Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

PinkTaxi --- Pitanja? - Odrovori..

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

PinkTaxi --- Pitanja? - Odrovori..

Počalji od struja taj Sub 25 Jan 2014, 11:34

Pozeljna i veoma korisna aplikacija. Drugaciji vid razmisljanja i usredsredjivanje na prodaju usluge trecem licu po ucinku ili zavrsenom poslu. Za razliku od uobicajene pausalne naplate.

Ali da predjem na konkretno pitanje:
-Da li cu ja, kao porucilac taxi vozila, biti u obavezi da navedem i relaciju do koje imam nameru da se prevezem?
-Kako ili na koji nacin cu moci da izrazim zahtev za vozilom sa posebnom potrebom u vidu karavan, pusacko, klimatizovano, prevoz veceg prtljaga, transport manjih zivotinja, trenutna voznja van grada...?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1981
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: PinkTaxi --- Pitanja? - Odrovori..

Počalji od padobranac taj Sub 25 Jan 2014, 12:07

odmah svi ti zahtevi. kao da ce neko kloniran da ide na sve te voznje. ili daj da ih sapletemo pre nego sto su poceli.

ma uostalom ako ima posebnih potreba zovite i dalje minki,ninki i kinki taksi i nastavite da ih zahebavate na sve dosadasnje nacine i naravno da ste svesni da to ne mogu da vam naplate a i ne mogu nista da vam kazu jer im je GAZDA tako rekao...
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sub 25 Jan 2014, 12:47

struja ::Pozeljna i veoma korisna aplikacija. Drugaciji vid razmisljanja i usredsredjivanje na prodaju usluge trecem licu po ucinku ili zavrsenom poslu. Za razliku od uobicajene pausalne naplate.

Ali da predjem na konkretno pitanje:
-Da li cu ja, kao porucilac taxi vozila, biti u obavezi da navedem i relaciju do koje imam nameru da se prevezem?
-Kako ili na koji nacin cu moci da izrazim zahtev za vozilom sa posebnom potrebom u vidu karavan, pusacko, klimatizovano, prevoz veceg prtljaga, transport manjih zivotinja, trenutna voznja van grada...?

1. Porucilac ne unosi destinaciju do koje zeli da se odveze, svesni ste da ukoliko ovu opciju omogucimo, stranka koja se redovno vozi na kracim relacijama bice uskracena/odbijena u vecini slucajeva. Slozicete se da je u danasnje vreme svaka voznja profitabilna.
2. Jednom kada stranka zada svoju adresu i broj odlazi u odabir dostupnih vozila koji se za sada listaju u radijusu do 2.8km.
Na ubacenim slicicama se vide kriterijumi/opcije prema kojima korisnik bira koje ce vozilo poruciti.

" />

(udaljenost vozila, naziv udruzenja, sluzbeni broj, tip/marka vozila, prosecna ocena korisnika kao i detalji o vozilu/vozacu)

[img] [/img]

(simboli - detalji o vozilu/vozacu)

Poslednji put izmenio PinTaxi dana Ned 26 Jan 2014, 13:03, izmenio ukupno 2 puta
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2014

http://www.pintaxi.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Ned 26 Jan 2014, 08:46

Iz ovih slika zakljucujem da ste izbacili iz prikaza sluzbeni broj udruzenja.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 593
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Ned 26 Jan 2014, 12:52

brat saja ::Iz ovih slika zakljucujem da ste izbacili iz prikaza sluzbeni broj udruzenja.

bata sajo ovo je slicica iz test verzije/aplikacije koju koristimo za internu upotrebu....zamenicemo je drugom sa LIVE aplikacije. Nas propust, izvinjavamo se.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 26 Jan 2014, 17:06

vozila koji se za sada listaju u radijusu do 2.8km ::

Poznavajuci ovaj izraz iz matematike, dolazim do zakljucka da ce se udaljenost programski odredjivati po udaljenosti vazdusnom linijom.

Beograd je, kao sto znate jako nezgodan za takav nacin odredjivanja zbog svoje konfiguracije i prisustva dosta prirodnih prepreka.

Uzmite kao primer:
-Da se taxi vozilo nalazi u dr.Ivana Ribara, a porucilac preko reke Save na nekom od splavova na starom Makiskom putu. Porucilac ce imati informaciju da mu je to vozilo na udaljenosti od 0,98 km a u stvarnosti to vozilo je najblizim putem udaljeno 10 km.

Ovakvih primera ima napretek, a kako cete ih resiti znate samo vi?
A moje pisanje je usmereno iskljucivo u konstruktivne svrhe i ukazivanje na probleme koji ce vam se prvi saplicati o noge. Sve ovo je dobronamerno i zasnovano na dosadasnjim iskustvima sa takvim i slicnim sistemima rada.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Ned 26 Jan 2014, 20:01

Pa valjda gps registruje reku kao prepreku,i u navigaciji je obilazi kao procenu kilometraze????

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 26 Jan 2014, 22:33

Strujo mislim da nisi u pravu, cini mi se da aplikacija koristi sistem najblize putanje pridrzavajuci se parametara kao kod navigacije. Osim toga koristi googlove mape.
Ono sto sam ja prvo zapazio je to da su dosad stranke komunicirale sa radio centrima po principu vrmena (vozilo stize za 3,5,10 minuta) a ovde ce biti najblize vozilo je (150,500,1500,2750 metara), svi znamo da nekad 200 metara po gradu ide i po 5 minuta. Ono sto mi se posebno svidja je ne prekidno zvono koje se javlja pozivaru vozila kad taksita stigne na adresu i pritisne taster stigao.
Testirajuci aplikaciju juce sam sa drugog svog telefona pozvao samog sebe (bio sam najblizi Veoma srecan i naravno kad sam sa drugog telefona prihatio poziv, sa mobilnog sa kog sam zvao prekinuo sam poziv i aplikacija mi je bila automacki blokirana, tako da mi se svidja da nece biti masovne zloupotrebe.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2891
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pon 27 Jan 2014, 09:09

Odlicno pitanje strujo! Da tacno je da kada se misli o terminu "radijus" razdaljina od centra do kraja kruga se izracunava vazdusnim putem, sto u tom slucaju znaci da ako treba da se prepreka (reka, planina, jezero) zaobidje samim tim se povecava i kilometraza/razdaljina ako se do iste tacke dolazi drumskim putem.

Elem to cemo svakako testirati jos nekoliko puta. O ovome smo razgovarali unutar tima i imamo uverenja od nasih programera da se razdaljina trenutno u aplikaciji dobija putem google mape i to drumskim putem.

Svakako za vozace uvek postoji opcija gde cete ukoliko Vam je adresa sumnjiva, nepotpuna ili daleka jednostavno odbiti zahtev.

" />
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 27 Jan 2014, 13:08

Ako u razmisljanjima idemo dalje, a kao uslov uzmemo da se blizina vozila odredjuje drumskim putem a ne radijusom, zar onda nije lakse, jednostavnije i prakticnije po korisnika da se uvede pojam "preporuceno vreme".

Ono bi predstavljalo kompjuterski izracunato vreme za koje dato vozilo teoretski moze da stigne do porucioca. Ova vremena ne bi predstavljala tacne i precizne vrednosti dolazenja, ali bi u nekom izracunatom redu dobili niz dolazenja u vremenima a ne u blizini po kilometrima.
Naravno da je ovo jedino moguce ako se izracunavanje bude vrsilo po ucrtanim putevima.

Za korisnika je mnogo prakticnije i razumljivije da vidi da mu je vozilo na raspolaganju od ~2min. 45sec nego na razdaljini od 2,7km.

Jer interes kako vas tako i nas, je da se sve uradi kako bi se korisniku sto vise pojednostavio i priblizio sistem koji ce u istu ruku da mu bude privlacan i zanimljiv za koriscenje. A onda od toga korist imamo svi.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pon 27 Jan 2014, 13:25

Moze se odraditi da se prikazuje vreme, u google mapi vec postoji "vremenski proracun" od A do B. Samo je problem sto je situacija u saobracaju vidljiva tvojim ocima i ti kao poznavaoc puteva/saobracajnica mozes da pretpostavis gde i koliko je zakrcenje/zastoj, dok uredjaj misli da ne postoji zastoj i kaze recimo "vozilo stize za 5 min" a tvoja realna procena je da nema sanse da stgnes za 10 min, sto automatski znaci da je stranka obmanuta i ceka mnogo duze od 5min.

Svakako cemo raditi na ovome i mozda u nekom od narednih update-a, ubacimo i opciju "procenjeno vreme dolaska" Wink
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 27 Jan 2014, 13:50

Stranka ni u kom slucaju ne bi bila obmanuta po pitanju vremena dolazenja, ako bi se u aplikaciju uveo jos jedan korak vise ili prepravila ikonica potvrde voznje.

Vozila bi se na listi ponuda redjala po preporucenim vremenima stizanja. Nakon izbora porucilac bi uz obavestenje o prihvatanju voznje dobio i dopunski broj koji govori za koje vreme je taksista procenio da moze da stigne na tu adresu.

Sama ikonica potvrde se moze sastojati iz tri ili vise, gde bi u ponudama bila vremena 1,3,5,7,10 i vise. Samim pritiskom na bilo koju od ovih vrednosti smatralo bi se da je taksista prihvatio voznju a pritisnuta vrednost vreme dolaska. Sve automatski uz male izmene softvera.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pon 27 Jan 2014, 18:08

to je to ::Strujo mislim da nisi u pravu, cini mi se da aplikacija koristi sistem najblize putanje pridrzavajuci se parametara kao kod navigacije. Osim toga koristi googlove mape.
Ono sto sam ja prvo zapazio je to da su dosad stranke komunicirale sa radio centrima po principu vrmena (vozilo stize za 3,5,10 minuta) a ovde ce biti najblize vozilo je (150,500,1500,2750 metara), svi znamo da nekad 200 metara po gradu ide i po 5 minuta. Ono sto mi se posebno svidja je ne prekidno zvono koje se javlja pozivaru vozila kad taksita stigne na adresu i pritisne taster stigao.
Testirajuci aplikaciju juce sam sa drugog svog telefona pozvao samog sebe (bio sam najblizi Veoma srecan i naravno kad sam sa drugog telefona prihatio poziv, sa mobilnog sa kog sam zvao prekinuo sam poziv i aplikacija mi je bila automacki blokirana, tako da mi se svidja da nece biti masovne zloupotrebe.

Kada se desi zloupotreba pozivamo stranku da ustanovimo da li je slucajno ili namerno, ako je slucajno mi cemo odblokirati....2 zuta kartona, a ako se i treci put ponovi usledice crveni koji povlaci permanentni ban.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pon 27 Jan 2014, 18:31

struja ::Stranka ni u kom slucaju ne bi bila obmanuta po pitanju vremena dolazenja, ako bi se u aplikaciju uveo jos jedan korak vise ili prepravila ikonica potvrde voznje.

Vozila bi se na listi ponuda redjala po preporucenim vremenima stizanja. Nakon izbora porucilac bi uz obavestenje o prihvatanju voznje dobio i dopunski broj koji govori za koje vreme je taksista procenio da moze da stigne na tu adresu.

Sama ikonica potvrde se moze sastojati iz tri ili vise, gde bi u ponudama bila vremena 1,3,5,7,10 i vise. Samim pritiskom na bilo koju od ovih vrednosti smatralo bi se da je taksista prihvatio voznju a pritisnuta vrednost vreme dolaska. Sve automatski uz male izmene softvera.

Smatramo da je ideja odlicna i primenjiva, radicemo na tome....mislimo da moze da se posalje kod prihvacene voznje i "preporuceno vreme" za koje ce vozilo stici, jer procenu o stanju na ulicama/saobracaju vrsite svakako vi, a ne uredjaj.

to bi izgledalo nesto tipa ovako (ovo ne bi bio definitivan raspored niti dizajn, potrebno je uskladiti tastere, dizajn, pozicije itd)
 " />
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 27 Jan 2014, 18:56

Da i onda bi svi govorili da stizu za 2 minuta da bi stranka odabrala bas njega.Onda vam trebaju kontrolori da mere vreme,dupeuvlakaci da kradu to isto vreme i dobismo pink taxi.Bolje je ovako,stranka vidi gde je vozilo i zna kada da izadje na ulicu.Pazite se taxista,sve ce uraditi da uglave svoju guzu kako joj prija makar vam firma trajala 2 meseca.Posle dodje sledece udruzenje i tako u krug.Minut gore dole ne znaci nikome.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pon 27 Jan 2014, 19:22

brat saja ::Da i onda bi svi govorili da stizu za 2 minuta da bi stranka odabrala bas njega.Onda vam trebaju kontrolori da mere vreme,dupeuvlakaci da kradu to isto vreme i dobismo pink taxi.Bolje je ovako,stranka vidi gde je vozilo i zna kada da izadje na ulicu.Pazite se taxista,sve ce uraditi da uglave svoju guzu kako joj prija makar vam firma trajala 2 meseca.Posle dodje sledece udruzenje i tako u krug.Minut gore dole ne znaci nikome.

Nista nije definitivno, dosta toga moze da se proba pa menja ako ne valja.....ugoditi svima necemo uspeti nikad zasigurno.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 28 Jan 2014, 14:06

brat saja ::Da i onda bi svi govorili da stizu za 2 minuta da bi stranka odabrala bas njega.

Ti si brate "gotivan" za neke stvari, ali u ovakve komplikovane sisteme se slabo razumes. A to se da videti na prvi pogled.
Nema tu potrebe niko da laze vreme za koje ce da stigne na adresu do stranke.

Jer onog momenta kada si u poziciji da das vreme za koje stizes, stranka se vec odlucila i izabrala tebe i nikog drugog.
Tek ako ti odbijes porucilac ide dalje sa izborom. U koji mozda udjes i ti?

Ali posto ti mislis, jer pretpostavljam sta ti se odma mota po glavi, da ce porucilac biti nezadovoljan vremenom od 7 a izabrao je auto koji stize za 3.45.
Tu njegov izbor onda vise prestaje, jer trazio je taksi vozilo a ne hitnu pomoc. U slucaju da odbije to vreme smatrace se da je nezainteresovan i bice privremeno iskljucen.

Interes nijednog taksiste nije da daje veca vremena od moguce predvidjenih jer ce time sebe stopirati na isto toliko minuta plus jos 5 za cekanje ispred adrese.
Mada bi to vreme moglo da se skrati na 3 min. jer se svako zaustavljanje (po novom ZOBS) preko tog vremena smatra parkiranjem sto je kaznjivo.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Uto 28 Jan 2014, 18:02

Jel omoguceno korisniku usluga da naruci vozilo iz zatvorenog prostora ili je jedina mogucnost otvoreno nebo,zbog GPS signala?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Uto 28 Jan 2014, 18:27

Alhemicar ::Jel omoguceno korisniku usluga da naruci vozilo iz zatvorenog prostora ili je jedina mogucnost otvoreno nebo,zbog GPS signala?

korisnik/stranka moze da porucuje i sa wifi-a (zatvoren prostor) i na otvorenom, ukoliko je uredjaj na 3g/data/mobilni internet neophodno je da GPS utvrdi lokaciju....dok nalog vozaca trenutno radi samo na otvorenom tj. gde uredjaj hvata GPS signal.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 28 Jan 2014, 21:08

Interes svakog taxiste je da daje krace vreme od onog za koje moze da stigne jer tako navodi stranku da zbog kraceg vremena cekanja izabere bas njega.Ti strujo kao da si od juce na taxiju pa ne znas kako i zasto se krade vreme. I by the way,za 14 godina taxiranja iskljucen sam samo jednom jer sam na primljeno otisao u pogresan ford u Tosinom bunaru,ima ih 2.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Uto 28 Jan 2014, 21:20

brat saja ::Interes svakog taxiste je da daje krace vreme od onog za koje moze da stigne jer tako navodi stranku da zbog kraceg vremena cekanja izabere bas njega.Ti strujo kao da si od juce na taxiju pa ne znas kako i zasto se krade vreme. I by the way,za 14 godina taxiranja iskljucen sam samo jednom jer sam na primljeno otisao u pogresan ford u Tosinom bunaru,ima ih 2.

bata sajo da ne dodje do zabune evo na sta se mislilo - primer: stranka se odlucila da izabere GOLD TAXI 444 jer je na 1.5km i vozi karavan (iako je imala mercedes na 0.5km), taj vozac iz GOLD-a je prihvatio voznju i odgovorio stranci sa prihvatanjem voznje na taster 5,7,9,13min.....znaci on salje povratnu informaciju da ce stici za otprilike 5,7,9 ili 13min.

Mislimo da je suludo da se vrsi licitacija sa voznjama, tipa ko daje manje/brze vremena stranci.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od padobranac taj Sre 29 Jan 2014, 04:59

like
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 455
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sre 29 Jan 2014, 09:45

E,onda I'm sorry nisam dobro razumeo.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 29 Jan 2014, 14:25

Posto se tema lepo razvija sa brzim odgovorima i objasnjenjima, nastavio bih pricu sa jednom primedbom. Ona nije od nekog velikog znacaja za rad sistema ali za nekoga moze biti i te kako pogubna.

Radi se naime o ikonici "5+", koja poruciocu daje informaciju da je to taksi vozilo namenjeno za 5,6,8,ili 12 ljudi?
Porucilac nije duzan da razmislja o sankcijama i propisima, ali mi zato jesmo. Niko od nas nema "legalno" registrovan kombi ili mini bus na taksi dozvoli! Sve se to vodi kao putnicki automobil.

Cak i u polisi osiguranja putnika (koja je obavezna) stoji da ona iskljucivo vazi za putnike u vozilu i to kom.4! Nikako vise. Vozac je osiguran polisom obaveznog osiguranja.

Jeste da se u nasoj praksi prevozi i veci broj putnika od dozvoljenog broja, ali se to uvek najavi i sam vozac ima pravo izbora koji u svakom momentu (u zavisnosti od situacije) moze i da otkaze.

Zakonom je zabranjeno tako nesto raditi a sankcije su ni malo zanemarljive:

A pogotovo sto daje mogucnost nekima da tako nesto zloupotrebljavaju i kasnije pri odbijanju narucene voznje opravdavaju se da ih je bilo 7-morica i da taksista nije hteo da ih sve primi.

A onda ovo otvara jos jedno pitanje: Kako naruciti onda dva taksi vozila sa jednog uredjaja?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sre 29 Jan 2014, 14:39

Jos jedno dobro pitanje!

Nazalost u ovoj fazi razvoja i rada aplikacije smo se fokusirali na jedan zahtev preko jednog uredjaja. Jedan od razloga zasto je trenutno moguc jedan zahtev preko jednog uredjaja i filtriranje od zlonamernih pravljenja lerki.

Zabelezili smo ovo u nasoj listi poboljsanja i izmena aplikacije, pa cemo sagledati sa svih strana ovu opciju/predlog.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sre 29 Jan 2014, 15:04

Uskoro izbacujemo novi update. Programeri su u zavrsnoj fazi sa novitetima, neki od noviteta za vozace su:

1. Taster za pregled online/dostupnih vozaca na mapi (samo pinovi)
2. Polje koje ce prikazivati trenutan broj online vozaca (update stanja ce se ucitavati na svakih 20 ili 30min ili manuelno putem tastera)
3. Ako vozac ne prihvati voznju (odbroji do kraja)odlazi u suspendovan status 5min.
4. Prilikom odjave ili prelaska u nedostupan status nudi se opcija da se gasi manuelno GPS na uredjaju.

Za korisnike:
1. Razmera mape je uvecana kad se prihvati voznja i korisnik prati vozilo na mapi.
2. Statistika porucenih voznji dodata i kod korisnika.

Interno testiranje je predvidjeno da se odrzi ovog vikenda i ukoliko sve bude kako treba sledece nedelje izbacujemo novu verziju (1.3) Smile
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Sre 29 Jan 2014, 20:27

Pozdravljam vas sistem, mislim da je to buducnost . Mene zanima, ako nije poslovna tajna, kakva je statistika predatih voznji u poslednjih mesec dana, da li postoji trend povecanja, i kakv je. Najbitnije je da korisnici prihvate novotariju, a mi cemo se brzo prikljuciti.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 185
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sre 29 Jan 2014, 21:48

mikiilic ::Pozdravljam vas sistem, mislim da je to buducnost . Mene zanima, ako nije poslovna tajna, kakva je statistika predatih voznji u poslednjih mesec dana, da li postoji trend povecanja, i kakv je. Najbitnije je da korisnici prihvate novotariju, a mi cemo se brzo prikljuciti.

Hvala na lepim recima Miki, nije poslovna tajna i nazalost veoma mali broj prihvacenih-odradjenih voznji dnevno (2-10max), ono sto je problem je da trenutno imamo prevelik broj negativnih komentara od strane korisnika koji udju ili instaliraju aplikaciju i nadju da nema ni jedno iliti nadju jedno do dva vozila u aplikaciji. Naprosto bez aktivnih vozila i to jedno 40-50 dnevno koji bi pokrivali dobar deo grada mi nismo u mogucnosti ni da pokrenemo ozbiljniju marketing kampanju.

Desava se da se zbog navike uredjaj drzi u torbici, dzepu, kaseti itd. vozaci koji dobiju zahtev za voznju (30 sekundi) ne stignu da odreaguju i korisnik izabere nekog drugog ili jednostavno odustane i pozove centralu, a pritom nam posalje email ili poruku kako aplikacija ne radi Sad

Idealno bi bilo da se ljudi aktiviraju i budu online jedno mesec-dva i da se za to vreme odradi jaca marketing kampanja. Ionako je besplatno koriscenje, znaci jedino sto treba je imati android, internet na istom i strpljenja.

*Jedna solidna voznja dobijena putem aplikacije isplati mesecni racun za mobilni*
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pet 31 Jan 2014, 22:15

Takodje predlazem vam da smanjite rastojanje vidljivih vozila na maksimum 1500-1800 metara koliko i iznosi pozicija u taksiju,jer nema sanse da bilo koji taksista krene sa naprimer taksi stanice Deligradska da bi primio voznju u recimo Jovanovoj,a stranka je izabrala njega i skoro ce zagarantovano ostati bez vozila.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sub 01 Feb 2014, 13:07

Alhemicar ::Takodje predlazem vam da smanjite rastojanje vidljivih vozila na maksimum 1500-1800 metara koliko i iznosi pozicija u taksiju,jer nema sanse da bilo koji taksista krene  sa naprimer taksi stanice Deligradska da bi primio voznju u recimo Jovanovoj,a stranka je izabrala njega i skoro ce zagarantovano ostati bez vozila.

Naravno da hocemo, cim se broj trenutnih 2-10 dostupnih vozila dnevno popne na 40-60 odmah smanjujemo radijus Wink

Razmiljamo takodje da radijus u vremenu od 19h - 07h bude do 4-5km (i nedeljom), a od 07h-19h regularno 2-2.5km, ali otom potom....samo razmisljamo.

PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 21 Feb 2014, 11:55

Procitao sam na listu vaseg proglasa koji delite, da PinTaxi grupacija okuplja i uclanjuje sve registrovane taksiste (sa vazecom dozvolom) na teritoriji cele Srbije.

Tim povodom imam jedno pitanje: Da li mogu da se prijave i registruju kod vas za primanje poziva i taksisti sa teritorije Panceva kao i ostalih gradova?

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 13:21

Svaki grad je prica za sebe. Prilikom prijema zahteva za voznju u sistemu se ispisuje gde je ko registrovan, tako da ce istog trenutka biti suspendovan ili blokiran ukoliko je prihvatio voznju van svog maticnog mesta.
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 21 Feb 2014, 16:45

Da li postoji mogućnost kupovine nekog tableta sa internetom po povoljnijim cenama preko PinTaksija,ili bar preporuka....

Very Happy
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 89
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Pet 21 Feb 2014, 20:04

Batice imali smo nekoliko telefona u decembru sa kojima smo testirali prvu verziju aplikacije, pa smo ih davali po nabavnoj ceni nakon zavrsetka testiranja. Za sada nemamo nista ali razmisljamo da mozda udjemo u neku nabavku tablet uredjaja.

Inace preporucujemo ove tablet uredjaje:

http://www.emmi.rs/tablet-pc-tablet-lenovo-ideatab-a3000-7.11.html?productId=40268

http://www.tehnomanija.rs/tablet-pc/asus-tablet-pc-me372cg-1b069a.html

U sustini ako uredjaj poseduje dual core ili quad core procesor od minimum 1Ghz, 1GB RAM memorije, GPS, SIM slot(za internet) mozete biti spokojni, mada treba naravno biti oprezan pri odabiru i kupovini jer provereno znamo za pojedine modele/marke da imaju mane i ne rade stabilno iako poseduju sve gore navedeno.

Nadamo se da smo pomogli bar malo Wink
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 22 Feb 2014, 08:14

PinTaxi :: razmisljamo da mozda udjemo u neku nabavku tablet uredjaja.

još kad bi bili povoljni sa cenom,to bi bilo  mrdss 

a isto tako i sa jednim od mobilnih operatera, povoljniji internet,na količinu.....

Da vidimo ponudu, pa da se prijavljujemo za nabavku...možda bude i dobar odziv.

Wink 
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 89
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 22 Feb 2014, 11:27

Jos i sa bude na rate,pa mogu odmah da zatvore firmu.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 22 Feb 2014, 15:39

Nemoj tako moj Brate, pomozi im sa nekim novim idejama.

Sta bi ti falilo da ti daju jedan od tih uredjaja i da ga otplacujes kroz primljene voznje. Ja sam ZA i uz njih.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 26 Feb 2014, 18:59

PinTaxi ::
Inace preporucujemo ove tablet uredjaje:
http://www.emmi.rs/tablet-pc-tablet-lenovo-ideatab-a3000-7.11.html?productId=40268

U sustini ako uredjaj poseduje dual core ili quad core procesor od minimum 1Ghz, 1GB RAM memorije, GPS, SIM slot(za internet)

Ovaj tablet izgleda odlicno sa 2 slota, jedna za 3G mreža a druga za 2G.

Pojacanje
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 26 Feb 2014, 20:47

Valjda će u narednih par meseci izgledati ovako  bounce 

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2384
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fica taj Sre 26 Feb 2014, 21:05

Mozda bi izgledalo kada bi znali sta je sve potrebno poslati za uclanjenje.Plus amlo edukacije sta se i kako radi.Takodje mala sugestija kada sam se registrovao kao korisnik i kada hocu da vidim ima li vozila u okruzenju,pomerim se u bilo kom pravcu i aplikacija me stalno vraca na pocetnu tacku uz poruka da vozila nema u krugu od 500metara???

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 47
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sre 26 Feb 2014, 21:19

Da bi se taxi vozac registrovao neophodno je doci do nas licno ili kontaktirati nas kako bi Vas neko od kolega nasao na terenu. Za kontakt informacije posetite www.pintaxi.rs

Sto se tice korisnika i porucivanja, krug od 500 metara je radijus gde korisnik moze da poruci vozilo, a ne da vidi dostupna vozila. Kada pomerate mapu kao korisnik levo, desno, gore ili dole i predjete 500 metara izlazi obavestenje "Moguce je naruciti vozilo samo u krugu od 500 metara"
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PinTaxi taj Sre 26 Feb 2014, 21:46

Zokenzi ::Valjda će u narednih par meseci izgledati ovako  bounce 

Taxi vozac u Minhenu, inace korisnik ove aplikacije ostvaruje 60-80 voznji mesecno samo preko aplikacije. Ko zeli da vidi iz prve ruke, mozemo mu dokumentovati Smile
PinTaxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sre 26 Feb 2014, 22:48

Bice,bice,samo polako pkl 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Čet 27 Feb 2014, 07:51

mrdss
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 04 Mar 2014, 23:04

Meni nije jasan motiv učlanjenja taksiste koji nikad nije online ili uopšte nema net na telefonu.
Predlažem Vam da svim neaktivnim posaljete neki vid upozorenja da će biti trajno banovani ukoliko ne koriste aplikaciju,jer šta vam znači ovih 215 članova ukoliko je samo 15 aktivno.
To bi trebalo implementirati u pristupnici za nove clanove kao neki vid garancije da je čovek ozbiljan.
U protivnom,sadašnja pat pozicija sve tri strane u igri (stranka bez vozila,mi bez stranaka,vi bez interesa) će potrajati.
...a nije dobro da potraje.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija, kod nas ne važi bolje išta nego ništa već ili dža ili bu!

Počalji od zlaja taj Sre 05 Mar 2014, 08:36

pauk 523 ::...U protivnom,sadašnja pat pozicija sve tri strane u igri (stranka bez vozila,mi bez stranaka,vi bez interesa) će potrajati.
...a nije dobro da potraje.
Nažalost potrajaće, kao npr i situacija na tržištu polovnih automobila, svi hvale robu, drže cene i ništa ne prodaju!
Pozdrav Zlaja  Very Happy 

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Uhvatih danas cini mi se rekord online korisnika

Počalji od to je to taj Čet 10 Apr 2014, 00:04

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 10 Apr 2014, 13:40

Ali se zato onaj drugi broj registrovanih korisnika smanjio za pola.

Dobro, odmah se ogradjujem i zakljucujem da on nije toliko ni bitan koliko ovaj prvi. Jer to predstavlja broj vozila spremnih da izvrse uslugu poruciocu.

A hoce li biti neke nagrade za one sto su uredno prijavljeni?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Čet 10 Apr 2014, 17:25

Juce primih prvi zahtev za voznju na NOVOM BEOGRADU Very Happy 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 10 Apr 2014, 17:26

Ja juce morao da odbijem Milutina MIlankovica 9g, kako sam primio voznju sa stajalista nakon par minuta stize mi poziv preko aplikacije, to mi se desava vec drugi put.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći