Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Vraća li nam se popust?

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Vraća li nam se popust?

Počalji od benakiba taj Pet 20 Feb 2015, 11:18

Ma svi smo mi Hruščov jer smo samo sposobni da kukamo i iza nečijih ledja skriveni pljujemo ali nikako nismo spremni da otvoreno udjemo u borbu za bolje sutra jer kako sada stvari stoje danas je gore nego juče a mnogo bolje nego sutra....tri najgore stvari su spojene kod velike grupe ljudi tkz. taksista Beograda i to su : ljudska glupost, kukavičluk i nepoverenje a uz to možemo dodati i bolesnu sujetu jer svi sve znaju, najpametniji su te uvek imaju svoje vidjenje stvari a ni malo nisu svesni svog neznanja....stvari su vrlo jednostavne ali mi volimo da komplikujemo...jedini čovek koji čak uopšte i nije taksista a pokušao je sam da se izbori za deo pravde je Zlaja...on je sam krenuo da se bori "protiv vetrenjača" a uz to ne mogu uopšte da shvatim što to njemu treba...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kiklopi vladaju holom a ja im kao smetam...

Počalji od zlaja taj Pet 20 Feb 2015, 15:23

benakiba ::...a uz to ne mogu uopšte da shvatim što to njemu treba...
Da, a još kad vam kažem da su me ponovo zvali iz PS Surčin, stvarno se postavi pitanje što mi sve to treba?
Zvali su me da dam izjavu na okolnosti dogadjaja od 15 og februara, gde me je Mitić Slobodan prijavio da sam mu pretio i da sam ga za malo zgazio svojim kolima, luda zemlja!
Naravno da je jedina istina da sam mu toga dana skinuo dosta vožnji pa i jednu do Šumica po već dogovorenoj ceni od 35 EUR!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1541
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 26 Feb 2015, 13:10

Kada je ubačen član "minimalna cena rada" na "radnoj grupi" odredjeni eminentni član radne grupe je kukao i plakao da će on ako to stupi na snagu morati da zatvori svoju firmu...o kome je reč nije teško pogoditi..to je jedan od onih koji rad svoje firme zasnivaju na popustima i divljacima i baš im dobro ide..uzgred lokalna zajednica iako je po važećem Zakonu bila obavezna još nije odredila "minimalnu ekonomsku cenu rada"...i samo da podsetim da na osnovu važećeg zakona možete overiti cenovnik i da vam cena kilometra bude 200 din. ili kolilo god želite samo ne ispod minimalne ekonomske cene rada...osim toga u cenu taksi usluge po važećem zakonu ulazi i naplata dolaska na adresu....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Još malo pa 20% taksita daje 20% popusta...

Počalji od zlaja taj Čet 26 Feb 2015, 16:11

benakiba ::..osim toga u cenu taksi usluge po važećem zakonu ulazi i naplata dolaska na adresu....
Trla baba lan a Gold taxi bez divljaka 330 ljudi...
Sad već slobodno može da se kaže da su tih 20% popusta u drugoj i 10% u prvoj tarifi, pobedili!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 26 Feb 2015, 17:54

Da, sve je trla baba lan a ko je pobedio videćemo, vreme će pokazati....

I jedinstvene table je trla baba lan da joj prodje dan...

Izvod iz pravilnika

Poslednji izmenio glas savesti dana Čet 26 Feb 2015, 19:47, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od crveni taxi sive boje taj Čet 26 Feb 2015, 18:12

Pobedio je vlasnik Golda a dugorocno opet taksisti izgubili . Da sam ja vlasnik sada bih uveo 30% i presao u vodjsvo . Jeste , bas je komplikovana ta taktika shebavanja gladnih a glupih na taksiju .

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 100
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 26 Feb 2015, 18:30

Pa zašto mi dozvoljavamo da 300 likova ili bolje reći jedan z.... nas ostalih više hiljada i uz to krše važeći zakon...pa ne treba pribegavati tim metodama 30%, 40 i u beskraj jer je to već isprobano i nema rezultata...uostalom time bi i mi kršili zakon...treba samo ukazati vlastima da moraju u jednom danu rešiti taj tkzv. problem...kako im ukazati? Pa jezikom koji oni jedino razumeju, pritiskom i to ne na Skupštinu grada već tamo gde problem postoji, dakle zmiju u glavu...blokada Višnjičke ulice bi svakako donelo pravi rezultat a ne bi mnogo omelo normalno funkcionisanje grada i gradskih službi...

I kada bi se vozilo jeftinije na kvaku, a naplaćivao dolazak na adresu što i jeste jedino logično jer stvari u taksiju stoje naglavačke, da li bi i to bilo trla baba lan?

KORISNICI OVOG SAJTA DUŽNI SU da u okviru jedne teme ne pišu poruke jednu za drugom ukoliko se još neko ne uključi u diskusiju jer će sve takve poruke biti odmah obrisane. Ukoliko ste u jednoj svojoj poruci zaboravili da napišete sve što ste hteli, uvek možete koristiti opciju "IZMENI" kojom možete izmeniti sadržaj Vaše već upisane poruke.  

Uredništvo

Poslednji put izmenio glas savesti dana Ned 01 Mar 2015, 10:04, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 27 Feb 2015, 07:12

zlaja ::
benakiba ::..osim toga u cenu taksi usluge po važećem zakonu ulazi i naplata dolaska na adresu....
Sad već slobodno može da se kaže da su tih 20% popusta u drugoj i 10% u prvoj tarifi, pobedili!
Pozdrav Zlaja Very Happy

Pa dobro ako su pobedili ajmo da uvedemo 10% i 20% i mi, ali da popust bude na kvaku  
Valjda je tako logičnije.....  
Jer stranka dolazi na noge taksisti a ne obrnuto.

Zar nije logično  .........   Veoma srecan ima stranke da se tuku na kvaku... Veoma srecan
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1238
Godina : 90
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Pet 27 Feb 2015, 21:10

BATICA 646 ::
Pozdrav Zlaja Very Happy

Pa dobro ako su pobedili ajmo da uvedemo 10% i 20% i mi, ali da popust bude na kvaku  

Zar nije logično  .........   Veoma srecan ima stranke da se tuku na kvaku... Veoma srecan

Logicno jeste ali....
da li to svima odgovra?
koliko bi to uticalo na visinu smena?
koliki bi nas interes bio da ostajemo po taxi firmama?
P.S Batice tako da nema nista od toga i nemoj mnogo prizivati popust jel ga vrlo lako mozes dobiti nazad place

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 409
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miamilojevic taj Pet 27 Feb 2015, 23:28

Kakav bre popust,pricajte kad ce poskupljenje???

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sub 28 Feb 2015, 07:37

Velja ::
Pozdrav Zlaja Very Happy

Logicno jeste ali....
da li to svima odgovra?
koliko bi to uticalo na visinu smena?
koliki bi nas interes bio da ostajemo po taxi firmama?
P.S Batice tako da nema nista od toga i nemoj mnogo prizivati popust jel ga vrlo lako mozes dobiti nazad place

Ima istine Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 05 Mar 2015, 13:38

Zar nije logično  .........   Veoma srecan ima stranke da se tuku na kvaku... Veoma srecan[/quote]

Ili još bolje da se ne bi bavili procentnim računom start na kvaku 100 dinara a na žicu pred ulaz 200.....

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Čet 05 Mar 2015, 15:11

Motka ima dva kraja. Sve zavisi od onog sta drzis u ruci.

crveni taxi sive boje ::Mada mi je odvratna fora sa slanjem na "lerke" , ovoga puta podržavam jer je jednostavna a brutalna . Vreme je da počnemo malo da se organizujemo , pa neka se vlasnici RF češkaju . Malo je nemoralno ali je legitimno isto koliko i njihov potez . Tržišna borba , jexxga to su tražili . Kolateralna šteta kod "manje inteligentnih kolega" bi bila samo privremena jer bi dugoročno i njima bilo bolje . To jest , manje loše .

Eee momci? Pa vi bi se medjusobno grudvali kao pravi decaci a oni sto sve to zakuvase bi sve to lepo gledali sa strane? I opet bi bilo nikom nista!
Aliiii..... ako se stvari pogledaju iz malo drugacijeg ugla resenje postoji. I to jako delotvorno!

Pitanje bi bilo - Sta je najvrednije svakom vlasniku RF?
Pa naravno, njegova dozvola i pravo na polaganje odredjene radio frekvencije. E tu treba zabosti prst u oko!

Kako:
Za pocetak je dovoljno poceti i sa 3 radio stanice. Mada bi sa 5 bilo najbolje. Kod nekog ko se time bavi ili bilo koga drugog podignete im snagu na 25, 40 ili 80w. Max. koliko koja moze. Zatim se ukuca neki ID broj, po mogucnosti da se ne poklapa sa vec postojecim u tom udruzenju. Primer bi bio 123 za prvog, 223 za drugog i tako nasumicno.

Uz pomoc malo tehnike i malog broja ljudi treba opstruirati rad radio centra pomenutog udruzenja. Ovde se ne pominje i ne navodi na ometanje. Vec samo na zbunjivanje i pokazivanje da njihova bahatost, anarhija i bezvlasce moze i da se okrene.

U toku predaje dispecera malo se klikne taster, tek da se razbije koncepcija njegovog izlaganja. Ali nakon predaje vi se javljate i konkurisete kao da ste i sami njihov clan. Nista preterano. Nikako bezobrazno. Vi jednostavno samo stipate i hocete voznju. Oni ce se brzo prizvati i shvatice da imaju problem? Vi nastavljate po svome. Jos ako ste u mogucnosti da cesto i redovno nasumicno menjate ID broj. Oni ne znaju ko ste, ali znaju zasto to radite!

Resenje njihovog problema ima dva pravca.
Prvi je da shvate da ce svi nezadovoljni tasterisanjem da im ometaju rad centra dok god se ne budu vratili u normalne granice i na svoj kolosek. A to moze da potraje satima, danima pa cak i mesecima.
Druga opcija im je da potraze pomoc nadleznih organa. Policije. Sa pravom, jer oni su zakonski vlasnici jednog dela frekventnog spektra koji im je ometan od strane neke grupe ili pojedinca. Ako su dovoljno pametni i mudri ovo nikako ne bi trebali da urade. Ako se ponesu pa urade, sta sleduje:

Policija ce da reaguje i u saradnji sa Republickom agencijom za elektronske komunikacije da aktivira tz. "goniometre". Ali posto ni oni nisu bas blesavi ni ludi da jure one sto ometaju npr. Gold frekvenciju, pribegavaju mnogo laksoj tehnici a povoljnijoj po njih. Oni nece da jure one sto tasterisu vec se da izvuku spisak sa brojem placenih i numerisanim zakupninama na tu frekvenciju. A to izgleda ovako:

Pa ce da kazu: Ovo udruzenje ima dozvolu za rad 39 mobilne radio stanice. Ali ne bilo koje vec po tacno zavedenom broju. Znaci da svi oni ostali koji nose stanicu sa frekvencijom ovog udruzenja mogu da budu potencijalni ometaci.

Pa izadju tada na teren u pratnji...u praksi se najprakticnijim pokazalo sa interventnom policijom. Zasto? Pa oni najlakse i najjednostavnije oduzimaju stvari koje su nedozvoljenog porekla. Uz sve to obavezno sledi i krivicna prijava koja je ubijajuca.
Pa zaustave prvoga iz Golda. Inspektor uz pomoc frekvenciometra lako ustanovljava na kojij frekvenciji radi svaka stanica. Ova vasa gospodine je podesena na gold taxi. Mi je nemamo u evidenciji zavedenu da je frekvencija placena za ovaj vas broj. Molimo vas da nam je predate. I tako.....

Ovo ce se brzo procuti i doci do gazdarice/gazde. Prvi clanovi sa oduzetim stanicama koji se docepaju centra ce da uzmu njihove iz predajne sobe. Ostali ce da im iscupaju oko ili ce morati da izvade bubreg da bi im nadoknadili stetu.

Dalje, ovi mogu da povuku prijavu i da se situacija smiri. Ali se moze desiti i da problem eskalira u nepredvidjene razmere pa da retel vidi priliku i sansu da sve vlasnike RF natera da plate zakupninu za sve brojeve koji koriste tu frekvenciju.
Tada ce veliki i ozbiljni igraci da to i urade. Mali ce i dalje ostati ispod ali ce biti jos manji! Od ovoga ce najvecu korist izvuci ratel. Vlasnici RF ce morati drugacije da razmisljaju. I mnogo stosta drugo ce se promeniti.

Od tada nikome vise nikada nece pasti na pamet da radi nesto sto vecini ne odgovara! ;nenn;
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Čet 05 Mar 2015, 18:00

mrdss

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Čet 05 Mar 2015, 19:58

Veselje ejjjj

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pet 06 Mar 2015, 17:28

struja ::

Eee momci? Pa vi bi se medjusobno grudvali kao pravi decaci a oni sto sve to zakuvase bi sve to lepo gledali sa strane? I opet bi bilo nikom nista!
Aliiii..... ako se stvari pogledaju iz malo drugacijeg ugla resenje postoji. I to jako delotvorno!

Pitanje bi bilo - Sta je najvrednije svakom vlasniku RF?
Pa naravno, njegova dozvola i pravo na polaganje odredjene radio frekvencije. E tu treba zabosti prst u oko!

Kako:
Za pocetak je dovoljno poceti i sa 3 radio stanice. Mada bi sa 5 bilo najbolje. Kod nekog ko se time bavi ili bilo koga drugog podignete im snagu na 25, 40 ili 80w. Max. koliko koja moze. Zatim se ukuca neki ID broj, po mogucnosti da se ne poklapa sa vec postojecim u tom udruzenju. Primer bi bio 123 za prvog, 223 za drugog i tako nasumicno.

Uz pomoc malo tehnike i malog broja ljudi treba opstruirati rad radio centra pomenutog udruzenja. Ovde se ne pominje i ne navodi na ometanje. Vec samo na zbunjivanje i pokazivanje da njihova bahatost, anarhija i bezvlasce moze i da se okrene.

U toku predaje dispecera malo se klikne taster, tek da se razbije koncepcija njegovog izlaganja. Ali nakon predaje vi se javljate i konkurisete kao da ste i sami njihov clan. Nista preterano. Nikako bezobrazno. Vi jednostavno samo stipate i hocete voznju. Oni ce se brzo prizvati i shvatice da imaju problem? Vi nastavljate po svome. Jos ako ste u mogucnosti da cesto i redovno nasumicno menjate ID broj. Oni ne znaju ko ste, ali znaju zasto to radite!

Resenje njihovog problema ima dva pravca.
Prvi je da shvate da ce svi nezadovoljni tasterisanjem da im ometaju rad centra dok god se ne budu vratili u normalne granice i na svoj kolosek. A to moze da potraje satima, danima pa cak i mesecima.
Druga opcija im je da potraze pomoc nadleznih organa. Policije. Sa pravom, jer oni su zakonski vlasnici jednog dela frekventnog spektra koji im je ometan od strane neke grupe ili pojedinca. Ako su dovoljno pametni i mudri ovo nikako ne bi trebali da urade. Ako se ponesu pa urade, sta sleduje:

Policija ce da reaguje i u saradnji sa Republickom agencijom za elektronske komunikacije da aktivira tz. "goniometre". Ali posto ni oni nisu bas blesavi ni ludi da jure one sto ometaju npr. Gold frekvenciju, pribegavaju mnogo laksoj tehnici a povoljnijoj po njih. Oni nece da jure one sto tasterisu vec se da izvuku spisak sa brojem placenih i numerisanim zakupninama na tu frekvenciju.

Pa ce da kazu: Ovo udruzenje ima dozvolu za rad 39 mobilne radio stanice. Ali ne bilo koje vec po tacno zavedenom broju. Znaci da svi oni ostali koji nose stanicu sa frekvencijom ovog udruzenja mogu da budu potencijalni ometaci.

Pa izadju tada na teren u pratnji...u praksi se najprakticnijim pokazalo sa interventnom policijom. Zasto? Pa oni najlakse i najjednostavnije oduzimaju stvari koje su nedozvoljenog porekla. Uz sve to obavezno sledi i krivicna prijava koja je ubijajuca.
Pa zaustave prvoga iz Golda. Inspektor uz pomoc frekvenciometra lako ustanovljava na kojij frekvenciji radi svaka stanica. Ova vasa gospodine je podesena na gold taxi. Mi je nemamo u evidenciji zavedenu da je frekvencija placena za ovaj vas broj. Molimo vas da nam je predate. I tako.....

Ovo ce se brzo procuti i doci do gazdarice/gazde. Prvi clanovi sa oduzetim stanicama koji se docepaju centra ce da uzmu njihove iz predajne sobe. Ostali ce da im iscupaju oko ili ce morati da izvade bubreg da bi im nadoknadili stetu.

Dalje, ovi mogu da povuku prijavu i da se situacija smiri. Ali se moze desiti i da problem eskalira u nepredvidjene razmere pa da retel vidi priliku i sansu da sve vlasnike RF natera da plate zakupninu za sve brojeve koji koriste tu frekvenciju.
Tada ce veliki i ozbiljni igraci da to i urade. Mali ce i dalje ostati ispod ali ce biti jos manji! Od ovoga ce najvecu korist izvuci ratel. Vlasnici RF ce morati drugacije da razmisljaju. I mnogo stosta drugo ce se promeniti.

Od tada nikome vise nikada nece pasti na pamet da radi nesto sto vecini ne odgovara!  ;nenn; 

Baš zanimljivo !!!
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Skriveni popust

Počalji od plavi taj Sub 07 Mar 2015, 02:29

Svako od nas ima neku svoju stanicu,da li zbog druženja ili je iz tog kraja.I šta se dešava redovno jedni te isti odlaze na tel. poziv zovu ih njihove stranke.Sa nama se druže i piju piće, kad to spomenemo odgovor je uvek isti oće samnom..............ja lično mislim  da daju 20- 30% popusta .Što bih ja kao mušterija svako jutro nekoga čekao.

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pon 09 Mar 2015, 18:39

Ako imam prave informacije a obično sam dezinformisan haha trebalo je danas na inicijativu Beotaxi-ja da se održi sastanak u vezi rešenja pitanja davanja popusta od strane pojedinih asocijacija...Da li neko ima pravu informaciju o tome ili bar dezinformaciju?

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Sankcije za davanje popusta ne postoje pa...

Počalji od zlaja taj Uto 10 Mar 2015, 08:54

benakiba ::...Da li neko ima pravu informaciju o tome ili bar dezinformaciju?
Nekad se zapitam da li sam ja radoznaliji ili jednostavno sve informacije samo do mene dolaze...
BeoTaxi organizuje sastanak, na koji pogađate ja nisam ni pozvan, sa temom šta i kako dalje jer Gold i Alfa dalje rastu a niko ništa ne preduzima. Sastanak je pomeren sa juče na danas jer sinoć nekom nije odgovaralo a bez njega sve ide mnogo teže tj ne ide nikako,
pozdrav Zlaja Very Happy
Ps. Sad će Šetač, koji se nešto ućutao u poslednje vreme, reći opet ja nešto u rebusima a istina je da što ja više ovde s vama delim informacija meni sve gore i teže, tj vama je svima sve jasno ali kao i većina taksista volite da se malo pravite naivni i kao što reče neki 536 na neradanom kanalu juče, jel trač ili istina da se...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 10 Mar 2015, 09:22

zlaja ::...... Sastanak je pomeren sa juče na danas jer sinoć nekom nije odgovaralo a bez njega sve ide mnogo teže tj ne ide nikako.

Da nije samonokautirani.....

zlaja ::...
BeoTaxi organizuje sastanak, na koji pogađate ja nisam ni pozvan.

Jedini mogući razlog zbog koga nije upućem poziv, znaju da nisi igrač za "KVARNE" igre .

zlaja ::... istina je da što ja više ovde s vama delim informacija meni sve gore i teže..

Eeee trebao si da radiš juče preko dana ili ti noćas pa da vidiš........to gore i teže Veoma srecan

zlaja ::  vama je svima sve jasno ali kao i većina taksista ..

Verujemo da nema za sada ko da nas predstavlja.
Veselje
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Velja taj Uto 10 Mar 2015, 18:35

zlaja ::...... Sastanak je pomeren sa juče na danas jer sinoć nekom nije odgovaralo a bez njega sve ide mnogo teže tj ne ide nikako.

Nama vec duze vreme neide nikako

zlaja ::...
BeoTaxi organizuje sastanak, na koji pogađate ja nisam ni pozvan.

Treba spustiti loptu i naci kvalitetno resenje i za vas i nas

zlaja ::... istina je da što ja više ovde s vama delim informacija meni sve gore i teže..

Ako je za utehu i nama je tako

zlaja ::  vama je svima sve jasno ali kao i većina taksista ..

Zeli samo da normalno zivi od svog rada

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 10 Mar 2015, 20:09

Pokloni nam udruženje preko BTV, organizuj nas ne samo da plaćamo smene jer svi vidimo šta radi nekoliko organizovanih na aerodromu....kada budete imali 500-600 ili više ljudi iza ledja biće vam mnogo lakše da sprovedete u život svaku realnu ideju koja odgovara i vama i nama...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

I SITAB, na čelu sa svojim čuvenim taksistom sa trga Vladom Bulatovićem, oglasio se danas saopštenjem za medijima pa...

Počalji od zlaja taj Uto 10 Mar 2015, 21:20

benakiba ::...Pokloni nam udruženje preko BTV...
http://pretraga.apr.gov.rs/AssociationWebSearch/AssociationTrustees.aspx?beid=6653607&rnd=337DD2E7249111222B9ACA6B0033504928CB9601
Krle Armani i rukovodioci su nas preduhitrili ali napravićemo npr BTK Beogradsku Taksi Komoru ili BPT Beogradski Pošteni Taksisti ili već nešto slično..Čekamo saopštenje posle večerašnjeg satanka u SATUS-u pa pravimo strategiju za dalje,
pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Uto 10 Mar 2015, 21:33

E to je već napredak...SITAB ?? zar to još postoji?? verovatno na papiru i u glavi Vlade Bulatovića...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Uto 10 Mar 2015, 22:36

napravićemo npr BTK Beogradsku Taksi Komoru ili BPT Beogradski Pošteni Taksisti ili već nešto slično..Čekamo saopštenje posle večerašnjeg satanka u SATUS-u pa pravimo strategiju za dalje, ::pozdrav Zlaja Very Happy
E to već zvuči interesantno.
...mada ja lično ne bih čekao ništa i nikoga.
Glas za BTK
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 11 Mar 2015, 08:29

benakiba ::...Pokloni nam udruženje preko BTV...
http://pretraga.apr.gov.rs/AssociationWebSearch/AssociationTrustees.aspx?beid=6653607&rnd=337DD2E7249111222B9ACA6B0033504928CB9601
Krle Armani i rukovodioci su nas preduhitrili ali napravićemo npr BTK Beogradsku Taksi Komoru ili BPT Beogradski Pošteni Taksisti ili već nešto slično..Čekamo saopštenje posle večerašnjeg satanka u SATUS-u pa pravimo strategiju za dalje,
pozdrav Zlaja Very Happy

pauk 523 ::
 napravićemo npr BTK Beogradsku Taksi Komoru ili BPT Beogradski Pošteni Taksisti ili već nešto slično..Čekamo saopštenje posle večerašnjeg satanka u SATUS-u pa pravimo strategiju za dalje, ::pozdrav Zlaja Very Happy
E to već zvuči interesantno.
...mada ja lično ne bih čekao ništa i nikoga.
Glas za BTK

Vratio sam temu Zlajin kutak na citanje pa dok je ne ocistim od gluposti mozete citati u izvornom stanju, zanimljivo je videti datum kad je nastala.

###############################################################################

Da se vratim na popust
Sadasnja situacija je da imate 20 % taksista koji daju popust u Beogradu i koji su skoro preuzeli sve velike voznje tu mislim na voznje od 700 do 1200 rsd.
Nama ostalima je preostalo da se guramo na Zagubici, Bajloniju, Kalenicu, Slaviji, Crvenom krstu, 37-oj, Studenskom, Balkanu, Macvanskoj i 24-ki.
Rizikujemo da nam komunalcii i ostala inkvizicija pise prijave i otimaju pare iz dzepa a mi smo nemocni da bilo sta uradimo.

Kako je to bilo 2009 god.

Bpt je 2008-2009 vozio snizenu cenu do i od aerodroma i tada su pazari u BPT bili veci nego danas jer se vozilo u proseku od 2 do 5 aerodromskih relacija nebitno u kom pravcu, na svakoj voznji  je kalirano od 200 do 400 dinara ali i pored gundjanja taksista lepo se na kraju dana zaradjivalo.
Sve je to amortizovano i prestalo u roku 6 meseci kada je (slika govori sve kroz datum) Pink uveo isto to

Poredjenje je slicno sa danasnjom situacijom, Goldi alfa voze sa Vidikovca do grada za 800 dinara a realna cenaje 1000, oni imaju manju zaradu ali veci obrt to sto se nama takva matematika ne svidja ko nas Xebe.
Ne znam sta je dogovoreno sinoc na sastanku ako ga je bilo ali realnost je ovakva.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 11 Mar 2015, 09:52

Dolazim do zaključka da se u prehodnom tekstu zagovara popust i da će nam biti bolje ako ga svi uvedemo.
Strašno!!!
Već isproban recept,dok sami daju popust i mogu da prividno zarađuju tj. opstanu a kad svi uvedu popust onda  ,mi svi 10-20%  a ovi sadašnji popustari 20-30% i tako smo prošli put stigli i do 40% i svi u dubiozi.

od to je to :: Bpt je 2008-2009 vozio snizenu cenu do i od aerodroma i tada su pazari u BPT bili veci nego danas jer se vozilo u proseku od 2 do 5 aerodromskih relacija nebitno u kom pravcu, na svakoj voznji  je kalirano od 200 do 400 dinara ali i pored gundjanja taksista lepo se na kraju dana zaradjivalo. Sve je to amortizovano i prestalo u roku 6 meseci kada je (slika govori sve kroz datum)
Pink uveo isto to
Evo i primera za to.
Dok je BPT sam vozio po toj ceni nešto se i radilo,dok nije još neko uveo isto i kako se to sve amortizovalo TJ. samo trenutno se imao privid da se zarđuje.
A cena taksi prevoza je toliko dampingovana da je "NAJVEĆI PORESKI DUG TAKSISTA nastao u tom periodu 2008--xxxx
I ko je bio na gubitku pa "TAKSISTA"
od to je to :: Sadasnja situacija je da imate 20 % taksista koji daju popust u Beogradu
Hoćeš reći da u goldu,alfi,alo ima 1300 taksista.
I da mi sad zbog ( po meni 10% taksista)treba svi da uvedemo popust.
Strašno !!!

od to je to ::imaju manju zaradu ali veci obrt to sto se nama takva matematika ne svidja ko nas Xebe
Ako se tebi takva matematika sviđa,pa idi u glod ili alfu, imaj ""manju zaradu"" i veći ""obrt"".
A kad razbucaš auto i dođe naplata poreza onda kukuleleeee.

Eeee logiko,daću popust a ne mogu da plaćam porez i doprinose..... ;d;rr;

PS
od to je to ::Vratio sam temu Zlajin kutak na citanje pa dok je ne ocistim od gluposti mozete citati u izvornom stanju

"""dok je ne ocistim od gluposti""
Lep izraz ili ti mišljenje...o nečijem pisanju...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 11 Mar 2015, 13:09

Vratio sam temu Zlajin kutak na citanje pa dok je ne ocistim od gluposti mozete citati u izvornom stanju, zanimljivo je videti datum kad je nastala.

###############################################################################

Ovo baš nisam razumeo ali znam pouzdano da to nije to.....

Što se tiče popusta realnost je da su njega uvek pokretale i nosile firme sa neregularnim taksistima i uspevale da se održe tako što su zatim privukle i jedan deo labilnih i rekao bih bez principa...što se tiče matematike to je nauka i u ovom slučaju računica većeg obrta jednostavno nije tačna jer treba uzeti sve parametre u obzir a neke je Batica spomenuo u svom tekstu....popust i fiksna cena su potpuno različite stvari i ne mogu se ni porediti jer fiksna cena su rekao bih potpuno otvorene karte a popust 20,30,na ovo na ono, na kvaku nema i dugačka je priča kakve su sve tu sitne prevare uključene ali bitan je psihološki efekat....uz to ne treba zaboraviti da ovoga puta treba još i KRŠITI važeći ZAKON....sada po 3,4 sata čekamo na taksi stanicama vožnju a kada uvedemo popust biće verovali ili ne isto tako bar neko duže vreme ali dovoljno da i ovako već finansijski propali postanemo očajni a kada je čovek očajan od njega se svašta može očekivati ...baš svašta nešto i bez kontrole...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 11 Mar 2015, 13:25

Neću da dajem popust !!!!
Popust je kretenski.
Sa popustom propadam skroz, bez odlaganja ....
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1200
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 11 Mar 2015, 13:28

angelina ::Neću da dajem popust !!!!
Popust je kretenski.

Veselje ejjjj

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 11 Mar 2015, 13:57

Ako već treba povećati obrt za tih 20% koliko nam svakodnevno nedostaje. Zar nije onda mnogo lakše, i jednostavnije za celu zajednicu, da se baš tih 20% ljudi koji kvare taj sistem funkcionisanja uklone sa tržišta i oslobode tih 20% mušterija.

Od nas registrovanih 6401 ima 377 privremeni prekid a sigurno ih dobra većina još radi. Trajno je odjavljeno 31 a pojedinci i dalje rade sa regularnim uverenjima i prijavama iz APR'a.
To je 408 njih po regularnom spisku.

Da bi došli do broja od 1280 koliko je 20% manje, na ulici se sigurno još njih 872 mota i radi. Što sa divljim tablicama, što pod raznim drugim dozvolama iz unutrašnjosti. Ima dosta i onih koji su se odjavili u APR'u a nisu deponovali taksi dozvole pa izlaze povremeno da uzmu za gorivo ili kladionicu. Koliko ih je koji rade na duple radne knjizice sa jednom u drzavnoj ili privatnoj firmi a sa drugom su prijavili taksi delatnost.
Sve te kada skupiš ima ih sigurno i više nego što treba.

I eto onda nama posla za 20% više što je mnogo bolje nego voziti za 20% nižu cenu.
Jer mnogo je bolje povaditi nezrele i trule jabuke iz gajbice a prodavati po regularnoj ceni ono što ostane, nego prodavati sve na gomili zajedno i spuštati cenu svemu!
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 11 Mar 2015, 14:19

Samo još da nađemo nekog ko je voljan da prlja ruke trulim jabukama dok ne proradi separacija.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 11 Mar 2015, 14:42

Da, i opet se vraćamo na početak priče...mi se na našu veliku žalost tu ništa ne pitamo i ako nastavimo ovakvim tempom ubrzo ćemo svi biti na socijalnoj pomoći ako i to ostvarimo...sve bi trebalo promeniti radikalno iz korena ali poznata stvar je da se balkanci plaše samo dva p i to promaje i promene i zato se u ovom poslu suštinski ništa ne menja već 30 godina...kada neko donese novinu odmah ga proglašavaju ludakom ili komentarišu "trla baba lan"... e to je to ..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Što bi rekao naš drug Joca, najbolje je što misle da znaju šta ćeš da uradiš, no međutim?

Počalji od zlaja taj Sre 11 Mar 2015, 16:02

benakiba ::...i zato se u ovom poslu suštinski ništa ne menja već 30 godina...
Menja se, evo npr, od najvećeg i najlepšeg na Balkanu do malog i nesigurnog u sebe, pa se sada sa 20% popusta nadaju da će povratiti staru slavu...ili bilo je nezamislivo da će za samo 15 godina neki početnik taksista iz žutog napraviti uz pomoć simpatičnog lika iz crtanog filma tako jaku firmu ili uzmimo moj primer, da sada kada je izvesno da će svi dati popust ja ukinem par meseci članarinu ili je vežem na 1000 din + 10 ili 20 dinara svaka vožnja...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 11 Mar 2015, 16:43

zlaja ::uz pomoć simpatičnog lika iz crtanog filma
;srma;

Znaci vi vec dogovorili popust samo jos ne znate modalitet i kako da nam to saopstite?
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Manja cena veća tražnja...

Počalji od zlaja taj Sre 11 Mar 2015, 17:06

Znaš kako je, tanak led, živo blato ili kao vod izviđača...dobro kamuflirani, čekamo vas sakriveni u žbunju, pa ako vas je malo i ako ste grogi ili umorni napadamo u suproptnom pravimo se mrtvi i dalje izviđamo! Da ne preterujem, čeka se prvi potez, sad je to rat živaca, kao mi ne bi ali oni su pa smo i mi-ja morali ali to je samo...Živi bili pa 2-3 dana sačekali pa kad grane proleće od ponedeljka ko živ ko mrtav!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 11 Mar 2015, 18:04

scratch
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 11 Mar 2015, 18:10

Venelume,skidas mi rejting sa tvojim minusima ;ff;t;
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 11 Mar 2015, 18:21

Idol mladih, mnogih ''mladih'' je vozio auto 2005-6, sad vozi auto 2001, ....
valjda tako zarađuju na popustu ....
to li se valjda zove više posla ....
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 11 Mar 2015, 18:57

Eh, vozimo i mi i to u jako lošem stanju i sa crvenom lampicom...što se tiče čekanja iza žbuna čekamo i mi jer treba prekršiti Zakon a što se tiče smene i 20,30 dinara od vožnje to bi moglo odmah da krene i još da nam uplati neko porez i reprogram...ja dajem 50 dinara od vožnje odmah...i to bez popusta...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 11 Mar 2015, 19:16

Batice svede ti ovo na neki licni nivo,  sto i nije u redu.
Svo moje pisanje je bio uopsteno i nisam nikog prozvao samo dao poredjenje slicne situacije od pre 5-6 godina a ti to zloupotrebljavas.
Evo i primera za to.
Dok je BPT sam vozio po toj ceni nešto se i radilo,dok nije još neko uveo isto i kako se to sve amortizovalo TJ. samo trenutno se imao privid da se zarđuje.
.

Sad rade Gold i Alfa ako uvedemo svi popust to ce se amortizovati i imacemo prividan osecaj da smoih sjebali i da sad i mi nesto uzimamo preko crte.

A cena taksi prevoza je toliko dampingovana da je "NAJVEĆI PORESKI DUG TAKSISTA nastao u tom periodu 2008--xxxx
I ko je bio na gubitku pa "TAKSISTA"
.

Najveci poreski dug je nastao pocevsi od 2007 godine do 2009 kada su taksisti poceli nekontrolisano da uzimaju kredite pinkovci sa mercedisima i ostali preko svojih realnih mogucnosti nisu gledali 4-5 godina unapred i zaduzivalise od 5 do 15 i vise hiljada eura samim tim su pravili vakum na drugoj strani kroz porez i racune. LUKSUZ JE UPROPASTIO NAS.

U goldu i Alfi ima 1000 taksista tu dodaj Alo sa divljacima NBA i ostale anonimuse pa otprilike dodje se do priblizne cifre.

od to je to ::imaju manju zaradu ali veci obrt to sto se nama takva matematika ne svidja ko nas Xebe
Ako se tebi takva matematika sviđa,pa idi u glod ili alfu, imaj ""manju zaradu"" i veći ""obrt"".
A kad razbucaš auto i dođe naplata poreza onda kukuleleeee.

Eeee logiko,daću popust a ne mogu da plaćam porez i doprinose..... ;d;rr;

PS
od to je to ::Vratio sam temu Zlajin kutak na citanje pa dok je ne ocistim od gluposti mozete citati u izvornom stanju

"""dok je ne ocistim od gluposti""
Lep izraz ili ti mišljenje...o nečijem pisanju...
Sta si ovde pokusao da me uvredis, ponizis ili...

Isekao si moju recenicu i citirao samo ono sto ti odgovara da bi se rugao veoma nisko.
Cele recenica daje drugaciju formu.
Sto se tice vracene teme naravno da ima gluposti i ti to dobro znas ali ti vise ovako odgovara .

Kad ni jedna firma nije davala popust clanovi Sitaba su vozlii po dogovorenoj i umanjenoj ceni voznje iz hotela Balkan do Aerodroma i tada to nije smetalo.

Ne bi voleo da nikad vise uvedemo popust ali koliko vidim pritisak raste kod taksita iz dana u dan, cak sta vise svi bi prihvatili da se ovakva situacija nastavi da odrzava ako bi se krenulo u neku akciju protiv Golda i Alfe. Kako sam uveren da od toga nece biti nista ne preostaje nam nista drugo nego da cekamo ishod rata zivaca kako Zlaja napisa.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 11 Mar 2015, 19:22

angelina ::Neću da dajem popust !!!!
Popust je kretenski.

Dok je Mrca 855 bio u BPT opasno je nervirao na Zagubici jer je radio po 20 sati dnevno od kako ga izbacismo iz BPT kao da smo mu ucinili uslugu, ne radi vise po 20 sati nego samo dok ne uzme 8-10 crvenih. Znas da sam u pravu. Kvaka mu i ne treba vise.

sad mi udarajete minuse jer pisem cinjenice.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Ne valja nikako!

Počalji od zlaja taj Sre 11 Mar 2015, 20:09

to je to ::...ne radi vise po 20 sati nego samo dok ne uzme 8-10 crvenih...
Iver ne pada dalje od klada, njegov sin 077 stane na Slaviju ko minibus i kad dođe četiri putnika kaže: Vozim vas do aerodroma po ceni bus karte 4 x 300= 1200 din i sad kuka vozač BanBusa... Snalaze se ljudi jer je neravnotrža nastupila, nema više 20-30000 poziva dnevno pa da svi lepo radite nego kreće otimačina, tako ja to vidim, e sad kad svi uvedu popust, i ono što svi zaboravljate pravac, tražnja se neće povećati ali ravnoteža će se uspostaviti i to je ta vaša muka koju stalno naglašavate, dakle šta je rešenje ako ga ima?
pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sre 11 Mar 2015, 20:27

to je to :: Dok je Mrca 855 bio u BPT opasno je nervirao na Zagubici jer je radio po 20 sati dnevno od kako ga izbacismo iz BPT kao da smo mu ucinili uslugu, ne radi vise po 20 sati nego samo dok ne uzme 8-10 crvenih. Znas da sam u pravu. Kvaka mu i ne treba vise.

sad mi udarajete minuse jer pisem cinjenice.
Što bi ti neko udarao minuse, ti govoriš činjenično ... Very Happy
A šta tebe sprečava da sam sebi učiniš uslugu i pratiš Mrču ?? I onda sve isto k'o i Mrča ....
8-10 crvenih dnevno, dve od 20 u danu, 4-5 aerodroma, malo Vrnjačka banja, malo N. sad, ....
ima još toga kod Mrče, a ako te zanima pričaću ti ...
P.S. kupio je i novu kravatu, za košulju se već nema toliko .... Very Happy

Poslednji izmenio angelina dana Sre 11 Mar 2015, 21:01, izmenjeno ukupno 1 puta
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikiilic taj Sre 11 Mar 2015, 20:39

angelina ::Idol mladih, mnogih ''mladih'' je vozio auto 2005-6, sad vozi auto 2001, ....
valjda tako zarađuju na popustu ....
to li se valjda zove više posla ....

Ljudi, kakve vi ovde gluposti pišete. Zlaja je veliki manipulator, svakakve buve pušta ovde na forumu, da bi ste vi to širili na ulici. Odkud informacija da goldova i alfabela ima 1000 ? Pa dovoljno je pogledati oko sebe i videćete da je to glupost. Neko je spomenuo, ranije, da imaju ZNAČAJNO veće pazare, bez priče o predjenom kilometru. Da li neko sa mozgom, može da poveruje u lovačku priču o ZNAČAJNO većem pazaru. Budale se zajb...e pa da imaju neko opravdanje.Čuo sam da se jedan vratio u BPT iz nekog golda ili alfabela, sa komentarom da je POKLONIO 30.000 din mesečno popusta. Popust je zlo, i ide iz našeg džepa. Ućutkajte sve koji imaju računicu da se bolje prolazi. I videćete da nijedan vlasnik RF neće smanjiti članarinu!!!!!
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 186
Godina : 55

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 11 Mar 2015, 20:47

zlaja :: tražnja se neće povećati ali ravnoteža će se uspostaviti i to je ta vaša muka koju stalno naglašavate, dakle šta je rešenje ako ga ima?
pozdrav Zlaja Very Happy  

Ja ne smem vise da pisem zabranio mi Admin a resenja nema. ;dpr;;
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 11 Mar 2015, 20:48

dakle šta je rešenje ako ga ima? ::pozdrav Zlaja Very Happy  
Naravno da rešenje uvek postoji,samo meni se čini da mi,to jest vi ne znate šta rešavate.
Jel se rešava to što gold itd.daju protivzakonito,perfidno popust ili kako i ostali da ga uvedu ne bi li im napakostili? Znači odlučimo se za jedan pravac i držimo se njega. Po meni, gold i ostale treba srušiti zajedno sa članstvom. Svako ko je tamo nije mi kolega nego neprijatelj. Ako je taj iz golda jači od svih vas i naših sindikata pa i od zakona, onda da pravimo drugu drzavu jer ova kur.u nevalja,a izgleda mi da je to jednostavnije nego napraviti normalan taxi servis.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 11 Mar 2015, 20:54

bravo bravo bravo
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasavel taj Sre 11 Mar 2015, 21:08

"Koliko ih je koji rade na duple radne knjizice sa jednom u drzavnoj ili privatnoj firmi a sa drugom su prijavili taksi delatnost."
Nema potrebe na dve radne knjižice sve može regularno na jednu. Iz radnog odnosa se bavi i auto taksi prevozom(dok se nešto ne promeni zakonski)

sasavel
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 19
Datum upisa : 16.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Šta reći, koju poruku poslati?

Počalji od Zokenzi taj Sre 11 Mar 2015, 22:50

Zokenzi :: Sre 07 Sep 2011, 20:26 ::Uvek ima "pametnjakovića" koji bi zarad trenutno veće zarade upropastili i državu, a kamo li taksi delatnost  place

Jednostavno ovo što se dešava je neminovno sa mentalitetom pojedinih "kolega" ;d;rr;

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics