Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Osudjenici sa TX tablicama (2011.god.)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Osudjenici sa TX tablicama (2011.god.)

Počalji od miamilojevic taj Pet 25 Nov 2011, 21:33

Postovane kolege,da li neko zna?moze li taxista sa tx tablicama da stane na placeni parking na medjunarodnim dolascima,saceka svoju stalnu stranku,stavi tablu na krov,upali taximetar i po propisu krene putem gde je posao a da ne odgovara krivicno ukoliko ga inspekcija zaustavi ispred rampe?da li je to dozvoljeno?ako nije?zasto nije?molim za pojasnjenje,hvala

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: Osudjenici sa TX tablicama (2011.god.)

Počalji od magnum taj Pet 25 Nov 2011, 21:47

Ja sam viđao one što ne jure kriminalce, pedofile , narkomane i pljačkaše banaka , kako , kao zapeta puška stoje na oba izlaza sa aerodromskog parkinga i bacaju se na sve što nema firmu na krovu ali ima TX na tablici.
A kamoli da još ima i firmu na krovu.Srašno mi je bilo da gledam kako se po dvojica, i trojica bacaju na kolege koji su izlazili.
I sve što su ih učili primenjuju na nama, a ne na onima , prvopomenutima!
I reče mi, i to ne samo jedan od njih , šta ćeš , zamerili ste se Đilasu! pale
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 25 Nov 2011, 22:12

Znam da tako reaguju,samo me interesuje da li je ne legalno pokupiti svoju stranku,staviti tablu,upaliti taximetar.......da li taxista krsi neki propis ili je to cisto maltretiranje i demonstracija sile?jer ako ne krsi nikakav propis i sve je po zakonu obelezeno,ukoliko bude sprecen u obavljanju svog posla na ne legalan nacin od strane drzavnih organa,taxista moze angazovati advokata u svoju odbranu i tuziti iste zbog pretrpljenog stresa i straha i zbog narusenog ugleda firme......jos jednom pitam?da li je legalno uzeti voznju na taj nacin,ili nije?hvala

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 25 Nov 2011, 22:54

Pitao , istina, komunalca u uniformi na aerodromu - ako imate TX tablice , a nemate krovnu oznaku , ni taksimetar u kolima , ne može vam niko ništa, lakonski reče i odšeta korakom pauna! ;foeh;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 25 Nov 2011, 23:15

To sam i ja cuo i uradio vise puta,medjutim?jednom mi sede stranka u kola kad prilazi gospodin saobracajni inspektor,pita me ko je to?ja kazem stalna stranka,on je upita na engleskom da li me poznaje?zena odgovori da me poznaje i da je izuzetno zadovoljna uslugom,on me pusti i rece:nema problema,samo stavi tablu i upali taximetar.........ko sad tu koga j.... i ko je u pravu?komunalac kaze bez table,inspektor sa tablom,j.... lud zbunjenog,a kako ja da znam ko je u pravu?pravu istinu znam,samo zelim potvrdu jer sam poceo vise i sam u sebe da sumnjam.......taxi vozilom smatra se vozilo koje na krovu ima taxi oznaku,u vozilu bazdaren taximetar i vazeci cenovnik,vozilo bez krovne oznake i taximetra smatra se civilnim vozilom iako je obelezeno tx tablicama,samim tim taxista nije na duznosti i ne smatra se da obavlja taxi prevoz nego privatnu voznju a moze ga kontrolisati samo saobracajna policija i to saobracajnu i vozacku dozvolu,taxi dozvola moze da bude i kuci

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sub 26 Nov 2011, 17:50

To je sve napravljeno zbog ovih što su vukli stranke za rukav sve do parkinga i tako uzimali vožnje preko reda! E sada svi moramo da ispaštamo zbog nelolicine "prepametnih", isto kao što smo ispaštali sve ove godine dajući popust na telefonski poziv zbog nekolicine koji su takođe "prepeametni", a mi svi glupi nisam odavde

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pizon taj Sub 26 Nov 2011, 20:16

Znala je inspekcija i tada i sada ko su ti'prepametni',jednostavno ne zele da rese na pravi nacin problem,nego ih ti isti hrane po kafanama i pune dzepove jer imaju racun,a posto ih malo pritisne zuti i ostali oni idu po nasim ledjima,sigurno nece na "drugare".TX tablice su glupost.kao i kvisko i nalepnice.Nas glavni problem je KORUPCIJA i neozbiljnost vlasti da na pravi nacin resi nase probleme,kad god se pobunimo oni idu po nasim ledjima zato sto smo neslozni i oni nas sistematski unistavaju.
Neko ima interes da uzme taksi pod svoje i kada nas sve potrose da ne mozemo da ispunimo uslove koje ce da nam nametnu zavrsena prica.
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Sub 26 Nov 2011, 21:11

hoce li mi neko odgovoriti da li je izlazak sa parkinga,sa stalnom strankom u kolima,bez table i taximetra,bez izlozenog cenovnika,sa tx tablicama na kolima prekrsaj ili nije?????Ja mislim da tu nema nista nelegalno,vozilo nam nije priznato kao sredstvo za rad,samim tim mozemo i privatno da ga koristimo i vozimo koga hocemo......dajte da cujem misljenja u vezi ovoga a ne samo komentare kako su ovi ovakvi ili onakvi,svi to vidimo i sve znamo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Sub 26 Nov 2011, 23:57

To je glupost neverovatna, da ja idem po svoju stranku a da pitam nekog komunalca, da`l mogu, bas bih voleo da vidim taj sud koji bi me osudio i po kom slovu zakona...nego, videli su da smo cke i da se ne bunimo, (fali nam samo da nas ograde na parkingu ko stoku), pa nas "trpaju" da vide koliko smo izdrzljivi!! nisam odavde
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 27 Nov 2011, 14:34

Rešio sam - oko 18.00 sleće mi gazda iz Londona. Idem mecom ( TX ima , bez šerpe i bez taximetra), pa baš da vidim šta će biti.
Računajte na izveštaj oko 20.00 , ili kad me puste iz pritvora! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Ned 27 Nov 2011, 16:40

A ja osudjenik sedimpre sedam dana na 35. sa mojim TX tablicama , a sa mnom sedi SEDAM Maxissa i nijedan nema TX ,a sve nove tablice , u cemu je caka?
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 27 Nov 2011, 21:47

magnum ::Rešio sam - oko 18.00 sleće mi gazda iz Londona. Idem mecom ( TX ima , bez šerpe i bez taximetra), pa baš da vidim šta će biti.
Računajte na izveštaj oko 20.00 , ili kad me puste iz pritvora! Veselje

Nema izveštaja, a već je 21:48 h ???

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 27 Nov 2011, 21:49

U određeno vreme, prošao između trojice sa plavim kačketima , pogledali me , pomerili se....Izašao polagigano , otvorio gepek, turio kofer u isti, gazda seo, i uz lagani naklon uniformisanim licima uđoh u limo, ubacih ga u D i odjezdih!
Kod Borika ih je bilo ( sa TX ali bez šerpe) između deset i sto šezdeset , a oni, gorespomenuti u uniformama su se "bacali" samo na koleze koji bi sa firmama na krovu, istovarivali mušterije!
Ali to , valjda tako treba u ovoj zemlji , 'bem li ga !? nisam odavde
P.S. Izvin'te , zaglavio,,,,,sori bat hebiga
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 27 Nov 2011, 21:52

Uhhhh! Sad mi je lakše, kad si se ti nama vratio živ i zdrav Veselje

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 27 Nov 2011, 21:55

kako sam se nadala....phuuuuu ;wopy;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Ned 27 Nov 2011, 22:30

neverovatno sta je paranoja kad se uvuce coveku u glavu,ne znas vise ni sta smes ni sta ne smes,dokle smo dosli kad treba legalan taxista da kaze phuuuuu posle odlaska sa aer,kao da je to krivicno delo,neverovatno,a da si divljak,prodjes pored komunalaca i inspekcije i samo se smeskas......da ne veruje covek...ne da cu u februaru da uzmem normalne tablice,bez tx,nego cu samo da pevam....ja budala prvi poleteo pocetkom godine,da me neko tamo paranoise i pravi sacekuse,jos malo pa tx nestalo...pozdrav svima Very Happy

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Ned 27 Nov 2011, 23:36

da znas da si u pravu,ali naseg kolegu bez TX tablica na mlekari maltretirali sto nema tx tablice a ima regularnu taxi dozvolu cisto da znas.....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 28 Nov 2011, 00:03

Verujem da su ga maltretirali jer to im je posao,napad,napad i samo napad....ali????mogu da mu pljunu pod prozor,jer nigde u novom zakonu o saobracaju ne pise da taxi vozilo mora biti obelezeno tx tablicama,to sto smo se sami obelezili je sto smo ovce koje na sve nasedaju kao i na e3 normu koju smo svi ispunili bez potrebe i uvalili se u kredite......niti smo policija,niti vojska,vatrogasci,hitna pomoc,niti gsp...jer da je po zakonu obavezan tx morali bi dobiti beneficije tipa vozilo sredstvo za rad,gorivo bez akciza,osl.pdv za novi auto itd a ono nam to nikad nece dodeliti...dakle,use i u svoje kljuse sa obicnim tablicama i bez sansi da te bilo ko izvlaci iz mase automobila

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brada taj Pon 28 Nov 2011, 00:14

Auu...
Pa još niste otkrili rupu gde piše da ne morate da imate tx tablice...?
Ne mogu ds verujem.
Domaći zadatak za "velike" tumače zakona, pravilnika i ostalih džidža-bidža...
Nastavak u sledećoj epizodi!
Ova tema postaje kao ove turske serije.

brada
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 151
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pon 28 Nov 2011, 00:20

Prosvetli nas legendo,spasavaj pkl

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 28 Nov 2011, 22:24

Ja bih , uz dužno poštovanje prema kolezama......da ne serunjavim , ali 'ajd sad i nikad više------gradska odluka i službeni glasnik ......obavezuju sve taksiste da na estetski pregled dođu sa TX tablama ....u suprotnom.....U OVOM MOMENTU ,,,,šta će biti kad padne ova odluka....ali dotle.... ;nenn;
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Uto 29 Nov 2011, 06:23

Blackshadow ::To je glupost neverovatna, da ja idem po svoju stranku a da pitam nekog komunalca, da`l mogu, bas bih voleo da vidim taj sud koji bi me osudio i po kom slovu zakona...nego, videli su da smo cke i da se ne bunimo, (fali nam samo da nas ograde na parkingu ko stoku), pa nas "trpaju" da vide koliko smo izdrzljivi!! nisam odavde

A nekada,ne tako davno,smo bili smekeri i mangupi koje su i panduri izbegavali da zaustavljaju.A sad mazemo "dobro jutro" pre posla da nas manje boli.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu