Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Vlasnici call centara vs taxi preduzetnici (2009-2013.god)

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Vlasnici call centara vs taxi preduzetnici (2009-2013.god)

Počalji od drdr taj Čet 22 Jan 2009, 15:35

cujem da i Maxis sprema kupovinu kola preko udruzenja Twisted Evil to je uradio Nacionalni taxi pa pink pa 9801---i po mom skromnom misljenju DOVESCE se Taxi sluzba u red jer cemo biti prisiljeni da preko UDRUZENJA nabavljamo nova vozila posto nismo kao SAMOSTALNI preduzetnici u stanju da zaradimo za odrzavanje postojecih vozila i izmiravanje dazbina za sve +++GOLI zivot===a za amortizaciju -0
Gazde daju da se kola kupe na LIZING(a onda bude PUSHING) da bi nas ZAROBILI
PITANJE:koja je nasa perspektiva affraid  affraid  affraid  😕  😕
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Vlasnici call centara vs taxi preduzetnici (2009-2013.god)

Počalji od jerotije318 taj Čet 22 Jan 2009, 15:47

Bez obaveza prema bilo kom vlasniku udruzenja - SAM SVOJ GAZDA Wink

posto nismo kao SAMOSTALNI preduzetnici u stanju da zaradimo za odrzavanje postojecih vozila i izmiravanje dazbina

Neki nisu u stanju da kupe ni nove gume za auto........
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kiconix taj Čet 22 Jan 2009, 16:17

Pamet u glavu na vreme i tacka. Ja sam u kreditu ali nemam nameru da posle isteka uzimam novi, nego vec sad razmisljan sta posle.
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

OPUŠTENO...

Počalji od 039 taj Čet 22 Jan 2009, 18:57

Kolega, moram da probam da Vas razuverim. Lizing, kao po korisnika naj nepovoljnija opcija (jer niste vlasnik do otplate poslednje rate) nije pretnja Vasem i našem statusu. Jer je još uvek na snazi a biće još dugo stav da jedan preduzetnik može taxirati SAMO sa jednim vozilom. Ne postoji taxi preduizece koje ima vise od par vozila a koje se vodi na preduzece. Čak i u Nacionalnom ste vi korisnik lizinga i placate svoje obaveze. Odluka o taxi prevozu je veoma precizna i kaze da samostalni preduzetnik moze obavljati delatnost samo sa vozilom ciji ste vlasnik ili ugovorom o lizingu sa pravnom licem koje je ovlasceno od strane drzave. A ni jedno taxi preduzece nije ovlasceno...
Motivi su, po mom misljenju, obnova voznog parka i provizija. Vas kao posrednika nisa ne kosta i ne boli. Ne morate biti gazda, mozete i sami da organizujete i diktirate uslove. Budite bez brige.
Rad nam ne gine, jer kakva vremena idu, samo to nam i ostaje. Prica o tome SAM SVOJ GAZDA je presala da postoji pojavom prve banke koja je dala kredit za kupovinu vozila, dakle 2001. godine.
Opet kazem, u pitanju je moje misljenje iza kojeg je gomila argumenta. Pozdrav
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 49
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 039 taj Čet 22 Jan 2009, 19:06

jerotije ::Bez obaveza prema bilo kom vlasniku udruzenja - SAM SVOJ GAZDA Wink

posto nismo kao SAMOSTALNI preduzetnici u stanju da zaradimo za odrzavanje postojecih vozila i izmiravanje dazbina

Neki nisu u stanju da kupe ni nove gume za auto........
Na žalost, nekome su kola pošla nizbrdo... a nekima je ovaj posao tek tako, usput... ona TREĆA lica iz jednog od predhodnih postova i njih ne žalim, uopšte.
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 22 Jan 2009, 19:12

Prica o tome SAM SVOJ GAZDA je presala da postoji pojavom prve banke koja je dala kredit za kupovinu vozila
Ne razumem ?
Ja imam licno svoj euro 3 auto, koji glasi na moje ime, nemam kredit, lizing......i ne dugujem nikom nista.
Svoj sam gazda a ovakvi kao ja nikako ne odgovaraju ovom novom jevrejskom poretku jer fora je biti duzan i ruzan :|
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Samostalan preduzetnik

Počalji od 039 taj Čet 22 Jan 2009, 19:24

je samostalni preduzetnik, a ti si prijatelju udruzio svoja sredstva i svoj rad sa nekom ko ti obezbedjuje posao, i kao takav sigurno nisi sam svoj gazda. Potpisao si neki papir na kome pise da ces da postujes neciju poslovnu politiku.... "SAM SVOJ GAZDA" nosi tablu Grada, nema radio stanicu i radi...kako vec radi
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Paleolit taj Uto 10 Feb 2009, 20:09

...Dnevna štampa (Pročitajte šta novine pišu o taxiju) ?
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 332
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

jooooooooooooooooooj,

Počalji od magnum taj Uto 10 Feb 2009, 21:02

meni se tako sviđa B180,jel moram da budem Pinkadžija? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Uh...

Počalji od 039 taj Sre 11 Feb 2009, 03:02

...
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Sub 14 Feb 2009, 13:01

039 ::je samostalni preduzetnik, a ti si prijatelju udruzio svoja sredstva i svoj rad sa nekom ko ti obezbedjuje posao, i kao takav sigurno nisi sam svoj gazda. Potpisao si neki papir na kome pise da ces da postujes neciju poslovnu politiku.... "SAM SVOJ GAZDA" nosi tablu Grada, nema radio stanicu i radi...kako vec radi
vi ćete kolega biti moj advokat... kažete ono što ja mislim.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

To što imaš svoju radnju...

Počalji od 039 taj Sub 14 Feb 2009, 15:16

..ne znači ništa... Samo radiš za sebe... I to što radiš kada hoćeš ni to ne znači ništa. Radiš kada ima posla(ostalo vreme blejiš i stvaraš sebi troškove), to što voziš SVOJ auto... ni to ne znači ništa...jer ti si deo mašinerije, jedan točkić koji, kad izadje da radi traži svoje mesto u mašini koja već radi, i ako nađeš to mesto kući odnese neke pare a ako ne kažes LOŠ DAN... Drugim rečima" mi smo kriv k..." Samo je pitanje koliko si spreman da lažeš sebe i druge da si neko i nešto, a u suštini si niko i ništa!
039
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Sub 14 Feb 2009, 16:06

To sto smo "niko i nista" nas i i cini idealnim za manipulacije od strane vl. udruzenja. Lako je predati se i "prihvatiti realnost", treba se izboriti i ucinti nesto kako bi barem malo izasli iz ovog blata! Pa i ta masinerija moze da propadne, zasto da i mi propadnemo snjom!
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Sub 14 Feb 2009, 16:31

pa lepo čovek reče, staviš belu tablu samostalnu i niko nemože da odluči ništa u tvoje ime i svoj si na svome a što se mreže tiče, stvari evoluiraju od momenta kad su dozvolili konkurenciju, tj. više mreža i sad ako hoćeš u mrežu, moraš pod uslovima iste... i kraj.
jednostavno su stvari došle dovde same po sebi jer smo mi samo ljudi. nikad neću da zaboravim histeriju sa naxijem kako su tad kolege mislile kako je popust dobar, malo daš uzmeš puno. pa onda bell, pa onda maxis, pa gold, pa onda svi redom, od početka pristajemo na sve i ne znam ko nam je kriv. u stvari znam, naš pilićarski karakter.
da bi se nešto promenilo, treba svi kolektivno da se "flešujemo", odemo u samostalce na tri meseca i onda sve od početka....

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Sub 14 Feb 2009, 16:44

Da je to resenje i ja sam govorio. Pitanje je samo kako to izvesti i pokrenuti!?
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Sub 14 Feb 2009, 17:17

pa nikako. nisam pesimista ali realno...
posla ima koliko ima, tu se ništa ne bi promenilo. što se tiče poslovne politike udruženja, neposlušnost. nećeš da radiš ono što ti kažemo, dobro, nećemo da ti platimo smenu ovaj mesec, a ni sledeći. pa nek ne možemo da primamo vožnje, da vidim kome će da bude teže. ja sam navikao da živim na ivici ekonomije, oni su se odvikli. ne mogu nam ništa jer nigde ne piše koliko ja njemu mesečno i zašto.
najstrašnije je to kako su "pinkovci" prešli preko povećanja smene. daj reci šta to plaćaju 5000.?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sub 14 Feb 2009, 21:25

Nažalost, ko će da ti uđe u kola sa samostalnom tablom? Svaki dan mi se desi da stranka preskoči samostalni taxi i da uđe kod mene i na pitanje zašto nije htela sa kolegom kažu da ne vole lutriju i da na žele da gledaju u pasulj da li je kolega pošten ili će da im pokupi i zadnji dinar iz novčanika! :rendeer: Tako da ih razumem jer ni ja ne volim da se kockam!!!

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388

Nazad na vrh Ići dole

taxisti vs gazde

Počalji od neobavešten399 taj Ned 15 Feb 2009, 08:36

nema ovde šta mnogo da se kaže...mi smo odavno u velikim g.....samo zato što nismo složni i
organizovani ,treba svi da se skupimo na ušću pogasimo radio stanice, pozovemo vlasnike
udruženja pa da mi odredimo kolika će biti smena i da li ćemo davati popust ili ne ...ali to je
teško izvodljivo znajuć kakvi smo mi ljudi
neobavešten399
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nema ništa od toga...

Počalji od Zokenzi taj Ned 15 Feb 2009, 09:30

...jer bi se skupilo nas 70%, a ostalih 30% bi radilo i još bi kazali protestvujte Vi još koji dan jer smo se razvalili od para danas, pa ako uspete u svojoj nameri biće nam SVIMA bolje,a ako ne uspete važno je da SMO pokušali! 🇳🇴 Tako je bilo na svim protestima i bojkotima, pa ne vidim razlog da je nešto uticalo na svest TIH " kolega" i da su se promenili jer su jednostavno takvi i ostaće takvi do vijeka!!!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Re: Taxisti vs GAZDE

Počalji od bobrda taj Ned 15 Feb 2009, 10:30

neko je ovde napisao da svaka demokratija prestaje kad se predje prag kancalarije!To je tako i nece se promeniti pa taman da se na glavu okrenemo...
Ali ipak vredi pokusati bar nesto...I naravno apsolutno se slazem da bi cak i vise od 30% kolega radilo dok mi rusimo vetrenjace
kakav posao takvi i ljudi,kakvi ljudi takva i drzava,jbga
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 45
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

70%

Počalji od Moravac taj Ned 15 Feb 2009, 17:33

Kada bi se skupilo 70% to bi bilo vise nego fenomenalno, cak sta vise to bi bio nas veliki uspeh! Sa tim brojem ljudi bi verovatno upeli da nesto promenimo!
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 15 Feb 2009, 22:05

Da, ali pošto posla ima sve manje tih 30% bi pokrilo mrežu i plašim se da ne bi bilo efekta!? 😕

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

sumnjam

Počalji od drdr taj Pon 16 Feb 2009, 11:24

da bi bilo 70% za ==pre bi bilo 20% koji bi se angazovali a 80% radilo i cekalo sta ce da bude
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

taxist vs gazde

Počalji od neobavešten399 taj Pon 16 Feb 2009, 16:39

pošto su naša mišljenja na ovom forumu identična i zaslužuju pažnju vlasnika udruženja kao i
gradskih čelnika a tiču se naših problema, predlažem i pokrećem inicijativu da preko admina
ovog foruma budu obavešteni svi registrovani korisnici foruma o sazivanju jednog sastanka gde bi
se organizovali u jedno strukovno udruženje gradjana čiji bi ciljevi i zadaci bili rešavanje nagomilanih
problema u našoj službi ....mesto i termin takvog sastanka ostavljam vama i uredniku foruma

šta mislite o ovoj inicijativi '
neobavešten399
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Pon 16 Feb 2009, 19:06

noddy ::pa nikako. nisam pesimista ali realno...
posla ima koliko ima, tu se ništa ne bi promenilo. što se tiče poslovne politike udruženja, neposlušnost. nećeš da radiš ono što ti kažemo, dobro, nećemo da ti platimo smenu ovaj mesec, a ni sledeći. pa nek ne možemo da primamo vožnje, da vidim kome će da bude teže. ja sam navikao da živim na ivici ekonomije, oni su se odvikli. ne mogu nam ništa jer nigde ne piše koliko ja njemu mesečno i zašto.
najstrašnije je to kako su "pinkovci" prešli preko povećanja smene. daj reci šta to plaćaju 5000.?

Pa pinkovci i sami kazu kako zaradjuju ohoho tako da bi Tedi trebao jos da ih zakiti....ima se moze se ! bounce bounce bounce
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Pon 16 Feb 2009, 19:32

Svi mi zarađujujemo isto bez obzira u kom smo udruženju, samo što lažemo sami sebe, pa kad ubedimo sebe u to lažemo i druge. Tamo gde ima više posla ima više i članova i kad se izvuče prosek dođe mu na isto. Provereno!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

mnogo

Počalji od magnum taj Pon 16 Feb 2009, 20:01

bih voleo da vam pomognem,al' ja sam onaj bez gazde!Mislim,nemam radio vezu. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Pon 16 Feb 2009, 20:06

Bas takav nam i treba, nepristrasan, nezavisan, suveren, samostalan itd.
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

nepotkupljiv

Počalji od magnum taj Pon 16 Feb 2009, 20:16

pošten,načitanuporan,,,,,,k'o moju mamu da slušam.I šta ćemo onda?Mislim šta ćemo dalje?Nišlije se skupiše danas,prošetaše,šetaće narednih par dana,ajd' baš da vidimo šta će uspeti!Želim im sve najbolje,bez obzira što se radi o drugoj stvari ali to su naši kolege i treba im pružiti svaku vrstu podrške.Pa sam im nešto u vezi toga,kao neku vrstu podrške i poslao u ime svih nas,čisto da vide da nisu sami.Siguran sam da ćete se svi složiti sa mnom! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Pon 16 Feb 2009, 20:21

Mi bi prvo trebali tacno da definisemo sta hocemo i koliko nas ima voljnih za promenama!
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

baš tako,

Počalji od magnum taj Pon 16 Feb 2009, 22:25

šta hoćemo,šta se može,koliko nas je ozbiljnih u svemu tome.Da ne započinjemo ništa za šta znamo da nema šanse ni volje da se uradi.A da bi se bilo šta uradilo trebaće i strašno puno odricanja i još više samoodricanja.Tako da molim svakog ko hoće da učestvuje u svemu tome,da prvo dobro razmisli.I da ne mlatim praznu slamu,hajde da vidimo za početak koliko nas ima u ovom momentu.
Javljajte se u narednih nekoliko dana.U petak ćemo se prebrojavati i sve će nam biti mnogo,mnogo jasnije. bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Pon 16 Feb 2009, 23:19

mislim da iole pametan čovek koji je na taxiju preko 5 godina ne može da ne vidi dubinu čabra u kome je sa ovim poslom u trenutnom stanju stvari ali kad ga pitaš šta bi menjao, na zna! proverite sa kolegama koje poznajete.
prvo bi trebalo da osmislimo ostvariv sistem koji nas naj manje žulja, da definišemo probleme pa da čujemo rešenja od nas samih koji ovo radimo stvarno, svaki dan.
meni, recimo, mnogo smeta to što dozvoljavamo vlasnicima mreža da kreiraju poslovnu politiku zanimanja koje ja radim, za sebe, ni za koga drugog! naivno! pa naravno da radim za drugog i to kako mi on kaže.
problem: mislim da najviše zla dolazi baš iz ove kvazi konkurencije izmedju kvazi udruženja koja stimuliše pravu konkurenciju izmedju nas samih, koja je loša jer jedni drugima guramo ruku u džep a trpamo tamo gde već ima puno.
ali kako? avaj, kako?!
neko nešto pametno?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Najgori smo

Počalji od Zokenzi taj Pon 16 Feb 2009, 23:35

Evo Niški taxisti najavljuju blokadu grada ako im do 23.02.2009. ne ispune zahteve i to sa svojim porodicama. A to znači da će izvedu žene i decu na ulice, a u Beogradu neke naše "kolege" moraju da rade baš tih par sati kada je štrajk!? STRAŠNO!!! affraid affraid affraid NO COMENT!!!

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Pon 16 Feb 2009, 23:58

nego, ne nadjoh nigde šta u stvari traže nišlije?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Uto 17 Feb 2009, 14:45

Ja se malo angazovao i porazgovarao sa nekoliko kolega po taxi st. i rezultati su sledeci: Svima je dogorelo i svima se smucilo ovakvo stanje u nasoj sluzbi, medjutim kada spomenem da nesto preduzmemo dobijam gotovo iste odgovore tipa ajte vi ja moram da placam kredit, imate moju moralnu podrsku, moram tetki da dam lek itd. Sve u svemu, licno sam razocaran tom da ga nazovem mazohismu kod nasih kolega! Vecina je spremna da cuti i trpi i ne zele da mrdnu prstom. To je to, sta reci...
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Moravac taj Uto 17 Feb 2009, 14:46

noddy ::nego, ne nadjoh nigde šta u stvari traže nišlije?

Da se sklone divljaci sa ulica. Sto mi je ta tema nesto poznata?
Moravac
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Najgori smo...

Počalji od Zokenzi taj Uto 17 Feb 2009, 18:32

...kažem Vam ja! Pa u Nišu ima 570 regularnih taxista, a njih 350 krene u protestnu vožnju, a nas je bilo 500 na zadnjem protestu od 7500 registrovanih! affraid

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

danima,

Počalji od magnum taj Uto 17 Feb 2009, 22:42

danima gledam zeleni Daewoo BG 164-077 sa belom krovnom oznakom nepoznatog porekla i zelenim slovima-radio beo taxi.Sa strane na firmi piše 011.Danas sam išao za njim od Kamene pošte niz Miloša Velikog do Durmitorske.Kod SMIP-a uze čovek vožnju bez blama.Da li treba da spomenem da je u svakoj raskrsnici bio saobraćajac.Očekivao sam da će bar onaj kome je "koleza" skoro prešao preko noge kad je skrenuo da uzme stranku reagovati-avaj,ni pogledao ga nije.
O ČEMU MI PRIČAMO? Ponavljam,skoro svaki dan ga viđam!Da li treba kao što smo nekada radili da idemo da ga jurimo i uz upotrebu fizike da ga odvraćamo od divljačenja.A bilo je toga i to često.Ja sam zamatorio a i ne smatram više da bi bilo delotvorno.Ipak je OVO demokratija.I političari se ne bi složili sa represivnim merama.Radije bi da uđu u Evropu sa oko 12.000 beogradskih taksija!Bezbolnije je za njih.Mislim političare!
Mi smo im potrebnikoliko i penzioneri.Koliko i svi ostali građani ove tužne Srbijice.SAMO kad treba da glasamo za njih! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noddy taj Sre 18 Feb 2009, 13:29

ma, fizika je iz raja izašla!
pa prvih nekoliko godina "šarenih" taxija, medju kojima sam bio i ja, nisam smeo ni da pomislim da stanem na, recimo, centralu iako sam bio regularan a kamoli divljaci!

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Panco taj Sre 18 Feb 2009, 13:40

Mozda nije lose da otovrimo temu gde bi upisivali vozila i br tablice divljaka pa da ima bar kakva takva "evidencija",bar bi nam bilo psihicki lakse a i malo zabave na radnom mestu,ko je brz na telefonskoj kameri moze i takvo svedocanstvo za buducnost Shocked

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 51

Nazad na vrh Ići dole

senor el general Villa

Počalji od magnum taj Sre 18 Feb 2009, 20:43

prihvaćena vaša ideja,počinjem da ih ispisujem po boji ,autu a ako gepim i broj,na konju sam.Neka svako od nas sa foruma "upiše" po jednog divljaka-možda će to jednoga dana nekoga i zainteresovati-mislim kad dođeš kod Đilasa i predaš mu spisak,a u isto vreme ga objaviš u novinama....Neće baš svi ostati indolentni!Da probamo i taj vid borbe!? bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 19 Feb 2009, 11:56

Nema potrebe da se jure po ulicama,kada svi znaju gde obicno mozete da ih nadjete i to na gomili.Noc je za njih pravi raj.Pocev od splavova ispod Brankovog mosta,Stefan Braun,Teatra,Plastik, Delta cyti,juga trafika (prva i druga rampa), Reka (kod sarana),Mistik (tas stadion),Tranvaj (Vuk),Gaucosi,Magacin,Baltazar, mozda sam neki i propustio ali seticete se vi.Ima ih tu na veliko.Svi se medjusobno poznaju i zovu:"gde si kolega".
Ne mozemo im mi nista (mislim na represivne,fizicke,mere).Jedina mogucnost je da ih zakon potkaci.Kazna ako ih uhvate je 10 hiljada.Pa to mu je kao porez koji mi placamo svaki mesec,a njemu samo ako ga cape.
A i njihove price su tuzne.Pa vecina vas je i pocela tako sto ste prvo divljacili pa potom postali regularni.Prvo zidaj kucu,a potom cemo da predamo papire za legalizaciju i tako nice Kaludjerica.To mu se na to svodi .
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 19 Feb 2009, 15:20

Dali ste vidjali lika,vozi audi 80,tablice CG,tabla od stiropola(kopija Taxi bell-a)na kojoj crnim slovima farbom pise taksi...jurio sam ga da ga slikam ali nisam uspeo(nazalost)...ja nisam mogao da verujem ali povrh svega lik je imao i stranku u autu...dali mozete da verujete?
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 19 Feb 2009, 15:24

Pre ovog snega perem kola u Oplenackoj, dodje lik sa krokodilom na krovu poznajem ga.
Kako si sta ima krene prica ja usput pitam jel si dobio napokon dozvolu a on meni ma jok nisam ni trazio. Ja zinuo kako bre nisi pa jesi ti medju onima sa silnih listi cekanja. Ma nisam bre sta ti je sta ce mi do sad sam platio dve kazne kad me je navatala inspekcija jednom 3000 drugi put 5000 i to je to.

E sad vi vidite nama je kazne za sesto mesecni 15000 a njima 3000-5000. 😢 😢 😢
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Čet 19 Feb 2009, 17:39

Evo, ja ću odmah da vam kažem za 5 divljaka. Prvi: plava opel astra, firma Palma taxi kvisko od lima zadnja 3 broja na kvisku 359 (prvi ne postoji)pre toga je vozio crveni golf 2, momak sa naočarima, sad vozi bez tog lima. Drugi: mercedes 126 crni bez zadnje tablice, bez kviska, Žuti taxi. Treći: Florida žuta, tabla od nekog plastičara, tanka kojoj samo piše TAXI. Četvrti: Bordo auto nisam siguran, ali mislim da je mitsubiši galant, tabla narandžasta, samo TAXI velikim slovima. Peti: Beli golf 2, lux taxi pokrivena zadnja 3 broja zadnje tablice. Pa beli auto, tabla za ne verovati, privatni vanlinijski prevoz - TAXI. Ako je za verovati video sam lika(nisam zapamtio auto, sećam se da je beo), pokriveno prvo slovo grada, drugo je U(najverovatnije RU = Ruma) radi li radi. I ovaj što ga je opisao kolega Magnum redovno je viđan na poslu, ne izostaje, uredan je. Već znamo za Alfu, Gold, Maxis, (a u zadnje vreme i mnoge druge firme i udruženja), da njihovi vozači kviska drže u gepeku. Ja se izvinjavam navedenim "kolegama", ako imaju urednu dozvolu za rad, a ja ih ocrnio kao divljake. Mislim da su manji problem ovi koji se nisu sakrili u neku od firmi, nego su veći problem oni koji dolaze na poziv, voze, "daju popust" i imaju sva obeležija taxi-a sem kviska i taxi dozvole, a i šta će im ta dva elementa kad i bez njega rade nesmetano? Šta je rešenje?

Poslednji izmenio as dana Čet 19 Feb 2009, 17:54, izmenjeno ukupno 1 puta

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 19 Feb 2009, 17:50

POUZDANA informacija je da su u inspekciji dobili brojeve divljaka koji rade i stipaju voznje i apsolutno se po tom pitanju nista ne preduzima tako da je bezveze sto upisujete. To oni odavno imaju na papiru ali nista.....
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od as taj Čet 19 Feb 2009, 18:15

Pitanje je, zbog čega inspekcija ne radi po tom pitanju ništa?

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 296
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

pošteno,

Počalji od magnum taj Čet 19 Feb 2009, 18:33

ako ne možemo da promenimo "kafanu" promenimo temu! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 19 Feb 2009, 18:36

as ::Pitanje je, zbog čega inspekcija ne radi po tom pitanju ništa?
Neko tu ima interesa 100 %
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

mrzi me

Počalji od magnum taj Čet 19 Feb 2009, 18:46

da se ponavljam.Zvezda i Boža Ilić su dobili svojevremeno otvorene ruke.Pratila ih policija i za dve nedelje su potrošili brdo zapisnika i napunili sve ormane saob. inspekcije u 27og marta, oduzetim taksimetrima.Treće nedelje ih je zvao načelnik i pitao ih u kakvoj su "kaznenoj ekspediciji",i da bi mogli malo da "spuste loptu"!Ili će on morati da "preduzme korake"!Pametnom čoveku je i komarac muzika te tako oni prestadoše da rade svoj posao i muče se! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu