ovde smo da pomognemo jedni drugima. Sto se tice reklame i marketinga vec se izdvaja poprilicna svota.

O naplati ne razmisljamo jos uvek jer nam cilj nije naplata vec da se ovaj vid porucivanja prihvati kod korisnika, a da bi ga korisnik prihvatio mora da mu se svidi, da proba, da poruči, da se odveze, da oceni vožnju-vozaca..... Evo po ko zna koji put ponovicu isto, ako korisnik vidi reklamu, instalira aplikaciju i svidi mu se na prvi pogled, a zatim usledi šok kada udje u odabir da poruči taxi a tamo nema vozilo/a u njegovom okruzenju (sto si video i sam), gde je onda problem.....mali broj dostupnih vozaca zar ne?

Zato napisah juce "ponuda i potraznja", sta to reklamom nudimo korisniku kada nema toga sto treba da nadje u aplikaciji.

PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 21 Feb 2014, 12:56

Moja najveca zelja bi bila da mene i moje prepiske sa vama ne shvatite kao zlonamerne, antipropagandne niti u bilo kojem drugom negativnom kontekstu.

Ako se dobro orjentisete i fokusirate na sve ovo napisano, videcete da je moja iskljuciva namera da VAMA POMOGNEM.

Ali, ako se i jednog momenta budete zapitali: Zasto bi ti nama pomagao, kada smo mi tu i hocemo da pomognemo tebi? ....onda je frekvencija stanice koju slusate pogresno podesena i nesto tu krci.

Jedno uvo mora da bude podeseno na frekvenciju i slusa sta taksistima treba i kako to uciniti da im najbolje odgovara. A drugo uvo treba da slusa i cuje sta je to sto korisnicima ove usluge treba. I zasto bas ovo a ne nesto drugo.

Mozda nasa vidjenja istih stvari bas tu dolaze do neslaganja jer ja slusam samo na jedno uvo a pisem sa dve ruke.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 13:12

"I jos zbog ponesto stosta aplikacija nije naisla, bar za sada, na vecu zainteresovanost kod taksista.

Dobra zamisao sa dosta ulozenog truda ali upalo u vodu i potonulo!"

Mislim da ovde nismo na istoj frekvenciji....kazes potonulo, a mi i dalje zivi, cak sta vise sve je bolje i bolje iz dana u dan.

Zamolio bih te da ovde prestane dalje "filozofiranje" i da se vratimo na ono cemu sluzi ovaj forum/sekcija PinTaxi.

Ukoliko ovde na forumu nismo uspeli da Vas usmerimo i pokazemo kako treba pravilno koristiti aplikaciju pozivamo Vas da nas posetite, posaljete email ili kontaktirate telefonom.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 21 Feb 2014, 13:32

Ne mogu da zavrsim a da opaske na moj racun ne dokazem do kraja:

Ako sam i rekao "upalo u vodu i potonulo" to ni u kom slucaju ne znaci DA STE SE UDAVILI. I da ne zelim da i dalje zivite, radite, a i ja sa vama zajedno.

Gledano i Konkordija je bila potonula pa su je izvukli.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 13:38

struja ::Ne mogu da zavrsim a da opaske na moj racun ne dokazem do kraja:

Ako sam i rekao "upalo u vodu i potonulo" to ni u kom slucaju ne znaci DA STE SE UDAVILI. I da ne zelim da i dalje zivite, radite, a i ja sa vama zajedno.

hehehe...ok, sve cool Strujo....btw 251 opet ugrabio voznju malocas, dok kolega pre njega nije odgovorio na zahtev Sad
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 13:42

Evo jos jednog portala/sajta koji je objavio "reklamu"

http://balkanandroid.com/startapi-u-srbiji-mobilna-aplikacija-pintaxi-za-drugaciji-ugodaj-narucivanja-taxi-vozila/
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pet 21 Feb 2014, 22:31

PinTaxi ::
struja ::Ne mogu da zavrsim a da opaske na moj racun ne dokazem do kraja:

hehehe...ok, sve cool Strujo....btw 251 opet ugrabio voznju malocas, dok kolega pre njega nije odgovorio na zahtev Sad

Kolega je odgovorio na zahtev,ali sa vipovog interneta koji je definitivno njesra i preko vipa ne radi aplikacija.Zato sam resio da se vise necu logovati i necu koristiti aplikaciju i necu se javljati na mob dok ne kupim telefon sa mts internetom.Ako je jos neko hteo da se zalepi za vip,da zna da je to bacanje para,vremena i zivaca.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Godina : 43
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sub 22 Feb 2014, 08:24

Nazalost VIP-ov ping i upload u vecini delova grada je 'blagi uzas' dok im je download sasvim ok.

Bata Sajo, zao nam je sto nisi ugrabio ovaj zahtev.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Virus iskoristio ranjivi Java program da se ubaci u sistem...

Počalji od zlaja taj Sub 22 Feb 2014, 10:28

brat saja ::...Kolega je odgovorio na zahtev,ali sa vipovog interneta koji je definitivno njesra i preko vipa ne radi aplikacija...
A neko od "kolega" će reći da je kolega možda pojačan na 20W npr ili da je uključio ometače signala ili da ima hakovan softver... Sve u svemu da ne ispadne da i ja prognoziram davljenje ili potonuće, moram konstatovati da je sistem izuzetno zanimljiv, napredan i praktičan ali nažalost izuzetno ranjiv a naročito kada imamo u vidu postojeće navike i sistem rada Beogradskih taksista... Ja sam prvi na taksi stanici a nije me ponudio, preklopio me sa pozicijom, nema 1500m, neralno vreme za uslove saobraćaja, ima bolju opremu... i naravno nema klasične kontrole i kontrolora, dakle biće mnogo muke sa edukacijom i inplementacijom,
pozdrav Zlaja  Very Happy 

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 22 Feb 2014, 11:08

Grešite, na dobro se brzo navikne,
Ja sam prvi na taksi stanici a nije me ponudio, preklopio me sa pozicijom, nema 1500m, neralno vreme za uslove saobraćaja, ima bolju opremu... i naravno nema klasične kontrole i kontrolora, ::
toga nema u ovakvom sistemu,sigurno....a i nema ljutiš mene odabrala stanka..
biće mnogo muke sa edukacijom i inplementacijom ::

od 7000 taksista bar 1000 neće imati problema,a to je sasvim dovoljno za pokrivanje grada,zar ne...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 89
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sub 22 Feb 2014, 11:12

Svakako imamo i vremena i strpljenja, sto se nas tice mi smo spremni da idemo od "vrata do vrata" Wink. Edukacija taxi vozaca se svodi na to da vozac procita adresu kada stigne zahtev za voznju i prihvati odnosno odbije isti ukoliko nije u mogucnosti trenutno da prihvati, a ceo proces porucivanja do prihvatanja trenutno traje 30 sekundi (smanjice se na 20 pa kad se uhodaju svi mozda i na 15 sekundi).

Sa povecanjem broja dostupnih vozila smanjice se i radijus pa ce i korisnik brze dobijati vozilo....

Kontrolori su sami korisnici usluga (komentar, ocena, email, poziv, sms...).

pozdrav Zlajo
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 22 Feb 2014, 11:18

Baš tako  Veselje 
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Rejting je čudo naročito ako nije spinovan!

Počalji od zlaja taj Sub 22 Feb 2014, 11:35

BATICA 646 ::...od 7000 taksista bar 1000 neće imati problema,a to je sasvim dovoljno za pokrivanje grada,zar ne...
Kao prvo u Gradu čak i sa svim divljacima nema više od 6000 taksista a takođe znamo da za 1000 taksista treba bar 4000 poziva a stići do distribucije 25% svih poziva preko PinTaxi-ja, jako optimistično! Dakle ovo je odličan sistem za manju ekipu (ne više od 150) dobrih i dobro edukovanih taksista koji će na ovaj način dodatno zaraditi pored uobičajenog načina rada...Što se tiče nema ljutiš mene izabrala stranka, ti bar Batice imaš iskustvo sa STB taksijem pa znaš da to ne pije vodu, uvek će biti komentara, lako je njemu dobar je sa Vladom u ovom slučaju sa Acom ili...
PS. Da ne bi bilo zabune, PinTaxi ima odličnu platformu ali ne i perspektivu bez stimulansa i bonifikacija kako stranaka tako i vozača!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 22 Feb 2014, 16:00

toga nema u ovakvom sistemu,sigurno....a i nema ljutiš mene odabrala stanka.. ::
Baticu volim i cenim kao brata, ali sam ovde video ono sto mnogima treba i nedostaje?

Nemoj da se ljutis ali mene je odabrala stranka! To cu isto i ja da pomislim kada mi na "banderi" u sred reda ali na krivini, pridju stranke iz npr. Vanile.

Treba nama ovako razmisljanje ne radi drugih nego da bih sebe opravdali pred drugima. Moze da ispadne da nema veze sa Pin-om, ali novosti koje se uvoze treba odmah primenjivati.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 22 Feb 2014, 19:01

od zlaja Danas u 11:35 a takođe znamo da za 1000 taksista treba bar 4000 poziva ::
Polako za sve je potrebno vreme.......
od zlaja Danas u 11:35 ti bar Batice imaš iskustvo sa STB taksijem pa znaš da to ne pije vodu ::
Da, ali ali u ovoj priče se plaća ono što je realizovano kao vožnja a ne kao do sada na neviđeno, radio ili ne radio moraš da platiš smenu.I u tome je velika razlika zar ne...a mogućnosti za raznorazne mahinacije,laganje vremena, pojačani ili dobar sa dispečerom itd, NEMA IH,jednostavno a i ako ih ima ja jednostavno ne plaćam nerealizovanu vožnju....

Wink 
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Koliko košta, čitaj koliko se čeka, jedna vožnja na žicu a koliko vožnja na kvaku a onda je tu i ona Aerodromska na vaucher...

Počalji od zlaja taj Sub 22 Feb 2014, 20:25

BATICA 646 ::...radio ili ne radio moraš da platiš smenu.I u tome je velika razlika zar ne..
60000 vožnji na 500 ljudi = 120 vožnji x 50 din = 6000 din mesečno... Misliš da bi bi neko ko štipa 350 vožnji mesečno platio članarinu 17500 dinara, teško! Pričali smo o ovome 100 puta kad bi se 50 din plaćalo automatski paljenjem taksimetra niko ne bi pričao o članarini i velikim nametima to bi bio redovan rashod a ovako je harač...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 22 Feb 2014, 21:37

Svi znamo da vlasnici udruzenja namerno povecavaju broj voznji prve trojice i tako nas lazu.Koji normalan covek moze da uzme mesecno 350 voznji?To je 12 zica SVAKOG dana.Nemoguce.Mislim da trenutno izdvajamo i vise od 50 din po voznji,ali me mrzi da lupam recke,pa neka to ostane subjektivan utisak.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 22 Feb 2014, 21:42

350???
Pa u pinku bilo i 600/mes!!! hihihi 
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 795
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 22 Feb 2014, 22:14

Bilo kad je bio 30% noću.
Biće opet, mislim na popust. Smile
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 22 Feb 2014, 22:54

Evo sad ce......samo da vidimo koliko nam vremena treba da kupimo euro 2 krseve pa ce se popustamo do mile volje sa novijim,boljim,nepusackim,visljim sedistima,znanjem engleskog vozilom.I sve to za moderan i Evropski taxi servis u Beogradu ;wpw; 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 23 Feb 2014, 06:07

Koja verovatnoca da oko pola tri budem jedini online u mrezi i prolazim 10-u zauzet a postoji potreba za voznjom na Auto komandi preko PIn taxija i naravno morao sam da odbijem. Steta bila je dobra prilika.
Nakon toga usledila je suspenzija.

Ovo pokazuje da je suspenzija od 20 minuta kad je samo jedan ili dva vozila online u ovom beta trenutku za aplikaciju potpuno nepotrebna. To je moje misljenje.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 23 Feb 2014, 08:21

BATICA 646 ::...radio ili ne radio moraš da platiš smenu.I u tome je velika razlika zar ne..
60.000 vožnji na 500 ljudi = 120 vožnji x 50 din = 6000 din mesečno...

Lepa je ta matematika, e sad kad je to bilo,  dal je bilo nije važno znači ovako....

60.000vožnji mesečno : 30 dana = 2000 vožnji za 24h

2000 vožnji na dan : 24h =83,3 vožnje na sat pročita centar

60 minita : 83,3 vožnje  =0,72 vožnji na minut se čita (što je nemeguće,to je možda bilo u decembru sa Novom godinom)

e sad....... Wink

12h rada taksiste x 83,3 vožnje na sat pročita centar =  999,6 vožnji

999,6 vožnji : 300 taksista na ulici =3,33 vožnji uzme jedan taksista

nisam odavde  tako kaže matematika ....

Ps. moram malo,Zlajo !!!!

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Uto 25 Feb 2014, 01:18, izmenio ukupno 2 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Ned 23 Feb 2014, 09:03

Upravo ono o cemu smo pricali prethodnih dana....potraznje ima ali taxi vozaca nema ili odbijaju voznje....

Slika govori 1000 reci:

KLIKNI NA SLIKU ZA UVECANJE

Znaci potraznje ima, ali ponude nema trenutno.

Da napomenem da su nas 2 biznis korisnika sa ove liste vec upozorila da ce prekinuti saradnju ukoliko ne mogu da nadju ili dobiju vozilo kada im treba Sad
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Ned 23 Feb 2014, 09:13

to je to ::
Koja verovatnoca da oko pola tri budem jedini online u mrezi i prolazim 10-u zauzet a postoji potreba za voznjom na Auto komandi preko PIn taxija i naravno morao sam da odbijem. Steta bila je dobra prilika.
Nakon toga usledila je suspenzija.

Ovo pokazuje da je suspenzija od 20 minuta kad je samo jedan ili dva vozila online u ovom beta trenutku za aplikaciju potpuno nepotrebna. To je moje misljenje.

Da, postoje poslednjih dana mnogo vise zahteva nego vozaca da prihvate te zahteve, ono sto vi ne vidite jeste broj email-ova, sms poruka, poziva koje dobijamo od korisnika svakog dana gde u 90% slucajeva pitaju "a gde su ta taxi vozila" i slicno tome.

Suspenzija od 20min nije ukor niti kaznena mera. Sistem "ne vidi" da li si bio zauzet ili zavrsio sa radom, ali je pretpostavka da ako vec imas stranku u vozilu da ces za 20ak minuta zavrsiti sa trenutnom voznjom gde ce taman i isteci vreme suspenzije.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Kvote su koeficijenti, tj. procenat mogućnosti...

Počalji od zlaja taj Ned 23 Feb 2014, 10:44

BATICA 646 ::...tako kaže matematika ....
Matematika, čitaj statistika, je kod mene u računaru a ne kod tebe u tvojoj omiljenoj II tarifi... Dakle vozači koji vole II tarifu u raspodeli vožnji učestvuju sa manjom verovatnoćom dobitka ili taksističko-kladioničarski rečeno kvota 2,35 za noćne, 5,65 za dnevne... tj ako ste stavili 2 € dnevno kao noćni, dobit ćete u slučaju pogodka 2,35 x X € ...itd.
Sve u svemu vožnji ima koliko ima, zbog brata Saje proverih podatak o najvrednijima za mesec, novembar, decembar i januar i definitivno je i više od 350 ali februar je zaista tanak..., i da ne dužim prosečna vožnja na žicu vas košta oko 50 din, e sad koliko ko uštine, koliko i kako ima snage, kako ga kola i zdravlje služe tako se i zaradi!
PS. Za Baticu i za sve one koji žele GPS modul ili GPS Tracking Software‎, bilo u kojoj firmi da rade, javite se na PM i eto i vama tačne statistike!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 23 Feb 2014, 17:15

Da ne naglasavam, velikim slovima, onaj vec dobro poznati izraz - da je statistika kao bikini, sve otkriva ali nista ne pokazuje.

Definitivno je tacno da je Beogradski taxi dnevno a ne nocno udruzenje. Ko hoce samo da radi nocu i tipuje na puno radno vreme od 22 do 5 taj se odlucuje i ide u Gold.

Mnogo bolji podatak i pokazatelj ucinka na taksiju je ocena i vrednost rada na sat. Mozda to nekada nije bilo tako nego se gledalo preko predjenog kilometra i da on bude pun. Ali sada su se stvari promenile i mnogo je znacajnije koliko si zaradio para na sat nego koliko si napravio voznji i presao za to kilometara.
Da ne bude zabune, da ovo iskljucivo vazi za voznje po gradskoj sredini i nikako se ne odnose na puteve van grada.

Ovo je moje misljenje koje zadrzavam za sebe.
Jer praksa je pokazala da su skromni dani sa satnicom oko 500din/h,a sve ispod toga je lose, dobri oko 800d/h a nekada vikendom zna da bude 1000d/h.

Ovde kilometraza ne predstavlja presudni faktor jer za konstantnu voznju gradom bili puni ili prazni vi za 10 casova ne mozete da predjete vise od 120-250 km.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 23 Feb 2014, 21:06

Lepa je ta matematika, e sad kad je to bilo, dal je bilo nije važno znači ovako....
60.000vožnji mesečno : 30 dana = 2000 vožnji za 24h
2000 vožnji na dan : 24h =83,3 vožnje na sat pročita centar
60 minita : 83,3 vožnje =0,72 vožnji na minut se čita (što je nemeguće,to je možda bilo u decembru sa Novom godinom)
e sad....... Wink
12h rada taksiste x 83,3 vožnje na sat pročita centar = 999,6 vožnji 999,6 vožnji : 300 taksista na ulici =3,33 vožnji uzme jedan taksista ::

BATICA 646 ::...tako kaže matematika ....
prosečna vožnja na žicu vas košta oko 50 din, e sad koliko ko uštine, koliko i kako ima snage, kako ga kola i zdravlje služe tako se i zaradi!
Pozdrav Zlaja  

E baš to, neko po vožnji plaća 15 din. a neko 100din.  Veselje

....

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Uto 25 Feb 2014, 01:22, izmenio ukupno 3 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 23 Feb 2014, 21:26

Kao da su svi vlasnici išli u istu školu, niko da skupi hrabrosti i krene sa nečim novim kao što je naplata po učinku!

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2383
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 23 Feb 2014, 22:11

Ako sagledam sve cinjenice jos sam i dobro prosao kod ostalih taksi formi za ovo je kazna 3 sata a ovde 20 minuta.  Veoma srecan  Veoma srecan  Veoma srecan 

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Ko o čemu...

Počalji od zlaja taj Pon 24 Feb 2014, 08:03

Zokenzi ::...niko da skupi hrabrosti i krene sa nečim novim kao što je naplata po učinku!
Zokenzi, dugo si na forumu, ne znam ni ko si, ni šta voziš, ni kako radiš ali pristajem sa tobom na bilo koji način naplate, stavi GPS i predloži sam kako i koliko hoćeš da plaćaš, po danu, po vožnji, po km, po radnom satu...Možeš i u Lux-u da ostaneš, nemam ništa protiv, samo podeli svoju radnu statistiku ovde svaki dan sa nama i to je to,
PS. GPS modul sve tvoje troškove vezane za članarinu plaćam 6 meseci!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 24 Feb 2014, 14:39

Pristojna ponuda pkl 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 24 Feb 2014, 15:00

Jos ce da ispadne da nam gazde rade za sitne pare,jeftino nam prodaju voznje.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Malo je 50 din, da odvojate po 100 din i da kupujemo dva dobra auta mesečno pa tombola...

Počalji od zlaja taj Pon 24 Feb 2014, 17:27

brat saja ::Jos ce da ispadne da nam gazde rade za sitne pare,jeftino nam prodaju voznje.
Brat Saja me čita ko Bukvar, pa nek bude npr ovako svaka 1000 vožnja na žicu 1000 dinara bonus i za stranku i za taksistu pa nek se vidi raskoš!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od migaa taj Pon 24 Feb 2014, 17:40

Mala pomoc od kolega, treba da kupim GPS stari Garmin je crkao. Moloim vas za vasa iskustva, informacije (najbolji odnos cene kvaliteta mape i ostalo). U napred zahvalan.

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu