Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Azilanti

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Azilanti

Počalji od popers taj Čet 25 Avg 2011, 18:12

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/269199/Mafijasi--iz-Turske-organizuju-prolazak--ilegalaca-kroz-Srbiju
popers
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 145
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Azilanti

Počalji od to je to taj Čet 25 Avg 2011, 21:22

Popers kazi konkretno sta te interesuje.
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 2897
Godina : 46
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od popers taj Čet 25 Avg 2011, 23:27

Po prelasku granice čeka ih taksi vozilo, a vozači tog vozila, kao na primer Radimir O. (51) iz Beograda, kome je u toku vikenda određen pritvor do mesec dana, izjavio je da je od nepoznate osobe telefonom dobio narudžbinu i mesto gde treba da pokupi četvoricu muškaraca i sve to za 400 evra.

Zanima me dali je nekome nudjeno nesto ovako ili nesto slicno?I ako jeste kako se nosite sa takvim situacijama?
popers
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pet 26 Avg 2011, 20:52

Ne mogu da verujem!Koliko godina imaš , puckalice? Pa da te neko nazove i "zakaže te" kao što je ovaj jadni i naivni kolega,,,,jel bi otišao?A pogotovo što je to blizu Kanarevog brda..... Veoma srecan
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4212
Godina : 60
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od popers taj Sub 27 Avg 2011, 02:32

Tebe samo treba ignorisati!Od tebe od kako citam ovaj forum nisam procitao ni jednu pametnu a imas ubedljivo najvise poruka!Ali sobzirom da volis da se druzis sa ljudima sa aerodroma to i nije neko cudo!Ti si jedan od onih ljudi ja,ja pa ja!U sve se razumes,sve znas i ti si najbolji!A ustvari sedis na dve stolice i nemas pojma sta hoces!Na ovom forumu ima dosta pametnih ljudi i onih koji stvarno znaju!Batali se corava posla idi vozi onaj tvoj brodic dok je jos lepo vreme i nemoras bas ti da budes u svakoj corbi mirodjija!
popers
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Sub 27 Avg 2011, 07:43

auh
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 594
Godina : 44
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sub 27 Avg 2011, 12:29

brat saja ::auh
..... UPSSSSSS !!!
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1200
Godina : 43
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Ned 28 Avg 2011, 22:50

Al'si mi rekaoooooooooo , ,,,davno sam prestao da se potresam zbog vas koji ste se baš lepo naređali juče.
Molim te , pre nego što počneš da me ignorišeš , ipak ako nećeš meni, odgovori svom zdravom razumu :
pozove te čovek i kaže ti dođi na granicu , nema veze koju , pokupi sa ove strane četvoricu sveže obrijanih i mirišljavih , sa akten tašnama , koji istina ne pričaju srpski , već samo farsi , prevezi ih diljem naše majke Srbije i ostavi ih negde u budžaku blizu "one" granice, platiće ti se po završenom poslu,,,,,poperse, izvini, pa ti bi bio najveća bruka našeg esnafa!
Pitaj , predloži nekom na tvojoj stanici ili idi u centar i ponudi to nekom od kolega!
Pri tom ne računam na ovu dvojicu iznad, oni bi sigurno otišli , ceneći po njihovom mozgu , pardon , komentaru! bounce
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Sad je valjda čitljivije !!!

Počalji od angelina taj Pon 29 Avg 2011, 01:06

popers ::Tebe samo treba ignorisati!

Od tebe od kako citam ovaj forum nisam procitao ni jednu pametnu a imas ubedljivo najvise poruka!

Ti si jedan od onih ljudi ja,ja pa ja!U sve se razumes,sve znas i ti si najbolji!

A ustvari sedis na 20dve stolice!

Na ovom forumu ima dosta pametnih ljudi i onih koji stvarno znaju!

Batali se corava posla idi vozi onaj tvoj brodic dok je jos lepo vreme i nemoras bas ti da budes u svakoj corbi mirodjija!
Izgleda da se nije videlo dobro pa eto, ja malko uvećao !!! Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maradona taj Pon 29 Avg 2011, 13:27

Auuuuuu....sta sam ja sve propustio...

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 29 Avg 2011, 19:36

Pa ignorišite me , kad vas molim!
Ou , sine Angelino , izgleda mi nikada nećeš oprostiti onu kafu u Maderi, od pre par godina!
P.S. Pretpostavljam da može i krupnije!
Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alhemicar taj Pon 29 Avg 2011, 20:07

Ja vozim sve sto treba i sto ne treba,ali za pravu cifru.....Za 400e ih ne bih vozio....
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Pon 29 Avg 2011, 21:30

Ali ne verujem da bi to uradio na anonimni poziv,,,,,mislim , polazim od sebe! Embarassed
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

dobro je kad obraz pocrveni, ali ako ne pocrveni eeeee .......

Počalji od angelina taj Uto 30 Avg 2011, 14:20

popers :: Tebe samo treba ignorisati!

Od tebe od kako citam ovaj forum nisam procitao ni jednu pametnu a imas ubedljivo najvise poruka!

Ti si jedan od onih ljudi ja,ja pa ja!U sve se razumes,sve znas i ti si najbolji!

Batali se corava posla idi vozi onaj tvoj brodic dok je jos lepo vreme i nemoras bas ti da budes u svakoj corbi mirodjija!

Samo malo boju da promenim, da bude što upadljivije i čitljivije, a za razumevanje gore navedenog teksta ne očekujem puno !!!!! Veoma srecan Veselje Veoma srecan Veselje Veoma srecan Veselje Veoma srecan Veselje

P.S. hvala svima na porukama podrške, ali Vas molim da mi više ne šaljete PM jer, jes da ima puuuuuno toga da se ispriča, ja stvarno nemam vremena da svakom od Vas pojedinačno detaljišem stvar !!! biće dana !!!
hvala još jedared na podršci i razumevanju !!! Veselje Veselje Veselje
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Uto 30 Avg 2011, 20:21

Čestitke , pozdravi!
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Uto 30 Avg 2011, 23:58

popers ::Po prelasku granice čeka ih taksi vozilo, a vozači tog vozila, kao na primer Radimir O. (51) iz Beograda, kome je u toku vikenda određen pritvor do mesec dana, izjavio je da je od nepoznate osobe telefonom dobio narudžbinu i mesto gde treba da pokupi četvoricu muškaraca i sve to za 400 evra.

Zanima me dali je nekome nudjeno nesto ovako ili nesto slicno?I ako jeste kako se nosite sa takvim situacijama?

Evo popers da se vratim na temu sa pitanjem od kad si ti taxista, pisao si vec ali me mrzi da se vracam i trazim. Cini mi se da si poodavno na ulicama grada BG.
Najbolje musterije su bili rumuni dok ih ovi dusmani ne primise u EU.
Imali su legalan ulaz na Vatinu i mogli su da se voze po celoj Srbiji gde god su hteli normalno svi su hteli do Hrvacke granice......
E onda su dosli na red Kinezi isto slete legalno na Aerodrom N. Tesla pa igranka kao i sa rumenima,,,,,,, je@iga njih ima mnogo pa se zasitilo onda na red dodjose Kurdi i njim slicni i tu je bilo zajebato i ovi sto hoce da nam uvale fiskalne kase donesoshe neke silne zakone oko trgovine ljudima i slicnim formama pa neki od nasih kolega zaglavise i koju godinicu robije. Tako da ako su ovog mucenika uhvatili sigurno je da ima jos toga a da ce da bude onih koji bi ih vozili UVEK se nadje.
to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od popers taj Sre 31 Avg 2011, 00:40

Hvala na odgovoru!Nemogu da verujem kako od prostog pitanja nastane haos!Sto se tice toga koliko sam na ulici zavisi kako ko gleda to poodavno!Na ulici sam vec 15 godina i nikad nisam imao slicne ponude!Naslusao sam se raznih prica o prevozenju koje cega i mislio sam da ce ljudi sa foruma da napisu neka svoja iskustva-ako ih imaju-ili da napisu nesto sto se desilo nekom!
popers
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sre 31 Avg 2011, 13:59

Pravo da ti kazem ,mene ne ukacise ni Rumuni , ni Kinezi , ni Kurdi , tako da mi je bas neprijatno.A gde se nalaze takve voznje???
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1092
Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 28 Jan 2015, 21:17

Policija je, u blizini granice sa Mađarskom u dva taksija otkrila ukupno osam ilegalnih migrata iz Sirije, saopštilo je Osnovno javno tužilaštvo u Subotici.

Oni su otkriveni, u nedelju uveče u akciji Regionalnog centra granične policije prema republici Mađarskoj, navodi se u saopštenju i dodaje da je u krijumčerenju migranata učestvovalo šest državljana Srbiji.

Uz vozače taksija - K.P. (55) i T.P. (30), obojica iz Novog Sada, za krijumčarenje migranata osumnjičeni su i DJ.P. (40) iz Kule, N.M. (195758) iz Loznice kao i B.D. (27) i S.M. (19) , obojica iz Subotice

Protiv njih je podneta krivična prijava zbog krivičnog dela nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, navodi se u saopštenju.

Dodaje se da je protiv osumnjičenog DJ.P. (30) iz Kule doneto rešenje o zadržavanju do 48 sati

Kod:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=21&nav_category=16&nav_id=949223

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2385
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Albanci napuštaju Kosovo, do Subotice za 200 evra

Počalji od Zokenzi taj Pet 06 Feb 2015, 23:35

Na administrativnom prelazu Meradre, kod Kuršumlije, kosovski Albanci masovno prelaze u Srbiju, odakle ih kuršumlijski taksisti, autoprevoznici i privatni automobili prevoze do Subotice.

Danas je za samo jedan sat administrativnu granicu u Merdaru pešice prešlo petnaestak albanskih porodica i nekoliko autobusa punih ljudi koji napuštaju Kosovo. Najveće gužve pešaka i putnika autobusa stvaraju se tokom noći.

Administrativni prelaz u Merdaru, kod Kuršumlije, dnevno pređe po nekoliko stotina kosovskih Albanaca, uglavnom pešice. Njima posrednici sa Kosova i iz Kuršumlije, organizuju prevoz od Merdara do Subotice.

Jedan od posrednika B.N.(60) iz Podujeva, koji organizuje prevoz iz kosovskih gradova do Merdara, kazao je Agenciji Beta da Albanci masovno napuštaju Kosovo zbog siromaštva.

"Zna se kuda idu, u evropske zemlje. Od Merdara do Subotice, pa kako se ko snađe i gde ih put nanese", kazao je B.N i dodao da sa autobuskih stanica na Kosovu dnevno krene najmanje desetak autobusa koji voze Albance do Subotica.

Na administrativnom prelazu Merdare, u velikim pešačkim kolonama su stariji, mlađi, zene, deca, koje na srpskoj strani čekaju autoprevoznici, taksisti i privatni automobili iz Kuršumlije. Gotovo svi taksisti iz Kuršumije su angažovani za prevoz kosovskih Albanaca. Vožnja od Merdara do Subotice košta bar 200 evra, zavisno od broja putnika. Prema informacijama kosovskih medija, više od 50.000 Albanaca je napustilo Kosovo.

Prema informacijama s punktova srpske i kosovske policije na Merdaru, iseljavanje s Kosova ne jenjava, a broj onih koji pešice prelaze ovaj administrativni prelaz, svakog dana raste. Pojedini kosovski mediji su objavili da su sela oko Podujeva gotovo opustela.

Kod:
http://rs.n1info.com/a32989/Vesti/Albanci-sa-Kosova-beze-u-zemlje-EU.html

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od magnum taj Sub 07 Feb 2015, 22:16

Jos da mi neko kaze nacin na koji dobijaju pasose Srbije.koju toliko vole!  ;;qwu:

Ili, koliko , i kome ih placaju!? bounce

Poslednji izmenio glas savesti dana Sre 25 Mar 2015, 13:37, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spajanje dva posta napisana zaredom)
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Pon 09 Feb 2015, 01:01

Što da plaćaju, dovoljno je da imaju prebivalište na tetitoriji Srbije!?!
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Pon 09 Feb 2015, 08:41

To su nasi sunarodnici,komsije,gradjani Srbije.Rodjeni smo u istoj zemlji,ista nam je otadzbina.
Kosovo je Srbija.Ili mozda nije?
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 13 Feb 2015, 12:56

struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1987

Nazad na vrh Ići dole

NOVA PREPORUKA TAKSISTIMA: Ne vozite azilante!

Počalji od Zokenzi taj Uto 24 Mar 2015, 21:05

Beogradski taksisti dobili su preporuku da ne prihvataju vožnje azilanata! Mnoge vozače ta informacija je zbunila, a u Savezu udruženja taksista Srbije upozoravaju da takva vožnja može da im donese ozbiljne probleme.
- Čuo sam preko radio-stanice juče i danas da ne smemo da vozimo azilante. Kako ja da znam ko mi je mušterija, ne mogu da tražim pasoš ljudima. Svakodnevno vozimo strance iz različitih država, svi oni mogu u nekom slučaju da podsećaju na azilante. Ne znam o čemu se radi, možda je neko loše protumačio zakon – požalio nam se jedan taksista.
Aleksandar Bijelić, predsednik Saveza udruženja taksista Srbije kaže da niko taksisti ne može da zabrani da prihvati vožnju svake mušterije, ali upozorava na rizike.
- Preporuka taksistima je da ne voze azilante jer mogu da zapadnu u neprijatnu situaciju. Policija koja zatekne azilante privremeno oduzima vozilo taksisti i sprovodi se sudski postupak. Od taksiste se u postupku traži da dokaže da nije znao da su mu u kolima bili azilanti. To su veoma ozbiljne stvari – kazuje Bijelić.
On kaže da se među udruženjima ozbiljno razgovara o ovom problemu.
- Za sada je to samo preporuka jer ne postoje gradski propisi koji uređuju to pitanje. Zabranjena je vožnja pijanih putnika, onih koji boluju od zaraznih bolesti i tako dalje, a azilanti su potpuno nova kategorija putnika zbog kojih taksisti mogu da zapadnu u problem i mi već raspravljamo o tom problemu – objašnjava Bijelić.
Ipak, neke vožnje su same po sebi sumnjive i taksista lako može da posumnja u to ko mu je klijent.
Destinacije poput Subotice i Bogovađe su tipične za azilante.

Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/544946/NOVA-PREPORUKA-TAKSISTIMA-Ne-vozite-azilante

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 25 Mar 2015, 05:13

Predsednik saveza taksista Srbije? Mogao bi da bude i Balkana ili EU...pa mi samo pijane i vozimo haha niko trezan i ne ulazi u taksi sem u onaj koji daje popust mislim tu se ulazi svesno....da se vratim na temu, ako nam Aleksandar ne sredi taksi neće niko, dakle dolaze lepši dani...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 652
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jerotije318 taj Sre 25 Mar 2015, 15:14

da se vratim na temu, ako nam Aleksandar ne sredi taksi neće niko ::
Jel to onaj Bijelic sto mu nelegalni taksisti na aerodromu namestaju voznje ?
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3639
Godina : 50
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 25 Mar 2015, 18:47

Ma da bre,ko ih xebe ko im je kriv sto se zaratilo u njihovoj zemlji.Kad dodju ovde treba i mi slepci da ih xaramo. Jbg ne mozemo nikog drugog.
Evo ja sam pre neki dan vozio majku sina 12g.cerka 9 i drugi sin 6.
Onaj mali od 12g narice engleski i vodja je puta jer je otac poginuo,pa sad nek me hapse izdrzacu za toliko.

To su veoma ozbiljne stvari – kazuje Bijelić.

Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/544946/NOVA-PREPORUKA-TAKSISTIMA-Ne-vozite-azilante
Kako ga nije sramota,ubistvo kolege i njegovog clana nije ozbiljna stvar,ovo je do jaja ozbiljno.Boli me patka odakle je ko,firma na krovu,taksimetar cuka, dovidjenja prijatno.
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Sre 25 Mar 2015, 19:35

Pa kolega morate da ih legitimišete da vidite pasoše, vize itd. onda alko test je obavezan i na kraju prvo na infektologiju pa ako je neko zarazan zamolite ga lepo da ostane tamo...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Beogradski taksi vozači odlučili da ne primaju u kola strance bez dokumenata

Počalji od Zokenzi taj Sre 25 Mar 2015, 20:39

Beogradski taksisti mogu da dođu u sukob sa zakonom ako prevoze azilante. Naime, kako tvrde, iako im nije zabranjeno da voze pomenutu kategoriju stanovništva, mogu da završe na sudu. Zato je svima savetovano da u svoja vozila ne primaju strance koji nemaju dokumenta i učine im se sumnjivi.

Taksista Milenko Bakić imao je neprijatno iskustvo. Sve je počelo "bezazlenim" primanjem putnika kod Železničke stanice u Beogradu pre nekoliko dana u večernjim časovima.

- Ušlo je njih četvoro i tražilo da ih prevezem do Subotice - započinje rezignirano Bakić. - Vozio sam auto-putem sa svim propisanim obeležjima i uključenim taksimetrom. Tokom putovanja zaustavio me je saobraćajni policajac radi redovne kontrole i propustio dalje.

Neočekivani obrt dogodio se nadomak odredišta.

- Kod skretanja za Suboticu, presrela nas je i zaustavila pogranična policija - priseća se Bakić neprijatne situacije. - Izašli su iz kola ubacili me unutra i odvezli u kancelariju carine. Tamo su mi saopštili da mi je oduzet auto, napravili su zapisnik i rekli da se javim javnom tužiocu u Senti.

Epilog ove priče Milenko Bakić još čeka. Raspitao se i najverovatnije će morati, kako kaže, da plati 100.000 dinara kao i većina njegovih kolega koji su uhvaćeni da voze ilegalce.

- Kada su me priveli rekli su mi i da su ovi što sam vozio hteli preko okolnih njiva da beže preko granice - objašnjava Bakić. - Objasnio sam i da su oni za mene samo mušterije i da ne mogu kao policajac da im tražim lične isprave.

Nadležni su pojačali kontrolu na svim pravcima. Pojedini taksisti su "pali" u blizini Kneževca, pojedini kod Bogovođe u opštini Lajkovac i kod pograničnih mesta.

Zbog saznanja da su nekim taksistima privremeno oduzeta vozila i da su zbog toga završili na sudu, Udruženje taksista dalo je preporuku svojim članovima.

- Saopštili smo im da obrate pažnju zbog njih i njihove bezbednosti - kaže Aleksandar Bijelić, jedan od čelnika Udruženja. - Ne primajte svakoga u kola da ne biste morali sudski da dokazujete da ste samo radili svoj posao.

SA SUMNjIVIMA PRAVAC LjERMONTOVLjEVA

ZLATAN Zlatković, vlasnik "Beogradskog taksija", prisetio se kolege koji je izbegao problem tako što je otišao u policijsku stanicu da prijavi vožnju ljudi za koje je sumnjao da su azilanti.

- Zato savetujem svima da ako prihvate takve putnike, ograde se u policijskoj stanici u Ljermontovljevoj - objašnjava Zlatković. - Isto im preporučujem i ukoliko imaju nekoga u vidno alkoholisanom stanju, velike pakete i slično.

Kod:
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:540273-Taksisti-nece-da-prevoze-azilante

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka taksistima da ne voze azilante. Šta je sledeće?

Počalji od Zokenzi taj Čet 26 Mar 2015, 13:39

Koalicija protiv diskriminacije najoštrije osuđuje diskriminatornu preporuku Saveza udruženja taksista Srbije da taksisti ne prevoze azilante i podseća da Zakon o zabrani diskriminacije u članu 17 prepoznaje odbijanje pružanja javnih usluga kao oblik diskriminacije.

Aleksandar Bijelić, predsednik Saveza udruženja taksista Srbije, izjavio je za Blic 24. marta 2015: „Preporuka taksistima je da ne voze azilante jer mogu da zapadnu u neprijatnu situaciju. Policija koja zatekne azilante privremeno oduzima vozilo taksisti i sprovodi se sudski postupak“.

Ovakvo disrkiminatorno postupanje Saveza udruženja taksista dodatno doprinosi širenju ksenofobije i netrpeljivosti prema tražiocima azila. Podsećamo na slučaj rasne segregacije u javnom prevozu u Americi 50-ih godina, i izražavamo zabrinutost što se 60 godina kasnije u Srbiji dešava isto.

Preporuka taksistima da ne voze azilante i obrazloženje mogućih problema sa nadležnim organima jasno ukazuju na nepostojanje sistemskog odgovora države na iregularne migracije kao i efikasnog sistema zaštite od diskriminacije.

Koalicija protiv diskriminacije: CUPS, Civil Rights Defenders, Labris, CHRIS, Udruženje studenata sa hendikepom, Gayten LGBT, Praxis i Regionalni centar za manjine.

Peščanik.net, 26.03.2015.

Kod:
http://pescanik.net/preporuka-taksistima-da-ne-voze-azilante-sta-je-sledece/

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blackshadow taj Čet 26 Mar 2015, 18:49

Au leptejebo koja smo banana,
ja bih vrlo rado za ''ovima'' al' nemam kintu... nisam odavde
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 797
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Čet 26 Mar 2015, 19:32

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 27 Mar 2015, 05:18

Slusao ga juce, u pravu je , ako ima onih koji ih prevoze u dosluhu sa nekima , neka policija radi svoj posao , ali ne da nasumice zaustavlja i oduzima vozila. Tako sa jedne strane zarada od voznje , sa druge zaprecena kazna od stotinak hiljada RSD, a sa trece borci za ljudska prava.RINGISPIL ;d;rr;
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Sub 28 Mar 2015, 14:27

Kolegi iz Maxissa sa Miljakovca, pored kazne od 100 000 din, bio i auto uhapšen na mesec dana...al' da se ne lažemo, nije on to radio prvi put, imali su ga organi već od ranije u bazi podataka za te ugovorene transporte...

zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 127
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sub 28 Mar 2015, 14:34

Da se razumemo.
Ovih 100.000 dinara ne predstavlja kaznu vec sporazumno poravnanje izmedju okrivljenog i organa granicne policije. Takodje ovaj novac se uplacuje u dobrotvorne svrhe a ne u budzet Srbije.
Kako to izgleda u praksi govori cinjenica da ste duzni da donesete pomenutu uplatu u dobr. svrhe kako bi vam vratili auto i da se ne bi pokretao dalji postupak protiv vas.

Stvar je dobrovoljnog izbora. Ko se sa tim ne slaze ide na sud pa sta bude. Za sve to vreme auto ostaje u kavezu dok se slucaj ne resi. A moze poprilicno da potraje.

struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Sub 28 Mar 2015, 17:15

Pa koja mi je razlika dal dao za kaznu ili u humanitarne svrhe , ode 100.000 , znaci dnevni pazar Veoma srecan /
P.S. Ko ima zelju za dobrotvornim svrhama u datom iznosu , tu sam ,a platicu i jagnjetinu ili po zelji
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od angelina taj Sub 28 Mar 2015, 17:51

VENELUME ::Pa koja mi je razlika dal dao za kaznu ili u humanitarne svrhe , ode 100.000 ....  
Ovo nije kazna.
Razlika je u tome što 100.000 ide odmah i vozilo se vraća, dakle krivica je priznata, ali se ne vodi nigde kao postojanje dela.
A ako se ne priznaje krivica vozilo ostaje tamo negde i ide se u sudski postupak pa kad se završi. Može da bude veća kazna a može da se dobije i odšteta, pa sad ko hoće da rizikuje ima šanse ..... Dakle, nije sigurno da će i  tada kazna biti 100.000 dinara niti je sigurno da će biti samo novčana, a takođe uz dobru organizaciju i logistiku može da bude oslobađanje od dela  ...
Izbor je na pojedincu ...
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od brat saja taj Ned 29 Mar 2015, 16:16

Mislim da se to delo zove ORGANIZOVAN transport i u tome lezi caka.Nije isto da li jednom odvezes na kvaku ili te vidjaju svakodnevno.Znam za nekoliko slucajeva da je kolega priveden i pusten jer prevoz nije bio organizovan.Znam i jednog sto se branio da je bila kvaka pa su mu pokazali snimke kako vozi takvu kvaku svaki dan.U svakom slucaju,da je zakon nedorecen i kontradiktoran-jeste,ali nije to vise neka lova,naucili su se i azilanti,tako da je bolje preskociti takvu voznju.
brat saja
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Ned 29 Mar 2015, 17:44

Istina je da se od ovakvih optuzbi mozete pred sudom odbraniti i potrazivati nadoknadu stete.
Nekim ljudima iz Pink taksija je to i zaista poslo za rukom.
Ali cinjenica da su to uspeli tek nakon 4 godine borbe, dovodi celu stvar u ozbiljno pitanje isplativosti spora.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Ned 29 Mar 2015, 18:19

Eto, sada mi pade na pamet pravnička pomoć...pa ako ne možemo imati jedinstveni sindikat ili udruženje koje će braniti naše interese iz da ne nabrajam već izlizanih i dobro poznatih razloga možda bi trebalo angažovati profesionalce da zaštite nas i našu profesiju..tu ne mislim na davanje saveta ili poneke jednostavne pomoći što već imamo tu i tamo već skroz ozbiljnu advokatsku kancelariju od nekoliko solidnih advokata koji će se baviti samo nama i našim problemima, pisati pravovremene dopise, žalbe , pritužbe, zastupati nas u potpunosti i za to primati adekvatnu platu..dakle raditi uz pravne poslove vezano i sve ono što bi trebalo da rade sindikati ili udruženja..pa zamislite da nas hiljadu mesečno izdvojimo po hiljadu dinara, to je milion dinara i napravimo svoju službu profesionalaca sa dobrim platama od 200-300 hiljada i prebacimo čitav teret problema na njih koji bi uz dobra mesečna primanja morali da ulože adekvatan rad...trebalo bi ovu temu pokrenuti jer mislim da na taj način možemo mnogo postići bez nepotrebnog ličnog izlaganja i rizika...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Ned 29 Mar 2015, 21:06

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Ne mogu da verujem da im je toliko vremena trebalo

Počalji od Zokenzi taj Ned 29 Mar 2015, 22:22

Dobro se se setili da traže hitan sastanak sa predstavnicima ministarstava unutrašnjih poslova i pravde.

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Kako je to na Zapadu

Počalji od to je to taj Čet 16 Apr 2015, 22:34

to je to
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

CELE PORODICE NA ULICI Stotine azilanata u Karađorđevoj i parku kod Autobuske stanice

Počalji od Zokenzi taj Čet 30 Apr 2015, 23:02

;;linnk;

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

ZATVOR DO PET GODINA: Taksisti će robijati zbog migranata!

Počalji od Zokenzi taj Uto 07 Jul 2015, 22:27

;;linnk;                                           Komentari

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pauk 523 taj Sre 08 Jul 2015, 02:17

Taman sam uspeo da se obuzdam da ne citam komentare,a ti ih jos i izdvojio.
...onaj Janko...
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 821
Godina : 92
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zokenzi taj Sre 08 Jul 2015, 21:06

Namerno izdvajam komentare, jer slabo komentarišete i lajkujete tekstove u zadnje vreme ;nenn;

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Pet 10 Jul 2015, 14:57

pauk 523 ::Taman sam uspeo da se obuzdam
...onaj Janko...
Ma taj je taksi jedino video kroz prozor autobusa dok se ljuljao u njemu.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VENELUME taj Pet 10 Jul 2015, 16:54

angelina ::
popers :: Tebe samo treba ignorisati!

Samo malo boju da promenim, da bude što upadljivije i čitljivije, a za razumevanje gore navedenog teksta ne očekujem puno !!!!!  Veoma srecan  Veselje  Veoma srecan  Veselje  Veoma srecan  Veselje  Veoma srecan  Veselje

P.S. hvala svima na porukama podrške, ali Vas molim da mi više ne šaljete PM jer, jes da ima puuuuuno toga da se ispriča, ja stvarno nemam vremena da svakom od Vas pojedinačno detaljišem stvar !!! biće dana !!!
hvala još jedared na podršci i razumevanju !!!  Veselje  Veselje  Veselje
Imalinekog od vas u vlasti ovog foruma a da nije Andja da odreaguje na ovo spamovanje???
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći