Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Poznavanje grada - Nove dozvole - Testovi

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Izdaju li se nove taxi dozvole ?

Počalji od jerotije318 taj Pon 20 Okt 2008, 18:57

Dali neko zna pouzdano dali se izdaju nove taxi dozvole ili ne ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko o čemu, baba o uštipcima... a jerotije...

Počalji od zlaja taj Pon 20 Okt 2008, 20:35

jerotije ::Dali neko zna pouzdano dali se izdaju nove taxi dozvole ili ne ?
Upravo sam stigao iz Sofije.... čudo koliko su napredovali ali i nazadovali. Na periferiji Sofije je smrdljivije i prljavije (siromošnije) nego bilo gde kod nas. Ulice su mnogo prohodnije i bolje nego pre ali i dalje ima sporadično kaldrme, rupetina, kao i nemogućih šinsko tramvajskih prelaza...
Taksija koliko hoćeš (ima ih preko 10000) svi žuti i uglavnom izlepljeni. Posetio sam najmoderniju ujedno i naveću taksi asocijaciju koja broji više od 1700 taksi vozila i skoro 2000 vozača... (neki dele jedno vozilo) Uglavnom voze Korejance i Opele. Taksiraju i sa malim automobili tipa Daewoo Matiz ili Hyndai Atos. Neki od ovih malih voze bilo gde za 1 evro do 5 km a posle toga po 0,49 leva-0,24 evra km.
Svi imaju istaknutu cenu na leptir staklima zadnjih vrata i to:
Start 0,60 leva ili 0.29 evra po km
I tarifa 0,59 leva ili 0,29 evra po km
II tarifa 0,70 leva ili 0,34 evra po km
minut čekanja 0,18 leva ili oko 5 evra sat.
Nekima piše na cenovniku da se dolazak na telefonski poziv dodatno naplaćuje 0,50 leva ili oko 0,25 evra.
Pa šta reće vi i ja kukamo da smo jeftini i da se NE ISPLATI ali eto kod njih je tri puta gore.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Poznavanje grada - Nove dozvole - Testovi

Počalji od struja taj Uto 21 Okt 2008, 00:27

Eeee... gde je Sofija od nas.Pa mi smo za nju ZAPAD.

http://www.acropolis-transport.com/rates.html
Bilo bi nama mnogo draze da si dosao sa Kipra, doneo lepe utiske i pogledao cene tamo.Evo cena (valjda ce se pokazati).
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PROMASILI STE TEMU

Počalji od jerotije318 taj Uto 21 Okt 2008, 14:25

Da Vas obojicu opomenem da ste promasili temu. O tome je vec pisano na drugoj. Trebalo bi da Vam obrisem ili premestim postove na pravo mesto ali danas sam dobre volje a i cenim to sto se javljate da komentarisete. Pa da se vratimo, dali se izdaju nove taxi dozvole ili ne ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Izdaju se, ali samo odlikašima!!!

Počalji od zlaja taj Uto 21 Okt 2008, 20:15

jerotije ::....Pa da se vratimo, dali se izdaju nove taxi dozvole ili ne ?
Izvini jerotije, možda sam ja malo... pa ne razume baš najbolje tvoje pitanje. Ali molim te objasni nam šta ti ovde pitaš?
pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 21 Okt 2008, 20:52

objasni nam šta ti ovde pitaš?
Neznam Zlajo dali se salis ili...... 😢
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

MINISTARSTVO ZA SAOBRACAJ?

Počalji od zlaja taj Uto 21 Okt 2008, 21:11

jerotije :: MINISTARSTVO ZA SAOBRACAJ NOVIM TAKSISTIMA TAXI DOZVOLE?
MINISTARSTVO ZA SAOBRACAJ?
Ja sam mislio da je dovoljno otići u taksi asocijaciju koja veruje na reč... i gotovo.
Šalu na stranu, ja se zalažem da se promeni strategija. Taksista koji vozi na divlje ne trpi nikakvu sankciju osim ako se utvrdi da:
tablu koju nosi, radio stanicu koju sluša ili taksimetar koji ima je ukrao ili nezakonito steko.
Za onu taksi asocijaciju koja mu je dala ili pomogla ide drakonka kazna i to 1000 evra za prvi prestup, 2000 evra za drugi prestup, 4000 evra za treći itd dok god ne bude dosta....
OKRENIMO DRUGI LIST!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Re: Izdaju li se nove taxi dozvole

Počalji od bobrda taj Sre 22 Okt 2008, 01:51

Nazalost,izdaju se.Komsija ceka dozvolu,uradio je estetski pre par dana!Nije mi jasno sto ih sve ne puste pa da znamo na cemu smo 🐒 ...
Zlaja
Ja sam mislio da je dovoljno otići u taksi asocijaciju koja veruje na reč... i gotovo
Maxiss,pretpostavljam Smile
Prošli mesec plaćam smenu i dolazi lik:ja sam na listi,ustavni sud,itd...Daj L.K. iskopiraše ljudi i za par dana ga vidim u gradu,radi čovek!
Zlaja
tablu koju nosi, radio stanicu koju sluša ili taksimetar koji ima je ukrao ili nezakonito steko.
Za onu taksi asocijaciju koja mu je dala ili pomogla ide drakonka kazna i to 1000 evra za prvi prestup, 2000 evra za drugi prestup, 4000 evra za treći itd dok god ne bude dosta....
Ako bi ovo upalilo,bili bi baš lepo vidljivi na ulici za inspekciju.Pala bi seča knezova kao za Cecin prošli koncert!Tad su u Maxissu kad se javi neko bez dozvole za vožnju prozivali u RC i skidali tablu.
Ustvari kad grad bude zeleo da se resi divljaka on će to i da ucini,dzaba mi mudrujemo ovde clown
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 45
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 22 Okt 2008, 03:34

Ustvari kad grad bude zeleo da se resi divljaka on će to i da ucini,dzaba mi mudrujemo ovde
Apsolutno se slazem nego eto malo da pametujemo.... Very Happy Ja mislim da se cuva neki socijalni mir :!:
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od rale_066 taj Sre 22 Okt 2008, 04:49

Apsolutno se slazem sa Zajom ali bi vise voleo da inspekcija posle drugog uhvacenog ima prevo da zatvori firmu na 15 dana !
Kad mogu da zatvore pekaru zbog ne izdavanja fiskalnog racuna za dve pogacice sto nebi mogli i taxi !

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 09.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 22 Okt 2008, 08:13

Evo ga spisak svih ljudi koji su na redu da dobiju dozvolu.Ovi prvi dobijaju sigurno,oni sa drugog reda ako dostave potpunu dokumentaciju.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1301731
Strpite se jos samo njih oko 700 clanova.A posle pocinje rednja.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Sre 22 Okt 2008, 09:01

Koliko vidim, njima ne traže poznavanje grada.

Ako se ovako nastavi, počećemo da ličimo na taxi New York-a, gde ne moraš ni engleski da znaš, već je dovoljnjo da si budala koja će da radi za napojnicu.

Već neko vreme čujem komentare stranaka, koje mi se žale da ih je vozio neki koji nije znao gde je npr. narodno pozorište i slično!!! Sad verujem da su te priče istinite.

Sve sam manje optimista da će se ikad uvesti red u ovu delatnost. Već 10 godina slušam iste ljude koji pričaju iste priče i prodaju nam istu maglu.

Ne znam kome odgovara stvaranje haosa, nama sigurno ne. Čak i vlasnicima firmi, dugoročno, odgovara da se stanje sredi jednom zauvek.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Sre 22 Okt 2008, 18:56

Čak i vlasnicima firmi, dugoročno, odgovara da se stanje sredi jednom zauvek.
Dragi moj kolega tu gresis pojedine asocijacije koje primaju oberucke i sa vecim pravom nego regularni oni ce i dalje obozavati taj haos jer oni sve nas pa i tog "DIVLJAKA" vide samo kao mesecnu smenu i to je sve . Dok par asocijacija koje drze do sebe i svog imidza (a ja sam u jednoj od njih ) one se bore za pravo svojih zaposlenih kroz raznorazne vidove pogodnosti e njima isto smeta taj problem kao i nama .
Jednostavno ko ima obraz on ga i cuva!
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1103
Godina : 51
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 23 Okt 2008, 08:43

Strpite se jos samo njih oko 700 clanova.A posle pocinje rednja.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Pet 24 Okt 2008, 10:39

zlaja ::
jerotije ::Dali neko zna pouzdano dali se izdaju nove taxi dozvole ili ne ?
Upravo sam stigao iz Sofije.... čudo koliko su napredovali ali i nazadovali. Na periferiji Sofije je smrdljivije i prljavije (siromošnije) nego bilo gde kod nas. Ulice su mnogo prohodnije i bolje nego pre ali i dalje ima sporadično kaldrme, rupetina, kao i nemogućih šinsko tramvajskih prelaza...
Taksija koliko hoćeš (ima ih preko 10000) svi žuti i uglavnom izlepljeni. Posetio sam najmoderniju ujedno i naveću taksi asocijaciju koja broji više od 1700 taksi vozila i skoro 2000 vozača... (neki dele jedno vozilo) Uglavnom voze Korejance i Opele. Taksiraju i sa malim automobili tipa Daewoo Matiz ili Hyndai Atos. Neki od ovih malih voze bilo gde za 1 evro do 5 km a posle toga po 0,49 leva-0,24 evra km.
Svi imaju istaknutu cenu na leptir staklima zadnjih vrata i to:
Start 0,60 leva ili 0.29 evra po km
I tarifa 0,59 leva ili 0,29 evra po km
II tarifa 0,70 leva ili 0,34 evra po km
minut čekanja 0,18 leva ili oko 5 evra sat.
Nekima piše na cenovniku da se dolazak na telefonski poziv dodatno naplaćuje 0,50 leva ili oko 0,25 evra.
Pa šta reće vi i ja kukamo da smo jeftini i da se NE ISPLATI ali eto kod njih je tri puta gore.
Pozdrav Zlaja Very Happy

a sto nisi otisao u Englesku, Svedsku, Italiju..... pa video koliko je tamo taxi pa ovde to napisao, zasto vec jednom ne gledamo da se ugledamo na bolje nego uvek se poredimo sa gorim od nas

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Sviđa mi se što si svesna gde nam je mesto!

Počalji od zlaja taj Pet 24 Okt 2008, 21:18

romantik ::...zašto već jednom ne gledamo da se ugledamo na bolje nego uvek se poredimo sa gorim od nas
Bugari, lete, plove ili šetaju celom Evropom bez ikakvih prepreka, viza ili kontrola na granicama.
Bugari su nama, svidelo se to nama ili ne, nama bratski narod sa sličnim mentalitetom, navikama, izgledu, odlikama....
Mislim da je u ovoj fazi našeg učenja ipak realnije da se poredimo sa Bugarima, Rumunima, Ukrajincima ili Poljacima a Šveđane, Nemce, Slovence, Islanđane ili Italijane ipak ostavimo za drugu ili treću godinu studiranja....
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sub 25 Okt 2008, 05:27

Ma sve kazes samo ne ono sto pise u naslovu teme ali nema veze, ja cu > NOVE TAXI DOZVOLE SE IZDAJU. Zlajo, kao da se plasis kada se spominju divljaci, taxi dozvole i sl. Ne volis kada je nesto osetljivo ali ja sam tu, bez dlake na jeziku
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ti si dragi jerotije bez nečeg drugog...

Počalji od zlaja taj Sub 25 Okt 2008, 14:28

jerotije ::....ali ja sam tu, bez dlake na jeziku
Ti si dragi jerotije bez nečeg drugog (npr elementarne kulture) a za dlaku na jeziku svakako ne znam.
Ponavljam ti po ko zna koji put novi (regularni) taksisti su mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo manji problem od postojećih loših na aerodromu, a i ž stanici, delta city-ju, bolnicama itd. Protiv tih se treba boriti i izboriti a sve drugo će doći samo od sebe.
Pozdrav Zlaja Very Happy
ps takođe te molim da proveriš kolko ima tih čuvenih divljaka u žutom i beo taksiju kod tih tzv drugara tvog institucionalnog taksija.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Sub 25 Okt 2008, 22:49

Nove taksi dozvole se izdaju(ja sam je dobio) i znam jos ljudi koji su dobili ili ce dobiti istu....i da,taksi dozvolu ce dobiti SVI ljudi koji su bili na listi cekanja(preko 1000 njih)
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Ned 26 Okt 2008, 09:09

Alhemicar ::Nove taksi dozvole se izdaju(ja sam je dobio) i znam jos ljudi koji su dobili ili ce dobiti istu....i da,taksi dozvolu ce dobiti SVI ljudi koji su bili na listi cekanja(preko 1000 njih)

Da si bio pametan nikad ne bi ni podnosio zahtev za dozvolu, ovako si se "usrećio" kao i mi. A nemoj biti mnogo srećan što su SVI dobili dozvole. Zašto? Biće ti jasno već posle par meseci provedenih na ulici.

UŽIVAJ u blagodetima svog novog posla.
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 26 Okt 2008, 11:37

novi (regularni) taksisti su mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo manji problem od postojećih loših na aerodromu, a i ž stanici, delta city-ju, bolnicama itd. Protiv tih se treba boriti i izboriti a sve drugo će doći samo od sebe.
Ok, tema nije ta ali ajde pisi nam malo o tome kako resiti taj problem i dali se uopste radi na tome ? Znas sigurno bolje od nas Wink
kod tih tzv drugara tvog institucionalnog taksija.
Imam drugare oi u zutom i u Beo, najvise u "mom" Very Happy institucionom taksiju. Ako znas neki broj za kojeg sumnjas ili pouzdano znas da je divljak napisi ga ovde pa cu se sa zadovoljstvom raspitati. Veruj da ih ja mrzim vise nego ti i NEMAM dlake na jeziku. Ono sto mislim to i kazem i tebi i mom direktoru. A najvise volim da pricam o tkz osetljivim pitanjima koje ti izbegavas. Kad god se tako nesto spominje obicno te nema danima ili pocinjes da pricas o drugim nebitnim stvarima tj skreces temu. Ali ja se ne ljutim - uvideo sam to na pocetku rada foruma. Pozdrav i samo napred. Vidim da 9801 svakim danom sve bolje radi pa srecno i samo tako nastavite Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 26 Okt 2008, 13:23

Nemoj pgresno da me shvatis,nisam ja srecan sto su SVI dobili dozvole ali nisam ni nesrecan....mnogo ljudi ceka tu dozvolu godinama....da su mi na pocetku rekli da ne mogu da budem taksista ja to danas ne bih ni bio,nego donesi ovaj papir,donesi onaj papir,ponovo sam isao u skolu?!
Kada sam sve to zavrsio(a trebalo je vremena i novca),ne mozes da budes taksista...dalje prica vam je verovatno poznata pa vas necu ni zamarati time....uglavnom vreme ce pokazati dali sam pogresio ili ne,za sada sam zadovoljan,dosta radim ali lepo i zaradjujem....hvala na dobrodoslici i lepim zeljama Smile
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

"Ako hoćeš da si poštovan - poštuj."

Počalji od zlaja taj Ned 26 Okt 2008, 15:52

"jerotije":....A najvise volim da pricam o tkz osetljivim pitanjima koje ti izbegavas. Kad god se tako nesto spominje obicno te nema danima ili pocinjes da pricas o drugim nebitnim stvarima tj skreces temu....
Moja baba je volela da kaže: "Ako hoćeš da si poštovan - poštuj."
Tu mi se čini dragi jerotije da si ti tanak. NEMAŠ sluha a ni strpljenja da vidiš i čuješ drugu stranu. Da si malo realniji mogao bi da shvatiš da je kolega alhemičar, bio strpljiv, čekao i dočekao. Sve u svemu vodi računa da uvek ima i druga strana medalje i jednom za svagda shvati da je MNOGO ali MNOGO budala u taksi biznisu i da tu važi ona stara dobra poslovica:
Čega se pametan stidi time se budala ponosi.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maxiss taj Ned 26 Okt 2008, 19:13

Naravno da se izdaju taxi dozvole...skoro sam razgovarao sa predsednikom nelegalnih taxista koji je inace u Zlajinoj taxi sluzbi i rece mi(kad je pogledao u papire) grad ce izdati jos tacno 432 dozvole!!!!
maxiss
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 27 Okt 2008, 07:17

Ja mogu samo da kazem da se divim kolegi 154 na svemu sto je do sada napisao . Nadam se da ove postove nece izbrisati kada bude mozda menjao asocijaciju , tako da necemo ostati uskraceni za ova pisanija kao za ona koja je pisao pre povratka u Maxiss .
_____________________________________________________________________________________________________________

A sto se tice predsednika taksista koji su na cekanju , zaista neznam ko je , ali ako je kod nas to znaci da je dobio dozvolu i da je regularan taksista , kao i Alhemicar , a sta cemo sa pojedincima iz tvoje firme (kojih je uzgred budi receno svaki dan sve vise) koji niti imaju dozvole za rad niti su na bilo kakvom spisku za iste.Nisi rekao koliko ima Maxiss ljudi i koliko ima divljaka. I jesi li svoje ranije postove obrisao da bi se sada dokazao i pokazao kako si oduvek bio veran svojoj sadasnjoj firmi.Ili je u njoj toliko dobro da si probao da dovedes kuma u 9801.Nije uvek dobro kad se okrene curak naopako , ali to je vise pitanje za one koji su sa tobom i ovde na forumu i na kafi svaki dan.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 27 Okt 2008, 14:26

Tu mi se čini dragi jerotije da si ti tanak. NEMAŠ sluha a ni strpljenja da vidiš i čuješ drugu stranu.
Jel to smatras kao "druga strana" ove sto su podneli molbe za izlazak na taxi ? Ja licno nemam nista protiv njih, ljudi bi da rade ali nema mesta za sve. Moj komsija je dobar kuvar. Hoce covek da se zaposli u Hajatu ali NE moze. Oni vec imaju kuvara ali i moj komsija hoce bas u Hajatu. Zasto drugi da rade, zaradjuju a on ne ? Tako je i sa vozacima. Mnoge transportne firme traze vozace i konkurs im je non-stop otvoren [ako neznas za to uputicu te da proveris]. Nego.....svi bi na taxi.
jednom za svagda shvati da je MNOGO ali MNOGO budala u taksi biznisu
Otkad sam to shvatio... Wink
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 27 Okt 2008, 17:36

Ok je to za Hayat...ali ako u mojoj ulici ima dva frizerska salona jer to znaci da ja ne mogu da otvorim treci jer ih ima vec ima dva?!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 27 Okt 2008, 17:51

Mislim da ce to u dogledno vreme [po ulasku u EU] da bude regulisano. U Srbiji postoji zvanicno oko 1.600 otvorenih pekara. Na svakom cosku po jedna i svi misle da je to posao. Planirano je da dozvole tj licence za otvaranje pekara bude izdato samo 600 za celu Srbiju. Protivnik sam EU ali mi se ponesto i svidja Wink.
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pon 27 Okt 2008, 18:23

I samo jos jedno pitanje za 701 , kako je ime tom predsedniku neregularnih taksista ,jer ako je jos uvek Pezerovic , takvoga kod nas nema , prema tome ovde neko laze ili taj predsenik ili predstavnik kako hocete (ako nije neka druga osoba u pitanju) ili maxiss 701 ili ja . Ja sam za to da se utvrdi ko laze , jer su me zvali da me pitaju kad sam se vratio u Maxiss jer su tako culi od Kize i njegovi glasogovornika , samo mi nisu rekli koji sam tamo broj (da ne bih stipao na tudji broj) , a mozda sam i ja ubrojan u one povratnike iz 9801. Pa neka kolega 701 proveri kad sam se to vratio u Maxiss i koji sam sada broj ,cisto da ne ostanem neobavesten.
A ako ne veruje meni da sam se vratio neka predje u kancelariju preko puta kod Mise Alo-a , pa neka i njega pita. A ima jos pouzdanih svedoka na koje se mogu pozvati za te price koje se serviraju ,ali o tom - potom .
E posle svih prica koje sam cuo za ova tri-cetri meseca od kad sam dosao kod Zlaje sve sam vise ubedjen da nas se pojedinci plase jer smo postali mnogo jaki , a samim tim i pretnja za neke od njih.Kad kazem postali nemislim u zadnja tri meseca jer sam ja samo nastavio posao mog predhodnika sa nekim malim licnim pecatom.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Pon 27 Okt 2008, 22:24

Alhemicar ::Ok je to za Hayat...ali ako u mojoj ulici ima dva frizerska salona da li to znaci da ja ne mogu da otvorim treci jer ih ima vec ima dva?!

Ovo je klasičan slučaj kada se brkaju babe i žabe.

Taxi je vid komunalne usluge koju je Grad prepustio privatnim preduzetnicima. Za taj vid komunalne usluge, Grad je propisao uslove pod kojim se obavlja. Ali je i propisao, što je i najvažnije, CENU usluge. Što znači, nema slobodnog formiranja cene, kao i cena grejanja, prevoza GSP, vode smeća....

Da te podsetim, Grad propisao da privatni prevoznici moraju da udju u jedinstveni tarifni sistem. Tada su počeli da im isplaćuju subvenciju, zato što priznaju markice gsp-a i karte kupljene na trafici. Takodje je odredjen broj privatnih autobusa i odredjene su linije na kojima mogu da voze. Niko nije spominjao slobodno tržište i konkurenciju.

Isto je i sa taxi prevozom. Pošto ti je odredjena cena rada, da bi posao bio isplativ, mora da se ograniči broj vozila.
Tako je u svim većim i uredjenim gradovima u Evropi i šire. Pogledaj sajt pariskih taxista, i videćeš da je i u Parizu ograničen broj taxi vozila. London takodje. Nema slobodnog tržišta.

Da li i dalje misliš da je frizeraj i taxi isto?
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 27 Okt 2008, 22:48

Hvala na objasnjenju...nisam ja ziveo u zabludi,znam kako funkcionise taksi sluzba...zato sam i cekao dozvolu skoro 6 godina...Ali takodje u taksi sluzbi mora jos mnogo toga da se iskristalise,zasto ne pustiti ljude sa liste da rade?! pa ti ljudi su platili sve sto je trazeno od njih a onda su im rekli ne moze,jel to ok?
Ja licno znam ljude koji poseduju taksi dozvole a nisu ni cak u zemlji?!
Koliko njih duguje ogromne svote novca za porez?!
Kome je sve taksi dopunska delatnost?
Koliko njih vozi automobili toliko prljave da u njima ne bih ni zivotinje vozio?
Koliko lopova ima?
Koliko divljaka ima?
Sta je jedna lista cekanja naspram toga?!
Ja ne kazem da su svi sa te liste casni i posteni ljudi...ali kada je sve ovo gore pomenuto na taksiju...zasto onda ne pustiti i njih?!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Pon 27 Okt 2008, 23:15

Alhemicar ::Hvala na objasnjenju...nisam ja ziveo u zabludi,znam kako funkcionise taksi sluzba...zato sam i cekao dozvolu skoro 6 godina...

Sve si u pravu, inspekcija je korumpirana i ništa ne radi. Lopova, prljavih automobila, penzionera.....je bilo i biće ih. Protiv njih treba da se bore ljudi koji primaju platu.

Ali to sve nema veze, sa brojem taxi vozila.

To što ste vi našli rupu u zakonu i vas 1000 izašlo na ulicu, ugrozilo je egzistenciju 7500 postojećih.

Kolač koji mi grickamo se ne menja. A broj gladnih usta se povećao za 1000.

Recesija nam je pred vratima. Sutra može da se pojavi broj od 5000 ljudi koji hoće na taxi. Da ih pustimo sve?
A ako ih bude 10 000?
Gde da stanemo?

Kako onda platiti porez, euro 4 , smenu, deci knjige za školu.?
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 27 Okt 2008, 23:32

Ma razumem ja tvoje nezadovoljstvo,ali to je trebalo da se resava na vreme...
kada sam pitao jel mogu ja da budem taksista,moze!
idi ponovo u skolu,polozi poznavanje grada,donesi potvrdu onu-ovu,lekarsko uverenje,potvrda iz firme za C-kategoriju i jos hiljadu papira pored toga...trebalo mi je oko godinu i po dana samo da prikupim sve to( da ne pricam o potrosenom vremenu i novcu) i kada sam sve to zavrsio...onda ne moze...i ti mislis da smo mi nasli rupu u zakonu-nismo!
zakon je pogresio!
Jednostavno su trebali da kazu ne mozes da budes taksista,da onemoguce polaganje poznavanja grada i gotovo....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 28 Okt 2008, 00:53

Ovaj covek je apsolutno u pravu i u svemu se slazem sa onim sto kaze.Misleci na muku kojom su stekli dozvolu.Pri svakom izgovoru se pominje rec "divljak".Da li vi mislite da pod to potpada samo onaj koji nema dozvolu?Znate li koliko je "Divljaka" koji imaju dozvolu na ovaj ili onaj nacin.
Zamislite otisao covek i "zamrzo" svoju dozvolu u sekreterijatu.Vratio plastike i kviska(kojeg je ionako slomio) i sad radi na miru ko pravi.Ne placa porez,socijalno i doprinose.Kaze:"kad mogu oni,sto sam ja blesav".
Cesto pominjete lopove sa aerodroma i ostalih mesta.Mislim da su za to iskljucivi krivci vlasnici udruzenja koji svojim pregovorima i dogovorima uticu na to.Protiv lopovluka se ne treba boriti(jer je to unapred izgubljena bitka)nego ga treba spreciti da do njega ne dodje.Svima je poznato da na aerodr.postoji spisak za ulazak dole u tunel.Odes na "livadu" das 200 din. i oni te stave na spisak za ulazak.Pa ko je to omogucio u svojim dogovorima sa gradom da taksistima olaksa i izbegne nepotrebne guzve.Napravila se lepa ekipa koja radi,pokrivena dogovorom i sada ubiru plodove zbog necije nepromisljenosti.Cist skolski primer lopovluk otvorenih vrata.A vi ostali gore, pa u krug kako se digne onom u plavom kacketu.A ovamo nam smetaju ljudi koji hoce,mogu i zele da rade.
Svakog dana prodjete Trgom,okrenete li se da pogledate one lepo oprane automobile koji stoje u redu i cekaju svoju naplatu.Mora da samo prodjete i kazete:"nisam ja takav kao on,ja posteno zaradjujem".E ima jos njih koji bi da rade i posteno zaradjuju,ali im ne daju.Red bi bio da im daju,a onda da sklone one koji tako ne misle.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 28 Okt 2008, 11:24

Svima je poznato da na aerodr.postoji spisak za ulazak dole u tunel.Odes na "livadu" das 200 din. i oni te stave na spisak za ulazak.
CIA Very Happy
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 28 Okt 2008, 17:59

Ona ili neka druga,rabota jeste.Da se svi zgrazavamo toga i pominjemo svaki dan i to stoji.Da neko nesto preduzima protiv toga NE.Svi sve znaju ili su culi,ali niko da povuce oroz.Pominje Zlaja da su mnogo veci problem regularni sa takvim radom nego "divlji" taksisti.Od njega i njemu visoko slicnim treba da potekne inicijativa da se njima onemoguci tako nesto.Da li oni to preduzimaju.Mislim da ih je bas briga,sa tvrdnjom -nisu oni iz mog udruzenja,neka to vidi grad.
Svako onda okrene ledja i gleda samo svoj unutrasnji interes.Mozda je tako mirnije?
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maxiss taj Uto 28 Okt 2008, 18:04

Medo ja ne lazem!! ako se meni covek predstavio kao predsednik nelegalnih taxista ja sam vam tako i preneo ako je slagao on i ja sam.Video sam licno kod njega gomilu spiskova i fotokopiranih resenja!!I sta je tebi, zivis u nekom tripu o zaveri, ja nisam rekao da je taj covek divljak kod vas, samo sam spomenuo da radi kod vas zbog autenticnosti dogadjaja!! A sto se tice mog kuma stvarno je zeleo da predje u beogradski a ne da ga razori kako ste vi ukapirali nazalost, i uostalom kako bi to uspeo nije to taxi udruzenje malo slabo i nestabilno!!!I da ti kazem josh uvek pricam sve najjbolje o Zlaji kao gazdi i o udruzenju. iz kojeg ste mi na lep nacin saopstili da nisam pozeljan u vasoj blizini!! a sad mi jos kazu ovde kamo srece da nikad nisam ni bio u beogradskom... cccc...sta vam je ljudi, pocinjete da funkcionisete kao sekta.Ja sa mojim drugarima pijem kafu i kako primecujem oni su svi ostali u taxiju iz kog sam eliminisan, i veruj mi da ja zelim da tu kod vas i ostanu!!I da li sam ikada rekao da se suglashavam sa politikom popusta, divljaka i slicno.izvini ako ti nisam odgovorio na sve zaboravio sam sta si me jos pitao jer ovo pisem na brzinu!!!
maxiss
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 28 Okt 2008, 18:56

Vojo sto mu tepas nekako mi ne zvuci "Meda" nije prodorno za njegovu konstituciju i polozaj Very Happy
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Uto 28 Okt 2008, 19:27

A i ti si mu ga dao sa VOJO po tepanju
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od taxi -ja taj Uto 28 Okt 2008, 20:24

Pa on je obican taksista i njemu moze da se tepa ali VI ste kolega covek na polozaju i ne idu vam uz polozaj VOCNI nadimak !
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 29 Okt 2008, 15:07

Sticem utisak da se vi tu vec svi dobro poznajete.Pijuckate zajedno kafu i razgovarate.Jedina je prednost ovog foruma sto svako moze da kaze do kraja sta zeli,bez da mu se neko ubacuje u rec.Sto je cest slucaj u verbalnoj diskusiji.Pa nastavite samo tako,ovde se i trazi stav i licno misljenje pojedinca.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Poznavanje grada - Nove dozvole - Testovi

Počalji od fica taj Sub 09 Jun 2012, 21:19

Da podelim sa vama ono sto se trenutno desava i o cemu se prica po gradu.Naime verovatno ste vec culi da se trenutno organizuje polaganje ispita iz POZNAVANJA GRADA i to 24.06.2012.Ovo je prvi takav ispit koji se organizuje od 2006god.
Takodje tim buducim kolegama(posto se nadaju da ce to i biti) prodaju pricu o navodno 600 ljudi koji ce moci da dobiju dozvolu jer se planira oduzimanje dozvola(neznam kako) najvecim poreskim duznicima i odlazak u penziju,ali bez mogucnosti nastavka rada iz penzije(makar regularnog) zbog navodno strogog lekarskog pregleda penzionera.
Evo ovo sam ja ovako cuo i prenosim ovde sa ciljem da cujem misljenja drugih i eventualno da li je mozda jos neko nesto cuo.

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 48
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Ned 10 Jun 2012, 01:00

Ma nece biti nikakvog oduzimanja.Zlaja je rekao cilj i od tada samo cita forum...
4500 vozila=9000 taksi vozaca.
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 10 Jun 2012, 11:36

Pa, retortice naša, Zlaja je barem imao svoju viziju i velika xuda da je iznese u javnost.
Za razliku od mnogih! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 10 Jun 2012, 16:43

Nagovesti sam i pozeleo srecu svim buducim upisnicima.
http://taxi.forum9.biz/t991p120-prica-se#44653

A koliko li ih je to zagrizlo?

Pa vrlo malo ,po ocekivanim procenama.Procene su bile da ce barem jedno 2000 - 2500 ljudi da se prijavi.Pa su za tolike potrebe angazovane cak dve skole za osposobljavanje buduceg kadra.
Verovatno su se procenitelji poneli pricama o divljim taksistima,kojih je svakim danom na ulici sve vise i vise.Citali razne novinske clanke u kojima se skoro svakodnevno pominje rec taksi ili taksiranje.Slusali prituzbe gradjana kako se taksi dugo ceka,pogotovu kada se zavrsi koncert u Areni,a napolju lose vreme.

Gledali malo,slusali okolo price,puno!
A na kraju ispalo da ih se jedva nesto vise od 200 do 250 prijavilo? U klupama vecinom sede isti oni koji vec rade na ulici.Potreban im je samo papir da taj svoj rad legalizuju.

Odgovor je bio: "Nema narod para ni za skolu!"
A para treba.
Upis po godini je 5000 din.
Svaki ispit 900 din.
Ispit iz poznavanja grada je 30.000 din.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lektor taj Pon 11 Jun 2012, 08:20

fica ::Da podelim sa vama ono sto se trenutno desava i o cemu se prica po gradu.Naime verovatno ste vec culi da se trenutno organizuje polaganje ispita iz POZNAVANJA GRADA i to 24.06.2012.Ovo je prvi takav ispit koji se organizuje od 2006god.
Takodje tim buducim kolegama(posto se nadaju da ce to i biti) prodaju pricu o navodno 600 ljudi koji ce moci da dobiju dozvolu jer se planira oduzimanje dozvola(neznam kako) najvecim poreskim duznicima i odlazak u penziju,ali bez mogucnosti nastavka rada iz penzije(makar regularnog) zbog navodno strogog lekarskog pregleda penzionera.
Evo ovo sam ja ovako cuo i prenosim ovde sa ciljem da cujem misljenja drugih i eventualno da li je mozda jos neko nesto cuo.

Колико знам ми смо правна држава(?), па се и јавни живот одвија у складу са прописима који у њој важе(када није тако, јавност треба да инсистира на поштовању тих прописа-зна се како).

У „Службеном листу града Београда” Број 34-52/10-Г, 19. јануара 2010. Године пише:

ПРОГРАМ ПОТРЕБА ЗА АУТО-ТАКСИ ПРЕВОЗОМ У ГРАДУ БЕОГРАДУ ЗА ПЕРИОД ОД 2010. ГОДИНЕ ДО 2014. ГОДИНЕ

1. У оквиру планирања потреба у јавном превозу путника и ствари у граду Београду за период од 1. јануара 2010. године до 31. децембра 2014. године, овим програмом се утврђује потребан број такси возила, чијим радом се задовољавају потребе за ауто-такси превозом у Београду.
Овај програм се доноси на основу „Студије о организцији ауто-так си превоза у Београду” из 2009. године.
2. У оквиру планираних потреба града за такси превозом из тачке 1. овог програма, утврђује се да је за период од 2010. до 2014. године потребно 5.000 такси возила.
3. Правна лица и предузетници који на дан доношења овог програма обављају делатност ауто-такси превоза и испуњавају услове у складу са законом и Одлуком о ауто-такси превозу, наставиће са обављањем ове делатности.
4. Даје се сагласност Секретаријату за саобраћај – Дирекцији за јавни превоз да за обављање такси превоза возилима преко потребног броја такси возила из тачке 2. овог програма, изда сагласност за обављање делатности такси превоза лицима која испуњавају услове у складу са Одлуком Уставног суда ИУ бр. 53/04 („Службени гласник РС”, број 90/05).
5. Овај програм објавити у „Службеном листу града Београда”.
Градоначелник града Београда
Број 34-52/10-Г, 19. јануара 2010. Године

Што се тиче организовања полагање испита из ПОЗНАВАЊА ГРАДА, разлог је вероватно 30.000 дин јер и школе морају од нечега да живе. Исто као што средње школе и факултети уписују и школују кадрове од којих већина завршава на бироу-не запосле се сви. А и услов за познаванје града се вероватно поставља за још неке службе, као што су хитна помоћ, ватрогасци...
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 236
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fica taj Pon 11 Jun 2012, 11:37

Што се тиче организовања полагање испита из ПОЗНАВАЊА ГРАДА, разлог је вероватно 30.000 дин јер и школе морају од нечега да живе. Исто као што средње школе и факултети уписују и школују кадрове од којих већина завршава на бироу-не запосле се сви. А и услов за познаванје града се вероватно поставља за још неке службе, као што су хитна помоћ, ватрогасци...
Nadajmo se samo da je to zbog skola,hitne pomoci ili neceg treceg ali u dosadasnjoj praksi je nilo da ko god je polozio poznavanje grada dobio je i dozvolu jer kako je doneta odluka ustavnog suda koju kolega navodi,verovatno ce se doneti i neka nova.Naime ja kako shvatam cim neko ispuni uslove koji su potrebni za predaju dokumenata u Taksi sluzbu na Nbgd oni moraju da je prime i zavedu a onda je samo pitanje koliko je vremena potrebno da se odradi i tehnicki deo i stigne do odluke ustavnog suda koji samo radi po zakonu a zakon je jasan da svako ko ispunjava uslove za rad po ustavu mora i da dobije dozvolu ili odobrenje za rad.
Jedini nacin da se ogranici izdavanje dozvola je upravo taj da se ne omoguci sticanje uslova,sto znaci da se ne organizuje ispit za poznavanje grada jer nema potrebe za novim dozvolama.

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 48
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lektor taj Pon 11 Jun 2012, 16:58

Član 36 Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju kaže:

"Opština, grada i grad Beograd propisuje bliže uslove za obavljanje auto-taksi
prevoza.
Opština, grada i grad Beograd, u skladu sa saobracajno-tehnickim uslovima, donosi program kojim definiše optimalno organizovanje auto-taksi prevoza.
Saobracajno-tehnicki uslovi iz stava 2. ovog clana definišu se u petogodišnjem
planskom periodu, a na osnovu karakteristika prevoznih zahteva - vožnji, koje
obavljaju strucne organizacije.

A po Ustavu :

Pravo na rad
Član 60.
Jemči se pravo na rad, u skladu sa zakonom.
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lektor taj Pon 18 Jun 2012, 16:53

Kako je Nezavisnost ovo filigranski uradila, a Sitab hoće da ih izbaci iz radne grupe. Ccccc Evil or Very Mad
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 18 Jun 2012, 20:58

'Ajde, 'ajde,,,,,taman se malo primiriše.......... ;fper;
magnum
Forum manijak
Forum manijak