Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Reketiranje taxiste !

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Reketiranje taxiste !

Počalji od ramplinstinski taj Sre 22 Feb 2012, 16:16

Procitah danas u stampi, negde u ovoj nasoj Srbiji pokusali da reketiraju taxistu !??
Umal' se ne zagrcnuh od cuda, i jos pisu da su nesretniku, kad im je rekao da ne zaradjuje dovoljno da bi im placao reket, trazili 300 evrica ako hoce da prestane da taxira !!!
Znaci, sad ce i reketasi da nam se kace na grbacu... Veoma srecan
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 452
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Re: Reketiranje taxiste !

Počalji od jerotije318 taj Sre 22 Feb 2012, 20:12

Sigurno si prvo videli u radio cintru ko uzima najvise voznji Veoma srecan

Malo se salim ali je strasno, gde nadje taksistu ;d;rr;
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3638
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirko taj Čet 05 Apr 2012, 13:56

Kako da ne reketiraju kad pojedine kolege svaki dan sa sobom nose po 10000 hiljada dinara i živciraju kolege .Kako sam danas radio ili ma sede neka budala do Šida itd
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 46
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ATILA NS 1020 taj Sub 07 Apr 2012, 07:15

Taxista i taxisti,tako i u NS,plaća komunalije,struja,računi itd! Uzeo sam 10000,išao na aerodrom,Temerin i do Kaća,baš me je išlo!!! Ima koji padaju na priče! Srbija do Tokija,nema nam ravnih! hihihi
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Godina : 42
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 07 Apr 2012, 09:58

Sto da nije uz`o 10 iljada? Jedno 3 puta do aerodroma laganica... hihihi
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 800
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 08 Apr 2012, 12:13

Do kog aerodroma,,,,,,,Temišvar????????????? Veoma srecan place
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ATILA NS 1020 taj Ned 08 Apr 2012, 14:18

Da je kod nas loše,loše je! Ali nije baš tako, do aerodroma je 4000-4500! Pa ti treba 2x do aeroport! Ili jednom do Temišvara,samo kada bi pitao u NS,taxistu za Temišvar,bilo bi diskutabilno da ti objasni šta gde kuda i kako!
pkl
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 08 Apr 2012, 18:38

Šališ se??????????????????? hihihi
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ATILA NS 1020 taj Ned 08 Apr 2012, 18:54

nisam odavde ne preterujem! Kad dođeš proveri kolega!! Veoma srecan
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Markonen taj Pon 17 Jun 2013, 23:59

E koiege razmisljam i razmisljam a sada i Vas pitam da li je ovo bas bas pravo reketiranje taksiste?
Pocele neke gazde da pretovaraju samar na nasa ledje, jedan trazi 4000 din. a ovaj nas pametniji od 8000 do 10000 din.
Za neupucene radi se o radiofrekfenkciji koja je vlasnistvo firme a mi je koristimo.
Ako je ja kao taksista koristim a koristim je zato mu verovatno i placam 5000 din.+1000din. pdv ali njegov pdv:;woqp;:
Da se vratimo na glavnu temu, kazu dogovorili se Zlaja i LJubisa da malo istresu taksiste samo sto je doslo izgleda do nesporazuma pa gdin Zlaja trese dok i gace ne spadnu.
U Luxu 4000 din. za dva kanala a u BTV-u 8000 do 9990 din. za tri kanala, pa se pitam ko od njih dvojice nije lepo skapirao dogovor.
E posto je kod Luxa istekao rok za reketiranje sada je na snazi zelenaska kamata a ona iznosi 1000 din. (rok vasenja zelenaske kamate nikome nije poznat).
E sada kod jedinog pravog vlasnika tj. Zlaje kockice se nisu bas najbolje slozile, na njegova tri kanala (cetvrti bi trebao da je divljak posto ga ni sam neupisuje na reversu koji dobijamo od njega) on reze po glavi clanaa od 8000 do 9990 pa mi se tu svaka sdrava logika gubi.
Kolege moje drage znam da su vremena teska i da svako od nas razmislja pa sta cu, moram, uzece mi tablu ali ajmo da se samoorganizujemo i kaznimo drske vlasnike RF, pa ni mi netrazimo pare za registraciju nasih automobila.
Da li je neko od nas otiso do RRA cisto da pitamo u cijem je vlasnistvu pomenute frekfenkcije i ko je duzan to da plati?, MI ili vlasnici RF.Ja kolilo kapiram moj i odnos firme koja mi pruza usluge centra to izmirujem do prvoga u mesecu za svaki mesec (i po koju refundaciju koju opet neznam u cije dzepove zavrsava).
Kolege pa kao sto i mi nemozemo da naplacujemo sve i svasta nasim strankama i da se ponasamo kako hocemo nemogu ni oni, i za njih ima neki kodeks ponasanja samo treba obavestiti nadlezne institucije.(previse ima mobinga po udruzenjima a mobing nije dozvoljena radnja)
Posla na ulici sve manje i manje kvalitet dispicerskog centra sve gori i gori a gospoda samo traze pare koje mi sve teze i teze zaradjujemo.
Jel samo oni vole da idu na odmore a mi i nase porodice po njihovom i ne treba da idemo na odmore, e pa sramota gospodo vlasnicu RF.
Izvinjavam se malo me je vise pogodila ova otimacina i ovoliko samovoljno ponasanje vlasnika RF.

Zamolio bih barem jednog od prozvanih da mi objasni KAKO je to nasa obaveza za placanje?
Unapred zahvalan Markonen

Markonen
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 18 Jun 2013, 01:10

Normalno i ako dobiješ bilo kakav odgovor, biće hoćeš, nećeš vrati tablu.
A neki vlasnici Dispečerskog centra budu i brutalniji,.......može im se??
Ja to mogu uporediti sa ovim što kao voze privatni taksi pa mogu da naplate koliko hoće.A na pitanje zašto toliko košta vožnja,odgovor je, pa ovo je privatan taksi.
Mada neke stranke i neće da plate ali uvek ima ......... za šišanje.
Kolega ,kao što zanaš u taksi delatnosti dosta toga je nakaradno.
To oko raiofrekvencije svima nam je dobro poznata problematika.
Isto kao i sa neregularnim taksistima kao i lopovima.
Svako naplaćuje ono što misli da može,šta reči a da mi sve to ne znamo.
nisam odavde
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavi taj Uto 18 Jun 2013, 01:47

Sa kolegama o pazaru i potrošnji automobila nikada nisam raspravljao.Ako lažu lažu sami sebe....................

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Uto 18 Jun 2013, 08:30

Tri kanala za 206 korisnika.

Ostali, dajte pare da stoje kod mene pa cu vam ih vratiti kad budete posli kuci!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 18 Jun 2013, 14:22

Gde nadje ovaj papir?
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tačno tako strujo!

Počalji od zlaja taj Uto 18 Jun 2013, 14:44

struja ::Tri kanala za 206 korisnika. 
Ostali, dajte pare da stoje kod mene pa cu vam ih vratiti kad budete posli kuci!
Da ne bi bilo zabune, frekvenciju moraju da imaju svi, pre ili kasnije! Neki su sve ove godine verovali u mene i naravno platili frekvenciju kada se od njih to tražilo (ne treba da vam kažem koliko je i tada bilo teško i neizvesno), povlašćenih više nema i to je to! Sada plaćaju svi, njih odprilike 125, koji su možda i došli samo zato što su čuli da se frekvencija ne plaća, a za nove članove uveli smo depozit u iznosu od 100 EUR i to će nadalje biti praksa!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS. Depozit, čitaj frekvencija, se pokazao kao jako dobar mehanizam prilikom razduživanja, čist račun na rastanku i samim tim mnogo manja tenzija.
PS-2. Interesantno da se unazad 10-tak dana dosta prašine diglo na aerodromu a niko ništa ne piše, verovatno čekate da vidite neke rezultate ili bar neke nove slike i video clipove?

Poslednji izmenio zlaja dana Uto 18 Jun 2013, 15:02, izmenjeno ukupno 1 puta

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 18 Jun 2013, 14:57

Ne bih ti dao 100 evra taman nikad vise ne ustinuo voznju.Malo ste se najeli i navozali guzica po jahtama o nasem trosku,pa vam treba jos i depozit.Sramota.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jedan je brat saja ali pravila su pravila!

Počalji od zlaja taj Uto 18 Jun 2013, 15:05

brat saja ::...Sramota.
Čudo je ovaj forum!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 18 Jun 2013, 16:54

http://www.ratel.rs/informacije/novosti.234.html?article_id=1390

Uzimajući u obzir predloge taksi asocijacija (preduzeća, udruženja i preduzetnika), Radne grupe za auto-taksi prevoz i dopis Gradske uprave grada Beograda – Sekretarijat za saobraćaj IV-01 br. 34416-930/13 od 21.05.2013. godine, Kolegijum direktora Republičke agencije za elektronske komunikacije, na sednici održanoj 03.06.2013. godine, doneo je odluku da se ubuduće u napomeni „Dozvole za korišćenje radio-frekvencija za radio-stanicu“ ne upisuje ime i prezime taksiste - neposrednog korisnika i vlasnika radio-stanice.
Saglasno sa gore navedenim, a u skladu sa Pravilnikom o obrascima zahteva za izdavanje pojedinačne dozvole za korišćenje radio-frekvencija (“Službeni glasnik RS”, broj 8/11) uz Zahtev za izdavanje pojedinačne dozvole za korišćenje radio-frekvencija (ZPD Obrazac), podnosilac Zahteva (taksi preduzeće, taksi udruženje i preduzetnik) dostavlja:

• dokumentaciju od značaja za odlučivanje u postupku izdavanja dozvole, u skladu sa odgovarajućim odredbama Zakona o elektronskim komunikacijama (“Službeni glasnik RS”, br. 44/10), i drugim relevantnim propisima;

• spisak taksista, koji koriste usluge radio-centra (ime i prezime, matični broj i komunalni broj) ako su vozila i radio-stanice u vlasništvupreduzetnika članova taksi preduzeća ili taksi udruženja.

Na osnovu dostavljene dokumentacije, Republička agencija za elektronske komunikacije rešenjem izdaje pojedinačnu dozvolu za korišćenje radio-frekvencija na ime privrednog subjekta - privredno društvo, preduzetnika ili udruženje.
Znak identifikacije (pozivni znak) mobilne radio-stanice, koji se upisuje u obrazac Dozvole za korišćenje radio-frekvencija za radio-stanicu, formira se od skraćenog imena privrednog društva, preduzetnika ili udruženja i komunalnog ili rednog broja taksi vozila (bez upisivanja imena taksiste u napomenu dozvole).
Ova odluka se primenjuje od 03.06.2013. godine.

??????????????????????????
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 18 Jun 2013, 18:42

Ako se vratite na neke od mojih ranijih postova videcete da sam o tome vec pisao.
Svako kroji svoju sudbinu. kako mi taksisti tako i vlasnici.
Niko nikoga ne tera da sedi u nekom od udruzenja, niko nikoga ne bije po usima da da ili neda 100 eura ili za smenu kolika god da je.
Pisao sam UZMI ili OSTAVI
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 18 Jun 2013, 19:46

Jel' to neko imputira nekome jahte!? Veoma srecan
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 18 Jun 2013, 20:20

Da,da uzmi ili ostavi

Zar (privredno društvo ili udruženje) nosioc prava  na frekvenciju ne bi trebalo istu da plati RATELU a korisnik frekvencije (taksista)  plaća uslugu radio centra privrednom društvu.

Very Happy
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 18 Jun 2013, 21:44

BATICA 646 ::Da,da uzmi ili ostavi

Zar (privredno društvo ili udruženje) nosioc prava  na frekvenciju ne bi trebalo istu da plati RATELU

Very Happy

Dali ce da plati ili ne to nije problem nas taksista. Ko ucini privredni kriminal tj prestup neka ga hapse kao Miskovica.

Na nama je samo ono sto je do nas

Jesam li u pravu ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 18 Jun 2013, 21:59

Shocked

Pa kolega baš ste dvosmisleni ili uopšte nemate svoje mišljenje,već ga formirate prema tome ko treba da pročita
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sre 19 Jun 2013, 06:40

Elem,ja sam frekvenciju davno platio i dobio dozvolu takodje davno.Mislim da je realno da vlasnik frekvencije bude firma , koja je duzna da istu plati RATEL-u,te da poseduje dozvole i da iste deli novim clanovima (da li uz naknadu ili bez stvar je poslovne politike firme),pa da novi clan tek sa tom dozvolom ode da prekuca ffrekvenciju i indetifikaciju.Jedina dobra stvar kod Zlaje je to sto se novac vraca kod napustanja Beogradskog, dok u drugim firmama nisam upoznat da se to radi.Licno nisam za naplatu frekvencije dok se sve ne izregulise , jer pouceni iskustvom od ranije cak i najkorektniji potez u tom pravcu gledamo sa podozrenjem.
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 19 Jun 2013, 11:18

BATICA 646 ::Shocked

Pa kolega baš ste dvosmisleni ili uopšte nemate svoje mišljenje,već ga formirate prema tome ko treba da pročita

Uopste nisam dvosmislen, svi citaju i sve je jasno.
Frekvencija treba da se plati, da se ima validni papir da je placeno [tako zakon nalaze]. Mi ne mozemo platiti RATEL-u ali kao Zlaja, Tedi i Ljuba mogu kao taxi udruzenje.
Dali ce im to platiti ili nece to nas ne treba da se tice. Ako im daju free to je njihova stvar i neznam uopste zasto se mi uzbudjujemo i vodimo tudju brigu. Kao da je to neka od nasih firmi, da mi brinemo za njihove obaveze, dazbine........
Mi smo samo obicni taksisti, privatni preduzetnici koji moraju da placaju odredjene izdatke drzavi. Ni jedno od taxi udruzenje nije nase a zasto da brinemo onda dali su oni platili frekvenciju ? Dali delimo dobit firme, dali delimo njihove izdatke, minuse i sl ?????
Use i u svoje kljuse kolega, gledaj da sto manje sebe das a da sto vise uzmes na ovom vrelom asfaltu

Sta sam rekao dvosmisleno kolega a da nije jasno kao dan ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 19 Jun 2013, 11:35

VENELUME ::Elem,ja sam frekvenciju davno platio i dobio dozvolu takodje davno.Mislim da je realno da vlasnik frekvencije bude firma , koja je duzna da istu plati RATEL-u,te da poseduje dozvole i da iste deli novim clanovima (da li uz naknadu ili bez stvar je poslovne politike firme),pa da novi clan tek sa tom dozvolom ode da prekuca ffrekvenciju i indetifikaciju.Jedina dobra stvar kod Zlaje je to sto se novac vraca kod napustanja Beogradskog, dok u drugim firmama nisam upoznat da se to radi.Licno nisam za naplatu frekvencije dok se sve ne izregulise , jer pouceni iskustvom od ranije cak i najkorektniji potez u tom pravcu gledamo sa podozrenjem.

Korektno razmišljanje,samo svako treba da snosi svoje troškove da bi saradnja bila u obostranom ineresu!

Poslednji izmenio BATICA 646 dana Sre 19 Jun 2013, 12:13, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 19 Jun 2013, 12:10

jerotije318 ::
BATICA 646 ::Shocked

Uopste nisam dvosmislen, svi citaju i sve je jasno.
Frekvencija treba da se plati, da se ima validni papir da je placeno [tako zakon nalaze]. Mi ne mozemo platiti RATEL-u ali kao Zlaja, Tedi i Ljuba mogu kao taxi udruzenje.
Dali ce im to platiti ili nece to nas ne treba da se tice. Ako im daju free to je njihova stvar i neznam uopste zasto se mi uzbudjujemo i vodimo tudju brigu. Kao da je to neka od nasih firmi, da mi brinemo za njihove obaveze, dazbine........
Mi smo samo obicni taksisti, privatni preduzetnici koji moraju da placaju odredjene izdatke drzavi. Ni jedno od taxi udruzenje nije nase a zasto da brinemo onda dali su oni platili frekvenciju ? Dali delimo dobit firme, dali delimo njihove izdatke, minuse i sl ?????
Use i u svoje kljuse kolega, gledaj da sto manje sebe das a da sto vise uzmes na ovom vrelom asfaltu

Sta sam rekao dvosmisleno kolega a da nije jasno kao dan ?

Rolling Eyes  Da li ti znaš ko uopšte plaća frekvenciju.A kao drugo to nisu taxi udruženja već privredna društva ..........i  mi(taksi preduzednici )sa tim "privrednm društvom" imamo saradnju,normalno je da svako SNOSI SVOJE TROŠKOVE i ima svoju dobit,ali je isto tako normalno da jedni druge uvažavamo jer nam je cilj da imamo što bolju dobit i da obe strane imaju korektan odnos,svako u svojoj oblasti jer imamo zajedniči interes.Ako ja kao taksi preduzetnik ne obaljam korektno svoj posao onda ni "privredno društvo" ne može da naperduje tj. da ima veću dobit a isto tako i obrnuto..A to da nije naše privredno društvo(kako ti kažeš,taxi udruženje) i nije baš tačno jer ipak mi ostvarujemo neku saradnju.
E sad što neka privredna društva to gledaju,hoćeš nećeš niko te ne tera, u svako slučaju nije nikakva saradnja a isto tako i pojedini taksi preduzetnici gledaju na svoje stranke,  onda i jedni i drugi su na gubitku kako god okreneš.
U svakom slučaju moj odnos prema privrednom društvu sa kojim sarađujem je kao da je moje jer ako ono dobro posluje onda ću i ja, a isto tako i ako ja dobro poslujem onda će i privredno društvo.Bar bi tako trebalo da bude.Mada je kod nas sve nakaradno.
Ako ne ceniš tuđi rad onda ne ceniš ni svoj.
To je moje razmišljane i ubeđenje !!!

Smile

ps. E sad svako od nas ukaže poverenje nekom privrednom društvu ili ne.
     Moje poverenje je BEOGRADSKI TAKSI jer je najkorektnije za sad.Da ima propusta ima,da ima pogrešnih poteza ima, ali se nadam da će u skorije vreme sve doći na svoje mesto.
I bez obzira što imam poveranja u BEOGRADSKI TAKSI uvek ću kritikovati ono što mislim da nije korektno u našoj saradnji.
Jer nisam od onih koji jedno pričaju po taksi stanicama a drugo vlasniku privrednog društva.

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 19 Jun 2013, 14:36

Aj da uprostimo stvar, da ne idemo u polemiku pa da se ne razumemo kao Ceda Jovanovic koji prica pola sata i na kraju ni sam ne zna ni sta je rekao Very Happy
Mi kao pojedinci [taksisti, priv preduzetnici] NE mozemo sami da platimo frekvenciju.
Probaj pa ces videti.
Jedina opcija je preko nekog taxi udruzenja [nazovi ti to kao priv drustvo ili kako vec hoces, ja sam prost covek].
Mi platimo npr Zlaji a on dali ce da plati, kad ce ili nece da plati je na njemu licno. Mi treba da imamo "neku" priznanicu da smo platili frekvenciju jer ako istu nemamo mogu da nam oduzmu stanicu na ulici i da podnesu prijavu pa jos da ispadnemo kriminalci, da nas strpaju u tvorza kao Miskovica Very Happy:D:D, salim se malo.
Ta "neka" priznanica nije validan dokumenat kojim smo oslobodjeni krivice ali moze da nas opere koliko-toliko jer mi smo ucinili sve sto je do nas.
Malo sam preterao ali bas je sve tako kako sam i rekao.

Izvini na gnjavazi.

Srecan rad
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 20 Jun 2013, 02:29

Stvarno te ne razumem....platiš frekvenciju i imaš     "neku" priznanicu ,pa to nije dozvola za nošenje radio stanice !!

PROČITAJ....

Ako ti bude jasno u što ne verujem....

A ukratko ti si neposredni korisnik frakvencije i vlasnik radio-stanice.,
 i  ti već imaš mesečnu obavezu plaćanja korišćenja radio centra  PRIVREDNOM DRUŠTVU
A privredno društvo ili ti pravno lice je NOSIOC PRAVA na frekvenciju, i istu zakupljuje na deset godina...

Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 20 Jun 2013, 03:05

zlaja ::
Da ne bi bilo zabune, frekvenciju moraju da imaju svi, pre ili kasnije! 
Pozdrav Zlaja Very Happy

E to nije tačno,frekvenciju moraju da imaju privredna društva,udruženja a ne i taksi preduzetnici.
Zar taksi preduzetnici nisu samo neposredni korisnici frekvencije  privrednog društva,udruženja

SmileSmileVeselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Čet 20 Jun 2013, 04:05

Ne razumem se mnogo u problematiku,ali nalazim da ima dosta protivurecnosti kako u vasim postovima tako i u linkovanom zakonu(odluci,sta li vec)
Koliko sam razumeo npr.Zlaja kao vlasnik priv.dr.ili sl.mora da plati dobijanje frekfencije na 10 godina ratelu,a ja kao nosioc mob.radio stanice,moram da platim Zlaji ili tom istom ratelu koriscenje te frekfencije.A moram i da platim clanarinu koja je u stvari koriscenje usluge radio centra.
...po kanalu,pa ulazna izlazna...cenim da nemam pojma,pa nek mi neko razjasni jel ovo boldovano isto ili nije.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trla baba lan, svako svoju muku vidi...

Počalji od zlaja taj Čet 20 Jun 2013, 06:49

pauk 523 ::...A moram i da platim clanarinu koja je u stvari koriscenje usluge radio centra.
...po kanalu,pa ulazna izlazna...cenim da nemam pojma,pa nek mi neko razjasni jel ovo boldovano isto ili nije.
A kako je u praksi? Kolega xxx ne plati dva mesaca telefon, krovnu oznaku taxi tablu, citaj ceo auto, ustupi drugaru divljaku na par nedelja i napravi veliku stetu! Sta ja onda radim? To se desava i vi to dobro znate i da ne duzim, kada je bilo najteze i kada smo dobili resenje kojim se zabranjuje, bez odlaganja i na neodredjeno vreme rad radio-stanica krenuli smo u sve ovo sto imamo danas! 8000 ili 3 x 3300 i taj kontinuitet je postojao do prvog juna i sada toga vise nema, DEPOZIT na ulasku 100EUR i to je to! Kad neko ode BILO KAD i BILO GDE ja pare vratim bez obzira da li je taj neko imao dozvolu za radio stanicu ili nemao... Sad je samo SL broj na dozvoli i to je nova situacija koja pojednostavljuje stvari a kada ce sva taksi udruzenja i preduzeca imati bar 206 dozvola na tri frekvencije kao sto to imamo mi je opet neka nova prica!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS. Kada ce se srediti stvari na aerodromu naravno da ne zavisi od mene i dosta vas me je pitalo sta mi je sve to trebalo unazad dve nedelje, ali sacekajmo, nesto se pokrenulo pa da vidimo...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 20 Jun 2013, 10:36

Ništa nisam razumeo....pale

..........jedino mi jasno ovo za DEPOZIT

A evo, Висина накнаде за издавање појединачне дозволе за коришћење радио-фреквенције
за радио-станицу у одређеној електронској комуникационој служби износи:

http://prntscr.com/1axo6j

Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Čet 20 Jun 2013, 13:11, izmenio ukupno 10 puta
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 20 Jun 2013, 11:55

BATICA 646 ::Stvarno te ne razumem....platiš frekvenciju i imaš     "neku" priznanicu ,pa to nije dozvola za nošenje radio stanice !!

PROČITAJ....

Ako ti bude jasno u što ne verujem....

A ukratko ti si neposredni korisnik frakvencije i vlasnik radio-stanice.,
 i  ti već imaš mesečnu obavezu plaćanja korišćenja radio centra  PRIVREDNOM DRUŠTVU
A privredno društvo ili ti pravno lice je NOSIOC PRAVA na frekvenciju, i istu zakupljuje na deset godina...

Veselje

Sve je to ok sto si napisao. Detaljno sam procitao nesto sto nije bilo pre 2-3 god.
Zadnji put sam imao placenu frekvenciju u Pink-u i na kojoj je pisalo MOJE IME I PREZIME a vidim da je sada nesto drugo.
Dali je Tedi nesto falsifikovao nemam pojma ;qjqw;
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ucenjivao taksistu snimkom seksa!

Počalji od Zokenzi taj Uto 13 Okt 2015, 21:59

Taksista M. J. (66) pozvao je svog prijatelja A. T. (41) i tražio od njega da ga "obraduje“ dobrom ženom koja se bavi najstarijim zanatom na svetu, ne znajući da će nakon svega morati da ga prijavi policiji.
Naime, A. T. mu je našao devojku i tajno mesto gde će se viđati, ali je u blizini kreveta postavio mikrokameru. Kako akciju sa mnogo mlađom ženom ne bi predao porodici M. J., od taksiste je tražio oko 15.000 evra
Uplašeni taksista pravdao se da nema novca i da bar malo smanji sumu. Tako su posle nekoliko dana došli do iznosa od 5.000 evra. Ipak, i to je bio veliki iznos za privatnika, pa je rešio da sve prijavi policiji. A. T. je uhapšen pri primopredaji novca - objašnjava naš izvor blizak istrazi.
U policiji su saslušani i oštećeni i A. T., kome je određeno policijsko zadržavanje zbog krivičnog dela iznude.
Taksista je priznao da je svog dobrog prijatelja pitao da li ima neku ženu za razonodu jer je znao da se kreće u tim krugovima. Ni pomislio nije da mu je prijatelj namestio u sobi mikrokameru, koja je snimala vođenje ljubavi sa mlađanom ženom. Taksista je rekao da se možda svega tri-četri puta video sa devojkom, i to u iznamljenom objektu. Rekao je i da je rešio da prijavi A. T. jer više nije mogao da trpi torturu, a novca nije imao da ga isplati - objašnjava naš izvor blizak slučaju.
O ovom slučaju u Malom Iđošu komšije taksiste ne žele da pričaju. Tvrde da se radi o dobrom, porodičnom čoveku srednjih godina i da je neumesno da se išta komentariše.

Bolje sramota nego da plati
Oštećeni taksista M. J. (66), kako “Alo!” saznaje, pokušao je da smanji sumu, ali je A. T. tvrdio da zna da ima novca i da je krajnjih 5.000 za njega sitnica. - Taksista je rekao da mu je bolje da pretrpi sramotu i da se sazna za njegovu avanturu nego da da novac koji nema - objašnjava naš sagovornik.

Kod:
http://www.alo.rs/ucenjivao-taksistu-snimkom-seksa/12577

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2392
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 14 Okt 2015, 13:42

Lepa novinska prica.
Samo se nigde ne spominje jos jedan akter u pozorisnoj predstavi. Mlada dama.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1998

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics