Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Komunalna policija

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Komunalna policija

Počalji od Šetač taj Sre 01 Okt 2014, 04:38

Ja bih samo guvernerkinu platu,
e onda bi mi se stvarno svaka dala Veoma srecan
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Čet 02 Okt 2014, 18:53

Ijao sto si prost.
Malo sofisticiranosti tipa,,,,zora rudi, dan se budi, tasta svoga zeta budi....
I onda imas sve!
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 61
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

jel moguce da je kazna samo pet zar nije neka veca cifra ja sam danas dobio isto ali samo zapisnik

Počalji od igorigor taj Čet 09 Okt 2014, 00:10

Alhemicar ::Danas sam popio kaznu od komunalne policije zbog pusenja u vozilu.Kolega iz Pinka i ja smo dobili iste..po 5000 din a rok uplate 8 dana...Kako su se samo prikrali a kada sam ih spazio vec je bilo kasno...Cisto da znate kontrolisali su nova resenja,taksi dozvole,plombe na taksimetru...

igorigor
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.10.2014

http://igor.jovanovic26@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Čet 09 Okt 2014, 00:29

Brani se da si imao elektricnu
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 09 Okt 2014, 02:01

Kako mi je rekao jedan komunalac nalozeno im je da pisu sto vise kazni, to je vec jasno na terenu. Ova napredna vlast samo unapredjuje dranje koze s ledja, a sada ce da uvedu i totalnu zabranu pusenja na javnom mestu. Stizu kazne i restrikcije na evropskom nivou, samo plate padaju na africki prosek.

p.s. kazu zabranice i elektronsku dusmani
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 09 Okt 2014, 02:05

Ne znam kolika je kazna za taksistu, nadam se da nije veca,
verovatno zavisi sta su napisali, da ne lupam i ne plasim te dzabe....ako neko zna pouzdano kolika je kazna neka napise!
Gde su ti pisali, da imamo u vidu?
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 09 Okt 2014, 16:51

Šetač ::Kako mi je rekao jedan komunalac nalozeno im je da pisu sto vise kazni, to je vec jasno na terenu.

Da su se bacili u akciju pisanja je verovatno vec svima poznato. Ali ono sta vecina jos ne zna je sta treba raditi u takvim situacijama.

Kada ti komunalac napise i izda prekrsajni nalog on racuna da ces ti postupiti po jednom od tri moguca izbora.

-Prvi nacin je da si saglasan i svestan ucinjenog prekrsaja i da ces u roku od 8 dana uplatiti polovinu od navedene prekrsajne kazne. Uplatom u roku si oslobodjen od daljeg gonjenja.

-Drugi nacin je ako smatras da su ti bez valjanog osnova napisali kaznu. Tada, u predvidjenom roku, ODLAZIS do suda sa primerkom napisanog naloga i podnosis nalog za sudsko odlucivanje. ZNACI NA TEBI JE DA ODES DO SUDA I POKRENES POSTUPAK ZA BRANJENJE. Dalje sud preuzima redovnu proceduru pozivanja i saslusavanja svedoka.

-Treci nacin ili onaj najgori je ako se oglusis o sve rokove i prepustis stvar slucaju. Tada ce Komunalna policija kao podnosilac staviti na tvoj slucaj potvrdu o konacnosti i predati te sudu za naplatu. Tada su ti sanse da se branis mnogo, mnogo, manje a po okoncanju sudskog postupka u duznosti si da platis celu kaznu plus sudske troskove.

Zasto je sve ovo dobro znati?
Jer cilj ovakve igre sa nalozima i kaznama je da se stara navika o nejavljanju i skrivanju prekine a da sada pocinilac snosi posledice ako se nije angazovao oko svoga slucaja.
I zato su oni sada, kao strsljenovi svi u akciji sto veceg pisanja.
Od napisanih 100.000 prijava neka 30% odmah plati je za njih izvanredan uspeh. Drugih 30% ce predati sudu, jer nisu sami pokrenuli postupak i na kraju dobiti. I to im je ne bas brz ali dobar priliv. Za onih 30% koji se sami organizuju i odu u predvidjenom roku do suda ih i nije puno briga. Tu ako i dobiju nekoga onda dobro. Ako i sve izgube bar ih nije kostalo nista. Oni na ovu grupu ne racunaju jer tu treba uloziti mnogo vise truda i vremena za koje se moze napisati jos mnogo vise prijava.
I ona poslednja grupa od 10% su svi ostali koje ne mogu da pronadju ili MOGU DA UHVATE.

Zato su se i bacili na pisanje jer predvidjeni procenat od 60% naplate je rezultat koji im dobro obecava!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1993

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 09 Okt 2014, 18:13

struja ::
Šetač ::Kako mi je rekao jedan komunalac nalozeno im je da pisu sto vise kazni, to je vec jasno na terenu.

-Drugi nacin je ako smatras da su ti bez valjanog osnova napisali kaznu. Tada, u predvidjenom roku, ODLAZIS do suda sa primerkom napisanog naloga i podnosis nalog za sudsko odlucivanje. ZNACI NA TEBI JE DA ODES DO SUDA I POKRENES POSTUPAK ZA BRANJENJE. Dalje sud preuzima redovnu proceduru pozivanja i saslusavanja svedoka.

Do  kog suda treba otici?

Meni su na primer pisali prijavu za stajanje van taxi stanice i sada ja treba sa tom prijavom da idem u neki sud pre nego sto me sud pzove?
Koji sud, koja soba, u kom roku? Nije mi najjasnije ovo scratch
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 09 Okt 2014, 19:12

U tvom slucaju kao i u slicnim situacijama toga tipa, oni sastavljaju zapisnik o zatecenom stanju u kontroli auto taksi prevoznika.
Nakon toga oni na osnovu toga pokrecu prekrsajnu prijavu pred sudom da sud utvrdi tvoju krivicu i onda odredi visinu kazne kojom ces biti kaznjn. Tako da ti u ovom slucaju ne preostaje nista drugo nego da cekas poziv od sudije za prekrsaje. A u medjuvremenu smislis nacin kako da se branis i pribavis svedoke.

Ovo iznad se odnosi na prekrsaje koje pisu a koji su mandatnog karaktera. Znaci tacno odredjene visine kazne koja je predvidjena za taj prekrsaj.
Razlika je u tome da li ti komunalac pise nesto u svojstvu fizickog ili pravnog lica. Ako ti pise u svojstvu pravnog lica, kao sto je u tvom slucaju, onda cekas poziv od sudije.
Ako ti pise u svojstvu fizickog lica onda ti odredjuje mandatnu kaznu koja ima svoju tezinu. Sa tim mandatnim onda postupas prema pisanju iznad.

Nas kace i jedne i druge prijave samo sto su kazne za pravna lica od 10.000 do 1.000.000 a za fizicka pocinju od 5.000 pa ne idu tako visoko.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorigor taj Čet 09 Okt 2014, 21:37

Nov sam na for.pa se ne snalazim bas dobro ne zamerite.To je neki kom.pol. Jovovic sa kojim sam se ja zamerio na Uscu pa ga prijavo za nedolicno,bezobrazno,bahato..........ponasanje i on me juce startuje na autobuskoj dok sam cekao stranku,bio van vozila pusio i napise mi taj zapisnik kako sam zatecen u vozilu gde konzumiram cigaretu.

Tu ga ja onako ispreskacem i ponovo posaljem mail kom.pol. i kazem da nista iz zapisnika nije tacno i da covek ima nesto licno protiv mene. Navedem svedoka kazem da cu da ga tuzim jer mi stranka otisla za Nis drugim taxijem.......,i sad cu da cekam sudiju pa cu tu da prilozim ovaj mail sto sam poslao kom.pol., i svedoka.
Zakon o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu: 500.000 do 1.000.000 dinara za pravno lice i od 30.000 do 50.000 dinara za odgovorno lice u pravnom licu, odnosno od 300.000 do 500.000 dinara za preduzetnike.
Ili trebam da idem negde u sud ali nemam nikakvo obavestenje.
To sa sudom i odlaskom je za saobracajne prekrsaje koliko sam ja upucen ili gresim.

Poslednji put izmenio igorigor dana Čet 09 Okt 2014, 22:20, izmenio ukupno 2 puta

igorigor
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.10.2014

http://igor.jovanovic26@gmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 10 Okt 2014, 13:50

To sto si ti njega ispreskakao je vas licni odnos. A to sto je on tebi pisao je na njegovoj strani a na tvoju stetu ako ne znas kako valjano da se odbranis.

Ako nisi u mogucnosti da skeniras i postavis ovde onda nam prepisi za sta te u zapisniku tereti, pa cemo udruzenim snagama da vidimo kako ti je najbolje pomoci da se branis. Jer sada sve zavisi od price sa kojom ces da nastupis pred sudijom. A ne od toga da li te mrzi i kome si kakav meil poslao.

Prepisi ovde sustinu iz zapisnika, i ko si i gde radis. I pomoc ce ti stici sigurno.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 11 Okt 2014, 10:29

Dacemo sve od sebe! Veselje
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Čet 16 Okt 2014, 21:29

Ja sam tu kaznu za cigaretu u automobilu platio 5000 dinara i uplatnicu odneo u sediste komunalne policije u Makenzijevoj ulici..Od tada sam prekinuo komunikaciju sa njima,ne pricam nista,ne dajem dokumenta..itd..
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 02 Nov 2014, 15:49

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 13 Nov 2014, 03:45

Napredni samo unapredjuju...
sa sadasnjih 300 dicice uskoro broj na 1500 komunalaca,
tako da cemo jos malo imati svako svog komunalca, posto se ionako samo bave taksistima (regularnima naravno - oni divlji ih ne zanimaju)
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sub 06 Dec 2014, 14:05

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2900
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od time taj Sub 06 Dec 2014, 19:13

putujuci cirkus ;wpw;

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sub 06 Dec 2014, 23:38

Takve akcije bi trebale da budu svakodnevne, a ne samo kada treba odvratiti taksiste od protesta i blokade grada.

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2388
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 07 Dec 2014, 02:06

Na proslom protestu je ako se secas bas to obecano - svakodnevne akcije
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 07 Dec 2014, 07:36

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Ned 07 Dec 2014, 17:48

jerotije318 ::Na proslom protestu je ako se secas bas to obecano - svakodnevne akcije

Tako je uvek i tako će biti, verovatno i ovaj put ;wpw;

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Ned 07 Dec 2014, 17:49

101 %
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 08 Dec 2014, 14:28

U prilogu kazu "oduzeto jedno vozilo".

Mnogi neupuceni ce odmah pomisliti da se radi o jos jednom "divljaku" sa beogradskih ulica.
Ali nije tacno.
U njegovoj ulozi se mogu naci skoro svi oni koji budu izbrisani iz APR-a a nastave dalje sa ovim poslom. Necu ulaziti zasto je i zbog cega izbrisan i da li je to uredjeno u skladu sa propisima, ali da ce ubuduce biti jos mnogo takvih slucajeva, to stoji.

Pomenuti je bio clan Gold taksija koje inace vazi za jedno od udruzenje koje prima i pruza utociste svima onima koji se na drugoj strani ne mogu regularno snaci.
Sta mislite da li ce i pomenuto udruzenje snositi neke sankcione mere??
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 09 Dec 2014, 19:06

Nece 101 %
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Sre 10 Dec 2014, 19:13

Prica se da u pomenutom udruzenju potpisujes da neces davati popust, tako da su oni cisti a za ove ce verovatno tvrditi da su table ukradene.

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Pon 26 Jan 2015, 07:00

Da li će vas kazniti ako slikate komunalne policajce?

Sindikat Komunalne policije najavio je tužbu protiv N.N. lica koje je snimilo jučerašnji incident. Da li je snimanje zabranjeno zakonom?
Budući da je Sindikat Komunalne policije najavio tužbu protiv N.N. lica koje je snimilo incident hapšenja žene u Zemunu, što, kako kažu, predstavlja krivično delo, istražili smo da li je snimanje rada Komunalne policije zaista krivično delo.

- Sindikat oštro osuđuje nezakonito snimanje od strane N.N. lica kao i stavljanje takvog snimka dostupnim javnosti što predstavlja krivično delo i za šta ćemo podneti krivičnu prijavu protiv N.N. izvršioca – stoji u saopštenju Sindikata.
Na portalu za besplatnu pravnu pomoć građanima, međutim, piše da snimanje u tom slučaju nije zabranjeno nijednim zakonskim aktom:
Nijednim pravnim aktom nije zabranjeno korišćenje opreme za audio-vizuelno snimanje u javnosti. Postoje određeni izuzeci od ovog slučaja kao što je zabrana snimanja na određenim lokacijama (poput ambasada, vojnih objekta i sl.), ali na tim lokacijama su jasno istaknuti znaci kojima se ovo zabranjuje.
Takođe, Zakonom o policiji je u čl. 65. st. 3. regulisano da policija ima pravo da zabrani snimanje mesta događaja radi zaštite žrtava krivičnog dela, oštećenih zbog prekršaja ili drugog događaja, kao i u cilju zaštite interesa postupka. Ovo pravo ne predstavlja i obavezu policije tako da će od njihove procene u svakom konkretnom slučaju zavisiti da li će snimanje biti dozvoljeno ili ne (npr. zarad zaštite žrtava silovanja, nasilja u porodici i sl. kao i kada su žrtve maloletna lica policija će po pravilu zabraniti snimanje).

Kako Komunalna policija nije policija u smislu pomenutog Zakona ona ne raspolaže ovom vrstom ovlašćenja i ne može vam zabraniti snimanje njihovog rada u javnosti
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 26 Jan 2015, 19:24

Po danasnjim novinama a posteno ti kazem i ja sam se raspitivao na pravim mestima,,, ne mogu mu nista. Pucaju iz prazne puske.
A ono sto me posebno iritira kod ove Orvelove policije.
Pricam sa nekim ljudima i jedan od njih rece:
"Pa kad bi mi neko od te neobrazovane stoke stavio lisice majci, zeni, sestri , cerki,,,mislim da bih ga nasao i smestio mu kursum u celo. I to bi bila javna egzekucija na sred Terazija. Da njih trojica ne mogu da smire jednu zenu.....ako uopste imaju pravo da je smiruju........."
SRAMOTA se kod nas polako poistovecuje sa DEMOKRATIJA. I voleo bih da pitam gospodu iz Skupstine grada a narocito menadzera Crvene Zvezde,,,,pardon onog.....gradskog menadzera, kao i onog Sinisu, da li ih je bar malo sramota!? ;;qwu:
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Uto 27 Jan 2015, 05:01

Pa eto nije ih sramota place
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Ispovest taksiste: Davio me ''komunalac'', laž je da sam udario jednog od njih

Počalji od Zokenzi taj Sub 28 Mar 2015, 22:42

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 29 Mar 2015, 16:26

- "Priznajem da sam im oteo dokumenta. Omeo sam ih u vršenju službe, ali ih nisam napao" - zaključuje taksista Dragan Korać.

Smešno !! Nije ih napao ali je oteo dokumenta.....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 29 Mar 2015, 17:20

Bez obzira na to šta se dogodilo činjenica je da se oni bave perifernim stvarima tj. praktično za gluposti i sitnice kažnjavaju poreske obveznike i ja bih to prihvatio da je sve drugo oko recimo taksi-delatnosti uredjeno... ali u ovakvoj situaciji kada ništa ne funkcioniše i oni nisu sposobni da sprovedu zakon i stvore uslove za normalan rad to što oni rade samo iritira još više..mislim da su s obzirom na rezultate koje postižu kontraproduktivni i da ih treba ukinuti a ne povećavati njihovu brojnost..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Ned 29 Mar 2015, 17:38

Slazem se doslovce!
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 29 Mar 2015, 17:38

Prava istina je da se uvek okome na onoga ko moze najmanje da se brani.

Pomenuti kolega je registrovani clan Alo taksija sluzbenog broja 323. Znajuci da se u tom udruzenju skriva dosta neregularnih taksista, komunalci naslucuju da su bas jednog od takvih uhvatili. I prilaze sa smisljenom namerom ocekujuci otpor.
U daljem objasnjavanju sa njima, taksisti gotovo uvek izrevoltirani pominju cinjenicu zasto bas kazne pisu njima regularnima, a ne jure divljake.

U 90% slucajeva su komunalci tu drski i opominju recima -Nije to tvoj posao da o tome ti vodis racuna!
Tu dolazi onda do pucanja filma.

I tako nastaju afektne situacije iz kojih se kasnije svako brani na svoj najbolji nacin. Taksisti da su napadnuti u svom vozilu i na svom rednom mestu. A komunalci da su postupili sve po zakonu a da su samo pruzili nuzan deo odbrane.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

KOMUNALCI SUKOB SA TAKSISTIMA

Počalji od Zokenzi taj Ned 03 Maj 2015, 21:17

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 04 Maj 2015, 12:14

ACAB!
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 04 Maj 2015, 14:36

Jučerašnja slika na dolaznim peronima autobuske stanice je primer kako bi trebalo da radi komunalna policija u sadejstvu sa saobraćajnom...dolazili su svakih petnaestak minuta i sklanjali vozila i taksiste oko crvene govornice...trebalo je videti kako je kvaka sa taxi stanice radila, bilo je kao na traci...neverovatno i nevidjeno...e i to predstavlja deo famoznog ambijenta koji političari vole često da pominju i kada bi tako radili svuda i svakodnevno sve bi ubrzo došlo na svoje mesto i mi i stranke bi bili mnogo zadovoljniji a i sami komunalni policajci svojim radom ....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 11 Maj 2015, 17:35

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 27 Sep 2015, 05:03

Da li neko zna epilog sukoba komunalaca i pinkovaca nocas na pristanistu.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Taksista pregazio dva komunalna policajca, zatim došlo do tuče

Počalji od Zokenzi taj Ned 27 Sep 2015, 11:39

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 27 Sep 2015, 13:06

E jesu ga nakitili, imaju iskustva sa aerodroma oko napada na njih pa lazu za sve pare. Bilo je mucno gledati i jednu i drugu stranu u okrsaju.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Ned 27 Sep 2015, 14:55

to je to :: Bilo je mucno gledati i jednu i drugu stranu u okrsaju.

Ma kad mogu divlji taksisti zašto ne bi mogli i regularni ....
Kada počnu svakodnevno da jure divljake onda nek krenu da kontrolišu i regularne.
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 27 Sep 2015, 16:16

Divlji se razbeze a pinkovci su sinoc i nagrdjeni i ponizeni, jedna devojka je snimala sve mobilnim pa ako bude smela da okaci.
Mislim da su se sinoc pinkovci zajebali u proracunu.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pon 28 Sep 2015, 10:43

Bice ovakvih okrsaja u narednim periodima sve vise. Komunalcima je sve teze da nahvataju i sankcionisu divlje taksiste pa su se okrenuli liniji manjeg otpora i dnevne doze prijava popunjavaju sa ljudima koji to nisu zasluzili niti ocekuju da ce ih neko na takav nacin tretirati.

S druge strane komunalci, prilikom kontrole, imaju uveka bahat stav i pripremljeni su od starta na sukob i svadju, jer im je taj nacin komunikacije nametnut od strane nelegalnih taksista. Tako da je on uvek spreman za nesto i ocekuje sve najgore.

Javna je tajna da je komunalcima zabranjeno (savetovano) da izbegavaju mesta gde su divlji taksisti u vecini a narocito na mracnim mestima gde situasija ne moze da bude u potpunosti kontrolisana.
Idealan primer takvog mesta vam je parking kod restorana Biser. Tu nikada, i slovima nikada, necete da vidite komunalnu policiju dok god je mrak i ne svane. Razlog je taj sto ih na takvim mestima gadjaju, iz mraka, raznim predmetima i postoji mogucnost da dodje do ostecenja auta. Sto komunalac onda mora dobro da pravda pred svojim pretpostavljenima.

I tako oni u nemogucnosti da idu tamo gde trebaju rade ono zasta smatraju da im je lakse.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Dozvoljeno je snimanje bahatih policajaca

Počalji od to je to taj Čet 22 Okt 2015, 16:01

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 22 Okt 2015, 18:45

Ja sam 19.10. bio kod sudije...komunalci su mi napisali da sam bio parkiran na kolovozu i vršio taksi delatnost protivno Odluci Skupštine grada a ispred mene je divljak skinuo tablu i stavio u gepek...oni su to videli ali nisu reagovali već na moje pitanje što ga ne sankcionišu odgovorili su pitanjem: jel ima tablu, nema, znači nije taksista daj dokumenta....kazna za mene je u rasponu od 10 do 250 hiljada dinara član 26 kažnjiv po članu 39...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 22 Okt 2015, 18:52

benakiba ::...kazna za mene je u rasponu od 10 do 250 hiljada dinara ...

Shocked

Pa lakše je tebi (nama) da napiše nego da se sa ovim nelegalnim svađaju,pljuju itd i oni su kao nešto radili.....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 22 Okt 2015, 19:14

Nekada nije bilo komunalne pa je sve funkcionisalo ali nije bilo ni onoga : ja nemam ingerencije ni prava da intervenišem već je policajac bio policajac za sve što je nelegalno i kriminal.......ja vozim tri pijana lika i jednu raspalu gospodju prema Borči, na taksimetru već oko 2000 a vožnji se ne vidi kraj, usput me maltretiraju, ne žele da napuste vozilo a o plaćanju ni govora samo da izvučem živu glavu...ugledam saobraćajnu pored puta, naglo skrenem, izadjem iz vozila i počnem svoju priču a on će: vidi, to mene ne zanima već mi daj šestomesečni i moraš da ih voziš..Borča pa Kotež do neke zgrade i odjednom druga policija istrčava i sve ih hapsi...ti vozi..reče mi policajac..a ko će ovo da plati? ...Pa da neću ja možda a oni nemaju para, ajde briši...i još da se negde u blizini našla komunalna možda bi popio neku prijavu ali eto nisu me uhapsili za skrivanje lica koja su izvršila krivično delo te srećan sa punim gasom i praznim rezervoarom odlepršam prema gradu...jebeš demokratiju

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

STOP komunalcima!

Počalji od Blackshadow taj Sre 10 Feb 2016, 12:39

Ne bih da ovo lici na neki politicki pamflet, sa par kolega kroz pricu dolazimo do zakljucka da na neki nacin moramo
stati na put ovim hordama koje nas bukvalno spopadaju po taxi stanicama a  i van njih a u cilju znasaveckom,
,,pisanje'' prijava za sve i svasta, bahacenje i sirenje u ,,E, sad cu da ti se na...em keve''  stilu.
Da ne nabrajam vise, znate i sami o cemu se radi.
Za pocetak mislili smo jednim pismom da im se obratimo, cisto da vidimo kako ,,disu'', dalje da pocnemo i mi prijavama komunalcima
sa potpisima vise kolega i sl. Naravno, videli bi da neki od sindikata stane iza inicijative, cisto zbog ,,zvanicnosti''!
Da ne duzim, dajte predloge sta i kako ciniti?
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 799
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mixer taj Sre 10 Feb 2016, 21:11

Ako jos bude usvojen novi Pravilnik o komunalnom redu...tek onda smo bas jeza u ledja.

Mixer
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 78
Datum upisa : 16.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 10 Feb 2016, 22:06

Da,da mogu da rade u civilu,da privode ....
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći